Man met hoofd Freek en Bram bekneld in steenpers formidabel versterkt Record-bezoek duivenshow Trimparcours geopend In Heemskerk al 200 kilo opgeslagen Brand in kelder school in te leveren Vijf koren en twee solistes Wijkeroog maakt van uitvoering Open huis bij jaarlijkse traditie DEM-atletiek Vlam in de pan man bedwelmd Alpha nu ook op zolder Nog vier dagen om giftige middelen KDO opende het seizoen met „kwetsbaar” toneelspel met veelzijdig programma i J Si" Zangersavond in „De Schouw” HF 6 7 IJMUIDER COURANT BAANDAG 12 NOVEMBER 1973 SWINGENDE GYMNASTIEK IN VELSEN-NOORD H.J. „NEERLANDS HOOP” IN PIUS X .’JSk l I I Hl (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) KEES MAAS (Van onze correspondent) (Van een onzer correspondenten) Bel axatie inger- De kaberetlers hebben in Neerlands Hoop Express” de taken duidelijk ver deeld: Freek de Jonge staat borg voor stukjes „ouderwets” Neerlands Hoop-ka- baret, terwijl Bram Vermeulen als mu- wat lege gifflessen en ongebruikte gif- middelen, maar veel is dat alles niet. ƒ4... hoek aplein Wist eeweg mo- osalon daar i voor ƒ29 Salon op de 19100, i De inleveringsactie duurt tot en met vrijdag 16 november. In Beverwijk kan men de middelen afgeven bij de ge- meentegarage aan de Wijkermeerweg en in Heemskerk bij de gemeenteopslag- plaats aan de Hoogdorperweg. De ingeleverde middelen zullen wor den af gevoerd naar de Rijnmond en in de verbrandingsoven worden verbrand, In het voortreffelijke openingsnum mer „Neerlands Hoop Express” gaven Freek en Bram reeds een voorproefje van wat de toeschouwers op muzikaal gebied zoal te wachten stond: lekker klinkende pop met denderende solo’s vooral na de pauze van Vermeulen en Thé Lau. Dat de teksten van de songs veelal in geen verhouding stonden tot wat Freek en Bram in het verlden op dit gebied presteerden, deed iegenlijk niet eens zoveel ter zake: het gebarsten stemgeluid van Vermeulen harmonieerde uitstekend bij het instrumentale geweld, dat aller aandacht gevangen hield. (Van een onzer correspondenten) BEVERWIJK. Aan het Moensplein heeft de sociëteit Alpha zaterdagmiddag, na een ingrijpende verbouwing, ook de zolder in gebruik genomen. De sociëteit heeft de laatste jaren een geweldige groei te verwerken gekregen. Na een gedegen voorbereiding kan men nu tot meer verschillende aktiviteiten overgaan. De opening geschiedde zaterdagmiddag door St. Maarten, die na een geestige toespraak de mantel aanbood aan het bestuur. (Van een onzer correspondenten) BEVERWIJK. In de stromende re gen heeft wethouder P. J. Sehipperus zaterdagmorgen het trimparcours bij Westerhout officieel in gebruik gesteld. Het is de eerste trimbaan in Beverwijk. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK.„Neerlands Hoop” is veranderd, heeft accenten verlegd, maar z’n klasse behouden. Freek de Jonge en Bram Vermeulen, muzikaal bijgestaan door drummer Harry Heeren, solo-gita- rist Thé Lau en basgitarist Jan de Hondt presenteerden vrijdagavond voor het Be- verwijkse Microtheater in een afgeladen Pius X-colIege hun nieuwe programma „Neerlands Hoop Express’ of „Freek en Bram elektrisch versterkt’’. Formidabel versterkt, op het oorverdovende af, maar swingend als nooit tevoren. Geen won der want nimmer heeft een kabaret- groep zoveel klasse-muziek in z’n pro gramma verwerkt als Freek en Bram in hun flitsende „Express”, welk program ma zij overigens zien als een welkome onderbreking na langlopende voorstellin gen als „Neerlands Hoop in Bange Da gen” en „Neerlands Hoop in Panama”. De uit vijf man bestaande VOLO- herengroep, onder wie Gerrit Butter, die deel uit maakt van de nationale keur- ploeg, leverde uiteraard de beste presta tie en verwierf daarmee het grootste succes. De groep liet onder meer prach tige oefeningen zien bij het paard-volti- ge. Gecombineerde spring- en roloefenin- gen over lage kast door de meisjes van 10 en 11 jaar onder leiding van directeur H. van Wijnen kregen met een grote mate van discipline veel