I Agenda Inbreker overmeesterd Luchtvaartclub exposeerde in Velsen-Noord Keramiek en wandtouwen in Galerie Boumans Nieuw bestuur voor afdeling handbal KIC Modehuis Goede resultaten voor SUOMI in Arnhem Mode 73/74 Sprankelende kleuren, fijne, draagbare modellen. Jaarmarkt in Dorp Velsen werd succes ondanks natte start 1 FLEURIGE CHRYSANTENEXPOSITIE BIJ „IJMOND" Verenigingsmeuws otffl ELEGANT” JERSEY SHOP 1L I GEZELLIGE DRUKTE ROND DE ENGELMUNDUSKERK Expositie tot einde oktober Eksklusieve stoffen Positief jaar” pfc3 BAANDAG 1 OKTOBER 197 3 4 M ■s Velsen-IJmuiden I Velsen-IJmuiden Heemskerk DRS. M. KOKER NAAR DOCHTER HOOGOVENS Velsen-Noord Barteljorisstraat 27 Haarlem telefoon (023) 320618 De nieuwe kollektie herfst-winter 73/74 is in huis. Natuurlijk weet u dat wij alleen topkwaliteiten en modellen van bekende Europese huizen verkopen. Wij nodigen u uit vóór de grote seizoendrukte uw keus te komen maken uit de kollekties van Erica Rössler, Lucia, Kio, Maris Maressa, Gibi. Resco, Goldix en Angelique. U bent van harte welkom. J Beverwijk Beverwijk -. W Sjgff iifi Hf - ffl-s -Ms gg>> Jf KL rik ADVERTENTIE (V Geo- (Van een onzer verslaggevers) Geo- (Van onze correspondent) Huijgens- Huijgens- Bad- van vliegers DINSDAG 2 OKTOBER ADVERTENTIE DINSDAG 2 OKTOBER Kinderboerderij, Vrijburglaan. Voor Olga Commandeur niet alleen •en fantastisch resulaat maar bovendien Knippatronen naar maat pasklaar FRANSE COUPE Haute Couture Kleding naar maat bovenverdieping plaatsje voor de veerd. Ook het jaarverslag van secretaris C. B. A. Bruin was positief doch ook hier kwam het jeugdprobleem aan de orde. De samenwerking op redactioneel gebied met de afdeling voetbal ten bate van de twee clubbladen „Kick-off” en „Blikcon- tact” heeft goede vruchten afgeworpen, vooral wat een verlaging van de kosten betreft. DINSDAG 2 OKTOBER Openbare bibliotheek. Wijkerstraatweg 19-21.30 u. Olga Commandeur, die in dit seizoen onder de meisjesatleten door haar suc cesrijke prestaties tijdens verschillende wedstrijden zowel landelijk als regionaal blijk heeft gegeven over een uitstekend talent te beschikken, was op Papendal op de tartanbaan al heel goed op dreef op de 800 meter. Zij liep deze afstand in 2 min. 15,8 sec, waarbij zij de Neder landse kampioene Fieke Kamps klopte, die deze zomer al een tijd van 2 min. 10 spc. boekte en nu tweede werd in 2 min. 17,3 sec. ZIJLSTRAAT 95 t.o. STADHUIS bï zo er de Ee gu ad lij lir ’s zij hi. rr b w R V S n S er Pc Vf bc Pe ke ho be da na m: de w: ds d< D' Vi er gr Bi Bi B rc tii m te n> IJ IJ ai L Z Y st S 1E h B Is d m de vï Ns IJ Hi Rl L< A Cl B: SI re Fl th Zi IJ Ti w Je k< or Fl Zi m re T< IJ W ge de m Ui ui de IJMUIDEN (ANP). Drs. M. Koker, thans onderdirecteur Diversificatie van Hoogovens IJmuiden BV, is met ingang van 1 november benoemd tot directielid van Holland Aluminium BV in Den Haag, een 50 pet dochter van Hoogovens IJmuiden, zo heeft Hoogovens bekendge maakt. ,,’t Is jammer dat het de afgelopen week zo gewaaid en geregend heeft, anders waren onze bloemen nog mooi er,” zei zaterdagmiddag bestuurslid G. Dubbelman van de volkstuindersvereni- ging „IJmond”. De vereniging hield