Nieuwe naam voor jeugd- drumband 129.- Giften voor verblijf kinderen uit N.-Ierland op speciaal gironummer Voor suède terstal meubelen I WK stand il 1 11 Vissersvloot moet bij boycot uitwijken naar Duitse havens Heropening Terstal Kagipa kleding Terstal heropent met het laatste nieuws op meubelgebied! II iBI Feestdagen centraal in instuifprogramma EEN DIJK WERKGROEP STELT PROGRAMMA SAMEN I I I VAN EEN TAFELKLEED „De Zandkraai” I I li I I! .7 2 NOVE MB E R 19 7 3 V R PJ D A HEEMSKERK (Van een onzer verslaggevers) SKETCH A GRAPH 9,75 DINGLER Wij openen Zaterdag 3 November om 9.30 uur. en Met genoegen nodigen wij u uit te komen kennismaken met onze nieuwe, uitgebreide meubelexpositie-ruimten. We zijn er terecht een beetje trots op. Nu zijn we in staat u een bijzonder uitgebreid overzicht te geven van de top-produkten van de europese meubelindustrie. Er is veel nieuws’ Nieuw is b.v. de sublieme de Sede-collectie, lederen meubelen uit Zwitserland. Nieuw zijn ook de speciale afdelingen van Spectrum meubelen en WK-International! Bij het oude blijft, onze gewoonte om u die voorlichting en service te bieden, die het kiezen en aanschaffen van meubelen, vloer bedekking en stoffering, tot een blijvend plezier maken. U bent van harte welkom! Visserij 11 VELSEN Nu bepaalde lan den zoals Algerije en Koeweit, hun olietoevoer aan Nederland stopzetten, kijken de oliege- bruikers in ons land wat zorge lijk naar de toekomst. De eerste gevolgen hebben zich al aange diend in de vorm van een auto vrije zondag, wat het oliegebruik moet verminderen met tien per cent. Toch kan over het al gemeen met name in de IJmond niet gezegd worden dat er al sprake is van een panieksituatie. Over het plotseling inslaan van ongekend grote hoeveelheden olie is niets bekend en over het algemeen wordt er nogal nuch ter over het dreigend olietekort gedacht. PEN WONINGINRICHTING BORST Woningen Nog dagelijks schepen Geen oliepaniek in de IJmond ■'W verzichtelijk is. ADVERTENTIE f'i a ADVERTENTIE ADVERTENTIE ■J (Van onze correspondent) Umuiden Planetenweg 38 - 42 Tel. 1 59 91 (Van een onzer verslaggevers) ADVERTENTIE en De grootste Speciaalzaak in Suède, Nappa- en Leder-kleding OVERLEDEN: Bernardus J. W. Haak, 72 jr. het tekenspel voor jong en oud, is voldoende in voor raad bij KANTOORCENTRUM BREESTRAAT 52 BEVERWIJK. De jaarvergadering van wielervere niging „De Kennemerlandrenner” in Be verwijk is vastgesteld op maandag 26 november in café Eindspurt aan de Alk- maarseweg. De voor 17 november aange- kondigde kienavond gaat niet door. Er is nog genoeg olie om de hoog ovens te laten werken. Wagenweg 1,3 en 15, hoek Houtplein, Haarlem. Tel. 312172. Parkeren voor de deur. bunkeren te willen voldoen. Wel zijn dan vissersvaartuigen verplicht hun vis in de Duitse kuststeden af te zetten. „Als dit werkelijk doorgaat, is zoiets wel nadelig voor onze werkge legenheid in Umuiden”, aldus de heer Meilof. Van diverse zijden zijn reeds toe zeggingen ontvangen voor een finan ciële bijdrage, doch men is nog lang niet aan het geraamde bedrag toe. Daarom zullen in de komende weken diverse acties op touw worden gezet om een kas te vormen. Ook in visserij kringen in IJmuiden maakt men zich uiteraard nogal be zorgd over de kwalijke gevolgen, die deze belangrijke bedrijfstak van een eventuele olierantsoenering zal moe- Zijlstr. 