IJmuidense dammer Barend Dukel op Westerveld gecremeerd stand Poes werd met carboleum ingesmeerd ta dfe politierechter Eerste prijzen voor films van Hoogovens Hoogovens tast Engelse markt af op zoek naar werknemers VEILINGEN Officier vindt zondagsrijders getuigen van weinig burgerzin reau SJOUWERMAN Nederlandse Dambond zal hem missen EERST PROEF MET NIET AL TE GROTE GROEP Spelregelwedstrijd FES BOETES VAN f 100 TOT f 500 ief IS ET GARANTIE BE n. Vermeulen-Hollandia b.v. ISTES «^^«MBEVERWIJK 6 7 1973 ZATERDAG 10 NOVEMBER FQCWA Onderzoek num f Fietser Onjuist x Parfum Poezenbaas BEVERWIJK kan onzichtbaar en vakkundig hersteld worden door Vermeulen-Hollandia. Vakbekwame plaatwerkers bekleders en spuiters met hart voor elke auto staan daar persoonlijk voor in. U bent zeker van de nieuwste richtapparatuur en een uiterst moderne spuiterij en drooginstallatie. Grap VELSEN Half uurtje iP litgeest ^plaatst (Van een onzer verslaggevers) ADVERTENTIE autoschade ADVERTENTIE 31 2640 llllll 'Van onze rechtbankverslaggeefster) - 18, 12 - 25, ADVERTENTIE (Van een onzer verslaggevers) modestoffen ADVERTENTIES Lange Nieuwstraat 471 IJmuiden - tel. 18471 WERK 11.31.W >nd van uur .00 - 16.W aring in per 1-8- oonlijk- goede ogische itwikke- nde of e prak- Alleen Krommenie maakt Novilon. Alleen Novilon vloerbedekking heeft het Gouden Keurmerk van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen. Alleen op Krommenie Novilon staat Novilon. standigheden in Engeland weinig af wijken van de Nederlandse en boven dien is de taalbarrière tussen Neder landers en Engelsen minder groot dan die tussen Nederlanders en de bewo ners van Zuid-Europese landen. zijn psychische gesteldheid had hij het te danken dat hij geen onvoorwaardelij- ke celstraf kreeg. sten ver- and. van het PROTESTANTSE BEGRAFENIS VERENIGING AANSPREKER J MEIJER Fazantenhaan 3 - Tel. 1 45 76 IJmuiden-Oost Begrafenissen en Transporten door het gehele land specialisten in koetswerk sinds 1884 Daardoorniet duurder, wel beter. Oudeweg 30, Haarlem, tel: 023-319344 tvangw te rea- adver- timmer, it num- ermeli e door- f maakt j. Ver- steeds enve- ler van waarop rt. jen be- aldus de officier. „Of ze hebben geen begrip voor wat er speelt, of ze denken ik mag wel rijden, maar anderen niet”. De officier wilde streng de hand houden aan de overtreders van het rijverbod. Hij hoopte dat veroordelingen anderen er van zouden weerhouden. van in een verkeerd, noord, H.W. Eken P.O. Sas, Arnhem, P.F. Zuurendonk N.A. Reijngoud, Zaandam, P.J.M. Akse M. Glas, Vaals, M. A. Fernandez Jorge A.M.S. Bruis- schaart, Zaandam, J.J. Boon M. Bos loper, Haarlem, J.W. Heilig N.A. de Jong, IJmuiden. GEBOREN: Miranda, d.v. J. Verbree en H. Crama; Engelina C. d.v. J. J. Glorie en C. E. van Balen; Andreas L. N., z.v. C. van Esburg en H. A. van der Hoeven; Ingeborg d.v. W. Kaasjager en A. During; Gerardus J., z.v. A. J. Duijn en L. J. van Hoven; Renaldus J. A., z.v. A. Sloterdijk en H. J. F. Kimmijzer; Davy L.. z.v. A. Lute en M. D. Castricum; Hendrikus H., z.v. J. A. H. Niesten en G. C. M. van Rixel; Rudolf C. L., z.v. R. P. P. Schram en G. M. Tol; Francisco, z.v. F. Arce Panadera en M. d. C. Alamo Arjona. ONDERTROUWD: W. T. de Groot en Y. M. I. Scholten; A. Wanmaker en M. C. Klomp; D. van Breugel en M. Denneman; R. Nooi en G. J. A. Mohr; F. Greidanus en H. J. Diepenbroek; P. Kiekens en H. Zwart; A. van Lint en M. C. de Bruijn; C. A. Vis en A. Butter; J. A. de Munk en A. M. Sprangers; T. Welboren en A. van der Velde. GEHUWD: L. G. ten Bokum en A. M. Bloedjes. OVERLEDEN: J. A. Pierik, oud 74 jr.; A. Stroffers, oud 18 jr.; J. J. Cox, oud 70 jr.; A. C. van der Veen, oud 1 jr.; D. L. Reijnen, oud 56 jr.; L. Walig, oud 81 jr., geh. gew. m. A. J. Feuerstein; A. M. Pelk, oud 92 jr., geh. gew. m. H. de Jong. Er is dus nog niets zeker, doch de mogelijkheid zit er in, dat men straks op het Hoogoventerrein nu ook veelvuldiger Engels zal kunnen horen spreken. Een ander belangrijk punt, waarover bij het Hoogovenbedrijf nog beslist moet worden is de huisvesting. Bij de afdeling Werving van Hoogovens heeft men de indruk dat gekozen zal worden voor een collectieve vorm van huisvesting. Doch dan geen „casa”, maar een Engelse equi valent daarvan. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Het was een grote groep van familieleden, vrienden en me- de-dambeoefenaars, welke vrijdagmiddag op Westerveld de heer B. Dukel uitgelei de deed op diens laatste gang over de dodenakker. De Koninklijke Nederland se Dambond, de Noordhollandse Dam bond en het District Kennemerland had den hun representanten gezonden ais een bewijs van erkentelijkheid voor al hetgeen Baris Dukel in de damwereld heeft gedaan. Daarvan gewaagde in de aula van het crematorium allereerst de ere-voorzitter van de Damclub IJmuiden, de heer Tj. de Jong. Hij memoreerde de talrijke zeges van zijn overleden vriend en me- de-dammer, die eenmaal zelfs als inval ler meespelend een Nederlands kampi oenschap op zijn naam wist te brengen. Hij tekende hem als een technicus en vechter voor zijn club. Een onverzette lijk en scherp dammer, die bovendien grote bekendheid kreeg door de rubriek welke hij gedurende 45 jaar in de IJ- muider Courant, Haarlems Dagblad heeft verzorgd. De heer De Jong besloot met een persoonlijk woord tot mevrouw Dukel en haar kinderen. Namens het hoofdbestuur van de KNDB, de Noordhollandse Dambond en het District Kennemerland sprak Piet Rozenburg, die vaststelde dat de Neder landse damwereld in B. Dukel een groot speler, nationaal en internationaal be kend, verloren heeft.Hij typeerde de overledene als een geducht, maar ook geliefd tegenstander. De Dambond zal hem node missen zo sprak hij tot slot tot mevrouw Dukel. Een zoon van de overledene sprak een slotwoord. Toen de jongeman dan ook werd aan gehouden in Beverwijk (terwijl hij nog andere collega’s vervoerde) was dat pa piertje van nul en generlei waarde. „Zwak uitgedrukt een nogal onjuiste manier van doen van het ziekenhuis,” vond de officier. Hij meende dat ver dachte wel te goeder trouw was ge weest, en dat d.e opzet tot het in de wind slaan van het verbod ontbrak. Omdat hij toch wel vond dat verdach te had moeten weten dat hij een officië le ontheffing nodig had, gezien alle pu bliciteit, vroeg hij 250 voor de overtre ding. Mr. Vink ging een heel eind mee met verdachte, dacht dat hij misschien gezien zijn beroep, gezien de slechte verbinding van huis naar werk voor een ontheffing in aanmerking zou zijn geko men maar daar heb ik niets over te zeggen” en veroordeelde hem tot 100. IJMOND Scheidsrechtersvereniging IJmond zal maandagavond 12 november een clubavond in de KIC-kantine voor haar leden houden. Zaterdagmiddag 1 december is er voor de kinderen van de leden een St. Nicolaasmiddag in de Schouw te Velsen-Noord. In de nabije toekomst wil de actieve vereniging een jeugdspelregelwedstrijd organiseren. De winnaar van de wedstrijd kan deelne men aan de districtskampioenschappen West I. tellen. Wanneer echter de opzet van Hoogovens om Engelse en Schotse werk nemers aan te trekken, slaagt, zullen zij over enige tijd gezelschap krijgen. „Het was bij wijze van grap.zeiden twee jongens van twintig uit Blaricum en Hoogwoud over hun „diefstal” de aanhalingstekens mogen hieronder dui delijk worden. „Wanneer waren jullie dan uitgelachten?” vroeg mr. Vink. Dat wisten ze niet meer. Maar onwillekeurig moesten zij en enkele anderen in de rechtzaal toch even lachen om wat ze hadden uitgehaald: met een stevig pilsje op slaagden ze er in juli in om uit