WBf kruimels I Hoofdstad Operette komt met Toneelgroep „VAT. TT heeft studie musical opnieuw een Freek en Bram elektrisch versterkt Onderhoud plantsoenen door De Tunnel le Haven Verenkjingsnieuws tüffi (fe [Lftatól voor „DIE LUSTIGE WITWE99 in Dekens Angola jh i iLw IR Onvergetelijke operette van Franz Léhar NEERLANDS HOOP VRIJDAGAVOND IN PIUS X Dolle klucht bij Kerstviering van Leger des Heils Gymnastiek door Velsen-Noord Kort IJmondnieuws de jeugd in „Entre Nous 7 6 1973 WOENSDAG NOVEMBER 7 SKETCH A GRAPH 9.7S DINGLER Nieuwe ster I- GOEDE BLAZERS BIJ HOOGOVEN HARMONIE Ji- Louis de Funès in PEN-jeugdcentrum lll|l ■II Velsen-IJniuiden Wijk aan Zee e- .ij e- is. Heemskerk Beverwijk „TJONGE? TJONGE... KIELE KIELE" 1 Ég» ADVERTENTIES het tekenspel voor jong en oud, is voldoende in voorraad bij Een nieuwe ster aan het operettefir- ij: (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggeefsters) gemengd uur: Geo- aangekompn: Nordkyn, Flixborough: DONDERDAG 9 NOVEMBER Huijgens- Huijgens- Kan tooncentrum Breestraat 52 Beverwijk WOENSDAG 8 NOVEMBER Pau- s mee Zeer al. of iwstr. briek laar- gelui ram- rbeid ploe- Nij- rlem. Kienavond. In buurthuis Wijk aan Duin aan de Wilgenhoflaan te Beverwijk wordt donderdag een kienavond gehou den. de Bejaarden Naar aanleiding van de opvoering in de Haarlemse stadsschouwburg schreef onze criticus J. H. Moolenjjzer: „Na de bruisende voorstelling van „Die Lustige Witwe”, heb ik mij afgevraagd welke melodie mij het meest getroffen heeft, welk duet het beste werd gespeeld, welk ballet het beste werd gedanst. Ik heb geen keuze kunnen maken, want de hele opvoering stond op een zeer hoog peil”. Aan de mensen van „De Tunnel” kan op deze wijze bijzonder nuttig en prettig werk worden geboden, terwijl het voor de gemeente gemakkelijker wordt de steeds grotere oppervlakte aan plantsoe nen goed te onderhouden. vervaardigde Peter van Warmerdam een speciaal decor, terwijl men voor de spelers ook fleurige kostuums zal laten aanrukken. Met het geheel kan het publiek voor dinsdag 20 novem ber in de Velsense Stadsschouwburg een amusant avondje uit in het voor uitzicht worden gesteld. Regisseuse Truus van der Vis (geheel rechts) met het ensemble, de dans groep en de muziek tijdens een repe titie van de musical bij „VAT ’71". rling week ning, t tel. 0. WOENSDAG 7 NOVEMBER Openbare bibliotheek. De Zwaanstraat 4a. 19-21 u. r.lfl ri et es o- h- BEVERWIJK. In het Beverwijkse Pius X-college aan de Büllerlaan treden vrijdagavond voor het Microtheater Bram Vermeulen en Freek de Jonge op in hun nieuwste kabaretspektakelstuk „Neerlands Hoop Express” of „Freek en Bram elektrisch versterkt”. Het duo, be zig aan een drie maanden durende toer- nee door Nederland, weet zich gerugge- steund door een begeleidingsgroep be staande uit Thé Lau, Jan de Hondt en Harry Heeren. Bij de christelijke toneelvereniging „Entre Nous” uit Velsen heeft men ditmaal kennelijk de voorkeur gege ven aan een vrolijke openingsavond voor het nieuwe seizoen, doordat voor vrijdag 9 november in de Stads schouwburg een opvoering is aange- kondigd van „Drie is te veel”, de bekende lucht in drie bedrijven dor Joh. Blaser sr. en jr. De centrale figuur in dit stuk, Drikus de stoker wordt gespeeld door Cees Visser, on der meer geassisteerd door Jan Kos ter, Nel van der Ketterij-Anker, Els Nuyen en Theo van der Linden. De regie is van Lub Bakker. hebben hem uiteindelijk een enorme schuldenlast opgeleverd. In de Velsense stadsschouwburg komt op maandag 12 november de Hoofdstad Operette met Franz