FILMS Strij k k wa rtet doorbreekt tradities Stem van overwonnene Boegner speelt Ravel Elisabeth Cooymans UIT- kunl pen I Tips Kunst 1 r Instructieve serie in Haarlem SITARMUZIEK IN ZERO ROXY Alpha^Beta terug STUDIO CINEMA PALACE FRANS HALS LIDO WITTE BIOSCOOP LUXOR 9 DONDERDAG 11 OKTOBER 19 73 Beiaardiers* examen 2 -n DE HAARLEMSE BIOSCOPEN dienen deze week met een behoor lijk aantal landelijke en plaatse lijke premières een aantrekkelijk filmmenuutje op. Voegen we daar bij het programma dat de twee alternatieve bioscopen Zero Ziene- ma en de Witte Bioscoop in het weekeinde brengen, dan is de con clusie gewettigd dat de bioscoop- ganger voor een moeilijke keuze staat. Na de malaise in de afge lopen zomermaanden kan de nieuwe ontwikkeling in het Haar lemse alleen maar gunstig genoemd worden. kollekte 1 gepeperde door wordt een Je Commando :pACTjp CEES STRAUS beleeft HET - MICHELE BOEGNER CHARLES BOOST F. ZWAANSWIJK STUDIO BRENGT DEZE week tege lijk met zeven andere bioscopen in Ne- „WE WILLEN met deze instructieve concertserie vooral de men- ien aantrekken die normaal niet naar een concert komen”. Dat vertellen de leden van het Amsterdams Strijkkwartet dat volgende week donderdag aan het eerste concert van een reeks van drie begint. In deze serie zal het Amsterdams Strijkkwartet een over zicht geven van wat representatief is aan werken die specifiek voor deze ensemblevorm zijn geschreven. Drie Sonnetten van William Shakespeare, waarvoor de Ne derlandse componist Piet Ket ting de muziek schreef, hand haven daarna een tijdlang de Engels sfeer. Honderd jaar ge leden werd Max Reger geboren, de componist die een wereld naam kreeg door zijn orgelwer ken en composities voor orkest. Ook als componist van liederen heeft Reger belangrijk werk gesteund tekst. In de nacht tenslotte: „Een autonum- mertje”. ven zoals Bach, maar op een andere basis” werden in de pe riode van 7 augustus tot 21 september 1890 genoteerd. BALLADES, ceremoniële lie deren, kinderliedjes en zee- mansgezangen worden zaterdag in folktaveerne De Waag ge bracht door de groep Crackers- hash (wat zoveel betekent als scheepsbeschuit). Het Engelse, Ierse en Schotse repertoire be staat voor een deel uit drie stemmig gezongen werk zonder begeleiding. Voorts wordt ge bruik gemaakt van twee gita ren, pennywhistles, Ierse drum, lepels, belletjes en concertina. Entree f 2, aanvang 20 uur. DE MET GEMENGDE gevoelens gere censeerde tekenfilm Fritz the Cat wordt deze week in Luxor geprolongeerd. Voor wie van wat weinig subtiele, zo niet ruigere Amerikaanse strips houdt, is Fritz een goedgek filmpje. Voor de kinderen in de matinees draait „Pippi in Taka-Tukaland”. VANAF VANAVOND tot en met za terdagavond is in de Haarlemse stads schouwburg toneelgroep Centrum terug met „Alpha Beta” van de Engelse to neelschrijver E. A. Whitehead. In dit realistische stuk over drie fasen in een huwelijk dat stuk loopt, spelen Els van Rooden en'Jules Hamel op indringende wijze een gewone man een zijn vrouw die uit elkaar groeien. Een prachtige voorstelling. Van maandag tot en met volgende week vrijdag is „Pas de deux” weer te zien, het stuk waarin Hugo Claus een liefdesgeschiedenis tussen twee toneel spelers gebruikt om zijn gal te spugen over een bepaald soort toneelspelers- mentaliteit. Mar ja Habraken en Ton Lensink spelen de twee hoofdrollen. BEHALVE „THE FAMILY” die nie mand mag missen, is er nog een Haar lemse première die alle aandacht ver dient. „Slippertje met allure” heet de film die Roxy vertoont en die oorspron kelijk „A Touch of Class’ ’als titel heeft. Melvin Frank is de regisseur van deze amusante liefdescomedie, die overal met veel instemming is ontvangen, niet in het minst omdat ze een geslaagde com binatie vormt van vroegere voorbeelden van het genre (waarbij de namen van Lubitsch en Capra automatisch vallen) met de nog