een zaal vol mensen in het PEN-centrum een televisie weg te halen. Gewoon stekker uit het stopcontact en dan maar sjouwen door de mensenmassa heen naar buiten. Mr. Vink vroeg zich ver baasd af of iedereen in deze gesubsidi eerde instelling dronken was. Hij vond het eigenlijk maar dieptreurig en sloot zich aan bij de eis van f 250 van officier van justitie mr. Bijl de Vroe die de grap ook helemaal niet zag. Bepaald een dure auto was het niet die een 22-jarige Velsenaar op 12 augus tus even „leende” om te gaan joyrijden. De eigenaar schatte de waarde op 25. De politie hield de jongeman aan, ter wijl hij bovendien nog een buik vol bier had, en geen rijbewijs bezat. Hij hoorde drie weken voorwaardelijk eisen en 100 boete. Die voorwaardelijke gevan genisstraf bekortte mr. Vink tot een week, de boete liet hij zo. (Van onze rechtbankverslaggeefster) HAARLEM „Het is net 1956, ik herinner me het als de dag van gisteren. Precies dezelfde smoesjes hebben de mensen, ze zijn naar de kerk geweest, reden even om langs een caféNee, veel veranderd in de mensheid was er sindsdien niet volgens mr. Vink, die gisteren als economische politierechter de eerste overtreders van het zondagse rijverbod moest behandelen, met naast zich mr. De Goederen als economische officier van Justitie. De laatste toonde duidelijk ergernis over de mensen die het rijverbod genegeerd hadden en die zijn inziens van weinig burgerzin blijk hadden gegeven. „Voor de bureaus waar ontheffingen gekregen konden worden stonden rijen mensen, die of zichzelf zo belangrijk achten dat ze ervoor in aan merking zouden komen of zo zielig,” Alvorens contact te zoeken met Enge land is het plan eerst in de Onderne mingsraad ter sprake gebracht. Daar heeft men er zijn instemming mee be tuigd omdat er gewoon geen alternatief is. De werving in Nederland en met name in de provincie Noord Holland waar volgens het Arbeidsbureau 14.000 werklozen zijn geeft te weinig res pons om aan de vraag te voldoen. Op dit moment kunnen er bij Hoogovens in de productie, aan ongeschoolde werknemers 300 man geplaatst worden. Door verho ging van de productie is dat aantal volgend jaar beslist groter. Hierbij zijn niet meegerekend de 550 Spanjaarden welke jaarlijks moeten worden aangetrokken als gevolg van het natuurlijke verloop onder de Spaanse werknemers. In Spanje wordt dan ook wèl regelmatig personeel aangewerfd. Na de instemming van de Onderne mingsraad te hebben verkregen, hebben de districtsbestuurders van de vakorga nisaties hun fiat aan het voornemen gehecht. Vervolgens is contact opgeno men met het Gewestelijk Arbeidsbureau en de goedkeuring van het ministerie aangevraagd. Die goedkeuring is welis waar nog niet verkregen, doch Hoogo vens vertrouwt er op, dat dit wel zal gebeuren. Toen hij door de vrouw des huizes het huis uit was gezet nam een 34-jarige IJmuidense schilder maar wat spulletjes mee zoals een pick-up, een theeser vies, een fles parfum, bloempotten en nog een hele waslijst. De vrouw zei dat daar het een en ander van haar bij was. De officier hield in alle tegenstrijdige verklaringen alleen de fles parfum als haar eigendom overeind en eiste voor de diefstal hiervan door verdachte f 100. Mr. Vink betwijfelde of de man zich die wederrechtelijk had willen toeëigenen en sprak hem vrij. Een 21-jarige Heemstedenaar werd tot zes weken voorwaardelijk en 200 boete conform de eis veroordeeld wegens dief stal van een auto. De officier vond zijn manier van doen nogal brutaal: op 25 maart stal hij een auto in Beverwijk uit een garage. Daar zat geen kenteken op en toen de politie kwam, nam hij de benen. Hij weer terug, om een andere wagen te stelen. Daar reed hij toen de sloot mee in. Schade; 7500. Alleen aan aanmerkingen op”. Zijn verdrietige vraag aan