Onderzoek naar Wellicht fusie Figee met Wijziging in Vlaardingsbedrijf concert programma barokmuziek klassieke platen orgelplaten zangplaten gewijde muziek Mil sfiatei platen liB-platèi vogel besta nd de Midden-Heerenduinen Verenigingsnieuws ol üte Bwnj] „Snuif-,s-in,, bij Hoogovens I ïb mi I I Mi Acties voor Sint en Kerst „Velsen-Noord S.M. ontving invitatie voor Kerkrade I J JW tA' 1 -1 VERERENDE OPDRACHT VOOR NIVON-VOCELWERKGROEP er” IHI. 1 j' iiS OUDE JAZZ IN DE ARK MM SHBIF1 1 4 WOENSDAG NOVEMBER 1973 van n, lem ging Het tamboer- en trompetter- .■nsttre- korps „Velsen-Noord S.M.” (voorheen „Schulpen-Meerwei- den”), heeft zijn medewerking weer aan verscheidene evene- ica of menten toegezegd. Na de intocht van Sint Nicolaas op zaterdag 24 november de nodige muzikale luister te hebben bijgezet, brengt het korps zaterdag 8 december een bezoek aan „In veilige ha ven” in het Noordbrabantse Ha- ren. I SUCCES AGENDA’S SUCCES INTERIEURS KALENDERS DINGLER fit een te pas- lebouw m-Nrd. eën :offie en veel meer, heel bijzondere platen voor liefhebbers in de uitgebreide collectie klassieke „Dubbel Jeugd- zeskamp" tijdens Kerstvakantie Heemskerk Het NIVON in Velsen mag ook beschikken over een actieve vogelwerkgroep, waarvan de leden zich in deze kringen een uitstekende reputatie wisten te verwerven. Vandaar wellicht de vererende opdracht van de Ver eniging tot behoud van Natuur monumenten in Nederland voor het inventariseren van de „Mid den-Heerenduinen”. Deze taak bestaat uit het noteren en in kaart brengen van alle vogels die in dit gebied worden aangetrof fen. Beverwijk Velsen-IJmuiden IS yöSl 'riem Velsen-Noord Wijk aan Zee I f 3a a I - hi c kruimels brid- voor Geo- ADVERTENTIE voor Huijgens- naar: Huijgens- dms. neveld leijne- looge- MM Op de foto een medewerkster van de Medische dienst er wordt met twee teams van twee man gewerkt tijdens het toedienen van het vaccin aan een werknemer. toepassing van het pistool had men nog wel eens te maken met bijverschijnse len- Deze zullen zich volgens deskundi gen hier niet voordoen. Het programma voor deze zeskamp vermeldt onder meer estafette, kege len en hindemislopen, maar de deel- Op zjjn beurt is het Leger des Heils in IJmuiden alweer druk doende met de voorbereidingen voor het jaarlijk- )1 155, 3. P. looge- )m 97, en 96, rt—hr. rs—H. dms. J. en )7. Dit heeft geleid tot enige wijzigingen in het programma. Uitgevoerd worden nu de Sonata piane forte uit „Sacrae symphoniae” en Canzone Septimi Toni no. 2 van Giovanni Gabrieli; het kerst concert van Arcangelo Corelli; herfst en winter uit De Jaargetijden van Antonio Vivaldi en na de pauze Nachten in Spaanse tuinen, de vuurdans uit De Liefdestovenaar en De driekanten steek van Manuel de Falla. Voorts ontving het korps nog twee belangrijke uitnodigingen, de eerste afkomstig van het gemeentebestuur van Leest in België, met het verzoek te komen deelnemen aan het in deze plaats te houden internationaal con cours voor drumbands en tamboer en trompetterkorpsen. De tweede in vitatie kwam uit Kerkrade en had betrekking op het „Wereldmuziekfes- tival 1974” in deze stad. Figee maakt havenkranen, bruggen, graanelevatoren en pneumaten, tran sport- en gereedschapswerktuigen. Met ongeveer 220 personeelsleden wordt een De Velser Sport Stichting heeft be sloten in samenwerking met de ge meentlijke dienst voor lichamelijke opvoeding de jeugd tijdens de ko mende kertvakanties opnieuw tot een sportief bezig zijn in de gelegenheid te stellen. Vandaar dat op donderdag 27 en vrijdag 28 december in de sporthal „Zeewijk” onder meer een „Dubbel Jeugdzeskamp” zal worden gehouden, bestemd voor jongens en meisjes van negen tot en met twaalf jaar. Een team hiervoor moet bestaan uit acht personen, aangevuld piet twee reserves. Zij zijn bestemd voor jongens of meisjes, hoewel ook een gemengde