Activiteiten FEEST VOOR ZIEKEN IN SEINPOST Wim Kan op zijn best Bewustwordingsproject in IJmond in voor ontwikkelingssamenwerking zuiver politiek cabaret Haven totfevishal Jazz-gebeuren in Microtheater bij „De Mei” Zeeweg Ziekenhuis Hinderwetprocedure voor KERKO DAMESBLOUSES ES s '68 staalde art eres- ieden. en n in, eheel :erd. ELVI GIRO PILLER LUCIA STYLE - INEZ ui siSHSSSHffir I Iwlw 5 Voorlichtingsbijeenkomst in gebouw Velserduin Bazaar van Antieke klok gestolen Kort IJmondnieuws Geen voorrang verleend „ST. ENGELMUNDUS WOENSDAG 17 OKTOBER TJMUTDER COURANT 19 7 3 Japonnen, pakjes en combinaties MODEHUIS iï .AD P De bekende verkrijgbaar bij MODEHUIS CHEVRON Olieprodukten -B Am *1 ADVERTENTIE (Van onze correspondent) In IJmuiden uitsluitend verkrijgbaar bij PLEIN 1945 - no. 1 - IJMUIDEN (Van een medewerker) en (Van een onzer verslaggevers) a ADVERTENTIE Ant- (Van een onzer verslaggevers) ADVERTENTIE id PLEIN 1945 no. 1 - IJMUIDEN V 4 Woensdag vertrokken: Pelops, werpen; Salvinia, Rotterdam. Het gemeentebestuur van Velsen is begonnen met de proce dure die nodig is om het Zeeweg Ziekenhuis in IJmuiden een hinderwetsvergunning te verlenen. Ook nieuwe ziekenhuizen hebben volgens de wet zo’n vergunning nodig, evenals bij voorbeeld een wasserij, een restaurant of een patatesbakkerij die zich ergens vestigen. De procedure voor het ziekenhuis komt als mosterd na de maaltijd omdat het nu eenmaal ondenkbaar is dat de nieuw bouw weer zou verdwijnen als bijvoorbeeld de omwonenden met doorslaggevende bezwaren zouden komen. Met de bouw van het ziekenhuis is te veel geld gemoeid. verschillende werkgroepen op het pro gramma, ook in de IJmond. VELSEN. Een 23-jarige automobi list gaf dinsdag geen voorrang aan een fietser, die op de Lange Nieuwstraat reed, nabij het kantoor van de VVV. Door de aanrijding die volgde, kwam de fietser te vallen. Met een wond aan het hoofd werd hij door de Ongevallendienst naar het Zeeweg Ziekenhuis gebracht. 'ERK 31.00 d van JT 0—16.00 roiipom De jaarlijkse door het Comité Zieken dag georganiseerde feestdag voor zieken uit de R.K. IJmondparochies (Driehuis, Santpoort, IJmuiden-Oost en IJmuiden- West) in „De Seinpost”, aan de Seinpost- weg, is ook dit jaar weer succesvol verlopen. Ruim negentig patiënten, af komstig voor een deel uit de verpleeg huizen Kennemergaarde en Velserduin, doch grotendeels zieken die thuis ver blijven, waren dinsdag in de ochtend uren met particuliere auto’s opgehaald. Ook de Algemene Invaliden Hulpdienst hielp bij het vervoer. De gasten werden in de Seinpost te IJmuiden onthaald op een gezellige kof fieochtend, een lunch en een attractief middagprogramma, dat voor een deel ook werd bijgewoond door burgemeester drs. J. Reehorst, die zich op ongedwon gen wijze met verschillende patiënten onderhield. De zieken stelden het zicht baar op prijs dat de Velsense burge meester hen op deze feestdag niet was vergeten. Het programma werd verzorgd door het accordeonduo De Cavello’s, de voor drachtkunstenares Corrine van Beelen- Krijgsman en Johan Berenschot, die met heldere stem eigen Nederlandse luister liedjes ten gehore bracht. Hij begeleidde zichzelf met auto-harp en gitaar. DRIEHUIS. Bij een bewoner van de Spiegellaan is door een ongewenste bezoeker een antieke Friese klok gesto len. Men kwam binnen door een ruit te vernielen. De vijf musici hebben hun sporen in het jazzwereldje wel verdiend: Kaart speelde lange tijd bij de „Dutch Swing College Band”, Mooij - in de jaren zestig een regelmatige jazz-club bezoeker - is de laatste jaren veel in Zweden te horen, Van Lier heeft medewerking ver leend aan vrijwel alle belangrijke trom- bone-groepen in Nederland en omgeving, Rondaij speelde met Pia Beck, Schultze en Louis van Dijk, terwijl Apple de Hond zijn faam voornamelijk