Jaarvergadering katholieke kruimels ondernemers Trimmen LAWAAISCHOPPER symbolisch „begraven Jubilarissen bij Hoogovens amro bank QROTE MARKT12: de a n de r e zaak in modieuze lederen kleding u Hl in sporthal Zeewijk Najaarsbazar Arbeid Adelt Mensen met Mavo hebben recht op leuk werk. SPORTIEF VERMAAK VOOR JONG EN OUD numero ore Verkeerscursus CARNAVAL IN SANTPOORT Najaarsconcert chr. mannenkoor IJmuiden n in Velsen BASKETBAL INSTRUCTIE VOOR i CORRESPONDEREN MET KOREA ZESDE STRANDLOOP BIJ EXERCITIA Ledenvergadering KIC uitgesteld SCHOOLJEUGD 1 W I WOENSDAG 3f OKTOBER 1973 4 WC 1 ff V advertentie EEN CADEAUBON VAN e lui IS EEN WELKOM GESCHENK MARKTPLEIN 7 IJMUIDEN TELEFOON 02550- 1 00 29 Bij de Amro Bank weten we dat. Daarom bieden we werk met volop afwisseling aan de jonge man en het meisje met MAVO die wij zoeken. Op ons kantoor gaat heel wat om. Je krijgt te maken met veel facetten van het bankbedrijf. Dat brengt administratief werk van velerlei aard met zich mee. Dat wordt gedaan door een paar jonge mensen die samen een team vormen. Belangstelling? Schrijf, bel of kom eens praten met de direktie van de Amro Bank, Kennemerlaan 70, IJmuiden, telefoon 02550 - 1 54 43. Het is waarschijnlijk nog niet voldoende bekend dat er in Vel- sen elke zaterdagmorgen voop een ieder de mogelijkheid bestaat zich op het gebied van de sport naar hartelust uit te leven. De dienst Lichamelijke Opvoeding en de Velser Sport Stichting hebben er namelijk gezamenlijk voor gezorgd dat de sporthal „Zeewijk” voortaan elke zater dagmorgen van negen tot twaalf uur voor enthousiaste trimmers zal zijn geopend. t r aA’’pIr*1. e - J- lp5** ADVERTENTIE (Van een onzer verslaggeefsters) av.-.‘.v.‘.v,v.-.WAV. .'.v. zv 1£ (Van een onzer verlsaggeefsters) uit uit D. Het instructie-uur is ingesteld vanuit de gedachte, dat wanneer men kinderen vroeg met de diverse spelvormen kennis laat maken, zij later de weg naar de sportverenigingen gemakkelijker kunnen vinden. Waardoor zij in een steeds min der actief bewegende samenleving weer een voorbeeld zullen zijn voor diegenen, die het plezier van het actief bezig zijn niet is bij gebracht. Nai ‘en re be ti O (Van een onzer verslaggeefsters) bi C( W 15 1' Z< ui 2( V gE M re bl C V, 11 V, je N r ■w Na de afwerking van de agenda houdt de heer A. F. J. Zondag uit Berlicum een inleiding over de fiscale oudedags- reserve. De heer Zondag is bedrijfscon- sulent bij het KOV. Ook de leden van het Koninklijk Verbond van Onderne mers zijn van harte welkom omstreeks half negen, dus na de jaarvergadering. Bij de bestuurders zijn aftredend en herkiesbaar de heren C. Kuijs, A. Kuil man en A. Hurkmans. De heer C. Hien- kens zal als bestuurslid aanblijven, maar de heer Hurkmans neemt het secretari aat over. De burgemeester, die onder meer werd geflankeerd door de commandanten van de brandweerkorpsen uit de nabuurge meenten, feliciteerde de commandant van het Heemskerkse korps met de nieuwe installatie, die hij „een bijzonder instrument ten opzichte van de Heems kerkse bevolking” noemde. De burge meester prees de op het alarmsein toe gesnelde vrijwilligers voor hun inzet, die hij van grote burgerzin vond getuigen. dienst; draadwalserij De ervaring heeft r eeds geleerd, dat men met deze kinderen tot een vorm van basketball kan komen, die „minibas- ketball” wordt genoemd: dit houdt in, dat de veld-, basket- en balafmetingen aan de leeftijd van de spelertjes zijn aangepast. IJMUIDEN. Bij Hoogovens zullen volgende maand vierenveertig