Agenda II« LEZERS Knel REGENMANTELS BCRGVOERING ORGELNIEUWS! presentatie van de nieuwe a too 1795.- van duivenboden Alphenaar Kllllilsl KAMPERMAN I Abortus Onveiligheid Gezondheid Fluoridering 1 Israel 1 .EM Fluoridering 2 Israel 2 I musterring BONTSPECIALISTEN Zeepostverzending Kort, alstublieft! Musterring zitmeubelen zijn zittenblijvers I I 16 17 VRIJDAG 2 6 OKTOBER 1973 Velsen-IJmuiden e In en om Haarlem f op internationaal niveau in Haarlem! KRUISWEG 47-49 HAARLEM TEL 023-320244 Beverwijk /t L Heemskerk l/l/ Bontcouture Kr! ADVERTENTIE een ’s Maandags gesloten t het MET SPECIAALHUIS REGENKLEDING ADVERTENTIE V ADVERTENTIE ADVERTENTIE ’Sm.»— De wintercollectie van Kamperman is nü compleet. De in eigen huis ontworpen en vervaardigde exclusieve mantels, gecompleteerd met topmodellen van buitenlandse collega’s, willen wij u graag laten zien en passen. Bontdharme in vele modellen naar de- huidige modelijn, van strak modern tot tijdloos luxueus. Bijzondere wensen kunnen wij ook voor U realiseren. U bent van harte welkom! Wagenweg 11 Haarlem - Tel. 31 20 86 100 meter van Houtplein, parkeren voor de deur! Doorlopend demonstratie Introductieprijs Utrecht-Ede-Arnhem In Ede is een rijbaan afgesloten voor het verkeer Op de overblijvende baan zijn twee rijstroken beschikbaar voor het verkeer in de richting Arnhem en één in de richting Utrecht. Amersfoort-Maarn De werkzaamheden op deze weg duren voort. Het verkeer in beide richtingen dient op werkdagen van zonsopgang tot ’s middags vier uur met vertraging re kening te houden. Er is voor het verkeer fn beide richtingen slechts één rijstrook beschikbaar. Op werkdagen worden hier bepaalde plaatsen van de rijbaan af gezet. G. STEENBAKKER-RUITER IJmuiden-Oost. M. M. LABLANS VAN KONINGSHOVEN, Haarlem. H. ANDREA, Velsen-Noord IR. D. VAN DER SLEESEN, Aerdenhout. L. J. M. VAN DER VEGT, Heemstede Een orgel dat zijn tijd vooruit is Op het bovenmanuaal vindt u uitgebreide en vernieuwde registraties als TROMPET FRANSE HOORN ENGELSE HOORN HOBO DIAPASON TIBIA STRING Zurich. Klassieke zitgroep met losse zit- en rugkussens. Strakke volant aan de onderkant. De kussens hebben een wat slordige nonchalance. In de afgebeelde stof erg mooi, maar andere bekle ding is natuurlijk ook te leveren. Prijs 898. Woonbewust voor nu en later Moet uw vaste vloerbedekking worden gereinigd, belt u dan S. W. J. PIEK en ZN. TELEFOON 3132 15 h H1U., J Atelier Utrecht-Den Bosch In verband met de werkzaamheden ter hoogte van Everdingen dient het verkeer in beide richtingen op werkda gen van ’s morgens half tien tot ’s mid dags vier uur met de verkeersstremming rekening te houden. In elke rijrichting is slechts één rijstrook beschikbaar. Hierbij wil ik mijn dankbaarheid ui ten aan het adres van het Anti-fluorco- mité Kennemerland voor het vele werk, de vele opgeofferde uren en gespendeer de kosten om te bereiken, dat thans weer ongefluorideerd drinkwater uit de leidingen stroomt. De weg was moei zaam, zelfs zwaar, maar het ging om onze gezondheid. Er waren enkele raads leden die dat laatste vergaten, maar ik vermoed, dat zij een eigen waterbron hadden. Gelukkig heeft de bevolking haar stem laten horen. Andere raadsle den achtten het verstandig de fluoride ring stop te zetten: dat hadden zij al lang moeten doen. Ook voor de bejaar den, die acht jaar lang door weer en wind en over gladde straten naar de aftappunten gingen om gezond water te halen, is het prettig, dat aan die toe stand een einde is gekomen. Laten wij verder zorgen, dat wij de situatie van nu behouden en dat niet meer een ander □ver ons beslist. