Huurders willen Bonte Duif Zilveren ere-penning voor Verenigingsnieuws dte proefproces uitlokken Spanjaarden protesteren Hersenschudding na aanrijding Herfst zette goed in bij Bromfietser De Mei gedood Vrolijk feest Boerenkapel Autodieven betrapt Kwart eeuw in dienst bij Van Gelder Paardenstal in Beverwijk uitgebrand tegen komst ambassadeur Misselijke grap fii CHEVRON SERVICE STATION HANS ELSINGA 5 4 Stadspromenade: Muzikale viering koperen jubileum Schoolbazar bracht bijna vier mille op Automobilist reed door na aanrijding Meisje aangereden bij oversteken Hengelsport „Velsen” „Wij weten van niets” 1973 MAANDAG 2 2 OKTOBER Velsen-IJniuiden t t Heemskerk Velsen-Noord Beverwijk KSsffli ■SF" 1M 'v (Van een onzer verslaggevers) 1 i. Huijgens- (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) de ’45, (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer correspondenten) (Van een onzer verslaggevers) ADVERTENTIE t Lange Herenvest 34 Telefoon 31 05 33 VELSEN-NOORD Buurtcentrum Mei” kan op de herfstvakantine-activi- teiten met grote voldoening terugzien, nu rond 900 kinderen, zowel kleuters als ouderen, deze week van de goede voor bereide programma’s hebben genoten. Het gouden bestaansfeest van de post- duivenhoudervereniging De Bonte Duif is zaterdagmiddag gevierd met een re ceptie in „De Griffioen” aan de Frans Naereboutsstraat. Een van de eersten die zich meldden bij het recipiërende be stuur was de loco-burgemeester C. Oc- keloen, die weliswaar met lege hande arriveerde, doch de gouden vereniging de zilveren erepenning van de gemeente Velsen toezegde. Het ere-metaal dient echter nog gegraveerd te worden en aan het bestuur de taak om aan het gemeen tebestuur bekend te maken welke in scriptie men wenst. „De medaille kan namelijk een plaats in de prijzenkast krijgen, doch er is ook geen bezwaar tegen de zwaar verzilverde ere-penning te gebruiken als wisselprijs of speciale eenmalige prijs”, aldus deelde de loco- burgemeester het bestuur mede. Na hem kwamen vele tientallen re presentanten van zusterverenigingen die met bloemstukken, enveloppes en fraaie als prijzen te gebruiken voorwerpen hun gelukwensen onderstreepten. De gast vrijheid van de jubilerende vereniging maakte, dat men nog geruime tijd ge- noegelijk bijeen bleef. BEVERWIJK. Door onbekende oor zaak is zondagavond brand ontstaan in een paardenstal achter het tennispark Adrichem. Toen de brandweer arriveer de sloegen de vlammen reeds aan alle kanten uit de overigens lege paar denstal. Ook een nabij staande boom had vlam gevat. De brandweer kon niet voorkomen dat het houten gebouw ge heel uitbrandde, zodat de paarden dak loos zijn geworden. De eigenaar van de stal was niet tegen brand verzekerd. MAANDAG 22 OKTOBER St. Jozefzaal, Arendsweg. 20 u. boek bespreking voor Vrouwengilde. e- te m ie ilf r I. 1. k- let s, I. V CALPAM OLIE VERKRIJGBAAR BIJ iT:. '7 (Van een onzer verslaggevers) m ao an o- jk as ig er te sie er I. r. BEVERWIJK. Op de Alkmaarse- weg is zaterdagmorgen omstreeks half twaalf een bromfietser aangereden door een personenauto. De man, een 48-jarige inwoner van Heemskerk, is met een hersenschudding overgebracht naar het Rode Kruisziekenhuis. bezig met een aktie om het gebouwtje aan de Groenelaan van nieuwe stoelen te voorzien en de carnavalsvereniging bood een geschenk onder couvert aan voor de vernieuwing van het meubilair. Wethouder A. Klomp, op rondtocht langs de jubilerende verenigingen, sprak zijn waardering voor de Boerenkapel uit namens het