Verenigïngsnieuws Anti-fluorcomité vindt raadsstuk ongeloofwaardig en bevooroordeeld MUZIKAAL JUBILEUM JEUGD VIERT Jaarvergadering Oppas vluchtte voor insluiper Stropers waren het haasje QROTE MARKT 12: de andere zaak in modieuze lederen kleding modische klasse tricot „Tovado” M nuniBERonE CL Sil R. Bosma algemeen hengelkampioen Kort IJmondnieuws Inbrekers vertrokken met personenauto SHOP JERSEY „GEMEENTE GAAT ANGSTVALLIG EN MET GROTE BOOG OM WERKELIJKHEID” Lezing over psychiatrie 4 5 IJMUIDER COURANT M A A N D A G 1 5 OKTOBER 19 7 3 Veisen-IJmuiden Beverwijk Heemskerk Veisen-IJmuiden Velsen-Noord In en om Haarlem Barteljorisslraat' 27 Haarlem telefoon (023) 320618 Beverwijk «js - (Van een onzer verslaggevers) Geo- Agenda Huijgens- en Huijgens- 21.30 u.:.: (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggevers) een Huis- ADVERTENTIE Nordfeld, ADVERTENTIE „Het gemeenteblad gaat echter bijna angstvallig en met een grote boog om de werkelijkheid heen. Het massale aantal tegenstanders in de gemeente wordt niet met cijfers genoemd. Erger nog. de re- Zaterdag gearriveerd: Hanau, Antwer pen; Mercurius, Rotterdam; Taras, Bre men; Tor Hollandia, Immingham; Fran- Later bleek dat inderdaad een man in de woning was binnengeslopen. Het is niet bekend of er iets vermist wordt. De oppassers waren 12 en 13 jaar. Auto’s vernield. Een Velsense auto mobilist reed vrijdagavond op de Julia- nakade te IJmuiden, twee geparkeerde personenauto’s aan. Deze -en ook zijn eigen auto - werden geheel vernield. De man had met te grote snelheid gereden. „Het witte tejater”. Woensdag 17 oktober is er achter het brandscherm van de Velsense Stadsschouwburg weer een bijeenkomst van „Het witte tejater”. Voor deze avond wordt aandacht ge vraagd voor Aart Verstegen en de bal letgroep „Scapino”. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Zondagochtend haalde de Velsense politie een 46-jarige man en een 16-jarige jongen uit de duinen bij de Heerenduinweg. Het tweetal was daar bezig met stropen. Zij haalden wildstrik ken leeg en een van hen verborg een konijn onder zijn kleding. De mannen werden op heterdaad be trapt; de politie heeft proces verbaal opgemaakt. om- mto- 9 uit scba- :ngte De snel fheo- t, 64 heer t de geen toch ■ecte igen 1 in reff- door met nu heer ver- ïlsen is de be- MUZIEK Grote of St. Bavokerk (Ingang Oude Groen markt 23) Dinsdag 20 u.: Orgelconcert dooi Albert de Klerk MAANDAG 15 OKTOBER Easy, Populierenlaan. Geopend voor hulpverlening van 19 tot 20 u. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44 en Amstelstraat 44: 19-21 u. id is trum iver- iaten r de staal kaal srtos aag- bij- :r K. be- relid emd. feest izijn :n G. Meer I. W. ianca L. :h en H. C. .v. J. >orah I. A. twijn Zosse R. H. d.v. istra. >n A. rsma r. W. olaas laart. 1 M. gels- VELSEN. Zaterdag viste de Hen- gelsportvereniging „Velsen” haar 10e en tevens laatste wedstrijd voor de zomer competitie. Er werd gevist in de Leidse- vaart. De vangst was zeer goed: er werden in totaal 358 bovenmaatse vissen gevangen. Weliswaar vindt deze groep dat de bevolking de beslissingsbevoegdheid aan de gemeenteraad delegeert, maar niet op alle terreinen. „Alle inwoners behouden het recht om zelf te bepalen of men zal trouwen of niet, welke sport men beoe fent, welke kleding men koopt, welk voedsel men nuttigt, welk medicijn (flu oride) men inneemt, enz. enz. Deze be