at Treinbotsing in Italië Geen nieuwe partij op Antillen w®* «II Zand voort Hoofdprijs naar Oplossing puzzel: NATUURBEHOUD IS WINST VOOR ALLEN Is een vrouw een cent minder dan haar man? WiSs® 'Sb' s co v. 17 DINSDAG 16 OKTOBER 197 3 Philips-kleurentelevisie: J. Paul, Valkenweg 55, Apeldoorn. Volendam- Keyzer, W. RONCHI ISA: -1 ’t Is tegenwoordig wel even anders dan vroeger. De vrouw is niet alleen maar keukenprinses, de man niet alleen maar baas over het geld. En dat is maar goed ook. Waarom zou alleen manlief beslissen over dingen waar je als vrouw dagelijks mee te maken hebt. Over je huishouden bijvoorbeeld. En over de kinderen. En over het geld. Zoiets doe je tegenwoordig samen. Het salaris komt elke maand op een Amro Privérekening bij de Amro Bank in de buurt. Zo kun je ook als vrouw over betaalcheques beschikken (dan hoer je tenminste geen groot geld in huis te hebben). Je hebt er als vrouw je eigen spaarrekening. Waarom ook niet? Je man spaart toch óók? Je kinderen hebben toch óók een spaarboekje? Je hebt er je kostbaarheden verzekerd, omdat je bij de Amro Bank alle verzekeringen kunt afsluiten. Je regelt er veel zaken als je met vakantie gaat: je vreemd geld, je reisverzekering, enz. Als je samen met je man besloten hebt dat er misschien geld belegd gaat worden, of dat je geld wilt lenen, of dat je hypotheek wilt voor een huis, wel dan weet je dat je bij de Amro Bank aan kunt kloppen. Voorde man geen problemen, voor de vrouw geen probleem: geldzaken regel je via de Amro Bank. Uitslag puzzel nummer 5 s de 1 7, 1 A Shz 03-73 Voor 850 Bauknecht-apparaten: J. de Burck-Haan, Wilhelmina- laan 24, Alkmaar. Een auto Peugeot 104: G. W. Le-Loux, Suze Robertsonlaan 11, Almelo. Ruva-slaapkamerameublement: laan 1022, Den Haag. WILLEMSTAD (ANP) De demissio naire premier van de Nederlandse Antil len, Ronchi Isa, die zondag aftrad als voorzitter van de Democratische Partij, heeft gisteren categorisch ontkend plan nen te hebben voor de oprichting van een nieuwe partij. NAPELS (Reuter) In een tunnel in de Italiaanse stad Napels zijn gisteren twee lokale treinen met elkaar in bot sing gekomen. Daarbij werden honderd- twintig reizigers gewond. De gewonden verkeren niet in levens gevaar. In de tunnel is één spoor. Er is voorts een zijlijn waar de ené trein in normale gevallen wacht tot de andere is gepas seerd. 1 Zondag toen tijdens een tumultueuze vergadering van wijkleidders de heer Isa de voorzittershamer had neergelegd, zei een ander lid van de Democratische Partij, de gevolmachtigd minister van de Nederlandse Antillen in Nederland, Boy Rozenda, dat hij duidelijke aanwijzingen had dat de groep-Isa alles gereed had voor de vorming yan een nieuwe partij. Singer-naaimachine: M. Ruys-Lutgerhorst, Tolhuis 3202, Nij megen. Home-trainer Carnielli fiets: Chr. van Herp. Molenstraat 37, Zui- lichem (Gelderland). Het echtpaar C. Draaijer, Van Ostade- straat 11 in Zandpoort, is een kleuren televisie rijker geworden. Het was een der prijzen van de puzzelactie, twee weken geleden. Namens de krant is de heer M. Kilsdonk (midden) het toestel vorige week komen brengen. De kern van het conflict tussen de twee groepen is dat de heer Isa niet met de heren O. Bikker (oud-minister van vóór 30 mei ’69) en A. A. Jonckheer (neef van oud-premier Jonckheer) in één fractie wenst te zitten, terwijl de groep- Rozendal dit een ondemocratisch en on aanvaardbaar standpunt