Bejaarde man licht gewond KORTING op alle handschoenen en tassen BECKERING Medicus en tandarts achten fluor kostbaar lapmiddel Bestrijding beschavingsziekten primair door betere voeding KVP-Beverwijk dik tevreden over ARP-CHU Vakbonden protesteren tegen de I br. START VAN HET WINTERSEIZOEN 9.95 0.00 N te CV-installaties in woningwetwoningen Bestemmingsplannen 9.00 GEBITSVERVAL STAAT NIET OP ZICHZELF Dierenmishandeling in Animal Farm 5.00 STIJGING MET 35 PROCENT IS ONAANVAARDBAAR'’ VIJK ('Van een onzer verslaggevers) Tien jaar Bedrijven Beschavingsziekten GR. HOUTSTRAAT 52 - HAARLEM HEEMSKERK De drie Heemskerkse afdelingen van de vakbonden NKV, CNV en NVV, gaan actie voeren voor de bewoners van 96 flats in de Mascagnistraat, Beethovenstraat en de Laan van Assumburg. De be woners van de flats hebben van de eigenares, beleggingsmaatschappij voor onroerende zaken „de Nederlanden” c.v. te Hilversum een schrijven ont vangen, waarin wordt vermeld, dat de huur, momenteel 156 per maand, met ingang van 1 januari met 35 percent wordt opgetrokken en gebracht op circa 200. De vakbondsafdelingen te Heemskerk achten dit geen reëel beleid van de beleggingsmaatschappij. In de flats wonen werknemers van Van Gelder Papier, Hoogovens en Stork Plaatwellerij. Vrijdagavond 20 uur is er in De Zandkraai een informatiebijeenkomst, waar dit alles ter sprake komt. IJMUIDER COURANT -5 i is er (Van een onzer verslaggevers) uwste ADVERTENTIE euwe (Van een onzer verslaggeefsters) fouten G. J. BAERENTS MMMM Dr. W ieuwe bleu Het Heemskerks Overleg Vakvereni ging raadt de bewoners aan de nieuwe huurprijs van „De Nederlanden” niet te aanvaarden. „Vergelijkbare woningen el ders in Heemskerk kennen een huurprijs van ongebeer 160. Er staan momenteel enkele flats van „De Nederlanden” leeg. Toen de bewoners de forst huurverho ging ter ore kwam, zijn ze snel verhuisd. De beleggingsmaatschappij kan die lege woningen niet meer kwijt raken”. Volgens de heer Van Heyst hebben de drie bedrijven (Hoogovens, Stork Plaat- wellerij en Van Gelder Papier) de more le plicht hun werknemers te bescher men. Van Heyst: „Een advocaat van Van Gelder zei ons echter, dat de zaak niet meer de hunne is. Maar wij willen toch echt de bedrijven verantwoordelijk stel len, want zij zijn het geweest, die tien jaar geleden met de beleggingsmaat schappij in zee zijn gegaan”. samen deze n Als arts moet ik hier nog zeer klem mend aan toe voegen, dat het gebitsver- val helaas het eerste onmiskenbare te ken is van een algeheel verval van onze gezondheid en dat helaas de drinkwater- fluoridering uitsluitend het ontstaan van tandbederf remt, maar geen enkele bij drage levert tegen dit voortschrijdende verval van onze gezondheid. TIJDELIJK Dit zijn enkele van de 96 flats,waarvan ie huurprijs met ingang van 1 januari i.s. met 35 percent wordt verhoogd. De bejaarde bromfietser beweert door een inhaldende personenwagen geraakt te zijn. De bestuurster van deze auto, een 51-jarige Heemskerkse, zegt hiervan niets te hebben bemerkt. De politie heeft echter wel sporen van een lichte botsing op de auto gevonden. Zeer in het kort een opgave van noodzakelijke samenstelling van een ge zonde voeding: Centraal staan de gra nen, tarwe, rogge, boekweit, gerst, haver en rijst met zilvervlies. Een deel moet onverhit genuttigd worden, drie eetlepels ner dag is voldoende, als pan of als „In de flats wonen werknemers, die gemiddeld zo’n f 15 a 17.000 per jaar verdienen en die de 35 procent huurver hoging niet kunnen opbrengen. Dat is wel duidelijk”. Aangezien de woningen in een niet geliberaliseerd gebied liggen, hebben de bewoners het recht, na het einde van de huurovereenkomst ,met een beroep op de huurbescherming, het gebruik van de woning voort te zetten. De oude