A. DAVIDSON ERE-VOORZITTER VAN VERENIGING SWINGENDE ROCK-DUIVELS VANAVOND IN Tentoonstelling tegen vestiging v. d. Meer gezonde voeding VLOER-WERKZAAMHEDEN VERLOPEN VOORSPOEDIG Centrum „De Schans" waarschijnlijk j medio december officieel van start „Stadscentrum „protesteert "LABYRINTH Voor suède Nappa kleding i WINKELIERS OVERWEGEN BEROEP BIJ G.S. 7 IJMUIDER COURANT 6 OKTOBER 19 7 3 VRIJDAG 19 Koopavond Wrijvingen (Van een onzer verslaggevers) en Activiteiten B reestraat i BEVERWIJK Winkeliersvereniging Stadscentrum blijft zich met hand en tand verzetten tegen de komst van nieuwe detailhandelzaken in gebouwen op het industrieterrein. Slaagde men er enkele jaren geleden in de winkelgigant MAKRO buiten de Beverwijkse deuren te houden, nu maakt het Stadscentrum zich op voor een volgende strijd en wel tegen de vestiging van Van der Meer Meubel n.v. in de voormalige garage van de firma Los aan de Parallelweg. Van der Meer is het pand reeds aan het slopen en wil op de fundamenten van de garage een meubeltoonzaal gaan bouwen. BETER DRUKWERK BESTELLEN? GEBOORTE? VERLOVING? HUWELIJK? VAN RIXEL zo’n drukker i Rustig Begijnenstraat 16 Beverwijk. M - Stai 'A-Wi Tweespalt bleef (gelukkig) uit (Van een onzer verslaggevers) A. DAVIDSON i lood ADVERTENTIE (Van een onzer verslaggeefsters) ADVERTENTIE ca- '.a ADVERTENTIE I De heer Davidson sprak in znij ope ningsrede over een jaar vol wrijvingen en spanningen binnen de vereniging en helaas ook binnen het bestuur”. „De Oosterduinweg 29 tel. 14768 IJmuiden Publiciteit ontleent de groep vooral aan de stunts, die aan ieder optreden vooraf gaan, en tevens dient nog vermeld te worden dat de groep volgens insiders voor diegenen die de jaren vijftig bewust hebben meegemaakt, het absolu te rock-einde betekent. Compleet met vetkuiven, zonnebrillen etcetera. Zijlstr. 29 Tel. 310766 Raaks 34 Tel. 310685 F Het plannetje van de Stichting Stads- promenedae Sinterklaas op grootscheepse wijze in te halen werd door de leden in zoverre overgenomen, dat werd aange drongen op de komst van de Goedheilig- man in Beverwijk per helikopter. Stads centrum zal dit jaar opnieuw een bij drage aan het Sint Nicolaas comité schenken, mét daarbij de suggestie het idee van de Stichting omtrent een iewat spectaculairder binnenkomst van de Sint en z’n Pieten op z’n minst in overweging te nemen. Het buurthuis is voornemens, het jon gerenwerk gelijk met de gereedkoming van de grote-zaalvloer van start te laten gaan: men denkt onder meer aan to neel-, mime- en fotoclubs. Een aanvrage de winkeliers opnieuw bij elkaar komen om het nieuwe bestuur te kiezen en enkele van onze mensen worden uitver koren, zit de Stichtin Breestraat Prome nade toch weer in het bestuursschuitje van het Stadscentrum. Ik had, als ik u zou zijn geweest, maar een paar dagen piet die keuzebepaling hebben gewacht.” Bang voor een tweespalt binnen zijn geliefde vereniging was h ij wel, maar bang voor de confrontatie met de Stich ting Stadspromenade Beverwijk was hij allerminst. Hij heeft zich niet schrap behoeven te zetten. De Stichtingsleden en bestuursleden van Stadscentrum G. Lokhorst en D. Bouman verklaarden uit het bestuur te treden, maar toch samen met de overige stichtingsleden lid te willen blijven van „Stadscentrum”, waatmee weer eens wordt aangetoond, dat ook journalisten zich kunnen vergis sen (zie B.C. van vrijdag 5 oktober). De heer Davidson werd met algemene stemmen tot ere-voorzitter van de vere niging benoemd. De heer C. Dingier sr. noemde de scheidende voorzitter een man die voor Stadscentrum veel aan de weg timmerde en daardoor veel kritiek kreeg te verduren. Naast een cadeaubon en de erespeld voor de heer Davidson was er een fraai boeket voor mevrouw Davidson. openingsrede het een van de taken van het nieuwe bestuur van een eenzijdige gerichtheid van de Stichting Stadspromenade wekte weerstand bij ve len, ook in de Breestraat, hoewel de doelstellingen parallel lopen. Samen Een betekent allerminst, dat men het samen eens hoeft te zijn, maar het doorbreken van deze eenheid en het streven naar separatisme past niet in deze tijd”, zo zei hij. Alleen door schaalvergroting kan men zich sterk maken, aldus voorzitter Davidson, die meende, dat het toekom stige bestuur nieuwe perspectieven biedt voor handhaving van die eenheid. „Het nieuwe bestuur zal het gehele cen trum vertegenwoordigen en de komende structuur biedt meer inspraak en zelf werkzaamheid voor alle geledingen.” Trendshop is 'n broekenshop plus de rest. i De grootste