Carlos Monzon behield titel Coronel: Vermeulen moet een half jaar geschorst worden SPORWHffl Nico Jansen rukte op VAN BRACHT VIEL TERUG Zege Edwards in Trophy of the Dunes zeilkampioen wordt Joegoslaven en Russen nog ongeslagen Uitslag koersen „Er zijn al eens twee coureurs op dit circuit verbrand” Visser sterkste te UZ*!'” maandag t EK basketbal Coureur verongelukt 15 OKTOBER 1973 Levensgevaar Incident Teleurstelling - - Nieuw wereldrecord Tsjitsjova nep: MARC SERNÉ georganiseerde 4 7 0.849; ROELOFSARENDSVEEN ADVERTENTIE zij in Moskou met de kogel 19,72 meter. der ter lag ing am len zan art zan Nadesjda Tsjitsjova werd ruim vier jaar geleden voor het eerst wereldre- cordhoudster. Op 30 mei 1969 stootte Coronel: gewoon Atilla(dames) in het door zaalhandbal- In Boedapest zorgde de Hongaar Major voor de beste Europese sei- zoenprestatie hoogspringen door met de „flop” over 2,24 meter te springen. De eindstand: (resp. pnt. ,h serie en alg gem) 1. Ceulemans 14 13 1.377; 2. Gijs van Lennep hier met de beschadigde neus van zijn Lola 330 nog in de strijd van de Formule 5000-wedstrijd. Later zot de Europese kampioen in deze klasse moeten opgeven. pas komen om hem weer op vier benen te krijgen. Na de reddende buiteling van de Bel gische pikeur, legde ook Gargon zich op de baan te ruste Het kostte vervolgens heel wat moeite en mankracht om het. paard overeind en op tijd bij de start te krijgen. Kort na het begin van de race ging hij in de fout om zich daarna uitstekend te herstellen. NADESJDA TSJITSJOVA .weer verder. (0-0). toe- (pe- rust toen de ■ren- ccel- nak- ved- ster- ikki- Hel- :elij- erde (0- •hter Put- 0-0). zers. Wa- van verd Vo- De gele 1-0, 4-0. Iers rust ;eld. -tier van nog met dde. de lust 2500 ing. laar veel de- uw- ;000 uk- an- tio- VV teer iten >ass ong rna nog Ifde De Thogersen 8 8 0.942; 5. 6 7 1.013; 6. Van Bracht 4 7 Dufetelle 4 7 0.849; 8. 2 9 0.813. ’een- SW lur ners- ilen- -Wa- vijc- >ort. -0. ter ide en. en, lad :ht ijk iet eld Nadesja Tsjitsjova, de Olympische kampioene van München, gaf zich zelf daarmee het mooiste geschenk voor haar 28e verjaardag. De Russin had de volgende serie: 20.82 m, 21.03 m, ongeldig, 21,13 m, ongeldig, 21,45 m. Oost-Europa heeft het kogelstoten bij de dames volledig in handen. Nadesja Tsjitsjova (Rus) is echter een klasse apart. De Russin heeft met BELLUNA (AFP) Bij een regiona le autowedstrijd in de buurt van Bellu- na (Italië) is de 31-jarige Italiaanse cou reur Mario Saladini om het leven geko men. Saladini vloog met zijn BMW 2000 uit de bocht, raakte een telefoonpaal, werd zwaar gewond en overleed op weg naar een ziekenhuis. 0-0. •zDe iwe- lleen ■neer forse s te i een Maar Huub Vermeulen: „Als Coronel vind dat ik een half jaar geschorst moet worden dan kan ik alleen maar zeggen dat zijn licentie voor drie jaar ontnomen moet worden Hij heeft mij minstens zeven,acht keer in de Tarzan-bocht ge pakt op een manier die niet door de beugel kon. Dat incident voor de Pano- rama-bocht was ook zijn schuld. Hij zette zijn wagen tegen mij aan waardoor ik in het zand terecht zou zijn gekomen als ik was uitgeweken. En in het zand kan ik nu eenmaal niet remmen.” haar nieuwe wereldrecord de afstand met de concurrentie weer vergroot. In