slissingen behoren de overheid in het geheel niet toe, ook niet de gemeente Velsen”. Het commentaar bestrijdt niet dat in Velsen een tandheelkundig probleem be staat. Uit het oogpunt van volksgezond heid heeft de gemeentelijke overheid hier een taak. Maar bij het oplossen van deze problemen moet de overheid - vol gens het actiecomité - wel de maatrege- len uitsluiten die de inwoners dwingen in strijd met hun geweten te handelen. Het is opvallend (duidelijk) - aldus Maandag vertrokken: Titika, Rotter dam; Linda, Noord Atlantic. het actiecomité - met welke bedoelingen de samensteller(s) van het gemeenteblad aan het werk zijn geweest. Bij de selec tie van alle beschikbare gegevens over het medisch aspect der fluoridering heeft men zich beperkt tot de gegevens, die de eigen visie onderschrijven. Van een objectieve en volledige voorlichting aan de raadsleden, die op 18 oktober vóór- de beslissing staan is maar weinig terechtgekomen. Vast staat, dat nationaal en internatio naal ook medisch ernstig wordt getwij feld aan de fluoridering. Dat B. en W. die twijfel niet willen signaleren is „één”, maar dat zij de fluoridering wil len continueren is een ander, nog veront rustender, verschijnsel. Herfstrit. De automobiel vereniging „De Rijmonders heeft voor maandag 22 oktober een herfstrit uitgeschreven, met als startplaats „De Petrusburcht” aan de Mercuriusstraat. De eerste twee équipes vertrekken om 19.30 uur. Voor deze rit gelden de gebruikelijke voorwaarden en nadere inlichtingen zijn weer te verkrij gen bij het secretariaat, Dennekoplaan 137, telefoon 15690. sultaten van het NIPO-onderzoek wor den in feite doodgezwegen, waarmee het coli'ege de geloofwaardigheid van het eigen advies alleen maar verder onder mijnt”, stelt het actiecomité. SCHOUWBURG Stadsschouwburg Wilsonsplein) Vandaag en morgen 20.15 u.: „Pas de Deux” van Hugo Claus. z Doe-feest. In het buurthuis De Lichtboei aan de Maasstraat te Heems kerk wordt woensdag 17 oktober een groot doe-feest voor kinderen van 6 tot 12 jaar gehouden. Men kan er tekenen, vouwen, knippen, plakken, kleien, en schilderen. Voorts wordt er een prijsje gegeven wie de mooiste Donald Duck kan tekenen. Het Doe-festij.n verplaatst zich donderdag 18 oktober naar De Grenspost aan de Van Riemsdijklaan. Aanvang 14 uur. Damesspencers vanaf 229. Maandag gearriveerd: Gunilla Billner, Barow; Altair, Mantyluoto; Titan Servi ce, Cont. Plat; Ruth Dieter, Gruvon; Helga S, Gothenborg; Basalt, Flixbo- rough; Martha Friesecke, Poole. IJmui den. IJMUIDEN. Volgende week maan dag 22 oktober houdt de afdeling IJmui- den-West van de Nederlandse Christen vrouwen bond een bijeenkomst in het wijkgebouw van de Bethlehemkerk aan de Radarstraat. Dr. F. v. Ree uit Benne- broek zal dan over het onderwerp „Mo derne Psychiatrie” spreken. Een ieder is welkom. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. VELSEN. Het Actiecomité Anti- fluoridering „Kennemerfand” vindt dat het vorige week uitgebrachte B. en W.