college van B. en W. en de raad. Ook hij zegde enige nieuwe stoelen voor het Harmonie-gebouwtje toe na mens het gemeentebestuur. De Boeren kapel liet zich tijdens dit eigen feest niet onbetuigd en achtereenvolgens daverden Mien met de feestneus, Vader Abraham en zijn zeven zonen, de toffe jongens en nog meer illustere figuren uit het feest liederenrepertoire door de zaal en de aanwezige gasten hadden weinig aan moediging nodig voor het meezingen. C. de Van In het Harmonie-gebouw was het een komen en gaan van vele vrienden van de Boerenkapel. De eerste spreker was de heer Bodewes van de carnavalsvere niging De Zeezotte, die op volle sterkte was uitgerukt. De twee verenigingen werken heel veel samen De Harmonie is Een van de lieftallige majorettes felici teert de voorzitter van de Boertjes, met een fikse zoen. 19.30-21.30 krachttraining „Manly Sport”. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De bazar, die don derdag, vrijdag en zaterdagmiddag in de Willem van Graftschool aan de Fokker- laan is gehouden, is een overweldigend succes geworden en heeft een recordom zet van 3.974.94 gehaald. Deze bazar werd mede in verband met het 12*/s-jarig bestaansfeest van de school door de oudercommissie georgani seerd. DINSDAG 23 OKTOBER Openbare Bibliotheek. Wijkerstraat- weg: 19-21.30 u. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN/DRIEHUIS. Met een diepe snee in de kin en vermoedelijk inwen dig letsel, is een vijfjarig meisje uit Drie huis ter observatie opgenomen in het Zeeweg Ziekenhuis. Het meisje stak vrijdagmiddag om streeks drie uur plotseling de rijbaan van de Driehuizerkerkweg over en werd daarbij aangereden door een 27-jarige automobilist uit Haarlem. IJMUIDEN. In de Breesaapstraat in Oud-IJmuiden, nabij de Oranjestraat is vrijdagavond omstreeks acht uur een geparkeerde personenauto aangereden. De aanrijding werd veroorzaakt door een wijnrode Volkswagen, die aan de voorzijde schade moet hebben opgelopen. (Van een onzer verslaggeefsters) IJMOND, De hengelsportvereniging „Velsen” heeft zaterdag de eerste wed strijd gevist in de wintercompetitie in de Ringvaart van de Haarlemmermeer. In totaal zijn er 224 bovenmaatse vissen gevangen. De heer Houtgraaf maakte zijn promotie naar de A-klasse volledig waar met een vangst van 35 vissen. De uitslagen waren: 1. F. Houtgraaf 639 punten; 2. J. C. Bellen 411; 3. D. Otte 315: 4. P. v. d. Wal 307; 5. W. de Vos 300; 6. C. Koelewijn 297; 7. R. Bosma 269; 8. J. de Rooy 251; 9. A. Jongbloed 211; 10. J. Vrijhoef 211. De volgende wedstrijd wordt op zaterdag 27 oktober gevist in de Ringvaart van Heerhugowaard. Men vertrekt om 7.30 uur van het Plein in IJmuiden. BEVERWIJK Leden van de Spaanse socialistische arbeiderspartij en vakbond uit Heemskerk hebben geprotesteerd tegen het plan van de „Stichting Stadsprome nade Beverwijk” voor de kinderen van de in Beverwijk wonende Spaanse werk nemers een Sint Nicolaasfeest te organiseren en hiervoor de Spaanse ambassadeur uit te nodigen. Het ongeval vond plaats om kwart over zes. Hoewel de toedracht nog niet duidelijk vaststaat, neemt de politie aan, dat een 18-jarige plaatsgenote van het slachtoffer als bestuurster van een bromfiets geen voorrang verleende aan de heer Stoffers, die met zijn bromfiets over de Jan van Kuikweg reed. Het Beverwijkse meisje werd met een shock eveneens in het St. Jozef ziekenhuis op genomen. Op de Rijksstraatweg ter hoogte van de Strengweg gaf een 17-jarige brom fietsbestuurder geen voorrang aan een vrachtauto, welke