perso neelsleden hun 25-jarig dienstjubileum vieren. Het zijn: L. van Diepen, dienst materiaalbeheer en magazijnen; uit Velsen-Noord. De oude lawaaischopper, de BB-sirene bovenop de brandweerkazerne, werd door de burgemeester symbolisch „be graven”, onder het uitspreken van de wens, dat het apparaat voortaan alleen nog maar tijdens de eerste maandag van de maand zijn oorverdovend geloei zal produceren. BEVERWIJK. Elke dinsdagmiddag van 16.15 tot 17.15 uur organiseert de schoolsportcommissie, afdeling basket ball, een instructie-uur voor jongens en meisjes van de vijfde en zesde klas van het basisonderwijs. Men poogt hiermee de jongelui reeds op jeugdige leeftijd vertrouwd te maken met de basketbali- spelregels en basistechnieken. In verband met een wisseling van dirigent zal het christelijk mannen koor „IJmuiden” nu zijn eerste con cert in het nieuwe winterseizoen ver zorgen op vrijdag 16 november in de Petrakerk aan de Spaarnestraat. Deze nieuwe dirigent is Henk de Kidder. Onder zijn leiding wordt een pro gramma uitgevoerd met dat voor een deel bestaat uit enige oude nummers van het repertoire, zoals de „Schweit zer Psalm” van Zwyssig en „Die Nacht” van-Schubert. Aangevuld met een aantal nieuwe nummers, waaron der „Hawa Naguila” en „A Roving”, dit laatste is een arrangement van Norman Luboff. Het inmiddels tot vijfenzestig leden uitgegroeide koor zal worden begeleid door het trio Rob van Dijk, dat ook enige muzikale intermezzi in het vooruitzicht heeft gesteld. Voor zover nog voorradig zullen op de avond van het concert kaarten bij de kerk ver krijgbaar zijn. Voorverkoop geschiedt bij de leden. De gemeente Heemskerk is sinds giste ren van een (nachtelijke) lawaaischopper verlost. Met het draaien van het tele foonnummer van de Haarlemse alarm centrale, die op haar beurt de oproepen naar de manschappen deed uitgaan, stel de burgemeester H. Nielen gistermiddag het „stil alarm” van het gemeentelijke vrijwillige brandweerkorps in werking. BEVERWIJK. De jaarvergadering van het Nederlands Katholiek Onderne mers Verbond, afdeling Beverwijk, zal worden gehouden op dinsdag 6 novem ber, aanvangende om half acht, in huize Terpsichore, Zeestraat 14. Het vierde Santpoortse carnavals feest zal zaterdagavond 10 november door Prins Jan I persoonlijk in zaal „Zomerlust” aan de Hoofdstraat wor den geopend. Uiteraard in gezelschap van zijn Raad van Elf. De daarbij toepasselijke vrolijke klanken komen voor rekening van de boerenkapel „De Santhaesen”, geassisteerd door een accordeon-duo. Inlichtingen en Kennemer Postzegelclub. Door een foute publicatie in het maandblad van de Kennemer Postzegelclub deelt het bestuur van deze vereniging mee, dat de clubavonden in november 5 en 19 no vember worden gehouden. kaarten van donderdag af bij J. Seeg ers, Hoofdstraat 230; zaal „Zomerlust” en de kantine van het sportcomplex „De Elta” in Santpoort-Zuid. Deze avond betekent tevens het afscheid van Prins Jan I, omdat een dag later zondag 11 november dus om elf uur een nieuwe Prins Carnaval zal worden geïnstalleerd. Burgemeester Nielen memoreerde dat de taak van de vrijwilligers niet alleen uit brandblussen bestaat, maar dat zij vele facetten van de hulpverlening op zich nemen. Een speciaal dankwoord sprak de burgemeester tot de echtgenotes van enige vrijwilligers, voor wie hij een bloemenhulde in petto had. Deze „sport-instuif” geldt zowel voor ouderen als voor jongeren, met welke bedoeling ook bij de openings uren rekening is gehouden. Vandaar dat van half negen tot tien uur de trimmers van achttien jaar en ouder welkom zijn, waarna de vloer tot twaalf uur wordt vrijgegeven voor de jeugd van vijftien tot achttien jaar. De leiding berust bij een leraar M.O.