TAXI 3000 verhuisd Marionettentheater Bert Brugman Avond vol dwaas toneel in Nico Jurriëns naar KNGV trainingskamp helpen wij u heelhuids over de loongrens rLSU GOED BENT VOOR 23 MILLE VERJAAR stand de Stadsschouwburg met „Porgy and Bess” in Progress -'^Pierlot Moeilijk pand Tolweg aan HETZILVEREN KRUIS NAAR MEERPLEIN Joop Doderer en John Lanting in glansrollen gezellig feest in Huize Scheybeeck GROENTENAANVOER LOOPT TERUG Goede prijzen aan bloemenveiling Honderdjarige vierde 7 ssssssssssssssssssssssssssssssss jam Zijlstraat 88 - Haarlem - Telefoon 028-310817-310945 BEVERWIJK 1 I I stichting ziektekostenverzekering Vele uitnodigingen hebben wij verzonden. Mocht U eventueel geen kaart hebben ontvangen, dan nodigen wij U alsnog langs deze weg uit op onze receptie, die gehouden zal worden in onze salons op maandag 15 oktober a.s. IJMUIDER COURANT ADVERTENTIE (Van een onzer verslaggevers) uur SSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS$SSSSS$SSSSSS96SSSS$ ADVERTENTIE (Van een onzer verslaggevers) J.D.-F. (Van onze medewerker) (Van een medewerker) I i Nog sneller, neem kontakt op met één onzer zestien kantoren. In uw direkte omgeving is dat: Haarlem, Bakenessergraoht 6, tel. 023-319386. l» naam: adres: woonplaats telefoon: wenst Inlichtingen over O Individuele verzekering O kollektleve verzekering op tafel kan worden gebracht, op de snijtafels van de medische faculteit zal belanden. 1 I I I I I I s er Tri al). dat in de eerste momenten wat argwa nend had zitten kijken. Joop Doderer speelde het namelijk klaar ondanks al zijn clownerie een figuur op het toneel te plaatsen welke alle reminiscenties aan Swiebentje ten spijt toch afweek van zijn beeldbuis-creatie. Niettemin haalde hij ook nu weer de meest dol- Een door de weeks plaatje van een reeds geruime tijd leegstaand pand aan de Tolweg: het voormalige quick-service station van de heer Donker. Bijna drie kwart jaar geleden raakte het bedrijf in financiële moeilijkheden en werd het faillissement van de heer Donker aange vraagd. Tot nu toe is er nog geen koper voor het slecht onderhouden woonhuis- smeerstation op komen dagen. Of er nog leven in het stoffige pand zal komen valt te betwijfelen, want volgens de plannenmakers van de gemeente Heems kerk staat het huisje in de weg als ooit de Verlengde Plesmanweg wordt doorge trokken en er een lusverbinding met de Gerrit van Assendelftstraat dient te ko men. BEVERWIJK. Taxi 3000 heeft het nieuwe onderkomen aan het Meerplein betrokken. De garage van het taxibedrijf aan de Breestraat blijft voorlopig nog als stalling in gebruik. Geboren :Gerardus J. z.v. A. M. Ver windt en C. M. de Mik, Wendy Y. d.v. H. M. Polhuis en I. R. Nieuwenhoff, Jeroen T. J. z.v. B. P. J. Leijen en M. C. A. Groefsema, Maaike d.v. O. A. Verschoor en E. C. van der Plas. ciëteit, die het uitzicht op het bovendeel van Brugmans’ schitterend uitgevoerde decors ernstig belemmerden en ook bij volgende voorstellingen visuele proble men zouden kunnen opleveren. ruime variatie in het pakket, waardoor ver zekerde mede zelf de premie bepaalt direkte aansluiting bij overschrijding van de loongrens snelle en soepele schade-afwikkeling alleen opzegbaar door verzekerde automatische risicodekking bij verblijf In het buitenland tot maximaal 3 maanden en toch... een bescheiden premie In november wil Taxi 3000 open huis houden en kunnen de Beverwijkers zien hoe ruim het taxibedrijf thans is geves tigd. Op de eerste etage zijn kantoren en magazijnen. Gelijkvloers beschikt Taxi 3000 over de nodige vierkante meters voor een reparaittewerkplaaits en een was plaats en er drie ambulances te stallen. Het pand van Taxi 3000 was voorheen de voormalige fijndraaierij