3* Terras vogels Freeman uitblinker tegen FAK ZWAK BEGIN KOSTTE LEVI’S GEEN PUNTEN Cardinals hield lang stand De Danaiden moest afhaken Ruime overwinningen OVRA en HVS Wissels van White Stars beslissend Parijs-Tours: sprint-finale Moeizame zege Strawberries Eechtrop leed onnodig verlies tegen Rijswijk Judoka Jos Kops drong Promotie jeugd door tot eindstrijd DWR in zicht uitgevangen I TIMSPORT k h in izen Zandvoortmeeuwen had het lastig I 1 MAANDAG OKTOBER 1973 n ie - 20 (Van onze basketbalmedewerker) HAARLEM Uitslagen, die aan duidelijkheid niets te wensen overlaten, zullen na de eerste volledige competitiezondag in de heren-eredivisie, de tegenstanders van het vrije inschrijvingssysteem alle gelegenheid geven andermaal hun jammerklachten aan te heffen. Het bij keuze gepromo veerde Frisol/R, dat eerder van FAC in Den Helder won, kreeg van Levi’s- Flamingo’s een klap te incasseren, die de Dordtse ploeg nog lang zal heu gen. Levi’s-Flamingo’s zonder Leibowitz spelend in Spanje met Israel voor de Europese titel kon zich tegen de twee-mansploeg van Frisol/R een uitermate slechte start veroorloven. De combinaties ontbraken en tevergeefs zocht coach Egon Stuer via een serie wissels naar het juiste basis-vijftal. ntuur. n» (Van onze volleybalmedewerker) Van stand: in ADVERTENTIE (Van onze hockeymedewerker) (Van onze judomedewerker) (Van onze waterpolomedewerker) «5, In Amstelveen zag het er aanvanke lijk donker uit voor Deltalloyd-AMVJ, toen debutante Lycurgus uit Groningen met 9-15 de eersté set pakte. De ploeg van coach Akkerhuis, die Libanon ver liet om bij Deltalloyd iets op te bouwen, buitte het voordeel van de onderschat ting die daarop volgde goed uit en herstelde zich met tweemaal 15-9 en 15- 8 uitstekend. De verrassing bij de dames komt op naam van Corbulo, dat stadge note Tempo Team Haag zelfs zonder Paraguay heeft in een wedstrijd in de voorronden van het wereldkampioen schap met 4-0 gewonnen van Bolivia. Paraguay en Argentinië hebben nu sa men de leiding in hun groep. De uitslag: 1. Van Linden (Bel) 264,5 km. in 6 uur 17 min. 10 sec. 2. Roger de Vlaeminck (Bel), 3. Verbeeck (Bel), 4. Godefroot (Bel.), 4. Mourioux (Frank.), 6. Merckx (Belg.), 7. ex Aequo o.a. Pijnen en Van Katwijk (Ned.), 28. Zoetemelk (Ned) 30. Kuiper (Ned), allen dezelfde tijd als Van Linden. twee i wichten slechts één. (Van onze softbalmedewerker) Groothandel in sportartikelen voor ver» enigingen en bedrijven. Fr. Halsstr. 37iw Haarlem Telefoon 023 - 262979 HVS kon in Delft tegen AV ’40 nog niet het juiste ritme vinden. Een goede verdediging en een sluitend blok hielden voor de thuisclub in de eerste set de schade beperkt tot 13-15, maar met Jan v. d. Kuip op de plaats van Paul de Nijs, nam HVS het heft wat duidelijker in handen. Een uitblinkende Jaap Faber leidde zijn ploeg via 9 en 11-15 naar de eerste driepuntenzege. In IJmuiden kwalificeerden zowel de dames als de heren van Excercitia zich voor de tweede ronde. De IJmuidense dames speelden echter een zeer zwakke wedstrijd en moesten Rebound uit Dok- kum met 32-39 zelfs de eer laten. Ook hier besliste het doelsaldo ten gunste van Exercitia. De heren deden het iets beter, maar konden tegen The Typhoons niet overtuigen. Slechts Bob Opdam (9- 6) kwam boven de grauwe middelmaat uit. Hadden de Typhoons-aanvallers niet zo nonchalant met de scoringskansen omgesprongen, wellicht was de overwin ning nog naar Haarlem gegaan. Ed Baas (3-7) en Jan Eysker (2-8) beperkten de nederlaag tot 53-47. Volgende tegenstan der is Blitz uit Voorschoten. IJMOND. De slechte weersomstan digheden waren er oorzaak van dat er een beperkt aantal hockeywedstrijden verspeeld zijn. In de tweede klasse he ren kwamen zowel Eechtrop als Straw berries in actie. Eechtrop