Léhar’s onvergetelij ke „Die lustige Witwe”. Het betreft hier één van de meest sprankelende voorstel lingen die dit operttegezelschap ooit heeft uitgebracht en het is dan ook niet verwonderlijk dat zij reeds geheel is uitverkocht. Onder regie van Alexander Pichler, een man die in Wenen al talloze opera’s en operettes gestalte heeft gege ven, is het een bijzonder feestelijke voorstelling geworden. verk? ot 6 baar’ avens t be- zeg-n -ieks- n 18 s- en Mel- ‘erso- hofd- bach- Tel. OPNAMEBELEID. Donderdagavond 29 november wordt in de raadzaal van het Stadskantoor de Commissie Centraal Opnamebeleid Bejaarden Beverwijk geïnstalleerd. mament is de Sciedamse zanger Aad Jans. Eenkele jaren geleden won hij een prijs in de televisie-uitzending Nieuwe Oogst. Kort daarna kwam hij in het koor van de Hoofdstad Operette en vorig jaar verving hij daar Leo de Beer toen deze het gezelschap verliet. Hij deed dit zo voortreffelijk, dat hij in deze nieuwe productie de rol van Camille de Rossilon kreeg. Verder zal de geregelde operette- bezoeker weer vele oude bekenden aan treffen, zoals Lily Boerkens, Karl Frey, Antoni Wink, Anita Heins, Anneke van der Holst, Hans Hageman en Alfred Lukassen. Het orkest dat musiceert on der leiding van John Kappert, heeft een uitbreiding ondergaan en telt nu twintig leden. Het ballet bestaat uit zes zeer fraai dansende meisjes. Na het grote succes met de musical „Schandaal in Parijs”, lag het in zekere zin voor de hand dat men bij de toneelgroep „V.A.T. ’71” uit Velsen bij wijze van klantenbinding ook voor het nieuwe seizoen zou uitzien naar een blijspel, waar dit vrolijke genre passend mee kon worden ver tegenwoordigd. tiet bestuur is er in middels van overtuigd hierin te zijn geslaagd met „Tjonge, tjongekiele kiele”, opnieuw een musical in drie bedrijven, alleen nu met Harry van der Wouden en Jan van Vliet als de auteurs. DONDERDAG 8 NOVEMBER Progress-sociëteit, Const, straat. Geopend vanaf 20 u. WOENSDAG 7 NOVEMBER Progress-sociëteit, Const. straat. Geopend vanaf 20 u. Zoals bij dergelijke stukken mees tal het geval is, heeft het verhaal op zichzelf weinig te betekenen. Alles is namelijk weer begonnen om een on deugende baron, die zich als een ware bon-vivant voornamelijk met de mooiste meisjes van het Casino amu seert. Al deze liefdesavontuurtjes Ook dit jaar zal in de gemeente Velsen door het Leger des Heils weer een kerstfeest worden georganiseerd, bestemd voor alle inwoners van vijf enzestig jaar en ouder, ongeacht hun politieke overtuiging of geestelijke le venshouding. De datum hiervoor is vastgesteld op dinsdag 18 december in het cultureel centrum „De Schouw”, aan de Bleyenhoevelaan in Velsen- Noord. Zij die aan deze kerstviering willen deelnemen, kunnen dit reeds nu door middel van een briefkaart kenbaar maken. Deze dient te worden geadresseerd aan het Leger des Heils, Edisonstraat 14, IJmuiden. Gaarne vermelding van naam, adres, leeftijd, gehuwd of ongehuwd en man of vrouw. Dit geldt dus voor alle inwo ners van IJmuiden, Santpoort, Drie huis en Velsen-Zuid. Na vrijdag 30 november kunnen geen briefkaarten meer worden ingezonden. Mits voor deze datum aangemeld zijn de kaarten voor dit kerstfeest af te halen op zaterdag 8 december, tussen 9.30 en 11 uur, bij het gebouw van het Leger des Heils aan de Edisonstraat. Ook gaarne nog vermel ding of men op eigen gelegenheid naar Velsen-Noord kan komen, of dat van huis afhalen noodzakelijk is. VELSEN-NOORD. Een 15-jarige Heemskerkse jongen heeft tijdens een verhoor de Velsen-Noordse politie be