van de Nij verheid. Aardig feitje is wel, dat Taxi 3000 niet klaar is met de totale verbou wing van het gebouw en dat de gemeen te Beverwijk nog geen bouwvergunning heeft afgegeven. Maar de directie van het taxibedrijf achtte de situatie aan de Breestraat zo beroerd, dat besloten werd nog deze week naar het Meerplein te verhuizen. Loopt u met het idee rond, dat u voor een groot deel voor de belastingen en de verzekeringen werkt Daar kunt u toch wel iets aan doen. Want voor uw individuele of kollektieve ziektekostenverzekering kunt u bij de Stichting Het Zilveren Kruis belangrijk gunstiger terecht. Dat is mogelijk omdat geen winst wordt gemaakt en dus alle premie inkomsten rechtstreeks aan onze verzekerden ten goede komen. Dit leidde in 1973 tot de laagste premiestijging van praktisch alle ziektekosten verzekeraars. BEVERWIJK Aan de Beverwijkse bloemenveiling is men de storm- en regenperiode al weer vergeten: dagelijks komen grote aanvoeren binnen, waaron der vele buitencsrysanten en dahlia’s van prima kwaliteit. Ondanks de massa- ?e aanvoer gingen de bloemen vlot en tegen goede prijzen van de hand. HEEMSKERK. Progress/CGH opende gisteravond in de sociëteit aan de Heemskerkse Constantijn Huygensstraat het winterseizoen met Bert Brugmans’ Nederlands Marionettentheater. Uitge voerd werd de negeropera „Porgy and Bess”, in 1932 door George Gershwin gecomponeerd en van tekst voorzien door Ira Gershwin en Dubose Heyward. VELSEN. De vraag: „Wat moet dat nou?” zal ongetwijfeld vrijdagavond bij iedereen, die de Stadsschouwburg be zocht naar voren zijn gekomen, toen men in de eerste tien minuten al werd jeconfronteerd met een Swlebertjesitua- tie, zoals die al zo dikwijls op de beeld buis is gebracht door Joop Doderer. Op zichzelf was daar niets vreemds aan, want Swieber speelde als meneer Prijs- Hartman de hoofdrol in de klucht „de jrote versierder”, welke die avond werd gepresenteerd door „John Lanting’s the ater van de lach”. Maar moest dat nu ook op het toneel? Reden genoeg voor een nadere kennismaking. Zendt de coupon in een ongefrankeerde envelop aan: Het Zilveren Kruis (hoofdkantoor), Machtiging no. 1, Noordwijk. BEVERWIJK De grote aanvoer van groenten aan de Beverwijkse groenten veiling begint langzaam te minderen. De tent, waarin de groenten gedurende de zomermaanden opgesfagen zijn geweest, is weer verdwenen, en met was passen en meten kan de hele aanvoer weer in de neerzethal worden ondergebracht. De handel kende deze week een vlot verloop waarbij diverse produkten in prijs omhoog gingen. Vooral de sla en spinazie waren duur. De sla varieerde van 6 tot 59 cent, per krop, terwtfl de spinazie tot 151 cent per kilo in prijs opliep. De grote aan voer van andijvie veroor zaakte een matige prijs: er werd van 12 tot 28 cent per kilo voor betaald. Met een oplopende markt werd er voor de bloemkool vrijdag tot 135 cent per stuk betaald. Bospeen lag de gehele week matig in prijs. Boven de 60 cent per bos werd er niets verkocht. Voor tomaten betaalde de handel van 60 tot 190 cent per kilo. Bij de winter- produkten valt nog steeds de grote aan- voer van prei op: in het midden van de week noteerde deze groente tot 165 cent per kilo. Gisteren echter kwam de han del niet hoger dan 48 cent. De veiling kent nog steeds een grote aanvoer van aardbeien, die tot 165 cent per doosje werden verkocht. De prijzen van vrijdag: aardbeien 150—165, andijvie 12—27, bloemkool 45- 155, bospeen 25—57, breekpeen 13—23, boerenkool 13—34, bleekselderij 2739, groene kool 1330, knollen 2159, kom kommer 2057, kroten 1118, prei 30 48, postelein 98102, pronkbonen 105— 200, rode kool 9—14, sla 1059, spinazie 72—151, sperziebonen 130—255, snijbonen 