bijval. Evenals een combinatie met minitramp en lange mat voor de meisjes van 12 tot 15 jaar met hoge spreidsprongen, overslag en voor- en achteroverrol zorgden voor een spectaculair schouwspel. Dit was trouwens ook het geval met het werken aan hoogbrug door de „VO- LO”-herengroep, de trainingsgroep op brug en evenwichtsbalk en tenslotte de altijd spectaculaire oefeningen op de lange mat van dames, waaronder een tweetal van VOLG, en heren. Het was in haar totaal een zeer ge slaagde uitvoering, die met een hartelijk dankwoord aan allen door ir. Singer werd afgesloten onder aanbieding van bloemen aan mevrouw Eyman-Peekel en mevrouw Van Wijnen-Smal, die de pia nobegeleiding verzorgde. Al direct stalen de kleuters van vijf en zes jaar onder leiding van mevrouw Eyman-Peekel de harten van het pu bliek met een speels uitgevoerd verhaal met bewegingen van het lichaam. Bank- oefeningen met koprol werden uitge voerd door meisjes van 7 tot 9 jaar en de laagbrug was het toestel van de jongens, die echter wat gehaast en slor dig hun oefeningen afwerkten. De trai ningsgroep meisjes vermocht heel wat meer en levendiger variatie over het paard te brengen, waarna leider P. Brughout de meisjes van 10 tot 11 jaar (Van een onzer verslaggevers) SANTPOORT. Een bewoner van de Voorplaats in Santpoort keerde zater dagmorgen om drie uur thuis van een feestje en wilde nog een hartigheid je klaar maken. Dat ging niet zoals het normaliter behoort te gaan: de vlam sloeg in de pan en de afzuigkap, welke was ingeschakeld zoog de vlammen om hoog. Een gordijn vloog in brand, een kozijn en een koelkast liepen brandscha de op, ondanks dat de brandweer direct ter plaatse was. De man, die door de rook bedwelmd geraakt was, werd door de Ongevallendienst naar het Zeewegzie- kenhuis vervoerd, waar hij maandag morgen is ontslagen. (Van een onzer verslaggeefsters) baan aan te leggen in het zogenoemde plan Overbos, bij de Sporthal. Wethouder Sehipperus bleek ’s mor gens in alle vroegte al te hebben ge traind op het parcours in Westerhout en na het opnieuw maar nu in de regen nemen van de achttien hindernissen werd het parcours voor geopend ver klaard. Van zijn trimkwaliteiten was slechts een klein gezelschap getuige. VELSEN-NOORD. Er was veel be langstelling voor de zangersavond v an de werkgroep zang van de Velser Ge meenschap. Helaas kon men het Christe lijk Gemengd Koor Santpoort niet be luisteren wegens ziekte van dirigent Adriaan Verschoor, maar de organisato ren hadden als vervangers de Vides-so- listen Ans Poppe en Cees Borger aange trokken. Zowel agrariërs als amateurtuinders kunnen alle bestrijdingsmiddelen, zoals DDT (mag niet meer worden gebruikt), Endrin, Aldrin, Dieldrin, Heptachloor en Chloordan (vrijwel nergens meer toege laten), die niet meer worden gebruikt of niet meer nodig zijn, inleveren. Als u in uw woning bestrijdingsmid delen hebt opgeslagen, en ze niet meer gebruikt, lever ze dan bij de twee bo vengenoemde adressen in. Want al die restanten en ongebruikte middelen blij ven vaak in de gifkast staan. En een nieuwe kans van op een nette manier van overtollige of verboden bestrijdingsmid delen af te komen is er niet meer, want de provincie zal de inleveringsactie niet herhalen. In het paviljoen Westerhout vond men een droog plekje voor een enigszins officiële bijeenkomst, die onder meer werd bij gewoond door enkele raadsle den. Volgens wethouder Sehipperus zijn er meer plaatsen in Beverwijk geschikt voor het aanleggen van een trimbaan. Als de baan in Westerhout goed voldoet is het misschien mogelijk een dergelijke zikaal inspirator van formaat veel meer inbreng heeft gekregen. Combinaties trof men aan in „Que vadis” en in een nummer als „Geld”: kolderieke teksten van De Jonge, zich als vanouds vastpin nend op één waanzinnig détail (bijvoor beeld de gebreide wollen onderbroek) afgewisseld met knallende muzikale in termezzo’s, keurig ingepast in het geheel. Waren de Freek en Bram-fans in eerste instantie wat