Dames van ODIN taktisch zwak Promotie en titel IJmond-heren weinig voor Jac de Pauw fortuinlijk bij HHC Knappe zege IJmond-dames Misstap van Eibernest Goudt vaster op kop in damstrijd Haarlem behield koppositie na overwinning op Victoria Geen doelpunten Rentree Tielrooy in van Amersfoort Heemstede geslaagd en Strawberries Charl Broertjes sterke tweede T urntitel ging weer naar PSV RIVAAL JAN BEEN WERD GEKLOPT VOLO derde 19 MAANDAG NOVEMBER 1 2 1973 18 o t"1 F (Van onze biljartmedewerker) (Van onze handbalmedewerker) 24 Nieuwenhuizen, H. Rijbroek, S’poort J. Guldemond, L. a Jan Been (rechts) feliciteert winnaar Jac de Pauw na hun enerverende partij. C (Van onze dammedewerker) (Van onze korfbalmedewerker) 1; een (Van onze hockeymedewerker) Tegenstandster (Van onze biljartmedewerker) 7 5 4 3 1 7 6 6 5 5 4 7 6 6 5 4 4 8 7 6 6 6 3 2 7 7 6 4 4 1 Afdeling NW B: Celeritas 9-16, Storm vogels 8-13, Oosterkwartier 9-12, Aurora 3 7-9, DSO 7-7, Neptunus 2 8-5, Heems kerk 9-3, Nw Flora 3 9-1. 14 11 4 2 2 31.33 25.32 20.12 12.15 16.70 14.81 3.15 3.04 16 20 210 269 156 87 164 97 Stand: 2A: Haarlem 9-13, OKV 9-12, Hespa 8-10, KVD 8-10, Tovers 8-7, Vic toria 9-7, Hoger Op 7-6, SVK 9-5, De Vinken 7-4. 2B: Vogel 10-17, Aurora 10- 14, Oosterkwartier 9-12, Roda 9-11, KCN 10-9, KCO 10-9, Olympia 10-9, Landlust 9- 5, MEO 9-5, ZKC 8-3. 3A: Midlandia 10- 18, Zwaluwen 9-12, TCNH 9-12, Nw Flora 10-10, WWSV 9-9, BFC 9-7, Zaan dam Zuid 9-4, Oosterpark 11-4. 3B: A’ dam Zuid 11-16, Neptunus 7-11, SKV 7- 9, KCS 8-6, FIT 7-5, Watervliet 5-4, Juko 7-4, De Oosthoek 6-3. 4 Haarlem 4 het te an de, Dr am en, ije De ran sen M- Haarlem startte niet zo best. De gas ten daarentegen wel want de eerste de beste Victoriaanse aanval leverde een doelpunt op. Invaller Ton Kaart trok de stand via een taktisch balletje onder de korf gelijk. Een straf worp tegen de wind in werd toch door Victoria benut. André Houtman schoot van afstand op zijn beurt de gelijkmaker in. Het verdedi- gingsvak bleek in deze wedstrijd ook Nieuw Flora is dicht bij een gelijkspel geweest tegen het sterke Midlandia. Rob ter Bruggen opende de score. Zijn door braak zette hij niet geheel door, vlak voor de korf stopte hij, zijn tegenstander zette door, en in vrije positie legde hij de bal in de korf: 1-0. Al gauw bleek ook voor Nieuw Flora dat eerste gewin, kattegespin zou zijn want de gasten liepen uit tot 1-4. Na rust (met wind mee) liepen de roodwitten in tot 4-4. Ans ter Bruggen wilde niet onder doen voor haar man, zij schoot 2-4 in (strafworp) en Tineke Grootveld zag twee afstand schoten door de korf vallen. Midlandia ontrukte zich even van het juk (4-5) doch nu was het Geert Turkenburg die gelijkmaakte. In deze fase van de strijd viel vooral het goede spel van Frank Turkenburg op. De concentratie in de verdediging van de thuisclub verslapte enigszins en direct kreeg de ploeg van Midlandia twee doelpunten te verwer ken. Een 5-7 nederlaag was het resul taat. over sublieme aanvallende kwaliteiten te beschikken. In minder dan vijf minuten brachten zij de stand naar 4-2 middels afstandschoten van Wim Vermaat. Vlak voor rust maakte Ton Kaart op identier ke wijze zijn tweede doelpunt: 5-2. Met de wind in de rug zette Victoria nu een hevig offensief in. Pas in de 18e minuut resulteerde dat in een doelpunt. André Houtman gooide een strafworp raak (6- 3), de marge van drie doelpunten bleef gehandhaafd. Toch werd het aan de Kleverlaan nog even paniekerig. De ver dediging van Haarlem was de rust even kwijt. Bij de stand 6-5 miste Victoria een