Procedure wijziging bestemmingsplan binnenkort op gang Springconcoursen op Maquette van verpleeghuis Driehuis manege „Lievendaal toont hoe buurtsituatie wordt Stalen vlet weggevaren HET FEEST BEGINT Lepra-avond op 5 oktober uitgesteld SPIJKER WAT NU? Heropening Emmaschool MIJN KAT WIL Bl J DE POUIIE D. Alders werd clubkampioen Burgerlijke stand als het donker wordt donderdag 99 IJmondvissers IJMUIDEN City Stadsschouwburg Kennemer theater BEVERWIJK Sollïcibfc idelkcMloJ claudte stvakr beÜowib tnóde uerkopon; ntodeJoewaBb 2gvi> op u)^ adatexen; met pleiter to een Wetoteawi aanpóVJeevi eevr prtiwd salaris Merdfenevr f op c^oede toetelie- vpDritöflto&evn Vuvunem Tekevievi (toclustof pentióe/ifonda) u^nwe^94/(01'5) 32.WS Luxor F 9 4 OKTOBER 1973 HEEMSKERK NA „BLUE MOVIE” en „Turks fruit”, waar zoals bekend nogal het nodige om te doen is geweest, leek het erop alsof ook Pirn de la Parra’s „Frank en Eva” enige deining zou gaan veroorzaken. De keurings commissie sprak immers eerst haar veto over deze nieuwe Nederland se film uit, om dit oordeel later echter weer te herroepen. Wellicht tot grote voldoening van De la Parra die op deze wijze weer aan de nodige gratis publiciteit werd geholpen. In ieder geval trekt nu ook „Frank en Eva” overal weer volle zalen, hetgeen van heden- tot woensdagavond ook in City wel het geval zal zijn. VELSEN Nieuwe datum afhankelijk van televisie-uitzending (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggeefsters) ADVERTENTIE Films b ofe en Petrus J. Halem-Van ADVERTENTIE ADVERTENTIE Voedert al wat blaft, mauwt, piept,fluit, koert of knort. Snelliusstraat 23-27, IJmuiden Telefoon 1 56 53 SPECIALISTEN IN DEKORATIESTOFFEN BEVERWIJK Een inwoner van Be verwijk heeft aangifte gedaan van dief stal van zijn vijf meter lange stalen vlet met buitenboordmotor. De'vlet, de „Lotje 2”, lag in de Beverwijkse haven en had een waarde van circa 2000. pro- met Wiegman. E. Knap. Uit het Sportfondsenbad zijn in de nacht van dinsdag op woensdag 60 a 70 pakjes sigaretten en wat snoepgoed ont vreemd, met een totale waarde van circa 150. GETROUWD: René Vermeert (Van een onzer verslaggevers) Dan gaan Uw overgordijnen dicht en vormen zij die feestelijke en dekoratieve achtergrond voor U en Uw meubelen. Dan wóónt U in Uw kleurige intieme interieur Momenteel wordt nog gewerkt aan de precieze bouwtekeningen, zodat kleine veranderingen mogelijk zijn. Bij het sa menstellen van de maquette is men wat de omvang van het verpleeghuis betreft uitgegaan van de maximaal haalbare grootte, zodat bij wijzigingen de afme tingen van de gebouwen slechts kleiner kunnen worden. OVERLEDEN: P. Visser, 72 jr., weduwe van: A. W. van der Wal, Tuindershofje 17, IJmui den; F. W. T. Bekker, 70 jr., weduwe van G. J. Frenay, Ladderbeekstraat 121, Velsen (noord); M. van Rijn, 64 jr., echtgenoot van A. Haasnoot, Kr. Mij- drechtstraat 15, IJmuiden; M. M. Schou ten, 80 jr., weduwe van G. Kors, Hoofd straat 94, Santpoort. N. Pronk, 87 jr., weduwe van F. Bal, Keizer muiden; W. Waijop, 71 jr., Kanaalstraat straat 88, IJmuiden. 