HUIS MOET WEG VOOR WEG Bibliotheek-afdeling moet tijdelijk sluiten Sloop noodlokalen aan Van Riemsdijklaan Dr, A. van den Heuvel spreekt tijdens KGIJ-samenkomst Zigeunerfamilie mag half jaar blijven Werkcomité SPIJKER op de bres voor Israel 52.90 STERK Markt n n r )SS U loopt meubeltjes te kijken... Kampioenen bij „Het Atoom" III n mee s ’n Hippe Trotteur klassiek tijdloos |i^lH)lrïl(s!lrïl Raamsingel 42, Haarlem. w Gordijnen PtNGOUIN BREIWOL Pessimisme over nieuwbouw leao en lts Vragen in Staten over prijsbeleid bij het C.A.IJ. PIERRE CARDIN HANRO o g TRICOSA ARA-JERSEY AUTOBANDEN Ib\ 9 DONDERDAG 25 OKTOBER 1973 •p van LEDENVERGADERING IN VREDEVORSTKERK 282 Ondersteuning landelijke actie SPECIALISTEN IN VOOR EXCLUSIEVE COLLECTIES VAN s?jlg 1 li REYER TOL MODEHUIS j B 7 'z W ADVERTENTIE (Van een onzer verslaggeefsters) ADVERTENTIE kleuren Marktplein 7 IJmuiden ten (Van een onzer verslaggevers) ADVERTENTIE (Van een onzer verslaggeefsters) ADVERTENTIE 'On. Gordijnen spelen mee in uw wooninterieur. Gordijnen spelen zelfs een heel belangrijke rol. Door dessin en tinten geven ze uw kamers de sfeer die u verlangt. Zijn uw gordijnen aan vernieuwing toe? (Van onze parlementsredactie) ADVERTENTIE Kom dan kijken naar ADVERTENTIE DEKORATIESTOFFEN Snelliusstraat 23-27, IJmuiden (Van een onzer verslaggeefsters) Telefoon 15653 i o o - experts voor beter schoenwerk - 44 vlotte kleurcombinaties moderne zool en hak treft parallel lopen Het Kamerlid schriftelijke vragen Plein 1945-48 I 'MUIDEN erk ish. cassette: groente-, soeplepel IJMUIDEN: Kennemerlaan 95 Lange Nieuwstraat 797 SANTPOORT: Hoofdstr. 152 tassette: groente- gratis. In afwachting van dat internationale overleg doet Nel Barendregt haar sugges tie. Ze wees er bovendien op dat vol gens een aanbeveling van de raad van Europa de zigeuners niet tot een noma disch bestaan moeten worden gedwon gen. Dat zou immers het gevolg zijn als men alleen de zigeuners maar wil op vangen als ze een Nederlandse nationali teit bezitten dan wel over een geldige verblijfsvergunning beschikken. kerk, Kerkweg 45, voor nog onbepaalde tijd worden gesloten. De jeugdbiblio theek Heemskerk. Ruysdaelstraat 7, zal tijdens deze verbouwingsperiode normaal geopend blijven. 21.30 uur zal Albert van den Heuvel, die ook aanwezig is op de ledenvergadering, ingaan op vragen die naar aanleiding van viering en toespraak zijn gerezen. Ook niet KGIJ-leden zijn op deze bij eenkomst van harte welkom. De hele Grote Houtstraat doorgelopen. Niets gevonden. De Houtbrug over. Direkt naar rechts. Verrassing! Op nummer 42. Klassiek wonen. Grachtenhuis vol eksklusieve interieurs. Volgens wethouder ir. J. Camfferman zit het er blijkens de uitlatingen van het ministerie allemaal nog niet in. Zeker niet op korte termijn. Maar men blijft volhouden. T 226-228 )RT mergel.) estellen '64. van 1. J. Alle merken voor een leuke prijs. Ook gebr. banden v.a. 15,in de BANDENHAL van Ampèrestraat 7 (Ind.terrein) Telefoon 15161 - IJmuiden Tel. 31 51 12. EETITW :assette; iel en gratis. Voorwaarde is dat de zigeunerfamilie dertig mensen ergens in Neder land een standplaats vindt. Er dient ook een goede overlegsituatie te komen tus sen het ministerie van CRM, het minis terie van Justitie en „Release”-Haarlem, dat tot dusver de familie heeft begeleid Het is de bedoeling dat Release dit blijft doen. In het algemeen bestuur was men het er evenwel over eens, dat dergelijka noodoplossingen alleen verantwoord zijn als men weet, dat binnen afzienbare tijd de definitieve oplossing bereikbaar is. „Release Haarlem” hoopt gebruik te kunnen maken van een aanbod uit Eindhoven voor wat betreft een stand plaats. Tijdens de vergadering werden sugge sties gedaan om dan maar tijdelijk met de leao-school en de lts te starten in een voorlopig beschikbare behuizing, bijvoor beeld in lokalen van de huishoudschool en wat de lts