Wethouder Camfferman: elkaar Architect en Stichtingsbestuur snoeiden drastisch in plan van 1971 Nadelig saldo verwacht van f 460.000 Waar vindt U eksklusieve interieurs? EXTRA „Ze bijten heus niet” KOFFIE CONCERT rw klassiek tijdloos I^^SIrïlSIrï) Raamsingel 42, Haarlem. CAMERA NOVA VERRASSENDE WOONIDEEËN <8 Cox’s. Die smaakt. Cox’s. Die smaakt. Cox’s, Die smaakt. W camera nova Kort IJmondnieuws Aanvoer schorseneren niet groot HETGARANTIEBEWUS'- CONCERTGEBOUW HAARLEM SCHEEPVAART STRIJKKWARTET 4 V R IJ D A G 2 NOVEMBER 1973 Wijzigingen Beverwijk In Subsidies 6^tandigvleet’nap, (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Het in november gelanceerde miljoenenplan van de gemeente Beverwijk om naast de openbare bibliotheek nabij de Wijker- toren een cultureel centrum te bouwen is aanzienlijk zo niet drastisch gewijzigd. Wilde Beverwijk ter plekke een cultureel annex creatief cen trum van maar liefst 6,5 miljoen (guldens van 1971) uit de grond laten verrijzen, donderdagavond behandelt de raad een voorstel van B. en W. BETER DRUKWERK BESTELLEN? GEBOORTE? VERLOVING? HUWELIJK? Alleen Krommenie maakt Novilon. VAN RIXEL zo’n drukker Oosterduinweg 29 tel. 14768 IJmuiden J I ----• Een zondag zonder AUTO is geen zondag zonder KUNST ZONDAG 4 NOVEMBER om akkoord te gaan met de bouw van een ontmoetingscentrum van on geveer 3,6 miljoen (prijspeil 1973), ergo een bezuiniging ten opzichte van het eerste nauwelijks haalbare plan van 2,9 miljoen. Beverwijk meent voldoende redenen te hebben het te verwachten nadelig saldo van het ontmoetingscentrum, ruim 461.000 te kunnen opbrengen. In het meerjarenplan is voor 1975 rekening gehouden met een subsidie van 630.000 en voor 1976 van 655.000. Hoogoven-pot Als u vanaf de Schouwburg naar het Houtplein gaat en U blijft langs het water rijden, dan stopt U bij nummer 42. Daar vindt U karaktervolle meubelen. Tel. 31 51 12. U s ;.'f 11.30 uur KOFFIE 12.00 uur MUZIEK AMSTERDAMS Haydn, Mozart, Schubert s c f f I f 1 l i wo Ontmoetingscentrum 3,6 miljoen ADVERTENTIE ADVERTENTIE ADVERTENTIE A ADVERTENTIE I ADVERTENTIE I 12-3 uur ADVERTENTIE ADVERTENTIE ADVERTENTIE .oef A Er zijn diverse verkleiningen aange bracht aan de toneelaccommodatie (klei nere toneeltoren), kleedkamers, gardero be en hal. Wethouder Camfferman ze bijten elkaar niet multi-functioneel verband de beide bo venzalen hiertoe te benutten. Alleen Novilon vloerbedekking heeft het Gouden Keurmerk van de Nederlandse Vereniging i van Huisvrouwen. Alleen op Krommenie Novilon staat Novilon. ken, terwijl de begroting 1975 slechts gedeeltelijke lasten draagt. In het meer jarenplan is voor 1975 en 1976 580.000 subsidie opgenomen, terwijl voorts voor het creatief centrum voor die jaren een bedrag is geraamd van respectievelijk ƒ50.000 en ƒ75.000. Amersfoort 1 te Hamburg Atlantic Star 1 te Liverpool Banda 1 te Gdansk Chevron Arnhem 2 te st. James verw. Freetown 1 v Hamburg n Antwerpen Ilias 1 v Rotterdam n Cadiz Koratia 1 te Kandia Bay Lelykerk 1 v Dubai n Kuwait Merwelloyd 1 te Bremen Nedlloyd Kingston 1 te San Francisco Philippia 2 te Shuaita verw. Straat Chatham 1 te Manganui Tinto 1 te Laguaira verw. Tinto 1 te Armuelles Ulysses 1 te Willemstad Veendam 1 te Calloa Inbraak. Vannacht is ingebroken in een LEAO-school aan de Beverwijkse Laan van Blois. Er wordt niets vermist. Het gehele gebouw is geschikt voor exposities zodat een