29 Tel. 310766 Raaks 34 Tel. 310685 Luxemburglaan (02510-36269); J. 5 zuiver wollen Smyrna beige - goud en goud - beige enkele stuks van 169.— voor GETROUWD: Jacobus Schuijt en Grietje R. Veld; Engelbertus N. Zonneveld en Johanna C. Lubert; Louis H. J. v.d. Wielen en Em ma M. Mourik; Bouke Doll en Emeren- tiana E. M. van Alphen; Petrus Draijer en Roeltje A. Huisman. Een commissie uit de Werkgroep is nu druk bezig het programma samen te stellen voor wat betreft de indeling van de talrijke activiteiten tijdens de dagen van het verblijf in Santpoort. Raampje. Door het forceren van een raampje hebben inbrekers zich toegang verschaft tot een woonhuis aan de Be- verwijkse Kuikensweg. Een geldbedrag van 200 wordt vermist. De bewoners waren niet thuis. Het programma voor de 4 en 5 jari gen: 3 november Lapjes plakken, 10 november Lampionnen maken en 17 no vember Werken met klei. Het program ma voor de 6 tot 12 jarigen: 3 november Poppen maken, 10 november Lampion nen maken en 17 november Filmmiddag (lach- en tekenfilms). In verband met de intocht van St. Nicolaas vervalt de jongereninstuif in het Buurthuis, Handelstraat 93, op zater dag 24 november. De drumband werd veertien jaar gele den opgericht en wist door verschillende activiteiten al direct een zekere ver maardheid te verwerven. Dit was mede- aanleiding voor de echtgenote van wij len burgemeester mr. J. C. Bührman om als ere-voorzitster van een nieuw comité voldoende gelden te verzamelen, tenein de het nieuwe korps van vlotte groen witte uniformen te voorzien. Dit tenue wordt nog steeds gedragen. Onderwijl wist de band zich door het deelnemen aan talrijke concoursen en festiviteiten in binnen- en buitenland een uitsteken de reputatie te verwerven. Volgens hem geldt het vaarverbod van aanstaande zondag uitsluitend voor plezierjachten. De beroepsvaart kan normaal doorgaan. Het laatste werd bevestigd door bijvoorbeeld Rederij Kennemerland, waarvan de zegsman meedeelde dat van moeilijkheden nog niets te bes peuren was. Hij zei tevens dat er nog geen overleg geweest was over wat er zou moeten worden gedaan, wanneer de Arabische oliekraan werkelijk zou worden dichtgedraaid. een gironummer zijn bijdrage Daar komt bij dat de grootste in dustrieën in dit gebied lang niet uit sluitend van olie als energiebron af hankelijk zijn. Veel bedrijven zijn de laatste jaren overgegaan tot het ge bruik van aardgas en dat betekent voor de betrokkenen dat zij van de olieboycot en de gevolgen daarvan in elk geval met betrekking tot het in werking houden van de bedrijven nauwelijks hinder zullen ondervin den. SANTPOORT. De Werkgroep i.o. van de landelijke Actie „Hulp Noord Ierland” is reeds ver gevorderd met de voorbereidingen van de komst van 40 Noordierse kinderen naar dit ge- meentedeel. Zoals wij al eerder schreven, arriveren de kinderen op 27 december en vertrekken zij dinsdag 15 januari Deze 40 jeugdige Noord- iertjes, die de dupe zijn van de vele gruwelen in hun omgeving, reizen naar Nederland om wat op verhaal te komen en worden in Santpoort-Zuid ondergebracht bij 20 gastgezinnen. In elk gastgezin namelijk komen een katholiek en een protestant kind, om dat de landelijke organisatoren in overleg met de Ierse organisatie ervan uitgaan, dat deze kinderen uit de zwaarst getroffen gebieden geza menlijk, met de nadruk op „gezamen lijk,, in onze gemeente een