betreft in lokalen van de rooms-katholieke lts in de Heemskerkse wijk „De Die”, waar men voorlopig nog een overschot aan lokaalruimte ver wacht als deze school is afgebouwd. plaats vinden, als ook de drie gymnas tieklokalen klaar zijn. Met de bouw daarvan wordt begin november gestart op de plaats waar nu nog de. noodloka len staan. Die noodlokalen worden za terdag gesloopt. zenlijken om in Velsen-Noord een ver bindingsstraat aan te leggen tussen de Smidt van Gelderstraat, Doelmanstraat en een deel van de Van Diepenstraat, daar waar thans een voetpad ligt. De mogelijkheid daartoe wordt geopend door het leegkomen van de woning Wij- kerstraatweg 67, een goed onderhouden en bewoonbaar pand, dat al enige tijd eigendom van de gemeente is en dat thans zal moeten worden afgebroken om de aanleg van deze verbindingsstraat te realiseren- De nieuwe weg komt dan tussen de in aanbouw zijnde nieuwe r.k. basisschool St. Jozef en het gebouw De Meerpaal. BEVERWIJK. In verband met ver bouwingswerkzaamheden in het toekom stige Gemeenschapshuis „De Jansheeren” zal met ingang van woensdag 31 oktober aanstaande de Afdeling Volwassenen van de Openbare Bibliotheek Heems- Wat de openbare scholengemeenschap hulshoudschool-leao-lts aan de Van Riemsdijklaan betreft zijn de verwach tingen nogal somber gesteld. De huis houdschool is gerealiseerd. De gemeente Velsen is bereid de daar gevestigde leao- school in te brengen in het Regionaal Instituut en men dacht dan in combina tie met de Beverwijkse lèao aan nieuw bouw bij de huishoudschool, waar dan ook de openbare lts zou kunnen worden gebouwd. (Van onze correspondent) VELSEN-NOORD. Bij de postdui- venhoudersvereniging „Het Atoom” in Velsen-Noord zijn na het vliegseizoen de verschillende kampioenen bekend ge worden. Generaal kampioen is de heer C. Kleverlaan, die niet minder dan vijf maal een eerste en tweemaal een tweede plaats met zijn duiven veroverde. Twee de werd in de einduitslag de heer Ph. P. Martinius en derde de heer A. Timmer. Dr. A. van den Heuvel, secretaris-gene- raal van de Nederlands Hervormde Kerk. Tijdens de vergadering werd de heer G. J. Korelboom, thans leraar aan de Jac. P. Thijsseschool voor mavo, be noemd tot directeur van deze school. De heer J. P. Visser werd aangewezen als conrector aan de Openbare Scholenge meenschap voor havo- atheneum en ma vo in Beverwijk. De heer P. Veth volgt de heer K. Vermeulen op in de school raad. onze nieuwe kollektie. (Van een onzer verslaggeefsters) IJMOND. De twintig nieuwe loka len van de Openbare Scholengemeen schap (atheneum-havo-mavo) aan de Van Riemsdijklaan in Beverwijk kunnen eind deze week in gebruik worden geno men. De officiële opening zal later BEVERWIJK. Ter ondersteuning van de landelijke inzamelingsactie, geor ganiseerd door de Stichting Collectieve Israël Actie, is in Beverwijk een werk comité gevormd dat zich beijverd gelden in te zamelen voor de door oorlogsge weld geteisterde Joodse staat. De bijeen gebrachte financiën zullen, aldus comi- té-leider M. F. Menist, uitsluitend wor den bestemd voor humanitaire doelein den. Volgende week zullen in Beverwijk huis-aan-huis brieven worden verspreid, waarin een ieder namens de Stichting Collectieve Israël Actie wordt opgeroe pen financiële steun te verlenen om op die manier aan het herstel van Israëls’ ontwrichte economie bij te dragen. Men kan zijn bijdragen kwijt op postgiro- nummer 23434 van de Collectieve Israël Actie te Amsterdam. Het werkcomité weet zich in Bever wijk gesteund door een Comité van Aanbeveling, waarin onder meer burge meester J. G. S. Bruinsma, de wethou ders Klomp, Sigon, Schipperus, Camffer man en de heren Koger, Kaebisch, Eiff, Reij kers, Albrecht, Davidson, Redingius en mevrouw Oort-van der Pluyn zitting hebben genomen. Wie mee wil helpen aan het ver spreiden van het foldermateriaal in Be verwijk en Wijk aan Zee kan zich maandagavond vanaf 18.30 uur vervoe gen bij de heer M. F. Menist, Van Meelstraat 70 te Beverwijk, tel. 30615. Het werkcomité bestaat naast de heer Menist, die het initiatief tot deze plaat selijke ondersteuningsactie heeft geno men, voorts nog uit de heer J. Mol. De tien nieuwe lokalen voor de open bare mavo bij de Jac. P. Thijsseschool in Castricum zijn op 1 november gereed. Het probleem van een nieuw gymnastiek lokaal in Castricum is nog niet opgelost. 