mr. Vink: „M’n vrouw wil zo graag een poesje hebben. Die andere hebben we nou weggedaan. Het is nu niet veilig voor het dier. De eerste heeft hij (gebaar naar de verdachtenbank) ook al op afschuwelijke manier dood ge maakt. Nee meneer, daar heb ik geen bewijzen van. Kijk, jonge mensen laat hij wel met rust, maar ons niet”. Mr. Vink besloot tenslotte de zaak aan te houden om de politie te horen. De bewijslast was hem al te onduidelijk. Niemand had immers verdachte werke lijk de carboleum over de poes zien gooien. Op 7 december om half tien is de nieuwe behandeling. ie '68 n ilde >aan. nteres- kheden i en im. oon, geheel ekerd. Hoogovens heeft het oog op de nieuwe partner in de EEG laten vallen, omdat door de toetreding van Engeland geen speciale vergunningen voor werkne mers uit Engeland nodig zijn. Boven dien is de afstand IJmuiden-Engeland niet zo groot. Een pluspunt is voorts dat de leefgewoonten en levensom- dagen na de direc- quiusweg :e Bever- Op 18 mei reed een 23-jarige Bever wijk met zijn bestelwagen tegen de linkse van twee fietsers aan. Deze moest ter observatie in het ziekenhuis worden opgenomen, en kwam er vanaf met rugpijn en wat kneuzingen. Reden voor officier en politierechter de Beverwijker (en daarmee al die mensen die achter het stuur kruipen met drank op) erop te wijzen hoe ernstig de gevolgen kunnen zijn van rijden onder invloed. Nu had hij immers in feite nóg geluk gehad. Hij had 7, 8 glazen bier op een lege maag gedronken. Gewoonlijk dronk hij een grotere hoeveelheid in het weekein de zei hij. Dat is echter, verklaarde ook de reclasseringsbeambte, nu wat vermin derd. De officier wees op de recidive van de verdachte en kon de suggesties van het rapport niet volgen. Hij kwam tot vier weken en twee jaar ontzegging. Mr. Vink maakte de helft van de gevan genisstraf voorwaardelijk met daarbij anderhalf jaar ontzegging. De hoogste boete van f 500 was con form de eis voor een 23-jarige Bever- wijkse chauffeur die zondagavond om half zeven over de Alkmaarseweg in zijn woonplaats reed. Hij had een ont heffing voor zijn werk op het traject Uithoorn-Beverwijk, maar was daarbij van de kotste weg afgeweken om wat eten te halen. Zelf zag hij dit omwegget- je van, zoals hij zei, nog geen vijftig meter, niet zo ernstig in, maar voor officier noch politierechter was het een excuus. Mr. De Goederen merkte op dat andere mensen óók op de fiets of lopend □estaan ehandi- ing, bij taalver- aamhe- de lei- ities en Had de buurman het dier zo mis handeld met dit spul dat indringt in de huid en dat op aanraden van die dierenarts alleen door neutralisering in meelbloem en daarna een bad met groene zeep gered kon worden? Hij ontkende het dier met verf te hebben ingesmeerd. „Weet ik waar- ie tegenaan loopt” mokte hij. De poes die hem als duivenbezitter had geërgerd, was „toevallig” in de kooi waarin een dooie vogel lag terecht gekomen („dat was voor de ratten en zo”), en alles wat hij gedaan had, was er een emmer water over heen gooien. Een andere buurvrouw echter ver klaarde dat hij haar zelf geroepen had met een „ik heb ’m een lik verf gege ven”. „Ik wist niet hoe ernstig dat was. maar toen ik het later hoorde dacht ik: dit gaat te ver”, ze draaide zich om naar verdachte. „Zoiets hoef je met mijn kat niet uit te halen, dan ben je van je leven nog niet klaar”. uw speciaalzaak voor exclusieve De bejaarde poezenbaas maakte een wat trieste indruk. „Ik kan me indenken dat hij ze wegjaagt” zuchtte hij, „met een steentje, of water. Dat doet een andere duivenhouder in de buurt ook. Maar dit.Kijk, die duiven zitten ook in m’n dakgoot, en daar heb ik ook geen van 120 - 180 cent per bos. De jaarrond- chrysanten komen in grote partijen aan de veiling en halen moeizaam een prijs tot 150 cent per