HUURPRIJZEN VAN HUIZEN IN ALKMAAR-NOORD TE HOOG brandende krant in stoel Agenda Voorlichting over water Fietser reed tegen auto iqentijdz eklede Zoontje gooide Aparte rijstroken voor verschillend verkeer een ónmogelijke zaak dint Grfqe/proken werk...? eigentijd/ geklede mannen zie je vaak bij: I C FILMVERTONING met Fries toneel in Vrijburcht Kort IJmondnieuws DRIE ONTWERPEN VOOR EEN NIEUWE SLOF LANGE NIEUWSTRAAT WORDT GEEN VOORRANGSWEG IN „AQUA-HOME” „Us Meininetael” ►Haarlems Dagblad ►Umuider Courant ►Bwerwijkae Courant WOENSDAG T4 NOVEMBER Ï973 4 WC Vergrijzing Voor leden „Tropica” Door Hoornse zustervereniging Grotere druk Bestuur beslist morgen (Van een onzer verslaggevers) Speelstraten 1 SKETCH A GRAPH Brandweer 9.75 DINGLER I t sta nii de: Cf lar bo Ui roi vei we wc pk Ze Velsen-IJmuiden Parkeren VELSEN Burgemeester en Wethouders hebben om meer dan één reden ervan afgezien de Kennemerlaan als voorrangsweg aan te wijzen. Het aantal ongevalsgetallen is bovendien voor een vrij drukke verkeers weg als de Kennemerlaan niet buitensporig hoog, zodat men daaraan te weinig houvast heeft om conclusies te trekken. De aantallen waren 1967 8; 1968 4; 1969 8; 1970 12; 1971 12 en 1972 4. Bij het ge meentebestuur bestaat de indruk, dat de suggesties om deze laan als voor rangsweg aan te wijzen, gevoelsmatig worden gedaan, zonder dat zij vol doende steun vinden in de feiten. Het systeem van voorrangswegen in Velsen is, dat slechts die wegen als zodanig worden aangewezen, als zij deel uitmaken van het stramien van doorgaande wegen. Deze wegen werden daarom van natriumverlichting voorzien. De Kennemerlaan is daarin niet opgenomen. In de eerste plaats om niet nóg meer verkeer naar deze vrij drukke weg te trekken en in de tweede plaats omdat een aanwijzing tot voorrangsweg er soms toe leidt, dat sneller wordt gereden dan verantwoord is, hetgeen de verkeersveiligheid niet ten goede komt. M haarlem/317763 M (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK „Wanneer we de persberichten moeten geloven zullen de in Alkmaar-Noord te bouwen huizen bepaald niet de goedkoopste wor den. Vijf percent van deze huizen zou gebouwd kunnen worden met een gemiddelde maandlast van 400, terwijl 75 percent een maandlast zou hebben tussen de 275 en 365. Als we deze berichten lezen slaat ons de schrik om het hart, want op basis van deze huurprijzen kan er nauwelijks van een overloopbeleid sprake zijn”. Deze ontboezeming is afkomstig van Burgemeester en Wethouders, die in de aanbiedingsnota bij de begroting 1974 steen en been klagen over het totnutoe gevolgde overloopbeleid van de hogere overheden om IJmond-inwoners naar het noorden van de pro vincie te laten verhuizen. Beverwijk Heemskerk ïn en om Haarlem en W. klagen over overloopbeleid (Van een onzer verslaggeefsters) ADVERTENTIE (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggeefsters) donorgemeenten uui swcujmc uuucil 1O J. ,Een vuist vol karate”, 18 j. (Van een onzer verslaggeefsters) ADVERTENTIES het lekenspel voor jong en oud, is voldoende in voorraad bij: Kantxxxrcentrum Breestraat 52 Beverwijk Bij het maken van vrije stroken zou verder rekening moeten worden gehou den met het feit, dat de categorie fiet sers ook weer uiteenvalt in gewone fiet sers en bromfietsers, die onderling weer verschil in snelheid hebben. getoond dat zij bijzonder goed in staat zijn om sociale woningbouw tot