afzonderlijke expo sitieruimte kan vervallen. Het Stichtingsbestuur is niet zonder meer akkoord gegaan met het gewijzigde plan. Een aantal leden van het uit zeventien leden bestaande bestuur vroeg zich af of het niet beter is een aanvullend onderzoek te laten verrich ten, want het eerste onderzoek naar de behoefte van een ontmoetingscentrum dateerde van 1968 en sinds die tijd zijn de omstandigheden, ook plaatselijk, aan zienlijk gewijzigd. Zij zouden liever een hernieuwd onderzoek naar de gebruiks mogelijkheden van het centrum, willen instellen. De andere leden van het be stuur gingen hiermee niet akkoord en meenden, dat een vereenvoudigd en al ternatief plan aan de raad moest worden voorgelegd. „Ondanks de verschillende standpunten is er een vereenvoudigd plan tot stand gekomen met samenwer king van alle leden van het bestuur en in overleg met architect Koldewey”, aldus het college. Bovendien wees hij op het feit, dat de beheerder van De Slof, Cees Berg huis, lid van de gemeenteraad is en nimmer heeft aangedrongen op een „fusie" van twee gebouwen. Ook de Stichting Vrijtijdscentrum De Slof wijst een fusie van de hand om de doodeenvoudige reden, dat De Slof zich op een geheel ander publiek richt dan het gemeentelijk ontmoe tingscentrum. BEVERWIJK. De aanvoer op de donderdag door de veiling Beverwijk gehouden speciale veiling van schorsene ren was nog niet groot. Er was slechts een totaal aanbod van5000 kilo waarvoor de handel veel belangstelling toonde. Voor de A-sortering werd van 90 tot 102 cent per kilo betaald, de B bracht van 65 tot 66 cent per kilo op en voor de C. werd van 28 tot 32 cent per kilo betaald. De veilingen van schorseneren worden om de veertien dagen gehouden. Men verwacht wel een grotere aanvoer want er „zitten” hier en daar nog wel enige kwekers die dit produkt telen. Wonen volgens "het boekje" is als dineren met een r- vast menu: heel smakelijk wellicht, maar zonder verrassingen,’n beetje saai eigenlijk. Fijnproevers willen variëren, kombineren. Hun eigen/ smaak moet de doorslag geven. Camera Nova is ft ingesteld op zulke eigenzinnige woners^ adviseert deskundig maar vrijblijvend-en heeft jf een zó afwisselend assortiment dat "wonen la Over de financiering van het ontmoe tingscentrum vermeldt het nieuwe voor stel van B. en W. niets, maar het college verwijst naar de oude raadsvoordracht uit 1971, waarin een schema van die financiering is opgenomen. Een nieuw te vormen Stichting zal zich, als de raad akkoord gaat met het nieuwe ontmoetingscentrum, met de fi nanciering bemoeien. Als eerste aanzet van die 3,6 miljoen bouwkosten kan de vetpot van Hoogovens open worden ge trokken. heeft zich niet verloren in bespiegelin gen omtrent eventuele subsidies van rijk en provincie. „Men is ervan uitgegaan, dat van die zijde niets te verwachten valt”, zo delen B. en W. mede. De subsidie in het exploitatietekort zal voor het eerst in 1976 op de begroting druk- (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. In het voorstel de bouw van een ontmoetingscentrum van 3.6 miljoen gulden is met geen woord gerept over het plan van de Stichting Vrijtijdscentrum De Slof een Nieuw vrijetijdscentrum te bou wen. Volgens een onlangs gehouden enquête bestaat er voor de nieuwe Slof aan het Raamveld een enorme belangstelling van tientallen vereni gingen. Wethouder ir. J. Camfferman hierover telefonisch om