236, IJmuiden; J. J. de Baare, 79 jr., echtgenoot van: M. J. Melieste, Schelde- straat 8, IJmuiden. IN DE TWEEDE zaal „Nicholaas en Alexandra”, een indrukwekkend film verhaal over de laatste keizerlijke fami lie van Rusland, in de ban van de voor velen verwerpelijke Raspoetin. Ook deze film wordt hier van heden- tot en met donderdagavond vertoond. De vereniging hield 8 onderlinge wed strijden, waarvan de beste 6 meetellen voor de einduitslag. Aan de wedstrijd werd gemiddeld door 28 personen mee gedaan. Er werden in totaal 2173 boven maatse vissen met een totale lengte van 385.36 meter gevangen. De einduitslag luidt als volgt. A-klas se: D. Alders 23.95 m, J. Waterlander 20.45 m, Z. Verdier 19.09 m, P. Schoorl 18.12 m, W. Geursen 17.02 m. B-klasse: H. Rutten 14.20 m, mevrouw A. Hilliger 11.17 m, P. Schoorl jr. 9.04 m, H. Thuis 8.88 m, J. Borg 8.60 m. C-klasse: me vrouw C. Schoorl 14.88 m, G. Aalbers- berg 14.26 m, J. Schoorl jr. 13.61 m, W. van Schie 13.54 m, T. Breedijk 11,55 m. woners echter te weinig gemotiveerd zodat de koop werd goedgekeurd. Er is nu een maquette gemaakt om in beeld te brengen hoe de bebouwingssitu- atie zal worden wanneer het verpleeg huis verrijzen zal. Volgens de gemeente komt het hoofdgebouw op achtenvijftig meter van de omliggende bebouwing. Bij een huis bedraagt de afstand tot de oostvleugel die uit drie bouwlagen be staat, achtentwintig meter, bij de andere woningen meer. BEVERWIJK. Met een totale leng te van 23.95 meter aan gevangen vis is de heer D. Alders clubkampioen van de hengelsportvereniging IJmondvissers ge worden. De heer J. Borg heeft de groot ste vis in dit seizoen gevangen; hij verschalkte een brasem van 49 centime ter. De maquette die gebouwd werd op de schaal 1 500 is inmiddels getoond aan de gemeenteraadscommissie voor openbare werken en aan ’t actiecomité uit Driehuis. Wanneer alle voorbereidingen zijn afge rond, kan een artikel 19 procedure op gang worden gebracht om het bestem mingsplan te wijzigen. velsen. Het ruitersportcentrum „Lievendaal" aan de Driehuizerkerkweg, organiseert op zondag 7 oktober in zijn manege de officiële promotiewedstrijden voor aangesloten federatierijscholen. Het programma omvat vijf verschillende on derdelen. De toegang voor belangstellen den in de ruitersport is de gehele dag vrij. Het programma dat zaf worden afge werkt omvat de volgende rubrieken: toningen van de boeiende western „The big boss”. Alleen in de eerste matinee van zondag draait „Het teken van Zor ro”, welke legendarische filmheld door de recente televisieuitzendingen weer opnieuw in de belangstelling is gekomen. cours, hoogte 1,10-1,30 meter; aanvang ongeveer een half uur na beëindiging van rubriek IV. Inschrijfgeld 10. Prij zen: geld, linten en een poedelprijs. Bij deze rubriek zijn tien hindernissen, de tijdsduur is een uur. Er zijn maximaal 35 deelnemers en deelname is alleen mogelijk, indien ook gestart wordt in een der vorige rubrieken. Voor deze laatste rubriek is door het bedrijfsleven en particulieren een garan- tiebedrag van vierduizend gulden ge stort. Hoeveel zal worden uitbetaald hangt af van de springkwaliteiten van de deelnemende ruiters. Door de bewoners van de Van Maer- lantlaan en de Nicolaas Beetslaan is bij de provincie tegen de gemeentelijke aankoop geprotesteerd. Gedeputeerde Staten vonden de bezwaren van de be- GEBOREN: J. G. SchoorelEggink, d., Vinkenbaan 50, Santpoort; N. de GrootHop, d., Hoofdstraat 194, Santpoort; A. G. Fiel- michPais, z., Burgemeester Rambon- netlaan 19, IJmuiden; R. Polpe-Don kersloot, z., De Zandkuil 23, IJmuiden; T. DercksenTimmer, d., Doorneberg- laan 28, IJmuiden; H. M. SchaapBrei- der, d., Vechtstraat 145, IJmuiden; A. DekkerKuiper, z., Jazevlak 43, IJmui den; C. A. ZwolsmanMuijs, z., Keet- berglaan 64, IJmuiden. BEVERWIJK. Wethouder ir. J. Camfferman zal op dinsdag 9 oktober, ’s middags om kwart over vier, de officiële heropening verrichten van de verbouwde Emmaschool aan het Moensplein 3. DE BLOEDIGE afrekening komt weer op het einde, als de man niet alleen de misdadige ontvoerder, maar ook zijn vrouw afmaakt, omdat zij inmiddels van Calder is