kend in dit gemeentedeel een bromfiets te hebben gestolen. Tegen de knaap is proces verbaal opgemaakt. De gymnastiekvereniging „Wijker- oog” uit Velsen-Noord zal zaterdag 10 november in de grote zaal van het cultureel centrum „De Schouw” aan de Bleijenhoevelaan om drie uur de jaarlijkse gymnastiekuitvoering geven van de jeugdleden. Hieraan zal wor den meegewerk* door de kleuters en meisjes tot twaalf jaar onder leiding van mevrouw Eyman-Peekel en de jongens- en de trainingsgroep met demonstratie van de herenafdeling, onder leiding van de heer P. Burg hout. De directeur, de heer TI. van Wijnen, 1 aat de meisjes van twaalf tot vijftien jaar, verschillende oefe ningen uitvoeren. Ouders en belang stellenden die deze uitvoering willen bijwonen, kunnen zich In verbinding stellen met de dames Kok, Schulpweg 120, Meijer, Bomstraat 31 en de heer Van Wijnen, Vinkenkrogtlaan 33, al len te Velsen-Noord. Voor leden met echtgenoten en do nateurs wordt voorts op vrijdag 16 november een contact-feestavond _,e- houden in de kantine van „Kenne- merstaten” op het WB-terrein aan de Grote Hout- of Koningsweg in Velsen-Noord. Deze avond wordt het kienspel als prettige ontspanning met prijzen gespeeld, afgewisseld met een dansje. Na twee seizoenen „Neerlands Hoop in Bange Dagen” en twee seizoenen „Neer lands Hoop in Panama” wilden Freek en Bram, die via het Delftse studentenka- baret festival „Kamaretten” bekendheid verkregen, niet direct weer een langlo pend programma uitbrengen. Ter afwis seling kozen zij voor een kortlopende voorstelling, waarin het accent meer op hun muzikale aspiraties zou komen te liggen: vandaar dat een begeleidings groep (gitaar, basgitaar en drums) werd aangetrokken die hun liefde voor de Kaarten voor deze voorstelling (kos ten: ƒ7,50, CJP ƒ5) zijn verkrijgbaar bij: Reisbureau Ruijs-Intraned, C. H. Moenstraat 13 te Beverwijk (25535, 26842), Reisbureau Orion, Burg. Nielen- plein, Heemskerk; Sigarenmagazijn Oos- terwijk, Europaplein, Heemskerk (33357), VVV IJmuiden, Marktplein, IJmuiden en vrijdagavond aan de zaal. En dit is nu juist de bedoeling van regisseuse Truus van der Vis, die zich hier met het gehele ensemble reeds maanden lang enthousiast op voorbe- reidf. Bovendien wist zij zich weer te verzekeren van de medewerking van een pittige dansgroep en een muzi kaal trio, dit laatste bestaande uit Netty Vening (piano), Herbert Vogel (basgitaar) en Peter Huiting (drums). Met de bezetting: Mary Geels, Jo Belfroid, Truus van Noort, Tiny van der Laan, Jan Wijker, Wil Mooy, Cor Gravemaker, Ton van Bodegraven, Fred van Roden en Peter Bralten zullen zij ervoor zorgen dat de vele tafereeltjes met „zang en dans” volle dig tot hun recht komen. Bij dit alles spreekt het vanzelf dat ook aan de entourage weer alle zor gen worden besteed. Zo ontwierp en WOENSDAG 7 NOVEMBER Paviljoen Westerhout, Westerhout- plein. 19.30 u. bazar en klaverjassen. Easy, Populierenlaan. Geopend voor hulpverlening van 19-20 u. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44 en Amstelstraat 44: 19-21 u. De onlangs in IJmuiden, Santpoort, Driehuis en Velsen-Noord onderno men dekenactie voor de bevrijde ge bieden in Angola, Mozambique en Guinee-Bissau, heeft in totaal zeven honderd vijfentwintig dekens opgele verd. Dit fraaie resultaat is ongetwij feld mede te danken aan de over het algemeen positieve instelling van de Velsense burgerij en het enthousias me van een aantal vrijwillige mede werkers en medewerksters. Ook ont ving het comité verschillende finan ciële bijdragen, in totaal 