Triomf enreeks Okker door Gorman gestuit Geen nieuwe sterren op judotitelstrijd Schitterende rentree van Eland Merckx trekt ten strijde na vier maanden afwezigheid SPOfflWBSE Titel voor Ada van der Giessen ALFA ROMEO OVERWEEGT TE STOPPEN Haico Scharn: W@®Tl IIIBIÏ tegen dopinglijst UCI zege in cross p KNVB-gebouw leverde 1,9 miljoen op Q PIONEER -«t «-»•<. Amerikaan ook eindoverwinnaar OVER EVENTUELE VERBINTENIS MET WISO een miljoen gulden aan prijzen I f 15 NOVEMBER 1973 MAANDAG 12 Winst Laver Sommige Fleurop- bloemisten zijn zo gebrand ra op een tijdige bezorging M dat ze autorijles nemen. In Formule-1 wagens. Jappie van Dijk aarzelt Bosman en Schneider kregen hun revanche (Van onze sportredactie) THEO KLEIN Björn Borg: finaleverlies. (Van onze sportredactie) RD om (Van onze sportredactie) ADVERTENTIE sen 7 fii 5 eel- uan De eindstand is: 1. Ada van der Gies- punten; 2. Bruinenberg ö'/z, Hierin is een boeteclausule vervat, waar Van Dijk zich niet mee kan Bosman hield het op een gelijkspel. Na een bijzonder teleurstellende start, in het haifzwaargewicht werd hij uit het toernooi gestoten door Weber, herstelde ding is genoten maal 15.000 gulden, met een maximum van vier jaar. over doen. Middengewicht: verslaat Half- laatste meters nog helemaal uit elkaar gerukt. Uriosis P, zo bleek, had te vroeg aangezet voor de eindsprint en werd, behalve door Eland, nog overvleugeld door Flamingo Six met Jan de Boer, Josje W en de Franse hengst Treize F met de Beverwijker Harrie Pools. Aardig detail hierbij was dat Jan de Boer, de oud-assistent van Jan Wagenaar, zijn vroegere baas, die achter Josje W op de sulky zat, wist te kloppen. Weet u dat veel „droogbloemen uit de binnenlanden” van Afrika worden geïmporteerd? U leest erover in het Fleurop-bloemenboek. Spaar de gratis Fleurop chrysal- en pokonzakjes van uw Fleurop- bloemist. dré der hij het den iter ede ;er- ien ?nd ;tar itie er- eid aar at 'B in in kt ?h se de mer idré ■no bel, rge- l-l TV ?C im ■ht na 5C 7V n- en ,f- n- iks- ivol Óf lel- t de den nen lent niet lui- ,iie- rijd lees i te aad een van on- ITan vol, van met ijd- de les- W de den de en rde Eland zorgde echter voor een schitte rende koers. Nadat Jan de Leeuw met Habanera lange tijd aan kop had gele gen en Uriosis P met Derk Bolwijn op de laatste honderd meter de kop over nam, spurtte Eland als in zijn beste dagen naar voren. Het veld werd op die Van Dooyeweerd had alle reden om verbaasd te zijn. De tienjarige Eland was vier maanden lang niet op de baan verschenen na een slepende beenblessu- re; maandag nog had Van Dooyeweerd wat getraind met Eland op het voor het paard favoriete Duindigt en bij die gel genheid waren de prestaties nog erg matig. Het was zelfs voor Van Dooye weerd aanleiding gewset bij het dra verij- comité aan te dringen op het buiten weddenschap stellen van Eland, hetgeen ook gebeurde. Daarbij gevoegd de handi cap van veertig meter die Eland samen met Uriosis P moest overwinnen en men zal begrijpen dat Duindigt bijzonder weinig gaf voor de kansen van de vedet te. In een drie uur durende finale won Rod Laver met 3-6, 7-5, 6-3, 3-6, 6-4 van John Newcombe en verover de daarmee de eerste Australische indoortitel. Daar stond een