Enorme opwinding in Belangrijke doorbraak in de strijd tegen dopinggebruik Artiesten te sterk voor DCO-oudjes Ook Sport liet Rapid OPEN BRIEF zonder eerste winst Jeugdrijders Uitstel van Figee troefde De Kampioen DSB knap af in de prijzen OOK KNAC HOUDT AUTOVRIJE ZONDAG KOERSEN Fietstoertocht Le Champion Delta Lloyd uit de Europa Cup kort geding Drop Shot-NBB gelederen Orwo/HCAW Zege Steekers POTTERS 1INIA Kttge piepkleine I pikzwarte II pilletjes. Schoonmaken? Goed! Als Bram Broerse’tdoet! D on Overschrijving Lewis-Halman naar HCK: OPSPORING ANABOLE STERO1DEN MOGELIJK GEWORDEN OOSTHOEK GEKLOPT DOOR HCSC MEUBELSTOFFEERDER BIJRIJDER WONINGSTOFFEERDER 25 DONDERDAG 1 NOVEMBER 1 9 73 iedereen die in honkbal geïnteresseerd is. aan JL D. SLECHT - BEVERWIJK ■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■I Wij vragen met spoed Lord Killanin: Goed nieuws. (Van een medewerker) ADVERTENTIE (Van een medewerker) (Van onze sportredactie) Dat het dan toch juist honkbal is ADVERTENTIE ADVERTENTIE waaraan wij aandacht besteden komt mede voort uit sterke per soonlijke belangstelling voor deze sport. Verder beschouwen wij het als een sportieve uitdaging om in het ingeslapen honkbalwereldje (weinig publiek, altijd maar Spar ta of Nicols kampioen) wat be weging te veroorzaken. Wij zullen er met veel plezier aan blijven meewerken dit sfeer tje te bewaren en hopen van har te om naast afgunst en onbegrip, ook wat waardering te oogsten. De directie van Aktie ’68, Namens haar R. Muller. Breestraat 100-102 Beverwijk Dit heeft dus minder dan wordt verondersteld te maken met za kelijk prestige; ons prestige is gebaseerd op de kwaliteit van uit zendkrachten en niet van honk ballers. sportwereld uitermate welkom. Ons doel is de creatie van een kunstmati ge man of vrouw tegen te gaan”. wikkeld. Ik geloof, dat we rond 1976 wel een goede analytische methode zullen kennen om het gebruik van anabolica aan te kunnen tonen. De ene manier is de gaschromotatografi- sche urine-analyse. De andere gang bare weg is de zogenoemde radio- immuniteitstest. Ik zal mij uit alle macht voor een praktische controle mogelijkheid inzetten”. De Nederlandse motorsportbond heeft tot nader order haar evenementen afge last. Het betreft hier een grasbaanwed- strijd te Heeswijk (4-11) en twee cros sen. gere naam van Aktie’68 Kinheim, red.) bij ons altijd een voorbeeld is geweest van een vereniging, waar de integriteit en sportiviteit hoogtij vieren en dat wij mensen als Oosterhof en Van Driel Krol juist door hun opvattingen ten aanzien van amateurisme en verenigingsleven al tijd hebben geacht. De koude douche, die deze vereniging ons evenwel nu en trouwens niet alleen ons bezorgt is voor ons onverdraaglijk”. Gezellige werkkring en goed loon! MENTHOL pellet Mocht het noodzakelijk blijken op ongeoorloofde wijze een sterk honkbalteam te formeren, dan zouden wij nie<t aarzelen ons di rect terug te trekken. Gebleken is echter dat een goede begeleiding, bekwame coaches, belangstelling voor persoonlijke omstandigheden, de „op-naar-de- top”-sfeer, kortom de gehele aan pak bij Aktie ’68/Kinheim, veel honkballers aanspreekt. Arthur Gold, ere-secretaris van de Britse atletiekbond, verklaarde: „Ik heb