Inspraak-procedure vastgesteld Verschil tussen IN VOORBEREIDING koopvaardij- en marineofficier Lionschibs op zoek naar collectanten Haven Onderaannemer wijst kritiek van de hand In grote maten meebeweeg- bare fijne kleding. l PLAN „NEKSLOOT” moet verdwijnen Nappa kledingei VELDHUIS Suède-*- üi sloopte magazijn Polypreen L m J H SHOP JERSEI Proefrit met auto Energietransport van Centrale Velsen naar wijkermeerpolder REGERING GEEFT VERGUNNING VOOR AARDGASWINNING Inzamelingsactie in de periode van 8 tot en met 11 oktober Beverwijk gaan jubileum vieren Beverwijker in biljarttoernooi liep slecht af Plattelandsvrouwen 7 IJMUIDER COURANT DONDERDAG 2 7 SEPTEMBER 197 3 6 In Noordzee In Uitgeest (Van een onzer verslaggeefsters) Bimaai MhzicM HEEMSKERK Burgemeester en Wethouders van Heemskerk hebben veertien vragen beantwoord, die door de raadsleden J C. Verhoeven (onaf hankelijk), M. J. de Groot (PvdA) en ir. J. P. Kroon (PPR) zijn gesteld over de voorbereiding van het bestemmingsplan „Neksloot”, waarin de bebouwing wordt geregeld tussen De Baandert, de Maerelaan, de Mozart- straat en de Rameaustraat Grotere maten lijken vergeten door de modemakers. Wij nodigen u uit onze nieuwe kollektie, die is samengesteld uit de kollekties van bekende Europese huizen, eens in te zien. Tot maat 54 fijne tricot en jersey kleding, twee- en driedelige pakjes en natuurlijk ook sportieve vrije tijdskleding. Barteljorisstraat 27 Haarlem telefoon (023) 320618 HELPT NOORD-IERLAND - geef ze een band - ir niiiin 'wiiii Ziekenhuis 4 i i ADVERTENTIE collega bij de marine. (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggevers) van Noord-Ierland, 33, (Van onze stadsredactie) ADVERTENTIE 4 Een woordvoerder van Pennzoil deelde desgevraagd mede, dat het nog wel twee a drie jaar zal duren, alvorens het eerste gas uit dit veld naar het vasteland zal stromen. Er zijn nog geen definitieve winningsplannen. BEVERWIJK. De Bond van Platte landsvrouwen, afdeling Beverwijk, be staat een kwart eeuw. De afdeling gaat dit jubileum op vrijdagavond 12 oktober met een feestavond in de Vrijburcht te Heemskerk vieren, waarbij „het West- fries Gezelschap 3x1” optreedt. BEVERWIJK. E. Koopman van bil jartvereniging Scheijwijk gaat deelne men aan het biljarttoernooi van de jubi lerende vereniging ’t Centrum in Uit geest. Het is een biljartinvitatietoernooi, waarvoor sterke spelers zijn uitgenodigd. Iedere speler zal in zijn partij 40 caram boles moeten maken. Degene, die deze het eerst gemaakt heeft, is winnaar van de partij. De wedstrijden, die vanavond starten en tot en met zondagmiddag duren, worden gehouden in hotel Duin in Uitgeest. iSill neel karakter waarin gesport kan wor den, waarin kerkdiensten kunnen wor den gehouden, waarin en dat is het voornaamste de kinderen zich veilig en plezierig voelen. De tekening voor dit gebouw ligt op tafel: kosten circa een kwart miljoen gulden. Een klein deel van dit bedrag moet door de inwoners van Kennemerland worden bijeen ge bracht, onder het motto: „Helpt Noord- Ierland, geef ze een band.” De heer Kort zegt wel door de be drijfsvereniging erkend te zijn, aanvan kelijk voorlopig, sinds 24 september heeft hij zijn vergunning. Vakantiebon nen heeft hij niet kunnen uitkeren om dat hij dat aanvankelijk niet mocht van het GAK. Hij zou wel 7 percent vakan tiegeld aan zijn werknemers hebben uit betaald, en ziet dus weinig reden alsnog achterstallige vakantiebonnen te geven. Dat hij sociale premies niet heeft be taald, klopt, maar dat is volgens hem te wijten aan het in gebreke blijven van Goossens, van wie Kort nog 27 mille tegoed zou hebben. Hij wil aan zijn verplichtingen voldoen, maar ziet daar geen kans toe nu hij zijn geld niet krijgt. Hij had overigens ook mensen in dienst op free lance basis die voor eigen risico werkten en waarvoor hij geen premies hoefde te betalen. Hij zou kort om