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan tussen haakjes achter de naam van het schip. Argentinië: ms Sretensk (2 nov.); Au stralië: ms Lloydiana (30 okt.); Brazilië: ms Sretensk (2 nov.); Canada: ms CP Discoverer (30 okt.); Chili: ms Friesen- stein (2 nov.); Japan: ms Kamakura Maru (2 nov.); Kenya, Oeganda, Tanza- nië: ms Togo (2 nov.); Ned. Antillen: ms Aristoteles (29 okt.); Nieuw-Zeeland: ms Bayernstein (1 nov.); Suriname: ms Par thenon (29 okt.); Verenigde Staten van Amerika: ms Sea-Land' Exchange (31 okt.); Z.-Afrika (Rep.), m.i.v. Z.-W-Afri- ka: ms Tabora (31 okt.). Het gezonde verstand heeft het van de onwetendheid en onkunde gewonnen. Nu de gemeenteraad van Velsen besloten heeft dat er geen fluor meer aan hetwa- ter mag worden toegevoegd, komt alle hirlde toe aan het medisch biologisch actie-comité tegen fluoridering van drin kwater. Voor die gemeente waar dit nog wel gebeurt, zouden door middel van actiecomités eenzelfde resultaat kunnen worden bereikt. Voor Heemstede en Amsterdam zou dit comité in actie kun nen komen. Voor nadere inlichtingen kan men bellen tussen 19.00-20.00 uur: 02507-3781. J. L. G. NIESSEN, Zandvoort Nu neem ik aan dat de Egyptenaren begonnen zijn. Het is treurig, want de gewone mensen lijden in hoofdzaak. Het belangrijkste is dat wij de maatschappe lijke toestanden zo maken dat er geen reden is om te vechten. MEUBELSHOW SLEEPINGHOUSE: GED. OUDE GRACHT 88-90-92 4000 M2 AFD. WONINGTEXTIEL (TAPIJTEN - GORDIJNEN - BEDDEN) - GED. OUDE GRACHT 108-110 HAARLEM TELEFOON 023-31 38 40 (4 LIJNEN) Delft-De Lier/Maasland Op de route Delft-De Lier/Maasland dient het verkeer tussen Delft en Den Hoorn twee nachten met vertraging re kening te houden. Vanaf donderdaga vond 1 november 1973 te acht uur tot vrijdagochtend omstreeks zes uur en van vrijdagavond twee november 1973 te acht uur tot zaterdagochtend omstreeks zes uur wordt de weg gesloten voor alle verkeer in beide richtingen. Apeldoorn-Deventer Tussen Twello en Deventer worden op deze weg werkzaamheden uitgevoerd waardoor vertraging kan ontstaan voor het verkeer in beide richtingen. Het verkeer gaande in de richting van Apel doorn wordt bij de Worp via een met borden aangegëven route omgeleid. Nijmegen-Venlo-Roermond In de bebouwde kom van Gennep worden werkzaamheden uitgevoerd aan de route voor het doorgaande verkeer. Het verkeer in beide richtingen wordt omgeleid. Met vertraging moet rekening worden gehouden. MUZIEK Grote Kerk (Kerkstraat). 20 u. concert door koor Cantabile met medewerking van het jongenskoor Zanglust. DIVERSEN Micro-Theater (huize Scheybeeck, Velserweg 2). 20.30 u. „Roadshow”. Labyrinth (Raamveld). 