huur prijs blijft dan gehandhaafd. Wil de verhuurder de situatie verbreken, aldus de drie Heemskerkse vakbondsafdelin- gen, dan zal deze voor de kantonrechter een ontruimingsvordering tegen de be woners moeten instellen. Ontruiming kan pas dan plaatsvinden als de kanton rechter de nieuwe huurprijs aan de hand van de huren van vergelijkbare woningen in Heemskerk en omgeving, redelijk acht. De huurder kan de nieuwe huur dan alsnog aanvaarden. Met het leegstaande garagepand van de firma Los aan de Beverwijkse Parallel weg, sinds enige maanden eigendom van Van der Meer-meubel uit Utrecht, wordt korte metten gemaakt. Met voort varendheid beuken de slopers in op het complex, waarin Van der Meer-meubel medio volgend jaar zijn eerste toonzaal in het gebied boven het Noordzeekanaal wil openen. Slechts de funderingen van de hallen en het uit steen opgetrokken kantoorgedeelte blijven van het sloop- geweld gevrijwaard. Op deze fun deringen, die her en der nog moeten worden versterkt, zal de komende maan den de Van der Meer-nieuwbouw ver rijzen. Deze voeding zal uw gezondheid in korte tijd doen toenemen en als onder deel daarvan zal uw tandbederf tot stil stand komen, zoals het onderzoek van Dr. J. G. Schnitzer in het Zwarte Woud heeft aangetoond. Tandarts G. J. Baerents schiet in de roos, wanneer hij stelt, dat „de oorzaak van het tandbederf ligt in onze moderne onnatuurlijke leef- en voedingswijze, daar moeten wij het aanpakken, anders is alles geld weggooien, tijdverspillen en lapwerk!” De voorzitter van de overkoepelende irganisatie. het Heemskerks Overleg Vakverenigingen, de heer C. van Heyst. beweert al sinds januari met de zaak bezig te zijn. Hij waarschuwde de ge meente indertijd, dat als de beleggings maatschappij haar plan om de huren drastisch te verhogen zou doorvoeren, de gemeente per 1 januari aan 96 families onderdak zou moeten bieden. heeft nog een gezond en gaaf gebit. Iedere tweede volwassene is lijdende aan stoornissen van zijn spijsverteringsorga nen. Elke derde mens sterft aan haft en vaatziekten, 40 pct. van de plotselinge sterfte van onze mannen wordt door een hartinfarct veroorzaakt en deze sterfte komt op een steeds jongere leeftijd. Iedere vijfde mens zal aan kanker ster ven. Een angstig groot percentage van ons nageslacht heeft geestelijke stoornis sen. Dit alles zijn uitingen van de in onze eeuw beangstigend toenemende be- Om ons heen zien wij allen, een ontstellend gezondheidsverval. Slechts 2 pct. van onze kinderen, van tien jaar Daarom moeten de voorbereidingsbeslui- ten voor de volgende gebieden op nieuw worden genomen: Heemskerk-Cen- trum (komplan), Meerestein 1 en 2, Neksloot, De Commandeurs en De Hout wegen. Het ontwerp-bestemmingsplan „De Houtwegen” is inmiddels gereed en zal binnenkort ter zage worden gelegd. In verband met de controverse ten aanzien van drinkwaterfluoridering publiceren wij hierbij een artikel van twee zeer nauw by de gezondheidsvraagstukken betrokke nen, namelijk een medicus en een tandarts, die zich hebben verdiept in de oorzaken van gebitsverval. Zij komen tot de conclusie dat slechte gebitten niet op zichzelf staan, maar symptoom en gevolg zyn van stoornissen die met verkeerde voeding te maken hebben. Symptomen kan men niet bestrijden zonder de oorzaken ervan aan te pakken. Fluoridering van drinkwater is, zonder dat de eigenlijke oorzaken van tandbederf worden bestreden, een lapmiddel en geldverkwisting. De heer G. J. Bae rents, tandarts en verbonden aan het Amsterdamse Centrum voor Algemeen Tand heelkundige Voorlichting, zegt er het volgende van: „Kan drinkwaterfluoridering het te kort aan tandartsen opheffen?” Om deze vraag op de juiste manier te beantwoor den moeten we ons eerst realiseren wat de wettelijke bevoegdheden