BIJ HOOGOVENS STORING EN VERNIEUWINGEN Deel van Heemskerk en Beverwijk zonder stroom Haven VOMAR-affaire begin december bij Hoge Raad Politie pakte twee IJmuidense autodieven Bromfietser reed tegen oplegger FUNDAMENTEN VOOR BEJAARDENFLATS bon Links protest tegen bezoek ambassadeur I 4 s i X Jteê 99 3 Él ii fZ'.- DEFECTE HOOFSCHAKELAAR Kop Noord-Holland gaat profiteren van elektrificatie Ruiten werden aan diggelen geschoten Kort IJmondnieuws Beroep tegen vonnis Arnhemse Gerechtshof Voorlopig geen nieuw belastingkantoor SCHEEPVAART n 1 IJMUTDER COURANT WOENSDAG 24 19 7 3 OKTOBER 0 EEN CADEAUBON VAN KOSTENVERGOEDING VOOR ABORTUS AFGEWEZEN s.*p’ gewenwe >Beverwijkse Courant e lui IS EEN WELKOM GESCHENK Nieuwe dienstregeling van N.S. op 26 mei ’74 p JLJ ^Haarlems Dagblad J ♦^►Umuider Courant e a s I 1 Haarlem ■pi het staalbedrijf dat Burgerij „ruikt (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) vooral maar ADVERTENTIE TELEFOON 02550 - 10029 MARKTPLEIN 7 IJMUIDEN briek (Van onze stadsredactie) IJmuiden; (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) aankruiten. I NAAM: ADRES: BEVERWIJK De Hoge Raad in Den Haag behandelt donderdagmorgen 6 decem ber het beroep, dat de n.v. Zwanenburg uit IJmuiden heeft ingediend tegen het von nis van het Arnhemse gerechtshof, begin juli uitgesproken. Het Hof bepaalde toen, dat de Vomar-supermarkt aan de Bankenlaan alleen tuinartikelen mocht verkopen en bevestigde hiermee het eerder door de Haarlemse rechtbank uitgesproken vonnis waarmee de gemeente Beverwijk in het gelijk werd gesteld toen in maart 1971 po litieambtenaren de verkoop van levensmiddelen in de voormalige bloemenkas aan de Bankenlaan beletten. Raadsman van de n.v. Zwanenburg is de Haagse advocaat mr. J. van der Plas. nenkomen, spoorde. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Twee mannen uit IJ muiden, van 24 en van 17 jaar, zijn in de nacht van dinsdag op woensdag door de Velsense politie gearresteerd, omdat zij een personenauto hadden gestolen. De politie had namelijk een melding ontvangen dat twee mannen in IJmui den een personenauto uitrenden, en de deur open lieten staan, terwijl ook de lichten bleven branden. De mannen kon- de worden achterhaald in de Oranje straat. Zij werden naar het hoofdburtau overgebracht en ingesloten. De bloemenkas van de Vomar aan de Bankenlaan. De affaire sleept zich nog steeds voort schakelen op een ander hoogspannings net. Tot die tijd zaten bewoners in de omgeving van de Wijk aan Duinerweg, het Kuenenplein, een deel van het cen trum van Beverwijk, een gedeelte van Meerestein en het Heemskerke duinge bied zonder stroom. Ook diverse ver keerslichten functioneerden niet meer. elg er- aan lOf- de fnd lis- de 1de. vas de de hen de ren iet sjes :ien en- MARKTPLEIN 7 talafooa n- en. ge- nd- re- dt on ort. er- der oor ier- Na- had 1. Amstellaan 23 te Moji Bilderdijk 24 te Savannah Ceres 23 te Cristobal Duivendrecht 24 te Wakayama Graveland 23 te-Bremen Hercules 22 te Santo Domingo Kabylia 23 te Mountnaunganui Katelysla 24 te Kingston Lelykerk 24 te Dubai Loirelloyd 24 te Port eKmbla Mainlloyd 22 te Antwerpen Marathon 22 te Bayonne Mississippllloyd 23 te Kuwait Neder Rhone 23 te Yokohama verw. BEVERWIJK. De linkse drie blij ken ook niet erg geporteerd te zijn van een bezoek van de Spaanse ambassadeur aan Beverwijk tijdens de viering van St. Nicolaas. Dit blijkt uit een brief, welke de secretaresse van de PvdA, mevrouw E. van Dongen, namens de afdelingsbe sturen van de Partij van de Arbeid, D’66 en Politieke Partij Radikalen heeft ge stuurd naar de Stichting Stadspromena de. De abortus werd verricht in een abor tuskliniek in Beverwijk, op aanwijzing van de