20.30 u. zoldertheater Wasway. Volgens art. 296 van het Wetboek van Strafrecht wordt hij of zij die opzette lijk de afdrijving of de dood der vrucht van een vrouw met haar toestemming veroorzaakt gestraft met een gevange nisstraf van ten hoogste vier jaar en zes maanden. In uw blad van maandag 8 oktober 1973 lees ik dat er in 1971 in het St. Elisabeth’s Gasthuis te Haarlem bij 552 vrouwen abortus werd toegepast en we hoeven natuurlijk niet te vragen of de justitie hiertegen stappen heeft on dernomen. Zo wordt de wet met voeten getreden, er wordt vrijuit gemoord en men gaat weer over tot de orde van de dag. Jaarlijks verlaten honderden men sen het St. Elisabeth’s Gasthuis na er voor hun ziekte genezing te hebben gevonden. Maar elders in het gebouw wordt een aanslag gepleegd op het leven van ongeborenen, levende wezens die als een stuk vuil in de ovens worden ge worpen. Haarlems burgemeester mr. dr. L. de Gou stelde een daad door zich om principiële redenen terug te trekken uit het college van regenten van genoemd ziekenhuis. BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat). 19 en 21.15 u.„De wraak van Tien Li Chung”, 20: „The hospital”, 23.30 u.: „Massagesalon voor jonge meisjes”. TENTOONSTELLINGEN Kennemer Oudheidkamer (huize Schey beeck, Velserweg 2). Geopend op woensdag van 14 tot 17.30 uur en op donderdag van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Beverwijk, tel. 02510- 25120. Galerie Boumans (Breestraat 122). Expositie Cornells Hoek (wandtouwen) en Jan van der Vaart (keramiek); geopend tot en met 29 oktober van dinsdag tot en met zaterdag van 9 tot 18 uur. De grote toevloed van „ingezonden stuk ken" die plaats vragen in onze rubriek „Schrijvendelezersschrijvendelezersschrij- ven" noopt ons paal en perk te stellen aan de lengte van de ontboezemingen. Een lengte die de laatste tijd weer de spuigaten uit loopt. Wij moeten onze schrijvende lezers met nadruk verzoeken zo beknopt mogelijk te zeggen wat zij willen zeggen, waarbij een lengte van 250 woorden als maximum moet worden beschouwd. De redactie behoudt zich het recht voor té lange beschouwingen te retourneren, tenzij de inzender er uit drukkelijk zijn toestemming bijvoegt tot bekorting door de redactie zonder overleg. BIOSCOPEN City Theater, vrijdag 20 uur en zaterdag H en 21.15 uur: „Chen slaat erop los". Stadsschouwburg, vrijdagen zaterdag 20 uur: „In dienst van Hare Majesteit” (James Bond). DIVERSEN Museum Beeckestijn, Rijksweg Velsen-Zuid, diverse stijlkamers, dagelijks te bezoeken van 10 tot 12 uur en van 14 tot 17 uur: zondag alleen van 14 tot 17 uur Noordelijk Koetshuis, vrijdag 20.30 uur: ope- ningstentoonstelling Alex van Warmerdam. Stadhuis Velsen, Plein 1945, dagelijks (behal ve zaterdag en zondag) te bezichtigen van 10 tot 12 uur. Telefoon 19000. Oude Raadhuis, Velsen-dorp, zaterdag en zondag van 13 tot 17 uur: tentoonstelling Flevum en de Romeinen in Velsen. Galerie *t Hart, Koningin Wilhelminakade 74. dagelijks van 10 tot 18 uur: expositie Maria Beerepoot. Met een groep Expoge’ers van 105 personen zijn wij op 2 oktober naar Israël gegaan voor een reis van 14 dagen. Wij waren er dus tijdens het uitbreken van de oorlog en wel in Eliat aan de Rode Zee. Wij hebben ontzettend veel gezien en bewondering gekregen voor de joden en andere inwoners die heel veel werk verzetten en zich ontbe ringen getroosten om van hun land iets te maken. Hogescholen, instituten heb ben wij gezien waar ze prima onderricht krijgen. In de Negev-woestijn waar wij doorheen zijn getrokken zagen wij een dorp en zelfs een stad die daar in de laatste zes jaren zijn gebouwd. Grasvel den waren daar aangelegd en tuinen met de prachtigste bloemen. De Israëli’s werken daar hard om die