stand te brengen. hii tel de tei ge di' VELSEN-NOORD. Op de Wijker- straatweg is dinsdagmiddag om half vijf een 17-jarige bromfietser uit Beverwijk achterop een personenauto gereden. De jongen kwam ten val en moest in het Rode Kruis worden opgenomen wegens letsel aan benen en een knie. r d l nodig voor sociale zorg. Verder zal een halt toegeroepen moeten worden aan de verdere slijtage van de oude stadsgedeel ten.” a n d u v e v V r pr vi de br ve de U „r ta a; vi Vi h< hi 1 vr« wc wü we; lag kei vb ge’ me de gei me da de: nie te 1 frs tin m< bo Spreekuur. Wethouder ir. J. Camf- ferman van Beverwijk is verhinderd woensdag spreekuur te houden. Zijn spreekuur is verschoven naar vrijdag 16 november van 10.30 tot 11.30 uur. I dat een gen dik zek boi pla mii r vas lijk vas kri, var tre: ver der alle wo lek der t WO ook bes Zet wa W. der vrs var res loe het in BIOSCOPEN City Theater, liefdesavonturen BEVERWIJK. Het gemeentebestuur en het Hoogheemraadschap van de uit waterende sluizen In Kennemerland en West-Friesland beleggen op dinsdag 27 november een gezamenlijke voorlich tingsbijeenkomst in zaal „Lommerlust” aan de Alkmaarseweg. Woensdag van drie „Zou de kostbare ladderwagen voor de brandweer, ten bedrage van ƒ400.000 niet regionaal aangeschaft kunnen wor den?” informeerde de KVP-fractie. „Neen” reageren B. en W. „want mede door de industriële bebouwing moet de brandweer van Velsen over een ladderwagen beschikken. Ook de brand weren van Beverwijk en Heemskerk hebben ladderwagens. Deze spreiding is niet overbodig. De inzettijd van een dergelijk voertuig mag niet langer dan 6 a 7 minuten duren, hetgeen inhoudt dat zowel ten noorden als ten zuiden van het Noordzeekanaal een dergelijk voer tuig aanwezig moet zijn. Mocht in de toekomst de regionalisatiegedachte ge stalte krijgen, dan zal dat de bedoelde investering geenszins overbodig maken. In de serie verkeersvragen van de raadsleden vraagt de PSP naar de moge lijkheid om door middel van wegaandui dingen de verschillende soorten verkeer te scheiden. Als voorbeelden worden aangehaald de Lange Nieuwstraat, Van den Vondellaan en de Hagelingerweg. B. en W. delen mee, dat zou men de diverse verkeerssoorten willen scheiden, hiervoor vrije banen moeten worden aangelegd, hetgeen meestal door het ont breken van beschikbare ruimte onmoge lijk is. Zij vragen de vragenstellende partij hoe daar gedacht wordt over vrije banen voor fietsers zonder opoffering van voortuinen en groenstroken op de genoemde wegen door wegaanduidingen in stroken te verdelen, omdat dan de banen voor het overige verkeer te smal zouden worden met alle gevolgen van dien. Ook het aan- en wegrijden van parkerende auto’s zou gevaren scheppen. Het blijspel in drie bedrijven, dat door Jan NIemarkt is geregisseerd, wordt op gevoerd in „De Vrijburcht” aan de Heemskerkse Vrijburglaan. Het bestuur van „Us Memmetael” verzoekt de leden in verband met de te verwachten drukte tijdig aanwezig te zijn. Aanvang van de voorstelling: 20 uur. Bejaarden of invaliden die geen kans zien „De Vrijburcht” op eigen gelegen heid te bereiken, kunnen zich voor ver voer wenden tot bestuurslid P. Koever, Boompjesven 95 te Heemskerk, tel 35394. Deze voorlichtingsavond zal worden geopend met een dia-presentatie op meerdere schermen, een spel van beel den. woorden en muziek, waarmee een indruk wordt gegeven van de gevaren die het water bedreigen