bestuurd werd door een 49-jarige Beverwijker. De bromfiet ser werd enkele meters door de auto meegesleurd en moest met beenletsel en een hersenschudding in het St. Jozef zie kenhuis worden opgenomen. Een 20-jarige Beverwijker, die na een bloedproef onder invloed bleek te verke ren, reed zondag op de T-kruising Jan LigthartstraatZeelaan 2 verkeerszuilen ’omver met zijn personenauto. Tijdens het afgelopen weekeinde kreeg de politie zowel in Heemskerk en Uit geest als in Castricum veel verkeerson gevallen te verwerken. Bij al deze onge vallen, die in hoofdzaak door de slechte weersomstandigheden werden veroor zaakt, bleef de schade beperkt tot inge deukte spatborden en portieren. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Een aan de A. Ver- herentstraat wonende begrafenisonder nemer is tijdens het weekeinde het slachtoffer geworden van een misselijke telefoongrap. De man kreeg een telefonische mede deling, dat een bewoonster van de Thijs- senstraat plotseling was overleden. Toen hij op het opgegeven adres aankwam, kwam de bewuste mevrouw juist thuis van het boodschappen doen in gezel schap van haar man. Deze familie bleek ook al eerder door telefonische grappen lastig gevallen te zijn. Zo kwam eens een taxi voorrijden, terwijl de taxi niet door de familie besteld was. HEEMSKERK Bewoners van de 96 flats van de beleggingsmaatschappij „de Nederlanden” hebben commissies ge vormd, die de oprichting van een huur- dersvereniging gaan voorbereiden. De bewoners willen een proefproces uitlok ken om uit te maken of de beleggings maatschappij de huur van de woningen met 35 percent mag verhogen. In de commissies zijn de bewoners van de volgende panden opgenomen: Beethovenstraat 50, 58, 60, 8, 12 en 14. Mascagnistraat 12, 24, 26, 80, 82 en 90 en in de Laan van Assumburg de nummers 31, 45 en 55. Vrijdagavond, toen de bewoners in de Zandkraai bij elkaar kwamen, bleek, dat ook de gemeente partij in deze zaak is, want in enige flats van de bewuste 96 wonen families, die na een ruil met een bedrijf door de gemeente de flats kregen toegewezen. Volgens de heer van Heysen van het Heemskerkste vakbondoverleg is Hoog ovens bereid zijn werknemers, die in de flats wonen en niet bereid zijn de huur verhoging te betalen, elders een woning aan te bieden. Van Gelder en Stork Plaatwellerij stellen zich ten opzichte hiervan negatief op. Donderdag heeft nog het poppenthea ter „Plop” uit IJmuiden aan 82 kleuters van 4, 5 en 6 jaar een leuke ochtendvoor- stelling verzorgd, voorafgegaan door spelletjes. Een speurticht, waarvoor vijf medewerkers verantwoordelijk waren, kreeg ondanks de stromende regen een succesvol verloop. Bijna honderd kinde ren tussen 7 en 12 jaar namen hieraan deel. Vrijdagmorgen werd de laatste dag begonnen met volksdansen in de grote zaal van „De Me1” waar ondanks het zeer slechte weer vele leerlingen van de basisscholen bijeen waren. De middag uren waren gereserveerd voor een mu ziek- en songfestival dat weer dooi een honderdal werd bezocht. Met grote belangstelling werd de prijs- uitreikingg afgewacht, die tenslotte tot resultaat had, dat de eerste prijs ging naar Peter en Monique Molenkamp met een geslaagde clownsact. de tweede prijs verwierf Nellie ten Brug met zang en derde werden Wil en Judith Jannes. Zij allen kregen waardebonnen. VELSEN-NOORD. De heer J. van Rumpt, werkvoorbereider bij technische onderhoudsdienst van Gelder Papier, was vrijdag vijfentwintig jaar aan het bedrijf verbonden en werd daarom met echtgenote, een