Nü Koop 't nu voor straks 0 p iJwtêklWeiv Nü IHl’l r 1 GESPREK JAN BLAASER MET LOE LAP HEMA .Een boek tilt je er bovenuit. I I I i I I I I I 4,^. 1 ua nr I 1 L H VERKOOPSTERS GEVRAAGD Boeken kunnen mensen verder helpen. Ze dragen nieuwe kennis aan en nieuwe inzichten. Ze brengen standpunten bij-niet ter vervanging van levenservaring, maar ter versterking en verdieping ervan. Niet voor niets hebben de lezertjes onder ons het verder geschopt. Noem ze boekenwurmen, maar zij lachen later en dus het best. Daarom is het zo bevrijdend een boek winkel binnen te stappen. Omdat er kennis te koop is. En wijsheid. En plezier. En spanning. En ontroering. En schoonheid. In welke richting uw interesse ook uitgaat, een gesprek met een boekhandelaar kan u stukken verder helpen. PART-TIME VERKOOPSTERS In Nederland hebben we gelukkig al tijden geleden afgerekend met het analfabetisme. We hebben op school immers allemaal leren lezen. Toch koopt één op de drie Nederlanders nooit een boek. Toch maakt één op de drie Nederlanders geen gebruik van de grootste geestelijke rijkdom die we bezitten. Het lijkt wel of voor één derde Neder land het allemaal voor niks is geweest: de leerplicht, de smakken belastinggeld die we aan onderwijs besteden. Het is een treurige zaak, maar één van de drie Nederlanders staat geestelijk LOE LAP r L EK MlliM J 26 NOVEMBER 1 973 IOND ‘Aanbiedingen voor Vroege Sinterklazen geldig t/m 7/1L 1 S‘ 4 kol I i Voor een lange winter: wanne meisjesduster. Lekker lang, effen model met ruitjesgamering en opgestikte zak In bleu, rood, turquoise en wit. Mt 128-140-152-164 19.75 'n Echte poppewagen, kompleet met matrasje. Inklapbaar, met verstelbare kap, flinke wielen en stevige banden. Kleine moedertjes zün wég van de moderne kleuren. Normaal 49.75 nü 44.75* Roland overhemden van polyester/ katoen. Normaal model in ruitdessin. Afgeslankt model met hoge lange puntboord in streepdessin. Diverse kleuren. Mt. 36/37 tot 42/43. Keus genoeg voor Sinterklazen die er vroeg bij zijn 15.75. Voor het hele gezin: een voetbal spel voor spannende cup-wedstrijden 't Speelveld is maar liefst 80x45 cm groot, en't heeft een stevig inklapbaar metalen onderstel Normaal 39.75. Nü 35.75* Flipperspel voor de Heintjes. Verstandige Sinten kopen 't nu alvast, dat trek- en schietspel met bewegende doelen, veerwerk en tijdklok. Normaal kost 't 29.75. Nü 26.75* f A." aa MMH - te»1’ i I ,4i Hl I 26.75 75 7*, J Loe Lap (Bij verzoekpro- - LE Pak de telefoon en bel ons voor een afspraak. welke jonge vrouw wil in een fijne sfeer ons komen helpen met de verkoop van modieuze dameskleding. U vindt bij ons een gezellig team. Een goed salaris, vier weken vakantie en U bent ’s maandags vrij. Bl( me Ve Oo ta; Jan Blaaser MAASTRICHT ANTWERPEN K: tir v. Ostadestraat 2 - 6 - Kleverpark - Haarlem Tel. 2519 37 Nu KI: slu Ve De Te B< ov 20 TU H'Y CE SC BL Ook kundige voor 3 a 4 dagen per week zijn van harte welkom. MODE We hebben toch allemaal leren lezen. Waarom doen we het dan I De heer W. van O. te G. "Die kachel had ik niet meer nodig. Ik sta nog maar alleen en ik ga in een verzorgingsflat Die buiskachel bleef over. Hup, in de krant ermee dacht ik. Dan kun je zien hoe die kleine rubriekadvertenties worden gelezen. Allemaal jonge mensen die öf helemaal net begonnen öf bij hun centrale verwarming een gezellige kolenkachel wilden hebben. Wat zeg je daarvan." Het dagblad is uw kontaktadres. UJ zo weinig? (Publicatie van de Collectieve Propaganda van bet Nederlandse Boek) dig in te bouwen door geringe diepte. Katalogus prijs 165, Bij mij 99,50. Beltek 8-track auto ste reo cassette recorder. Automatische head clea ner. Fijnregeling. Af standbediening 2 x 5 W. Compleet met inbouw- set. v Katalogus prijs 325, Bij mij voor 165, Incl. 2 originele Beltek speakers voor f 199, Diktafoon/cassette - re corder van Beltek. Zeer kompakte afmeting van 100 x 22 x 146 mm. Inge bouwde microfoon, tel ler, automatische op name. Aansluiting voor extra mier., oortelefoon, opname radio en aan sluiting voor lichtnet adapter. Bijzonder geschikt door de geringe afmeting