strafworp. Vlak voor tijd forceerde Wim Vermaat een strafworp. Bob v. Laatum benutte deze kans: eindstand 7- 5. Oosterkwartier keek in de rust tegen een 5-1 achterstand aan. Alleen Jaap Phillipo vond een keer de korf. Met wind mee lukte het een stuk bgjer. Al in de eerste minuut wist An ja Koppen van afstand iets terug te nemen van de achterstand. Fred Bussen tekende voor 5- 3 terwijl Jaap Phillipo de 2,5 meter- worp nog eens beproefde: 5-4. Vijf minu ten voor tijd gooide KCN de geforceerde (doch terechte) strafworp door de korf, 6- 4. In de resterende tijd kon Ooster kwartier niet dichterbij komen. Scheids rechter Joop Verbeek kweet zich goed van zijn moeilijke taak (niet spelend lid van Aurora). Met Ooms ging het eveneens zo. Winst uit een sterk gespeelde eerste partij op te Nuyl, daarna tegen van de Weetering een gevoelige nederlaag, die tevens zijn enige nederlaag was. Ook Broertjes moest eenmaal het hoofd buigen. In de derde ronde verloor hij in vier beurten van Ooms. De beide andere Haarlem- legde hij definitief beslag op de derd» plaats. Behalve Jac. de Pauw, promo veerden ook Jan Been en Frits Lazones naar de tweede klas. De heren van IJmond ontmoetten in Amsterdam AHC’31 in een harde maar faire wedstrijd, waardoor er een aan trekkelijk geheel ontstond. Toen met een 6-3 voorsprong de rust inging kon nie mand vermoeden dat IJmond het daarna heel moeilijk zou krijgen. Opeens was daar een inzinking en AHC speelde dit goed uit wat snel leidde tot 6-6 Hierna kwam IJmond weer wat op toeren, vooral ook omdat het doelman-tweetal Cees Vermeij en Gerard v.d. Kolk om HAARLEM. Onder grote belang stelling heeft de IJmuidenaar Jac de Pauw zaterdagavond in het Haarlems Jeugdbiljartcentrum in tiet Bavogebouw zjjn eerste titel veroverd door in de finalepartij van het districtskamploen- schap libre, derde klas zijn grote rivaal Jan Been met slechts twee caramboles verschil te kloppen. Door deze prestatie viert De Pauw tevens zijn rentree naar de tweede klas. Watervliet en De Oosthoek hebben per traditie een titanenstrijd geleverd. Het lichte veldoverwicht van de thuisclub kon vooralsnog niet in doelpunten wor den uitgedrukt. In tegendeel. Wil v. d. IJssel scoorde voor haar ploeg 0-1 mid dels een doorloopbal. Pas in de 33ste minuut schoot Vera Roden de gelijkma ker in. Oosthoek nam weer de leiding via een ingeschoten strafworp door Ad Meegdes. Invalster Joke Numan kon vlak voor rust de thuisclub laten juichen, Gerard Bremmers (terug in de ploeg na een lange afwezigheid als gevolg van een blessure) schoot voor het eerst Wa tervliet naar een voorsprong, 42. De eerste aanval van De Oosthoek liep pri- ma. Vooral Xvil v.d. IJssel was goed op dreef. Eerst scoorde zij via een door loopbal 4-3, en even later stelde zij Peter v.d. Kroft in staat de gelijkmaker te scoren. De volgende aanval van Wa tervliet bleek nu in staat te zijn de verdediging dol te draaien. Joke Numan schoot uit een van de geboden kansen raak 5-4. Bert Koopman bepaalde de eindstand op 6-4. beurten het doel van hun club goed bleven verdedigen. Het werd een en thousiast geheel Vier minuten voor het einde kon de scheidsrechter het enthou siasme van IJmond wat minder verdra gen en bij een 11-10 stand stuurde hij twee spelers tegelijk naar de kant, waardoor IJmond met vier man verder moest optornen tegen zes. Het werden benauwde minuten, die de volle inzet vroegen. IJmond kreeg loon naar wer ken. Het bleef 11-10. ODIN heeft vrijwel de gehele eerste helft tegen AVA naar zijn vorm lopen zoeken. Niets lukte en het was niet verwonderlijk