prijs op DEN HAAG (ANP). Jappie van Djjk heeft nog niet beslist of hjj een verbintenis zal aangaan met de nieu we schaatsprof-organisatie WISO. De Fries, Nederlands Kampioen, werd afgelopen vrijdag uit de kernploeg gestoten omdat hij het contract niet had ondertekend, dat de KNSB de amateurrijders had aangeboden. De KNMV kampioensrit over de Le- melerberg is in de 125cc klasse gewon nen door de Zweed Gustavsson. In de 175 cc klasse was de eerste plaats voor H. van Hoegee. Het afgelopen raceseizoen haalde het DNRT-Marlboroteam enkele escapades uit, die Alfa Romeo doen overwegen zich uit de nationale wedstrijdsport te rug te trekken. De laatste kwestie tussen Coronel en Frankenhout speelde zich onlangs af, toen Frankenhouts wagen goedgekeurd en Coronels auto afgekeurd werd, nadat beide coureurs tegen eikaars wagens hadden geprotesteerd. Op uerzoek van bondscoach Wim Rus ka zal het bestuur van de BBN vaart zetten achter de completering van de keuzecommissie. Bij de indiensttreding van Ruska werd die aanvankelijk ge vormd door de heren Van der Horst Smit en De Korte. De twee eerstge- noemden traden echter af, omdat zij het niet eens waren met het door Ruska gevoerde beleid. Ruska heeft nu zelf voorgesteld Peter Snijders en de Nij meegse judoleraar Van der Pool als vervangers aan te wijzen. De keuzecom missie adviseert Ruska bij de samenstel ling van de teams. De wedstrijd tussen Denemarken en België voor het kwalificatietoernooi om het wereldkampioenschap zaalhandbal is met 248 winst door de Denen gewon nen. Na zijn overwinning op Okker ver klaarde Gorman, die in de kwartfina les al voor een klapstuk had gezorgd door zijn landgenoot Stan Smith uit te schakelen, dat „Stockholm” een van de beste toernooien uit zijn loop baan was. „Ik heb geloof ik”, zei de Amerikaan, „nog nooit zo constant sterk geserveerd.” In de eerste set doorbrak Gorman in de vijfde game de opslag van Okker en behield de voorsprong tot het einde van de set: 6-4. Okker revancheerde zich in de tweede reeks in de vierde game en ook hij stond zijn voordeel niet meer af: 6-3. De beslissende set was zonder meer voor de Amerikaan, die Okker meteen van zijn service beroofde en vrijwel foutloos verder speelde. DORDRECHT Vijf judoka’s moch ten zich in de eerste weken van dit nog prille judoseizoen verheugen in een bij zondere belangstelling. Zij, Van Polanen, De Graag, Koning, Schneider en Bos man, hadden in juni de strijd opgeno men tegen bondscoach Wim Ruska, toen deze het genoemde vijftal passeerde bij zijn selectie voor de wereldtitelstrijd. Toen hun gesprek met de budobond, inclusief het verzoek om een nieuwe trainer, zonder succes bleef, namen zij zich voor Ruska op de judomat van zijn ongelijk te overtuigen. De eerste moge lijkheid deed zich gisteren voor op de nationale kampioenschappen, die in de Dortse sporthal „Wielwijk” werden ge houden. Daar was helemaal geen aanleiding toe. Ik heb nog ook op internationaal niveau aspiraties. Maar dan moet ik wel in een goede sfeer kunnen judoën. An ders hoeft het voor mij niet meer”. Het zit er dik in dat het binnen afzienbare tijd tot een akkoord met Ruska zal komen. De bondscoach zal Eland verdiende met zijn overwinning een bedrag van