ene zin in de bijbel waar te maken, namelijk „De woestijn zal bloeien als een roos”. Ik heb ergens een stukje gelezen van de opperrechter Mosje Landou, tevens voorzitter van de Israël afdeling van het genootschap Nederland-Israël. Deze man vraagt begrip en sympathie voor zijn land. Ik onderstreep volkomen zijn woorden en vele met mij. Wij hebben de woestijn gezien waar Egypte nooit iets aan gedaan heeft, maar waar de Israë liërs leefbare grond van maken. Dit stuk hebben ze hard nodig ook als aan en afvoer voor hun land. We hebben ook het meer van Tiberias of Gallilea gezien en de Golanvlakte en bergen aan de oostelijke oever, welk gebied in handen is van de Israëliërs. Ook dit kunnen ze echt niet prijsgeven. Deze bergen vor men een natuurlijke en beschermende grens, vooral als men weet dat het meer van Tiberias de enige zoetwaterwinning is voor hen. Water hieruit wordt geleid door zelfgemaakte kanalen en buizen naar de Negev-woestijn. Kan er nu nooit eens vrede zijn voor deze mensen? Moeten die grote mogendheden steeds maar aan de gang blijven met hun nieuwgemaakte wapens te demonstreren in kleine landen? Israel is kleiner dan Nederland. Het gaat altijd weer ten koste van zoveel mensenlevens. Levens die daar hard nodig zijn voor de opbouw van het land. Ook betreur ik de men senlevens van de tegenpartij. Een hout- fabriek die wij bezochten lag stil, wo ningbouw lag stil, bediendes te weinig in de hotels, zelfs enkele van onze chauf feurs en gidsen werden opgeroepen in dienst. Ik ben maar een nietig persoon, doch ik hoop en bid dat diegenen die het wel voor het zeggen hebben, eindelijk eens ophouden met oorlogvoeren en in vrede hun krantje gaan zitten lezen. Lief zijn voor elkaar geldt ook voor de hoge pieten. Utrecht-Den Haag Verkeersbelemmering voor het ver keer in beide richtingen kan bij Noot dorp ontstaan. Er is één rijbaan voor het verkeer afgesloten. Wisselend met het verkeersaanbod worden hiervan tijdens de spitsuren twee rijstroken opgenge- steld voor het verkeer in één rijrichting. Leiden-Alphen aan den Rjjn-Bodegraven Naast het zeer lezenswaardige artikel „Gebitsverval staat niet op zichzelf. Me dicus en tandarts achten fluor lapmid del”, zou ik gaarne het volgende opmer ken: De constatering in de laatste aline- a,” dat het gebitsverval helaas het eerste onmiskenbare teken is van een algeheel verval van onze gezondheid”, is naar mijn mening maar al te juist. Ik meen echter, dat wij naar grondoorzaken moe ten zoeken en dat wij deze vinden in het op ieder gebied weelderiger en gemakke lijker leventje van de mensen onder de westerse „beschaving”. Feiten: 1 Machines nemen ons pratisch al het zware werk uit handen. 2 Auto, bromfiets, enzovoorts zorgen, dat wij ons zonder inspanning c.q. half of helemaal slapend, beschut tegen wind en regen, lekker warm) kunnen ver plaatsen naar en van het werk. 3 De plaats, waar „gewerkt” wordt, is zoveel mogelijk op behaagelijke tempera tuur gebracht. Na het werk vinden ve len thuis de centrale verwarming bran dende en bij de televisie een plekje, om eens fijn, al of niet met sloffen aan, aan sport te gaan doen. Dan wordt het weer tijd, om de horizontale houding aan te nemen; liefst in een vertrek, dat niet te koud is. Het is duidelijk, dat de mens voor een dergelijk leven niet geschapen is. Rust roest. Een