en de maatrege len die genomen worden om deze geva ren af te wenden. Na deze presentatie krijgt iedereen de gelegenheid over allerlei plaatselijke en algemene aspekten vragen te stellen. BEVERWIJK. Het algemeen be stuur van vrijetijdscentrum De Slof ver gadert morgenavond over het definitieve ontwerp voor een nieuwe Slof. Het be stuur heeft de keuze uit drie ontwerpen, waarbij het ontwerp van architect Dick Plat uit Heemstede volgens ingewijden de meeste kans maakt. Bij de gemeente is in voorbereiding een besluit tot het instellen van een parkeerverbod met uitsondering van de vakken van 5.50 meter alleen voor personenauto’s) voor parkeerterreinen achter de flats in Zeewijk. Daardoor zo schrijven burgemeester en wethou ders zal het parkeren van vrachtau to's achter deze flats dan tot het verle den gaan behoren. Verder is al enkele jaren geleden aan de bij de gemeente bekende houders van vrachtwagens een plattegrondkaartje van de gemeente toegezonden, met daar op aangegeven een aantal plaatsen, waar vrachtauto’s geparkeerd kunnen worden zonder overlast voor de omwonenden. Het optreden tegen het veroorzaken van geluidshinder door ’s morgens vroeg startende vrachtauto’s is vrij moeilijk. Hier wordt vaak een oplossing gevonden door een gesprek met de betrokkenen. Tegen overmatige hinder van het par keren van vrachtauto’s langs de openba re wegen kan opgetreden worden aan de hand van allerlei verordeningen. Aandacht voor de zogenoemde „speel straten” wordt gevraagd door de P.v.d.A. Het college reageert daarop met op te merken, dat inderdaad de mogelijkheid aanwezig is speelgelegenheden voor de jeugd (speelstraten) te verschaffen door binnen de bebouwde kom wegen voor alle verkeer af te sluiten, uitgezonderd de voetgangers. Doch men mag daarbij niet uit het oog verliezen, dat de bewo ners van die straten hun woningen dan niet meer met voertuigen kunnen berei ken. terwijl ook leveranciers niet meer aan huis kunnen komen. Dit ongerief is er de oorzaak van, dat slechts zelden „speelstraten” worden aangewezen en dan slechts alleen indien de belangen van alle betrokkenen zorgvuldig tegen elkaar zijn afgewogen. Het aanleggen van speelgelegenheden buiten de wegen verdient daarom de voorkeur. De gemeente Beverwijk krijgt sterk de indruk, dat de overloopgedachte van provincie en van de minister niet onder één noemer te brengen zijn. „De minis ter wil namelijk alle aandacht primair richten op Purmerend en wellicht ook op Almere, terwijl Alkmaar en Hoorn op eigen kracht hun plannen moeten uitwerken.” Op grond van de prijzen (zie aanhef) voor de huizen in Alkmaar-Noord meent het college, dat van een overloopbeleid nauwelijks sprake is. „Wij vrezen dat de woningnood in de IJmond op basis van deze gegevens een structureel en lang durig karakter zal houden.” Beverwijk wil nog grotere druk op de verantwoordelijke instanties uitoefenen om het beleid om te buigen, en de woningbouwmogelijkheden in de IJmond te vergroten. Zowel Velsen als Beverwijk en Heemskerk moeten, om woningbouw aan de oostzijde van Rijksweg 9 mogelijk te doen maken, de volgende beweegredenen aan voeren: 1. de bouwmogelijkheden welke Alk maar biedt zijn voor woningzoekenden uit de IJmond vermoedelijk te duur, zeker wanneer ook de reiskosten tot de woonkosten gerekend worden. 