de wereldranglijst aller tijden ko men onder de eerste tien alleen maar Oosteuropese dames voor. In de Eu ropese seizoenranglijst van dit jaar komt bij de eerste twintig zelfs geen Westeuropese voor. Bij de wedstrijden in Varna, die gehouden werden ter gelegenheid van het congres van het Internationale Olympische Comité (IOC) behaalde de Poolse Irene Kirszenstein twee overwinningen. Zij liet op de 100 en 23- 6 14- 9 14- 13 20-10 19- 6 15- 7 8- 8 8- 8 14-17 16- 11 8- 13 11-15 10-14 14-14 6- 8 9- 14 6- 14 7- 19 ROELOFSARENDSVEEN (ANP) Drakenkampioen Visser is dit weekein- de op een onstuimige Braassemermeer Dielis 10 12 1.018; 3. Doggen 8 11 0.959; 4 Thogersen 8 8 0.942; 5. Scherz 1.028; 7. Rudolph 200 m elektronisch gestopte tijden van resp. 11,30 en 23.00 seconden afdrukken. Fina Melnik, de wereldre- cordhoudster discuswerpen uit de Sovjet-Unie, wierp 67,08 meter. Een dubbele zege was er ook voor Viktor Sanejev (Rus), die 16,76 m hinkte, stapte en sprong en bij het versprin gen 7,56 m liet opmeten. rijder Frans Hettinga diende een protest tegen Vermeulen in. Dit maakte samen met de klachten van Cornonel toch wel zoveel indruk dat de wedstrijdleiding het tenslotte ontvankelijk verklaarde. Het protest werd toegewezen omdat Vermeulen onvoorzichtig had gereden en de veiligheid van andere rijders in ge vaar had gebracht. De strafmaatregel werd nog niet bekend gemaakt omdat de rapporten over dit voorval eerst naar de KNAC zullen worden gestuurd. In okto ber, waarschijnlijk na de laatste race van dit seizoen (zodat Vermeulen rustig kan deelnemen), zal over de straf beslist worden. PARIJS (AFP) De Argentijn Carlos Monzon heeft zaterdagavond in Parijs zijn wereldtitel in het middengewicht boksen behouden. In een gevecht over vijftien ronden versloeg hij zijn Franse uitdager Jean-Claude Bouttier op pun ten. De tegenstoten van de Argentijn had den veel meer effect dan het woeste aanvallen van de Fransman. Na de tien de ronde begon Monzon aan een tegen aanval waarbij Bouttier stoot op stoot te incasseren kreeg. In de dertiende ronde ging Bouttier neer op een rechtse van Monzon, maar herstelde zich onmiddel lijk. Monzon ging echter door en verza melde in de laatste twee ronden nog meer punten om zijn overwinning vast te stellen. HOLIAN® SKOUANv De Trophy of the Dunes liep op een teleurstelling uit. Vooral voor Gijs van Lennep die zich tijdens deze Formule 5000-race voor eigen publiek zo graag wilde revancheren voor zijn tegenval lende seizoen in deze categorie. Van Lennep, die zich aanvankelijk met een bescheiden positie op de vierde startrij moest tevreden stellen, had een Uitste kende start. Via een botsinkje met Mc Rae werkte hij zich naar een vierde en later naar een derde plaats waar hij herhaaldelijk een aanval ondernam op de latere winnaar Guy Edwards. Moei lijkheden met de motor van de Lola verbrijzelde ook deze illusie. Van Len- De eigenwijze Gargon is erbij gaan lig- I gen. Er moet heel wat mankracht aan te Na die moeilijke klip omzeild te heb ben (Van Bracht dwong hem wel tot 62 beurten) maakte de bekerhouder mee dogenloos korte metten met Scherz en Dielis, die beiden in 40 beurten werden uitgerangeerd. Een zege van Van Bracht op Ceule mans zou de spanning in het