samenstelling mogelijk zal zijn. monteerd wordt. Elk neusgat wordt twee maal bestoven, waarbij men tege lijkertijd diep moet snuiven. Even de adem inhouden, dan langzaam uitade men en de zaak is gereed. De volgende klant kam aantreden. Deze moderne vorm van vaccinatie is in de plaats gekomen van de injecties eerst en het „pistool” naderhand. Bij de Overigens wordt in de Velsense parken door de vogels van deze nest- kastjes steeds een dankbaar gebruik gemaakt, zodat hier ook reeds enkele broedgevallen van de bosuil konden worden geconstateerd. Daarbij hebben dit jaar voor het eerst de torenvalken deze kleine woningen weer betrok ken, nadat zij daarvoor lange tijd hadden leeg gestaan. In verband met deze uitnodigingen wil het bestuur trachten het korps nog uit te breiden, waarbij men dan speciaal belangstelling heeft voor meisjes en jongens die ouder zijn dan WOENSDAG 14 NOVEMBER Progress-sociëteit, Const, straat. Geopend vanaf 20 u. DONDERDAG 15 NOVEMBER Progress-sociëteit, Const, straat. Geopend vanaf 20 u. Vrijburcht, Vrijburglaan. 20 Door de leden van het comité „Sint Nicolaas-actie Eenzamen” is inmid dels weer een begin gemaakt met hun jaarlijkse activiteiten, met de nobele bedoelingen een aantal eenza me burgers van de gemeente Velsen met Sint Nicolaas een surprise te kunnen bezorgen. Een en ander is, dank zij de financiële steun van an dere inwoners, gélukkig nog altijd mogelijk geweest. Vandaar dat door het comité opnieuw gaarne een be roep op deze gulle gevers wordt ge daan, die hun eventuele bijdragen kunnen storten op gironummer 270475 van de Velser Gemeenschap. Ook is overschrijving mogelijk op de rekening van deze stichting bij de Nutsspaarbank in IJmuiden, onder nummer 84.10.00.042. Bij betaling dient „Eenzamen” te worden vermeld. Ter aanbeveling van deze actie schrijft het comité: „Eigenlijk zoudt u eens in de mogelijkheid moéten verkeren om „getuige” te zijn van hetgeen bij de bezorging van een verrassing op de gezichten zo duide lijk is af te lezen”. HAARLEM. De NV Haarlemsche Machinefabriek v.h. gebr. Figee in Haar lem en Vincent BV (geheel eigendom van ir. H. N. M. Nefkens in Rotterdam)- bespreken de mogelijkheden van samen werking. Om deze samenwerking te verwezen lijken spreekt Vincent thans met een groep aandeelhouders van Figee, die on geveer 70 procent van de gewone aande len bezitten. Vincent overweegt verder een openbaar bod op de overige 30 pet. van het kapitaal. De vakbonden, de mi nister van Economische Zaken en de commissie voor fusie-aangelegenheiden zijn ingelicht. Besprekingen met de bon den zijn nu gaande. Zodra definitieve overeenstemming is bereikt zal hieraan onmiddellijk bekendheid worden gege ven, aldus een gezamenlijk communiqué. Overigens heeft deze groep op dit gebied in Velsen reeds de nodige ervaring opgedaan, mede door het aanbfengen van nestkastjes in een aantal parken. Deze kastjes zijn van nogal uiteenlopend formaat, omdat zij moeten zijn berekend op de vogels die er geregeld in moeten broeden. Zo zijn er kastjes voor mezen, vliegevan- gers, torenvalken en bosuilen, waar van de afmetingen dus belangrijk verschillen, terwijl ook de vlieggaten grote of kleiner zijn. Ook kan de ene soort dichter bij elkaar worden gehangen dan andere. Eèn mees heeft bijvoorbeeld aan een betrekkelijk klein grondgebied vol doende, zodat deze kastjes wel om de vijftig meter kunnen worden aange bracht. Daarentegen moet de bosuil een territorium van ongeveer twee en ten halve kilometer worden toege dacht, zodat voor deze vogel in Vel sen enkele kasten voldoende zijn. BEVERWIJK. In verband met de plotselinge ziekte van de violist Jenö Nemeth, die als solist zou optreden bij het concert op woensdag 14 november in de Vredevorstkerk, Laan der Nederlan den, Beverwijk, heeft Gijsbert Beths, le concertmeester van het Noordhollands Philharmonisch Orkest. zich bereid verklaard binnen één dag het concert over te nemen. DONDERDAG 15 NOVEMBER! Velserbad. 