niet zo lang geleden verwor ven vrijheid op filmgebied om alles bij de naam te noemen en het genoemde ook nog in beeld te mogen brengen. George Segal speelt de potente Steve die buiten zijn huwelijk graag ook ande re vrouwen wil laten meegenieten van zijn man-zijn en die Glenda Jackson als Vicky Allessio op zijn pad van verover aar tegenkomt. Vicky is minder gauw onder de indruk van Steve’s viriliteit, zij leest „The female Eunuch” in bed en ligt niet te wachten op een „he-man”, hoewel zij ook weer niet afkerig is van een ongebonden bed-avontuur. De ontmoeting van beide vrijgevoch ten mensen levert voldoende komische stof om een uur en drie kwartier te amuseren, vooral als dit liefdesduo ge speeld wordt door ervaren acteurs als George Segal en Glenda Jackson en f fik dat organist-beiaardier Bernard Winsemius vrijdagmiddag tij dens het om 12.30 uur begin nende pauzeconcert in de Waalse Kerk aan het Begijnhof zal uitvoeren. Na afloop van dit gratis concert wordt een collec te gehouden ten bate van het restauratie-fonds van de kerk. STADSORGANIST Albert de Klerk besluit dinsdag 16 okto ber om 20 uur de zomerserie in de Grote of St. Bavokerk. Het concert wordt in zijn geheel gewijd aan de Trois Chorals die César Franck in zijn sterfjaar 1890 heeft geschreven. De drie koralen, waarover Franck eens heeft gezegd „Alvorens te ster ven zal ik orgelkoralen schrij- NOORDHOLLANDS Philharmonisch Orkest maakt vrijdagavond een begin met zijn B-serie, de Populaire Lan- denserie- Op deze eerste avond zal Frankrijk met componisten als Bizet, Ravel, en Franck centraal staan. De Tsjech Libor Pesek zal als gastdirigent het orkest leiden. Het concert werd afgelopen woensdag in Bever wijk uitgevoerd. De avond begint met de uit voering van delen uit de Arlé- sienne Suites no. 1 en 2, ge volgd door het Pianoconcert in G grote terts van Ravel. Na de pauze volgt de Symfonie in D kleine terts van Franck. Soliste tijdens het concert van Ravel is de Franse pianiste Michèle Boegner, die reeds op zeer jonge leeftijd een sterke muzikale begaafdheid toonde. Ze studeerde bij Marguerite Long, bij Vlado Perlemuter en Jacques Février. Pas 17 jaar oud won Michèle Boegner op het Enesco-concours in Boeka rest de tweede prijs, waarna haar carrière zich snel heeft ontwikkeld. Haar repertoire be vat werken van componisten als Bach en Mozart, maar ook naar Boulez gaat haar voorkeur uit. EEN AANTREKKELIJK or- gelprogramma, met nadruk op de Franse romantici, wordt za terdagavond uitgevoerd door de jonge organist Hans van Nieuwkoop in de St. Agatha- kerk in Lisse. Aanvang 20.15 uur. Van Nieuwkoop voert on der meer Mozart’s Phantasie in F moll uit, gevolgd door com posities van Brahms, Mendels sohn, Franck, Jehan Alain en Liszt. Met het optreden van de Sassenheimse organist komt een einde aan de tot nog toe voortreffelijk verlopen serie or gelconcerten van de Orgelkring Bollenstreek. IN DE ST. BAVOkerk aan de VECHTFILMS UIT de studio’s in Hong Kong doen in de regel niet onder voor elkaar wat betreft wreedheid en sadisme. Zo ook is het gesteld met „Wang Yu-Tien stalen vingers”, een bloederig verhaaltje over een jonge Chi nees, die op Japanse bodem wraak zoekt voor de moord op zijn familie. Schouwburg- en Concertge- bouwdirecteur Peter Lohr zal voorafgaande aan de uitvoerin gen een inleiding geven en zal tevens coördinerend optreden als het publiek met het kwartet in discussie wil gaan of vragen wil stellen. De gedachtengang achter dit experiment formuleert het kwartet bij monde van Rena Scholtens (altviool) als volgt: „Wij werken nu een aantal ja- ren erg plezierig met elkaar, maar we krijgen altijd hetzelf de soort publiek. Het strij k- ZERO, het voormalig Electric Centre aan de Bakenesser- gracht biedt het komende week einde een kwalitatief zeer goed programma. Vrijdag be gint om 21 uur een concert dat gegeven