teleurgesteld („Neer lands Hoop” zou „Neerlands Hoop” niet meer zijn), na de pauze kwamen ook zij ruimschoots aan hun trekken in De Jonge’s rolstoel-act en het uitmuntende „Titanic Nightclub” item. Hierin kreeg iedereen een gelijke kans: De Jonge als likkende saxofonist, de backinggroup als nachtclub-orkest oude stijl. Duidelijker werd ook toen de leidende positie van duivelskunstenaar Vermeulen: als een gebiologeerd konijn Freeks’ houterige handelingen volgend, inspireerde hij te vens de drie musici, gaf technische aan wijzingen, kortom regisseerde het geheel op ongelooflijk beheerste en concen treerde wijze. Freek en Bram’s schitterende uitsmij ter „Doe de Hoop” ging aan gebrek aan medewerking vanuit de zaal grotendeels de mist in. Jammer, want het was de bedoeling dat de toeschouwers op aan wijzingen van De Jonge een wat statisch dansje met veel buigingen en gezwaai zouden uitvoeren, wat het vertrek van het podium uiteraard aanzienlijk zou hebben opgevrolijkt. De Jonge werkte zich letterlijk in het zweet, maar hjj kon ons nuchtere westerlingen niet bewegen zich van de stoelen te verhef fen. De staande ovatie zal de vijfmans- formatie echter over die teleurstelling wel weer heen hebben geholpen. JOKE DIEBEN-FRERICHS. Het concert in de Schouw in Velsen- Noord begon met een optreden van De Jonge Stem onder leiding van Edwin Wolf. Een enthousiast ensemble dat in de Anatevka-selectie zuivere eenstemmi ge zang liet horen, waarbij enkele inzet ten nog wel te wat te wensen overlieten De muziekles uit Sound of Music werd overtuigend gebracht maar de climax werd toch wel bereikt in drie liedjes uit Oliver! waarbij vooal de kroegscène veel indruk maakte. Niet alleen door de per fect lopende tweestemmigheid, maar ook door de enorme flair,.waarmee de solis ten zich van hun taak kweten. F. Schaap leidde De Stem des Volks uit Santpoort, Tanebrae factae Sunt” van Perez werd zuiver gezongen, maar in het „Cantique de Jean Racine” van Fauré kwamen de problemen. De man nen baritons voorop zetten onzui ver in, en hoewel de sopranen de zaak snel rechttrokken, konden zij later niet beletten dat er toch zo nu en dan onzuiverheden ontstonden. Toch was de uitvoering in haar geheel boeiend en mede dankzij de voortreffelijke pianiste werd de prachtige compositie van Fauré rechtgedaan. Ans Poppe en Cees Borger traden op met hetzelfde programma dat zij deze week ook al in de Petrakerk hadden gebracht. Het vakkundige publiek kon constateren dat IJmuiden momenteel over twee uitstekende solisten beschikt. Ans Poppe heeft een ideale operettestem, die ze steeds beter gaat gebruiken, al zijn de overgangen soms nog te gefor ceerd en is haar ademhalingstechniek nog voor verbetering vatbaar. Cees Bor ger heeft een tenorstem, zoals er tegen woordig niet z o bijster veel zijn. Hij zingt intelligent, en verrast steeds weer door zijn grote volume, dat hem in de duetten overigens wel eens parten speel de. Dit stuk speelt zich af in de vleugel van een zwakzinnigengesticht, waar pa tiënten met ieder een bepaalde afwijking bijeen zijn. Dan komt er een schatrijke mevrouw onder het mom van zwakzin nigheid binnen. Haar kinderen proberen zich meester te maken van haar geld. Zij bouwt een mede-menselijke relatie op met de patiënten en keihard contras teert daarmee het gedrag van haar aas- gierige familieleden, zodat het publiek zich af kan vragen waar nu eigenlijk de grens ligt tussen de maatstaven van normaal en abnormaal. Het is de verdienste van regisseur G. Janssens, dat hij de „kwetsbare” sfeer van die patiënten in zo'n gesticht niet misbruikte om met hun dwaasheid goed kope lach-effecten te bereiken, maar dat hij er integendeel in slaagde het pu bliek met een zekere ontroering kennis te laten maken met deze patiënten, die in bepaalde opzichten menselijk zoveel hoger stonden dan de op geld beluste familieleden. 