huisarts van de betrokkenen en dé aan de kliniek verbonden arts. In een eerder stadium had een multi-discipli- nair team van een Hilversums zieken huis abortus afgewezen. De Kamer uit GS acht de twee genoemde medische indicaties onvoldoende om te kunnen spreken van „noodzakelijke kosten van het bestaan” (de eis om in aanmerking te komen voor vergoeding via de ABW) temeer daar de abortus eerder door een team was afgewezen. Eerst is er een korte inleiding door de directeur, de heer G. Hiemstra, waarna de papieren door bedrijfsleider L. Otto worden overhandigd. Tijdens de pauze bestaat er voor de ouders nog gelegen heid zich met de leraren te onderhou den, waarna deze uitreiking met een gezellig samenzijn zal worden besloten. SANTPOORT. Een 15-jarige jongen uit Santpoort heeft vanuit zijn ouderlij ke woning vier spiegelruiten met een luchtdrukpistool aan diggelen geschoten. Bowlen voor NVV-vrouwen. Bij de afdeling IJmuiden van de Vrouwenbond NVV heeft men voor de leden een bowlmiddag georganiseerd op dinsdag 30 oktober Een en ander in „De Vrij- burcht” in Heemskerk. De dames dienen zich om 13 uur te verzamelen op het Velserduinplein, waarna het tochtje naar Heemskerk per bus, auto of fiets zal worden ondernomen. Nadere inlichtin gen bij telefoonnummer 16077. O De thans nog tussen Haarlem en Alk- rijdende stoptreinen zullen met ingang van de nieuwe dienstregeling niet verder gaan dan tot Uitgeest en vandaar weer teruggaan. Reizigers uit de richting Haarlem die verder willen, zullen dus in Uitgeest moeten overstappen. De minister erkent de noodzaak tot het verbeteren van de huisvestingssitua tie van de belastingdienst in Beverwijk, maar met de nieuwbouw zal niet in 1974 kunnen worden begonnen. Met inachtneming van de in de jaren na 1974 ter beschikking komende begro- tingsgelden en de ook aan andere nieuwbouwprojecten toe te kennen prio riteiten, is te verwachten, aldus minister Gruijters, dat het nieuwe belastingkan toor in het bouwprogramma van een der op 1974 volgende jaren zal kunnen wor den opgenomen. Het schetsplan zal binnenkort gereed komen, zodat de technische planvoorbe- reiding ten aanzien van de uitvoering na 1974 geen stagnerende factor zal vor men, zo besluit de bewindsman zijn antwoord. HAARLEM. Een abortift op aan wijzing van een huisarts en een arts van een abortuskliniek komt niet in aanmer king voor kostenvergoeding via de Alge mene Bijstandswet. Met deze uitspraak heeft de Kamer uit Gedeputeerde Staten, belast met de behandeling van beroep schriften een beroep tegne een beslissing van B. en W. van Huizen ongegrond verklaard. De storing in cocosfabriek II van Hoogovens had tot gevolg, dat zowel ammoniak als zwavelwaterstof vrij kwamen. Het mengsel van deze beide stoffen verspreidde „een typische geur”. Deze storing is echter verholpen. IJMUIDEN. De afgelopen week heeft de bevolking van IJmuiden na- drukkelijk kunnen ruiken met name bij noordenwind dat zij een staalbe drijf binnen de gemeentegrenzen heeft. Een vreemde, wat indringende geur ver spreidde zich, vooral in de afgelopen dagen, uit over IJmuiden en Velsen. Oorzaak daarvan is geweest een storing in cokesfabriek II en het plaatsen van een nieuwe katalysator bij de Mekog. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK/DEN HAAG. Bever wijk krijgt voorlopig geen nieuw belas tingkantoor. Dit blijkt uit het antwoord van minister Gruijters van Volkshuis vesting en Ruimtelijke Ordening, mede namens de staatssecretaris van Finan ciën, de heer Van der Stee, op vragen van het Beverwijkse Tweede-Kamerlid mevr. Groensmit-Van der Kallen (KVP). U kunt mij noteren als abonnee en ik ontvang de krant dan de eerste 14 dagen GRATIS. rA per maand, per kwitantie f 9.30 rt per kwartaal, per giro/bankf 27.