dankt aan „Hans Dulfer and the Rythmo Naturel”, waar hij drums, bongo, koebel en ratel bediende. Prijzen: Per 1 kg: gr. tong 9.80-9.74, m. tong 9.94-9.83, kim tong 8.80-8.59, tong 1 8.88- 7.83, tong 2 8.14-7.29, tarbot 8.65. Dit het typisch Nederlands weerbericht; hier en daar regen, hier en daar wat zonneschijn! Sommige onder delen van dit cabaret waren helaas wat ou-bollig, kwamen niet geheel uit de verf. Bepaald niet sterk was de poging om het publiek te doen geloven, dat Wim Kan zijn medespeler Frans Rühl van de wijs zou hebben gebracht en in sniklachen zou hebben doen uitbarsten. De poging was welgemeend, maar deze act wordt reeds teveel ten tonele ge voerd. Enkele andere onderdelen van dit gedeelte voor de pauze daarentegen kon den de toets der kritiek volledig weer staan. Maar het sterkst was Wim Kan na de pauze. Hij had er voordien al zo op gezinspeeld door bij opmerkingen over politiek Den Haag aan te kondigen daar later op terug te zullen komen. Toen de koffie op was en men weer in de zaal terugkeerde, ging iedereen er dan ook eens goed voor zitten. Terecht, want gedurende drie kwartier heeft Wim Kan onafgebroken het gehele kabi net en alle politieke partijen over de hekel gehaald op een wijze, zoals hij alleen kan. Dit was een gaaf tweede gedeelte. Het was Wim Kan op zijn best, zoals iedereen hem kent en elkeen ook gehoopt had, toen men zich Schouw- burgwaarts spoedde. A. W. Buurthuiscentrum „De Mei” in Vel- sen-Noord besteedt deze week met suc ces bijzondere aandacht aan het jeugd werk, dat ten behoeve van de vakantie- vrije schoolgaande jeugd is opgezet. Op de eerste dag van deze herfstactiviteiten heeft „De Mei” niet over gebrek aan belangstelling te klagen gehad, want niet minder dan bijna vijfhonderd kinderen hebben kunnen genieten van een goed verzorgd en begeleid programma. In de eerste filmvoorsteling kon men niet meer dan driehonderd kinderen plaatsen, zodat men was genoodzaakt in de mid daguren een tweede volrstelling te ge ven, die nog weer eens door een groot aantal kinderen werd bezocht. IJMOND De afdeling IJmond van de Stichting Ontwikkelings Samenwer king Vakbeweging Bewustwordingspro- jekt (S.O.S.V.) organiseert donderdag 25 oktober een bijeenkomst. Voor het eerst sinds de oprichting wil de gemeentelijke afdeling belangstellenden informeren over het doel van de stichting. De vak beweging wil namelijk de gedachtenvor ming omtrent ontwikkelingssamenwer king op gang brengen. Om dit doel na te streven wordt gepoogd de relatie van de werknemers uit de rijke landen met die uit de arme landen te herkennen. Er wordt gezocht naar mogelijke oplossin gen voor de ontwikkelingsproblematiek, toegepast op een rechtvaardige arbeids verdeling. Zo zal volgende week donderdag op de bijeenkomst in gebouw Velserduin te IJmuiden, om acht uur ’s avonds een inleiding gehouden worden door NVV- voorzitter (IJmuiden) Ab de Vries. Karei Hoogschieter praat daarna over het SOSV-project, terwijl Piet Bos de film „De Lange Keten” over multinationale ondernemingen in India zal inleiden. Na dat deze film vertoond is zal Piet Reck- man, schrijver van onder meer „Ons soort mensen” en „Sociale Aksie” discus siëren met de aanwezigen. Ook ’s middags werd met ruim hon derd kinderen een herfstwandeling ge maakt in het „Wijkeroogpark” voor de kleuters en voor de 7- tot 12-jarigen in park „Scheijbeeck”. Terug in „De Mei” werden door de kinderen herfststukjes gemaakt van de gevonden takjes, blaad jes, eikels, kastanjes en wat herfstbloe men. Voor het bezoek aan hoogovens zijn geen kaarten meer verkrijgbaar en ook de bustocht naar het dierenpark Amers foort is, zeker tot spijt van vele kinde ren en ouders, geheel uitverkocht. De teamleiding van „De Mei” is uiter aard bijzonder verheugd over het feit dat zo