zo fijn mogelijk programma gaan beleven. Er wordt bij Hoogovens jaarlijks circa vierhonderdduizend ton zware stookolie gebruikt. Deze olie wordt aangewend voor het injecteren van de hoogovens en voor enkele puto- vens (brandstof). Verder wordt ze gebruikt voor de Walserij voor dikke plaat en de warmbandwalserij voor de doorschuifoven en ook voor de Kaliberwalserij. Verder gebruikt het bedrijf ongeveer achtduizend ton huisbrandolie. Deze olie is bestemd voor de verwarming van gebouwen en bad- en kleedlokalen, terwijl ook de warmwatervoorziening er door op peil gehouden wordt. Deze cijfers zijn gebaseerd op het gebruik van vorig jaar. Heel wat zaken zijn dus al geregeld of worden nader uitgewerkt. Nog niet geregeld is echter de kwestie van de financiën. Het drie-weekse verbijt van de kinderen zal inclusief de maaltijden, de uitstapjes en de activi teiten zo’n 25.000,- vergen. ten ondervinden. Velen herinneren zich immers nog de moeilijke periode tijdens de oorlog, toen een deel van de vloot nog slechts kon varen met behulp van houtgas-generatoren. Met als uitkomst beduidend minder vang sten, mede door het geringer motor vermogen. VELSEN-NOORD. Na een uitvoerig overleg door het bestuur van de jeugd drumband „Schulpen-Meerweiden” uit Velsen-Noord is besloten deze naam van het korps te veranderen in „Tamboer en trompetterkorps Velsen-Noord S.M.”. De bedoeling hiervan is het voorkomen van begripsverwarring met de bijna ge lijknamige speeltuinvereniging. Omdat het korps in feite wel uit deze vereni ging is ontstaan, heeft het bestuur in de nieuwe naam de initialen daarvan wil len hanCiaven. De mogelijkheid dat vissersvaartui gen de Duitse havensteden als bases gaan gebruiken, moet niet worden uitgesloten. Bij het Provinciaal Electriciteitsbe- drijf van Noord-Holland slaat men de ontwikkelingen aan het oliefront nauwkeurig gade. Het Pen gebruikt voor zijn centrales in Velsen-Noord en Diemen vijfenzeventig percent hoogoven- en aardgas als brandstof en drieëntwintig percent aardolie. Verder worden nog kolen gebruikt. Hoewel het Pen geen moeilijkheden verwacht bij de opwekking van elek triciteit is men wel alert. Het bedrijf heeft overigens genoeg olievoorraden om het lange tijd te kunnen uitzin gen. Ook bij een grote industrie als Van Gelder Papier in Velsen-Noord zijn geen moeilijkheden te verwachten. Deze onderneming is ongeveer een jaar geleden van olie overgegaan op ONDERTROUWD: Petrus G. Uijtendaal en Minke Witte- veen; Willem Verhage en Marjan Bruins; Dirk L. Prins en Hendriks L. v.d. Lugt; Jan A. van der Waal en Margaret A. Feeny. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. De komende feest dagen St. Maarten, St. Nicolaas en Kerst staan centraal in het zaterdag- middag-in-stuifprogramma van het Heemskerkse buurthuis „De Zandkraai”. Deze instuiven zijn bedoeld voor jongen* en meisjes van 4 tot 12 jaar. In de Werkgroep Santpoort van de Actie „Hulp Noord Ierland” hebben zitting: P. Boon, Harddraverslaan 31, Santpoort (Tel. 023-376918); K. de het gebruik van aardgas als warmte bron. GEBOREN: Arjen, z.v. R. Markx en T. I. Kort; Jessica, d.v. C. Persenaire en M. Rijke- boer; Remon N. J., z.v. N. P. J. Laan en Y. M. Burger; Martine, d.v. J. F. Dijk huizen en J. S. Böhm; Emanuel, B. A., z.v. H. A. Dam en E. H. A. Hagebeuk; Erwin, z.v. A. H. A. Peters en J. van