5 Deze mededelingen deed voorzitter A. F. M. van Herpen woensdagavond tij dens de openbare vergadering van het Regionaal Instituut Openbaar Voortgezet Onderwijs in Midden-Kennemerland. Op grond van de contacten met het ministe rie bleek de heer Van Herpen optimis tisch te zijn ten aanzien van de overna me van de twintig lokalen aan de Van Riemsdijklaan door het ministerie. Het Regionaal Instituut wenste destijds de bouw niet langer uit te stellen en men begon toen min of meer op eigen risico, in de hoop en de verwachting, dat het ministerie de zaak later zou sanctione ren. Duinloop. De Lionsclub Castricum- Heemskerk organiseert zondag 4 novem ber een duinloop in het duingebied van het Provinciale Waterleidingbedrijf Noord-Holland. De opbrengst van deze Lions Duincross 1973 is bestemd voor charitatieve doeleinden. Om 11 uur wordt gestart bij het eerste grote, gratis toegankelijke parkeerterrein aan de Rijksstraatweg, vlakbij de ingang van Camping Castricum gelegen. Het par cours voert de deelnemers aan de vier of acht kilometer loop door een gedeel telijk geaccidenteerd terrein over deels verharde en deels onverharde paden. Iedere deelnemer die de loop heeft vol bracht ontvangt een medaille, terwijl voorts nog een aantal speciale prijzen beschikbaar zijn. Men kan zich vanaf 10 uur aan de startplaats aanmelden. BEVERWIJK. De klacht van twin tig bedrijven uit de IJmond over de te hoge tarieven voor het storten van vuil op de nieuwe belt van het Centraal Afvalverwerkingsbedrijf IJmond te Be verwijk is voor mevrouw B. G. Harms- Matser, lid van Provinciale Staten, aan leiding hierover vragen te stellen aan het college van G.S. Mevrouw Harms vraagt of het juist is, dat de prijs voor het storten door het CAY wordt vergeleken met de prijzen op reeds lang bestaande, minder modern Ingerichte, vuilstortplaatsen elders in de provincie. Over het feit, dat ook het PEN en het PWN zich over de prijzen van CAIJ hebben beklaagd vraagt zij of dit bevoordelijk is voor een milieube wuste geestesgesteldheid. „Immers: een vuilverwerking die geen schade voor hei milieu veroorzaakt zal in het algemeen duurder uitkomen dan de tot nu toe gebruikelijke stortmethodes”. Tenslotte vraagt mevrouw Matser of G.S. moge lijkheden zien om in een bepaalde regio, c.q.- de provincie een geïntegreerd prijs beleid voor het storten van vuil op de verschillende sortplaatsen tot stand te brengen. Daar het bericht over de versnelling van het bouwtempo de bibliotheekstaf zeer onverwacht bereikte, was het niet mogelijk de leden op een eerder tijdstip van de tijdelijke sluiting in kennis te stellen. Als tegemoetkoming voor het plotselinge wegvallen van de biblio- theekservlce worden alle lezers tot 31 oktober in de gelegenheid gesteld nog een laatste bezoek te brengen aan de biblio theek, waarbij men een groter aantal boeken dan gebruikelijk zal kunnen le nen, en wel circa tien romans en een ongelimiteerd aantal studieboeken. Hier voor zal de bibliotheek ook dinsdag 30 oktober, van 14 tot 17.30 uur, zijn geo pend. Per 1 november kunnen de Heems kerkse lezers terecht in de Centrale Bibliotheek te Beverwijk, Kerkstraat 44, telefoon 28591. Gezien de beperkte ruim te en mogelijkheden van filiaal Amstel- str. 44 (Oosterwijk) adviseert de biblio theekstaf de lezers hun boeken na 1 november zoveel mogelijk te lenen en terug te bezorgen bij de Centrale Biblio theek te Beverwijk. Op dit adres