2. V. LR grote houtstraat 124 IJMUIDEN. Spelen met vuur was gistermiddag de oorzaak van een brand in een etagewoning aan de Schelde- straat. Een zoontje stopte een krant in de kachel om te kijken of het papier wilde branden. Toen het kind de krant weer uit de kachel trok, bemerkte het tot zijn grote schrik dat het papier inderdaad vlam had gevat. In paniek gooide hij de brandende krant in een stoel, die ook vlam vatte. Het vuur tastte eveneens de vloerbedekking aan en verspreidde zich snel. Met enkele emmers water konden de bewoners zelf het vuur doven. De gealarmeerde brand weer hoefde niet op te treden. De schade wordt aanzienlijk genoemd. Vrijdag 16 en zaterdag 17 november worden de jaarlijkse huiskeuringen ge houden, waaraan twintig leden deelne men. De beste tien bakken worden een week later door bonds-keurmeester Sta pel herkeurd, waarna de aquariumlief- hebbers die op de eerste en tweede plaats zijn geëindigd gerechtigd zijn deel te nemen aan de diStrictskeuring, die op 16 februari 1974 zal worden gehouden. De uitslag van deze districtskeuring wordt op 2 maart, tijdens een door de A. V. Triginta georganiseerde feestavond in het Militair Tehuis te Haarlem, bekend gemaakt. Daaraan voorafgaand belegt „Tropi ca” zelf eerst nog een feestavond: op vrijdag 14 december in de K.I.C.-kantine naast „Aquahome”. Het programma van deze feestavond, die om 20 uur begint, vermeldt onder meer het bekend maken van de uitslag van de huiskeuring inclu sief prijsuitreiking, kienen en een Ame rikaanse verloting van een door de ere voorzitter vervaardigd schilderij. Volgens de Sociografische Dienst van Beverwijk-Heemskerk zal Beverwijk omstreeks de jaren tachtig rond de 36.000 inwoners tellen. Veel belangrijker vindt het college de leeftijdsopbouw. Er is berekend, dat het aantal 65-plussers in de komende 10 jaar in Beverwijk met rond de 30 percent zal toenemen tot 4500 personen (thans 3500). Deze gewij zigde bevolkingsstructuur zal ongetwij feld van invloed zijn op de benodigde voorzieningen van de stad. Ook de fi nanciële consequenties mogen niet on derschat worden. U kunt mij noteren eis abonnee en ik ontvang de krant dan de eerste 14 dagen GRATIS. per maand. per kwitantie f9.30 per kwartaal, per girc/bank f 27.-^ „Door de snelle vergrijzing van de achterblijvende bevolking is meer geld BEVERWIJK. Voor de Beverwijkse aquarium-sociëteit „Tropica” verzorgt de heer Visser uit Leiden donderdagavond een filmavond. Vertoond wordt een tweetal kleurenfilms betreffende een zeewateraquarium van circa f 50.000 en het inrichten en onderhouden van een zoetwaterbak. Aanvang 20 uur. in het sociëteitsonderkomen „Aquahome”. De Hagelingerweg, een van de wegen, waar rijwielpaden uitkomen op de al gemene rijbaan. Doortrekken van het fietspad is een onmogelijk zaak aldus burgemeester en wethouders. BEVERWIJK. Voor de leden van het „Frysk Selskip Us Memmetael’’ treedt vrijdag 23 november de toneel groep van de zustervereniging „Troch de tael forboun” uit Hoorn op met het blijspel „Wit hwat en win hwat” (weet wat en win wat), geschreven door Ge rard van Dijk, in een Friese bewerking van B. Westra. BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat). 19 en SI.lSu.: „Dolle liefdesavonturen van drie apothekers- dochters”, 19.30u.: „Irma la Douce”. Luxor Theater (Breestraat). 