toernooi ten goede zijn gekomen. Nu Ceulemans toch won (Van Bracht zal zich nog lang blijven af vragen hoe hij zo’n voorsprong uit handen heeft kunnen geven) was de zaak zaterdagavond laat alweer beslist en was de „finale” tegen Dielis een formaliteit. Van de Nederlanders eindigde Jan Doggen, die met nederlagen tegen de Belgen de 1ste dag slecht was begonnen, achter Ceulemans en Dielis op de derde plaats. De caféhouder uit Neerle was zelfs tweede geweest als hij in de laatste partij de Deen Thogersen had geklopt. Maar na goede overwinningen op Van Bracht, Rudolph, Scherz en Dufetelle was die opgave net iets te zwaar. Na Ceujemans was het beste gemid delde voor Van Bracht, die met 1.028 slechts 0.006 punt onder zijn nederlands record bleef. De Waalwijker, die dankzij een reeks van toernooien beslist veel constanter is gaan spelen, eindigde toch pas als zesde omdat hij enkele partijen tegen het slot uit handen gaf. Zijn goede vorm onderstreepte hij op de laatste dag met een duidelijke zege (60-41 in 56 beurten) tegen Johan Scherz (Van onze sportredactie) ZANDVOORT. Tom Coronel was woedend. De Alfa-coureur ging onmiddellijk na de race in Groep I voor toerwagens van 15.000 tot 30.000 gulden verhaal halen bij wedstrijdleider Ben Huisman. Coronel eiste via een officieel protest maatregelen tegen enkele manoeuvres van DNRT- coureur Huub Vermeulen, die hem uiteindelijk noodzaakten om de strijd te staken en Coronels kansen op een Nederlands kampioenschap (Coronel heeft met nog één race voor de boeg nog maar één punt voorsprong op DNRT-coureur Fred Frankenhout) ernstig compromitteerden. Primus Inter Pares 1973 geworden. Voor het eerst in de zeilgeschiedenis heeft een marine-officier deze titel in de wacht gesleept, nadat Pampuskampioen Rinus Roozendaal twee keer achtereen had ge zegevierd. Zondag moesten de middagwedstrijden wegens te sterke wind worden afgelast, waardoor er maar twee races cor de totaaltelling in aanmerking kwamen. Na zaterdag was Jan van Staveren, de Re- genboogkampioen die ook veel ervaring heeft met de 16 m2-boten, met een ruime overwinning favoriet. Na iedere race kreeg de winnaar echter het schip van de verliezer toegewezen. Zondag kwam Van Staveren er niet meer aan te pas. Van der Elshout (12-voetsjollen- kampioen won het tweede gevecht, maar was wegens averij op zaterdag geen kanshebber. Visser liet met 2-3 het beste gemiddelde noteren en bleef ongsma (6-2), Van Staveren (1-15), Van der Els hout en de Vauriëntitelhouder Van In- gen Schenau de baas. VARNA (AFP-SID) Nadesjda Tsjitsjova heeft voor de negende keer in haar loopbaan het wereldrecord kogelstoten voor dames verbeterd. In het Joeri Gagarinstadion van Varna in Bulgarije overbrugde zij met de kogel een afstand van 21,45 meter, 25 centimeter meer dan haar eigen re cord van 21,20, dat zij ruim een maand geleden in Lwow vestigde. BARCELONA (AFP). De uitslagen van de wedstrijden op de derde dag van het toernooi om het Europees kampioen^ schap basketbal in Barcelona zijn: Groep a: Sowjet-UnieTurkije 79-53 (36-64); Tsjecho SlowakijeRoemenië 70-61 (49-27); IsraëlPolen 98-84 (43-43). Groep B: Griekenland—Frankrijk 67- 62 (41-28); Joego SlaviëBulgarije 76-65 (36-33); Spanje—Italië 77-65 (41-31). Standen