wordt door de Indiase beroemde sitarspeelster Shar- mistha Sen, een leerlinge van professor D. T. Joshi en Chau- dri. Sharmistha Sen wordt be geleid door bespelers van tabla en tampura. De entree is laag Een informele opname van het Amsterdams Strijkkwar tet met v.l.n.r. René van Ast (die bij het interview afwezig zou zijn), Rena Scholtens, Jeanelotte Hertz berger en Jan Hulst. kwartet is door de jaren heen een erg elitair gebeuren gewor den, dat gevolgd wordt door een tamelijk geselecteerd pu bliek In Amsterdam zijn het vooral de bezoekers die vaak zelf als amateurmusicus deze muziekvorm beoefenen. Buiten staanders denken daar moeilijk in te komen, omdat het publiek een bepaalde status vertegen woordigt. Het gevolg is dat het publiek sterk veroudert”. Jan Hulst (viool): „Wat wij willen moet in opzet een aantal vrijblijvende instructie-avonden worden, gekenmerkt door een informele sfeer. We spelen in gewone kledij en eigenlijk zou den we het liefst van het podi um af willen komen. Het moe ten dan ook geen echte concer ten worden, de mensen mogen zich best in een discussie men gen”. Het eerste concert op 18 ok tober wordt in hoofdzaak een klassieke avond met vroege be grijpelijke werken van Mozart, Haydn en Beethoven. Op de tweede avond, eind november, komen romantische strijkkwar tetten (Schubert, Brahms) aan IN DE ARNOLDUShoeve te Hoofddorp is zondagavond om half negen het fameuze Fun house te zien. Een bonte avond bestaande uit zang, dans en mi me, wervelend en met veel iro nie gebracht. GOUD VOOR de dapperen heet de vertaling van Kelly’s Heroes, deze week in de bioscooop aan het Frans Halsplein. Er zit veel spanning in deze met redelij ke kwaliteit gemaakte western, hetgeen eveneens het geval is met de nachtvoor- stelling van Mike Hodges’ Get Carter. Michael Caine speelt de rol van een berucht figuur uit de Londense onder wereld die op onderzoek uitgaat naar de motieven die geleid hebben tot de moord op zijn broer. Het blijkt een heel vies zaakje te zijn, waaruit de gangster zelf niet meer levend te voorschijn komt. 4 De betere subsidiëring stelt de grote orkesten ook in staat een aantrekkelijker concert te laten verzorgen, vaak veel goedkopei’ dan waartoe een kwartet in staat is. Bijkomend feit is, vol gens Jan ook dat er relatief een groot aanbod is aan dit soort orkesten, zodat de con currentie dubbel werkt. „Het gaat ons erom door' een groter publiek een breder afzetgebied te vinden. Dat is ook het doel van deze concertreeks.” VRIJDAGAVOND OM half elf vertoont de Witte Bioscoop de veel bespro ken en omstreden film van Jean Luc Godard, „Tout va bien” die tijdens de Arnhem-week in het vrije circuit van „Fugitive Cinema Holland” liep. Jane Fonda en Yves Montand spelen de hoofdrollen in dit politieke manifest en hun aanwezigheid die een echte speel film zou doen vermoeden, heeft Godard verklaard door te zeggen dat hij zijn ideeën wilde verspreiden en alleen op de namen van twee sterren een groter bud get heeft gekregen dan hij ooit in het verleden heeft kunnen lospeuteren. Het gerenommeerde tweetal dat wei nig wezenlijks bijdraagt aan de film, bestaat uit een gedesillusioneerde filmer en een sociaal geëngageerde krantever- slaggeefster die toevallig betrokken ra ken bij een fabrieksbezetting door arbei ders, eerst ook vastgehouden worden, maar tijdens hun gedwongen verblijf de situatie van het proletariaat leren ken nen en begrijpen. Om die „bekering” is het Godard natuurlijk te doen en de hele film is exemplarisch voor de hui dige houding van de filmer ten opzichte van politieke onderwerpen. Zero-Zienema OP ZATERDAGAVOND 23- uur geeft ook Zero Zienema een film over de langzame bewustwording van een groep die altijd tot de onderliggende partij heeft behoord. Waren het bij Godard de fabrieksarbeiders, in de Hongaarse film „10.000 Zonnen” van Ferenc Kosa gaat