er altijd voor gepleit indien noodzakelijk de onderdelen van het atletiekprogramma te schrappen, die het gebruik van anabolica in de hand werken”. Dr. Noel Roydhouse, secretaris van de verenigde Britse sportartsen, zag weer kansen voor de ware amateurs: „De echte amateurs krijgen weer net zoveel kans op de zege als anderen. Dat is niet het geval zolang hel gebruik van dit soort stimulerende middelen in de mode is”. Scepsis was echter te beluisteren bij Westduitse dopingexperts. Profes sor José Keul uit Freiburg meende: „Ik kan mij niet voorstellen dat men zo snel het gebruik van anabolica kan vaststellen. Anabole steroiden zijn geen eiwitten zoals bijvoorbeeld insuline, maar vormen een chemische substantie, die de eiwitten slechts op bouwt. De controle daarop zou wel eens heel moeilijk kunnen zijn. Bedenkingen heeft ook dr. Manfred Donicke uit Keulen, die bij de Olym pische Spelen in München de vakwe reld versteld deed staan met zijn onderzoek naar stimulerende amfeta minen. „Het duurde jaren voordat men de methode tot vaststelling van amfetamine, die reeds vijftien jaar geleden bekend werd, goed had ont- De Britse sportraad liet weten tij dens de Commonwealth-spelen, die in januari in Christchurch worden ge houden, voor de eerste maal een nieuw systeem te hanteren ter con trole op het gebruik van anabolica. Onderzoeker dr. Roger Bannister drong er bij sportorganisaties in de gehele wereld op aan plotselinge on aangekondigde onderzoeken te hou den bij sportmensen. De atleten, die volgens de test geen steroiden hebben gebruikt, kunnen dan bijvoorbeeld een bepaald certificaat krijgen. 2.000,—f 6.000,—.hang- geld f 150,per wedstrijd ronselen wegkopen Dit soort kreten werden de afge lopen dagen in sommige dagbla den gepubliceerd wanneer bekend werd dait wéér een hoofdklasse- honkballer overschrijving had aangevraagd naar Aktie ’68/Kin heim. De aftrap van dit treffen werd ver richt door Bobby Vosmaer van Haarlem. Nadat de artiesten van Bovema in de eerste helft door Kees Veerman van The The Cats een 0-1 voorsprong hadden genomen, wist Mathot na rust de score recht te trekken: 1-1. De gasten liepen daarna door goals van Klaas Houweling, weer Kees Veerman en Jaap van Tonge ren tot 1-4 uit. Blankwater haalde nog wel tot 2-4 op, maar Ruud Warns bracht het verschil weer op drie punten: 2-5. Scheidsrechter Frans Derks stak de oud gedienden van DCO daarna een helpend handje toe door de bal in het doel van Bovema te knallen: 3-5. Op dinsdagavond 13 november speelt DCO ’s avonds om acht uur een licht- wedstrijd tegen eredivisieclub Haarlem. HAARLEM Op het veld aan de Belgiëlaan in Schalkwek heeft de Haar lemse derdeklasser DCO gisteravond zijn nieuwe lichtinstallatie officieel in ge bruik genomen met een wedstrijd tus sen de veteranen van DCO en een elftal artiesten van Bovema-Veronica. In dit treffen bleven de artiesten met een score van 5-3 aan de winnende hand. HILLEGOM Voor de eerste klasse A van de Haarlemse zaalvoetbalcompeti- tie bracht Figee het in de Treslongsport- hal te Hillegom tot een 6-5 overwinning op het hoger geklasseerde DSB. Door deze zege kreeg Figee in de staartgroep wat meer lucht. Van Duin zorgde voor een hattrick. Pas scoorde