van de tand arts zijn. Deze omvat de behandeling van de ziekten van de tanden en het tandvlees, en is onder te verdelen in drie ziekelijke afwijkingen: 1. De tandwolf, het tandbederf of de cariës, dat is dus het ontstaan van gaten in de harde tandsubstantie met in verde re fase het optreden van kiespijn door dat het proces in de buurt van de tandholte voortschrijdt, en tenslotte het optreden van de zogenaamde dikke wang, doordat er wortelvliesontstekingen ontstaan veroorzaakt door rottend of dood weefsel in deze tandholte. Gaf Dr. Bernasek bij deze voeding volledige granen, dan bleven de ratten generaties lang gezond. Reeds Prof. Dr. Werner Kollath, een der bekendste voedingsonderzoekers in Duitsland, waarschuwde steeds voor on ze industrieel veranderde voeding, zijn herhaald advies was: „Laat uw voeding steeds zo natuurlijk mogelijk blijven.” In verse hele granen, die nog kiemen kunnen, in vruchten, in ongekookte plantaaardige voeding en in bij lage tem peratuur verkregen natuurlijke oliën zitten nog vele door ons nog niet geken de stoffen, die echter voor een gezond leven absoluut noodzakelijk zijn. De flats (zonder centrale verwarming) zijn tien jaar geleden aan werknemers van Hoogovens, Van Gelder Papier en Stork Plaatwellerij verhuurd. Met de beleggingsmaatschappij werd een con tract gesloten, dat bepaalde, dat na tien jaar (dus 31 december 1973) de overeen komst met de bedrijven als beëindigd plaats worden door ontbreken van bouwmaterialen, vitaminen en minera len, in onze geraffineerde en doodge- kookte voeding, de tanden, het fixatieap- paraat (tandvlees en tandkassen), en ka ken slecht gebouwd. Ten tweede worden deze toch al zwak gebouwde tanden en kiezen in het geval van de tandcariës nog eens extra aange tast door dat kleverige voedselresten die door zuurvorming tandbederf veroorza ken. Bovendien bevorderen deze kleverige voedselresten ziekteproces no. 2 de tand vleesontstekingen, doordat deze zoge naamde plaque een goede voedingsbo dem voor bacteriën vormt, terwijl te vens door het gebrek aan functie de gebitselementen niet voldoende af slijten, zodat we vaak de disharmonie krijgen tussen, op latere leeftijd oude kaakvor- men en jonge (niet afgesleten) tandvor- men, waardoor de elementen overbelast gaan worden hetgeen hun losstaan nog eens extra bevordert. Wat het derde proces betreft krijgen we dus te maken met in vorm en grote gegeven gebitselementen terwijl door ge brek aan functie de kaken zich niet voldoende hebben kunnen ontwikkelen, zodat er ruimtegebrek ontstaat. Nu be weren de officiële instanties dat men proces no. 1, het tandbederf voor 60 pet. door de fluoridering van het drinkwater op kan heffen, en voegen er aan toe de overige 40 pet van de verandering van het voedingspatroon moet komen. Per- HEEMSKERK In oktober 1972 heeft de raad bestemmingsplannen voor teen vijftal gebieden in voorbereiding verklaard, maar zo’n voorbereidingsbe- I sluit vervalt indien niet binnen één jaar het betreffende ontwerp-bestemmings plan ter inzage kan worden gelegd. soonlijk zou ik als tandarts er dan ook de voorkeur aan geven, indien zoveel mogelijk aan het publiek duidelijk ge maakt wordt dat volwaardige voeding de natuurlijke waarborg voor de gezond heid van het gezin is. Immers dan pak ken we alle 3 de processen tegelijk aan en is het publiek in weze zijn eigen tandarts, doordat hij met zijn eigen handen in zijn mond bouwmaterialen gaat brengen, hetgeen leidt tot een goede sterke gebitsstruktuur, stevige kaken en een gezond fixatieapparaat, dus het schavingsziekten, tandbederf, obstipatie, galstenen, stofwisselingsziekten, rheuma- tische ziekten, aderverkalking, suiker ziekte, trombose, hartinfarcten, kanker en bepaalde ziekten van ons zenuwstel sel. Het