Toneelspel kerk Santpoort Muzikale genoegens UIT. L I touips Marnix en Hanneke AMSTERDAMSE AGENDA F Argenta” Super Lux: de lamp met 30% meer licht op tafel Tardieu CINEMA PALACE De Gast WITTE BIOSCOOP Feest ROXY Kisten STÜDIO Oratorium ^vijzen Paolo Gorin voor dezelfde stroomkosten P Rob van Reyn Hauser Orkater De Waag 17 POND E R D A G 15 NOVEMBER 19 7 3 ■w in Amsterdam .<ai Bioscopen Muziek en Toneel Appel HAUSER ORKATER „Kisten” door De Appel CHARLES BOOST van ADVERTENTIE O in Paolo Gorin, tenor (voorzanger van de Liberaal Joodse Ge meente in Amsterdam en oud- solist Nederlandse Opera) als mede de organist Joppe Pool man van Beusekom. Na afloop Het Haarlems Barokensemble van de Stichting Jeugd en Muziek afd. Haarlem, concerteert vanavond onder leiding van André Kaart tijdens de eerste gemeentelijke orgelbespeling in het Concertge bouw. Aanvang 20.15 uur. Manon Alving als Martha en Maria in „Prototype”. DE ITALIAANSE regisseur Michelan gelo Antonioni is een bijna legendari sche figuur geworden. Na zijn in Ameri ka gemaakte „Zabriski Point”, nu al weer vier jaar geleden, heeft men wei nig van dez eeens oz gevierde filmer gehoord. Het is dus een uitstekende gedachte van Studio de aandacht weer eens op Antonioni te vestigen door een van zijn bekendste en meest geprezen films, „La Notte” uit 1960 in reprise te brengen. „La Notte” („De nacht”) gaat over een VANAVOND IS in de To neelschuur een proefvoorstel- ling te zien van toneelfragmen ten van de Fransman Tardieu. Ze worden gespeeld door Ad Fernhout en Ellen Röhrman. Eind van de maand is de pre mière van deze voorstelling. HONEGGER'S Jeanne d’Arc iu Bücher staat op het pro gramma dat de Heemsteedse Christelijke Oratorium Vereni ging woensdag 21 november om 20 uur- in het Concertgebouw uitvoert. De rol van Jeanne d’Arc wordt gezongen door Eli sabeth Lugt, terwijl voorts Ber nard Kruysen, Manus Willemse en Christine Harvey de belan grijkste partijen zingen. Vooraf gaat Mort de Socrate (uit So crates deel III) van Eric Satie voor sopraan en orkest. Mede werking wordt verleend door koorschool St. Bavo onder lei ding van Jan Valkestijn en het NPO. Algehele leiding Jan Pas veer. VRIJDAGAVOND 23.30 uur in de To neelschuur, Smedestraat, de veelbespro ken „Ludwig”-film, een zeer oorspronke lijke visie van regisseur Hans-Jürgen Syberberg op de min of meer waanzin nige koning van Beieren die van Wagners muziek hield en van het bouwen van bizarre kastelen. Het leven van deze zonderling (onderwerp ook van een nieuwe film van Visconti) geplaatst in zijn bewogen tijd (de tweede helft van de vorige eeuw) is voor Syberberg aan leiding tot een uiterst merkwaardige film die niet alleen door zijn kijk op de gebeurtenissen, maar vooral ook door zijn kijk op de gebeurtenissen, maar vooral ook door zijn vernieuwende vormgeving alle aandacht verdient. ZONDAGMIDDAG om 15 uur speelt de organiste Dorthy de Rooij in de RK Sint Bavo aan de Leidsevaart composities dag 22 november in de Haar lemse schouwburg „Het zeven de gebodsteel wat minder” van Dario Fo. geregisseerd door Arturo Corso. In een olijk bedoeld achtervolgingsspel, waarin allerlei kluchtige dingen gebeuren, ziet men hoe slecht de samenleving is, waar alles „EVERYTHING YOU always wantel to know about sex, but were afraid to ask” is de langademige titel van een sex-komedie met de nadruk op