het om de boeren die over een periode van dertig jaar een eigen zelfstandigheid van denken en handelen verworven heb ben en daarmee aan zelfbewustzijn ge wonnen hebben. In twee hoofdfiguren wordt dit proces verbeeld, terwijl het ondersteunende authentieke materiaal verzameld werd door jarenlang dorpen te bezoeken met tape-recorder, fototoestel en smalfilmca- mera’s teneinde de getuigen van dit proces aan het woord te laten. Om dit omvangrijke werk op de juiste wijze te coördineren was een bekwame regie een eerste vereiste. Dat die regie in 1967 in Cannes onderscheiden werd, bewijst dat Ferenc Kosa in zijn gecompliceerde op zet geslaagd is. Elisabeth Cooymans streeft er naar om aan haar program- mas een interessante inhoud te geven. Het programma, dat de zangeres voor haar recital heeft samengesteld, getuigt van dit streven, dat in belangrijke mate op vernieuwing van re pertoire gericht is. Zo begint Jan voegt er aan toe: „Je kan toch niet eeuwig het ijzeren repertoire blijven spelen. ziet het ook bij de jongere orkestmusici die hun motive ring veranderen en niet meer willen spelen wat de ouderen doen. De kwestie is dat de or kesten rendabel moeten draai en. daarom is er weinig tijd en geld over voor het moderne repertoire". De ensemble-leden zijn wei nig te spreken over de positie van de kamermuziek in Neder land. Jan: „Kamermuziek zit bij ons in een klein hoekje. Er is nauwelijks sprake van een redelijke verhouding in subsi diëring tussen de symfonie-or- kesten en de kamerensembles”. Jeannelotte: Die subsidiepoli tiek, wellicht ingegeven door het feit dat door het handhaven van grote orkesten meer musici een boterham hebben, treft derland (wat Amsterdam betreft Rem- brandtpleintheater) de première van een nieuwe film van eigen bodem, de verfil ming van het theatersucces „The Fami ly”. Lodewijk de Boer heeft zelf het scenario geschreven, waaraan zijn vier delig toneelserie ten grondslag ligt en hij heeft bovendien de regie gevoerd van de film. Alles bij elkaar een uniek samengaan van verschillende functies in het productieproces dat geleid heeft tot een uniek, d.w.z. tot een niet in een bepaald genre te passen filmwerk. Ook wie „The Family” niet of slechts gedeeltelijk gezien heeft, weet dat het hier gaat om een drietal „drop-outs”, twee broers, Doe en Kil en hun stomme zuster Gina. Gezamenlijk kraken zij een huis aan de rand van Amsterdam, een afbraakhuis dat ieder ogenblik het slachtoffer van de saneringsdrift van de hoofdstad dreigt te worden. Doe, Kil, Gina, respectievelijk gespeeld door Huib Broos, Gees Linnebank en Martine Crefcoeur, vormen een hechte gemeenschap waarbinnen zich niettemin heftige emotionele ontladingen kunnen voordoen. Meestal tengevolge van een „indringer”, een vertegenwoordiger van een financieringsonderneming (Cabotin), de allang vergeten „paps” van het drie tal of een soort reclasseringsambtenaar die zich Blammer noemt. Zo gauw „de familie” zich bedreigt voelt, vormt ze één front tegen de ongewenste binnendringer en werkt hem na een ontluisterend gesprek de deur uit of, zoals gebeurt in het geval Blammer, vermoordt hem. Dit brengt de politie op het dak en terwijl de afbraak hun kraakpand onheilspellend is genaderd, voeren de geüniformeerde ordebewaar ders een massale actie uit tegen het huis en doden de drie onmaatschappelijke bewoners. Men heeft in het afgelopen toneelsei- zoen onophoudelijk kunnen lezen over het succes van het toneelstuk „The Fa mily”, over het overrompelende spel van Broos, Linnebank en Martine Crefcoeur en ook van Wim Kouwenhoven die in steeds andere vermommingen de „in dringer” speelde. Zijn drievoudige rol in het totale stuk van vier avonden is nu verdeeld tussen hem als „Paps”, Pie ter Lutz die Cabotin speelt en Eric Schneider die Blammer gestalte geeft. Er zijn uiteraard ook andere verhoudin gen ontstaan tussen