verloor wat onnodig met 3-1 van Rijswijk, terwijl Strawberries uit, Amersfoort met moeite van het lijf kon houden. Strawberries behaalde een zeer benauwde 2-1 zege. Bjj de dames ging alleen Eechtrop USCH door. Het werd een 3-2 zege die aan het eind van de wedstrijd nog wat in gevaar kwam. (Van een medewerker) HAARLEM. De regen is zaterdag in de eerste klas van het Haarlemse zaterdagvoetbal opgetreden en slechts twee van de zes geplande ontmoetingen konden doorgang vinden. Koploper Zandvoortmeeuwen zegevierde moeizaam met 2-1 over gastheer VVRA en Telefo- nia bleef op eigen veld met dezelfde cijfers op winst tegen DEM. noten Lee en Freeman. Na alle inspan ningen van woensdag tegen Donar in Groningen, kon Cees Burgert tegen FAC al zijn manschappen in de strijd werpen zonder zich bezorgd te hoeven maken over de bij voorbaat vaststaande winst. Uitslag 107-68. Het tempo lag in weerwil van wind en ook nog regen in de laatste uren hoog, nadat het veld in rustig tempo was beginnen. Onder de rook van Tours vonden de laatste pogingen plaats, waar bij Danguillaume, Pijnen, Sibille en De Geest waren betrokken. Zij slaagden net zo min als Zoetemelk die daarna nog aan de greep van de sprinters wilde ontkomen. Volkomen verloren liep de debuteren de Hugo Harrewijn in de Haarlemse ploeg rond. Werd hij eens in de combi naties betrokken dan was het rendement nihil. Veel balverlies en zwak schieten overheersten. Slechts één man stak in deze fase van de wedstrijd met kop en schouders boven zijn medespelers uit. Hank Smith (20-7) de grote uitblinker behoedde Levi’s voor een complete af gang. Zijn acties zorgden niet alleen voor de broodnodige punten, maar sti muleerden uiteindelijk zijn medespelers tot grotere daden. Eechtrop begon erg sterk tegen Rijs wijk. Bijna constant werd Rijswijk on der druk gezet. Kremers opende na vijf tien minuten de score en het wachten was op meerdere goals. Deze bleven echter uit. Vele goede kansen werden niet benut, zodat het bij het rustsignaal nog maar steeds 1-0 was. In de tweede helft begon Eechtrop onbegrijpelijker wijze zeer onzeker te spelen. Rijswijk rook zijn kans. Eerst werd keeper Rob Bos met een lob verschalkt. Hierna was de coördinatie in de achterhoede zoek en nog twee verdedigingsfouten leverden even zoveel doelpunten op. Eechtrop was geslagen en kon er niets aan veranderen. Archipel heeft in de eerste helft tegen Blauw Wit ietwat afwachtend en be houdend gespeeld. Mede omdat ook de wind tegen was, ging de strijd gelijk op tot aan het rustsignaal: 4-4. Coach v. Eekelen heeft zijn ploeg danig onder handen genomen en dat bleek direct gevolgen te hebben. In niet minder dan vijfentwintig minuten sloeg Archipel een gat van 5 doelpunten. Achtereenvolgens schoten Engelbert 2x, Schipper, Klouwen en Els Frans raak. Blauw Wit wist de eindstand een iets dragelijker aanzien te geven door nog twee maal raak te schieten: 9-6. De Danaiden heeft het Ons Eibernest niet moeilijk kunnen maken. Daarvoor was het spel veel te gehaast en te onsamenhangend. In twintig minu ten tijd stonden de Eibers al met 1-5 voor, een vrij gemakkelijke overwinning stond al vast. De rust kwam met een 4-7 stand. Na de thee drukten de Eibers snel door waardoor De Danaiden een gesla gen ploeg was (5-11) Stand: Archipel en Ons Eibernest 5-10, De Danaiden en Luto 5-6, Rohda 4-5, Deetos 4-4, Blauw Wit en Fortuna 5-2, Het Zuiden 4-l.Die Haghe 4-0 VVRA bood leider Zandvoortmeeuwen heel goed tegenstand en kon in de eerste helft zelfs een 1-0 voorsprong nemen doordat de Zandvoortse doelman Bert Molenaar een niet al te hard schot van Ferry Lammers liet glippen. Meteen na de gelijkmaker toen keeper Jan Baas een hoge voorzet van Jan Keur in eigen doel sloeg: 1-1. Nadat Gerard Nijkamp al eens