dertienduizend gulden. Het totaal gewonnen bedrag van het paard kwam daarmee boven de twee ton. Jan Hordijk heeft tijdens wed strijden om de Dewar-beker in Bil lingham met de Rhodesiër Collin Dowdesdell het herendubbelspel ge wonnen. In de finale won het tweetal met 3-6, 6-3 en 6-3 van de Britten David Lloyd en John Paish. Hordijk werd in de tweede kwalificatieronde van het eindtoernooi om de Dewar- beker in Nottingham geklopt door de Brit Stilwell: 2-6, 5-7. Eerder had de Nederlander gewonnen van de Brit Collins: 5-7, 6-1, 6-4. van 10.000 dollar. Newcombe kreeg 5.000 dollar. De derde prijs was voor Ken Rosewall, die Phil Dent met 4-6, 6-3, 6-0 versloeg. Deze prestatie werd ten opzichte van de finalisten finan cieel nogal matig gewaardeerd: 650 dollar. Het is waarschijnlijk dat La ver, de dubbele grand-slamkampioen van enkele jaren terug, zich met deze overwinning verzekerd heeft van de tweede enkelspelplaats in de Davis Cup wedstrijd tegen Tsjecho-Slowa- kije die op 16 november in Melbour ne begint. BRUSSEL (DPA) Eddy Merckx blijft zijn onschuld in de dopingzaak van de ronde van Lombardije volhou den. De advocaat van de Belgische wiel renner heeft laten weten, dat Merckx contact heeft opgenomen met enige ex perts op het gebied van de farmacologie om na te gaan of de tegenwoordige UCI-lijst van verboden middelen wel in overeenstemming is met de nieuwste medische inzichten. WASSENAAR. Jan van Dooye weerd kwam woorden tekort, zaterdag middag op Duindigt, na de sensationele rentree van zijn elitedraver Eland in het Stayerskampioenschap van Nederland over 3800 meter. „Het was niet te gelo ven”, stamelde Van Dooyeweerd, „onbe grijpelijk”. HEIKANT (ANP). Haico Scharn, de Nederlandse recordhouder op de 1500 meter, heeft zondag in Heikant bij Hulst de z.g. Heikant-Cross gewonnen. De Arnhemmer nam reeds in de eerste van de zes ronden de leiding met Egbert Nijstad, die na een langdurige afwezig heid weer langzaam in vorm schijnt te komen. In de laatste ronde maakte Scharn zich los van zijn concurrent en zegevierde met vijf seconden voorsprong. De plaatselijke favoriet Piet Vonck werd derde. Scharn liep de 8000 meter over grasland in 27 minuten en 30 seconden. Deze week te winnen door voor 1. mee te doen aan de puzzel Aktie Natuur (nr. 10): Een stereo installatie, bestaande uit een Pioneer SX-424 tuner/ver- sterker, twee CS-E300 speakerboxen, een PL-12D platenspeler met een PC-11 element, gezamenlijke waarde ƒ2.021.-. Een geschenk van Pioneer Electronic (Europe) N.V., van Import- en Exportbedrijf L. Wüst Zn. B.V., Amsterdam. verenigen. In het geval van Van Dijk: als hij, na ondertekening van het contract, alsnog zou besluiten tot de WISO toe te treden kost hem dat 100.000 gulden (eenmalige boete) plus twee keer 15.000 gulden, omdat hij binnen de huidige Olympische cyclus twee jaar heeft geprofiteerd van de begeleiding door de KNSB. Indien een rijder na het seizoen (na 15 maart) tekent, vervalt de „ton”. Blijft over het aantal jaren dat de begelei- Er worden pogingen ondernomen om de lijst van middelen te zuiveren, waar van van het gebruik allereerst een heil- Schaatscoach Leen Pfrommer: Ik heb pas nog contact met Jappie ge had. Hij durft gewoon niet te