commentaar gevraagd zei ons, dat de Slof in het geheel niet ter sprake dient te ko men. „Ons centrum en de nieuwe Slof bijten elkaar niet”, zei hij kort af. openbare bibliotheek. Het exterieur van het centrum zal zich iets wijzigen, maar veel is dat niet. De grote wijzigingen worden in het centrum voltrokken. Hoe wel de maquette een open karakter draagt, wil het college van burgemeester en wethouders het ontmoetingscentrum beter in verbinding laten stellen met de ruimte buiten. Koldewey had in het eerste plan al veel glaswanden gebruikt. De wanden van de grote zaal wor den op de begane grond uitgevoerd als schuifwanden, zodat de grote zaal en de omringende ruimten tot één geheel kun nen worden gemaakt. ft) De onder het gebouw geplande kel ders zijn tot een minimum beperkt. De kosten van het centrum zullen natuurlijk sterk stijgen naarmate de re alisering langer op zich zal laten wach ten. Men verwacht dat de bouw onge veer anderhalf a twee jaar zal duren. Het bestuur van de stichting verwacht een nadelig saldo van 461.000. Men In het oorspronkelijke plan is heel wat geschrapt. Om bijna drie miljoen te bezuinigen heeft men de volgende wijzi gingen aangebracht: De hellende vloer is nu beweegbaar gemaakt (het plan 1971 ging uit van een vaste- oplopende vloer met vaste zit plaatsen) en kan nu in horizontale stand worden gebracht, zodat een verbinding ontstaat met de omringende vloeren. Grote showavonden, carnaval en uitvoe ringen zijn dus nu in het nieuwe cen trum mogelijk. Het aantal zitplaatsen in de grote zaal is teruggebracht tot 600 (was 700) en dat in de kleine zaal tot 200 (was 250) De Stichting zal dus op de vrije kapi taalmarkt een een bedrag van ruwweg twee miljoen gulden moeten lenen. B. en W. stellen de raad voor de gemeente garant te stellen voor rente en aflossing van de door de Stichting te sluiten geldlening. Het restaurant is vervangen door een bescheiden coffeeshop, terwijl de keuken daarbij is aangepast De in de kelder geplande creativiteits- ruimen kunnen vervallen door in Hoogovens schonk Beverwijk enkele jaren geleden in het kader van een raamovereenkomst Zeestraat, die de bouw van fabrieken langs deze weg re gelde, een bedrag van anderhalf mil joen gulden. Zes ton hiervan is inmiddels voor de bouw van de sporthal gebruikt en de resterende gelden kunnen voor het ontmoetingscentrum worden gebruikt. Maar de rentebijschrijvingen in de afge lopen jaren zorgden er voor dat die 900.000 al bijna zijn uitgelopen tot zo’n anderhalf a twee miljoen gulden. e—'naPPe/ Haarl. Dagblad 19 - 10: „De violisten: Jeannelotte Hertzberger en Jan Hulst, de altviolisten: Rena Scholtens en de violoncellist: René van Ast, die het ensemble vormen, staan te Haarlem als uitste kende instrumentalisten be kend”. Bussen die in de buurt van het Concertgebouw stopipen: 1-3- 5-6-71 (Grote Markt) 2 (Damstraat) 4-70 (Nassau- laan) 50-90-92-93 (Wilhel- minastraait) Fietsenstalling in de tuin van het Concertgebouw. Prijs: 3,kinderen en C.J.P. 1,50, inch koffie of frisdrank. Kaartverkoop aan de kassa van 10-3 uur. Telefonisch van (023 - 32 09 94). De zaal is aangenaam verwarmd. De maquette van het ontmoetingscen trum anno 1971 is indrukwekkend. Ge- 1 I I r i J i r I c Smedestraat22/ Schoutensteeg, Haarlem (50 meter vanaf Grote Markt), Tel. 023-310220 ’s maandags gesloten.

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 4