-gymnastiek, die zich echter heeft voorgenomen allerminst te zul len optreden als een soort politie agent. Hij zal dan ook voornamelijk fungeren als spelleider en zorgen voor een regelmatige doorstroming, zodat de deelnemers zich optimaal met alle attributen kunnen bezighou den die in de sporthal aanwezig zijn. In de keuze daarvan wordt men geheel vrijgelaten, „lekker dollen” is immers het parool, omdat er aller minst topprestaties worden verwacht. Het ligt toch uitsluitend in de bedoe ling de trimmers na een verkwikken de douche te laten vaststellen: ..Ik ben wel moe, maar we zijn in ieder geval heerlijk bezig geweest!” Op deze instuif kan worden deelge nomen aan turnen, basketbal, tafel tennis, volleybal, badminton en ande re sporten, waar de zaal tot en met zaterdag 27 april 1974 voor beschik baar blijft. Vooral voor oudere trim mers bestaat nog alle gelegenheid zich als deelnemer te komen melden en dat tegen een betrekkelijk geringe bijdrage in de kosten. Personen van achttien jaar en ouder namelijk een gulden vijftig en de jongeren slechts vijftig cent per uur. Op deze wijze hebben de organisatoren de mogelijk heid opengesteld tot een nuttige en sportieve besteding van een deel van de vrije zaterdag Donderdag 8 november zal in Vel- sen weer een begin worden gemaakt met een nieuwe verkeerscursus, zoals gewoonlijk bestemd voor personen van achttien jaar en ouder. Deze cursus duurt vier weken, telkens op donderdagavond van 19.30 tot 22 uur. Belangstellenden kunnen zich hier voor schriftelijk melden bij de bode van het stadhuis, of onder telefoon nummer 19000, toestel 119. Zondag 4 november zal door de b.v. „Exercitia” bij IJmuiden voor de zesde maal een strandloop worden gehou den met als afstanden vier en acht kilometer. Hiervoor starten de deel nemers om 11.30 uur bij paviljoen „Zuidpier”. Inschrijven is mogelijk voor oud en jong, waarbij voor allen een fraaie herinneringsmedalje be schikbaar is gesteld. Voorts worden voor alle groepen: jongens, meisjes, dames, heren en veteranen (boven veertig jaar) telkens nog drie extra prijzen uitgeloofd. Men kan hiervoor van heden af inschrijven bij de volgende adressen: IJmuiden: J. Boezaard, Jupiterstraat 20, telefoon 12597 en G. de Rooy, Rabobank, Zeewijkplein en Sant poort: H. Heeremans, Burgemeester Enschedelaan 5 en F. Alberda, Valc- kenhoeflaan 73, telefoon 378748. VELSEN-NOORD. In verband met de vanavond uit te zenden voet balwedstrijd EuropaZuid - Amerika is de algemene ledenvergadering van de supportersvereniging KIC uitge steld tot dinsdagavond 6 november aanstaande, aanvang 20 uur in de kantine op sportpark „Rooswijk”. De correspondentieclub „Korea” heeft reds in enige honderden geval len kunnen bemiddelen bij het tot stand komen van een hartelijke briefwisseling tussen jongelui in Ko rea en in Nederland. Doordat men echter nog over talrijke adressen be schikt van jonge mensen uit Korea, die eveneens contact zoeken met een Nederlandse correspondentievriend of -vriendin, wordt door de club „Kore- a” ook gaarne een beroep gedaan op jeugdige inwoners van de IJmond. De ervaring heeft geleerd dat het corres ponderen met dit verafgelegen land vijzondere voldoenings schenkt, ter wijl van deze zijde bij de antwoorden nog dikwijls een klein present wordt ingesloten. Wel