als diktafoon voor dokto ren, vertegenwoordigers e.d. Compleet met tas en polsriem. Katalogus prijs 198, Bil mij f 98,—. Cardanhuisbeugel. De oplossing voor plaat sing van cassette afspe- ler of radio in de auto. Deze zeer stabiele beu gel wordt op eenvou dige wijze gemonteerd op de cardantunnel, zonder het boren van gaten. Katalogus prijs f 29,90. Bij mij voor 9,90. Ocelot portable radio. Middengolf en F.M. Zeer solide uitvoering. Afme ting 170 x 100 mm. Zeer selectieve ontvangst. Katalogus prijs f 69.50. Bij mij f 49,50. En dan natuurlijk nog de originele met de hand gemaakte en ge borduurde Afgaanse jas. Pas op voor namaak. Dit is nog steeds de echte vanaf f 89, Jan het is teveel om op te noemen, maar er zijn nog zoveel van de be kende artikelen, zoals, slaapzakken, visspullen, gereedschan en cam ping artikelen. Jan: Loe, mag ik even. Ik wou even die laar zen betalen, wat kosten ze? Loe: Dat lees ie wel in de krant. HAARLEM AMSTERDAM ARNHEM KI. Houtstraat 7 Gr. Houtstr. 156 DEN HAAG tel. 023 - 32 12 32 tel. 023 - 31 47 11 ROTTERDAM Jan: Zeg Lpe, wat heb je nu weer aan je hoofd gehaald; laarzen? Loe: Sinds wanneer draagt men laarzen aan zijn hoofd? Jan: Nou ja. Bij jou weet je het nooit. Loe: Dat is de attractie van mijn zaken. Voor ik het wist had ik 35000 paar laarzen van het Zweedse leger ge kocht. Jan: 35000 paar Hoe kom je d’raf? Loe: D’raf? Hoe kom je d’ran? D’raf komen voor 9,75 per paar, dat kan jij ook. Jan: Hoe kan dat voor die prijs? Loe: Luister Jan, dat is een kwestie van inko pen. Ze zijn wat gedragen Jan: Lopen die soldaten dan niet? Loe: Nee, ze zijn wat gedragen Jan: Wie, die soldaten? Loe: Nee, die laarzen Ze zijn wat gedragen, maar in een perfecte staat, met zo goed als nieuwe zolen en van origineel kalfsleer. Jan: Echt kalfsleer? Loe: Als je me niet ge looft, mag je even proe ven. Jan: Straks ga je me nog vertellen, dat een goeie kok er nog iets lekkers van kan maken. Loe: Nou je ’t zegt, ik heb al vier koks binnen gehad. Maar even serieus. Als het straks echt winter wordt en al die jongens buiten moeten werken, dan hoop ik dat ik er nog wat over heb. Jan: Ik moet er in ieder geval een paar van heb ben om te vissen. Loe: En als je daar nou bij neemt zo’n Ameri kaanse Army lichtge wicht officiersregenjas, ook voor 9,75 Jan: Dan ben ik een Zweedse Amerikaan Loe: om mee uit vissen te gaan. Jan: Nou staan we wel gein te maken over een paar laarzen van f 9,75 maar één stap verder en ik sta voor een inge wikkelde microscoop van f 355,in dezelfde zaak. Hoe rijm je dat? Loe: Jij zegt het, ande ren denken het, maar wat bedoel je nou pre cies? Jan: Nou Loe, stel je even voor, ik ben stu dent. Loe: Heb je je college geld al betaald? Jan: Nee. daar wou ik nou de microscoop voor kopen die daar staat voor 355, Loe: Wat houdt je te gen? Jan: Nou Loe. ik vraag me eigenlijk af, of ik die nou wel kan kopen in een winkel waar ze ook regenjassen en laar zen enz. verkopen. Loe: Jan, waarom zou iemand bij mij niet een paar laarzen en een microscoop kopen of omgekeerd? Al zou ik bruine bonen en auto’s verkopen 1 Ze moeten goed en goedkoop zijn 1 1 Dat is mijn principe 1 1 1 Jan: Loe. wij hoeven elkaar niets wijs te maken. Dit is een advertentie, dus noem nou nog wat artikelen. Loe: Nou krijg jij een keer je gramma. Hier komt het: Een portable kleuren televisie, beeldscherm diameter 37 cm. In zeer moderne uitvoering. Kwaliteit wordt ge waarborgd door het Hi tachi. 6 maanden vol ledige garantie. Katalogus prijs f 1898, Bij mij voor 1395, Prisma verrekijker, merk Apollo, afmeting 8 x 40, met coated len zen. In bijpassende kunstleren draagtas. 1 jaar garantie f 69, Jan, hier mijn Beltek- serie en ik durf gerust te zeggen, dat ik daar uniek mee ben voor Ne derland. In Amerika een begrip van hoogste kwa liteit en daarom in Europa tot nog toe te duur geweest. Maar als Loe het te koop heeft is het gebeurd met de prijzen. Volg even Jan: Beltek auto-radio. Mid dengolf met drukknop- systeem. Zeer eenvou- f 1 'r H, Li Sik. afl r J. ,.;r. i

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 26