- advies over de fluoridering van het Vel sense drinkwater een gedegen i ndruk maakt, bij oppervlakkige lezing. Het co mité meent echter dat een ieder die zich in de fluorideringsproblematiek verdiept tot een geheel ander oordeel moet ko men. „Wat na maar liefst acht maanden voorbereiding is geproduceerd, kan door de gehanteerde argumenten en de woordkeuze niet anders worden gekwa lificeerd als een ongeloofwaardig stuk, alle goede bedoe?ingen ten spijt. Van de eerste tot en met de laatste alinea ademt het advies een geest van sterke bevoor oordeeldheid”, aldus het comité. Na een spannende kompetitie werd R. Bosma algemeen kampioen. Kampioen in de A klasse werd A. Schaper in de B klasse werd dit J. C. M. Pieterse. De uitslagen van deze laatste wed strijd waren: 1. A. E. Jensen 517 pnt; 2, J. C. M. Pieterse 428 pnt.; 3. A. Schaper 394 pnt; 4. D. Otte 368 pnt; 5. R. Bosma 353 pnt; 6. C. Koelewijn 312 pnt.;7. A. Jongbloem 291 pnt; 8. A.. Kouwenhoven sr. 282 pnt.; 9. J. C. Beliën 260 pnt.; 10 W. de Vos 243 pnt De eindstand is als volgt: Ereklasse: 1. R. Bosma 2758 pnt; 2. A. Jongbloed 2309 pnt; 3. C. Koelewijn 2236 pnt. A Klasse: 1. A. Schaper 2633 pnt; 2. A. E. Jensen 2430 pnt; 3. W. de Vos 2063 pnt; B Klasse: 1. J. C. M. Pieterse 2363 pnt. 2. G. Hoek 1313 pnt; 3. A. Kools 993 pnt. wijzen zij op de resultaten van het NIPO-onderzoek dat in Velsen is gehou den. Meer dan tachtig percent van de Velsenaren sprak zich uit tegen het handhaven van fluoride in het drinkwa ter. „Zelden zal de bevolking over een onderwerp een zo uitgesproken en een stemmige mening hebben als juist over de fluoridering”, vindt het actiecomité. In het commentaar wordt verder ge steld dat het college van B. en W. „hoogst ongelukkig” citeert uit het ge meenteblad van 19 april 1963, waarin tot fluoridering werd geadviseerd. Het toen malige gemeentebestuur stelde dat de kleine minderheid die geen gefluorideerd water wenste te drinken zich terwille van de algemene gezondheid „moest voegen naar de wens van de meerder heid”. Het actiecomité vindt dat op grond van dit citaat het fluorideren onmiddellijk moet worden stopgezet. Verder stelt het actiecomité, dat wel degelijk een gemeente als gevolg van de opvattingen der bevolking ertoe over gaat de fluoridering te beëindigen na melijk in Waalwijk. Tot slot betoogt het antifluoriderings- comité dat wel degelijk successen zijn geboekt op het gebied van voorlichting over goede voeding en mondhygiëne. :a F. Sver- ■r en er en s T. oren, arina mans v. d. (Van een onzer verslaggevers) IJmuiden. Bij garage Stormvogels in de Kalverstraat is in de nacht van vrijdag op zaterdag ingebroken. Op de vierde verdieping werd een ruit vernield. Er verdween een auto, enig klein geld en wat gereedschap. De personenauto die werd meegeno men, is later in de nacht aangetroffen op de Schulpweg in Velsen-Noord. Waar het gemeentebestuur over „toe nemende onzekerheid onder de bevol king” spreekt, hebben B. en W. mogelijk het oog op zichzelf, stellen de leden van het comité in hun commentaar. Zij vin den dat van een toenemende onzeker heid geen sprake is. In dit verband HEEMSKERK. De jaarlijkse alge mene ledenvergadering van „Tovado” wordt op woensdagavond 24 oktober in „De Vrijburcht gehouden De agenda vermeldt de gebruikelijk» punten. Bij de bestuursverkiezing zijn tussentijds aftredend mevrouw Th. Ro- zemeier en de heer C. Pouw. Het bestuur stelt als kandidaten voor de vacatures: mevrouw A. J. Scheur- man-Van Wijngaarden en de heren G. F. Zandstra en H. J. Holshuysen. DINSDAG 16 OKTOBER Openbare bibliotheek. Wijkefstraat- weg: 19-21.30 u. De resultaten van de wekelijkse oefenwedstrijd van de Heemskerkse schietvereniging „De Vrijheid": 1. A. J. Robben (100), 2. H. Nolten en J. van Vlaanderen (98). 