1809,10. Met dit geld kunnen de kosten van het reinigen der dekens worden be taald, welke hiervoor inmiddels reeds naar een centraal punt zijn overge bracht. Daarna zullen zij naar de reeds genoemde gebieden worden verzonden. In ieder geval kunnen nog bijdra gen worden overgemaakt op giro nummer 1884800, ten name van de Mondlanestichting in Amsterdam. De ze stichting belast zich met het reini gen en verzenden der dekens, waar ongeveer vier gulden per stuk mee is gemoeid. HEEMSKERK. Burgemeester en wethouders hebben besloten een gedeelte van het plantsoenenonderhoud uit te besteden aan de sociale werkplaats „De Tunnel.” De krachtige tenor Jan Handerson, die reeds kan terugkijken op meer dan drie honderd „Witwe’s”, neemt ook nu weer de rol van graaf Danilo Danilowitsch voor zijn rekening. En vanzelfsprekend is het bij de Hoofdstad Operette nie- mend minder dan de talentvolle en carmante Lizzi Schöffmann, die de weduwe zelf .voor haar rekening neemt. Ook bij haar is het lang niet voor het eerst, dat zij de titelrol in Léhar’s on verwoestbaar werk zingt. ouden Tegen Wille- Jantje Beton. De nationale jeugd- collecte Jantje Beton wordt van 12 tot 18 november in Beverwijk gehouden. De opbrengst bedroeg in 1971 ruim drie mille en in 1972 3200. hedendaagse moderne Engelstalige amu sementsmuziek kon delen. Qua opzet is „Neerlands Hoop Ex press” te vergelijken met „Planken koorts”, het speciale programma waar mee Freek en Bram tijdens het Holland Festival 1972 veel succes oogstten. Was „Plankenkoorts” specifiek theatergericht: in „Freek en Bram elektrisch versterkt” wordt het internationale muziekwezen aangepakt en ondertussen een stevig brok muziek geproduceerd. Na afloop van de 'voorstelling in het Pius X- college - Micro kan daar vier maal zoveel publiek ontvangen als in Huize Scheijbeeck - kan de avond worden voortgezet in de Microyer, waar belang stellenden met Freek en Bram van ge dachten kunnen wisselen. De bekroningen luidden als volgt: 1ste afdeling, fluitist Gerda Verhuist, eerste prijs; klarinet-duo Ton Vonk en Joost Storm, derde prijs; afdeling uitmuntendheid, klarinet-duo Max Boeree en Peter Eggenhuizen, tweede prijs; koper-trio Hoogeterp, Verhuist en De Wit, tweede prijs; ere-afdeling, Max Boeree (klarinet), eers’e prijs; saxofoon-kwartet, Boeree, Eggenhui zen, Melis en Moone, tweede prijs; superieure afdeling, L. Toes (klari net), eerste prijs; Peter Eggenhuizen (klarinet), eerste prijs, met lof van de jury. snij- tentie ensen Phoe- 023- Velserbad, 6.30-8, 12.15-13.15 en 16.45- 18 uur gemengd zwemmen. Openbare Bibliotheek Velsen, Centrale bibliotheek 14.30-17.30 en 19.00-21.30 uur, Centrale jeugd- en tienerbiblio- theek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden- Oost, 11.30-17.30 uur, filiaal Santpoort- Noord Wüstelaan 79, volwassenen, tie ners en jeugd; 14.30-17.30 uur, filiaal Velsen-Noord, Wijkerstraatweg 177, idem, 11.30-17.30 Filiaal IJmuiden-West, Zeüwijkplein idem 14.30-17.30 uur. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen 20 uur: repetitie christelijke oratorium- vereniging IJmuiden” PEN Jeugdcentrum, 20 uur: filmavond met Louis de Funès in „Je geld of je leven”. Stadhuis, 19.30 uur: openbare vergade ring gemeenteraad. Andere blijspelfiguren zijn een, op de niet bestaande erfenis jagende tante en haar dochter, die er alles voor over heeft om een man met een titel aan de haak te slaan. En tot overmaat van ramp blijkt dat haar zoon het voornemen heeft zich met een dienstmeisje te verloven. Kortom een onbelangrijk verhaaltje