Overleg over Heemskerks cultuurbeleid CS vragen gemeentelijke Werkgroep Assumburgtheater wil jeugdherberg definitief verlaten Organisatoren ontkennen op persconferentie mislukking iEóis> 0 Slippartij op Rijksweg 9 Ongevallendienst is weer nieuwe ambuianceauto rijker steun aan papieracties 1 I ME II IL 1111 i WELLICHT IN 1974 REGIONALE AMBULANCEDIENST Chevron BRANDJE IN CASIANUSSCHOOL II WOENSDAG 10 OKTOBER 13 19 73 SCEPSIS OVER GLASINZAMELINGEN r 91 Kerkcollecte Assumburg/CGH Een kadobon van De Luifel is een welkom geschenk MARKTPLEIN 7, IJMUIDEN CHEVRON Olieprodukten I Vignet - (Van een onzer verslaggevers) tn«R Lepra-actie laat moed niet zakken lRLEM ijn een (Van een onzer verslaggeefsters) werk- ADVERTENTIE onder van (Van een onzer verslaggevers) er ADVERTENTIE worden.’ im b» daagse igen. e inte- es kan dt iti» r« Het nieuwe vignet van het Assumburg theater: Opgebouwd uit de A van As sumburg en de T van Theater, gevat in een glaasje wijn. tijd waar zon zij n Nog niet da- „Ne- de sor het ken- ten. brieken. nteurs. logelijk ■illen ijf ktro- em, t u romer lang uitblijven van goedkeuring door het Centraal Archief voor het Inzamelings- wezen in Amsterdam. Dit instituut had aanvankelijk een negatief advies uitge bracht aan de omroepwereld, wier in breng noodzakelijk was voor het doen welslagen van de slotavond. Een televi sieavond van enkele uren staat de orga nisatoren voor ogen, tijdens welke uit zending onder andere Mies Bouwman de presentatie zal hebben en die 25 miljoen moet opleveren. Omtrent de wat verwarrende relatie Assumburgtheater/Culturele Groep Heemskerk meldt de werkgroep dat zij het betreurt, dat in de gemeente Heems kerk zich twee organisaties bezig houden met eenzelfde cultuurprogramma in de zelfde periode voor eenzelfde publiek, „Dit maakt”, aldus de werkgroep As- sumburgtheater, ,.de communicatie over het cultuurbeleid bijzonder moeilijk” en zij vervolgt: „De werkgroep is ten allen tijde bereid in onderling overleg met zndere organisaties een beleid te bespre- Dat het Slot door de theatergroep met weemoed zal worden verlaten, staat als een paal boven water. De oude kasteel- muren, de ophaalbrug, het kaarslicht, de glazen wijn en kaashapjes verleenden aan de Assumburg-voorstellingen een exclusief niet te verwarren met éli- tair tintje, dat in een minder sfeer volle omgeving slechts moeizaam weer zal kunnen worden opgebouwd. Het nieu we onderkomen zal overigens, net als het vorige, geen eigendom van de werkgroep Assumburg worden. Men zoekt naar een bestaand gebouw, dat als vast speeladres zal kunnen worden gebruikt. dergeiij'ke, die het waard zijn te wor den ingezameld voor hergebruik. Uit het jaarverslag van de Stichting Verwijde ring Afvalstoffen over 1971 blijkt dat het papier 30 percent van het huishou delijk afval uitmaakt zodat met inzame ling van oud papier ook de afvalstroom belangrijk verminderd kan worden. GS hebben begrip voor de kosten die voor de gemeenten aan de inzameling zijn verbonden maar stelt daarbij wel dat de kosten van afvalverwerking min der worden en dat deze acties elementen heeft die niet in geld uit te drukken is. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Vermoedelijk door kortsluiting is vanmorgen tegen achten brand ontstaan in de Casianusschool aan de Romerkerkweg. De schade is beperkt gebleven tot een gat in het dak en lichte wateroverlast. f. Want t mild helpt i e keren n regel. Hè hj t gevoel. Het verlaten van het Slot Assumburg heeft de theaterleiding geen aanleiding gegeven tot naamsverandering over te gaan. Wèl heeft men een aantal andere Assumburg-ingrediënten ter discussie gesteld: overwogen wordt, óók om het hardnekkige en te veel gebruikte predi- caat „.