vindt. Het be zwaar van de heer Isa tegen de heren Bikekr en Jonckheer vindt zijn oor sprong in de felle campagne tegen hem als lijsttrekker bij de afgelopen Staten verkiezingen en de aanwending van campagnegelden van de partij door cam pagneleider Bikker ten behoeve van de heer Rozendal, terwijl volgens Isa de afspraak was de fondsen voor alle kan didaten te gebruiken. tendorp. Deventer- Pak posters Afrikaans verkeersbureau: mevrouw M. van Roon- Moetter, Rotterdam; C. v.d Walle, Kloe- tinge, P. Wever, Utrecht. J. Prevoo-Bas- tings, Margraten (Limb.), C. J. Cornelisse, Middelburg; Jago shawl: F. J. van der Lee, Enkhuizen, J. Loef, Pannerden. me vrouw H. G. Kuyvenhoven, Katwijk aan Zee, J. Withaar, Vries (D.); Pak Knorr- produkten: T. Quint, Eist (U); APAG tandenborstel: mevrouw M. C. De Lugt- Stulen, Goirle (Z); Revlon set: J. M Koppenhol, Utrecht; Boek „Prins Claus”, De Boekerij: P. Kanna, Sint Michielsges tel; Z. H. Kahle, Valkenswaard, S. Keizer, Hlntham-Rosmalen, H. Reijbroek-Musters, Eindhoven; Boek „Het Leven” van Lul- ting: mevrouw L. Blokzijl-Veentjer, Wa genborgen; Slof Roxy sigaretten: J. Gau- ke-Dijkstra, Eindhoven; Slof Roxy sigaret ten: J. Hermans, Helmond; Set a vijf paar Jovanda kousen: mevrouw De Boer, Rou- veen (O), D. v.d. Wetering, Hasselt (O), J. M. v.d. Berg-Sündermann. Eindhoven, N. Post-Boustestein, Rotterdam, mevrouw W. Bosveld-Geerdes, Winterswijk, A. Hoog- land-Nieslnk, Zeddam (Bergh), G. Steljsi- ger, Bennekom, mejuffrouw K. G Ooster- hoff, Delftzijl, H. Slort, Den Helder, E H. Ofland-Van der Poel. Den Haag, Jac. Elands, Heesch, Van Rijssen, Zwolle, me vrouw Van der Heyden, Den Bosch, G van Dijkhuizen, Amersfoort. F. A. Leuris, Heenvllet, C. van der Toren, Moordrecht, P. Wennukes, Utrecht, mevrouw A. H. Vooijs, Den Haag, mevrouw J. Heemstra, Delftzijl, W. Lambrechts-Van Swieten de Blom. Lelden, M. E. Groot, Angerveenka- naal (D), K. Reijmerink, Breukelen (U). Setje Orlane oogmake-up: Hans Oudenho ven, Venray, J. Hoogveld-Verburg, Arn hem, L. Gillard. Breda, mevrouw Adolfs. Nijmegen, W Neven, Elsloo (L), P. J. Spijkers, Den Bosch, André Wigman, Arn- hem-Oost. S Garms, Hasselt (O), D. Ma- chielse. Loosduinen, mevrouw Cornelissen, Rijen (N-Br), I. J. van der Meulen-Vliet- stra, Voorburg, M. A. H. Jansen, Eindho ven. T. Huisman, Den Haag, T. Kroes, Rotterdam-3304, A. van der Pol-Melger, Den Bosch, mevrouw M. Mos, Enschede. W. de Hllster, Den Haag, mevrouw M. J Maas Tilburg, Th. W. van der Zant, Dodewaard, J. van Hattum, Roermond. H. Baatje. Nijkerk (Gld), P Roks, Valken burg (L), A. Bos, Schildwolde, W. A Sorensen, Gouda, E. Smit, Noordwijk aan Zee; Giemme autowashandschoenen: A. Broeken. Made, J. J. Schogt. Hilversum. C. Pronk, Gouda, D. J. Kuljpers, Moerdijk (N-Br), mevrouw E. Stulkens, Rothem- Meerssen; Zes flessen Coca Cola: F. G. Nijman, Tilburg; Victoria kersenbonbons: mevrouw Riggi-Cohen, Rotterdam-11, G. van der Welde, Didam, K. M. Laven, Den Haag, mevrouw Bressers, Uden, A. Dem- mlng, Baarn; Boek Plasticvreter. Van Bru- na: H B. Holtkamp, Losser, A H. C. Knibbeler, Breda. A. F. Mannes-Berghuis, Haren (G), mevrouw M. Moerman, Delft; Puzzel Bornse Cartonn. fabriek: mevrouw A. Jansen-Van Daalen. Venlo. Irene Zu- bert. Roozendaal, J. P. H. Zwart, Arnhem. A. A. E. van der Eeze-Van der Veen, Breda, C. Zegwaard, Pijnacker. L. Hen- drlkx. Putte (N-Br), mevrouw P. C. Zuuk- Van Steenis, Hilversum; NS-dagtrip: me