gaan houden. Regisseur Don Medford heeft dit verhaal stijlvol in de hand gehouden, daarbij aanzienlijk pro fiterend van de goede acteurs die hem hiervoor ten dienste stonden. DRIEHUIS. Deze maquette laat zien hoe het Zeeweg Ziekenhuis en het gemeentebestuur zich het nieuwe ver pleeghuis voor chronisch zieken en de mente bejaarden voorstellen. Het ge bouw zal worden neergezet op de aange kochte grond bij het voormalige Missie huis in Driehuis. (Van een onzer verslaggeefsters) HAARLEM. De afronding van de actie „Nederland geneest lepra”, die op vrijdagavond 5 oktober zou plaats heb ben in de Haarlemse Concertzaal, is uitgesteld. De Haarlemse organisatoren hebben dit besluit moeten nemen, omdat voor deze datum medewerking van de televisie niet kon rond komen. Zoals we eerder dit jaar hebben bericht, staat de organisatoren een avond voor ogen, waarop men een opbrengst van f 25 miljoen hoopt te bereiken. Op het ogenblik zijn besprekingen gaande met het Centraal Archief voor het Inzamelingswezen die in een later stadium zullen worden uitgebreid tot de NOS. De organisatoren verwachten zeer binnenkort een nieuwe datum te kunnen vaststellen, waarop televisie-uitzending zeker is. Behalve van een groot aantal binnen- en buitenlandse artiesten is indertijd medewerking gevraagd van Mies Bouw man. Deze heeft de voorzitter van de Haarlemse actiegroep, de heer H. v.d. Broek, meegedeeld niet de hele avond te zullen leiden, maar zij heeft toegezegd en dit ook schriftelijk bevestigd wel op de avond aanwezig te zullen zijn. De Nederlandse Lepra Stichting heeft zich indertijd achter de plannen van de Haarlemse groep geschaard. Haar di recteur de heer H. E. M. de Bok, heeft in het actiecomité zitting. Het comité heeft het contact met het Nederlandse Leprafonds in Wassenaar verbroken na een conflict over de verantwoording van de opbrengst van de lepra-actie. IN VERBAND met een toneelvoorstel ling voor de kunstkring met Joop Doderer draait deze week in de Stadsschouwburg alleen zaterdag- en zondagavond „The hunting party”. Het is een vrij ongewone western met Oliver Reed als de desperado-bendeleider Frank Calder, die de vrouw van een grootgrondbezitter ontvoert, onder meer omdat zij hem als gewezen schooljuf frouw kan leren lezen. De ontvoering heeft plaats op het ogenblik dat haar echtgenoot met enige vrienden aan een jachtpartij begint. Onder de gegeven omstandigheden wordt het doel van deze jacht natuurlijk de achtervolging van Calder. ONDERTROUWD: Pieter Wijchers en Nanda Amse. Ewout van Santen en Mathilda J. L. M. Festen. Bouke Doll en Emerentiana E. M. v. Alphen. Johannes G. Hille en Anna C. Schram. Engelbertus M. Zonne veld en Joahnna C. Lubert. Rens en Eva G. M. de Goede. HET WEEKPROGRAMMA van dit theater wordt van heden tot en met woensdagavond geheel gevuld met ver- DE FILM onderscheidt zich door een treffende symmetrie van begin- en eindscène, waarin twee verschillend ge speelde zelfmoorden ironisch en drama tisch met elkaar contrasteren. Ook is er een goed gekozen keerpunt in de hande ling met de dood van de oude, libertijn se, maar allerminst gelukkige kroegbaas Max, die strikt genomen gedurende de hele film al met sterven bezig is. DE FIGUREN komen over het alge meen erg boeiend en goed gespeeld over; in de eerste plaats Lex Goudsmit als de oude kroegbaas, waar hij een regelrechte creatie van wist te maken. Ook Willeke van Ammelrooy heeft fysiek stellig de vereiste trotse vrouwelijkheid meege bracht, terwijl Hugo Metsers, die in „Blue Movie” voornamelijk onder de gordel actief bezig is geweest, het nu in dit opzicht iets