dat de rust met 10-4 kwam voor de gasten. Na de rust ging het wat beter. Er kwam meer greep op het spel 9-12. AVA liep echter weer weg tot 9-15. Hoewel alles werd gedaan de score nog om te buigen, was het verlies van de eerste helft beslissend voor de gehele wedstrijd 15-19. Jureen Groenhof scoorde 6 doelpun ten, Jan Tuinenbreier en Meindert Hui- bens inder 3, René Haastrecht 2 en Bert Beers 1 doelpunt. Aurora heeft meer last van de wind gehad dan Olympia, doch de strafworp- stip die voor één jaar bij wijze van proef op een afstand van 2,5 meter is bepaald, geeft met name het eerste aan- valskwartet wel wat problertm. Het be gon allemaal prima. An ja Aarts gooide Ton Pieters een half doelpunt in de han den: de doorloopbal kon niet meer ge mist worden. De gasten liepen toch uit tot 1-3. Jan van Eeken schoot van zes m. raak (rust 2-3). Dezelfde speler schoot reeds in de zesde minuut de gelijkmaker in. De eerste van de vier strafworpen die de eerste aanval kreeg werd direct benut; Henk van Merkensteijn schoot raak. De volgende drie werden jammer lijk gemist. Vijf minuten voor tijd schoot Olympia zich naar 4-4. VOLENDAM. De herenploeg van PSV heeft in Volendam de Nederlandse verenigingstitel keurturnen geprolon geerd. De Haarlemse ploeg behaalde een totaal van 153.30 punten. Na het Volen- damse Sint Mauritius, dat met 147.653 punten tweede werd, werd de formatie van het Haarlemse VOLO (130.30 pnt) derde. Bij de jongens ging de titel naar het Amsterdamse KDO vóór VTV uit Vlis- singen en het Eindhovense PSV. AMSTERDAM. In de negende ron de van het persoonlijk damkampioen schap van Noord-Hoiland heeft de Am sterdammer Jeroen Goudt zijn leiderspo sitie verstevigd door een belangrijke overwinning op de sterke IJmuidenaar Cees Pippel. De Haarlemmer Hans de Groot klom op naar de derde plaats, die hij deelt met de Amsterdammer Theo Wemer die een punt verspeelde aan Willem Winter uit IJmuiden. In het begin van de beslissende strijd om de eerste en tweede plaats liep Been snel van znij tegenstander weg. In „no time” had hij een voorsprong van ruim twintig caramboles genomen. Maar De Pauw was al eerder uit een slechte positie teruggekomen. Hij beschikt over een grote vechtlust. Zo ook nu weer, lang zaam maar zeker kwam hij, kleine en gedegen series scorend, weer terug. Hal verwege de partij was hij weer naast Been en nam zelfs de leiding over. Been even fel belust op de titel gaf zich niet zo maar gewonnen. In de slotfase leek het er zelfs nog op dat Been de partij zou gaan winnen, maar met nog twee caramboles te maken, miste hij een eenvoudig trekballetje en verspeelde daarmee zijn titelkansen. De Pauw liet zijn laatste kans niet meer liggen en scoorde de nog resterende caramboles. Eerder op de dag had Fris Lazones zijn laatste kansen verspeeld door achter- reenvolgens van Jan Been en Jac de Pauw te verliezen. In de laatste ronde herstelde hij zich weer volledig en ver sloeg in een sterke en goed gespeelde partij Jan Rijbroek. Door deze winst mers, Willemse en Karman hebben zon der meer slecht gespeeld. Zij zijn te zwak voor deze klasse en horen daar dan ook niet in thuis. Hun eindmoyenne was ver beneden de minimumgrens van 20.00. Dat zij toch in deze, klasse uitko men is het gevolg van een twee jaar geleden genomen besluit door het bonds- bestuur van de KNBB, waarin werd bepaald dat tweedeklas kaderspelers (38- 2) bij deelname aan libre-wedstrijden, niet in een lagere klas dan de Over gangsklasse mogen uitkomen. Het gevolg van dat besluit is dat in de Overgangsklasse „veel