Groep a (Barcelona): Sovjet Unie 3 b. Tsj Slowakije 3 4 Israël 3 4 Roeme nië 3 2; Turkije 3 2; Polen 3 0 Groep b (Barcelona): Joego Slavie 3 b, Spanje 3 4 Italië 3 4 Bulgarije 3 2 Griekenland 3 2 Frankrijk 3 0. AMSTERDAM (ANP). Raymond Ceulemans is zijn inzinking van de vori ge winter, toen hij zelfs enkele maanden volkomen uit het beeld verdween, te bo ven. Ongeslagen en met het voor inter nationale begrippen fraaie gemiddelde van 1.377 won hij de veertiende editie van de Coupe Simonis, welk kleinood overigens al jaren in zijn bezit is. Van het gezelschap Eruopese topbiljarters heeft alleen Rini van Bracht de 15- voudige wereldkampioen kunnen bedrei gen het was eigenlijk zaterdagmiddag een wonder, dat Ceulemans nog een achterstand van 14 punten (37-51 in 46 beurten) niet alleen met series van 7, 8 en 5 kon wegwerken mar ook nog de zege kon behalen. Henri Buitenzorg hield Belgen van de eindzege Het eerste deel van de race voldeed nog helemaal aan die verwachtingen. Maar bij het ingaan van de laatste bocht gebeurde het „onmogelijke”. Henri Bui tenzorg, eens Nederlands vaandeldrager maar door een blessure lange tijd op de achtergrond, stoof buitenom, passeerde de twee Belgische leiders en finishte als eerste (2.50.1, 1.21,1) voor Fideel en Elsie. De formidabele eindspurt van Henri Buitenzorg, die hiermee bewees helemaal terug te zijn, bracht de Nederlandse supporters op de banken. Het was een adembenemend slot, waarmee met de vierde plaats van For Ever (Harry Pools) de eindzege veilig werd gesteld. De Nederlandse dravers hadden in de eerste drie koersen regelmatig een voor sprong gebouwd. Lido Buitenzorg opende bij de driejarigen met een zege (Lady haalde de tweede plaats voor Nederland binnen), voorts probeerde de hele Neder landse equipe bij de vierjarigen vergeefs om favoriet Henri Ravioli van de over winning te houden, terwijl Jello de to taal voorsprong cosolideerde middels een overwinning bij de vijfjarigen in deze koers legde de Belgische hengst Garcon beslag op de tweede plaats. Voor pikeur Desoete was dat een bijzondere prestatie, gezien de onstuimi ge voorbereiding van het paard. Garcon had namelijk Duidigt uitgekozen om zijn reputatie als „lastige jongen” te bevesti gen. Hij trapte daartoe eerst in de nacht van zaterdag op zondag zijn box total loss, om gistermiddag tijdens de voor stelling op de baan zijn baas naar het leven te staan Het scheelde weinig of hij had de heer Desoete onder het oog van het publiek van de sulkey getrapt. (Van onze sportredactie) WASSENAAR. België mag dan over internationaal erkende cracks als Fideel en Elsie beschikken, over de ge hele breedte van het draverswezen heeft Nederland het hoogste niveau. Dat bleek in mei al eens tijdens de interland in Oostende en dat werd gisteren op Duin- digt nogmaals bevestigd met de 120-94 overwinning van de Nederlanders in de return tegen België. Het venijn van deze ontmoeting, die ondanks de slechte weersomstandigehden door vijfduizend toeschouwers werd bijgewoond, zat zoals te verwachten was in de staart. Met alleen de laatste race voor zesjarigen (en ouder) nog voor de boeg leidde Neder land met 91-69, een bedriegelijke stand, want een eerste tweede en een vierde plaats in de laatste