het laat ste woord, want Woody Allen, de laatste Amerikaanse eenmanskomiek („Take the money and run”, „Play it again, Sam”) is weer regisseur en hoofdrolspeler. Ge maakt naar een wetenschappelijk werk van Dr. David Reuben die in een gelijk namig boek vragen met betrekking tot uiteenlopende aspecten van de menselij ke seksualiteit beantwoordt, neemt Woody Allen zeven van die aspecten onder de loep en maakt er zeven krank zinnig gekke tableaus over liefdesmoge lijkheden van. In vier van die episodes speelt hijzelf de hoofdrol, maar ook de gedeeltes, waarin hij niet optreedt, zijn doortrok ken van zeer spciale, ietwat baldadige humor die sterk lijkt op de hardhandige grappigheid van d e Marx Brothers. In deze vorm leidt de combinatie van sex en humor tot een verrukkelijk geheel dat vol zinvolle pikanterieën zit. echtpaar (Jeanne Moreau, Marcello Mas- troianni) dat uit elkaar gegroeid is, maar na een dag, avond en nacht van gedeeltelijk gedeelde ervaringen elkaar in een wanhopige liefdesdaad die bijna op een aanranding lijkt, weer vindt. Zij hebben die dag samen een laatste bezoek gebracht aan een stervende vriend, gaan naar een party waar het nieuwste boek van de man, een bekend schrijver, ten doop wordt gehouden, ver laten elkaar, komen weer samen in een restaurant en gaan naar een feest van vrienden, waar ieder zijn eigen weg gaat tot ze elkaar ontmoeten in de vroege ochtend en in het struikgewas van een park de liefdesdaad bedrijven als een wanhopige laatste poging om bij elkaar te blijven. Een film van historische be tekenis, traag van handeling, maar vol suggestieve aanduidingen, die waar schijnlijk weinig van zijn oorspronkelij ke betekenis in de loop der jaren verlo ren zal hebben. IN DE TONEELschuur is zondagavond half negen Hauser Orka ter te zien: een wonderlijk groepje uit Velsen van twaalf jonge mensen, die popmuziek maken en stukjes toneel bren gen. De show bestaat uit vele HET SCHAFTTIJD theater geeft dinsdag- en donderdag middag om half een voorstel lingen van „Feest” van Herman Heijermans over enige gevan genen die worden ontslagen maar daar helemaal niet geluk kig om zijn. MARNIX EN HANNEKE en het eerste gezicht, zo heet het nieuwe en verrassende programma waarmee cabaretier Marnix Kappers en Hanneke Holzhaus zaterdag 17 en 24 november in kleinkunsttheater Haarloheim optreden. Het is, zoals het tweetal vertelt, een programma waarin we kennismaken met de stui tende mens. „Maar toch ook de mens die struikelt. Kortom: de mens op zijn onvoordeligst. Zo zullen onder meer op het podium verschijnen: het moeizame studentenstelletje met vrije opgang, een nutteloos forum, de jubelende zangeres, de verliefde lui, de trouwlustige trut en de halfgare rasamateurs”Marnix en Han neke vinden het een walgelijk programma (zeggen ze) maar het wordt even doorbijten om te kunnen lachen. Wie enige weken geleden de viering heeft meegemaakt van het eerste lustrum van Haarloheim in de Stadsschouwburg, heeft toen een aardig inzicht kunnen krijgen in dit nieuwe program ma van Kappers. De cabaretier neigt in een aantal programma onderdelen sterk naar het anti-theater, in ieder geval zonder zwaarwichtige pretenties. André Stork begeleidt het duo met pianomuziek. Stork schreef zelf alle muziek. TONEELGROEP De Appel (van Erik Vos) speelt vrijdag en zaterdag in de Toneelschuur, Smedestraat 