het slachtoffer geworden zijn van de financiële problemen van hoofdaan nemer Goosens. DEN HAAG (ANP) Minister Lub bers van Economische Zaken heeft de Noordwinninggroep een vergunning ver strekt voor de winning van aardgas uit blok k 13 op het continentale plat. De vergunning is verstrekt onder voorwaar de, dat de Staatsmijnen (DSM) voor 40 percent mogen deelnemen in de gaswin ning. Van de Noordwinninggroep maken onder meer deel uit Pennzoil, Hoogo vens, Billiton en IHC Holland. een vraag gesteld over de werkzaamhe den die al door de gemeentelijke dienst zijn verricht. Dat blijken dus de voorbe reiding van de concept-nota te zijn, terwijl globaal op een kaart zijn inge vuld de bestaande bebouwing, het woon- centrum voor Humanitas en de planbe- grenzing. Op 20 september heeft het college een gesprek gehad met de voorzitter en de directeur van de Gemeenschapsraad en in principe is toen overeenstemming be reikt over de wijze van overleg met betrekking tot het ontwerpplan. Die inspraakprocedure is nog niet op gang gekomen. Wel is de procedure vastgesteld door de commissie bestem mingsplannen en volkshuisvesting en de ze zal op gang komen zodra de nota van uitgangspunten ook is vastgesteld. Kunststof jenindustrie Polypreen aan de Parallelweg te Beverwijk liet een dezer dagen een magazijn slopen om het zicht op het complex én de gevel van buurman „Meubel Drive-in Nederland” wat aantrekkelijker te maken. Polypreen wil op de plaats van het oude magazijn nieuwbouw plegen. Waarschijnlijk zullen er in het nieuwe gebouw, dat architectonisch wordt aangepast aan de gevel van de meubel- toonzaal, kantoren worden gevestigd. IJMUIDEN. Woensdag arriveerden in IJmuiden: Endeavor, Cont Plat; Ava lon, Noordzee; Patricia Mitchell, Lowes toft; Jubilation, Greenwich; Rolf Behr- mann, Londen; Levern, Rochester, Ymuiden; Aegeorgta, Gdansk; Burgundis, Goole; Ecctonia, Hull; Strombeck, Ar changel; Helgoland, Rotterdam; Antonie Jr, Rotterdam; Prinses Christine, Rotter dam; Lapalona, Londen, Zaandam; Vitte, Petit Couronne; Marus, Par; Tinda, Rot terdam; Zijn niet-verzekerde auto, waarmee de Heemskerker een proefritje maakte, ge raakte vermoedelijk door het natte weg dek in een slip en botste tegen een lichtmast. Zowel de auto als de licht mast werden totaal vernield. De be stuurder kwam er met wat onbeteke nende snij- en schaaf wondjes vanaf Wrakstukken, die door de kracht van de botsing in het rond vlogen, beschadigden nog een geparkeerde auto. Deze raadsleden hebben onder meer gevraad welke instellingen of organisa ties het college principe-uitspraken heb ben gevraagd of zij al of niet kunnen bouwen in Heemskerk. Blijkens het antwoord van B. en W. zijn dat de woningbouwverenigingen „Ons Huis” en „IJmond” en de Stichting Eigen woningbezit Noord-Holland, die ook als eersten in aanmerking zullen komen voor de bouw van woningen in Heemskerk. Tevens is door de Stichting Humanitas verzocht in aanmerking te komen voor een perceel grond om daar op een wooncentrum voor ouderen te kunnen realiseren. Tot nu toe heeft alleen „Humanitas” een positieve uit spraak gekregen over de bouw van een woonoord voor ouderen in het toekom stige plan „Neksloot”. Aan deze stichting is al grond aangeboden. Voorts delen B. en W. in antwoord op de gestelde vragen mee, dat er een nota van uitgangspunten voor het bestem mingsplan „Neksloot” in voorbereiding is. Het concept is in grote lijnen gereed. De commissie bestemmingsplannen en volkshuisvesting heeft in haar vergade ring de overlegprocedure vastgelegd, waarin tevens is bepaald, dat de nota van uitgangspunten voor dit bestem mingsplan zal worden vastgesteld door de commissie. Tegen het laten vaststel len van de nota van uitgangspunten door de raad hebben B. en W. in princi pe geen bezwaar indien de raad dat zou wensen. Er is met betrekking tot het bestem mingsplan „Neksloot” nog