6.30-8, 12.15-13.15 en 16.45- 18 uur gemengd zwemmen. Openbare Bibliotheek Velsen, Centrale bibliotheek 14.30-17.30 en 19.00-21.30 uur, Centrale jeugd- en tienerbibliotheek, Meer dan drieduizend werknemers van Hoogovens zijn in de afgelopen twee weken „bij de neus genomen” en nog meerdere zullen volgen. Het be treft hier de massale anti-griep actie welke onder de naam „snuif ’s in” van start is gegaan en waarbij door middel van een flesje vaccin iedereen zijn eigen dosering anti-griep-nevel naar binnen kan snuiven. Elk flesje bevat meerdere doseringen, daarom dat er voor iedereen een apart zogenoemd neustuitje op ge in 1973 zijn hier de volgende aan tallen jonge vogels uitgevlogen: 7 glanskopmezen, 231 koolmezen, 211 pimpelmezen. 14 ringmussen, 7 spreeuwen, 6 boomklevers, 5 gekraag- de roodstaarten, 2 bosuilen en daarbij maar liefst 16 torenvalken. Door de variatie in de soorten die van deze kastjes gebruik hebben gemaakt, is dit ongetwijfeld een verheugend re sultaat. Thans worden de kastjes door de leden weer geheel opgeknapt, zodat zij aan het eind van deze maand en in het begin van december opnieuw door de gevederde bewoners kunnen worden betrokken. En gelet op de grote hoeveelheden uitwerpselen die in het voorjaar in de omgeving daar van worden aangetroffen, worden de kastjes gedurende de winter door de vogels gaarne als slaapplaats benut. Men kan rustig stellen dat de leden van deze vogelwerkgroep en de inwo ners van Velsen in dit opzicht een uitzonderingspositie hebben ingeno men. Vooral wanneer een vergelij king wordt getrokken met andere grote steden, vooral in de Randstad Er zijn immers niet veel gemeenten waar men over zoveel bossen en andere natuurgebieden kan be schikken, waar een dergelijk nestkast- onderzoek nog lonend is. Deze werk groep van het „NIVON” beijvert zich enthousiast om deze fraaie natuur in stand te houden en zij die zich hier voor eveneens zouden willen inzetten, kunnen zich in verbinding stellen met de secretaresse, mevrouw D. W. Veenendaal-Hannessen, Thorbecke- laan 31, Velsen-Zuid, telefoon 14362. twaalf jaar. Dit met het oog op een vereist uithoudingsvermogen tijdens de muzikale wandelingen. Gegadigden hiervoor kunnen zich voor nadere inlichtingen vervoegen bij de heer G. Verhagen, Melklaan 48, Velsen- Noord, telefoon 02510-27332. Dit is een tehuis voor geestelijk en lichamelijk gehandicapte kinderen van alle gezindten, waar mevrouw T. Schouten en haar echtgenoot uit de Ladderbeekstraat de financiën voor beheren. Tijdens dit bezoek zullen tevens de meegebrachte Sint Nico- laasgeschenken onder de kinderen worden uitgereikt. gemiddelde jaaromzet behaald van 12 mln. In 1972 boekte het bedrijf een winst van ruim 98.000, nadat in het jaar daarvoor nog een verlies was gele den van 104.000. Voor het laatst werd dividend uitgekeerd over 1967 (7 pet.). Op de Amsterdamse effectenbeurs werd de notering van Figee dinsdag opge schort. De laatste notering was voor de certificaten van 100 nominaal 132 en voor de aandelen van 1000 nominaal 1450, wat een stijging betekende van f 130 ten opzichte van de voorgaande dag. Vincent houdt zich bezig met appara tenbouw en heeft ongeveer 60 man per soneel. De bonden zeggen wel blij te zijn met de overnemingsplannen van Vin cent. Zij hebben de verzekering gekre gen dat de eventuele transactie geen sociale gevolgen zal hebben. Hoewel wat onduidelijkheid bestaat over de identiteit van de houders van de 70 pct. van de Figeeaandelen, waarmee nu gepraat wordt, hebben de bonden de indruk dat Figee een Nederlands bedrijf zal blijven. Volgens de Industriebonden NVV men het Haarlemse bedrijf weer nieuw leven inblazen en gezond maken. Willemsbeekweg 96, IJmuiden-Oost, 14.30-17.30 uur, filiaal Santpoort-Noord, Wüstelaan 79, volwassenen, tieners en jeugd; 14.30-17.30 uur, filiaal Velsen- Noord, Wijkerstraatweg 177, idem, 14.30- 17.30, Filiaal IJmuiden-West, Zeewijk- plein idem 14.30-17.30 uur. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen 20 uur: repetitie Christelijke oratorium- vereniging IJmuiden. PEN-jeugdcentrum, 20 uur: Filma vond met „The robe,” met Richard Bur ton. u. foto- Nieuwe instrumenten en uniformen vragen uiteraard de nodige financiële offers, zodat de penningmeester de kas gaarne enigszins zou willen ver sterken. Voor dit doel wordt nu vrijdag 21 december in gebouw „De Meerpaal” een gezellige kienavond om fraaie prijzen gehouden, waar niet alleen leden en donateurs, maar ook anderen van harte welkom zijn. WOENSDAG 14 NOVEMBER Easy, Populierenlaan. Geopend hulpverlening van 19-20. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44 en Amstelstraat 44: 19-21 u. DONDERDAG 15 NOVEMBER Hulpdienst Help een handle. Van maandag tot en met zaterdag van 8 tot 10 uur: Zeestraat 81, tel. 24617 of bij de bekende wijkhoofden en medewerkers. Sportfondsenbad, Kuikensweg. pend van 9-12 en 13.30-15.30 u. Huize Scheybeeck, Velserweg 14 u. le zing over EEG voor Ned. Ver. van Huis vrouwen. Easy, Populierenlaan. Geopend voor hulpverlening van 19-20 u. Sociëteit Alpha, Moensplein 17-18 u. kamerbemiddeling, verder geopend van 20 u. Openbare Bibliotheek. Kerkstraat 44: 14-17.30 en 19-21 u. WOENSDAG 14 NOVEMBER Velserbad, 21.30-22.30 uur: gemengd zwemmen. Openbare Bibliotheek Velsen, Centrale bibliotheek 10-12.30 u. en 14.30-17.30 u. Centrale jeugd- en tienerbibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden-Oost, 15.30-17.30 uur; filiaal Wijkerstraatweg 177, Velsen-Noord, 19-21.30 uur filiaal Zeewijkplein, IJmuiden-West, 19-21.30 uur. PTT-gebouw, Lange Nieuwstraat, in gang Spaarnestraat 4, IJmuiden 19-20 u. Medisch Maatschappelijk Consultatiebu reau voor Alcoholisme. Velsens Gemengd Koor, 20 uur, repeti tie in gebouw Abeelenstraat 1, IJmuiden- Oost. PEN-jeugdcentrum. Kanaalstraat, 20 uur: Ferry en Brendan (Ierse folkmusic). O Q w i jjjf '‘l Ook giro-stortingen zijn uiteraard welkom en dan op nummer 438968, ten name van het Leger des Heils in IJmuiden. se kerstfeest, waar ook vele zieken, bejaarden en eenzamen gelukkig mee worden gemaakt. Hiervoor wordt van maandag 19 november tot en met zaterdag 1 december een collecte ge houden, waarvoor het aantal collec tanten en collectripes nog altijd voor uitbreiding vatbaar is. Zij die zich voor dit mooie werk willen inzetten kunnen terecht bij het Leger des Heils, Edisonstraat 14, telefoon 14554. Brees tra at 52 Beverwijk WOENSDAG 14 NOVEMBER Schouw, Bleijenhoevelaan. 20 u. mo- desow Ned. Verh. van Huisvrouwen. WOENSDAG 14 NOVEMBER Openbare bibliotheek. De Zwaanstraat 4a: 19-21 u. Voor de sociëteitsavond op zaterdag 17 november in „De Ark” aan het Kerkplein in Velsen-Zuid is thans „The roaring seven jazzband” nog eens geëngageerd, welk ensemble zich voornamelijk toelegt op de oude jazz. De band bestaat uit negen personen, waaronder een zangeres, die een groot aantal instrumenten bespelen, zoals banjo, piano, trompet, klarinet, saxofoon, trombone, drums en was bord. Het optreden begint om 21 uur. singsopdrachten rekening dienen te houden. De teams kunnen zich aan melden op formulieren die bij de volgende adressen verkrijgbaar zijn: IJMUIDEN: N. Broek, Pythagoras- straat 14; J. van Dijk, Platanenstraat 23 en L. van der Lugt, de Zandkuil 1; VELSEN-NOORD: P. H. Kroger, Starrebosstraat 10; SANTPOORT: P. de Winter, Burgemeester Weerts- plantsoen 94 en DRIEHUIS: K. Sneekes, P.C. Hooftlaan 1. De inge vulde formulieren kunnen tot uiter lijk vrijdag 30 november bij dezelfde adressen worden ingeleverd. Telefoon 0 23 - 32 48 70 ro O cL x r a

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 7