tweemaal en Royé had een keer succes. De productie van DSB werd door Meerveld, Landwheer, Elzinger. Consent en Warmerdam aardig verdeeld. De stand in IA: Sport 2-4, Oosthoek 3-4, HCSC en W’vliet 2-3, Asonra 2-2, Z’dam-Zuid 3-2, DTS 1-0, Rapid 3-0. IB: KZ 4 en ZKV 3 2-4, G. Geel 4 3-4, KIOS 2, Nept 2, NF 2 2-2. W’vliet 2-0, Aurora 3 3-0. (Van onze honkbalmedewerker) Lord Killanin, president van het internationale Olympisch Comité, gaf als commentaar op het succesvolle onderzoek: „Dat is goed nieuws. Iede re stap voorwaarts in de problema tiek van de dopingcontrole is in de Voorzitter Van Bokhoven daarover: „Als sportbond, waarin brandstofgebruik een essentiële rol speelt, zijn wij na tuurlijk des te meer getroffen door het besluit van de minister.” De bond vreest een verminderde recette bij deze wed strijden, die ver buiten de bebouwde kom zouden plaatsvinden. De Koninlijke Nederlandse Motorrij ders Vereniging heeft zich nog niet be raden. Dit komt omdat deze bond geen grote wedstrijden meer voor de zonda gen op het programma heeft staan. „On ze laatste motorcross was afgelopen zon dag in Lochem”, aldus de heer Vaessen van do sportafdeling te Arnhem. „Hoog stens een paar trial wedstrijden, die voor Het staat inmiddels voor ons vast dat deze geruchten werden ver spreid door, of via, afgunstige verenigingen, die het maar moei lijk kunnen verkroppen dat hun spelers zich voelen aangetrokken tot de door ons gesponsorde club. Dat door het verspreiden van deze geruchten ook het Bestuur en de spelers van Aktie ’68/Kin heim volkomen ten onrechte in discrediet worden gebracht, acht men blijkbaar van geen belang. De directie van uitzendbureau Aktie ’68 wenst op deze wijze te benadrukken dat haar sponsor activiteiten in de honkbalsport slechts indirect gebaseerd zijn op reklame- en publiciteit-overwe- gingen. (Het valt o.i. te betwijfe len dat wij ook maar één typiste méér uitzenden omdat onze naam aan een honkbalvereniging is ver bonden). HAARLEM. Er heerst hevige op winding bij het Bussemse Orwo/HCAW over de plannen van de Antlllianen Halman en Lewis om het volgend jaar voor Aktie ’68 Kinheim uit te komen. Halman en Lewis, die na de Haarlemse honkbalweek in 1972 niet met hun ploeg naar de Antillen terugkeerden, werden daarom door de Antilliaanse honkbal- bond voor twee jaar geschorst. Dankzij de inspanningen van het HCAW-bestuur, bij welke vereniging zij zich als lid aanmeldden, werd deze schorsing tot de helft teruggebracht en konden beide spelers aan de Nederlandse competitie deelnemen, mits zij ieder een bedrag van 1500 zouden overmaken aan de Antilli aanse en de Nederlandse bond gezamen lijk, als vergoeding voor de door deze bonden gemaakte kosten. Daar zij niet over deze bedragen konden beschikken, heeft de vereniging HCAW hun die voorgeschoten. Het in de tweede klasse C leidende Hillegom maakte tegen Bakker Zn. geen fout en kwam met een score van 9-3 tot zijn zesde overwinning in succes sie. Met vier goals was De Jong topsco rer. Pijpers kwam tot een hattrick terwijl Van der Velde en Van Lierop eenmaal scoorden. De tegenpunten kwa men op naam van Van der Krogt (2x) en Hogervorst. WHB bleef in dezelfde klas door treffers van Assendelft (2x), Van