23. Dat belooft iets bijzonders te worden. Vorige produkties van deze groep „God op aarde” en „Peer Gynt” trek ken in Haarlem en omgeving flinke belangstelling- Dit keer speelt de groep „Kisten”, een stuk dat helemaal gebaseerd is op itnprovisaties van de vier spelers: Carol Linssen, Peter van der Linden, Robert Prager en Niek Pancras. Op het kale speelvlak ziet men vier kisten en wat requisieten. Er klinkt getik, onverstaanbaar gemom pel en uit de kisten komen vier mensen tevoorschijn. Een soort clowns. Zij beelden situaties uit, waarin direct menselijke omstandigheden te herkennen Alhambra I (Weteringschans): Dustin Hoffman in „The Graduate”, toeg. 18 j. Dag. 14, 19 en 21.30 uur. zo. 13.30. 16, 19 en 21.30 uur. Alhambra II (Weteringschans): Ruth Gordon in „Harold and Maude”, toeg. 18 j. Dag. 14.30, 19.15 en 21.45 uur, zo. 13.45, 16.15, 19.15 en 21.45 uur. Bellevue Cinerama (Marnixstr.): Clint East wood in „Kelly’s Heroes”, toeg. 14 j. Dag. 19 en 21.30 uur Calypso (Marnixstr.): Jean Paul Belmondo in „Het imperium van een playboy”, toeg. 18 j. Dag. 13.45, 16, 19.15 en 21.45 uur. zijn. Triest en lachwekkend. De voorstelling is alom toegejuicht door de recensenten. VOOR DE KINDEREN is zondagmiddag in de Toneel schuur het pantomimetheater van Rob van Reyn te zien. Het programma begint met een de monstratie en korte schetsen om te laten zien wat pantomi me is en daarna volgt een sprookje van Andersen „De varkenshoeder” over een prins die als varkenshoeder dienst neemt bij een koning om dienst dochter te kunnen trouwen. gespeeld door Reehuis en Pleunie EEN BIJZONDER concert met synagogale muziek wordt zondag om 20 uur ten gehore gebracht in de Paterskerk op de Nieuwe Groenmarkt in Haarlem. Medewerkenden zijn dit gratis toegankelijke concert wordt een collecte ge houden ten bate van de Collec tieve Israel Actie. losse onderdelen en is satirisch bedoeld. De afzonderlijke num mers zijn ontstaan uit improvi satie en ze worden door muziek verbonden. Bedoeling is de toe schouwer onbezorgd te laten genieten. SAM PECKINPAH die met geweldda- digde westerns („The wild Bunch”, „Pat Garrett en Billy the Kid”) naam maakte, heeft in „The Getaway” een zijspronge tje gedaan naar het gangsterdrama en hij blijkt ook in dit genre te kunnen excelleren. Gesteund door een sterke hoofdrolbezetting met Steve McQueen en Ali MacGraw en werkend naar een roman van Jim Thompson heeft hij een voortdurend spannend, maar in zijn spanningen steeds variërend filmwerk gemaakt dat begint met een bankroof en zich verder bezighoudt met de jacht op de daders, in dit geval op McQueen en MacGraw. TONEELGROEP Centrum begint volgende week donder dag en vrijdag in de Toneel schuur met voorstellingen van „De gast”, een nieuw stuk van de Haarlemmer Gerard Lem- mens, van wie vorig seizoen „De revolver van Bas” werd gespeeld. Het stuk is geregis seerd door Jacques Comman deur en wordt gespeeld door Ingeborg Elzevier, Karin Haage, Lou Steenbergen en Ernst Zwaan. Aan de voorbereiding heeft echter een grotere groep Centrum-acteurs meegewerkt- Op het stuk komen we dezer dagen uitgebreid terug. CENTRUM speelt vanavond, vrijdag en zaterdag „Sterf de moord” van J. Bernlef in regie van Christiaan Nortier. Van maandag tot en met woensdag speelt men „Mussert” van Adri- aan Venema en Peter Oosthoek. EEN GROEP van de Toneel- raad Rotterdam