Heeft spaargeld dat u voorlopig niet nodig heeft? Jiïkspostspaarbank Neem dan een RPS beleggingsrekening: Meer rente! Oplossing puzzel: EEN BOOM IS SNELLER DOOD DAN GROOT KAMPERMAN N i Uw nationale spaarinstelling. JJ3L1 15 NAUWELIJKS OOGST IN OPPER-VOLTA BONTSPECIALISTEN 1 Ik wil meer weten 1973 WOENSDAG 3 1 OKTOBER HDC Plaats: STAPELSTEIGERS P- Bontcouture op internationaal niveau in Haarlem! Hoe spaart u nu? Wellicht heeft u een paar duizend gulden ergens op een spaarrekening of boekje staan, waarvoor u 4 a 41/2% rente krijgt. Denkt u daar langer dan 3 maanden. 1,2 of 3 jaar niet aan te komen? Waarom zou u dat spaargeld dan niet op een rekening met een hoger rentepercentage zetten: de RPS Beleggingsrekening met opzegtermijn! Hoe langer de opzegtermijn hoe hoger de rente. Kiest u maar: 5% rente bi j een opzegtermijn van 3 maanden. 6% rente bij een opzegtermijn van 1 jaar. 7% rente bij een opzegtermijn van 2 jaar. En zelfs 8% rente bij een opzeg termijn van 3 jaar! Dodental Enige hoop U kunt deze bon in een envelop j zonder postzegel sturen naar de Rijka» postspaarbank in Amsterdam. U kunt de folder ook telefonisch aanvragen. Bel-gratis-0017. Of haal I hem even in het postkantoor. I Geen boom Stuur mij de folder waarin aflat s I staat over de RPS Beleggingsrekeningen I met opzeggingstermijn. I I Naam:. Adres:. Sahel: sombere toekomst L Uitslag puzzel nummer 7 IKT iche, Diepenbrockstraat ADVERTENTIE üger den Deze mensen lijden aan ernstige on dervoeding. Ze hebben geen eten, geen kleren, geen dekens en geen tent. De secretaris-generaal van het Rode Kruis JAN HARINGSTRAAT60 HAARLEM Telefoon 023 - 25 34 56 b.g.g. 33 88 01 Verhuur Montage Demontage Wagenweg 11 Haarlem -Tel. 31 20 86 100 meter van Houtplein, parkeren voor de deur! V. en D. cadeaubon 100: E. v. Bennekom-v.d. Meij, Voorstraat 96, Wijk aan Zee en H. Streutker, Lin- naeusstraat 161, IJmuiden; Weekprijzen in ons verschijnings- gebied en elders in Midden-Noord- Holiand: Set a 5 paar Jovanda kousen: A. Naars, IJweg 589, Vijfhuizen, mej. H. v.d. Kamp, Zinneveltlaan 35, Sant poort en W. Kroese, Schiplaan 566, IJmuiden; Setje Orlane oogmake-up: C. de Kok, H. Gerhardstraat 207, Zaandam, W. Kamp, Ter Veenlaan 2, Hoofddorp en J. N. Knieriem, IJdoorn 51, Zaan dam; Puzzef Bornse Cartonnagefabriek: Mevr. J. C. Roos-Van Raadshoven, Mercuriusstraat 501, Sassenheim en mevr. K. van Straten-Lijmpert, IJ doorn 157, Zaandam. Apag tandenborstel: Mevr. A. MuL der-Caro, Diepenbrockstraat 85, Haarlem. M2. x>n- m2. Over Ethiopië zijn niet voldoende ge gevens bekend. Vast staat dat ook in Ethiopië gedurende 1974 de hulp onver minderd door moet gaan. Bij de diverse instanties heeft men geen idee over het aantal doden dat de droogte tot nu toe heeft geëist. Wat Senegal betreft is er enige hoop dat de situatie volgend jaar beter zaJ zijn. Het heeft eindelijk behoorlijk gere gend. Veel pessimistischer is het Rode Kruis over Opper-Voita: „Men moei vrezen, maar het ziet er ook naar uit, dat de toekomst net zo kritiek zal zijn als het afgelopen jaar. Want in het Sahel-gebied van Mali en Opper-Voita is vijftig percent van de boeren te zwak, of naar het zuiden getrokken, zodat geen gewassen konden worden ge kweekt. Tachtig percent van de mensen heeft zijn dieren verloren en bovendien zal het miezerige beetje regen weer tot een armzalige oogst leiden”. De liga van Rode Kruis-verenigingen heeft opnieuw een overzicht gepubli ceerd van de huidige situatie. Over Tsjaad staat in dit rapport onder meer: „Volgens recente mededelingen uit Ka- nem gaat de stroom