Ginhoven (2x) en Van de Fange met 5-4 op winst tegen SVB, waarvoor Pijnaker (2x), Sprokkelenburg en Scho tanus het net wisten te vinden. In de resrve derde klasse A bleef Kennemer- land 3 met een score van 2-1 de baas over DVS 2. HCAW-secretaris Fijth: „Dit bedrag zullen zij eerst weer terug moeten beta len, alvorens wij tekening van de over schrijvingsformulieren ook maar in overweging nemen. Ook dan evenwel is het nog geenszins zeker dat wij tol tekening over zullen gaan. Dit heeft niets te maken met de sterke geruchten, die in Bussum de ronde doen, over geld, dat zij van Aktie ’68 zouden hebben ontvangen. Wij hebben kennis gekregen van bepaalde zaken, die ik op het ogen blik nog niet openbaar wil maken, maar waar we op het juiste ogenblik gebruik van zullen maken om het morele on recht, dat men ons tracht aan te doen, de nek om te draaien. Het moet mij verder van het hart, dat HCK (de vroe- DEN HAAG (ANP) De Koninklijke Nederlandse Automobiel Club (KNAC) en de Nederlandse motorsportbond heb ben besloten de nog resterende wedstrij den voor de komende zondagen af te gelasten. De KNAC heeft de KNAC- herfsttocht van 9 en 10 november uitge steld tot nader datum en de aangesloten en door haar erkende automobielsport- clubs verzocht, de voor de nabije toe komst geplande autosport-evenementen tot een nader te bepalen tijdstip uit te stellen. Het hockeyprogramma, dat voor zon dag 4 november is vastgesteld, zal nor maal doorgang vinden. De verenigingen zijn echter gerechtigd in onderling over leg voor zondag vastgestelde wedstrijden op de daaraan voorafgaande zaterdag te spelen. Het voor zondag 11 november vastgestelde bekerprogramma zal wor den vervangen door een programma van inhaalwedstri j den. de komende zondagen op het program ma staan, komen in gevaar.” AMSTERDAM. De Nederlandse ta- feltenniskampioenclub Delta Lloyd heeft op teleurstellende wijze afscheid geno men van het Europa Cup-toernooi voor landskampioenen. Tegen het niet zo sterke FC Saarbrücken (West-Duitsland) werd een 1-5 nederlaag geleden. Voor Delta Lloyd, gehandicapt door het ont breken van de geblesseerde Bert Schoofs, zag Carel Deken kans in ieder geval nog de eer te reden. Voor deze ludieke lichtwedstrijd, die muzikaal opgeluisterd werd door de Harmoniekapel van de NZH en een disco-show, bestond met 3.200 toeschou wers bijzonder veel belangstelling. Er waren vooral veel jongeren onder de kijkers. „Die belangstelling is ons on danks concurrentie van voetbal op de televisie erg meegevallen”, merkte een tevreden secretaris E. Doornebosch van DCO na afloop op, „er is de laatste tijd vier keer bij ons ingebroken en dat leverde een schadepost van achtduizend gulden op. We moesten daarvoor de pot van het lichtfonds aanspreken en die is na gisteravond weer aardig gespekt.” Hoe de nieuwe lichtinstallatie heeft vol daan? „Heel goed”, vindt de heer Door nebosch, „alleen bij de doelen zullen we nog een paar schijnwerpers geplaatst moeten hebben, want daar was het nog een beetje donker.” (I^n onze korfbalmedewerker) HAARLEMIJMOND. Ook in de derde wedstrijd voor de micro-korfbal- competitie is Rapid er niet in geslaagd een punt te bemachtigen. Het spel bleef ook nu (nog) gespeend van