de lat had getroffen en schoten van Keuning en Hendriks naast waren gegaan, wist Nijkamp halverwege de tweede helft voor de badgasten de win nende treffer te scoren: 1-2. voor evenwicht door een strafbully te benutten. Na rust was een kleine ople ving aan Eechtrop-zijde voldoende om twee doelpunten afstand te nemen. USHC kwam nog even terug, maar ver der dan 3-2 liet Eechtrop het niet ko men. ZAANDIJK. Bjj de Noordholland- se judokampioenschappen voor aspiran ten in Zaandijk, was de Santpoorter Jos Kops de enige Kennemer judoka die de finale bereikte. In deze eindstrijd stond hij tegen de sterke Ewaid uit Amster dam, die hem met een houdgreep ver sloeg. Tijdens deze op een hoog peil staande wedstrijden zijn verschillende talenten naar voren gekomen. Bij de lichtgewichten (tot 58 kg) werd Menno Groefsema uit Heiloo de dupe van het nieuwe systeem, dat alleen nog maar een ongeslagen kampioen kent. Hij ver loor in de voorrondes van Schaik en kon toen via de herkansing alleen nog maar op een stijlvolle manier de tweede plaats behalen. Amersfoort heeft het Strawberries niet gemakkelijk gemaakt. Het nam al snel een voorsprong. Deze voorsprong werd vaak knap verdedigd. Strawberries kreeg weinig kansen. Toch gelukte het Eddie Donker om Strawberries voor rust op gelijke hoogte te zetten. Na rust was Strawberries sterker, vooral mentaal ge zien. Wijdenveld bekroonde dit door van uit een rebound hoog in de touwen te pushen. Bij de dameswedstrijd Eechrop USHC namen de gasten al heel snel de leiding. Margreet Renz zorgde snel Frisol-R, dat zich tot aan de rust (49- 27) nog enigszins staande kon houden, bezweek in de tweede helft volkomen. Alleen de Amerikanen Hale (12-15) en Petersen (8-8) konden zich nog meten met de Haarlemse overmacht. Kees Akerboom (6-24) en Frank Kales (10-13) draaiden de Dordtenaren dol. Op de Haarlemse press moest men het ant woord schuldig blijven. Uiteindelijk mocht de Dordtse ploeg met 121-58 ne derlaag nog blij zijn. Was Levi’s tot het uiterste gegaan, dan was het voor Frisol-R op een catastrofe uitgedraaid. De opmerking van Cees van den Berg aanvoerder Frisol: „Wij waren niet in vorm en Levi’s moet nog op bezoek in Dordrecht”, getuigde dan ook van weinig (Van onze korfbalmedewerker) HAARLEM. Het Leidse De Dmmh- den heeft voorlopig af moeten haken in de nek aan nek race om de bovenste plaats. Ons Eibernest gaf de gastheren geen schjjn van kans 5-11. Archipel heeft stadgenoot Blauw Wit in de tweede helft weggespeeld. Na 4—4 werd het toch nog vrij gemakkelijk een 9-6 overwinnilng. Luto heeft een bescheiden overwinning behaald op het Delftse For tuna. Twee wedstrijden werden afge- iast. HAARLEM. Het Dordtse Bouwlust profiteert wel het meest van de maatre gel van de volleybalbond, dat in de eredivisie de puntenwaardering voor een gewonnen wedstrijd weer op twee pun ten is gebracht, terwijl er vorig seizoen nog drie punten te verdelen waren. Bouwlust won voor de tweede keer met 3-2, ditmaal van Hofnar en is daardoor nu mede lijstaanvoerder. Behalve Star- lift, dat een regelmatige 1-3 zege behaal de op NDI Valuas, en het Tilburgse Robot-Tornado, dat met dezelfde cijfers G de Lange-RC bedwong, zijn er nu geen andere clubs meer zonder punten verlies. Corbulo blijft nog puntloos, maar tegen Radius scheelde dat maar weinig, omdat de vijfde set tegen de Goudse debutanten slechts met 12-15 verloren ging. HAARLEM. Terrasvogels hero* kampioen softbal 1972 is er zondag in Amersfoort niet in geslaagd Montren Quick voor eigen publiek te verslaan. Terrasvogels, dat de steun van de voet ballers Dick Dortmundt, Hans Seegera en Hans Janssens moest missen, schoot aanvallend tekort. De Birds, die tegen Quick al in de eerste inning een 3-0 achterstand opliepen, sloegen wel