dit weekeinde een grote chrysantententoon stelling in de kantine aan het kwekers- Een voorstel om de contributie voort aan via postgiro of bankrekening te laten betalen (de inning kostte te veel tijd) werd geaccepteerd. Er zal straffer worden opgetreden ten aanzien van het trainingsbezoek en speciaal voor de se- léCtiegroepen- die de vereniging naar bui ten vertegenwoordigen. Toch was de netto-opbrengst voor het restauratiefonds ruim 13.000. kleur Werd de eerste, prijs behaald door J. Hendriks. Hij mocht de wisselbeker in ontvangst nemen. Bij de chrysanten ge mengd scoorde P. Lampers de meeste punten, terwijl 'het mooiste bloemstuk werd geschikt door J. Lampers. Tenslot te behaalde J. de Graaf in de categorie groenten de meeste punten. In verband met de benoeming zal de heer W. H. Bulte, thans onderdirecteur Inkoop IJmuiden, eveneens per 1 no vember worden benoemd tot onderdirec teur Diversificatie. Niettemin is het aantal bezoekers on der dat van vorig jaar gebleven. MAANDAG 1 OKTOBER Easey, Populierenlaan, geopend voor hulpverlening van 19 tot 20 uur. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Openbare Bibliotheek. Kerkstraat 44 en Amstelstraat 44 19-21 u. Het afgelopen jaar heeft de uitbrei ding van de accommodatie een positieve invloed gehad op het handballen. De begeleiding van de jeugdgroepen baart echter meer zorgen en het nieuwe be stuur (de heer Brink was aftredend) zal zich daarover moeten buigen. 10 uur: Zeestraat 81, tel. 24617 of bij de bekende wijkhoofden en medewerkers. Sportfondsenbad, Kuikensweg. pend van 9-12 en 13,30-15.30 u, Grenspost, Van Riemsdijklaan, Vanaf 19 u. schaakclub Weenink. Easy, Populierenlaan. Geopend voor hulpverlening van 19-20 u. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Openbare Bibliotheek. Kerkstraat 44: 14-17.30 u.; Amstelstraat 44: 15-17.30 u. HEEMSKERK. In de nacht van vrijdag op zaterdag omstreeks half drie heeft een bewoner van de Kennemer- landstraat een inbreker overmeesterd en aan de politie overgedragen. Degenen, die bij dit laatste evenmin blijk gaf van neerslachtigheid was afsla ger Dirk Schipper, die op vlotte wijze de adspirant kopers van de zeven kerkepin- ken en drachtige koeien wist te stimule ren elkanders bod te overtroeven. HEEMSKERK. Cornells Hoek en Jan van der Vaart exposeren hun werk van vrijdag 5 tot en met maandag 29 oktober in Galerie Boumans aan de Breestraat. De expositie wordt geopend op vrijdagavond 5 oktober om half ne gen met fluitspel van Cecilia Oomes. DIVERSEN Museum Beeckestetjn, Rijksweg, Velsen- Zuid, diverse stijlkamers, dagelijks te bezoe ken van 10-12 en van 14-17 uur, zondags alleen van 14-17 uur. In het noordelijk Koetshuis: expositie Rudolf Bruyn. Bedrijsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat, Velsen-Noord. Elke dinsdag van 12 tot 13.30 uur en elke donderdag van 12 tot 13.30 uur en van 20 tot 22 uur. Voor andere dagen en tijden na telefonische afspraak 02510-94159 of 91022. Stadhuis Velsen, Plein 1945. Dagelijks (behal ve zaterdag en zondag) te bezichtigen van 10 tot 12 uur, tel. 19000. Kennemer Theater (Zeestraat). 1» en 2115 u.: „De 14 karate-vrouwen”, 20 u.: „De tien geboden”. Luxor Theater (Breestraat). 