race was voor de Belgen voldoende om de gastheren als nog voorbij te streven. Dat dit kon gebeuren was niet louter theorie. Met Fideel en Elsie in de gelederen waren de Belgen zwaar favoriet. WASSENAAR De uitslagen van de dra- versinterland Nederland—België (puntentelling achtereenvolgens 20, 12, 7, 5, 4, 3, 2, 1 punten, een uitgeschakelde combinatie kreeg geen punten) luiden: Beneluxprijs (2000 m. voor driejarigen): 1. Lido Buitenzorg (M. Vergay, Ned) 2.47.0 1.23,5; 2. Lady (J Hendrikx, Ned); 3 Ingenue (M. Martens, Belg.); 4. Ibiris (M. Cobbaut, Belg.); 5. Ipsy (R. Depuydt, Belg) 6. Lord Faune (J de Leeuw, Ned.); 7. Iris d’Or (G. Martens, Belg.); Leno H. (W. Velis, Ned.) werd uitge schakeld. Nederland: 35 punten, België 18 punten. Prijs van Duindigt (2100 m, voor vierjarigen): 1. Herr Ravioli (W F. Martens, Belg.) 2.51,3 1.21,6; 2. Krel Duke (G. Bosschie ter, Ned)* 3. Kaper W. (M. v.d. Togt, Ned); 4. Komtesse D (G. van Eykelenborg, Ned.); 5. Kapitein Scotch (L Schoonhoven, Ned), 6 Hady Bouquet (R. Depuydt, Belg); 7. Heide- roos (R. Goyvaerts, Belg), 8. Henk (G. Martens Belg). Nederland 28 punten, België 26 punten. Prijs van Brussel (2100 m voor vijfjarigen): 1. Jello (M v.d. Togt, Ned.); 2.52.7 1.22,2. 2. Garmon (G. Vergaerde, Belg); 3. Grands Pres (L. Crahay. Belg.); 4 Joke (E. Leeman, Ned.); 5. Gandja (M. Martens, Belg.); 6. Jacco Bui tenzorg (P. Koppejan, Ned.); 7. Gorki (Fr. Desoete, Belg.). Jonker Volann (P. Smit, Ned.) werd uitgeschakeld. Nederland: 28 pun ten, België 25 punten Prijs van Kuurne (210 meter voor 6 t.m. 10-jarigen): 1. Henri Buiten zorg (J. Wagenaar, Ned.) 2.50,1 1.21,1; 2. Fideel (G. Desoete Belg.); 3. Elsie (Fr. Desoete, Belg.); 4. For Ever (H. Pools, Ned.)* 5. Davioli (R. Depuydt Belg); 6. Florissant (B. Leeuwen kamp, Ned 7. Fou du Roi (L. Crahay. Belg), 8. Gunnar Dear (P. Smit, Ned). Nederland: 29 punten, België 25 punten. Totaalstand: 1 Nederland 120 punten, 2. België 94 punten. Coronel beschuldigde Vermeulen om dat hij er zeker van was dat de Opel- coureur, die ook de man die op de derde plaats in deze klasse staat, Hettinga, opzij schoof”, tot roekeloze acties was overgegaan om de kansen van zijn team genoot Fred Frankenhout op een Ne derlandse titel te vergroten. Ook BMW- „Eerst vielen mijn toeren weg. Later hield de hele motor er mee op. Erg spijtig, want ik ging aanvankelijk erg lekker” Nadat de Belg Pilette had opgegeven zagen de 4000 doorweekte toeschouwers (een financieel debacle in dien men bedenkt dat alleen de organi satie van de Formule 5000 al zo’n slordi ge veertigduizend gulden had gekost) Guy Edwards winnaar worden van deze uiterst saaie optocht. De tweede Neder lander in dit internationale gezelschap. Arie Luijendijk, werd negende. Spannender was het in de Ford Mexi co race die door de Brit John Waterman op het nippertje in zijn voordeel werd beslist. Hij bleef de Nederlander Schou ten maar ternauwernood voor. Neder lands jeugdigste kampioen werd Jan Lammers. De „leerling” van Rob Slote- maker werd in de toerwagens groep I tot 9000 guldens winnaar en daardoor onbereikbaar voor zijn concurrenten. In de toerwagens Groep II boven 2000 cc eindigde Nico Chiotakis voor Han Akersloot. DEN HAAG. Aan de top van de topscorerslijst