mensen die uit de wildernis en de woestijn naar de centra komen, nog steeds door. Rond de hoofdstad van Opper-Voita, Ouagadougou, is bijvoorbeeld geen boom meer te bekennen in een omtrek van circa honderd kilometer. Wie hout wil kopen, moet daar ongeveer een kwart van zijn inkomen aan besteden, of het hout zelf gaan halen. Dat zomaar kap pen maakt het houtprobleem dan nog groter. Vraag onze conc. offerte WETERING’S STAPELSTEIGERBOUW Er is in het Sahel-gebied niet alleen gebrek aan water, gebrek aan voedsel en gebrek aan veevoer, maar er is ook geen hout. En hout is dringend nodig: om te koken, om te bouwen en voor verwar ming. Want de winternachten in de woestijn kunnen enorm koud zijn. Wat er aan hout was, is afgestorven, omdat de nomaden hun vee de bladeren van de bomen lieten eten toen het gras uitge droogd was. Boek „Prins Claus”: C. A. Staal man, Loirestraat 28, Heemskerk. Begin volgend jaar is er dus weer niets. Het verschil zal dan zijn dat velen dit jaar nog hun vee hadden toen het voedsel opraakte. Wat Ethiopië betreft, lopen de schat tingen op tot 500.000. Voor de zes fanden in het Sahel-gebied kan men aannemen dat zeker ruim 100.000 mensen zijn om gekomen. Een medewerker van het Rode Kruis, net terug uit het Sahel-gebied, vertelt over een oude man in de woestijn. Als je een stukje vel van de man tussen je vingers nam, bleef het gewoon rechtop staan, en kon je het in elke richting draaien. Deze man was volkomen uitge droogd. Hij is nu zeker dood. Maar er zijn er veel meer die ergens in de woestijn pmkomen en waar niet toeval lig iemand van het Rode Kruis bij is. Een schatting van het aantal dodelijke slachtoffers blijft een hachelijke zaak. De toekomst ziet er ook op langere termijn voor het Sahel-gebied erg som ber uit. Het Rode Kruis over Mali: „Als gevolg van de regen is de toestand rond Menaka, Ansongo, Gao, Bouren, Goun- dam en Tomboctou iets verbeterd. Maar er bestaat grote zorg voor de komende maanden, omdat er onvoldoende regen is gevallen en de oogst niet toereikend zal zijn om de levensomstandigheden van de droogte-slachtoffers, die daarnaast ook nog hun dieren hebben verloren, te ver beteren”. Zelfs degenen die geen nomade zijn, trekken daarom nu naar het Zuiden. De nomaden hebben hun dieren verloren tot 100 percent in zone 1 in het Noor den, 66 percent in zone 2 en ongeveer 22 percent in zone 3. De autoriteiten vrezen dat het komende jaar een zeer, zeei hard jaar zal zijn” WEEKHOOFDPRIJZEN Een auto Peugeot 104: Th. Jansen, Schubertstraat 11, Zevenaar. Philips-kleurentelevisie: H. Westerbeek, Doornseweg 26, Lang broek (Utrecht). Pioneer stereo-installatie: J. G. ten Hove, Herderinnestraat 20, Den Haag. Voor 850 Bauknecht-apparaten: L. Kodde, Maurits Lijnslager- straat 188, Eindhoven. Hometrainer fiets Carnielli: Mevrouw Bakker, Kueijer, Vos van Steenwijklaan 38, Meppel. Singer-naaimachine: Mevrouw R. Noom-Witsen, Uitenbosch- straat 89, Alkmaar. GENÈVE De voedselsituatie in het Sahelgebied (Opper-Voita, Sene gal, Mauretanië, Mali, Niger en Tsjaad) is iets verbeterd. Maar de voor uitzichten op korte termijn zijn slechter dan ooit te voren. Oktober is in de zes landen van het Afrikaanse Sahelgebied, de oogstmaand. Als gevolg van de langdurige droogte is er een zeer kleine oogst. Genoeg voor één of twee maanden, zeggen de deskundigen van de liga van Rode Kruisver enigingen, het Wereld Voedsel Programma en de Wereldraad van Kerken. van Tsjaad heeft net een hulp-konvooi naar Nokou begeleid en hij bericht dat efke dag kinderen sterven, omdat ze helemaal geen