-^ Bemetel-diploma’s. In het ontspan- ningslokaal van Stork Plaatwellerij in Velsen-Noord zullen vrijdagavond 26 oktober aan de Bemetel-geslaagden de behaalde diploma’s worden uitgereikt. Belangrijke verbetering betekent straks dat de Intercitytreinen tussen Haarlem en Alktnaar als stoptrein gaan rijden; het ene halfuur naar Den Helder, het andere halfuur naar Obdam-Hoorn- Enkhuizen. Omgekeerd komt er dan ook een rechtstreekse verbinding tussen Den Helder en Haarlem en Enkhuizen-Hoorn en Haarlem. Het een en ander heeft tevens gevol gen voor de Intercitytreinen die twee keer per uur rijden tussen Amsterdam en Alkmaar. Nu rijden al deze treinen na Alkmaar door als stoptrein naar Den Helder. In mei gaat dan de ene Interci- tytrein door naar Den Helder en een half uur later gaat deze trein ook via Heerhugowaard en Obdam naar Hoorn- Enkhuizen. Deze treinen stoppen wel in Castricum en Heiloo. IJMUIDEN. Dinsdag arriveerden in IJmuiden: Bellmann, Iggesund, Zaandam; Baltys- ky 60, Leningrad, Zaandam; Telnes, Moirana IJmuiden; Zaanstroom, Felex- towe; Diabas, Flixborough; Irish Gate, Rochester, IJmuiden ;Martha Friessecke, Londen, IJmuiden; Titan Sevice Cont Plat, IJmuiden; Viking Sigwald, Ham mer vall, Ciudad De Manikzales, Bre men; Masala, Yali; Marian M, Londen; Memel, Dagenham; Tor Hollandia Go- thenborg; Oranjeborg, Isnaess, Zaandam; Emsland, Jitt.esoe, Velsen; Ilias, Rotter dam; Johannes Fritsen, Lulea, IJmuiden; Melilla, Constance; Star Davanger, Rot terdam, Velsen. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Tinnes, Simonsvik, IJmuiden; Eem- land Recife, Velsen; Hein Sitas, Antwer pen, Beverwijk; Boy Mathiesen, Flixbo rough; Balticborg, Delftzijl, Zaandam; Leikvin, Archangel; Dmitry i Zhloba, Zwarte Zee; Rynborg, Delftzijl; Nassau - borg, Delfzijl; Jan Tavenier, Kotka, Zaandam Faence, Rotterdam; Wazsawa, Stettin; Hondsbosch, Boston, Zaandam; Steinbjorn, Le Treport; Zaanstroom, Fe- lixtowe; Borkum. Bremen; Jean E. Lon den; Stuttgard, Christobal; Pola Monika, Cristobal; Christian Mathiessen. Flixbo rough; Rynstroom. Dieppe; Thekla St. Malo; Bonasola, Rotterdam, IJmuiden; Urana, Bremen IJmuiden. Woensdag gearriveerd: Calchas Rotterdam; Joan C. Whitby, IJmuiden'; Ciudad De Guayaquil, Ant werpen; Bavaria, Bremerhaven; Tracho- don, Newport; Ares, Rotterdam. Woensdag vertrokken: Neerlandia, Kopenhagen, Tarragona, Rotterdam; Diabas, Flixborough. Er waren klachten bij de politie bin- die de dader weldra op- Het Hoogovenbedrijf zoals men dat vanaf de IJmuider kant goed kan zien en tot het einde van de week ook enigszins kan ruiken. (Van een onzer verslaggever) IJMUIDEN. Een 44-jarige brom fietser reed dinsdagavond omstreeks half zes tegen het uitstekende deel van een staalconstructie, die op een truck met oplegger lag. De oplegger blokkeerde vrijwel de gehele rijbaan van de Wes- terduinweg en werd door de bromfietser te laat opgemerkt, zodat hij er met z’n hoofd tegenaan kwam. Met een grote hoofdwond is de man naar het Zeewegziekenhuis gebracht. Na behandeling kon hij naar huis. De politie van Velsen stelt een onder zoek in of de lading van de vrachtwa gencombinatie wel geheel voldeed aan de veiligheidseisen. Namens deze drie politieke partijen verzoekt mevrouw Van Dongen de Stichting Stadspromenade dringend de ambassadeur van Spanje niet uit te nodigen voor dit a-politieke kinderfes- tijn. „Wij zijn namelijk van mening, dat de meeste Spanjaarden in deze omgeving de huidige Spaanse regering zo snel moge lijk zouden willen vervangen door een democratische regering en dat ze dan ook hier liever niet geconfronteerd wil len worden met vertegenwoordigers van