Speciaalzaak in SUÈDE NAPPA en LEDER-KLEDING Verheugd zijn Idema en Wijnands over de bezoekersaantallen, die nu reeds van het nog incomplete centrum gebruik maken: de Top-Pop avonden verkrijgen een enorme belangstelling, de volksdans groepen zijn praktisch volgeboekt en slechts de pottenbak- en kinderclubs kunnen nog wel wat nieuwe leden ge bruiken. Ten gerieve van vooral het personeel van het belastingkantoor overbuurman van Centrum „De Schans” is een lunchpauze-uurtje ingesteld: van 12.30 tot 13.30 uur kan iedereen die daar zin in heeft zijn boterhammetje in Centrum „De Schans” komen opeten. Volgende week hopen Idema en Wij nands de grote Centrum-zaal overigens al weer te kunnen benutten. De tijdelijk in buurtcentrum „De Mei” onderge brachte judogroep kan als eerste van de gerenoveerde ruimte gaan gebruikma ken: doordat de activiteiten van deze groep zich voornamelijk op judomatten afspelen is het feit, dat er in de zaal nog geen vloerbedekking ligt, niet zo be zwaarlijk. Ook de damclub zal binnen kort naar Centrum „De Schans” verhui zen, terwijl Adriaan Bosboom begin no vember in dezelfde zaal zijn teken- en schildercursus zal starten. De heer Davidson formuleerde nog eens de doelstellingen van de winke liersvereniging, zoals Stadscentrum, die aan de politieke partijen in Beverwijk kenbaar zal maken: versnelde sanering; kwalitatieve verbetering van het winkel- pakket; afsluiting parallelwegen Bree straat (mogelijk al in 1974) uitbreidirig parkeerterreinen; wekelijkse koopavond en geen nieuwe detailhandelvestigingen aan de rand van de stad. BEVERWIJK Met lood in zijn schoenen vertrok voorzitter A. Davidson donderdagavond naar Huize Terpsichore in de Zeestraat om daar voor de laatste maai in zjjn achtparige carrière ais voor zitter van winkeliersvereniging „Stads centrum” de ledenvergadering te leiden „Stadscentrum” om tegen door de gemeente te verstrekken bouwvergunning aan Van der Meer bij Gedeputeerde Staten in beroep te gaan. een nieuw bestuur moet scheppen, regelt momenteel alle subsidie-technische za ken. De komende maanden zal in nauwe samenwerking met een consulente van de Nederlands Bond voor Sociaal en Cultureel Vormingswerk een raam wor den ontworpen, waarbinnen dit nieuw te benoemen bestuur kan gaan functione ren. „Wij wensen geen nieuwe detailhan delvestigingen aan de rand van de stad. In deze mening worden wij gesterkt door eenzelfde regeringsstandpunt.” al dus de voorzitter, die met deze uitspraak de enige krijgshaftige uitspraak tijdens de druk bezochte vergadering deed. Over die verdeling is sectoren maakte de heer Wilms Floet de opmerking, dat de Breestraat toch wel karig in het nieuwe bestuur (negen man: vijf uit de zijstraten en 4 van de Breestraat) was vertegenwoordigd. „Wij leveren 86 leden tegenover 81 uit de andere straten. Dan mag er wel een mannetje extra uit de Breestraat in het bestuur”. voor een complete donkere kamerinstal- latie is verzonden. Voor inlichtingen over Centrum „De Schans” kan men terecht bij Cor Idema en Jan Wijnands, Schans 10-12, tel. 23106. Voorzitter A. Davidson, die donderdag avond in Huize Terpsichoré zijn laatste heeft gehouden, noemde In „Labyrinth” aan het Beverwijkse Raamveld 1 treedt vanavond de vier- mansformatie „Toni Marconi and the Swinging Devils” op. Een groep, die getooid met vetkuiven, puntschoenen, bijpassende kleding en zonnebrillen gepaardgaande met een stormachtige act en een opwindend geluid alle gouwe ouwe rockers uit de jaren vijftig ten gehore brengt. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Cor Idema en Jan W'ijnands, stafkrachten van Centrum „De Schans”, kunnen het leven zo lang zamerhand weer wat meer van de zon nige kant gaan bekijken. Vorige week is het laatste cement over de betonnen systeemvloer, die door zwamvorming aangetaste houten vloerdelen van de grote Schans-zaal heeft vervangen, uit gestreken. De in het Centrum aanwezige kachels zijn in de huidige weersom standigheden zeker geen overbodige luxe hoog opgestookt, om het droogproces van de gloednieuwe vloer te bespoedi gen. Toch zal het nog wel een week duren, vóór de zaalvloer genoeg „uitge zweet” is om de vloerbedekking te kun nen verdragen. Maar tegen die tijd twee maanden eerder dan was voorzien staat dan ook niets meer een feeste lijke centrum-opening, onverhoopte lamiteiten daargelaten, in de weg. Vorige week is het laatste cement over de nieuwe betonnen systeemvloer van de grote zaal van Centrum „De Schans” uitgestreken: Over een week of drie mag