3. J. Castricum, A. W. Schoehuis, H. Wouda en P. van der Meij (97), 4. H. Tomas, B. Overzier en R. Overzier (96). Zaterdag vertrokken: Benoil, New York; Hemicardium, New York; Tor Anglia, Immingham; Otto, Bremen; Joan C, Rochster, IJmuiden; Conde del Cada- qua, Bilbao, IJmuiden; Spaarnestroom,- Hull; North Humber, Noordzee; Stör, Brake; Irish Gate, Whitby, IJmuiden; La Quinta, Bremen; Roquebrune, Grave send; Zaanstroom, Felixstowe; Beren- garia, Bremen; Jan, Bremen; Levern. Rochester, IJmuiden; Elbe Ore, Antwer pen, IJmuiden; Grano, Helsinki; Alk- man, Salazar; Royal enterprise, Turku; Anita von Bargen. Flixborough Auto- lycus, Liverpool; Greenland, Shoreham; Burgundia, Le Havre; Brits, Bremen; Trojan Service, Cont. Plat; Nelly P, Haveni Antiek gestolen. Bij een antiek- zaakje aan de Middenduinerweg te Sant poort is in de nacht van vrijdag en zaterdag ingebroken. Er werden voor enige duizenden gulden antieke voor werpen meegenomen. Bij het winkeltje werd de voordeur opengebroken. BIOSCOPEN City Theater. Maandag en dinsdag 20 uur: „Frank en Eva”; 14.30 uur: „Pippi gaat van boord." Sardinië; Tor Hollandia, Gothenborg; Ti tan Service, Cont. Plat; Grete Köncke, Perth; Sword, Huelva; Rolf Bhermann. Londen; Djati barang, Hamburg; Ned- derland, Hamburg. Vechtstroom, Hull; Bougogne, Oslo; Hanau, Bremen; Ivano vo, Zwarte Zee; Dolly, Oxelosund, IJ muiden. BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat!. 19 en 21.15 u.„De pomoprof 19.30 u.: „Angélique". Luxor Theater (Breestraat). 19 en 21.15 u.: „De vijfde vinger”. TENTOONSTELLINGEN Kennemer Oudheidkamer (huize Schey- beeck, Velserweg 2j. Geopend op woensdag van 14 tot 17.30 uur en op donderdag van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P Prins, Lijsterbeslaan 23, Beverwijk, tel 02510- 25120. Galerie Boumans (Breestraat 122). Expositie Cornells Hoek (wandtouwen) en Jan van der Vaart (keramiek); geopend tot en met 29 oktober van dinsdag tot en met zaterdag van I tol 18 uur. 19 en TOVADO. De lessen van de Heemskerkse Turn en Ontspanningssport Vereniging Aanhouden Doet Overwinnen (TOVADO) vinden deze week, ondanks de herfstvakantie, normaal doorgang. Alleen rond de kerstdagen en tijdens de grote zomervakantie staan de TOVADO- lessen stil. DINSDAG 16 OKTOBER Hulpdienst Help een handje. Van maandag tot en met zaterdag van 8 tot 10 uur: Zeestraat 81, tel. 24617 of bij de bekende wijkhoofden en medewerkers. Sportfondsenbad, Kuikensweg. pend van 9-12 en 13.30-15.30 uur. Grenspost, Van Riemsdijklaan. Vanaf 19 u. schaakclub Weenink. Terpsichore, Zeestraat 14. 20 u. leden vergadering Stadscentrum. Easy, Populierenlaan. Geopend voor hulpverlening van 19-20 u. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44: 14-17.30 u.; Amstelstraat 44: 15-17.30 u. IJMUIDEN. Een jongen en meisje, die oppasten in een woning aan de Leeuweriklaan, kregen zondagavond de schrik van hun leven. Toen zij rustig in de kamer zaten, zag een van hun achter het raam naar de gang, het gezicht van een vreemde man. De jon gen gooide in paniek een bloempot door het raam naar buiten, waarna het twee tal eveneens naar buiten vluchtte. Medisch Maatschappelijk Consultatiebu reau voor Alcoholisme. Bel Canto, Velser Operakoor, 20 u. repetitie in Culureel Centrum, Moer- bergplantsoen 2, IJmuiden. Velsens Gemengd Koor. 20 u. repetitie in gebouw Abeelenstraat 1, IJmuiden- Oost. Sporthal „Zeewijk” 18-23 uur: Bad mintonclub „IJmond”. Gymzaal