Voorst; Martijn, z.v. H. van Zijtveld en J. Sinning; Alexander P. F., z.v. P. A. J. Buis en E. V. M. S. Ligthart; Mireille, d.v. K. Woud en W. van der Veen; Bianca N. T., d.v. M. J. Palijama en M. J. A. Valk; Angélique M. E., d.v. K. de Ru en A. Kimura; Miranda, d.v. J. J. Bosman en B. C. M. Paalvast; Catharina C. M„ d.v. T. D. Berkhout en J. G. M. Snel; Joep, z.v. R. P. Swart en F. M. P. C. Sommerdijk; Patrizia L., d.v. M. Di Mattia en C. Ferraro; Serafin, z.v. P. J. Constan Mansilla en M. V. Cebrian Ber nal. De huurders van een woning die beheerd wordt door de Woningstich ting Velsen zullen er in geval van een verstrekkende olieboycot warmp jes bij blijven zitten. De centrale verwarmingsinstallaties in de flats en huizen van de woningstichting wor den gevoed door gas. De enige olie die er bij deze huizen aan te pas komt, maakt deel uit van een nood voorraad, welke kan worden benut voor een noodketel, wanneer de gas toevoer eens mocht uitvallen. Jong, C. Schulzlaan 1, Santpoort; J. van der Kooy, Wijnoldy Daniëlslaan 9, Santpoort (023-376334); W. Kolk man, De Zandkuil 8, IJmuien (02550- 13548), G. Lam, Dijkzigtlaan 15, Santpoort (023-377977); Mevrouw Ma- nesse-Van Arendonk, Bialosterskilaan 35 (023-3777268); Mevrouw Mulders, 40, Heemskerk J. Ninaber, Frans Netscherlaan 5 Santpoort (023- 378222); R. A. K. G. Kwint, Duinweg 14, Santpoort (023-375092); J. Seegers, Hoofdstraat 230. Santpoort (023- 378535). D. J. Spijkerboer, Vinken- baan 16, Santpoort (023-377170); J. Thorborg, Santpooortse Dreef 32, Santpoort (23 377162); M. Visscher, Duinweg 19. Santpoort (023-378578): I Wayenberg, Soanjaardsberglaan 14, Santpoort (023-377162); M. Visscher, laar, De Olmen 31, IJmuiden (02550- 10709); Chr. J. Wüst, Frans Netscher laan 12, Santpoort (023-378731), J. L. van Zanden, Dinkgrevelaan 15, Sant poort (023-376098); Mevr. J. van den Boogaard, Harddraverslaan 40, Sant poort (023-377875); J. R. Madiol, Stuyvesantstraat 20, Santpoort (023- 373724); G. H. Arnts, Merellaan 3, IJmuiden (02550-15469). Secretaris Meilof van de IJmuiden- se Vereniging van Reders van Visse rij vaartuigen merkte op dat de sche pen nog geen moeite hebben met het bunkeren van olie. „Maar je moet wel bij je eigen leverancier voor olie komen, want bij een ander krijg je het niet gemakkelijk los”. Hij maakte melding van het feit dat verschillen de reders al voor de Arabische boycot contacten hebben gelegd met havens in Noord-Duitsland om daar olie te bunkeren. Dit in verband met de onzekere politiek van de oliemaat schappijen in Nederland. De Duitse overheid schijnt aan de verzoeken van de reders om daar te mogen Ook bij Hoogovens, onbetwist de grootste industrie in de IJmond, maakt men zich nog geen bijzondere zorgen. Hoogovens heeft een olievoor raad voor het hele bedrijf voor zes tot zeven dagen. Maar dagelijks ko men nog schepen met olie aan bij het bedrijf, zo werd ons vandaag medege deeld. In welke mate een verminder de olie-aanvoer gevolgen zou hebben met betrekking tot de produktie, kon men ons in dit prille stadium nog niet meedelen, omdat de situatie daarvoor op dit moment nog te ono- Inmiddels is al bekend, waarop men kan storten. Men kan zijn of haar bedrage storten op gironummer 3059361 ten name van Kwint, Sant poort. Onder het motto „Actie Noord ierse kinderen”.

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 7