kalmer aan mocht doen. Desondanks opnieuw veel bloot en con- sumptie-sex, dit laatste vooral omdat Willeke van Ammelrooy weer bereid werd gevonden zich telkens van haar kleren te ontdoen. Zoals reeds gemeld voorlopig tot en met woensdagavond, alleen in de matinee van zondag afge wisseld met de sensatiefilm „Submarine X-I Hugo Metsers en Sylvia de Leur in de nieuwe Nederlandse film „Frank en Eva”, waarvan hedenavond in City (Velsen) de vertoningen beginnen. I. Rijproef I voor maximaal 35 deel nemers. Aanvang 9.00 uur. Inschrijfgeld ƒ10. II. Prix Caprilli B, eveneens aanvang 9.00 uur, inschrijfgeld 10. Voor beide eerste categorieën bestaan de prijzen uit bekers, medailles en linten. III. Met en zonder rijvergunning. Springconcours tabel A (1,10 m); aan vang 12.30 .uur. Inschrijfgeld bedraagt ƒ8; prijzen kunstvoorwerpen, medailles en linten. IV. Met en zonder vergunning: Springconcours tabel A (1,20), aanvang een kwartier na beëindiging van rubriek III; inschrijfgeld 8; prijzen eveneens kunstvoorwerpen, medailles en linten. V. „To win or to loose”. Springcon- IN DIT VERHAAL over het echtpaar Frank en Eva dat niet met en niet zonder elkaar kan leven, worden bijzon der veel zinnige en interessante noties verwerkt. Zoals de relatie tussen erotiek en verval met uiteindelijk de dood het natuurlijk overwicht van de vrouw door haar moederschap en het hopeloze verweer tegen afhankelijkheid door de monstratief „vreemd te gaan”. Heel begrijpelijk, meneer v. O. te B., want daar zitten vaak erg mooie poezen bij! Mocht u overigens ook wat willen weten over z'n eten, vraag dat dan bij de dierenspeciaalzaak. Alleen daar ligt trouwens het uitstekende Witte Molen POEZEDINER, een nieuwe komplete puur-natuur maaltijd. Met 2 x zoveel vleesbrok- ken als andere diners. Warm water of bouillon d’r over en klaar is Kees, of Miep, of Flip, of GEBOREN: Gijsbregt J. z.v. P. Vijn en P. C. Hofstede. Alida J. M. d.v. A. C. M. v.d. Wijst en P. E. Meijer. Ingrid M. d.v. E. J. W. Aardenburg en J. A. Timmer. Suzan A. d.v. C. P. van Dongen en H. ML de Vries. Jessica N. M. d.v. H. A. N. Bouwmeester en M. J. Opdam. Michiel F. z.v. F. J. G. M. Schreuder en A. M. G. Graumans. Eleonora J. L. d.v. K. L. Assink en J. M. Broeders. Michaël z.v. I. Mikus en G. A. J. Bolhoven. Sandra d.v. A. M. Glorie en W. M. de Moei. Hugo C. S. z.v. G. J. M. Raap en P. M. J. Koot. Wendy d.v. J. C. Warink en C. W. Dingedis. René z.v. N. J. Scholten en M H. Groeneveld. Petra d.v. P. W. ten Wolde en J. L. M. van der Veen. Anne- lies d.v. R. van der Ouw en A. van der Goot. Gustaaf K. z.v. T. van Wanrooij en M. H. Pruijmboom. Martijn z.v. G. W. T. M. Vermeulen en H. A. M. Rumping. VOOR DE FILM waarmee het gramma hier van heden tot en zondagavond wordt gevuld, heeft men de originele titel „Een non en drie bastaards” verzonnen. Honi soit qui mal y pense! Voor de gebruikelijke nacht- voorstellingen van vrijdag en zaterdag zal de griezelfilm „Dracula, de ver schrikkelijke” worden ingezet, in de eer ste matinee van zondag gevolgd door „Jonge oorlogshelden”. Het programma wordt dan tot en met woensdagavond weer rondgemaakt met „De waardin zoekt de zonde op”, een Duitse cocktail van humor, avontuur en erotiek. en Nelly Willem T. Broek en Jenny Joannes A. Gooijer en Catharina M. Henneman. Arie C. Strijbos en Elizabeth Mennes. Jacob van de Bovenkamp en Maria H. van Elberg. Sidney L. Carty en Clara L. Hemstrack. OVERLEDEN: Geertrui van Halem-Van Soest, 55 jaar. Wilhelmus J. P. v.d. Zon, 71 jaar. Johanna C. M. Verhoeven-Janzen, 29 jaar.

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 9