Moerberg-Comitéschool, Kerkstraat 19.30-21.30 uur: boksen en fysieke krachtttraining boksvereniging „Manly Sport”. cois L D, Rotterdam, IJmuiden; Otto, Blexen; Pelops, Ipswich; Joan C, Whit by, IJmuiden; Vechtstroom. Hull; Zaan stroom, Felixtowe; Neerlandia, Hamburg; Sylvia 4, Noordzee, IJmuiden; Titika, Duinkerken; Bastant, Sarkenborg, Vel sen; Amstelstroom, Shoreham; Temple Arch, Boulogne; Elbe Ore, Monrovia, IJmuiden; Sussexbrook, ZVV: Archan gel; Zaandam; Auberg, Halmstad; Hondsbosch, Londen, Zaandam; Regis Saar, Puerto Ordaz; Irish Gate, Whitby, IJmuiden; Nordkyn, Flixborough; Jan, Bremen; Boy Matthiessen. Elsfleth; Lin da, Selzaete; Bernarty, Londen; Tor Anglia, Gothenborg; Jobst Oldendorff; Sagunto, IJmuiden; Ahmeda Bello, Bre men; Memel, Dagenham; La Quenta. Bremen; Jean E, Londen; Boulogne, Velsen. DIVERSEN Stadsschouwburg, dinsdag 20.15 Kan. Museum Beeckesteijn, Rijksweg, Velsen- Zuid, diverse stijlkamers, dagelijks te bezoe ken van 10-12 en van 14-17 uur. zondags alleen van 14-17 uur. In het noordelijk Koetshuis: expositie Rudolf Bruyn. Dagelijks van 14 tot 17 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens. Bessemerstraat. Velsen-Noord. Elke dinsdag van 12 tot 13.30 uur en elke donderdag van 12 tot 13.30 uur en van 20 tot 22 uur. Voor andere dagen en tijden na telefonische afspraak 02510-94159 of 91022. Stadhuis Velsen, Plein 1945. Dagelijks (behal ve zaterdag en zondag) te bezichtigen van 10 tot 12 uur, tel. 19000. Galerie ,,’t Hart”, Koningin Wilhelminakade 74. dagelijks van lo tot 18 uur: expositie Maria Beerenpoot. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Bor kum. Bremen; Leidang, IJmuiden, Ta- nanger; Bram, Antwerpen, Roelof Hol- werda Harlingen; Germania, Hull; Alka, Kotka; Capelle, Skopje; Yumme, Velsen, Holmsund; Finla, Lidkoping; Else Kuhl, Hamburg; Johannis Fritsen, IJmuiden, iLules. MAANDAG 15 OKTOBER Velserbad, Briniostraat, IJmuiden, 16.40-18 uur: gemengd zwemmen. Openbare bibliotheek Velsen, Centrale vestiging, Plein 1945, IJmuiden, 19-21.30 u. filiaal Wüstelaan 79, Santpoort- Noord, 19-21.30 uur. De Ring, 19.30-21.30 uur boksen en conditietraining in gymzaal Ossendorp- school Wijk aan Zeeërweg, IJmuiden. Operettegezelschap Vides, 20 u. repeti tie in gebouw Abeelenstraat. Federatie Bejaardenzorg”, Abeelen straat 1, van maandag tot en met vrij dag geopend van 9 tot 11 uur. Zondag gearriveerd: Frio Trader. Pseuta, Beverwijk; Emsland, Karlshamn, Velsen; Kidric B. Gdansk, IJmuiden- Highland, Thames; Sachesenstein, Ant werpen; Gerd Sibum, Norsbronn, Bever wijk; Levern, Londen, IJmuiden; Marit- ta Johanna, Dundee; Berengaria, Bre men; Leikvin, Archangel, Zaandam; Fulskeis, Bremen; Ilse Wulff, Gothen borg; Fiamma, Bilbao; Diorit, Flixbo rough; Heljo, Olu, Velsen; Christiaan Matthiessen. Elsfleth; Rewi, Norköping; Sibelius, Husum; Eckert Oldendorff, Port Dampier; Brinda, Whitby, IJmui den; Asta, Parteniemie; Borkum, Bre men; Ardea, Klaipeda; Helena Olden dorff, Lulea, IJmuiden; Constance, Halmstad; Westzaan; Scoll Spirit. Skuts- kaer, Zaandam. uur: Wim MAANDAG 15 OKTOBER Dam, Ruijsdaelstraat. 19 u. postzegel vereniging. Zandkraai, Handelstraat. 19.30 u. kla ver jasdrive. Vrijburcht, Vrijburglaan. 20 u. lezing NW-vrouwen over werking Pro staten en Eerste en tweede BIOSCOPEN Cinema Palace(Gr. Houtstr.) 15.30 u.,,De Maffia vergeet nooit”, 18 j. 13.30 u.: „Tom Sayer", a.l. Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15 u.: „Kelly’s heroes”, 18 j. Lido (Houtplein) 14. 19 en 21.15 Italen vingers', 18 j Luxor (Gr. Houtstr. 119 en 21.15 u.: the Cat”, 18 j. 14.15 u.: „Pippi Tukaland’’, a.l Roxy (KI. Houtstr.j 14.30. „Een slippertje met allure”, 18 j. Studio (Gr. Marktj 14.15, 19 en 2115 u.;The Family”, 18 j. 11 u.: „Pinocchio”, a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62) Per manente tentoonstelling van Hals’ meester werken en de Haarlemse school van de 16e toten met de 19e eeuw. Geopend ma. tot en met za. 10-17 u.,zond 13-17 u uur. Tevlers Museum (Spaarne) Tentoonstelling collectie van Th. Hoog T. M. 31 okt. Perma nente tentoonstelling schilderijen, tekeningen, historisch natuurkundige instrumenten, mine ralen, fossielen enz. Open di. t m. za. 10-16 u„ le zond. v.d. maand 13-16 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79). Oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeldhouwwerken, handschriften, en kunstnij verheid. Geopend di. tot en met za. 10-12.30 en J4-17 uur. IJMUIDEN. Vrijdag arriveerden in IJmuiden: Germania, Rotterdam; Benoil, Newcastle; Anita von Bargen, Flixbo rough; Greenland, Thames; Elbe Kuhl, Hamburg; Grano, Hamina; Jan Tavenier, Vestervik; North Humber, Noordzee; Brit, Rotterdam; Titan Service, Cont. Plat, IJmuiden; Johan Petersen, Noord zee, IJmuiden; Stoer Bremen; Dolly, New Castle, IJmuiden; Nederland, Port Geutil; Roquebrune, Sarroeh. Zaterdagmiddag konden winkelende IJmuidenaren genieten van een aantrek kelijke muzikale show, welke door ver schillende korpsene gepresenteerd werd op het Marktplein. En al was het wat koud - het leek er veel op dat afgelopen zaterdag de winter was ingezet - toch mochten de veelal jeugdige muzikanten zich verheugen in een warme belang stelling. De reden voor dit kleine muziekfesti val in IJmuiden was het zilveren jubi leum van de jeugd afdeling van de IJmuider Harmonie. Feestelijk nam het tamboer- en trompetterkorps van de IJ muider Harmonie aan de muziekshow deel en ook het majorettenkorps stal een deel van de show. Andere korpsen die op het Marktplein muziek maakten, wa ren de drumbands Schulpen Meerweiden uit Velsen-Noord en Voorwaarts uit IJ muiden. Voor de zaterdagmiddagwandelaars was een en ander een welkome afwisse ling, want het is nog altijd zo, dat jong en oud blijft stil staan als er een muziekkorps aankomt. voor vinciale Kamer. Progress-sociëteit, Const. straat. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkweg 45 Ruijsdaelstraat 7: 19-21 u. DINSDAG 16 OKTOBER Progress-sociëteit, Const. straat. Geopend vanaf 20 u. Donkey Shot. A. Verherentstraat. 20 u. Cor-show. Openbare bibliotheek. Ruijsdaelstraat 7: 15.30-17.30 u. DINSDAG 16 OKTOBER Velserbad, Briniostraat, 6.30-8, 12.15- 13.15, 16.40-18 en 20-21.30 uur: gemengd zwemmen. Stichting Huishoudelijke en Gezins- voorfichting. Spreekuur leidster van 9.30 u. tot 12.30 u. in Willebrordstraat 102, IJmuiden, tel. 10715. Openbare Bibiotheek Velsen. Centrale bibliotheek 10-12.30 u. en 14.30-17.30 u. Centrale jeugd- en tienerbibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden-Oost, 15.30-17.30 u. filiaal Wijkerstraatweg 177, Velsen-Noord, 19-21.30 u; filiaal Zee- wijkplein IJmuiden-west 19-21.30 uur. PTT-gebouw, Lange Nieuwstraat in gang Spaarnestraat 4, IJmuiden, 19-20 u. u.: „Tien Fritz in Tika-

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 5