machine die stil staat, gaat achteruit. De „menselijke machine” net zo. Het hele, ingewikkelde samenstel van hart, longen, bloedvaten, darmkana len, huid, klieren, enz., enz., moet vanaf de geboorte geoefend worden, en wel regelmatig. Vroeger gebeurde dat „auto matisch”: praktisch ieder werk vereiste inspanning. Zich verplaatsen geschiedde te voet of op de fiets. Men was meer gehard tegen weersinvloeden; zowel bui tens-, als binnenhuis. Resultaat: de on derdelen van ons lichaam gaan achteruit en worden kwetsbaarder voor schadelij ke invloeden in vergelijking met vroe ger. Verder: echt honger („trek”) hebben is er niet meer bij„Honger maakt keistenen zoet”. Logisch gevolg is, dat wij het voedsel hoe langer hoe meer verfijnd en hoe langer hoe lekkerder willen hebben; daarbij goed gesteund en sterk aangemoedigd door reclame van de levensmiddelenindustrie. Gelukkig be staat er een goedkoop en gezond middel om te trainen: lopen en fietsen. Ik bedoel dan écht lopen en niet slenteren, en fietsen, zodanig dat de (been) spieren goed gebruikt worden. Behalve de wer king der spieren, stimuleren deze bewe gingen de bloedsomloop; eerst in de benen; dus verder overal en o.m. de werking van hart en longen. Met het feit, dat men met goed eetlust thuis komt, blijkt, dat de werking zich uit strekt over andere organen. Arnhem-Oberhausen Op de route Arnhem-Oberhausen die nen bestuurders van vrachtmotorrij tui gen met een groter aantal gewicht dat 7500 kg op donderdag 1 november bij de grensovergang Bergh met vertraging en lange wachttijden rekening te houden. (probeert U er maar eens uit te komen) Wanneer we de stukken lezen die in de bladen verschijnen naar aanleiding van de zg. agressie van de Egyptenaren ten opzichte van Israel dan vraag ik mij toch af of het niet begrijpelijk is dat dit gebeurde. In de eerste plaats hebben de grote mogendheden in 1945 Palestina verkwanseld en de Arabieren uit hun woningen verdreven! Zou het niet zo zijn dat de kapitalisten met moedwil een brandhaard in het leven geroepen heb ben? Veronderstel eens dat Hitler de oorlog gewonnen had en men had ons, omdat wij niet in zijn gareel wilden lopen, naar Polen gedeporteerd, hoe zou den wij, jongeren zowel als ouderen, daar tegenover gestaan hebben? Gezien de zg. vaderlandsliefde die ons ingeha merd is, hadden wij ook naar ons vader land terug gewild. Is het niet te begrij pen dat de Arabieren ook hun huizen en doen en laten terug willen? Wie begon nen in 1967? Dat waren de Israëlieten. Amsterdam-Hoevelaken Dinsdag wordt bij Muiden tussen ’s ochtends tien uur en ’s middags drie uur het verkeer in de richting Hoevela ken van tijd tot tijd gedurende tien minuten geheel stil gezet. Het verkeer komende uit Lelystad met bestemming Bussum of Amersfoort, wordt in ver band hiermee omgeleid via een met borden aangegeven route. Amsterdam-(Ajax stadion) Tijdens voetbalwedstrijden in het Ajax-stadion wordt voor het doorgaande verkeer de Middenweg tussen de Gooise Weg en de Kruislaan afgesloten van twee uur vóór tot een kwartier na de aanvang daarvan, en van het einde der wedstrijd tot de bezoekers zijn vertrok ken. Voor verkeersdeelnemers die via de wegen Utrecht-Amsterdam, of via Amersfoort-Naarden-Amsterdam naar het stadion gaan, worden omleidingsrou- te’s naar de parkeerterreinen aangege ven. Op foutief