juffrouw N van der Zande, Apeldoorn, ABN-spaarboekje met f 500: J. Duivelshof, Zoetermeer, mejuffrouw K. Marsman, Alkmaar, J. Imthorn, Katwijk aan Zee, W. Wasseburg, Den Helder, mevrouw N. van der Put-Prinee, Tilburg: ABN-spaarboekje met 100: R. Stevens. Westervoord. P. H. Heuts, Heer-Maastricht, W. J. Timp, Delft, mevrouw E. Kasemier, Apeldoorn, J. Ch. Jackson. Utrecht, W. de Mol, Arnhem, K. Blauw-Looy, Rotterdam-12, K. de iVsser, Doetinchem, C van Steen, Den Haag. Ch. Curvers. Voerendaal (L). M Barends, Utrecht, mevrouw S. Willemsen-Van Wijk, Arnhem, mevrouw Van Oosterhout, Asten (N-Br), mevrouw Sijens, Schipborg (D), B. Rodenburg, Zwolle, mevrouw R. de Jong. Sluis (Zld). W. van Oostrum. Breda, T. Top-Swaving, Groningen, W. Frijters, Val kenswaard T. H. M. van der Velden, Best, A. J. Kuipers-Venema. Delft. H. W. Ham ming, Haren (G), A. van Loon, Heerie (gemeente Wouw). nenflitser: C. R. Paun-Wouterse, Woerden en T. van Bergen, Venlo; Lundia kast: C. van Dam, Montfoort; Kinsbergen dames- polshorloge: J. Liefhebber, Oosterbeek; J. Inden briljantring: R. Wesdorp, Anna Ja coba Polder (Zld); V D cadeaubon 0 100: W. J. Swinkels, Swalmen, mevr. P. J. M. C. Burger-Posché Rijswijk (Z-H), me vrouw Boer, Reeuwijk; Kodak camera: mevrouw Janssen-Van der Voort, Cuyk: Doos 12 bus Sprème, A vd Bovenkamp. Gouda; J. A. Benoist, Den Haag; H. Men- sink, Olst (O); A. Hofman, Den Haag; A. v Weeghel. Nederhorst den Berg: Th. J. Wijntjes. Den Haag; J. H. Bagerman, Epe; A. A. de Groot, Enschede; mevrouw R. Seuters, Breda: Alufix snelkookpan: Fam. J. Notten, Didam; Lols jeans: L. M. Peeters. Schiedam; Lois jeans: mevrouw Witte, Winterswijk; Pak Batavia Levens middelen: H, D. Hoeksema, Deventer; Readers’s Digest atlas: E. Zweers, Amstel veen; De Gruyter levensmiddelen: me vrouw Hooghof, Wychen: Luitingh puzzel boek: fam. K. van Zanten, Emmen (D); Pak Stilbepan produkten: mevrouw Oos- Winnaars van weekprijzen in ons verschijningsgebied en elders in mid- den-Noord-Holland zijn: V. D.- cadeaubon 100: P. E. Vermeersen, Nachtegaalstraat 41, Haarlem; Meu- lenhoff plantenboek: N. C. Andries- sen. Zijlweg 263. Haarlem; Boek „Prins Claus”, De Boekerij: J. R. Pais, Kennemerlaan 185, IJmuiden, en G. C. H. Nijssen, Plesmanweg 611, Beverwijk; twaalf flessen Spa water: mevr. Mienis, Zijlweg 474. Haarlem: setje Orlane oogmakeup: C. Har- mans-van Ingen, Tempeliersstraat 49 zw, Haarlem, J. J. van der Ree-Hees, Zilverschoonlaan 118, Krommenie; mevr. W. Lingen-Boer, Haven 66, Hil- legom, C. Knaap, H. Gerhardtstraat 19. Zaandam; Victoria kersenbonbons: H. Mars. Veldweg 147, Westzaan; ABN-spaarbankboekje met 100: A. de Lange-De Groot, Burg. Smidstraat 47, Zaandam. J. G. van der Staay, Vincent van Goghlaan 58, Haarlem Vier Continental autobanden: D. van Oosterom-Visser, Zeist; Ilford diaprojec tor: Mej. C. van Setten, Amersfoort; Il ford diaprojector: D. L. Tanahatoe. Ede (Gld); Half jaar SKOL bier: P. M. van der Ham. Amersfoort; Voor 300 Aabe-artike- len: J. Segkens, Eindhoven; Irisette dons deken: M. P. J. Dijksterhuls, Deventer; Van Schuppen tapijt: WJ. W. Elling, Hen gelo (O); Erik elektrische deken: Th. Bladder. Deurne (Br); Gé-Gé electrische pop: C. de Beer, Huybergen (N-Br); 12 flessen Hooghoudt jenever: J. Griffioen. Huizen (N-H). 12 flessen Hooghoudt jene ver; A. W Frequin, Venlo: Ilford electro- h ^Ï^^Z0^//z/zZ^ZZZzz^

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 17