veel, maar zagen de meeste slagen in bet verreveld gevangen. In de derde divisie kwam ook de damesploeg van OVRA tot de volle winst. Tegenstander SAS uit Amstelveen beschikte over slechts één bekwame aanvalster, zodat OVRA, waar Joke v. d. Veldt goed debuteerde, blijkens de cij fers 15-11, 10 en 6 niet veel moeilijkhe den kende. Voor een tot de laatste plaats bezette sporthal in Den Helder heeft Garry Freeman van Typsoos Lions in het duel tegen FAC de show gestolen. Niet alleen zijn reboundkracht, maar ook zijn sco ringsdrift (14-18) waren FAC te machtig. Met de nu ook weer op dreef zijnde Aimer Lee (14-11) was er voor FAC geen eer te behalen. Slechts Tom Bender (15-6) kon nog enigszins „tegenstribbe len”. Kerry Vinson daarentegen was zo overgeconcentreerd, dat hij ver achter bleef bij de prestaties van zijn landge- (Van onze basketbalmedewerker) OUD-BEIERLAND. The White Stars geplaagd door een trainer-coach probleem en zonder de geschorste Roos de Vries heeft tegen BOB voor een zeer fraaie prestatie gezorgd door verrassend met 61-57 te zegevieren. Een overwin ning, die volledig verdiend was gezien de geweldige inzet en het schitterende spel. realiteitszin. Coach Ben de Jong reageer de nuchterder. „Met zeven Amerikanen van de klasse Hale, zouden wij Levi’s aardig partij kunnen geven”. „Met de huidige ploeg reiken we niet veel hoger dan de degradatiegroep”. plaats van vorig jaar niet prolongeren, door gebrek aan ervaring verloor hij in de voorrondes onnodig van Bühling (Den Helder). Het Nederlands damkampioenschap voor dames heeft'een overwinning opge leverd voor Barbara Graas, zij versloeg in de beslissende parts Mevrouw Veen boer. De strijd tussen Telefonia en DEM was niet groots. Nadat de gasten bij een uitval de leiding hadden genomen, wist Terol tien minuten voor rust de balans weer in evenwicht te brengen: 1-1. In de tweede helft bleef de strijd matig. Ne gen minuten voor tijd scoorde Roest met een kopbal na een vrije trap van Halderman voor Telefonia het win nende doelpunt: 2-1. HVS en OVRA deden het in de heren afdeling heel wat beter. OVRA startte met een 3-1 zege op Molenwiek, dat wel de eerste set met 15-17 won, maar daarna door talloze foute opslagen en door mentale zwakte OVRA het initia tief moest laten, wat via 15-6, 15-10 en 15-9 tot uitdrukking kwam. De Haar lemmers speelden een goede partij, met als hoogtepunt de laatste set, toen na een 1-6 achterstand (met Dik v. d. Vlugt op de plaats van Johan Kloos) Henk Kinders een zeer produktieve bui kreeg. Lichtgewicht: I. M. Schaik. (Philips, A’dam), 2. M. Groefsema (Groefsema, Heiloo), 3. B. Kuiper. (V.d.Werff, Hoorn), 3 E. Vermeulen. (Nieuwendam, A’dam). Halfmidden: 1. R. Ravestein (Buenting, Amstelveen), 2. F. Bühling (Dun Hong, Den Helder), 3. R. de Groot (Buenting, Amstelveen), 3 J. Huibeït» (Dun Hong, Den Helder). Midden: 1. R. Ewald (Nieuwendam, A’dam), 2 J. Kops (DschenDui, Sant poort) 3. J. Post (Shin-Shin, A’dam), 3 T. Duijker (Branding, A’dam). Halfzwaar: I. H. Straathof (Groefsema, Heiloo) Zwaargewicht geen kampioen. The White Stars, dat ook nog Irish Verwey miste, bezat niet alleen een sterke basis, maar kon bogen op enkele sterke wissels. Juist het gemis aan wis sels werd BOB fataal. Hoewel Carla de Liefde tot een score van zesendertig punten kwam, kon ook zij niet voorko men, dat haar ploeg halverwege reeds met 33-26 achterstond. Van beslissende aard was de diskwalificatie van Jetty Witte in de twaalfde minuut van de eerste helft. Als bij toverslag werden alle reboundduels door BOB verloren. Een ongrijpbare Nel van der Burg (24 punten, in het scoren goed ter zijde gestaan door Karin Bos (18) en Carol Vallenduuck (II) kon in de slotfase de Oudbeierlandse press met steun van haar moegestreden