geen contact geweest met de plaatselijke woning bouwverenigingen en de SEW over de soort woningen koop of huur en het type. Wel heeft men met deze vere nigingen en de stichting SEW contact gehad over het afvaardigen van perso nen voor de inspraakprocedure. De genoemde raadsleden hebben ook In Coorymeela worden regelmatig conferenties gehouden, worden „gezins- weken” vakantieweken voor het hele gezin en werkkampen georganiseerd, die het onderling begrip tussen de jonge mensen moeten vergroten. In dit streven heeft de „Coorymeela Commuity” be hoefte aan een centraal ontmoetingsge- bouw; een plek met een multi-functio- In de „Corymeela Community”, een gemeenschapscentrum op een steenworp afstand van het kustplaatsje Ballycastle, wordt een doelbewuste poging gedaan het Noord-Ierse conflict op vreedzame wijze te beëindigen: de kloof tussen de strijdende partijen te overbruggen- Niet door geweld, maar door een constant appelleren op wat toch ook de Noord- leren blijft verbinden: de liefde voor elkaar en voor hun heuvelachtige land. Protestanten en katholieken moeten in het gemeenschapscentrum in de winter maanden van 1964 op christelijke grondslag gesticht, hun geestelijke batte rij kunnen opladen, waardering voor elkaar leren opbrengen, voor men ver geet wat het is gezamenlijk iets positiefs tot stand te brengen. HEEMSKERK. Een 24-jarige Heemskerker heeft woensdagavond om streeks elf uur het geluk van zijn leven gehad, toen hij slechts licht gewond raakte bij een verkeersongeval op de Bachstraat. IJMUIDEN. De waarderingen voor de koopvaardijofficier en voor de mari neofficier lopen flink uiteen. Aan deze maatschappelijke discrepantie moet zo snel mogelijk iets veranderd worden ten gunste van de koopvaardijofficier. Dit dient te gebeuren in samenspraak tussen de belanghebbende partijen. Voor het zeevaartonderwijs is er een taak het onderwijs zó te verbeteren, dat de posi tie van de zeeman bij de handelsvaart gelijkwaardig wordt aan die van zijn Ruim baan voor de energieverbindingen van het PEN: Het woonhuis Wijkermeer- weg 94 moet er aan geloven en wordt momenteel gesloopt. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Zepmare, IJmuiden Savona; Martha Frieseke, IJmuiden, Rochester; Poolster, Rotterdam; Joan C. IJmuiden, Roches ter; Germania, Hull; Emsland, IJmuin- den, Lubeck; Trenburg, Oxlesund; Tor Hollandia, Gothenburg; Gerda Maria, IJ muiden Fowey; Leidang, IJmuiden, Ler wick; Viva, Tubarao; Canopus, Rotter dam; Endeavor, Cont Plat; Amersfoort, Antwerpen; Auto Carries, Dover; Bell man, Boulogne; Bogunila, Kopenhagen; Jutta, Kopenhagen; Donderdag gearriveerd: Riet, Seaham; Diorit, Flixbough; Hannes Lünstedt, Terneuzen; Mealifell, Archangel; Geas- selte, Lowestoft, Zaandam; Vechtstroom, Huil; Donderdag vertrokken: Windly Sky, Dordrecht; Aegeorgis, Hartlepool; Ave- lon, Harwich; Christian Vieljeux, Duin kerken; Levern, Londen, IJmuiden; Bo- nassola, Gdynia, Ymuiden. Dit is de tweede winningsvergunning voor aardgas uit de Noordzee, die is verleend. De eerste kreeg Placid Inter national Oil. Er zijn nu nog vijf aanvra gen voor winningsvergunningen voor aardgas uit de Noordzee, die op een beslissing van de minister wachten, waaronder een tweede van de noordwin ninggroep. Dit vindt de Vereniging van Leraren bij het Hoger Lucht- en Zeevaartonder wijs, die dit jaar een eeuw bestaat. Zij acht het haar voornaamste toekomstige taak, het onderwijs aan te passen en te verbeteren, juist als middel om de ver schillen op te heffen. Het bestuur van de vereniging meent, dat het zeevaartonderwijs wordt geken merkt door onrust en de drang naar bezinning en vernieuwing. De vereniging heeft een verlanglijstje met zaken, die dringend vragen om se rieuze behandeling en verwerkelijking. Daartoe rekent zij onder meer: verlaging van de pensioengerechtigde leeftijd naar 60 jaar, de invoering van de