de vloerbedekking erop worden gelegd en dan staat niets een feestelijke buurthuisopening nog in de weg. Een half jaar later dan was gepland, maar toch nog twee maanden eerder dan kon worden voorzien. En van calamiteiten hebben Idema en Wijnands de buik meer dan vol. Ze hebben hun portie dan ook wel gehad: na eerst jaren als „Centrum Kennemer- staten” in diverse volslagen ontoereiken de gebouwtjes in Velsen-Noord te hebben gezeten, na met enorm enthousiasme de verbouwing van het Beverwijkse Her vormd Verenigingsgebouw aan de Schans tot buurthuis te hebben begeleid, kwam de ontdekking van de zwammen- cultuur onder grote zaalvloer ander halve maand voor de geplande openings datum- keihard aan. De zaalvloer, net van vloerbedekking voorzien, moest worden vervangen door een betonnen vloer: de keurig af getimmerde bar worden afgebroken: het kort tevoren aangeschafte meubilair her en der in het buurthuis worden opgeslagen. De strijd tussen zwam en doorzet tingsvermogen is echter, zo staat nu wel vast, in het voordeel van Centrum „De Schans” beslist. Een overwinning voor Idema en Wijnands, een overwinning voor het team van hardwerkende be stuurleden, die de beide „De Schans”- stafkrachten de afgelopen maanden heel wat werk uit handen heeft genomen. Dit bestuur, dat zichzelf ziet als een „be- heerbestuur” dat de voorwaarden voor Maar de winkeliers werden een uur later wel met de neus op de feiten gedrukt: de nieuwe bestuursstructuur (iedere wijk in het centrum stuurt een lid van de uit drie man bestaande kern als vertegenwoordiger naar het bestuur) bood de mogelijkheid, dat toch weer enkele leden van de Stichting in het nieuwe Stadscentrum bestuur zouden gaan plaatsnemen. En wat dan, zo vroeg men zich in alle gemoedsrust af. Voorzitter Davidson verklaarde, dat. als zou blijken, dat een lid van de Stichting, door één van de Breestraat- sectoren in het bestuur gekozen, zich niet zou houden aan de algemene doel stellingen van de winekeliersvereniging, de ledenvergadering het recht had een dergelijk iemand uit het bestuur te ver wijderen. Zo klaar als een klontje. Ge rard Lokhorst van de Stichting merkte op, dat er een zekere tegenstrijdigheid te bespeuren viel in het besluit de Stich- tingsheren voor de keus te plaatsen of in het bestuur blijven of terug naar de Stichting en de komende nieuwe be- stuursopzet. „Want als over vier weken Naast naamgever Toni Marconi (zang, piano, gitaar, drums) bestaat de groep uit Tinus Tussengas (bas, zang, stunts), Boris de Beuker (drums, bel) en Hom meltje (saxofoon, zang, killer). Van het illustere viertal is nog geen plaat uitge bracht, doch dat staat in de naaste toekomst wel te gebeuren. HEEMSKERK. De werkgroep „Faktotum” van „De Zandkraai” heeft in enkele ruimten van het buurthuis een grote hoeveelheid voorlichtingsmateriaal over gezonde en ongezonde voeding geëxposeerd. Deze tentoonstelling is geopend van 22 tot en met 26 oktober, dagelijks van 10 tot 12 uur, van 14 tot 17 uur en van 19 tot 22 uur. In het kader van deze expositie wordt op maandag 22 oktober een voorlich tingsavond gehouden met medewerking van mevrouw Lohmeyer van de Stich ting Huishoudelijke Voorlichting. De anders zo strijdbare winkeliers hielden zich in het kleine lokaal van Huize Terpsichoré (eigenlijk uit de tijd dat een zo groot gezelschap zich in een dergelijke, overigens uitstekend geoutil leerde, kleine vergaderzaal dient te per sen) rustig; misschien moe gepraat over de nu al twee jaar durende schermutse lingen tussen „Stadscentrum” en de Stichting Breestraat Promenade. De vertegenwoordigers van de Stich ting in het Stadscentrum-bestuur. de heren G. Lokhorst en D. Bouman trek ken zich nu in het bastion van de Stichting Stadspromenade terug en zo wel de Stichting als het bestuur van Stadscentrum hopen op een toekomstige vruchtbare samenwerking. Wie het ge zonde verstand gebruikt had niet anders verwacht. De heer Huisman, bestuurslid van Stadscentrum zei het zo: „Wij mogen hen niet het recht ontzeggen een eigen groepering te vormen. Maar dat recht op een eigen mening mag niet leiden tot overheersing van de gehele vereniging.” Stadscentrum stelde de heren voor de keus: of zitting blijven nemen in het Stadscentrum bestuur of terug naar de Stichting. De beide bestuursleden kozen voor de laatste suggestie, hetgeen door de aanwezige winkeliers, donderdaga vond in Huize Terpsichoré, met applaus werd begroet. sn a F - t j.: - 1J •ii'™ 1 4 'h,r l IJ'

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 7