vernuftige korfbalingrediënten zoals snel aanvals- spel, combinaties, doorloopballen en ver dedigend naast de aanvaller gaan staan bij de lijn zodat bij foutief plaatsen kans op balbezit ontstaat. De Oosthoek verloor tegen het Helderse HCSC, door dat de gebruikelijke vechtlust en het doorzettingsvermogen ditmaal ontbraken. Watervliet speelde in Zaandam tegen Zaandam-Zuid gelijk. De Oosthoek begon sterk. De eerste de beste aanval leverde een prachtige door- loopbal en een strafworp op. Beide werden onbenut gelaten. Cor Blanken schoot even later van afstand raak, 1-0. Bij het opbrengen van de bal naar de aanval ging er „iets” mis. HCSC'profi teerde van de geboden kans, 1-1. In de elfde minuut wist Tineke Kaptein met een afstandschot voor 2-1 te zorgen. HCSC ging wat rustiger spelen, het combineerde net zolang tot dat een grote doelkans werd bereikt. Bij de rust was het dan ook al 2-4. Ook in de tweede helft een soepeler draaiend HCSC. De Oosthoek aanvallen waren zonder ge vaar. Vijf minuten voor tijd gaf Peter v.d. Kroft middels een strafschop en een afstandschot de eindstand een wat beter aanzien (4-6). Het aanvalsvak van Rapid verzuimde behoudens een aantal afstandsschoten die afdwaalden zich doelkansen te verschaffen. Niemand „vulde aan” onder de korf, zodat elke aanval voortijdig vastliep. Sport combineerde iets te veel en vergat te schieten. Toch kwamen de gasten met 0-2 voor omdat twee prachtige doorloopballen de roos troffen. Tien seconden voor rust schoot de ijve rige Cor Roelofs zijn ploeg naar 1-2. Een duw in de rug van Cor Roelofs was voor scheidsrechter Oversteege aanlei ding Rapid voor de tweede maal een strafworp toe te kennen. Roelofs schoot nu wel raak: 2-2 Nadat beide ploegen nog een strafworp hadden laten liggen kwam Sport twee minuten voor tijd via een afstandsschot aan een toch wel verdiende 2-3 over winning. De reserve’s van Neptunus en Nieuw Flora verloren in de Zaanstreek. Nieuw Flora had de pech dat een auto onder weg was blijven steken. De ploeg moest gewijzigd in het veld verschijnen en bovendien kreeg de broodnodige concen tratie een gevoelige deuk. De uitslagen: IA:. Zaandam-Zuid Watervliet 3-3, Rapid Sport 2-3. Oost- Londen een methode ontwikkeld, waarmee het gebruik van steroiden kan worden aangetoond aan de hand van bloed- en urine-monsters. Dr. Roger Bannister, voorzitter van de Britse sportraad en de eerste man die de mijl binnen de vier minuten liep, zei: „Ik hoop dat het Internatio naal Olympisch Comité en andere sportautoriteiten deze nieuwe tech niek zullen aanvaarden en een effec tieve bijdrage zullen leveren in de strijd tegen het wereld verbreide kwaad van doping LONDEN (Reuter/SID) Britse onderzoekers hebben een methode ont wikkeld om de aanwezigheid van doping bjj atleten door middel van spier- versterkende anabole steroiden vast te stellen. De Britse sportraad, die de gevonden methode kenschetst als een zeer belangrijke doorbraak, zal het Internationaal Olympisch Comité, de internationale sportfederaties en de be treffende regeringsautoriteiten van de resultaten op de hoogte stellen. Het aantal wedstrijden voor de com petitie betaald voetbal, dat van zondag naar zaterdag is verschoven, is opgelo pen