structuur van de hogere technische scholen voor de opleiding tot stuurman en werktuig kundige, toekenning van de titel „ing” aan afgestudeerden, herinvoering van de studierichting maritieme wetenschappen in de planning voor het tertiar onder wijs, en internationalisatie van het zee vaartonderwijs mede in het kader van de ontwikkelingssamenwerking. De vereniging telt thans 206 leden. Dit aantal daalde de laatste jaren door her structurering, reorganisatie en concen tratie. Het grootste aantal werd in 1963 geboekt: 243. Het eeuwfeest viert de vereniging met een receptie van het bestuur op 3 oktober in het Nederlands Congresgebouw in Den Haag. De jaar vergadering in november krijgt extra luister door een rede van prof. ir. J. H. Krietmeijer over de nieuwe scheepvaart kundige opleidingen aan de Technische Hogeschool in Delft en de gevolgen er van voor het hoger zeevaartonderwijs. Huis wijkt voor kabels Electriciteitsbedrijf Inmiddels is het ziekenhuisbestuur be naderd. Dit bestuur zal vóór eind okto ber aanstaande een nota van wensen overleggen. In antwoord op de gestelde vragen delen B. en W. verder mee, dat er geen samenhang is met het bestemmingsplan „Oosterwijk-Zuidbroek”. BEVERWIJK. In de periode van 8 tot en met 11 oktober wordt in de gemeenten Beverwijk, Wijk aan Zee, Heemskerk, Castricum, Limmen en Uit geest een inzamelingsactie gehouden, waarvan de opbrengst is bestemd voor de inrichting van een vrije expressie- en hobbyruimte voor kinderen van alle ge zindten in het te bouwen centraal ont- moetingsgebouw van de „Coorymeela Community” in Noord-Ierland. Voor de inzamelingsactie „Helpt geef ze een band”, die onder auspiciën staat van de Lionsclubs in de bovenge noemde gemeenten, worden nog collec tanten gezocht: men kan zich opgeven bij ir. Van Buren, Warende 17, Bever wijk (26740), bij de heer Van Doorn, Weth. Zonneveldstraat 27, Uitgeest (02513-12876), bij de heer Kloes, Burg. Mooystraat 21, Castricum (02518-59004), bij pastoor Van Dinteren, Piet Heinlaan 67, Castricum (02518-52210) en bij de heer Van Kuijk, Rijksstraatweg Haarlem-Noord (023-256361). 7 X uit Heemskerk ons het volgende mee. De plantenmaatschappij zou de vijf man personeel van aannemer Goosens alsook zes man van Kort in tijdelijke dienst hebben genomen. Zes mensen van Kort konden niet aan de slag blijven. Oorzaak van de problemen was volgens Kort dat Goosens het werk uiterlijk 15 september had moeten opleveren, maar daar niet in slaagde. Uit vrees dat hij geen geld meer zou krijgen - volgens Kort had Goosens nog heel wat tegoed van CS - zou Goosens zijn faillissement hebben aange vraagd. Die aanvraag zou inmiddels ech ter Ingetrokken zijn. HAARLEM. Naar aanleiding van het bericht in onze krant van dinsdag over financiële problemen van bouwers in Haarlem deelde de daarin genoemde onderaannemer IJ. M. C. Kort (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De mantelbuizen van het Provinciaal Elektriciteitsbedrijf Noord-Holland zijn reeds de hoek van de Parallelweg en de Wijkermeerweg genaderd. De graaf- en spitwerkzaamhe- den aldaar vormen slechts een klein onderdeel van een enorme operatie om een nog te bouwen 380-k. Volt transfor- meerstation in de Wijkermeerpolder te verbinden met de PEN-centrale in Vel sen. Een onvermijdelijke zaak op die hoek Parallelweg-Wijkermeerweg was de sloop van een nog in goede staat verke rend woonhuis. Het door het PEN aan gekochte pand moet verdwijnen om de mantelbuizen de hoek van de Parallel weg naar de Wijkermeerweg te laten nemen. Het energietransport gaat ver volgens via de Industrieweg, de Buiten landen en de Ringvaart naar het trans- formatorstation in de polder. Van dit station af gaat het transport verder bovengronds via de bekende hoogspan ningslijnen en -masten naar de PEN- centrale in Diemen. Br’ SF SSitsfc-

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 7