broer en zoons met hun verloofden ontvangen in het directiekantoor door bedrijfsdirec teur ir. A. H. Stomp, waarbij tevens aanwezig waren leden van de technische onderhoudsstaf. BEVERWIJK. - In het afgelopen weekeinde zijn bij de politie verscheide ne meldingen binnengekomen van po gingen om auto’s te stelen. Slechts in één geval is het twee knapen van 20 en 21 jaar gelukt een auto binnen te drin gen. Op het moment, dat zij wilden wegrijden verscheen de door omwonen den gewaarschuwde politie. De beide Beverwijkers waren zo vermeldde het politierapport niet zo erg gewillig om mee te gaan naar het bureau van politie. „Maar toch is het gelukt”, aldus staat verder vermeld, zodat het tweetal nu in verzekerde bewaring is gesteld. De heer Stomp herinnerde aan het feit, dat de jubilaris als monteur in de oude mechanische werkplaats is geweest en zich in de loop van de jaren nu al geruime tijd als werkvoorbereider door het gehele bedrijf beweegt. Belangrijk vooral ook noemde de be drijfsdirecteur zijn functie als bevel voerder van de vrijwillige bedrijfsbrand weer, die verschillende keren zijn kwali teiten als geoefend brandweerman kon tonen. Voorts besteedde de heer Van Rumpt aandacht aan het werk van de RUAZ, de stichting voor radioprogram ma’s voor zieken in de IJmond. Namens de Raad van Bestuur van het Van Gelder-concern kon de heer Stomp on der dank voor de vele goede diensten aan het bedrijf een enveloppe met in houd aanbieden en schriftelijke geluk wensen. Mevrouw Van Rumpt ontving een ingelijste foto van haar man „tij dens zijn werk” en een fleurig boeket. In de afdeling technisch bureau en om ringd door collega’s ontving de jubilaris van hun een filmviewer. BEVERWIJK. Op gemoedelijke wijze en in een ongedwongen sfeer heb ben de Wijker Boertjes zaterdagmiddag in het Harmonie-gebouwtje het feit her dacht, dat twaalfeneenhalf jaar geleden de Boerenkapel werd opgericht. Voordat men aan het eigen feest begon, begaf men zich evenwel eerst naar café Eind spurt aan de Alkmaarseweg, waar de Beverwijkse rennersclub „Kennemer- land” het veertigjarige bestaan herdacht. De Boerenkapel gaf er verschillende nummers ten beste in de feestzaal. Eolpom olie g II CHEVRON Olieprodukten De dames van de leden der Boerenkapel vertoonden zich in speciaal voor deze gelegenheid gemaakte boerinnencos- tuums, waarin zij alle aanwezigen voor zagen van drankjes en hapjes. Tot de velen die hun gelukwensen aan kwamen bieden behoorden ook deputaties van de verenigingen Koninginnedag, Zanglust, De Rode Pimpernel, Arion en de VVV. De majorettes van de Harmoniekapel brachten met het tamboerkorps een mu zikale hulde. Na deze vrolijke receptie was er een gezamenlijke broodmaaltijd en daarna begon men aan de feestavond voor leden en genodigden. Al met al een geslaagd koperen feest. MAANDAG 22 OKTOBER Vrijburcht, Vrijburglaan. 20. u. EHBO. Progress-sociëteit, Const. Huijgens- straat. Geopend vanaf 20 u. Openbare Bibliotheek. Kerkweg 45 en Ruijsdaelstraat 7: 19-21 u. DINSDAG 23 OKTOBER Progress-sociëteit, Const. straat. Geopend vanaf 20 U. Donkey Shot, A. Verherentstraat. 20 u. Cor-show. Openbare Bibliotheek. Ruijsdaelstraat 7: 15.30-17.30 u. HEEMSKERK. De 18-jarige A. Stoffers uit Beverwijk is vrijdagavond omstreeks half elf bezweken aan de verwondingen, welke hij eerder op de avond opliep bij een verkeersongeval op de T-kruising Laan van Assumburg Jan van Kuikweg. De jongeman, die met gebroken scheenbenen en snijwonden in het St. Jozefziekenhuis werd opgenomen, is vermoedelijk aan een schedelbasis- fractuur overleden. 