tandbederf is, doordat onze tanden zo kwetsbaar zijn, het eerst optredende duidelijk zichtbare symptoom, dat er op wijst, dat er iets volkomen mis is met onze gehele stofwisseling. Het is een vroegtijdige zeer ernstige waarschuwing aan een ieder, dat hij grove maakt in zijn voedingspatroon. Is het dan verantwoord, deze waar schuwing te negeren en een middel te gebruiken dat wel het tandbederf enigs zins kan bestrijden, maar geen enke le invloed heeft op de andere degenera- tieve afwijkingen, die onze gezondheid bedreigen? Wordt het n iet de allerhoogste tijd, dat artsen, tandartsen en onze regering de werkelijke oorzaak van al righeid gaan bestrijden, door een gekiemde granen, (is het u bekend, dat de Romeinen die ons land veroverden, iedere dag ongeveer 800 gram graankor rels kregen en dat dit de basis van hun voeding was, waarmede zij gezond e n krachtig bleven?). Daarnaast volkoren brood, dus beslist geen witte brood, dat slechts weinig vitale stoffen bevat. Geen of slechts zeer weinig industriële suiker gebruiken. Witte- of bruine sui ker bevat geen enkele vitale stof meer, deze stoffen zijn echter noodzakelijk voor de splitsing der suikers in ons lichaam. Verder veel verse vruchten, ongekook te plantaardige voeding, noten, salades en ongekookte groenten en natuurlijke oliën. Melk, liefst als modelmelk. dus onge kookt (in Nederland is momenteel geen modelmelk te krijgen, wel mag men op eigen risico ongekookte melk bij een boer halen), kaas en andere melkpro- dukten met mate. Vlees en vis met mate gebruiken. Binnen afzienbare tijd zal ook begonnen worden met het vereiste vooroverleg met betrekking tot het komplan. Er wordt op het ogenblik gewerkt aan een „nota van uitgangspunten” voor het plangebied Meerestein. Omtrent het plan „De Commandeurs” kan nog niets con creet worden meegedeeld. Volgens b. en w. hebben andere zaken en plannen voorrang. Het plan Neksloot is thans zo ver gevorderd, dat binnenkort kan wor den gestart met de overlegprocedure. Op de agenda voor de raadsvergade ring van 25 oktober staat een interpella tie naar aanleiding van de beantwoor ding door b. en w. van een aantal door de raadsleden J. C. Verhoeven, M. J. de Groot en ir. J. P. Kroon gestelde vragen inzake de ontwikkelingen rond het be stemmingsplan Neksloot. voorkomen van de paradentose en in aanzienlijke mate terugdringen van de onregelmatige landstanden door een goe de functionele groei van de kaken. Ik zou als slagzin voor een dusdanige cam pagne willen gebruiken na de reeds bovengenoemde over de volwaardige voeding: „De oorzaak van het tandbederf ligt in onze moderne onnatuurlijke leef- en voedingswijze, daar moeten we het aanpakken, anders is alles tijdverspril- len, geld weggooien en lapwerk”. Dr. Schreuder zal voorts uiteenzetten voor wat voor andere ziekten de ver keerde leef- en voedingsgewoonten in de huidige tijd in belangrijke mate aan sprakelijk zijn. kon worden beschouwd en de huren met ingang van 1 januari 1974 vrij werden. Deze bepaling in het huurcontract brengt heel veel families in de 96 wo ningen in moeilijkheden, aldus de heer Van Heyst, die maandagmiddag samen met een bestuurslid van het NKV, de heer J. Verhoeven, mededelingen over deze zaak deed. De verhuurster „De Nederlanden”, krijgi nu de mogelijkheid de bewoners voor de keus te plaatsen: of een nieuw huurcontract tegen een aanzienlijk ho gere huurprijs accepteren of het risico van ontruiming te lopen. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Het bestuur van de Animal Farm overweegt om be paalde delen van het dierenpark te sluiten in verband met enkele geval len van ergerlijke dierenmishande ling. Zo werden tijdens het afgelopen weekeinde van een parelhoender stukken van de vleugels geknipt en waarschijnlijk de poten gebroken. Voorts werd een cavia uit het hok gehaald en er met kracht weer inge smeten, zodat het diertje aan de op gelopen verwondingen bezweek. Tenslotte komt het nog wel eens voor, dat over de hangbuikzwijnen witkalk wordt uitgestrooid. goede voorlichting over de werkelijke oorzaak, van dit toenemende verval? Al lereerst zal elke deskundige de tijd moe ten nemen voor deze voorlichting in zijn eigen praktijk en verder zal er een ruim gebruik gemaakt moeten worden van alle publiciteitsmedia. Vele wetenschappelijke onderzoekers ook uit de laatste jaren, hebben aange toond, dat de geraffineerde koolhydra ten, dat zijn onze industrie suikers, witte en bruine suiker en d e daarmede be reide voeding en alle uitgemalen meelsoorten het z.g. „witte meel” de hoofdoorzaak vormen voor onze gezond heidsverval. Recente onderzoeken van Dr. Bernasek in Hamburg, die aan rat ten alle stoffen gaf die wij heden ten dage kennen, toonden aan, dat eerst in de tweede en derde generatie afwijkin gen ontstonden, die leiden tot ernstige degeneratieve veranderingen van alle voor het leven belangrijke organen, zo dat de ratten in de vierde generatie uitstierven. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Wederom gaat d« gemeente een aantal woningwetwonin gen van individuele verwarmingsinstal- laties voorzien. Thans komen de volgen de flatwoningen aan de beurt: Huibert Pootstraat 25 en 77, Elbestraat 159, Les- sestraat 25, 69, 113 en 141. De raad dient hiervoor een krediet van 23.919,99 be schikbaar te stellen. Tevens wordt een krediet van 23.753,28 gevraagd voor het aanleggen van CV-installaties in de eengezinswoningen: Da Costastraat 9 en 2, Beethovenstraat 95, Const. Huy- gensstraat 84, De Genestetstraat 1 en Jac. van Oostzanenstraat 2. Dan is er nog een krediet van 14.320 nodig voor een cv-installatie ten behoe ve van de aanbouw aan het gemeente huis en de percelen Maerelaan 1 en 3. 2. De zogenaamde paradentose, te ver gelijken met de scheurbuik zoals deze vroeger optrad bij de zeelieden op een lange tocht door gebrek aan vers voed sel. Het tandvlees raakt ontstoken, door dat zich in deze ontstekingszakken tand steen afzet, wordt het tandvlees en het kaakbeen verder terug gedrukt, waar door de elementen soms totaal gaaf uitvallen. 3- De onregelmatige tandstanden en kaakmisvormingen. Al deze drie processen worden veroor zaakt doordat de mens verkeerd leeft en zich verkeerd voedt, immers in de eerste HEEMSKERK. Een 71-jarig* bromfietser uit Bakkum is met een lich te hersenschudding en enkele snij- en schaafwonden in het St. Joxefziekenhuis opgenomen na een verkeersongeval op de Bachstraat ter hoogte van de ingang naar het ziekenhuis. BEVERWIJK. De KVP, afdeling Beverwijk, is dik tevreden over de plaatselijke samenwerkingsverbanden tussen de ARP en de CHU. De KVP hoopt, dat volgend jaar, als de gemeen- teraadsverkeizingen voor de deur staan, de drie partijen opnieuw gezamenlijk zullen gaan optreden. Dit is door de KVP, afdeling Bever wijk bekend gemaakt na een bijeen komst in Huize Scheybeeck, die werd bezocht door alle raads- en bestuursle den van de KVP, afdelingen Beverwijk en Wijk aan Zee. Er zal zich een commissie gaan bezig houden met het samenstellen van een ontwetp-gemeenteprogramma. Als uit gangspunt zal een programmatisch ont werp worden genomen, dat is samenge steld door het bestuursorgaan van het Christen democratisch Appèl. Op aanra den van wethouder Sigon komt hierbij ook de positie van de zelfstandige onder nemer naar voren. Voorts besloot de afdeling, dat met Velsen en Heemskerk overleg zal worden gepleegd over even tuele samenwerking bij de voorbereidin gen voor de komende gemeenteraadsver kiezingen. SS

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 9