veel kinderen op één dag aan de activiteiten hebben deelgenomen, het geen in jaren niet meer is voorgekomen. Voor het muziekfestival, dat vrijdag 19 oktober in ,,-De Mei” voor de jeugd wordt gehouden en waarbij de kinderen zich kunnen uitleven in het zingen van liedjes of het bespelen van Instrumenten is het nog mogelijk mee te dingen om de prijzen, die een deskundige jury zal toekennen. kijken en luisteren naar cabaret, deel van de avond droeg duidelijk stempel van een -n pop. epische aat 102, 11686, BEVERWIJK. In het Beverwijkse Microtheater, gevestigd in Huize Scheij beeck, verzorgen Bart van Lier (trombo ne), Ray Kaart (trompet), Walter Mooij (piano), Frans Rondajj (bas) en Al berto - Appie - de Hond (drums) vrijdag avond een Jazz-avond. Kaarten voor dit jazz-gebeuren zijn verkrijgbaar bij Reis bureau Orion, Heemskerk; Reisbureau Ruijs-Intraned, Beverwijk (tel. 25535 of 26842); sigarenmagazijn Oosterwijk, Heemskerk (tel. 33357); VVV IJmuiden of op de speeldatum aan de zaal. De zaal is vanaf 20.30 uur geopend. IJMUIDEN. Dinsdagmorgen werd in IJmuiden aangevoerd: 354 kg tong, 7 kisten tarbot en griet, 696 kisten kabel jauw, 76 kisten koolvis, 29 kisten schel vis 460 kisten wijting, 175 kisten schol, 20 kisten schar, 1590 kisten haring 32 kisten makreel, 78 kisten varia. Het programma dat gepresenteerd werd, viel in twee totaal verschillende delen uiteen. Voor de pauze kon men «chfjnt m 12.000 tte aan nte be- korting Woensdag gearriveerd: Alcmaria. Be verwijk, Askja; Ferring, Dover; Trojan Service, Cont. Plat, IJmuiden; Jan, Bre men; Thorbjorg, Terneuzen. Er zijn verschillende contactadressen waar belangstellenden inlichtingen kun nen krijgen. Voor de IJmond-Noord is de „sleutelfiguur” Piet van de Ende, Belgiëlaan 18, Beverwijk, telefoon 02510- 34821 en voor de IJmond-Zuid Karei Hoogschieter, Schiplaan 86. IJmuiden, telefoon 02550-17165. Het stadhuis verwacht echter dat op de speciaal geplande hoorzitting nauwelijks bezwaren tegen het ziekenhuis zelf naar voren zullen worden gebracht. Ambtenaren hebben met uiterste preciezie gecontroleerd of alle regels en voorschriften rond het nieuwbouwproject in acht zijn genomen. En daarmee schijnen de nodige garanties te zijn ingebouwd. Veel meer wordt deze hinderwetprocedure op gang gebracht om na te gaan of bepaalde technische installaties voor de om geving hinderlijk zijn. Een ieder die dat vindt mag dat woens dag 31 oktober aanstaande op het stadhuis om elf uur ’s mor gens komen vertellen. Ook is het mogelijk schriftelijk bezwaren bij het gemeentebestuur in te brengen. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Oranjestad, Noordzee; Nerlandia, Kopen hagen; Collhusen, Duinkerken; Schelde- borg, Delfzijl; Anita von Bargen, Flixbo- rough; Bito, Rotterdam; Export Patriot, Norfolk; Zeeburgh, Rotterdam; Vecht stroom, Huil; Hondsbosch. Zaandam, Londen; Aat V, Rotterdam; Jean, Lon den; Diabas, Flixborough; Sachenstein, Cartagena; Benartij, Kaapstad; Fiamma Priolo; Zaanstroom, Felixtowe; William R. Adens, Flixborough. IJMUIDEN Dinsdag aangekomen in IJmuiden; Vechtstroom, Huil; Chante- nay, Antwerpen; Prinsenborg, Zaandam, Ramvik; J. C, IJmuiden, Whitby; Chris tel, IJspet; Marinella D Amigo, Trond- hem; Britt, Bremen; Tor Anglia, Go thenburg; Elizabeth, IJmuiden, Boston; Horation, IJmuiden, Tilbury. Diverse verlotingen van elk der deel nemende vrouwenverenigingen zullen tijdens deze bazaar de gelukkigen in staat stellen als hoofdprijzen te winnen een dames- of herenrijwiel, een electrisch broodrooster, een koffiezetapparaat, andere begerenswaardige artikelen. Een consumptietent geeft gelegenheid even uit te blazen en voor de kinderen is er elke middag een grabbelton en zaterdagmiddag om half vier een speci aal rad van avontuur. De bazaar wordt officieel geopend vrijdagmiddag om drie uur en duurt beide dagen tot ’s avonds elf uur. De baten van deze bazaar komen ten goede aan verschillende kerkelijke in stellingen, ten behoeve van de eredien sten in de beide parochies van de H. Engelmundus en de H. Adelbertus. 