film en toneelstuk, maar daarover meer in onze vrijdagse rubriek. In de ochtendvoorstellingen Pinocchio zijn avonturen. HET SCHAFTTIJDTHEA- TER geeft in de Toneelschuur op dinsdagmiddag half een een voorstelling van het cabaret- programma. Donderdagmiddag 18 september om half een „Het ritueel”, een nieuw stuk. de orde. Muziek die in haar soort volgens het ensemble het meest direct te benaderen is. Op de derde avond, maar dan is het al februari, volgen de Slavische kwartetten (Dvorak en Janaqek) met hun typisch Oosteuropese kleur. Jeannelotte Hertzberger (vi- ook): Dit vormt nog maar een greep uit een bepaalde periode, het blijft bij voorbeelden”. Ontbreekt er in feite niet een vierde avond waarop de moder ne kwartetmuziek gespeeld wordt? Jeannelotte constateert op dit punt een absoluut breekpunt bij het publiek. „Dat breekpunt ligt bij Bartók, tot zover gaat de waardering en ook het be grip”. Hoewel ’t niet tijdens deze instructieve serie tot uiting komt, streeft het Amsterdams Strijkkwartet naar meer begrip voor de moderne, hedendaagse strijkkwartetmuziek. Rena: „We hebben vrij veel van de Weense school op het repertoire staan, terwijl we ook van Ne derlanders ais Jan van Vlijmen, vooral de kwartetten. Juist daarom zijn er zo weinig van dit soort ensembles. Spelen in een kwartet is erg arbeidsin tensief en het wordt je wel haast onmogelijk gemaakt om zelfstandig en full-time bezig te zijn”. ,DE STEM van de overwon nenen” heet een „oratorium voor solisten, koor, muziek, rit me en lichamelijke expressie dat vrijdagavond uitgevoerd wordt in De Toneelschuur, Smedestraat 23, Haarlem. Beter gezegd luidt de titel „La voz de los vencidos”. Het wordt uitge voerd door het New Uruguayan Theatre, een groep jonge Uru- guezen, die al enige seizoenen in ons land toeft om getuigenis af te leggen van de bloedige onderdrukking van Latijns Amerika. Dat doen ze via een heldere, vaak aangrijpende toneelvorm, gebaseerd op zuivere histori sche gegevens. Ook dit „oratori um” toont de onderdrukking vanaf de Spaanse overheersing tot nu toe. Een onderdrukking die begon bij de Spaanse land- roof in de 16 eeuw, de uit roeiing van de Indiaanse be volking, het verraad van de Spaanse veldheer Pizarro ten koste van de Inca’s en later het neerslaan van de opstand die de halfbloed Tupac Amaru wil de organiseren. Kees van Baaren en Reinbert de Leeuw uitvoeringen geven. In het verleden hebben we een groot deel van ons repertoire al in Haarlem gespeeld, van Haydn tot Cage”. GOUACHES van de Afri kaanse Bantoeschilder Nzama worden tot en met 11 novem ber geëxposeerd in galerie Eijl- ders, Haltestraat 77 in Zand- voort. Nzama, wiens tentoon stelling aanstaande zaterdag om 17 uur geopend wordt, werd in 1946 geboren in het toenmalige Franse Kongo. Later trok hij naar Rhodesië, maar de werk loosheid dwong hem arbeid te accepteren in de goudmijnen in Zuid-Afrika waar zijn schilder kunst vrij spoedig werd ont dekt. De gouaches van Nzama worden gecombineerd met ke ramiek van de kunstenares An- ie Blankevoort. KUNSTENAARS aangesloten bij de vereniging Kunst Zij Ons Doel (KZOD) tonen grafiek en tekeningen in De Waag van 13 tot en met 28 oktober. Bezichti ging dagelijks (behalve maan dags) tussen 14 uur en 16.36 uur. Bij aankoop geldt 20 per cent rijkssubsidie. GRAFIEK van Kees Bier man, waarin landschappelijke situaties in beeld worden ge bracht, wordt van 13 oktober tot en met 11 november geëx poseerd in de Hallen op de Grote Markt. Tip» DRIE KANDIDATEN voor de functie van stadsbeiaardier in Haarlem zullen aanstaande zaterdagmorgen een „verge lijkend examen” afleggen op de beiaard van de Grote- of St. Bavokerk. Het zijn de Spaarndamse organist-beiaardier Ber nard Winsemius, Addie de Jong uit Rot terdam en L. J. van der Zwart uit Zoetermeer die de opdracht krijgen een improvisatie uit te voeren op een nog