19 en 21.15 u.: „Meisjes die graag naar bed willen”. IJMUIDEN. Voor de IJmuidense atletiekvereniging SUOMI was het een succesvol weekeinde bij wedstrijden op Papendal bij Arnhem en in Ede aange wen door enige langeafstandlopers en door SUOMI’s jeugdige en grootste atle- tiektalent van dit seizoen uitstekende resultaten zijn behaald. VELSEN-NOORD. Nauwelijks een half jaar na de oprichting is de lucht vaartclub „The Flying Dutchman” uit Velsen-Noord er reeds in geslaagd in het buurtcentrum „De Mei” een tentoonstel ling te houden, welke zaterdag een grote belangstelling trok. De talrijke bezoekers werden hier geconfronteerd met een at tractieve veelzijdigheid van alles wat op de burger en militaire luchtvaart be trekking heeft. Ook het 322ste squadron van de Koninklijke Luchtmacht uit Leeuwarden was hier met een interes sante inzending vertegenwoordigd. De Heemskerker hoorde geluid in de keuken en dacht aanvankelijk, dat het zijn zoon was. Toen hij toch uit veilig heidsoverwegingen een kijkje ging ne men, betrapte hij een onbekend mans persoon. Hij greep de inbreker en hield deze met een inmiddels gealarmeerde buurman in bedwang tot de politie arri veerde. Uit verhoren is komen vast te staan, dat het een ongeveer 52-jarige Neder lander betrof, die tijdens de nachtelijke uren in 5 verschillende woningen in Zuidbroek had ingebroken. De buit be droeg slechts enkele tientjes. Veel belangstelling was er voor het Rad van Avontuur, Waaraan Jacqueline mocht draaien, toen een van de hoofd prijzen, een vouwfiets, werd ingezet. In de stromende regen werden de zes „kerkepinken” verkocht door afslager Dirk Schipper, onder het toeziend oog van notaris Roeda. Een natte, maar niettemin vrolijke aangelegenheid. Wedstrijdsecretaris H. de Reus was minder goed gestemd over de niet-senio- renleden, die met een beter trainingsbe zoek meer zouden kunnen bereiken. De financiën baarden volgens penningmees ter B. van Rixel geen zorgen. De bestuursleden C. Brink, Fr. Kleist en K. de Vries traden af. Penningmees ter B. van Rixel bleef aan. In de vaca ture werd voorzien door de verkiezing van mejuffrouw H. Groen en de heren M. C. Butter en B. Reemeijer. J. Koster werd uit de zittende bestuursleden tot voorzitter gekozen. (Van onze correspondent) VELSEN-NOORD. Het gaat de af deling handbal van „KIC” voor de wind. Dit bleek vrijdagavond op de algemene jaarlijkse ledenvergadering uit de woor den van C. Brink. Op het sportpark Rooswijk stelde hij ook dat in bestuurlijke zin een veel betere relatie is ontstaan met de afdeling voetbal van KIC. De in 1937 geboren Cornells Hoek maakt sinds 1971 wandtouwen, waarbij hij gebruik maakt van sisal, vlas, jute, manilla en wol. Hij heeft onder meer geëxposeerd in Twisk, Hannover, Enk- huizen, Egmond, Alkmaar, Hoorn, Den Helder, Amsterdam en Bremen. Cornells Hoek studeert voor concertzanger bij Tine van Willigen de Lorme. Jan van der Vaart, die in 1931 werd geboren, is keramist en werkt voorna melijk in porselein en steengoed, dat gestookt wordt bij 1250 en 1300 graden. Vazen, potten en schalen zijn handge- draaid of gevormd. Vanaf 1958 werden