parkeren wordt strenge controle uitgeoefend. Uit berichten in de kranten is mij gebleken dat in de Tweede Kamer door de fractievoorzitter van DS’70, de heer Drees, nogal wat aandacht besteed is aan criminaliteit en verkeersmisdrijven. De toenemende onveiligheid in de steden en de veiligheid op de weg speelden hierbij een voorname rol. Genoemde be richten doen voorkomen als of hij puur eenzijdige benadering zou hebben gekozen, nl. meer politie en hogere straffen. Uit het betoog in de Tweede Kamer van de heer Drees, dit was te volgen middels de tv op 17 oktober jl., bleek echter duidelijk dat juist de een zijdige benadering die de regering heeft, gekozen hem niet aansprak. Immers: het opruimen van krotten, hoger minimum loon, beter onderwijs en kortere straffen bieden alléén geen oplossing. Een goed bezet politie-apparaat, modern uitgerust, is zeker daarbij zo noodzakelijk. Vooral om allerlei misdrijven te kunnen voor komen. Dit is dus minder eenzijdig dan uit de berichtgeving is af te leiden. Wat mij ook nog bijzonder opvel was dat de minister-president Den Uyl op een vraag van de PSP suggereerde, dat ook binnen ons politie-apparaat het geweld zou toe nemen. Als men in regeringskringen zo over de politie denkt, beïnvloedt dit de sfeer in het corps ongunstig. De heer Drees heeft naar mijn mening een zeer belangrijke zaak ter sprake gebracht in het belang van de politie. R. WAGENAAR, Velsen-Noord TENTOONSTELLINGEN Tentoonstellingsruimte (Const. Huijgens- straat). 20.30 u. opening expositie wandkleden. DIVERSEN Progress-sociëteit (Const. Huijgensstraat). 21 u. filmer Jan Zwartjes brengt oud en nieuw werk ter discussie. Assumburgtheater (Schuilhoek, van Bronk- horststraat). 20.30 u. Mamix en Hanneke met „Het eerste gezicht”. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr.) 15.30, 19 en 21.30 uur: „The one armed boxer”, 18 j. Vandaag en morgen 24 u.: „Nacht der ver doemden”, 18 j. Zaterdag 13.30 u.: „De laatste Robin Hood”, a.l. Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15 u.r „Kelly’s heroes”, 14 j. Vandaag en morgen 23.30 u.,: „De 7 maskers van de judoka”, 18 j. Lido (Houtplein) 14, 19 en 21.15 u.: „Naakt over de schutting”, 14 j. Luxor (Gr. Houtstr.) 14 en 20 u. „De dag van de jakhals”, 14 j Roxy (KI. Houtstr.) 14.30, 19 en 21.30 uur: „Angela”, 18 j. Vandaag en morgen 24 u.: „Pornografie zonder masker”, 18 j. Studio (Gr. Markt) 19 en 21.15 u.: „The Family”, 18 j. Zaterdag 14.15 u.: „Pippi in Taka-Tuka-land” a 1. Witte Bioscoop (Smedestr. 23) 22.30 u.: „Met de vuisten in de zak”. Zero (Bakenessergracht). Zaterdag 23 uur: „John Yoko”, „Kralinglover” en „CCC”. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62). Per manente tentoonstelling van Hals’ meester werken en Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw. Geopend ma. tot en met za. 10-17 u. zond. 13-17 uur. Teylers Museum (Spaarne). Tentoonstelling Haarlemse stadsgezichten, tekeningen uit de collectie van Th. Hoog tot en met 31 okt. Permanente tentoonstelling schilderijen, teke ningen historisch natuurkundige instrumenten, mineralen, fossielen, enz. open dinsd. tot en met za. 10-16 u le zond. v.d. maand 13-16 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79). Ten toonstelling curiosa uit het Roomse verleden, prenten, devotionalia, e.a. Tot en met decem ber. Oude