dat alleen door een vlotte en fleurige pvoering aantrekkelijk kan worden gemaakt. Op het onlangs in Oostzaan gehou den solistenconcours dat was uitge schreven voor leden van muziekvere nigingen, zijn die van de Hoogoven Harmonie wel bijzonder goed uit de bus gekomen. Door hen werden na melijk niet minder dan acht prijzen behaald, terwijl Peter Eggenhuizen hierbij ook nog de wisselbeker werd toegekend, omdat hij van alle deelne mers beneden de leeftijd van zeven tien jaar het hoogste aantal punten had verworven. DONDERDAG 8 NOVEMBER Hulpdienst Help een handje. Van maandag tot en met zaterdag van 8 tot 10 uur: Zeestraat 81, tel. 24617 of bij de bekende wijkhoofden en medewerkers. Sportfondsenbad, Kuikensweg. pend van 9-12 en 13/30-15.30 u. Paviljoen Westerhout, Westerhout- plein. 19 u. rad van avontuur in bazar. Easy, Populierenlaan. Geopend voor hulpverlening van 19 tot 20 uur. Sociëteit Alpha, Moensplein 17-18 u. kamerbemiddeling, verder geopend vanaf 20 u. Bodega Bellevue, Breestraat. 20.15 u. vergadering van Breestraatwinkeliers. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44: 14-17.30 en 19-21 u. Freek de Jonge en Bram Vermeulen, begeleid door Thé Lau, Jan de Hondt en Harry Heeren, komen vrijdagavond met „Neerlands Hoop Express” of „Freek en Bram elektrisch versterkt” naar het Beverwijkse Plus X-college. Dinsdag in IJmuiden aangekomen; Zaanstroom, Felixtowe; Autoweg, Ko penhagen; Nordkyn, Flixborough; Dun- stanburg Castle, Tubarao; Louise, Klei- peda; Rita, Rotterdam; Granit, Flixbo rough; Martha Friesecke, Londen, IJ muiden; Silvania, Noordzee, IJmuiden; Gazelle, Huil, Zaandam; Pep Nauti Shoreham, IJmuiden; Troup Head, Flix borough; Viking Ole, Londen; Tor Hol- landia, Gothenburg. Dinsdag uit IJmuiden vertrokken: Ma- rinello d, Amigo, Le Havre; Oiltank, Gothenburg; Marka L, IJmuiden, Seven Islands; Joan C, IJmuiden, Londen; Lap- ponia, Antwerpen; Brinio, Ipwich; Christine, IJmuiden, Detroit; Janne, IJ muiden, Oxelesund; Georg Viljeux, Duinkerken; St. Margaret, Prt Talbot; Salvinia, Beverwijk, Rotterdam; Valiant, IJmuiden, Grangemouth; Autoweg, Har wich; Zaanstroom, Felixtowe; ScollSpi- rit, Zaandam, Boulogne; Berta Morgen- roth, Harnoesand; Beverwijk, Valeta; Hondsbosch, Zaandam, Rochester. Woensdag aangekomen: Amersfoort, Antwerpen. Woensdag vertrokken; Barok, Rotter dam; Kinshasa, Bremen; British Loyali- ty, Rotterdam; Marietta Bolten, Rotter dam; Nordkyn, Flixborough; Granit, Flixborough; Leidang, IJmuiden, Tanan- ger. KI Donderdag 8 november zal de ge heel gerestaureerde filmzaal van het PEN-jeugdcentrum aan de Kanaal straat in IJmuiden weer in gebruik worden genomen. Ter gelegenheid hiervan vermeldt het programma de vertoning van de filmklucht „Je geld of je leven”, met in de hoofdrol de bekende Franse komiek Louis de Funès. Tevens zullen de bezoekers zich deze avond kunnen overtuigen van alle mogelijkheden, welke dit gebouw heeft te bieden. Velserbad, 21.30-22.30 zwemmen. Openbare Bibliotheek Velsen, Centrale bibliotheek 10-12.30 u. en 14.30-17.30 u. Centrale jeugd- en tienerbibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden-Oost, 15.30-17.30 uur; filiaal Wij kerst raat weg 177, Velsen-Noord, 19-21.30 uur filiaal Zeewijkplein, IJmuiden-West, 19-21.30 uur. PTT-gebouw, Lange Nieuwstraat, in gang Spaarnestraat 4 IJmuiden 19-20 u. Medisch Maatschappelijk Consultatiebu reau voor Alcoholisme. Velsens Gemengd Koor, 20 uur, repeti tie in gebouw Abeelenstraat 1, IJmui den-Oost. p jé- w

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 7