zal het merendeel van de Heemskerkse biblio theekassistenten aanwezig zijn tot de heropeningsdatum van de volwassenen bibliotheek. De bibliotheekstaf hoopt de volwassenenafdeling Heemskerk rond de jaarwisseling weer in gebruik te kunnen nemen. Nel Barendregt vraagt de regering hoe het nu zit met het internationale overleg over deze aangelegenheid. Ze wijst erop dat ze in 1971 al als antwoord op een soortgelijke vraag kreeg, dat de regering wel initiatieven zou willen nemen om een internationaal overleg over de kwes tie van de opvang van de trekkende zigeuners .spoedig’ aan de orde te stellen. De uitslagen over de verschillende af standen zijn: Kampioenschap Vitesse: 1. C. Kleverlaan 2. J. Stijnman, 3. A. P. de Roos. Midfond: 1. C. Kleverlaan 2. G. Amersfoort 3. A. F. de Roos. Fond: Stijnman 2. C. Weststrate 3. C. Kleverlaan. Oude duiven: 1. C. Klever laan 2. J. Stijnman 3. A. F. de Roos. Jonge duiven eerste toer: 1. A. Timmer 2. C. Weststrate 3. C. Kleverlaan. Jonge duiven tweede toer: 1. C. Kleverlaan 2. A. Timmer 3. Ph. F. Martinius. Jonge duiven totaal: 1. A. Timmer 2. C. Kle verlaan 3. C. Weststrate. Navlucht oude duiven: 1. C. Kleverlaan 2. Ph. F. Marti nius 3. A. Timmer. De kampioenshuldiging met uitreiking van de prijzen zal tijdens een feestavond op zaterdag 24 november in gebouw De Meerpaal plaatsvinden. IJMOND. Zaterdag zal dr. A. van den Heuvel, secretaris-generaal van de Nederlands Hervormde Kerk, spreken tijdens de viering van de Kritische Ge meente IJmond. Het thema van deze samenkomst: „Kerk buiten de muren?”, die om 19.15 uur aanvangt in de Bever wijkse Vredevorstkerk, lijkt voor de heer Van den Heuvel een interessante uitdaging. In de dienst van de KGIJ zijn diverse overwegingen van bekende theologen o.a. Hans Küng en Gibson Winter) verwerkt. Het ligt in de bedoeling dat de teksten van de viering die in het informatiebulletin staan afgedrukt de discussiestof leveren voor de halfjaar lijkse ledenvergadering van de KGIJ. Deze ledenvergadering wordt woens dag 31 oktober gehouden in de Vrede vorstkerk aan de Beverwijkse Laan der Nederlanden, aanvang 20 uur. Aan de orde komen onder meer de ingekomen stukken, mededelingen, financiën, be stuursverkiezing en rondvraag. Vanaf Gisteren heeft staatssecretaris van Justitie Glastra van Loon na overleg met minister Van Doorn in principe toestemming gegeven voor een verblijf van een half jaar in ons land aan de zigeunerfamilie, die nu in het kerkje van Ruigoord bij Amsterdam bivakkeert Het beroemde Franse merk en natuurlijk weer de mooiste DEN HAAG. Het PvdA-Kamerlid Nel Barendregt heeft er bij de ministers van Justitie en CRM voor gepleit om jaarlijks een bepaald aantal zigeuners toe te laten in ons land. Het Nederland se toelatingsbeleid zou dan wat dit be- met het Zweedse, doet deze suggestie in aan de ministers Van Doorn (CRM) en Van Agt (Justitie). BEVERWIJK. De noteringen van woensdag 25 oktober aan de Beverwijkse veilingen waren als volgt. Groenten: an dijvie 13-45; bloemkool 49-139; bospeen 20-76; breekpeen 10-23; boerenkool 38- 46; bleekselderij 26-29; groene kool 14- 32; knollen 5-56; komkommer 26-64; prei 38-63; spinazie 68-149; sla 6-35; snijbonen 340-390; sperciebonen 310-450; spruiten 80-129; tomaten 48-140; uien 38-43; waspeen 37-48; witlof 250-270. Bloemen: anjer 20-55; trosanjer 140-220; anthurium 40-210; chrysant 150-300; chrysant (jaarrond) 200-260; chrysant chrysant (per stuk) 40-68; fresia 80-375; gerbera 20-46; iris 125-380; lelie (per tak) 40-200; nerine 30-78; cirspa 25; orchidee 45-130; roos 20-55; roos (per tak) 20-56; babyroos 8-38. Planten: achmea 650-820; azalea 125- 350; begonia 40-120; cyclamen 150-820: poinsettia 200-380; hedera 45-80; nephro- lepis 150; potchrysant 40-65; primula 65, st. paulia 80-125; vriezia 35; gemengde planten 80-165. I

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 9