100 of Ï2 tot yn en Wes- 116773, 2. tel. BEVERWIJK. De Katholieke To- neelstichting „Kunst door oefening” heeft het zich niet gemakkelijk gemaakt met de keuze van een stuk ter gelegenheid van de viering van het vijfendertigjarig bestaan. In de aula van het Pius X College werd zaterdagavond „Dwaasheid heeft haar eigen recht”, een toneelspel in vijf taferelen van John Patrick, opge voerd. De hoofdrol van de rijke mevrouw werd gespeeld door Ank de Ruiter, met af en toe voortreffelijke momenten, maar vaak toch ook aarzelend op zoek naar de identiteit van deze mevrouw, die zij soms uitstekend trof, maar die zij dan niet consequent doorzette in haar spel, waardoor zij geen strakke contour om deze persoonlijkheid kon trekken. Een verrassing was deze avond zonder meer het spel van Anneke Leuring als Fairy May, waar zij meer dan een typetje van maakte met een zeer leven dige, genuanceerde uitbeelding. De ande re patiënten haalden helaas dit niveau niet. Arie Bruin, Jaco Knollenburg en Anny Mooy-Wittebrood speelden zeer redelijk, maar aan de afwerking ontbrak nogal het een en ander en dat moet eigenlijk ook worden gezegd van de familieleden Thijs Winands, Tiny Klei- ne-Rozenbeek en Jos Raaijmakers. Willy Suanet kwam steeds beter in haar ro] van verpleegster. Miep de Goede miste op essentiële momenten de autoriteit van de arts. Hoewel men de mogelijkheden die de dialogen boden onvoldoende benutte en de achtergronden daarvan vaak de mist in gingen, waardoor er veel van de subtiliteit van dit toneelspel verloren ging, bleef er toch nog zoveel overeind, vooral ook dankzij de onmiskenbare toe wijding waarmee allen, zonder uitzonde ring, speelden, dat de enige honderden toeschouwers tot het einde toe geboeid hebben gekeken. Helaas was er die nacht ingebroken, maar er werd niet veel vermist. Overi gens was dat niet de bedoeling geweest van het „Open Huis”. Met veel bezoekers kon ook wethou der P. J. Sigon vaststellen, dat er met keihard werken door DEM-leden heel wat tot stand is gebracht. Tot degenen die het bestuur daarmee feliciteerden behoorden vertegenwoordigers van het districtsbestuur van de KNAU en van vele bevriende verenigingen uit de om geving. Ook de oud-leden van het eerste uur, de heren Ruud Schram en Wim Vessies, ontbraken niet. ’s Avonds was er een feestelijke bij eenkomst voor de harde werkers, tijdens welke de heren P. Bleeker en W. van Brussel zijn benoemd tot leden van verdienste. Vrijdagavond aanstaande ko men alle leden van DEM-atletiek voor een feestavond bijeen in het nieuwe clubhuis en zaterdagmiddag is de DEM- jeugd aan de beurt. De toehoorders waren zeer enthousiast, en daar was dan ook alle reden voor. Vermeld moet ook worden, dat Cees Borger de operettemelodieën steeds met enkele welgekozen woorden toelichtte. VELSEN-NOORD. Voor de uit voering van de gymnastiekvereniging „Wijkeroog”, die zaterdagmiddag in „De Schouw” in Velsen-Noord werd gehou den, bestond een bijzonder grote belang stelling. De aanwezigen werden door voorzitter ir. W. Singer, na de gebruike lijke opmars van alle deelnemers met de geëigende vaandelgroet en bondslied, verheugd begroet. De grote opkomst was voor hem en het bestuur een stimulans om na de ook verleden jaar zo geslaagde uitvoering van dit evenement een jaar lijks terugkerende traditie te maken. Hij begroette ook een aantal oud-gedienden, ereleden en leden van verdienste, alsme de een keurgroep van de vereniging „VOLO”uit Haarlem, die het uitgebreide programma met meer spectaculair tur nen aanvulde. weliswaar een korte maar zeer leuke vrije oefening op bandmuziek liet uit voeren. BEVERWIJK-HEEMSKERK. De reinigingsdienst van Heemskerk is, nu de inleveringsactie van bestrijdingsmiddelen zes dagen jong is, bijzonder tevreden over de resultaten. In een opslagruimte van de dienst staat momenteel ongeveer 200 kilo giftige bestrijdingsmiddelen, die vernietigd zullen worden. In Beverwijk loopt de inleveringsactie nog niet zo hard. De gemeentelijke dienst ontving IJMUIDEN. Zaterdagavond moest de brandweer uitrukken voor een brandje in de Don Boscoschool aan de