élitair” kwijt te raken, het kaas- en wijnassortiment met andere dranken en hapjes uit te breiden. Voorts wil de theaterleiding meer als gastheer en gast vrouw voor het publiek op gaan treden, en denkt men bij de ingebruikneming van het nieuwe Assumburg-onderkomen aan uitbreiding van het aantal reeds geplande voorstellingen. Vóór het sei zoen begint wil de werkgroep nog trach ten de indentiteit van het theaerje te omschrijven. C H OöHnl^oIlG In het Heemskerkse Slot Assumburg zullen volgend jaar geen voorstellingen van het Assumburgtheater meer worden gehouden: De werkgroep zoekt naar een vervangende, even representatieve, vaste speelruimte. renwagens bezit een mobilifoonin- stallatie, waarmee elke gewenste aan sluiting tot stand kan worden gebracht, breekgarnituur en ruime verlichtings mogelijkheden. Normaliter staat steeds één brancard opgesteld, doch door middel van enkele Omdat de zaak zich aanvankelijk ern stig liet aanzien, rukte de Beverwijkse brandweer met twee bluseenheden uit en hield bovendien een wagen in reserve op de plaats van de brand. Om de vuurhaard te kunnen bereiken moesten de brandweerlieden op de bo venverdieping een gat in het dak maken. Met een straal op de hogedrukspuit werd het vuur bedwongen. De leerlingen van de Casianus-school houden er een onverwachte vrije dag aan over, omdat er vandaag moet wor den opgeruimd. Het is de bedoeling, dat de school morgen weer volledig draaien zal. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Een inwoner van Bergen is gisteravond op de oostelijke rijbaan van Rijksweg 9 met zijn auto geslipt. De wagen kwam na enige vreemde capriolen in een naast de weg lopende sloot terecht. De man, die naar drank rook, heeft een bloedproef onder gaan. Hij heeft van de slippartij geen lichamelijk letsel overgehouden. Zijn auto is zwaar beschadigd. steeds vast op turn de derland (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Het Heemskerkse Assumburgtheater gaat komend voorjaar Slot Assumburg, de jeugdherberg aan de Tolweg, voorgoed verlaten. Door allerlei omstandigheden interne verbouwin gen, vervroeging van het jeugdherberg- seizoen. verhoging van de huurprijs «as het dit seizoen al onzeker of alle Assumburgvoorstellingen wel in het Slot zouden kunnen worden gehouden. Voor de toekomst bestaat er in deze weinig hoop op verbetering. Het theaterbestuur heeft het zekere voor het onzekere geno men en besloten naar een ander vast representatief onderkomen uit te zien. Men hoopt deze speelruimte, waarvan de situering nog niet bekend Is, komend voorjaar in gebruik te nemen. Het wagenpark van de Ongevallen dienst is al enige jaren op de vereiste sterkte. De nieuwe ambuianceauto dient dan ook ter vervanging van een vijf jaar oudere wagen. Vijf jaar namelijk de tijd die geldt voor het gebruik van zulk een auto. De nieuwste aanwinst voldoet aan de hoogst te stellen eisen. De uitrusting is nagenoeg identiek aan die van de voor gaande wagen en omvat onder meer een beademingsapparatuur, een afzuigsys teem (voor het vrijmaken van de lucht wegen), schepbrancard, bloeddrukmeter, bloedplasma, uitgebreide verbandkoffer, een hartbewakingsapparatuur waar mee Velsen nu twee zogenoemde hart- ken dat doublures voorkomt. Het moet mogelijk zijn de voorstellingen van alle organisaties zodanig te regelen, dat zij leiden tot meer verscheidenheid in ver schillende gewres „klein