tot acht. In de eerste divisie staan de ontmoetingen CambuurVeendam, VolendamFC WV, Volewijckers Heerenveen en EindhovenSC Amers foort nu voor zaterdag genoteerd. De eredivisieduels SpartaFC Utrecht, Go Ahead EaglesNEC, FC Amsterdam FC Twente en FC GroningenNAC wa ren al vervroegd. De Britse sportraad stelde woens dag: „Men gelooft, dat het gebruik van anabole steroden een factor is geweest bij het opvoeren van presta ties in vele Olympische sporten en dat in sommige takken van sport deelnemers, die geen steroiden ge bruikten, weinig kansen hebben om te winnen”. (Van onze sportredactie) ASSENDELFT De Noordhollandse fietstoerclub Le Champion heeft de auto loze zondag aangegrepen om een fiets tocht door een groot deel van Noord- Holland te organiseren. De tocht start zondag tussen 10 en 11 uur bij café De Eindspurt in Beverwijk. De deelnemer» rijden dan via Alkmaar, Purmerend en de Zaanstreek terug naar Beverwijk. Het is ook mogelijk een parcours over de helft van deze afstand, 35 kilometer dus, af te leggen. Het inschrijfgeld ge draagt voor volwassenen 2,50, voor jongeren tot en met 14 jaar ƒ1,50 Bij de dertien jarigen finishte Nees de Bondt als tweede. Een tweede prijs inde ook Ab Harren in de leeftijdsgroep van twaalf jaar. Andrie Laviére werd vierde. Jos de Bie kwam bij de tienjarigen op de tweede plaats en Marco Barnhoorn finishte als vierde. Tenslotte greep Ri chard Tol een tweede prijs in de jongste leeftijdsgroep van acht jaar. In een door Amsterdammer Rob Bessems gewonnen race voor aspiranten kwam Martin Plui- mers op de zevende plaats. De anderen van De Kampioen wisten zich niet te klasseren. (Van onze wielermedewerker) HAARLEM. Door de wielerclub Victorie werd op het industrieterrein nabij Sloterdijk in Amsterdam als af sluiting van het seizoen een groot jeugd- toernooi gehouden en daaraan namen ook leden van het Haarlemse De Kam pioen deel. Bij de negenjarigen zorgde het meisje Joke Barnhoorn uit Haarlem voor een verrassing door de jongens te kloppen. Zij fietst nog niet zo lang en doet het heel behoorlijk. (Van onze wielermedewerker) NOORDWIJKERHOUT. De 23-jari- ge Hans Steekers uit Noordwijkerhout heeft zondag in de omgeving van de nEgelse plaats Birmingham een interna tionale wielerveldrit voor profs en ama teurs op zijn naam gebracht. Nadat er drie rondjes waren af gelegd, ging Stee kers er vandoor en moesten zijn belagers hem laten gaan. De Engelse kampioen Atkius bleef hem heel lang op zo’n vijf tig meter volgen,- maar moest in de slot fase meer terrein (drie kwart minuut) prijsgeven. Op het duinparcours bij Noordwijker hout hield de Ren- en Torevereniging zaterdagmiddag de eerste veldrit van dit seizoen en die werd gewonnen door Bas Langeveld uit Lisse. Met twee leng tes verschil hield hij Kees v. d. Wereld uit Nieuwkoop achter zich. Derde werd de Noordwijkerhouter Nico Slingerland en vierde Rhett van Trigt uit Hillegom. Zaterdag wordt een begin gemaakt met de wintercompetitie veldrijden. hoek HCSC 4-6. 