speelt donder- van Muffat, Salvatore, Wilhelm Friederich Bach en Alain. Mevr. De Rooij, die haar oplei ding heeft genoten bij stadsor ganist Albert de Klerk, is thans als vaste organiste verbonden aan de Paterskerk in Eindho ven. De toegangsprijs bedraagt 2,50, houders van CJP 1,25. NAAST HET bekijken van kunst, kan er in het komende weekeinde ook worden geluis terd naar muziek in atelier galerie De Bleeker, Bleekers- vaartweg 18 in Heemstede. Za terdag om 20.30 uur en zondag middag om 15 uur speelt een trio bestaande uit Anne-Marie Thiel, blokfluit; Marion van Harreveld, clavecimbel en In grid Snitker, cello en viola da gamba een programma van ba rokmuziek. Begonnen wordt met een canzone van Fresco- baldi, waarna werken volgen- van Parcham, Handel, Jacques Hotterre, jonkheer Jacob van Eyck en Telemann. De toegang bedraagt 6, kinderen 2,50. Plaat sbespreken wordt aanbe volen. IN DE KATHOLIEKE kerk tan de Frans Netscherlaan 12 in Santpoort speelt zondagavond I november een liturgisch drama. Het wordt uitgevoerd door de Noor der compagnie, een ieroepstoneelgezelschap dat de drie noordelijke provincies van toneel voorziet. Het stuk heet .Prototype” en is geschreven door de predikant Stuart B. jackman. „Prototype” is een uniek spel omdat het alleen maar in een kerk gerealiseerd kan worden. Het haakt namelijk in op een preek over de opwekking van Lazarus. Het spel is een voort zetting van de predikatie. De predikant is een moderne; hij begint zijn twijfels uit te tpreken over de authenticiteit van het evangelieverhaal. Op dat moment wordt hij onder broken door een man, die zich later voorstelt als Karis (wat genade betekent), een engel en afgezant van de doodsengel Az- raël. Er ontstaat een felle dis cussie tussen de predikant, die de kwestie van dood en verrij zenis theoretisch en weten schappelijk benadert, en de Ka- ris-figuur, die illustreert hoe de opwekking van Lazarus in wer kelijkheid gegaan is. Tussen de kerkgangers zoekt hij mensen uit, die lijken op Martha. Maria en Lazarus (spelers van de Noordercompagnie). Deze ac teurs transformeren tot de fi guren, die zij moeten uitbeel den en tekenen de situaties die samen het sobere en menselijk herkenbare verhaal vormen. Het stuk is geregisseerd door Fred Sterndeberg en wordt ge speeld door Jaap Maarleveld, Ad Noyons, Manon Alving, Di- ny de Neef en Joop Witter- mans. Zero’s Zienema BEHALVE EISENSTEIN’S „Potemkin” die de opstand op de Russische kruiser Potemkin in 1905 behandelt en ook de gebeurtenissen daarna als het schip de haven van Odessa binnenvaart, vertoont Zero’s Zienema zaterdagavond om 23 uur Leonard M. Henny’s „But what do we do?” Leonard Henny, Nederlander van ge boorte en socioloog, was enkele jaren lector aan de Universiteit van Washing ton en heeft enige geëngageerde films op zijn naam staan, waaronder „But what do we do?”, de vraag van een verontrust man die deze korte film als onderdeel van een groter project maakte dat hij „The schizophrenia of working for war” noemde. Aan die schizofrenie lijdt ook inge nieur Russell Faure-Brac die o.m. voor het Amerikaanse ministerie van Defensie allerlei ingewikkelde kostenberekeningen maakte. Zijn Inzichten betreffende de noodzaak in bepaalde gevallen van oor log veranderden radicaal toen Faure- Brac te maken kreeg met de Ameri kaanse vernietigingswapens die i n de oorlog