religieuze kunst, schilderijen, mid deleeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnijverheid. Geopend di. tot en met zat. 10-12.30 en 14-17 uur. Stichting Beeldende Kunst (Gedempte Oude Gracht 121). Uitleenkunst met kooptegoed. Eigentijdse Nederlandse schilderijen, grafiek, wandkleden, kleinplastiek. In het keldertje expositie sieraden van Jan Moling en kera miek van Janne Yaban, tot en met 31 okt. Geopend dinsd. tot en met vrij. 13-17 uur, do.avond van 20-22 uur. Cruquiusmuseum (Ringvaart bij Heemste de), Oudhollandse molen, maquette water stand. Oud stoomgemaal enz Geopend ma. tot en met vrij. 9-17 u. Zat. 9-12 u. zo. gesloten. De Preekstoel (ingang Gasthuispoort, Kleine Houtstraat), tentoonstelling van religieuze voorwerpen. Geopend dinsdag, donderdag en zaterdag van 10-12.30 en 14-16.30 uur. Galerie T (Bakenessergracht 67). Expositie schilderijen, tekeningen enz. van diverse kun stenaars. Geopend na tel; afspraak. Vleeshal (Gr. Markt). Tentoonstelling gra fiek van Kees Bierman. Geopend dag 10-17 u. en zon. 13-17 u. tot en met 11 nov. Vishal (Gr. Markt). Tentoonstelling wandkle den en keramiek uit de gemeentelijke aanko pen. Geopend dag. 10-17 u. zond. 13-17 u. 27 okt tot en met 18 nov. De Waag (Spaarne-Damstr.), tentoonstelling van „Kunst zij ons Doel”, met grafiek en tekeningen. Geopend di. tot en met zon. 14- 16.30 u., tot en met 14 nov. Galerie Kunst voor U, Warmoesstraat Geo pend di. tot en met za. 9-18 uur. Expositie wandkleden van Femmy Clement en schilde rijen en beeldhouwwerken van Bernard Dor- beck tot en met 31 oktober. Galerie Zijlstraat (Zijlstraat 31). Tentoonstel ling van Haagse kunstenaars met o.a. kleur grafieken, mono-type. Geopend ma. tot en met za. 12-17 u. zond. 14.30-17 u. maand.-, woensd.- en donderdagavond 20-21.30 u. 27 okt. tot en met 23 nov. Galerie Mare (Wolstr. 18). Expositie schilde rijen en tekeningen van Harrie Kuyten t.m. 31 met 31 okt. Gouaches van Ans Wortel, Joop v.d. Broek. John Verberk en Mare Jonk. Geopend dinsd. tot en met zat. 11-17 u„ zo. 14-18 u. Kunstzalen Frans Heerkens Thijssen (Houtplein 13). Tentoonstelling tekeningen en etsen van Cato de Lange. Dag. geopend, beh. zond., 10-17 u. Tot en met 2 nov. Atelier „De Bleeker” (Bleekersvaartweg 18, Heemstede). Recente tekeningen en gouaches uit Spanje van Willem Snitker. Geopend ma., di., woensd. 9-17 u., za. 14-17 uur. Gemeentehuis Bloemendaal, Bloemendaalse- weg 158. Overveen). Expositie schilderijen, tekeningen, aquarellen en grafiek van Freek van den Berg. 27 okt. tot en met 17 nov. Geopend di. tot en met zond. 14-17 u Galerie Epoque (Zandvoortselaan 2, Heemste de). Expositie olieverfschilderijen van Frans Erkelens en keramiek van Guus Zuiderwijk. Geopend di. tot en met za. 13-18 u. dond. 19- 21.30 u. en zond. 13.30-16.30 u. 23 okt. tot en met 18 nov. Galerie Eijlders (Haltestraat 7, Zandvoort). Expositie gouaches van de Afrikaanse Bantoe- schilder Nzama en keramiek van Anke Blan ke voort. Dag. geopend 13-17 u tot en met 11 nov. Galerie Judasoog (Westkolk, Spaarndam), expositie olieverfschilderijen, aquarellen van Leo Spierenburg, sieraden van Anita Schotz aquarellen van Piet de Ridder en weefwerk van Jeanette Plas, geopend zat. 14-17 u. zond. 10-17 uur. KRUISWEG 11 HAARLEM O •oH't o

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 17