180—340, spitskool 31—34, tomaten 60— 180, waspeen 13—37, witlof 225—245, ’s-ochtends van 10.30 -12.00 uur ’s-middags van 14.30 -16.30 uur De gemengde pantijen buitenitros- f’hrysanten kwamen tot 150 cent per bos, de jaarrondchrysanten varieerden van 150 tot 200 cent per bos, terwijl de geplozen chrysanten tot 75 cent per stuk noteerden. Anjers waren duurder: voor de aparte kleurtjes werd tot 55 cent per stuk betaald, de rode en witte anjers deden van 20 tot 41 cent per stuk. Trosanjers een ruime aan voer va rieerden van 120 tot 220 cent per stuk. Bij de rozen schoten de baccaira’s in orijs omhoog tot bijna 70 cent per stuk: babyroosjes noteerden van 10 tot 26 cent per stuk De fresia ligt goed in de markt: er werd voor extra kwaliteit tot 345 cent per bosje neergeteld. Irissen varieerden tussen de 60 en 135 cent per bos. De schaarse lelieaanvoer vindt een willige markt. Er werd tot 210 cent per tak voor betaald. Hoewel de gladiolen al bijna geruimd zijn, komen toch nog flinke partijen aan de veiling die tot 345 cent per bos noteerden. De nerinen kwamen tot 60 cent per steel. Bij de potplanten liepen de grote cy clamen op tot 720 cent per stuk. Er is een ruim aanbod van potchrysaniten, die varieerden van 40 tot 75 cent per pot. Die vraag werd direct na die eerste fen minuten al beantwoord met een spontaan „ja”. Door datzelfde publiek Op bandopnamen van de originele ope ramuziek gezongen door onder ande re Lawrence Winters en Camilla Willi ams liet Brugman, die zijn theatertje had opgesteld in de barruimte van Pro gress, zijn wondermooie poppen „fil misch” bewegen: exact getimed tech nisch perfect en zonder één hapering. De opera, die door een twintigtal bezoekers werd bijgewoond, was het aanzien dan ook meer dan waard. Het verhaal in een notedop: Crown, de man van Bess, moet na tijdens een pokerspelletje een man te hebben ver moord hals over kop vluchten. Bess wordt door Porgy, een kreupele bede laar die reeds lange tijd heimelijk op haar verliefd is, in huis opgenomen. Tijdens een picnic op het eilandje waar op Crown zich heeft verborgen wordt Bess, die Porgy inmiddels eeuwige trouw heeft beloofd, er door haar ex-echtge- noot toe overgehaald zich weer bij hem te voegen. Porgy wurgt daarom Crown, wordt door de politie opgepikt en Bess ervan overtuigd Porgy nooit meer terug te zien, vertrekt met een louche narcoticahandelaar naar New York. Wanneer Porgy, beladen met geschenken voor zijn geliefde Bess, uit de gevange nis teruggekeerd, vindt hij het huis ver laten. Hij zweert Bess terug te zullen vinden en in zijn geiten wagentje ver trekt hij richting New York. Brugman heeft zijn poppen uitgevoerd naar het „Dappere Dodo-model”, een televisieheld die kijkertjes uit de jaren zestig zich ongetwijfeld nog zullen we ten te herinneren. De handjes van de marionetten zijn vozrzien van lage sta ven, waardoor alle mogelijke bewegin gen kunnen worden uitgevoerd, terwijl ook de kinnen uiterst flexibel zijn. De Culturele Groep zal nog trachten een oplossing te vinden voor de wat laag hangende barbalken in de Progress-so- Het eeuwfeest van Dagblad Kenne- merland, omstreeks de jaren veertig van een drie maal in de week verschijnende courant tot dagblad verheven, werd vrij dag niet alleen in het voor de receptie te kleine „Scheybeeck” gevierd, ook Heemskerk deelde in de vreugde. Burge meester H. J. Nielen opende vrijdagmor gen met een forse toespraak het bijkan toor van de Verenigde Noordhollandse Dagbladen op het burgemeester Nielen- plein. Het bijkantoor is een van de twee dagwinkels, die mettertijd op het plein zijn verrezen. Het Zilveren Kruis, de bescheiden verzekeraar van Nederland, is een moderne efficiënt