beslis sen. Maar als hij dat bijvoorbeeld morgen zou doen ten gunste van de KNSB, zal ik voor hem vechten, hoe wel het ultimatum is afgelopen. En ik denk dat hij dan ook nog wel mag terugkomen.” van de laatste ronde luiden: Fenny Heemskerk-Cora van Gent 0-1, Anneke Schol—Carla Brui- Ambition. Winn. 4.40 pl 2.50 3.10 2.20, koppel 3.50, trio 284,00. Jelioprijs 2140 m: 1. Litani (J. Wagenaar), 2. Lena Axklt II, 3. Lance Areta. Wlnn. 8.90 pl 2.40 2.50 2.50 koppel 19.60. De totale totalisator-omzet bedroeg f 235.015. hij zich keurig door in alle categorieën de titel op te eisen. In de finale tegen de plotseling weer teruggekeerde Eveleens verdedigde hij een tweetal kleine voor deeltjes zeer bekwaam, hetgeen hem als nog de grootste beker opleverde. Koning kon zijn recalcitrante houding niet waarmaken; hij verloor al in de eerste ronde van Ruska-adept Brandts, terwijl Schneider de stand uiteindelijk weer in evenwicht bracht door zijn vijfde Ne derlandse titel in het halfmiddengewicht in de wacht te slepen. zame werking is te verwachten. Bij het middel dat Eddy Merckx voor de ronde van Lombardije door zijn arts kreeg toegediend, gaat het om een medikament dat in elke apotheek zonder recept ver krijgbaar is. Het wordt voorgeschreven bij rheumatische aandoeningen. Zelfs kinderen worden ermee behandeld. Het Italiaanse dagblad „Corriere Della Sera” heeft voorgesteld terug te keren naar het oude systeem, waarbij twee lijsten in gebruik waren: de eerste van absoluut verboden middelen en de twee de van de medikamenten, die in geval van nood en van te voren voorge schreven door de arts konden worden gebruikt. „In teveel medikamenten, mineraalwa ter, zouten en andere huismiddeltjes ko men stoffen voor zodat men dan niet met absolute zekerheid kan vast stellen dat er verboden middelen zijn gebruikt”, aldus het Italiaanse dagblad. DEN HAAG. Het bondsgebouw van de KNVB in Den Haag is voor 1,9 miljoen gulden aan een ambassade ver kocht. De KNVB flat aan de Segbroek- laan, waar nu nog secretarispenning meester Henk Burgwal woont, ging voor 125.000 naar dezelfde nieuwe eigenaar. In mei 1974 moet de bond het gebouw aan de Verlengde Tolweg hebben verla ten. De nieuwbouw, op de terreinen van het KNVB Sportcentrum te Zeist, waar het gehele bondsapparaat binnenkort wordt gehuisvest, gaat 2,2 miljoen gul den kosten. Daarbij komen dan nog 336.000 voor verhuizingskosten van het personeel. Ook in het dubbelspel bereikte Ok ker de finale niet. Met Marty Riessen verloor hij in de halve finale van het duo Hie Nastase-Jim Conners (Roem.-VS): Nadat Nastase en Con nors de eerste set met 7-5 hadden gewonnen, trokken Okker en Riessen zich terug. In de finale won de Roe- meens-Amerikaanse formatie van het Australisch-Zuidafrikaanse dubbel Bob Carmichael-Frew McMillan met 6-3, 6-7 en 6-2. Voor er één wedstrijd was afgewerkt kon Ruska al bogen op een 10 voor sprong, want de Amersfoorter De Graaf was er zelfs bij de districtskampioen- schappen niet in geslaagd zich een plaats voor de nationale titelstrijd te verwer ven, terwijl Adri van Polanen zich voor een jaar teruggetrokken heeft en der halve op het appél ontbrak. Bleven over drie vastbeslotenen; de meervoudige na tionale kampioenen in