19 en Sl.lSu.: „De wraak van de gele zwaardvechter" TENTOONSTELLINGEN Kennemer Oudheidkamer (huize Schey- beeck, velserweg). Geopend op woensdag van 14 tot 17.30 uur en op donderdag van 19 tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins. Lijsterbeslaan 23. Beverwijk, tel. 02510- 25120. Galerie Boumans (Breestraat 122). Expositie Sonja van Es (etsen): geopend tot en met 4 december van dinsdag tot en met zaterdag van 9 tot 18 uur. MUZIEK Vredevorstkerk (Laan der Nederlanden 152). 20 u. Spaans concert door Noord-Hollands Phllharmonisch Orkest. TENTOONSTELLINGEN Tentoonstellingsruimte (Const. Huijgen*- straat). Expositie Christine Peursum (wand kleden) en Han Kuiper (schilderijen): geo pend tot en met 23 november op woensdag, vrijdag, zaterdag, zondag en maandag van 14 tot 16 uur. SCHOUWBURG Stadsschouwburg (Wilsonspleln) Donderdag 20.15 u.: Toneelgroep Centrum met ..Sterf de moord” première. MUZIEK Concertgebouw (L. Begijnestr.) Donderdag 20.15 u.: Orgelconcert door Albert de Klerk BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtatr.) 15.30, 19 en 31.15 u.: „Man of the East”, 14 j. Do. 15.30. 19 en 21.15 u.: „The Getaway”, 18 j. Frans Hals (Frans Halspleln) 19 en 21.15 u.: Wraak der levende doden”, 18 j. Do. 1» »n 31.15 u. „Een vuist vol karate”, 18 j. Lldo (Houtplein) 14, 19 en 21.15 u.: ..Naakt over de schutting” 14 j. Luxor (Gr. Houtstr.1*. „Masn” 18 j. i ..Last tango in Paris”, 21.15 u.„Woody Aden's s< Studio (Gr. Markt) 19 v esiaiax^y to Notte”. 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62). Ten toonstelling werk van Ir. J. B. van Loghem met o.a. bouwtekeningen, foto’s, maquettes enz. t.m. 30 dec. Permanente tentoonstelling van Hals’ meesterwerken en Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw. Geopend ma. tot en met za. 10-17 u., zondag 13-17 uur. Teylers Museum (Spaame). Permanente ten toonstelling schilderijen, tekeningen, histori sche, natuurkundige instrumenten, mineralen, fossielen enz. Open dinsd tot en met za. 10-16 u„ le zondag v.d. maand 13-16 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79). Ten toonstelling curiosa uit het Roomse verleden, prenten, devotionalia e.a. Tot en met decem ber. Oude religieuze kunst, schilderijen, mid deleeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnijverheid. Geopend di. tot en met zat. 10-12.30 en 14-17 u„ zond. 1417 u. Stichting Beeldende Kunst (Gedempte Oude gracht 121). Uitleenkunst met kooptegoed. Eigentijdse Nederlandse schilderijen, grafiek, wandkleden, kleinplastic. In het keldertje expositie keramiek van Eva Jorritsma, t.m. 30 nov. Geopend dins, tot en met vrij. 13-17 u. Zat. 11-17 u do.-avond van 20-22 uur. Cruqutusmuseum (Ringvaart bij Heemstede). Oudhollandse molens, maquette waterstand, oud stoomgemaal enz. Geopend dag. 9-16 uur, t. m. 30 nov. De Preekstoel (Ingang Gasthuispoort, Kleine Houtstraat). Tentoonstelling van religieuze voorwerpen. Geopend dinsdag, donderdag en zaterdag van 10-12.30 en van 14-16.30 uur. Galerie T (Bakenessergracht 67). Expositie schilderijen, tekeningen enz. van diverse kun stenaars. Geopend na tel. afspraak. Vishal (Gr. Markt). Tentoonstelling wandkle den en keramiek van gemeentelijke aanko pen. Geopend dag. 10-17 u„ zond. 13-17 u„ t.m. 18 november. Galerie Kunst voor U (Warmoesstraat). Geo pend di. t.m. za. 9-18 u. Expositie schilderijen van Mariska Hofman-Caspar. t.m. 6 december. Galerie Zijlstraat (Zijlstraat 31). Tentoonstel ling Haagse kunstenaars met o.a. kleur en grafiek en een mono-type. Geopend ma. t.m. vrljd. 