1 Easy, Populierenlaan. Geopend voor hulpverlening van 19-20 u. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Openbare Bibliotheek. Kerkstraat 44 en Amstelstraat 44; 19-21 u. DINSDAG 23 OKTOBER Hulpdienst Help een handje, van maandag tot en met zaterdag van 8 tot 10 uur: Zeestraat 81, tel. 24617 of bij d« bekende wijkhoofden en medewerkers. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geo pend 9-12 en 13.30-15.30 u. Zeewijkschool, Varenhof 1. 20 u. ou deravond met inleiding over „Onderwijs begeleiding zeer urgent”. Grenspost, Van Riemsdijklaan. Vanaf 19 u. schaakclub Weenink. Easy, Populierenlaan. Geopend voor hulpverlening van 19-20 u. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Openbare Bibliotheek. Kerkstraat 44: 14-17.30 u.; Amstelstraat 44: 15-17.30 u. DINSDAG 23 OKTOBER Velserbad, Briniostraat, 6.30-8, 12.15- 13.15, 16.40-18 en 20-21.30 uur: gemengd zwemmen. Stichting Huishoudelijke en Gezins- voorlichting. Spreekuur leidster van 9.30 u. tot 12.30 u. in Willebrordstraat 102, IJmuiden, tel. 10715. Openbare Bibliotheek Velsen. Centrale bibliotheek 10-12.30 u. en 14.30-17.30 u Centrale jeugd- en tienerbibliotheek, Willemsbeekweg 96. IJmuiden-Oost 15.30-17.30 u. filiaal Wijkerstraat 177, Velsen-Noord, 19-21.30 u.; filiaal Zee- wijkplein IJmuiden-west 19-21.30 uur PTT-gebouw, Lange Nieuwstraat in gang Spaarnestraat 4, IJmuiden, 19-20 u. Medisch Maatschappelijk Consultatiebu reau voor Alcoholisme. Bef Canto. Velser Operakoor, 20 u repetitie in Cultureel Centrum, Moer- bergnlantsoen 2, IJmuiden. Velsens Gemengd Koor, 20 u. repetitie in gebouw Abeelenstraat 1, IJmuiden- Oost. Sporthal „Zeewijk” 18-23 uur: Bad mintonclub „IJmond”. Gymzaal Moerberg-Comitéschool Kerkstraat 19.30-21.30 uur: boksen en fysieke krachttraining boksvereniging MAANDAG 22 OKTOBER Velserbad. Briniostraat, IJmuiden 16.40-18 uur: gemengd zwemmen. Openbare bibliotheek Velsen, Centrale vestiging. Plein 1945, IJmuiden, 19-21.30 u. filiaal Wüstelaan 79, Santpoort- Noord, 19-21.30 uur. De Ring. 19.30-21.30 uur boksen en conditietraining in gymzaal Ossendorp- school Wijk aan Zeeërweg, IJmuiden. Operettegezelschap Vedes, 20 u. repeti tie in gebouw Abeelenstraat. Federatie „Bejaardenzorg”, Abeelen straat 1, van maandag tot en met vrij dag geopend van 9 tot 11 uur. Wijkgebouw Radarstraat, 20 uur: dr F. van Ree spreekt over „Moderne psy chiatrie” voor Ned. Chr. Vrouwenbond. In een brief aan de Stichting verkla ren A. Valverde namens de Agrupacion de la UGT in Nederland en J. Vidal namens de Agrupacion del PSOE in Nederland, dat zij het met deze uitnodi ging oneens zijn, aangezien „zij menen, dat de ambassadeur vertegenwoordiger is van een dictatoriale regering, die ons juist noodzaakt ons brood in het buiten land op moeizame wijze te verdienen”. „Wij kunnen niet zomaar accepteren dat er een franquistische ambassadeur een feest voor onze kinderen bijwoont in een democratisch land. Daarom verzoe ken wij u de ambassadeur niet uit te nodigen, want anders zijn wij genood zaakt om op een veel hardere wijze te protesteren en onze afkeuring openbaar te maken”, zo besluiten de heren Val verde en Vidal de brief. De Stichting Stadspromenade meent hier met een communicatiestoornis te doen te hebben. „Wij weten niets van een uitnodiging aan de Spaanse ambassadeur af”, zéi de heer G. Lokhorst van Stichting vanmorgen. 1 u,sTT"_ ÏHH i i ~4=r 1 1

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 5