zijn werken onder meer tentoongesteld in Vlaardingen, Brussel, Den Bosch, New York, Ostende, Düsseldorf, Delft, Os- nabrück, Londen, Marseille, Groningen, Amsterdam, Montreal en Hannover. Van der Vaart werd in 1965 onder- ■0 uur: „De vernieti- dlnsdag 20 uur: „De TENTOONSTELLINGEN Kennemer Oudheidkamer (huize Schey- beeck, Velserweg 2). Geopend op woensdag van 14 tot 17.30 uur en op donderdag van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Beverwijk, tel. 02510- 25120. scheiden met de keramiekprijs van de porceleyne fles in Delft en in 1967 met de AICA (Association internationale des critiques d’art). Werk van deze keramist bevindt zich in vele openbare collecties in binnen- en buitenland. De expositie duurt tot en met 29 oktober en is geopend van dinsdag tot en met zaterdag van 9 tot 18 uur. Voorts werden in de filmzaal kleuren films en dia’s vertoond over de opleiding en grondpersoneel, waar ook Canada bij is betrokken. Op de was ook nog een ruimtevaart gereser- een stimulans om haar atletiektalenten verder te ontwikkelen. De atletiekvereniging „Climax” te Ede organiseerde zaterdag een stratenloop over 20 kilometer, waarbij 63 atleten aan de start kwamen. In deze loop deed Jan van Deudekom van SUOMI opnieuw van zich spreken ondanks het feit, dat hij wegens een kleine voetoperatie an derhalve week op non-actief was. Hij eindigde als zevende in 1 uur 9 min. 59 sec., met welke tijd hij het clubrecord wederom met 28 seconden scherper stel-, de. De IJmuidense atleten Gerard Herm- sen en Frits Wolterman waren ook van de partij. Eerstgenoemde vestigde een nieuw persoonlijk record door als 23ste over de eindstreep te gaan in 1 uur 19 min. 9 sec. Wolterman liep zijn eerste stratenloop en niet on verdienstelijk aan gezien hij deze eerste 20 kilometer-race als nieuwkomer en nog niet zo lang de atletiek beoefenend als zevenentwintig ste afsloot in 1 uur 22 min. 40 sec Hulpdienst help een handje. Van Maandag tot en met zaterdag van 8 tot Kinderboerderij, Vrijburglaan. Geo pend op'werkdagen van 10-12.30 en 14- 17 u., op zaterdag en zondag van 10-12 en 14-17 u. Progress-sociëteit, Const. straat. Geopend vanaf 20 u. Donkey Shot, A. Verherentstraat. 20 u. creativiteitsproject. Openbare bibliotheek. Ruijsdaelstraat 1: 15.30-17.30 u. MAANDAG 1 OKTOBER Kinderboerderij, Vrijburglaan. pend op werkdagen van 10-12.30 en 14- 17 u., op zaterdag en zondag van 10-12 en 14-17 u. Dam, Ruijsdaelstraat. 19 u. postzegel vereniging. Progress-sociëteit, Const. straat. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkweg 45 en Ruijsdaelstraat 7.: 19-21 u. Het slot van deze transactie was, dat voor dit ene onderdeel van de jaarmarkt alleen al het restauratiefonds van de kerk 4300 rijker was geworden. Druk te heerste er ook rond de vele stalletjes, met hun veelheid aan artikelen, rond de poppenkast en zeker niet minder in de kerk en de koffiekamer waar eveneens goede zaken werden gedaan. De kaartjes van het Rad van Avontuur, met twee fietsen als hoofdprijzen, vonden even eens gretig aftrek. In de middaguren kwam ook de zon tevoorschijn en werd alles vrolijker. Ook het aantal bezoekers nam toe, met als