ondermaats” spel wordt vertoond. Vorig seizoen namen in deze klasse 67 personen deel, waarvan er maar liefst 23 onder de degradatiegrens eindigden. Onder de deelnemers heerst over dat besluit grote ontevredenheid en herziening is dan ook een dringende wens. 3.04 (ADO) 2.55 23 Bij de dames heeft ODIN een goede vorm getoond. Bij een wat taktischer opzet had er beslist een gelijk spel tegen Niloc ingezeten. De scheidsrechter was erg kwistig met strafworpen. Na een kwartier spelen waren er al vier uitge deeld en dan te weten dat pas na 7 minuten het eerste doelpunt viel, 0-1, voor Niloc, via een strafworp. Met de rust was het 3-4, waarbij Elly Otten de drie doelpunten voor Odin had gescoord. Groot was de vreugde bij ODIN, toen direct na rust Tineke Keet 4-4 gelijk maakte en even later Tineke Otten 5-4 voor Odin scoorde. Nu ging Odin in de fout. In plaats van het accent op de verdediging te leggen en het aangeslagen Niloc geen kans meer te geven, wilde het meer. Het werd 5-5 gelijk en 5-6 voor Niloc. Via Gerda Groenhof werd het nog 6-6. Weer drong Odin daarna te veel aan in de aanval. Het resultaat werd 6-8 voor Niloc. Tineke Keet bracht nog eenmaal de spanning terug 7-8. Het was echter te laat. Het werd in deze boeiende strijd 10-7 voor Niloc 2. De IJmond-dames hebben bij JOS, mede door uitstekend werk van doel- vrouwe Joke Hoogkamer, die twee straf worpen stopte, een knappe 10-5 zege weggehaald. De ruststand was 4-1 voor IJmond en Agnes Jansen werd top- scoorster met vier doelpunten. Ook voortreffelijk was de doel vrouwe van Full Speed Rina Voogd. Zij was voor Amstel Zwaluwen een sta in de weg op weg naar doelpunten. Het duel had een traag karakter. Met de rust was het 2-1 voor de gasten. Irmgard van Rixel scoorde eenmaal voor en eenmaal na rust. Ook Hebbreeuw Uiterwijk scoorde voor Full Speed maar de Zwa luwen hadden toen al voldoende afstand genomen om met 6-3 te winnen. (Van onze dammmedewerker) HAARLEM. In de vijfde ronde van de nationale hoofdklasse heeft damclub Heemstede de uitwedstrijd tegen Aalten met de overtuigende cijfers 14-6 gewon nen. Zeer verheugend was, dat clubkam pioen Theo Tiefrooij van zijn huisarts toestemming had gekregen weer mee te spelen. Heemstede heeft nu goede kans op promotie naar de ereklasse, de hoog ste klasse die de KNDB kent. Theo Tielrooij opende als eerste de score door aan bord acht een winnende doorbraak te forceren. Co Sluiter, oud- kampioen van Heemstede voerde de voorsprong op door een sterk gespeelde positiepartij tegen de bekende Aaltenaar Douwes. Huib van der Vossen moest genoegen nemen met een puntenverde ling, maar even later zette Harry van der Vossen met een zege op Termebel de stand op 6-2 voor Heemstede. Henk Be- liën en Henk Willemse wonnen eveneens hun partij. Nico van Hal, die zelf net niet kon winnen, zorgde ervoor dat Heemstede het winnende totaal van elf punten bereikte. Teamleider Han Lizé bracht de stand op 13-5 voor Heemstede. Na een door de tegenstander verbroken Roozenburg-opstelling, bouwde Lizé een superieure stelling op. De Aaltenaar kwam in temponood, verloor een schijf en moest even later opgeven. Nadat Gerrit van der Eem als laatste speler remise maakte, kon Heemstede de hulde in ontvangst nemen voor de grootse overwinning. In dit eerbetoon deelde ook de meegereisde 81-jarige animator van Heemstede, de heer H. J. Smid, die er in belangrijke mate voor gezorgd heeft dat Heemstede zo’n sterke en bloeiende ver eniging is geworden. De IJmuidenaren speelden in de uit wedstrijd tegen Papendrecht beneden hun