1B: ZKV 3 Nept.2 3-1, KZ 4 NF 2 9-6, 3B: H’lem 3 H’kerk 2 4-1, OK 4 SDO 4-3, 4B: Aurora 5 OK 5 3-4, Rapid 3 KIOS 4 3-1, Nept 4 W’vliet 3 0-5, Jun I:“ Aurora Roda 7-6, Jun. 3B: NF 2 Nept. 6-2. HAARLEM Het kort geding dat de Haagse badmintonvereniging Drop Shot heeft aangespannen tegen de Nederland se Badminton Bond is uitgesteld tot maandag 19 november. Aanvankelijk zou de president van de Haarlemse rechtbank zich vrijdag al met het ge schil moeten bezighouden maar Drop Shot is tot uitstel overgegaan. De advo caat van de Haagse club (mr. Janssen van Raay) hoopt dat in de tussentijd een vergelijk tussen beide partijen kan wor den getroffen „omdat deze zaak eigen lijk niet voor de rechter thuishoort.” Sn: 1. Kemal Hagheweyde (R. 3.9 1.24,9, 2. Kamo Quick, 3 pl 1,50 1,20 1,40 kop 4,20 trio BramBroerseb.v. Zaandam/telefoon 075-12 34 68 ■UmF schoonmakers/dienstverleners WASSENAAR De uitslagen van de woens dag op Dulndigt gehouden koersen zijn: Eemnesprljs, 2040 m: 1. Kid Aster (S. Hart man) 2.53,5 1 25,0, 2. Karamba, 3. Lestavll; w. 3,80 pl 2,80 3,40 4,50 kop 13,80 trio 325,70. Prinses le Brafprijs, ca. 1800 m: 1. Coven Cat (mej. L. Davis) 1.57,8, 2. Yubarajah, 3. Paradiso’s Boy w 4,90 pl 1,70 1,30 2,20 kop 8,30 Elspeetprijs, 2040 m: 1. Jolltha d’Aster (H. Schoonhoven)) 2.48,9 1.22,8, 2. Linda, 3. Jasji; w. 11,20 pl 2,90 2,30 2,10 kop 20,50 trio 736,90. Eindhovenprijs. 2040 m: 1. Limbus Hanover (T Kooyman) 2.51,9 1.24,3, 2. Kris Areta, 3. Ikó; w. 3,80 pl 1,80 1,70 3,10 kop 7,40. Swashbucklerprijs, ca. 1900 m: 1. Tonka (P. Barendregt) 2 07,8, 2 Joeri, 3. Lavendel; w. 15.30 pl 6,10 4,80 29,20 kop 8,60 trio in willekeu rige volgorde 6.227,40. Amatricekampioenschap. 2040 m: 1. Golden Wish (mej. A. van Os), 2.48,7 1.22,7, 2. Ida S, 3. Ike Padua B.; w 7,60 pl 2,70 5,20 6,40 kop 5,00. Elstprijs, 2100 m: 1. Henry Belwin (B. van Klaveren) 2.51,6 1.21,7, 2. Fletcher D, 3. Don Camillo; w 2,70 pl 1,40 1,30 4,40 kop 3,90 trio 137,70 Grote Nuy Meubelprijs, ca. 3600 m: 1. Patrick E. Bloem) 4.18,2, 2. New Electric, 3. Tudor Magic; w. 46,80 pl 4,60 2,60 1,70 1,70 kop 13,40. Eextprijs, 252oSn: v.d Lubbe) 3.33,9 1.24,9, Leonard; w. 3 i 1": 29,10. Emmenprijs, 2140 m: 1. Le Cup Areta (M Bouwhuis) 3,05,4 1 26,6 2. Locus de Bois, 3. Lajos van Amstel; w 4,20 pl 2,00 1,70 1,80 kop 8,90. Totalisatoromzet 260.205,00. Het gebruik van anabole steroiden, afkomstig van mannelijke hormonen, is bekend bij vele belangrijke sport mensen, ondanks dat het gebruik er van ten zeerste wordt afgekeurd. Het middel bouwt het spierweefsel op, wat bij intensieve training resulteert in grotere kracht. Anabole steroiden zijn in het bij zonder populair bij gewichtheffers, kogelstoters, kogelslingeraars, discus en speerwerpers, maar ze worden ook gebruikt in vele andere takken van sport met inbegrip van de sprint, de hordenloop, verspringen, wielrennen en worstelen. Vele wereldrecords van de laatste tien jaar worden toegeschreven aan het gebruik van dit soort doping. Tot dusver was er geen controle mogelijk. Het feit dat behandeling' met steroiden kan worden stopgezet ver voor een wedstrijd, zonder dat het effect verloren gaat, houdt in, dat ogenschijnlijk elk spoor van doping uit het lichaam verdwenen is, tegen de tijd dat de atleet zijn prestaties levert. Nu heeft echter een groep onderzoekers van het universitaire ziekenhuis van St. Thomas in 1M1P

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 25