theater”. Een dergelijke samenwerking lijkt de groep bter dan een concurrentiestrijd.. De groep denkt bij „klein theater” onder aandere aan cabaret, chansons, jazz, ka mermuziek, film en zelfs actualiteiten”. Op initiatief van de Heemskerkse Ge meenschapsraad zal op 29 oktober een gesprek plaatshebben tussen de culturele groepen en het vormingswerk in de regio. De gémeenschapsraad hoopt hiermee de geschillen tussen de diverse groeperingen uit de „emotionele sfeer” te kunnen halen. De sleutel van de nieuwe ambuiance auto werd burgemeester drs. J. Reehorst aangeboden in een miniatuur van een andere versie dan deze auto. Buiten heeft Velsens eerste burger de contact sleutel aan de heer N. Kloosterhuis ter hand gesteld. Het provinciaal college stelt in een brief aan de gemeenten dat de inzame lingsacties van afvalstoffen bij alle sym pathie kritisch moeten worden getoetst. Zo staan GS gereserveerd tegevenover glasinzameling omdat glas als stof geen bedreiging voor het milieu vormt en de grondstoffenvoorraad (zand, kalk en so da) voldoende gewaarborgd is. De voor raad zand, die moet worden afgegraven is zodanig dat het milieu niet bedreigd wordt. Afzonderlijke inzameling en transport van glas brengen voor de ge meenschap onevenredig hoge uitgaven mee. GS zien wel nut op het pedagogi sche vlak. handgrepen kan ean tweede, in de auto aanwezige branca/d worden bijgeplaatst. Wie vanaf nu in noodgevallen een be roep doet op de Ongevallendienst en in IJmuiden 15400 draait, weet zich verze kerd van de snelle komst van een mo dern geoutilleerde ambulance-auto. de aanvankelijk op 5 oktober geplande slotavond niet zou doorgaan. Gistermid dag heeft het Haarlemse actiecomité opening van zaken gegeven om enkele geruchten in andere kranten, als den interne spanningen oorzaak van het uitstel, te dementeren. HAARLEM - staat welke actie geneest lepra” definitief kan worden afgesloten. Op 3 oktober berichtten wij, dat „Het CAI is een maand geleden onge veer, helemaal achter ons gaan staan. Te laat voor 5 oktober maar binnenkort zal er met de omroepen een gesprek zijn over een datum voor de uitzending,” aldus de organisatoren. Met welke om roep in zee gestapt zal worden weet men nog niet, al spreekt men voorkeur uit voor de NOS om het neutrale karakter van de actie te waarborgen. „In een ander geval zullen we er voor zorgen, dat van iedere omroep een presentator aanwezig is. De artiesten die zouden meewerken op 5 oktober houden hun toezegging staande, onder voorbehoud dat ze voor de straks te bepalen datum geen andere afspraken hebben”, zeggen twaalfduizend gulden opgeleverd Het hergebruik van papier brengt minder chemisdhe vervuiling mee dan de produktie uit hout. Niet alle soorten papier zijn voor hergebruik geschikt; af vallen bijvoorbeeld met chemische mid delen geprepareerde papieren en kartons, carbonpapier en foliën. Er ontstaan ech ter dagelijks grote hoeveelheden oud papier zoals kranten, tijdschriften en VELSEN. Dinsdagmiddag is een nieuwe ambuianceauto voor het bordes van het stadhuis door burgemeester drs. J. Reehorst namens de gemeente overge dragen aan de Ongevallendienst en met name aan de heer N. Kloosterhuis, die samen met zijn broer de plaatselijke O.D. leidt. Naar alle waarschijnlijkheid is dit de laatste ambuianceauto, welke rechtstreeks aan de gemeente Velsen wordt afgeleverd. Alle hoop is er op gevestigd, dat in het komende jaar de Regionale Ambulancedienst voor Velsen, Beverwijk, Heemskerk, Castricum en Uitgeest een feit zal zijn. De Beleids groep en de Technische Werkgroep, die zich hiermee bezig houden zjjn het dien aangaande volkomen eens. Thans is naar de vijf betrokken gemeentebestu ren een brief onderweg. HAARLEM. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland hebben alle gemeen tebesturen gevraagd mee te werken aan de inzameling van oud papier. Het pro vinciaal bestuur denkt vooral aan het meewerken aan en het stimuleren van acties van schooljeugd, verenigingen en vrouwenorganisaties. Hergebruik van oud papier heeft tot rechtstreeks gevolg dat een meer verantwoord grondstoffen verbruik (hout) kan worden gevoerd. Een hergebruik op grote schaal zou er toe kunnen leiden dat ondanks een toe nemend papierverbruik minder bomen aan het milieu behoeven te worden ont trokken, aldus GS. Het assumburgtheater heeft bestuurs lid Jack Spijkerman een vignet laten ontwerpen, dat voortaan op alle theater- publicaties te vinden zal zijn. Voor de eerste maal op het programmaboekje-in- zakformaat, dat onder de plaatselijke buurt- en clubhuizen en in de biblio theek zal worden verspreid. Tevens zal het theater zich vrijdag aanstaande op de weekmarkt aan de Maerelaan presen- teren.Voor inlichtingen en het verkrijgen van het programmaboekje kan men van 13 tot 17 uur aan het Assumburg- kraampje terecht. Als oorzaak voor het niet o p kunnen afsluiten van de actie, men anderhalf jaar aan gewerkt heeft, noemen de Haarlemse organisatoren het Tot nog toe heeft de actie een bedrag door inzamelingen op scholen en in kerkelijk verband. Afgelopen zondag is er een landelijke inzameling in de kerken gehouden, waarvan de opbrengst nog niet bekend is. Wel zijn al 3753 reacties uit het hele land binnen van mensen die positief op de oproep gereageerd hebben om mee te doen. Als straks de definitieve datum van de slotmanifestatie vast staat, tijdens welke het hoofdbedrag moet binenkomen, dan zal de landelijke propagandacampagne die drie weken gaat duren pas goed beginnen. Onder andere de Zevendedags- adventisten hebben hun diensten al aan geboden, aldus de organisatoren. Met enige trots vermeldden zij dat ze onder hun oorspronkelijke begroting van 100.000 gebleven zijn en dat het ernaar uitziet dat de totale kosten voor de actie, met inbegrip van de sluitingsa- vond, de dertigduizend gulden niet zul len overschrijden. Van de besteding van de opbrengst van de actie zal het comité volledige verantwoording afleggen. Inzicht zal ge geven Worden in gegevens als welk be drag precies voor welk project besteed is. Deze laatste eis die het organiserend comité zichzelf stelde was een breekpunt voor het Leprafonds in Wassenaar, dat na drie maanden uit de actie is gestapt. De Nederlandse Stichting voor Leprabe strijding, in 1965 ontstaan uit een eerde re Lepra-inzameling, is echter wel met deze voorwaarde accoord gegaan en neemt nog steeds deel aan de actie. „Ook uit ons comité van aanbeveling, met onder meer zulke namen als kardinaal Alfrink, dr. Fiolet van de Raad van Kerken en burgemeester De Gou, is niemand weggelopen. Zij staan allemaal nog voor de volle honderd procent ach ter ons,’’ zegt voorzitter Van der Broek. Het actiecomité van „Nederland geneest de lepra” is voortgekomen uit het en thousiaste midden van de communicatie groep De Praatpaal en op eigen benen gaan staan. „De statuten schrijven voor dat de organisatie op 31 december 1974 wordt opgeheven, dit om het eenmalige karakter van onze actie te onderstre pen,’ ’zegt de voorzitter tot slot: „Wij willen beslist geen derde Leprastichting ft ffl

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 13