medespeelsters af doende opvangen om de winstpunten met 61-57 mee naar Haarlem te nemen. In de strijd om de beker waren de Haarlemse verenigingen eveneens suc cesvol. Vooral Hoofddorp kwam tot een uitstekende prestatie. In een propvolle sporthal in Bunschoten leek Hoofddorp in de eerste helft van het duel tegen SV Spakenburg hard op weg te zijn uitge schakeld te worden. De voordelige vier punten marge uit de eerste wedstrijd was toen reeds teniet gedaan. Toen Spa kenburg na de rust zelfs uitliep tot 53- 38 gaf niemand meer iets voor de Hoofddorpse kansen. De persoonlijke fouten werden Spakenburg in de slotfase echter fataal. Wel werd de 63-62 over winning vastgehouden, maar het doelsal do over beide wedstrijden besliste ten gunste van Hoofddorp. Bouwlust profiteert van maatregel van NeVobo beide eerstejaars, Bouw- Lycurgus hebben het moeilijk, beider tweede nederlaag. Het overigens, dat er bij de dames een grote kloof bestaat tussen ere- en eerste divisie. Die Raeckse heeft ervaren, dat die kloof niet bestaat tussen de eerste en de tweede divisie, want het pas gepromo veerde VC Maastricht had een onaange name verrassing voor de Haarlemsen in petto. Met een speltype, dat die Raeckse niet kon volgen zo snel, behaalden de Zuidlimburgse meisjes een volstrekt ver diende 3-0 overwinning, dankzij een fa lende Haarlemse netverdediging, die re gelmatig het nakijken had. Via Greet Klaassen en Gien de Vries werd er wel eens iets teruggedaan, maar het was te weinig. Met 15-13 en tweemaal 15-10 kreeg een hardwerkend die Raeckse ei gelijk een set te weinig, maar een al te grote schande zal het niet blijken, omdat VC Maastricht, dat met één spelverdeel- ster en vijf grote maar snelle aanval- sters speelt, meer ploegen zal laten struikelen. In de tweede divisie was K V een te groot obstakel voor de reserveploeg van die Raeckse, waar Tony Swildens (nog) wel, maar Miep Hartgers wegens een knieblessure, niet van de partij was. Via 15-6, 15-12 en 15-4 kwam de Zaanse zege tot stand, waarbij dié Raeckse al leen in de tweede periode tot goed tegenspel kwam. Een van de kanshebbers in deze klas se, Noord Hollands kampioen Robert Jansen, moest wegens een blessure thuisblijven. Zijn clubgenoot Martin Jansen (Paul) boekte nog enig resultaat, hij won twee wedstrijden met volpunt, maar verloor toen van Kuiper uit Hoorn. Deze 16 kilo zwaardere Kuiper tilde hem in een grondgevecht simpel op, draaide hem om en nam hem in een houdgreep. In de klasse t.m. 75 kg kon Jaap Waasdorp (Ee-Ka-Ju) zijn derde HAARLEM. Het jeugdelftal van DWR (tot 21 jaar) heeft in de B- competitie de sleutelwedstrijd tegen De Gouwe uit Waddinxveen met 5-1 gewon nen. Dit betekent dat de Haarlemmers samen met Nereus uit Zaandijk de beste kansen hebben op promotie naar de hoogste klasse van de landelijke jeugd- competitie. Voor het eerst namelijk heeft de KNZB bepaald dat nu ook de als nummer twee geplaatste ploegen in de B-competities de reis omhoog kunnen maken. DWR plaatste zich in de afgelo pen drie seizoenen steeds als tweede, maar smaakte nimmer het genoegen te promoveren. Hank. Smith, gisteren uitblinker in het matige duel tegen Frisol R, wint hier één van zijn vele duels. Deze succesvolle, door het district ge organiseerde wedstrijden hebben wel aangetoond, dat er beslist behoefte is aan uitbreiding van de gewichtsklasse indeling. In de lichtgewichtsklasse waren ongeveer 40 judoka’s ingedeeld. Te veel judoka’s verloren in deze klasse hun wedstrijd omdat er tien kilo of meer gewichtsverschil was. Bij de halfzwaar- gewichten (t.m. 85 kg) waren er maar inschrijvingen en bij de zwaarge- setwinst liet. Met grote cijfers: 15-10, 15-6 en 15-10 liet Corbulo het achterste van de tong zien, waarbij de geïmmi greerde Bulgaarse