het halfzwaarge- Het genoemde succesvolle duo voelt daar wel wat voor. „Maar,” vult Theo Schneider, die evenals Bosman sinds de wereldtitelstrijd geen enkele training meer gevolgd heeft, aan, „dan zal het initiatief voor een gesprek toch van Ruska of van de bond uit moeten gaan. Ik ben geen verschoppeling, waarmee ze kunnen doen en laten wat ze willen.” Bosman denkt in grote lijnen parallel. Hij zegt: „Ik ben eigenlijk pas kwaad geworden toen Ruska in de kranten en de radio gemene uitspraken ging HILVERSUM Alfa Romeo Neder land overweegt met de autosport in ons land te kappen. In de loop van deze maand zal het concern een beslissing nemen. Bij de besluitvorming spelen verschillende factoren een rol. Eén er van ligt op budgettair gebied, de tweede heeft te maken met de affaire die on langs ontstond rond het gevecht Tom Coronel (Huizen), Huub Vermeulen (Leidschendam) en Fred Frankenhout (Amsterdam). De twee laatsten maken deel uit het van DNRT-Marlboroteam, Coronel heet Alitalia als sponsor. OOSTERBEEK (ANP). Ada van der Giessen is zaterdag in Oosterbeek in de negende en laatste ronde kampioene van Nederland geworden. De 25-jarige Rotterdamse, die lid is van Spangen, behaaldde hiermede haar eerste kampi oenschap. Vorig jaar eindigde zij als tweede achter Rie Timmer, die nu vier de werd. Het was de vijfde maal dat Ada van der Giessen deelnam aan het toernooi om het nationaal kampioen schap. De uitslagen Fenny Bleef de vraag, wat moet er nu gaan gebeuren met kampioenen als Jan Bos man (27 jaar) en Theo Schneider (26), judoka’s die gisteren toch wel hebben bewezen dat zij tenminste bij een tien man sterke selectie horen? Ruska, hij passeerde ze vorig seizoen wegens her haaldelijk falen in internationale wed strijden en een gebrekkig moreel: „Ik ben inmiddels wel gaan beseffen dat ik van de jongens uit de kernploeg niet de opofferingen kan eisen, die ik mezelf altijd als wedstrijdjudoka getroost heb. Bij mij is het uiteindelijk goed uitge pakt, maar als Ruska geen olympisch kampioen was geworden, wat zou er dan van me terechtgekomen zijn? Ik kan die jongens geen ongelijk geven dat zij hun maatschappelijke carrière op de eerste plaats stellen. Daarom ben ik bereid wel weer te praten met een Bosman en een Schneider. En als mocht blijken dat hun werk deelname aan de centrale trainin gen in de weg staat, dan zullen we naar andere wegen moeten zoeken”. neberg 0-1, Jeanette Mulder-Mieke. van Eist 1-0, Ada van der Giessen- Erica Belle 1-0, Ellis de Graaf-Rie Timmer 0- 1. 9 Iran staat achter toelating van China tot de Aziatische Spelen, die in 1974 in Teheran gehouden zullen worden. 0 In het basketbaltoernooi om de Euro pese beker voor bekerwinnaars (dames) heeft de Duitse ploeg Göttingen ’05 het Zweedse Vasteras uitgeschakeld. Enkele uitslagen van wedstrijden uit het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen volleybal zijn: CSKA SofiaPanathinaikos 30, TSV 1860 MünchenCA Luxemburg 30, MUC MontpellierFC Porto 30. Het Nederlandse waterpolo-jeugdze- vental heeft in Heidelberg met 74 gewonnen van West-Duitsland. Honved Boedapest heeft zich ge plaatst voor de kwartfinales van het zaalhandbaltoernooi om de Europese be ker heren door met 3210 van