bos. De geplozen chry santen deden 25 tot 50 cent per stuk. An Iers zijn coed te verkonen tot 55 cent per stuk. Het aanbod loopt terug Tros- aniers varieerden van 160 tot 245 cent per bos. Rozen bleven goed aan de prijs: van 20 tot 70 cent per bos. Het aanbod wordt minder. Babyroosjes haalden 12 tot 38 cent per stuk. Er is veel vraag naar fresia’s. Voor de eerste kwaliteiten werd 150 tot 385 per bosje betaald. De Irissen noteerden van 150 tot 330 per bos, bij een matig aanbod. Een enkel partijtje lelies haalde 150 cent per tak. Groot is nog de aanvoer van nennen. De Bowdenie haalde 70 cent per stuk. Voor de Pink Triumph werd 20 tot 35 cent betaald. De aanvoer van potplanten was vooral op woensdag vrij groot en de prijzen lagen goed. Vrijdag waren de noteringen: Anjers 20 - 55; trosanjers 160 - 245; anthurium 40 - 200; chrysanten 120 - 180; jaarrond 100 - 150 (per stuk 25 - 50); fresia 150 - 385; irissen 150 - 330; lelie per tak 40 - 145; nerinen 20 - 110; crispa 14; orchi- deën 45 - 110; roos 20 - 70 (per tak 18 - 36); babyroos 12 - 38. naar de patatkraam moeten, en mr. Vink stelde dat wat de een een omweg- getje noemt voor de ander een grote omweg is. De officier betreurde het dat de auto al zo snel terug was gegeven. Een 29-jarige slager uit Hillegom hoorde ook 500 eisen omdat hij zondag avond om half twaalf door de Hille- gomse Leidsestraat reed. Hij had niet langer kunnen wachten tot hij weer mocht rijden, wat mr. Vink verbaasde: het was immers maar een half uurtje. Het enige excuus wat hij kon aanvaar den was dat de jongeman na twaalven in hetzelfde ritje dezelfde hoeveelheid benzine gebruikt zou hebben. Het vonnis week daarom af van de eis en werd ƒ350. Het Rode Kruisziekenhuis in Bever wijk zou voor enkele verpleegkundigen regelen dat ze een ontheffing zouden krijgen. De 26-jarige jongeman die zon dag dienst had en van zijn woonplaats Castricum naar Beverwijk moest, had wel over de ontheffingen gelezen en deelde de directie mee dat hij in ieder geval niet de weg opging zonder papier tje. Dat kreeg hij toen van de directie. Echter: Een officiële ontheffing was dat niet. IJMUIDEN. Sinds de toetreding van Italië tot de Europese Economische Gemeenschap is de werving van perso neel voor Hoogovens in dat land stopge zet. Niettemin worden toch regelmatig Italianen in dienst genomen. Zij komen vrijwillig om werk vragen. Zoals er ook Engelsen en Schotten zijn die op die manier bij het Hoogovenbedrijf zijn aangesteld. Hun aantal is echter gering en op de vingers van twee handen af te ONDERTROUWD: F.M. de Kort, IJmuiden en M. Löke, IJmuiden, W. Borst, Aalsmeer en C. van Reede. IJmuiden. R.J. van Zwieten, Driehuis en A.N. Kuijper, Velsen (zuid). C. R.K. Jordan, Driehuis en A.J.M. Kim man, Driehuis. R. Smit, Driehuis en J. Bakker, Santpoort. W. Prins, IJmuiden en M.W. Vennik, IJmuiden. R. v. Hooij- donk, Haarlem en M. P. Kollaard, IJ muiden. P. Karthals, Haarlem en H. van der Kamp, Santpoort. M.J. Abrahamse, IJmuiden en T. van Vuure, Haarlem. D. P. van Leeuwen, Santpoort en M. Koorn, IJmuiden. A.P.D. Bakker, Vel- sen(noord) en W. Hoogeveen, IJmuiden. J. Groenenboom, Velsen(zuid) en E. D. J. Bergsma, Driehuis. GEBOREN E.M. Molenaar-Rens, d., IJmuiden. A.P. van Hensbergen-de Graaf, z., IJ muiden. J.M. Maas-Klauwers, z., Sant poort. C.A.M. ter Haar-Kimman, d., Santpoort. OVERLEDEN J. de Lange, 73 jr., echtgenoot van M.M. Bosman, Santpoort. B. Dukel, 63 jr., echtgenoot van N. Plug, IJmuiden. G. Gomes, 57 jr., IJmuiden. J.F. de Feber, 49 jr., echtgenoot van A. de Beunje, I Velsen-zuid. J. Feringa, 75 jr., weduwe van C.C.M. de Keulenaar, IJmuiden. Y. f Terpstra, 62 jr., echtgenoot van A. Vis ser, IJmuiden. H.C. Kapteijn, 79 jr., echtgenoot van G. Kaspers, IJmuiden. GEHUWD P.C.M. Fleuren