Stefanova haar grote klasse bewees. Landskampioene Van Houten-VCH deed het nog beter, want NDI Valuas werd in eigen huis afgestraft. De lust en getuige bewijst In een slechte wedstrijd heeft Haar lem Cardinals lang tegen Gerard de Lange BC stand kunnen houden. De Amsterdammers steunend op de Ameri kaanse inbreng van Tim Parker (34 punten) en Mike Rowland (10-8) speel den voor de basketverwisseling zo slecht, dat Cardinals lange tijd het initiatief bezat en zelfs met een 48-46 voorsprong kon gaan rusten. Tot halverwege de tweede helft ging de strijd gelijk op. Tot zijn genoegen zag de A’damse coach Ro bin Dirks (oud-Haarlem Cardinals) de Haarlemmers toen vervallen in de oude fout. In een poging de kleine achterstand weg te werken, stapelde Cardinals de ene passfout op de andere. Bovendien bleek het richtingsgevoel van Bram Jesserun (17-4) plotseling verdwe nen. Een aangeslagen Cardinals moest tenslotte nog met 101-71 het verlies accepteren. Van de resterende wedstrijden is al leen het duel ’tussen Fransol R-Z en Delta Lloyd nog het vermelden waard, zij het in negatieve zin. Spottend kon men in Rotterdam na dit duel horen, dat Dinkins (45 punten) Delta Lloyd had verslagen. De Amsterdammers kwamen niet verder dan een schamele produktie van negenendertig punten Eindstand 105- 39. Komende dinsdagavond zal Levi’s Flamingo’s in de zaal van de HTS de achterstallige wedstrijd tegen ASVU in halen. Aanvang acht uur. Alleen in de tweede inning kon Ter rasvogels iets terugdoen. Roel Meijering en Wilco Pauw konden dankzij een hit van Henk Klauwers toen de achterstand tot 3-2 verkleinen. De Amersfoortse ver dediging bleef in het verdere verloop van de strijd echter overeind en stelde in vijfde inning de zege met 4-2 veilig. De drie deelnemende ploegen: Terrasvo- gels, Quick en de Geuzen hebben nu ieder een wedstrijd gewonnen. De twee de ronde, die het komend weekend van start gaat, zal moeten beslissen wie zich de nieuwe titelhouder mag noemen. Onder niet ideale weersomstandighe den nam Janke Nijdam zaterdag na tien jaar topsoftbal afscheid van de actieve wedstrijdsport. Tegen een team bestaan de uit oud-internationals behaalde de scheidende catcher haar laatste overwin ning, 9-0. In het volgende seizoen zal Janke Nijdam bij de landskampioenen nog slechts de training verzorgen. TOURS (ANP). Parijs-Tours is weer een wedstrijd voor de sprinters geworden. Ondanks talrijke pogingen slaagde Eddy Merckx er op de lange vlakke wegen niet in de door hem gevreesde snelle mannen kwijt te raken. In de laatste meters was Rik van Linden die twee jaar geleden bij de profs debu teerde met een overwinning in deze najaarsklassieker weer het sterkst. DWT kwam er in het eenzijdige duel tegen DJK niet aan te pas. Nadat de eerste periode met een magere 1-0 voor sprong voor de Amsterdammers was af gesloten, verhoogde men de stand in het tweede speldeel tot 4-0, mede door het soms volkomen falen van doelman Frans Roozekrans. DJK drukte tenslotte in het laatste speldeel nog even door en kwam tenslotte op een 9-5 eindstand. De meisjesploeg van HPC won met 10-2 van AZPC. In de districts eerste klasse heren gaat HOC onverdroten verder. BV Haarlem, dat vorig jaar de promotie maar net miste, heeft tegen HOC vrijwel voortdu rend aan de verkeerde kant van de score gestaan. HOC, dat bij half-time met 33-22 leidde, kwam slechts een keer achter, 48-47. Teun de Mon stelde in de laatste minuut de winst echter met 57- 55 veilig. Dries de Leth (15-10) was wederom de produktiefste speler. De stand: Zandvoortmeeuwen 4-8; ODIN 3-5; De Kennemers 2-4; SCW 3-4; KIC 3-4; Telefonia 4-4; DEM 4-4; Ener gie 3-2; VVRA 4-2; Van Nispen 2-1; SVJ 3-0; SV Bennebroek 3-0.

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 21