in de eredivisie zijn geen wijzigingen opgetreden. Van Veen noch Van der Kuylen slaagden erin te scoren. Nico Jansen rukte door een onvervalste hattrick op naar de derde plaats. De stand is: 1. Leo van Veen (FC Utrecht) 7; 2. Willy van der Kuylen (PSV) 6; 3. Nico Jansen (FC Amsterdam) 5- 4. Van Kooten (Telstar), Edstrom (PSV) Ger Mühren (Ajax), Vosmaer (Haarlem), De Jong (Feyenoord) 4; 10. Jensen (FC Groningen), Schneider (Fey enoord), Van Loon (Go Ahead Eagles), Lubse (PSV). René v.d. Kerkhof (PSV), Bish (Roda JC), Schwemmle en v. d. Vall (FC Twente), Suurbier en CruyH (Ajax) 3. „Huub zag het deze race niet zitten. Ik was met mijn Alfa in staat om de Opel-Ascona’s van het DNRT in deze wedstrijd te kloppen. Daarom heb ik hem ook na aloop ge zegd: Huub we hebben er altijd eerlijk om gevochten maar ik ben na tien jaar racerij wel zover om mij te realiseren dat je nu te ver bent gegaan- Ik had hem met 200 kilometer per uur ook in de vangrails kunnen duwen. Zoveel risi co’s nam Vermeulen om bij mij te komen. Maar dat is mijn karakter niet. Er zijn tenslotte al eens twee coureurs op dit circuit verbrand. Ik was echter wel des duivels toen Vermeulen nauwe lijks enkele ogenblikken later mij in de Panorama-bocht in levensgevaar bracht terwijl ik hem de ruimte bij de vang rails had gegeven. Wedstrijdleider Ben Huisman heeft in mijn ogen ook gefaald. Hij had wel eens contact met zijn baan commissarissen op mogen nemen om er achter te komen wat Vermeulen in de Panorama-bocht allemaal uithaalde. Normaal wordt zoiets gestraft met het ontnemen van de race-licentie voor een half jaar. Maar we zitten natuurlijk wel met het problem dat het DNRT wordt gesponsord door Marlboro. En die firma durft men gewoon niet aan te pakken aangezien dit ook de grootste geldschie ter achter het circuit is. Het is wat dit betreft toch wel erg merkwaardig dat mijnheer Huisman tegen mij zei: „Je moet niet meteen zo kwaad worden. Denk eerst eens tien minuten rustig na voordat je een protest indient”. Als Ver meulen niet geschorst wordt verwacht ik voor de slotrace echter grote proble men. Ik moet dan winnen. We zullen wel zien wat er van komt”. In het handbaltoernooi om de Oost- zeebeker in Dortmund heeft Polen met 16-14 Zweden verslagen. In Roosendaal leverde de rugbywed strijd tussen het Nederlands bondsteam en de Brussels British een 28-6 overwin ning voor Nederland op. Hermes (heren) en zijn als eerste geëindigd Athomic toernooi. De 4 x 15 km estafette, een Europe se primeur, die in Utrecht is gehouden, is gewonnen door Metro. Beste loper was Johan Kijne. Geert Jansen (AAC) eindigde als derde. De Finse schaakmeester Heikki Wes- terinen is als eerste geëindigd in het internationale toernooi in San Feliu de Guixols. Rob Hartoch deelde de vijfde plaats met de Westduitser Pachmann. De heren volleybalploeg van de Sovjet Unie is in Tsjecho-Slowakije wereldkampioen volleybal geworden. Een vriendschappelijke wedstrijd tussen het Chileens voetbalelftal en FC Paris heeft een 5-0 overwinning voor Paris opgeleverd. De Braziliaanse autocoureur Carlos Pace blijft ook het komende seizoen voor John Surtees rijden. In 1974 zal hij in een TS-15 starten. 'J WW

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 15