kunnen. Met 12-8 werd van de gelijknamige vereniging verloren. Geen van de DCIJ’ers slaagde erin te winnen. De Haarlemmer Hans de Groot was er aan bord één tegen Koppelaar nog het dichtste bij. Maar in tijdnood verzuimde De Groot in betere stelling goede winst kansen. Jos Bierman en Jan Silvius ver loren hun partij, de overige acht spelers Cees Pippel speelde tegen Jeroen Goudt, reeds uitgenodigd voor de groot- meestergroep van het Suikerdamtoernooi in december, fel op winst. Daarbij nam hij grote risico’s. Op vernuftige wijze wist Goudt alle zetjes te ontwijken, waardoor Pipel naar remise moest af wikkelen. Een klein foutje in het ver volg van de partij leidde ertoe dat Goudt goedkoop kon doorbreken en een winnend eindspel verkreeg. Hans de Groot strafte minder sterke positiezetten van Tesselaar resoluut af en kwam spoedig gewonnen te staan. In een reeds kreupele stelling deed Tesse laar een zet, die De Groot de gelegen heid gaf snel de winst af te dwingen. Met een vernietigende slag besliste de Haarlemmer de partij. De IJmuidenaar Bert van Domselaar Is volledig van slag af. Na een goed geplaatste Molimard-uitval, trad Van Domselaar te passief op en liet zich door Ferry Wemer naar de randen van het bord drukken. Door deze nederlaag is Van Domselaar - na een aanvankelijk goede start - vrijwe kansloos geworden voor een hoge eindnotering De Amsterdammer Theo Wemer profi teerde van het klaverblaadje van de IJmuidenaar Willem Winter door de Ghestem-doorstoot toe te passen. Het begon er slecht voor Winter uit te zien, tot deze tot verrassing van Wemer plotseling hetzelfde systeem kon hante ren. De kansen keerden zich, maar na een grote afwikkeling bleef een remise- stand over. Jan de Boer uit Bovenkar spel versterkte zijn tweede plaats door van de tegenvallende Cor Benjamins te winnen. Eerst liet Benjamins zich ver rassen door een offer en later verzuimde hij in het eindspel remise te maken. Met nog vier ronden te spelen spitst de strijd zich toe. Alleen Goudt, De Boer, De Groot en Theo Wemer zijn nog serieuze kahdidaten voor de titel. De belangrijkste partijen zijn nog: 10e ron de, 25 november: GoudtDe Groot, De BoerPippel; 11e ronde, 1 december: HansenGoudt, WinterDe Boer; 12e ronde, 2 december: Th. Wemer—De Groot, BenjaminsGoudt, De BoerVan Domselaar; 13e ronde, 15 december: De GrootDe Boer, Goudt vrij. Aan vang steeds 12.00 uur in het „Max Euwe huis”, Bilderdijkstraat 130 in Amster dam. IJMOND De dames van ODIN hebben door iets te gretig spel een kans gemist Niloc 2 te kloppen. Nu werd het 710 verlies. Full Speed speelde te traag om Amstel Zwaluwen er onder te houden, 36. KIC had tegen VIDO geen schjjn van kans, 19—5. Bij de heren ging IJmond by AHC ’31 door het oog van de naald door by een 11—10 voorsprong deze met vier spelers vast te houden. ODIN-heren waren voor rust niet in vorm tegen AVA en dat kostte met 1519 de wedstryd. De einduitslag luidt: (Punten, moyen ne en serie). Jac de Pauw, IJmuiden (DOS) J. Been, Bloemendaal (HN) F. Lazones Haarlem (Fr. Hals) 10 Haarlem 8 C. Vooges, Haarlem (Vriendenkring) 5 2.24 14 (1939-Bl’daal) 2.43 25 (IVO) 2.14 16 J. Rikkers, Bennebroek (Ons Genoegen) 0 1.93 15 De Pauw zal van 18 tot 20 januari 1974 deelnemen aan de gewestelijke kampioenschappen te Schagen. De resultaten van de voorwedstrijden luiden: (punten, moyenne en serie) R. Ooms, Hoorn 10 C. Broertjes, Haarlem 10 T. v.d. Weetering, Naarden 8 J. Willemse, Haarlem G. te Nuyl, Hilversum G. Karman, Haarlem kwamen niet verder dan een puntenver deling. Damclub IJmuiden is door