het huidige bewind”, aldus mevrouw Van Dongen in haar brief. HAARLEM. Een aantal belangrijke veranderingen in de dienstregeling van de Nederlandse Spoorwegen, ingaande 26 mei 1974, in de kop van Noord-Holland zal het gevolg zijn van de elektrificatie van het baanvak Zaandam-Enkhuizen en de aftakking Hoorn-Obdam-Heerhu- gowaard. De frequentie kan hierdoor zelfs enigszins worden opgevoerd, waar van vooral het woon-werkverkeer uit Amsterdam zal profiteren. HEEMSKERK/BEVERWIJK. Door een storing in het hoogspanningsnet is een deel van Beverwijk en Heemskerk dinsdagavond enige uren in het donker komen te liggen. De electriciteit viel omstreeks kwart voor zeven uit en werd door het P.E.N. omstreeks negen uur hersteld. Volgens het P.E.N. raakte in een hoogspanningshuisje in de Leharstraat te Heemskerk een hoofdschakelaar van het hoogspanningsnet defect. Omstreeks ne gen uur slaagde men er in over te Bij Mekog is een nieuwe katalysator geplaatst. Normaal worden de afgewerk te gassen hier zodanig afgevoerd, dat men daar niets van bespeurt. Nu verder de nieuwe katalysator was ingeschakeld, moest deze langzaamaan in gebruik worden genomen. Zoals bij tal van nieu we onderdelen, welke aan hogere tempe raturen worden blootgesteld, openbaarde zich ook hier een aparte geur, welke deed denken aan ammoniak. „Denkt u maar eens aan een nieuwe auto. Wan neer daarvan de verwarming wordt in geschakeld, ruikt men de „nieuwigheid” in de auto. Hetzelfde doet zich voor bij een nieuwe uitlaat. Bij de katalysator gebeurt dat in veel sterker mate. Na een paar dagen is dat echter voorbij. Dat stadium wordt bij Mekog bereikt tegen het einde van de week, zodat naar de voorspellingen vaji Hoogovens men dan geen stank-overlast meer zal hebben. Verder zal men de laatste dagen ook hebben geconstateerd, dat er bij Hoogo vens een grotere affakkelvlam brandde dan normaliter het geval is. De reden daarvan is revisie van de ammoniakfa- Toen deze achter de rug was, moest het gehele proces weer worden opgestart. Dat kan alleen maar in fasen gebeuren. Begonnen werd aan de voor zijde. Daarbij ontstaan dan produkten, die nog niet verwerkt kunnen worden in het eindprodukt, dat zoals gebruikelijk aan de achterzijde ontstaat. Daarom moeten die eerste produkten, waaronder overigens zeer goed te gebruiken stoffen, worden afgefakkeld tot het gehele pro ces is opgestart. Dat totale opstarten was dinsdag een feit. Niettemin zal men zo nu en dan toch het gebruikelijke affakkelen kunnen waarnemen, zoals dat in het fabrieks- proces thuis hoort. Tegelijk met dit alles is ook een einde gekomen zo werd ons verzekerd aan het in de afgelopen dagen toegenomen geluid als gevolg van de gepleegde revisie. 4» 9.^ WOONPLAATS: O - y 1 '|XT~. - j Zoals het er nu naar uitziet zullen de flats, alsmede het dienstencentrum vol gend najaar kunnen worden opgeleverd. Straat Hobart 23 te Santos Toltec 24 te Sete Volendam 23 te Napels Wieldrecht 23 te Yokohama Het startsein voor de bouwactiviteiten kon veel later gegeven worden dan ge pland was, omdat het „geen bezwaar” van de provincie wat lang op zich liet wach ten. Contactavond. De volièrevereniging „Fauna Felisena” voor IJmuiden en om streken houdt donderdag 25 oktober weer een contactavond in het Cultureel Centrum aan het Moerbergplantsoen. Deze bijeenkomst is voor alle belangstel lenden toegankelijk. Door de heer G. Kuijs zullen hier een aantal dia’s wor den vertoond. Bij de Sterflat in IJmuiden is het bouwbedrijf Panagro druk bezig met de bouw van ruim honderdtwintig flats voor bejaarden. Een groot deel van de fundamenten is reeds gelegd. -'i. «T «s-- - urn-"’ s 'H# o u

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 5