werkende organisatie met veel voordelen, zoals: Een klaagzang bij de baar van de door Crown vermoorde Robbins, wiens lijk, indien door de familie niet genoeg geld BEVERWIJK. Dagblad Kennemer- land heeft vrijdagmiddag tijdens een bijzonder druk bezochte receptie uit handen van burgemeester J. G. S. Bruinsma de ere-penning van de stad Beverwijk ontvangen. De zilveren ere penning van Beverwijk ging gepaard met een toespraak van de burgemeester, waarin hij de honderdjarige midden in het maatschappelijk en culturele leven van Beverwijk plaatste. dwaze dingen op het toneel uit. Mengde de zaal in het toneelgebeuren, bood een bezoeker een glas pils aan in ruil voor diens bril, ging in de zaal zitten toekij ken en toeluisteren tijdens een dialoog, waarbij zijn aanwezigheid op de planken in feite vereist werd. Kortom hij heeft het publiek doen schaterlachen. Alles echter na die eerste tien minuten, gedu rende welke het publiek nog volkomen moest wennen aan de situaties welke voor het voetlicht werden geplaatst. Maar toen kon hij van het publiek zo gek doen als hij wilde. Iets wat Joop Doderer dan ook niet naliet, soms tot ontsteltenis van zijn medespelers. Direct naast hem s tond de hoofdfiguur, de versierder meneer Bloem, die van aan randing verdacht plotseling alle aan dacht kreeg van de dames rondom hem. John Lanting was deze rol op het lijf geschreven. Zeer knap wist hij deze meneer Bloem twee gestalten te geven, die volkommen van elkander afweken, die allebei overigens even zot waren. En die zotternij van Doderer en Lanting was noodzakelijk, anders zou het een pretentieloos stukje toneel uit de jaren dertig zijn geworden. Maya Bouma le verde weer het bewijs elke rol aan te kunnen. Wie zich haar herinnert uit de „Pension Hommeles-periode”, zal vrijdag avond daaraan gedacht hebben toen zij een stijve directrice ten tonele voerde, die naderhand toch haar nieuwsgierig heid naar het gedrag van meneer Bloem niet kon bedwingen. Het was f eitelijk een stuk met meerdere gezichten voor diverse optredenden, want ook Tineke van Leer als juffrouw Timmer bracht na de pauze een totaal andere secreta resse op de planken als ervoor. Die zichzelf bleven waren de kantoorbedien den Coney van Manen als Pinie Kwant, Floris van Spronsen als Hein Hopma en Gaby Witteveen als het aangerande meisje Heleen Dammers. En uiteraard ook Joop Doderer, die aan het slot van het stuk, toen iedereen na de staande ovaties naar huis wilde gaan, alle aan wezigen weer op de stoelen dwong om met zijn medespelenden een onverwacht en definitief slot er aan te breien. Het was een hartverwarmende avond. A. WETSELAAR (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Nico Jurriëns, lid van de Beverwijkse Gymnastiekvereni ging „Turnlust”, heeft van het Konink lijk Nederlands Gymnastiek Verbond, sectie topsport, afdeling- keurturnen he ren, een uitnodiging ontvangen deel te nemen aan het trainingskamp „Jong Ta lent”. Dit trainingskamp wordt van za terdag 13 tot en met maandag 15 okto ber in het recreatieoord van het K.N.G.V. te Beekbergen gehouden. - Ondertrouwd: P. J. de Groot en M. C. M. de Boer, A. Hollenberg en M. S. Braun, J. J. M. Punt en E. M. A. Meulemans, J. Swiezerijn en J. W. van der Meijs Gehuwd: J. H. C. van Rijn en G. H. C. M. van Vegten G. J. van Dijk en E. T. A. Nijhuis, D. de Ruig en M. A. K. Tromp, P. Hoekstra en E. C. van Sunten I Maartensdijk, A. Morcus en C. E. M. I Schram, S. van Dijk en K. Stulp, W. van der Lelij en J. A. Schadé. Overleden: N. Reinhout, oud 85 jaar, A. W. J. Jordense, Oud 71 jaar, geh. m. J. A. Pierik. M. Bruin, oud 79 jaar geh. jew. m. P. Schaddee van Dooren. w??

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 7