Willemsbeekweg. Het bleek, dat jongens brandende kranten in de „koekoek” naar de centrale verwarmingskelder hadden gegooid en bovendien aan een groot gevaar waren ontsnapt. Door een storing namelijk was v^n de verwarming de vlam uitgeschakeld, doch de olietoevoer doorgegaan. Met als ge volg dat op de grond een laag van drie centimeter olie lag. „Het is een wonder, dat er geen explosie is geweest” verzuchtte een deskundige omstander. In Heemskerk is in een opslagplaats van de reinigingsdienst een hoekje vrij ge maakt voor de aangeboden bestrijdings middelen. I Joop Huizinga leidde het Engelmun- duskoor, dat met begeleiding van Hennie Vreugdehil enthousiast voor de dag kwam. Het koor heeft maar enkele mannenstemmen maar ze zijn wel van goede kwaliteit. Zowel een gedragen lied als „Denk dan aan ons Heer” van Har denbol als de Negrospritual „Get on Board” kwamen er goed uit. Hardenbol is erg „in” bij dit koor. Ook in „Dit is de wereld” werden de vele contrasten, in- haerent aan deze muziek, met overtui ging beklemtoond, al klonk het niet altijd even welluidend. -Cantemus Domino” onder leiding van BEVERWIJK. De belangstelling voor de duivenshow van „Ons Genoe gen” is zondagmorgen groter geweest dan ooit tevoren. Harry van Raam trad voor het eerst op een dergelijke zangeravond op. Een enorme aanwinst zoals al meteen in het sonoor gezongen „Exultate Justi” van de Viadana bleek. In de Zang der Cherubij nen kon men opnieuw horen wat een prachtig materiaal dit koor herbergt. Er wordt bovendien uiterst nauwkeurig ge reageerd op de aanwijzingen van de dirigent. Helaas waren enkele inzetten wat minder geslaagd. Ook in „Locus Iste” van Brucker kon men weer genieten van de harmonieuse samenstelling van dit rooms-katholiek kerkkoor. Velsens Gemengd Koor hield onder leiding van G. van ’t Kans zijn reputatie hoog. Het is een ensemble dat ook moeilijke partituren puntgaaf kan uit voeren, hetgeen bij „Nymfs and Shep herds” van Purcell duidelijk bleek. Het mannenmateriaal bij dit koor is prach tig, bij de vrouwenstemmen is het ge halte iets minder, de totaalklank is hier niet geheel gaaf doordat de onderling in kwaliteit nogal sterk verschillende stem men geen geheel vormen. Dat neemt niet weg, dat het koor zware opgaven uitstekend volbracht en zo een boeiende avond treffend afrondde. IJMUIDEN. Bij zijn werk op de kalkzandfabriek in IJmuiden is een 33- jarige Velsenaar ernstig gewond geraakt. Op nog onbekende wijze raakte de man met zijn hoofd bekneld tussen een steenpers. Het slachtoffer is in het Zee weg Ziekenhuis opgenomen. BEVERWIJK. Voor het aktieve en enthousiaste atletiekbestuur van DEM moet het een grote voldoening zijn ge weest, dat zovelen zaterdagmiddag ge hoor gaven aan de uitnodiging om het nieuwe cfubgebouw te bezichtigen. Na de tweede show van de jonge doffers hadden R. Zoontjes en zoon van „Ons Genoegen” de leiding in het alge meen klassement met 367 punten, op de voet gevolgd door N. Heerpskerk uit IJmuiden, T. Berlee (Ons Genoegen), C. Kleverlaan (Atoom) en H. de Weers (Ons Genoegen), die met 366V2 punt de tweede tot en met de vijfde plaats deelden. De zesde, zevende, achtste en negende plaats werd met 366 punten in beslag genomen door A. Langendij k (OG), Hommes (Uitgeest), A. Six (Reis duif) en B. Berlee (OG). Tiende, elfde en twaalfde werden de gebroeders Stet (OG), K. van der Reep (Reisduif) en A. De Bot met 365’/2 punt. Iedere inzender komt met twee van zijn beste vogels uit het hok en bij de keuring van de jonge doffers waren die van H. de Weers de beste met elk 92*/i punt. De uitslag was verder: R. Zoon tjes en zoon, C. Kleverlaan, A. Six, P. Meyer en N. Dekker 92 punten; P. Kuil. J. Minneboo en A. Langendijk 91V2 punt. Volgende week zondag komen de oude duivinnen in café Sport bijeen. i i- Wethouder P. J. Sehipperus in actie bij de officiële ingebruikneming van de eerste trimbaan in Beverwijk. '3 16 *1 S. i W A/Wgiii SC®'

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 7