20-21.30 u., zond. 14.30-17 u. t.m. 23 nov. Galerie Mare (Wolstr.) Tentoonstelling werk van Jan Sierhuis t.m. 30 nov. Gouaches van Ans Wortel, Joop v.d. Broek, John Verberk en Mare Jonk. Geopend dinsd. tot en met zat. 11-17 u., zo. 14-18 u. Kunstzalen Frans Heerkens Thijssen (Hout plein 13). Expositie pentekeningen van Chr. Heller. Geopend dag. beh. zond. 10-17 u. t.m. 1 december. Atelier „De Bleeker” (Bleekersvaartweg 18, Heemstede). Recente tekeningen en gouaches uit Spanje van Willem Snitker. Geopend ma., di., woensd. 9-17 u., za. 14-17 uur. Gemeentehuis Bloemendaal iBloemendaalse- weg 158, Overveen). Expositie schilderijen, tekening aquarellen en grafiek van Freek v.d. Berg. Geopend di. t.m. zon. 14-17 u. t.m. 17 nov. Galerie Epoque (Zandvoortselaan 2, Heem stede). Expositie olieverfschilderijen van Frans Erkelens en keramiek van Guus Zuid- erwijk. Geopend di. t.m. za. 13-18 u. do. 19-21 u. en zond. 13.30-16.30 u. t.m. 18 nov. 30 uur: „Dolle - - - apothekersdoch- ters”: donderdag 20 uur: „Man of the east". DIVERSEN Museum „Beeckestein”, Rijksweg, Velsen- Zuid, diverste stijlkamers, dagelijks te bezoe ken van 10 tot 12 uur en van 14 tot 17 uur. In het noordelijk Koetshuis expositie van Alex van Warmerdam. Bedrijfsmuseum Hoogovens. Bessemerstraat, Velsen-Noord. Elke dinsdag en donderdag van 12 tot 13.30; ook donderdag van 20 tot 32 uur; andere dagen en tijden na telefonische af spraak 02510-94159. Stadhuis Velsen, Plein 194S. dagelijks (behal ve zaterdag en zondag) te bezichtigen van 10 tot 12 uur. telefoon 19000 een overloop in aantallen zoals door het provinciaal bestuur gedacht, zal de IJmondgemeenten als bloedarm maken. 3. woningbouw in de IJmond is drin gend noodzakelijk om een groot deel van de natuurlijke groei van deze bevol king zelf huisvesting te verlenen in ei gen streek. en tenslotte: de IJmondgemeenten hebben in het verleden meer dan eens VOLKSUNIVERSITEIT A. H. Gerhardschool Mavoschoo) (ingang Raaks). Woen. 20 u. Prof. dr. H. van Praag; „Stromingen in de moderne filosofie”. Dond. 20 u.: Film: „De Ballade van cable hogue”. DIVERSEN Stadhuis (Grote Markt) Woen. 20 u.r Behan deling Begroting 1974 (Sport- en Jeugdzaken en Hout en Plantsoenen). Don. 14 u.: Begro ting Milieubeheer. 16 u.: Begroting Algemeen Beheer. Wijkcentrum Schalkererf. (Bernadottelaan) Dond. 2o u.: Hoorzitting Wijkraad Schalkwijk. Raadhuis Bloemendaal. Woen. 19.30 u.: Be handeling Begroting 1974 dond. 14 u.: Behan deling Begroting 1974. Wijkcentrum Europawljk (Laan van Angers 5). Spreekuur sociaal raadsman di. 10-12 u. en vrij. 14-16 u. De Waag (Spaame 29). Geopend donderdag en zondag 20-01 uur en zaterdag en zondag 20- 02 uur. Toneelschuur (Smedestraat). Elke di. en do. van 12.30-13.15 u.: Schafttijdtheater-cabaret. Zero (Bakenessergracht 8) Enkele program ma’s: di. 19-20 uur: „Astrologie” door Jan Onvlee. Di. 20-22 u. Leztngcyclus' alternatieve gezondheidszorg; woensd. 20-22 u. Jam In Burton Gree e.a. V.V.V. Haarlem (Stationsplein). Geopend dag. 9-18 u Tijdens autoloze zondag geopend 11-13 uur Rondvaart Hemmes (Gasthuissingel). Tel. 310504 en 334810). vaartochten voor groenen op verzoek. 19 en 21.15 u. Roxy (KL Houtstr.) 14.30, 19 en 21.15 u.: *‘,ev Fmi»”, 18 j. Do. 14.30, 19 en Woody Allen’s sexsatire”, 18 j.. 'Z.. 12 en 21.15 u.: „The Family”. 18 j. Do. 14.16. 19 en 21.15 u.: ..La NAAM: ADRES: WOONPLAATS:

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 4