8 Jeugddienst. „Volmaakt volgemaakt” is het tema van de jeugddienst die op 21 oktober in de Nederlands Hervormde kerk om 19 uur in Heemskerk wordt gehouden. Spreker is de heer Nico Rasch uit IJmuiden. Nico (gitaar) en Bertus (hobo) begeleiden de Nederlandse en Engelse liederen. VELSEN. In een tot op de laatste plaats uitverkochte Stadsschouwburg heeft Wim Kan - uiteraard bijgestaan door zijn Corrie (Vonk) - ongeveer ze venhonderd mensen enige uren bezig gehouden Niet alleen bezig gehouden maar ook uitbundig doen lachen, vooral in het gedeelte na de pauze toen hij in een one-man show het onbarmhartige licht van zijn schijnwerpers uitstraalde over politiek Nederland. De vakbeweging hecht grote waarde aan het bewustwordingsproces bij haar leden. Hiervoor is een bepaald project opgezet. Belangstellende vakbondsleden uit de drie centrales kunnen zich uit eigen beweging aaneensluiten in werk groepjes. De werkgroepjes gaan geheel zelfstandig te werk bij hun pogingen zichzelf en mede-vakbondsleden te sti muleren en de bewustwording binnen de vakbeweging zelf ter hand te nemen. Hoewel medewerkers de werkgroepen begeleiden moet de kracht toch liggen bij de zelfwerkzaamheid. Het organiseren van discussies, gespreksavonden. voor- lichtingssamenkomsten, filmvoorstellin gen en tentoonstellingen staat bij de Per stuk: haai 112-100. Per 40 kg: tarbot 232-132, griet 180-79. kabeljauw 2 144-112, kabeljauw 3 112-80, kabeljauw 4 90-70, kabeljauw 5 80-60, koolvis 1 50, koolvis 2 47, koolvis 3 50, koolvis 4 47, schelvis 3 55-53 schol 1 73- 72, schol 2 87-71, schol 3 86-69, schol 4 83-62, wijting 2 60-35, wijting 3 57-32, wijting 4 53-30, haring 1 36-29, haring 2 29.80-29.20, makreel 2 50-32.40, makreel 3 20.80-17.60, schar 98-64, haai 43-17, lever 15, horsmakreel 18-11, bot 34-34. steenbolk 45. De besommingen van dinsdag waren: Spanvissers: EB 28 en UK 148 6.300, UK 141 en UK 271 /4.100, UK 54 en UK 208 2.500, UK 78 en UK 177 6.300. UK 135 en UK 145 6.000, UK 196 en UK 234 ƒ4.000, EH 7 en VD 6 7.000, VD 15 en VD 128 13.300, VD 46 en VD 115 7.100, VD 53 en VD 180 ƒ3.800, VL 1 ƒ14.300, IJM 21 ƒ22.900. IJM 23 ƒ3.200, KW 141 19.000, KW 206 ƒ10.000, HD 16 380, HD 50 780, HD 5 f 2.600, VD 25 ƒ3.100, YE 25 jl.000, ZL 6 970. olie-™ j IJMUIDEN. De samenwerkende vrouwenverenigingen van de Oud-Ka- tholieke parochies in de IJmond. gecoör dineerd in de vrouwenvereniging „St. Engelmundus”, zullen vrijdag 19 en za terdag 20 oktober weer een bazaar hou den in het oud-katholiek verenigingsge bouw aan de Wilhelminakade. Evenals andere jaren zijn er door de dames verschillende stands ingericht met aan trekkelijke koopjes. Klaverjassen. Door de klaverjas- club „Ons Genoegen” uit Velsen-Noord wordt vrijdagavond 19 oktober in ge bouw „De Meerpaal” aan de Banjaert- straat weer een open klaverjasdrive om prijzen gehouden. Dezelfde avond kun nen de klaverjassers ook terecht in de kantine van het sportpark „Koningsveld” aan de Grote Hout- of Koningsweg en dan speciaal de vrienden van de voet balvereniging „VVB”. Hier worden even eens enige prijzen ter beschikking ge steld. De vijfmansformatie, die afwisselend als trio, kwartet en kwintet te horen zal zijn, staat kortom borg boor een swin gend jazzavondje. Vóór en na afloop van de voorstelling kan het publiek zich met de musici verpozen in de Microyer, de sfeervolle barkelder van het Microthea ter. Dit alles - uiteraard - met jazz- klanken op de achtergrond. BBiMli - 'S w** u TTPTlf

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 5