C. Klaver, Velsen- (Van een medewerker) BEVERWIJK. De Beverwijkse groentenveiling bood deze week een winterse aanblik. De spruiten varieerden van 60 tot 150 cent per kilo, de diverse koolsoorten noteerden van 12 tot 35 cent per kilo. De bloemkool ging vrij vlot weg tot maximaal 142 cent per stuk, terwijl de prei ondanks een ruim aanbod met prijzen van 53 tot 77 cent per kilo uitstekend in de markt lag. Dat gold deze week trouwens voor alle aan de veiling aangevoerde producten, waarvoor vooral in het begin van de week goede prijzen werden betaald. De andijvie, nog ruim aangevoerd, no teerde van 75 tot 59 cent per kilo, de weinige partijen sla tot 20 cent per krop. Voor goede kwaliteit spinazie werd aan het begin van de week nog tot 150 cent per kilo geboden: ook van deze groente worden nog slechts restanten aange voerd. De bospeen liep weer in prijs op tot boven een gulden per bos, terwijl de waspeen van 13 tot 42 cent per kilo noteerde. De aanvoer van tomaten is nog steeds vrij constant: ment betaalde van 53 tot 77 cent per kilo. Een volgende stap was het contact opnemen met het Engelse Department of Employment (het ministerie van werk gelegenheid). Globaal is de Engelsen meegedeeld, welke soorten arbeid door ongeschoolde Engelse werklozen bij de Hoogovens verricht kan worden en zijn de arbeidsvoorwaarden bekend gemaakt. Het zijn dezelfde arbeidsvoorwaarden, welke ook voor Nederlandse werkne mers gelden. Verder gelden voor de Engelsen ongeveer dezelfde regels voor kost- en reisgeldvergoeding als voor de Spaanse werknemers, maar ook voor de reeds werkzaam zijnde Engelsen en Schotten. In Engeland wordt thans onderzocht in welke mate het plan van Hoogovens kans tot slagen biedt. Indien er een reële kans aanwezig is, zal Hoogovens zich aan de hand van de binnengekomen gegevens nader hierop beraden en dan eventueel beslissen over een proef met 50 tot 100 Engelse werknemers. IJMUIDEN Tijdens het 14-de in- temattonate bedrijfsfiimfestival in Pa rijs, uitgeschreven door het Europeese Verbond van Werkgevers zijn twee filmt co-producties van Hoogovens voor een eerste prijs in aanmerking gekomen. De films, die samen met een ander zijn gemaakt zijn „Fatale Decibels” over ge- hoorbescherming, in opdracht van Hoog ovens en Shell gemaakt door Carillon Films; alsmede „A blowing tribute” wel ke door Studio Rob Kommer is vervaar digd in opdracht van Hoogovens en de Internationale Handels Combinatie (IHC). De in de eigen studio van Hoogovens gemaakte Ideeënfilm kreeg in haar cate gorie een derde plaats en viel precies buiten de prijzen. De veilingnoteringen van vrijdag: An dijvie 13 - 58, bloemkool 35 - 142, bos peen 42 - 112, breekpeen 10 - 25, boe renkool 24 - 34, groene kool 15 - 28, knollen 28 - 51, prei 3 - 77, rode kool 12 - 25, spinazie 20 - 45, sla 7 - 18, spruiten 60 - 148, tomaten 40 - 120, uien 46 - 55, waspeen 13 - 42. Met uitzondering van de chrysanten waren de bloemen deze week goed te verkopen tegen vrij behoorlijke prijzen. Er is nog een ruim aanbod van kas- troschrysanten, die in prijs varieerden HAARLEM. „Ik heb een hekel aan andermans dieren op m’n erf” mopperde een 32-jarige IJmuidense rij-instructeur tegen de politierechter. Volgens de dag vaarding was hij op vier mei wat al te ver gegaan en dat is dan zacht uitge drukt met zijn antipathie jegens de dieren van de buren. De grijze kat van het oudere echtpaar in de buurt moest het ontgelden: het dier kwam, ingesmeerd met carboleum thuis. Niet alleen een van weinig dierenliefde getuigende daad, maar ook onverantwoord tegenover de eigenaresse die zielsveel van het dier hield, en, terwijl ze in een zwakke gezondheidstoestand verkeerd, enorm schrok en volledig overstuur raakte.

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 7