deze nederlaag van de eerste plaats verdron gen door Huissen, dat met 15-5 van Dordrecht won. DCIJ staat nu gelijk met Papendrecht op de tweede plaats. Vol gende week moeten de IJmuidenaren naar Huissen en de daaropvolgende week spelen Huissen en Papendrecht tegen elkaar en ontvangt DCIJ het mid delmatige Dordrecht. DCIJ is in de nati onale hoofdklasse nog niet uitgeschakeld voor de eerste plaats. Het heeft alles nog in eigen hand. Damclub Het Oosten uit Haarlem heeft thuis tegen Bussum met 10-10 gelijkgespeeld. Het Oosten was versterkt met Joop Ansems, die al in 1938 de meestertitel behaalde. Na tien jaar niet gespeeld te hebben, heeft zijn vriend Wim de Jong hem ertoe kunnen bewe gen voor Het Oosten uit te komen. Zelf had De Jong aan bord één zijn partij snel in winst omgezet. Op dat moment stond Ansems gewonnen en had Henk Groot een schijf meer. Het zag er dan ook naar uit dat Het Oosten een grote overwinning zou behalen. Sommige spe lers verloren echter onnodig en andere konden net niet hun voordeel uitbuiten. Ansems en Groot wonnen inderdaad, maar konden de tegenvallers op de an dere borden niet meer dan compenseren. Bij de stand 8-8 stond voorzitter Rob Smit tegen Heime Langbroek iets voor deliger, maar niet voldoende om te win nen. De journalist Wolff bracht de eindstand op 10-10 voor Het Oosten, dat daardoor minder had gekregen dan het verdiende. HAARLEM. Tijdens de voorwed strijden in de „groep Haarlem” van het kampioenschap van Nederland Over gangsklasse libre (moyenne 20.00 tot 45.00) die werden gehouden in Biljart- centrum G. v.d. Kuyl te Haarlem, is bijzonder wisselvallig gespeeld. De Haar- femmer Charl Broertjes, op het laatste moment ingevallen voor Ed Nobels, heeft het goed gedaan. Hij eindigde op de tweede plaats achter Ooms uit Hoorn. Vooral de start van Broertjes was veel belovend. Zijn eerste partij tegen Gerrit Karman won hy in vyf beurten, moyen ne 90.00 en een hoogste serie van maar liefst 269 caramboles. Deze prestatie verg de waarschynlijk te veel van zijn krachten, want in de volgende partij tegen Jan Willemse had hij 25 beurten nodig om te winnen. Uitslagen: ereklasse: Twente’s Eerste RDG 9-11, VAD—Groningen 11-9, Hui- zumOns Genoegen 12-8, ConstantHet Oosten 11-9, nationale hoofdklasse, groep 1: DordrechtHuissen 5-15 Papendrecht IJmuiden 12-8, Twijzeler heidePhi lips 8-12, BennekomZaandam 11-9; groep 2: AlmeloMonster 9-11, Excel siorOns Genoegen 15-5, NOADLei den 6-14, AaltenHeemstede 6-14; regio nale hoofdklasse: Het Oosten (R’dam) Den Burcht 12-8, WageningenKatwijk 13-7, DDDAlblasserdam 10-10, Het Oosten (Haarlem)Bussum 10-10. HAARLEM. Van de drie tweede klassers is er maar één ploeg die de volle winst heeft behaald; Haarlem won verrassend van Victoria. Het staat nog steeds verrassend alleen op kop. Aurora bleef tegen Olympia hangen op 4-4 ter wijl Oosterkwartier in Amsterdam tegen het sterke KCN met 6-4 verloor. Nieuw Flora bood aanstaande kampioen Mid landia goed tegenstand (5-7) en Water vliet drukte De Oosthoek middels een 6- 4 overwinning op de onderste plaats. Neptunus moest de bus annuleren, het Jukoveld bleek onbespeelbaar. Ook KIOS, Rapid, DKV, Heemskerk en Spor ting SDO bleven aan de kant. Uitslagen: senioren, negende ronde: TesselaarDe Groot 0-2, WinterTh. Wemer 1-1, Van DomselaarF. Wemer 0-2, PippelGoudt 0-2, Van Heerde Hansen 2-0, BenjaminsDe Boer 0-2. Jeugd, vijfde ronde: BreurkenVan Leeuwen 0-2, IjsbrandyBeerepoot 0-2, ClercBoulonois 1-1, HilderingTesse laar 0-2. De Haarlemse jeugdkampioen Ronald Souverein heeft zich uit het