onbekend thema, alsmede het spelen van een zelf verkozen compositie. Ze krijgen daar een half uur de tijd voor. Het concert begint om 11.30 uur. Uit hun midden zal een deskundige jury een keuze maken om te voorzien in de vacature die is ontstaan na de pensi onering van stadsbeiaardier Arie Peters. De jury bestaat uit Chris Bos, stadsbei aardier van Utrecht; Leen ’t Hart, direc teur van de Nederlandse Beiaardier- school in Amersfoort en Wouter Paap, componist en musicoloog. Als adviseur is toegevoegd de Haarlemse stadsorganist Piet Kee. Na afloop van het concert zal de jury advies uitbrengen aan het colle ge van Burgemeester en Wethouders. ANTHONY QUINN zorgt voor een mooi getypeerde hoofdrol in „De Maffia vergeet nooit”. Overigens blijkt hier mee wel dat het Amerikaans-Italiaanse gang- ster-syndicaat voorlopig voor genoeg filmstof zorgt, waarvoor ook na het succes van The Godfather nog steeds voldoende publiek bestaat Het overige programma vermeldt Tom Sawyer (ma tinees) terwijl voor de nachtelijke bio- scooopbezoekers Commando Attack wordt gedraaid. geleverd. Hij groepeerde zijn liederen in cycli, welke als opus 43, 48, 51, 55 en 62 gepu bliceerd werden. Elisabeth Cooymans koos een groep van acht liederen van zijn hand voor haar recital. Na de pauze zal zij vier fraaie liederen van Claude Debussy ten gehore brengen, waaronder het beken de „Mandoline”. Bovendien zal zij aandacht vragen voor de chansons de Bilitis van dezelfde componist. Zij vormen een hoogtepunt in de reeks van De- bussys vocale composities. Elisabeth Cooymans besluit de avond met een reeks spran- kelend-geestige korte liederen van de Spaanse componist Fe derico Mompou. Als begeleider van de zange res zal optreden de talentrijke en bekwame pianist Rudolf Jansen. gehouden: leden betalen 1,50 (een halfjaar lidmaatschap kost 3), niet-leden betalen een rij ksdaalder. Zaterdagavond volgt een op treden van popgroep Railway, terwijl voor woensdagavond weer een jam-in wordt ver wacht met de vrij cerebraal spelende jazzmusicus Burton Greene. VOOR DE VELSER Kunst kring „Voor Allen” zal zange res Elisabeth Cooymans op vrij dag 12 oktober, ’s avonds om 8.15 uur in het Noordelijk Koetshuis van Beeckestijn te Velsen ’n liederenrecital geven. Elisabeth Cooymans neemt on der de Nederlandse zangeressen een vooraanstaande plaats in. Sinds haar succesrijke optreden tijdens het Holland Festival in 1966 heeft zij steeds groter be kendheid gekregen in het bui tenland. Elisabeth Cooymans de avond met de vertolking van drie lie deren van Joseph Haydn, ge componeerd op Engelse teksten. Zij zijn te weinig bekend, on danks de aantrekkelijkheid er van. Haydn heeft bij zijn be zoeken aan Engeland ook het Engelse en Schotse volkslied ontdekt. Vele volksliederen heeft hij van begeleiding voor zien, een bewijs, dat hij daar voor een bijzonder belangstel ling had. Toneelschuur heeft ook uit nodiging gezonden aan Spanjaarden die in ons land werken. Daaruit de volgende noot van regisseur Juan C. Ta- jes: „Con este oratorio „La voz de los vencidos” se pretende de- mostrar el proceso historico cumplido en America Latina, desde los tiempos de la con- quista hasta nuestras dias, a través de las luchas por la independencia”. Herenweg 88 in Heemstede wordt een serie van drie orgel concerten georganiseerd. Het eerste concert heeft zaterdag plaats, tijdens welke Kees Ro- senhart, de vaste bespeler van de Waalse Kerk in Haarlem, samen met de blokfluitist Bal- drick Deerenberg een program ma zal uitvoeren met werken van Purcell, Dandrieu en Handel. Aanvang 20.15 uur. De entree is gratis, na afloop wordt een vrijwillige bijdrage voor de onkosten en het res tauratiefonds van het orgel ge vraagd. KITTEL, OLEY, HAYDN, Mozart en Wilhelm Friedemann Bach staan op het programma SHARMISTHA SEN

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 9