dient deze correspon dentie in de Engelse taal te geschie den. Een adres in Korea wordt ver strekt door mr. C. Bruin, Holland correspondent van de Meary Pen Pal Club „Korea”, Vaartstraat 12, Haar lem. telefoon 023-327530. Echter niet vergeten bij het aanvragen een post zegel voor antwoord in te sluiten. Damesrokken vanaf 139, J. J. Smaling, bedrijfsinstrumentatle; L. Visarius, nieuwbouw; E. Kuipers, rail- vervoer; C. J. de Ruiter, algemene dienst; J. H. Post, blokwalserij 3: W. Smit, hoogovens; C. A. van der Stel, blokwalserij 1; A. de Blaey, walserij west; J. Bruinenberg, Mekog-produktie; H. J. de Droog, huishoudelijke dienst; J. Gelderman, Mekog-produktie J. J. Sleyser, speurwerk en ontwikkeling; K. Haverland, dienst materiaalbeheer en magazijnen; allen uit Beverwijk. J. F. Crombeen, hoogovens; C. Wallast, administratie inkoop: F. Beentjes, walse rij west; M. J. M. Biemans, rail vervoer; M. H. Aardenburg, elektrotechnische en instrumenttechnische dienst; J. M. van Loon, administratie NVW: C. M. Pan- neket, oxystalf abriuk 1allen uit nekeet, oxystaalfabriek 1; allen uit Hemskerk. C. J. F. Bekkers, Stichting Staalcen- trum; uit Velsen-Zuid. N. H. Warmenhoven, walserij west; W. A. A. J. Koone, produktie sector staal; P. van Vuren, bedrijfsdienst; J. de Peu ter, blokvormengieterij; D. Broekhuizen, werktuigkundige dienst koudwalserijen; allen uit IJmuiden. N. Bijwaard, havens; uit Heiloo. A. G. Meuser, centrale transportplan ning; uit Castricum. C. J. van Woning, staaf- en draad walserij: S. J. van Kordelaar, bedrijfsad ministratie; beiden uit Santpoort. A. J. E. Schweitzer, bouwkundige bui tendienst; D Offenberg, werktuigkundi ge dienst sector ijzer; J. B. Henneke, produktieprogrammering: W. P. Terstal, produktie sector iizer: J. A. van Kuijk, algemene dienst: W. J. Kruun, bedrijfs dienst; J. P. Valkenaar. koudbandwalse- rij 1; allen uit Haarlem. C. W. Hoogeboom. stafgroep grond- en hulpstoffen: uit Bergen aan Zee. J. B. Lief ting, algemene dienst; Egmond-Binnen. J H. Witte, kwaliteitsafdeling; Alkmaar C. Frederiks, algemene Schuurman, staaf- en beiden uit Oudorp (N-H). H. Aardenburg, koudbandwalserij 1; uit Heerhugowaard. Het bestuur van de afdeling Vel- sen-Beverwijk en omstreken van de Algemene Nederlandse Vrouwenvere niging „Tesselschade-Arbeid Adelt” heeft ook voor dit jaar weer een bazar georganiseerd, die zowel in Be verwijk als in Velsen zal worden gehouden. Eerst donderdag 1 novem ber ten huize van mevrouw A. Jong- tien-Thiele, Warande 12, Beverwijk en vervolgens dinsdag 6 november ten huize van mevrouw E. M. Baro nes van Tuyll van Serooskerken Van Limburg Stirum, „Waterland”, Rijksweg 116, Velsen-Zuid. De ope ningstijden zijn telkens van 10 tot 16 uur. Deze vereniging stelt zich ten doel Nederlandse vrouwen van alle ge zindten behulpzaam te zijn bij haar streven in het eigen onderhoud te voorzien. Daarvoor schenkt zij jonge vrouwen een bijdrage in de studie kosten en worden giften verstrekt aan zieken en ouderen, die niet tot werken in staat zijn. De opbrengst van deze bazar is weer voor dergelij ke bedoelingen bestemd. Alpha-soos. In de Alpha-sooiëteit aan het Moensplein te Beverwijk kan men donderdagavond terecht als men van de muziek van de Rolling Stones houdt. De muziekavond begint om 20 uur. Zaterdagavond 3 november draait men in de soos oude 78-toeren platen. BIJ UWVAKMAN-SLIJTER •N ZUIVER NATUUR- PRODUKT ECHTE GRAAN- GENEVER Ik „r PK ADVERTENTIE

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 4