weerstand meer hebben”. In Mauretanië is, aldus het Rode Kruis-rapport, zeker hulp nodig tot april volgend jaar. Over Niger bericht het Rode Kruis: „De oogst waarop alle hoop was gevestigd, nadat er regen was geval len, is ofwel aan het uitdrogen, of wordt opgegeten door wormen. De minister van Landbouw heeft verklaard dat de oogst niet meer dan een kwart zal zijn van wat normaal is. Toch is uw spaargeld niet geblok keerd. Al heeft u uw spaargeld niet van tevoren opgezegd u kunt er toch altijd over beschikken. In zo’n geval worden wel kosten in rekening ge bracht afhankelijk van het rentetype en het op te nemen bedrag. Nog meer RPS voordelen.Via een bank- of girorekening kunt u uw geld overmaken op zo’n renterijke beleg gingsrekening. Gemakkelijk en snel. Voor stortingen in contanten is er j altijd wel een postkantoor in de buurt. Dat vee Is nu voor een groot deel van honger en dorst omgekomen of opgegeten. Bovendien zullen de mensen in de noordelijker streken vaak niets merken van een oogst. Er wordt alleen geoogst in het zuiden van het Sahel- gebied, waar iets meer regen is gevallen. Vervoer van eten naar het noorden is niet eenvoudig en bovendien schijnt hiervoor de politieke wil in een aantal van de getroffen landen te ontbreken. J. de Zeeuw, H. Heijermansstraat 53, Ter- neuzen; 12 fles Spa-water: Rla Nijland, Hengelo (Ov.); Set a 5 paar Jovanda kousen: W. van der Hout, Den Haag; J. Verschuren, Sint Anthonls; H. Passage, Roermond; W. de Groot, Nijmegen; D. Zeeman, Heiloo; Mevr. Boeve-Sluys, Montfoort (U): P. H. Boom, Naarden; A. Weerhelm, Zevenhui zen (ZH); E. Hemelsoet-Sallet, Westdorpe (Zld)- W. Mantel-Groeneveld, Hilversum; J. C. van Zanten, Utrecht; Mevr. W. v Gijzen-Fllpse, Vlissingen; H de Kleer, Dedemsvaart; Fam. Oerlemans, Berllcum NBr.); Mevr. C. Cop, Beekbergen; A. Schellekens, Hapert (NBr.); M. L. Lam- merts-van Es. Norg; M. Hols, Enschede; A. de Brouwer, Roermond; Setje Orlane oogmake-up: C. Lorié, Rot terdam; N Hoosemans, Breda; J. H. Mey- er-Duindam, Leldschendam Mevr. H. de Gram-Vlnk Meteren (Gld); Mevr J. Bre- kelmans, Bergeyk; J. Smeets, Nijmegen; Mevr. Pijls. Blerick; V. Weijnmans-Vlsser, Overloon (NBr): C. J. van Raak, Tilburg; P Mertens, Roermond; L. van Beekam, Ede; A. van den Berg, Nijmegen; Mevr. Van der Crommenacker, Mierlohout; Mevr. Martin, Breda; W. Lipman. Gouda: Mevr. A P. Hueber, Oost-Souburg; Mevr. D. Rouwhof-Meerman, Borculo; P Fenne- ma, Groningen; C. M. Kempkes-van der Waal, Hoevelaken; F. van Bloois, Brulnis- se; C. A. Voeten, Etten-Leur; P. J. J. Ulterwijk Den Haag; Mr. R. Wesstra, Arnhem; Th. Siebers, Horst (L); M. Zur- horst, Denekamp; M. E Ijkelenstam-Bljle- veld, Renkum- Mevr. Moser, Den Bosch; Giemme autowashandschoenMej E. van Heugten. Posterholt (L.); Mevr. T. Huiskes, Utrecht; F. van Kollenburg, Ros- Weekprjjzen elders in het land: Vier Continental autobanden: Mevr. Smid-van Hulst, Vaartland-Vlaardingen; Il ford diaprojector: W. Krooshof, Vlanen en mevr Van der Aa-Slegers, Asten; Half jaar Skol bier: Mevr. H. W. Commandeur, Zutphen: Voor f 300 AaBe-artikelen: P. Officier, Bussum; Irisette donsdeken: P. J. G. M. van Aken, Stampersgat; Van Schup- pen tapijt: H E. Enter-Boetz, Groningen; Erik elektr. deken: Corn, van Huygevoort, Breda; 12 fles Hooghoudt jenever: K. van der Baan, Hoogezand en W. Kodewski, Lelden; Ilford elektronenflitser: S. Bes- Weijtze, Den Haag en mej. D. Klompsma, Petuniastr 1, Nieuw-Buinen- Lundla kast: Mevr. G. van Ooy, Utrecht; Kinsbergen damespolshorloge: W. J. Septer, Tiel; J. Inden briljantring: J. Bieshaar, Hilversum; V. en D cadeaubon 100: A. W. J Meijer, Den Haag en J. Martijn-Corba, Gasseltemijveen; Kodak camera: M. Wil ken, Utrecht; Doos a 12 bus Sprème: W. J. Swinkels. Swalmen; T. W. Vlsser-de Jong, Schoonhoven; B. J van Eerdenburg, Sint Michielsgestel; A. Westendorp, Zevenaar; R. Hermelijn, Den Haag; Mevr. A. Claes- sens, Venray; Mevr. R. Middendorp, Den Haag- A L. .J van Dal, Drunen; J. Vermelren. Tilburg; Lols jeans: W. van der Branden, Steen bergen en F. Lukassen, Erasmusweg 915, Den Haag; Reader’s Digest atlas: Fam. Gras, Eindhoven; Meulenhoff plantenboek: G. Keurntjes, Lochem; De Gruyter levens middelen: P. J. W. Kremer, Assen; Lui- tingh puzzelboek: Mevr. Janssen, Roer mond; Pak Stllbépan produkten: M. Boe- le, Schiedam: Pak posters Afrikaans Verkeersbureau: F. Schouten, Delft; Backus, Venray; G. Schuurman-Spoelder, Gaanderen; H. v.d. Boogaard, Mierlo; G. Hljkoop, Zoeter- meer- Jago shawl: M. A. van Leeuwen, Monster; H J. M. Engel, Oosterhout; W. van Druten. Rotterdam; Jos Schilleman, Tilburg; Pak Knorr produkten: J. F Schortlng- huls, Alkmaar; Apag tandenborstel: T. G. van Oppen, De Steeg; Revlon-set: G. Steegers, Den Helder; Boek „Prins Claus” De Boekerij: C. J. Coppens, Chaam; R. Denissen, Rotterdam-3012; Rob Wouters, Rotterdam-3023.J H. Smit, Arnhem; M. Hensing. Voorburg- Boek „Het Leven” van Lulting: Mej. J. v. Diggelen Lelden; Slof Roxy sigaretten: D. J. Versteegh-Oskam, Kockengen (U.) en malen; Mevr. M. Deelen, Arnhem; Mevr. E. F. Pasman. Amersfoort; 6 flessen Coca Cola: M. Willing, Arn hem; Victoria kersenbonbons: L. J. Wort man, Veenendaal; Mevr A. Schmitz, Den Haag; G. Greven, Vorden; N. Zeevalk, Den Haag; H G. Antema, Applngedam; Mevr. Kenbeek, Hilversum- Boek Plastlc- vreten van Bruna: H. D. van Leeuwen, Delft; Mevr. Woudergem, Oostkapelle (Zld); Mevr. J. Pantus-BIankenaauw, Nij megen; M. Schlldmeyer, Utrecht; Puzzel Bornse Cartonn.fabriek: Mevr. J. Olink, Enschede; T. Laenen, Maastricht; Mej D. Keuben, Stokkum Bergh; Ph. van Dam, Veldhoven; B. van Zuuk, Deventer; NS-dagtrip: Mevr M. van Meurs-Hey- mans, VUertwijksestraat 44. Rosmalen; ABN spaarboekje met 500: G. Kalmeyer, Den Haag; J. van der Hil, Roosendaal: Hannle Kommeren, Doom; A. de Bock- Wessel, Lelden; Ph. v.d. Braak. Oister- wljk: ABN spaarboekje met 100: H. Streef kerk, Putten; J. Groenenberg Sr, Zwolle; S. Ketelaar, Wezep (Gld); Mevr. A. J. Llthooy-Dorsman, Lunteren; D. van Moor- sel. Eindhoven; J Hettema, Apeldoorn; M. A. Aarsen, Breda; P Chr. Wessels, Nieuw Beijerland- Mevr. J. Molenkamp, Oldenzijl (Gr); Mevr. C. van Rooy-Smits. Dreumel (Gld); G. de Fost, Beek en Donk (N.Br); N. Gelderblom. De Lier; F. J. 3. Glorie, Brielle; A. van Kohlenburg, Olrschot; A. de Schipper, Apeldoorn; J. Grave, Nieuwe Pekela; Mevr G. Verheijen, Echt (L); Mevr B. J. Bannlnk, Reek (gem. Schalk),; A. L. van Maren, Drempt, post Doesburg; J. Frank. Groenlo (Gld); B. Stook, Halste ren (N.Br); H. Boxman, Zwolle; Mej. M. E. P. Koks, Wijlre (L.). ABN-spaarbankboekje met ƒ100: Mevr. Baas, Watermolenstraat 71, Westzaan; J. F. Klepper, Van Popta- plantsoen 5-rd, IJmuiden. De wintercollectie van Kamperman is nü compleet. - De in eigen huis ontworpen en vervaardigde exclusieve mantels, gecompleteerd met topmodellen van buitenlandse collega’s, willen wij u graag laten zien en passen. Bontcharme in vele modellen naar de- huidige modelijn, van strak modern tot tijdloos luxueus. Bijzondere wensen kunnen wij ook voor U realiseren. U bent van harte welkom! ADVERTENTIE o icum

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 15