gevolg, dat niet alleen direct rondom de Engelmunduskerk, maar ook de straatjes verder af gelegen in het Dorp Velsen, vol stonden met geparkeerde auto’s en fietsen. VELSEN- De Jaarmarkt in Oud* Velsen dreigde zaterdagmorgen voor het eerst in het zesjarig bestaan totaal in het water te vallen. Het hemelwater kwam met bakken uit de lucht en doordrenkte stalletjes en de ’s morgens al in groten getale opgekomen belang stellenden. Doch opmerkelijk was dat niemand de moed verloor. Zeker niet burgemeester drs. J. Reehorst, die de jaarmarkt met een kort opwekkend woord opende en daarna met zijn echt genote, wethouders en raadsleden de kramen bezocht en de verkoop van pin ken bijwoonde. laantje. Een zee van bloemen, vanzelf sprekend veel chrysanten, gaven het in terieur een fleurig aanzien. Ook hadden veel tuinders fruit en groenten inge stuurd. De tachtig deelnemende volks- tuinders hebben volgens de juryleden met hun inzendingen een veel hoger en vooral origineler niveau bereikt dan vo rig jaar. In de categorie chrysanten op BIOSCOPEN City-Thater. Maandag 20 uur: ging van Frankenstein”; man met de wassen beelden”. Stadsschouwburg. Maandag 20 Canterbury tales”. MAANDAG 1 OKTOBER Velserbad, Briniostraat, IJmuiden, 16.40-18 uur: gemengd zwemmen. Openbare bibliotheek Velsen, Centrale vestiging, Plein 1945, IJmuiden, 19-21.30 u. filiaal Wüstelaan 79, Santpoort- Noord, 19-21.30 uur. De Ring, 19.30-21.30 uur boksen en conditietraining in gymzaal Ossendorp- school, Wijk aan Zeeërweg, IJmuiden. Operettegezelschap Vides, 20 u. repeti tie in gebouw Abeelenstraat. DINSDAG 2 OKTOBER Velserbad, Briniostraat, 6.30-8, 12.15- 13.15, 16.40-18 en 20-21.30 uur: gemengd zwemmen. Stichting Huishoudelijke en Gezins- voorlichting. Spreekuur leidster van 9.30 u. tot 12.30 u. in Willebrordstraat 102, IJmuiden, tel. 10715. Openbare Bibliotheek Velsen, Centrale bibliotheek 10-12.30 u. en 14.30-17.30 u. Centrale jeugd- en tienerbibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden-Oost. 15.30-17.30 u. filiaal Wijkerstraatweg 177, Velsen-Noord, 19-21.30 u.; filiaal Zee- wijkplein IJmuiden-West 19-21.30 u. PTT-gebouw, Lange Nieuwstraat, in gang Spaaniestraat 4, IJmuiden, 19-20 Medisch Maatschappelijk Consultatiebu reau voor Alcoholisme. Bel Canto, Velser operakoor, 20 u. repetitie in Cultureel Centrum, Moer- bergplantsoen 2, IJmuiden. Velsens Gemengd Koor, 20 u. repetitie in gebouw Abeelenstraat 1, IJmuiden- Oost. Sporthal „Zeewijk”, 18-23 uur mintonclub „IJmond”. Gymzaal Moerberg-Comttéschool, Kerk straat, 19.30-21.30 uur: boksen en fysieke krachttraining boksvereniging „Manly Sport.” Een plezierige bijkomstigheid voor „The Flying Dutchman” was de invitatie aan bestuur en leden om een bezoek aan de basis in Leeuwarden te brengen. Bij dit alles werd de heren R. Miras en T. Henny van deze luchtbasis, de heer H. de Mots van het ministerie van defensie en de leider van „De Mei”, de heer W. Spruit nog een herinneringsplakette aan geboden voor hun bemoeiingen met deze geslaagde expositie, welke ongetwijfeld vatbaar is voor herhaling. uur: „The b-1 lig® .3 Wip Ki’ÏÏH# R.

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 4