toernooi teruggetrokken. Standen. Senioren: 1 J. Goudt 13 pun ten uit 9 partijen, 2 J. de Boer 12 uit 8, 3-4. H. de Groot en Th. Wemer 10 uit 8, 5 P. van Heerde 9 uit 9, 6. F. Wemer 8 uit 9. Jeugd: 1-2. Beerepoot en Boulonois beiden 8 uit 4, 3. R. Clerc 7 uit 4. (Van onze korfbalmedewerker) HAARLEM. Archipel heeft niet kunnen profiteren van de halve misstap die Ons Eibernest tegen Fortuna maakte. Het Zuiden pakte de Amsterdammers verdiend met 7-5 en is mede door dit resultaat op de vierde plaats gekomen. Luto heeft na drie achtereenvolgende nederlagen nu weer eens gewonnens Deetos ging met 13-8 ten onder. Het Zuiden startte sterk. Ruud Dekker mikte 1-0 door de korf doch de andere korf werd gevonden door Drikus Klou- wen. Alvorens René de Vries in de 24e minuut de stand naar 2-1 schoot werden eerst nog twee doelpunten geannuleerd en een strafworp gemist door de thuis club. Toen vijf minuten later dezelfde De Vries als een schicht langs Tom v. Rhee schoot en de bal keurig aangegooid kreeg was de stand van 3-1 bereikt. Martin Goets bouwde verder aan de voorsprong: 4-1. Middels een fout in het middenvak kon Archipel een strafworp forceren en raak schieten. Na rust liep Archipel toch in ondanks het slechte aanvalsspel van ’t kwartiet. Klouwen miste eerst een strafworp. Els Frens maakte 4-3 en even later bood zij op tijd de bal aan de vrij doorkomende Klouwen: de gelijkmaker was geboren. Een ver afstandschot van René de Vries waaide pardoes in de korf. Dit meeval lertje voor Het Zuiden werd niet meer uit handen gegeven. Kerkum en Korpo raal bouwden de voorsprong verder uit naar 7-4. Tom v. Rhee schoot een kwar tier voor tijd zijn eerste aanval weer voor de korf 7-5. lieder dacht dat het wel gebeurd was doch Klouwen en Schipper bleken almachtig. Archipel zat in de malaise, temeer omdat ook de verdediging niet liep. Twee keer moest een strafworp worden gegeven. Het Zuiden verzuimde echter op haar beurt deze kansen te benutten, zodat de eind uitslag 7-5 werd. Landskampioen Ons Eibernest heeft dan toch haar zwakke kanten blootgege ven. Fortuna is normaal geen punt voor de Eibers doch de wind en de slechte mentale instelling van de ploeg was er de oorzaak van dat ternauwernood een 6-6 gelijkspel werd behaald. (Ron Re geer vijf minuten voor tijd:6-6). Luto heeft eindelijk weer eens goede wedstrijd gespeeld. Vooral het sterke spel van Wil Reuter en Hen- ny Kool (vijf doelpunten) viel op. Blauw Wit heeft tegen stadgenoot Rohda een puntje gepakt. Het duo Cort v. Dijk- Schaap speelde een zeer aantrekkelijke partij korfbal. Reeds in de 19e minuut van de tweede helft werd de eindstand van 4-4 bereikt. Stand: Ons Eibernest 10-19, Archipel 10-15, Rohda 9-12, Het Zuiden 9-10, Luto 10-10, De Danaïden 8-8, Fortuna 9-6, Deetos 8-5, Blauw Wit 9-5, Die Haaghe 8-1. IJMOND. Het had weinig gescheeld of het hele inhaalprogramma bij de hockeyers was door de regenbuien van zaterdag weggespoeld. De dames van Strawberries wilden het dan nog wel proberen. Tegenstandster Amersfoort bleek een hele felle ploeg, die de betere techniek van Strawberries wist te com penseren met een grotere inzet. Straw berries dicteerde het spel, maar het kreeg weinig kansen. Vele strafcorners werden er door de Amersfoort-defensie weggegeven, maar geen ervan werd be nut. Na de rust werd het spel nog minder. Het zware veld begon steeds meer eisen te stellen aan de conditie. Geen van de ploegen drong nog aan. Beide teams verzoenden zich met een doelpuntloos gelijkspel.

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 19