Helsinki IFK te winnen. Z 7// zv 1 Jan Bosman: bewezen dat hij erbij hoort. daar niet om rouwen, hij heeft elke judoka hard nodig. Met de 22-jarige middengewichtkampioen Rob Geurtsen als enige gunstige uitzondering, kon gis teren na afloop van het kampioenschap worden geconcludeerd dat ook „Dor drecht” geen jongeren heeft opgeleverd waar de Budobond over de landsgrenzen op kan rekenen. Dat gelegenheidsjudo- ka’s als Vincent Boot (halfzwaar) en Dirk Eveleens (zwaargewicht) gisteren titels konden veroveren, zegt wat dat betreft voldoende. STOCKHOLM. Tom Okker heeft in de finale herenenkelspel van het internationale tennistoernooi in Stockholm niet gehaald. De Neder lander, die de afgelopen weken tot een aantal uitstekende prestaties kwam, verloor zaterdag in de halve eindstrijd in drie sets (7-6, 6-7 en 6-4) van de Amerikaan Tom Gorman. Gisteren won Gorman ook de eind strijd. Voor 4000 toeschouwers bleef hij met 6-3, 4-6 en 7-6 de baas over de 17-jarige Zweed Björn Borg in een van de spannendste partijen van het seizoen. Gorman verdiende met zijn overwinning ruim 11.000 dollar. Op Hilversum werd gisteren de laatste semi-klassieker voor driejarigen, de strijd om de Herfstprijs, gewonnen door Derbywinnaar Lento H. Het paard bracht daarmee zijn totaal aan overwin ningen op een recordaantal voor drieja rigen. Uitslagen Duindigt luiden: Elandprijs 2040 m. autostart: 1. Kamelion V (P. Vogelaar), 2. Jamaica du Bois, 3. Katink v. Wisch. Winn. 10,00 pl 4.20 3.30 3.20 koppel 29.10, tio 1.706,00. Herfstprijs (le afdeling) ca 2000 m (ren): 1. Yubarajah (E. Bloem) 2.18.7, 2. My Slipper. 3. Darius Honey. Winn 4.60, pl. 1.70 3.40 2.20 koppel 11.00 trio 998.60. Arieprijs 1500 m autostart: 1. Mila G. (P Vogelaar), 2. Myrly Terraise, 3. Michel Nim ble. Winn. 3,00, pl. 1.50 1.60 1.60, koppel 7.40. Uriosis P. Prijs 2140 m: 1. Jassana (G. v. Eykelenborg), 2. Januska D, 3. Lucky H. Winn. 23.90. pl. 6.40 2.50 3.10 koppel 22,20, trio 2.741, 80. Herfstprijs (2e afdeling) ca. 2000 m (ren): 1. Ebeltoft (A. Treanor), 2. Melisse, 3. Matilde. Winn 4,00, pl 1.80 2.10 2.80 koppel 13.50. Stayers kamp, van Nederland 3800 m.: 1. Eland (Buiten weddenschappen) (J. v. Dooye weerd), 2. Flamingo Six, 3. Josje 2„ Treize F. Winn. 33.10, pl 9.20 3.90 14,00 koppel 12.90, trio 3.061,40 in willekeurige volgorde. Sluitingsprijs 2100 m: 1. Gerardus O (G. v.d. Wal)- 2 Kelno, 3. Irma van Double. Winn. 4.30. pl 1.50 1.30 3,00 koppel 5.10. Herstprijs (3e afdeling) ca. 2000 m (ren): 1. Tonka (D. Weiss). 2. Tudor Roussi S, 3. Niemand woont te ver weg. om bloemen te krijgen. Raadpleeg uw Fleurop-bloemist. wicht, Bosman, halfmiddengewicht Schneider en lichtgewicht Koning. Uitslagen: Finales: Rob Geurtsen (Amersfoort) Vroegh met ippon (heupworp), zwaargewicht: Vincet Boot (Zwolle) ver slaat Hensels met ippon (houdgreep), Zwaargewicht: Dirk Eveleens (Burger- veen) verslaat Van Antwerpen met ip pon (houdgreep), Lichtgewicht: Cor Brandts (Maastricht) verslaat PeterAk- kermans op beslissing, Half middenge wicht: Theo Schneider Den Haag) verslaat Kneteman met ippon (been- worp), Alle categoriën: Jan Bosman (Amsterdam) verslaat Eveleens op be slissing.

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 15