in Vietnam werden gebruikt. Die ontdekking werd voor de ingenieur aan leiding zijn ideeën over oorlog grondig te herzien en uit zijn veranderde opvat tingen uiteindelijk de conclusie te trek ken dat hij niet langer meer kon wer ken van de Amerikaanse defensie. Deze ontwikkelingsgang wordt door Henny verwerkt in een dramatische reportage die tot doel heeft iedereen minstens aan het denken te brengen. VAN DE OVERIGE films zij vermeld dat Frans Hals „Een vuist vol karate” Iaat zien, dat Lido een prolongatie brengt van de nieuwste Nederlandse film „Naakt over de schutting” en dat Luxor de oorlogskomedie „MASH” in reprise brengt. In de nachtvoorstellingen vertoont Ci nema Palace „Lost Command”. Frans Hals laat krachtpatsers schitteren in „Ursus en de gladiatoren”. Roxy blijft op de sextoer met „Meisjes die graag naar bed willen”. Voor de kindern heeft Cinema Palace een Laurel en Hardy-film. In Studio tenslotte Pippi in Taka-Tukaland” in de middagvoorstellingen en „King Kong” op zondagmorgen. Concertgebouw (Van Baerlestr.): Donderdag 15 november, kl. zaal 20.15 uur: Instrumen tale Serie. Trio a cordes Francais. Vrijdag 16 nov. gr zaal 20.15 uur: Het Amsterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Anton Kersjes, m.m.v. Eliso Wirsaladze. piano. Werken van Brahms e.a. kl. zaal 20.15 uur: Cecilia Oomes, fluit Tamara Pospiszyl piano. Wer ken van Mozart, Chopin e.a. Zaterdag 17 nov. gr. zaal 15 uur: Matinee op de vrije zaterdag. Omroeporkest, Groot Omroepkoor, o.l.v. Hans Vonk, m.m.v. Antita Terzian, mezzo-sopraan, Sylvia Schlüter, alt e.a. Werken van Leoncavallo, La Bohème, gr. zaal 20.15 uur: Het Nederlands Kamerorkest m.m.v. Het Nederlands Kamerkoor, o.l.v. Karl Richter. Werken van Handel e.a. Kl. zaal 20.15 uur: Trio a cordes Francais. Maapdag 19 nov. gr. zaal 20.15 uur: Het Concertgebouworkest o.l.v. Erich Leinsdorf m.m.v. Hans Dercksen, piano. Werken van Debussy e.a. Dinsdag 20 nov. gr. zaal 20.15 uur: Amsterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Anton Kersjes, m.m.v. Eliso Wirsalad- za piano. Werken van Mozart e.a. kl. zaal 20 15 uur: Stanley Hoogland, piano. Werken van Field e.a. Woensdag 21 nov. gr. zaal 20.15 uur: Mimura All Girl Harp Orchestra of Tokyo, o.l.v. Tsutomu Mimura. Werken van Mozart e.a. kl. zaal 20.15 uur: Fine Arts Kwartet. Werken van Haydn e.a. Stadsschouwburg (Leidseplein)vrijdag 16 nov. 20.15 uur: Publiekstheater: ..Droom van een Midzomernacht” van William Shake speare. Zaterd. 17 nov. 20.15 u.: Publieksthe ater „Koning Lear” van William Shakespea re. Zondag 18 nov. 20.15 uur: Publieksthea ter: „Droom van een Midzomernacht” van William Shakespeare. Maandag 19 nov. ge sloten. Dinsdag 20 en woensdag 21 nov. 20.15 uur: Ned. Operastichting „Wozzeck”. Carré (Amstel): T.e.m. 3 februari, dagelijks (beh. maandags) 20.15 uur: „Wat een pla neet”, muzikale komedie van Annie M. G. Schmidt en Harry Bannink met o.a. Conny Stuart. Joan Remmelts en Willem Nijholt. Nieuwe de la Mar Theater (Marnixstr.): T.e.m. 30 nov. dagelijks (beh. maandags) 20.15 uur: Paul van Vliet met zijn one-man- show „Noord West”. Theater De Brakke Grond (Nes): T.e.m. zat. 17 nov. dagelijks 20.30 uur Toneelgroep The Family: ,The Family”, deel 1. Klein Bellevue (Leidsekade)t.e.m. 30 nov. dagelijks (beh. maandags) 20.30 uur: „Wat je zegt dat ben je zelf” met Gerard Cox en Frans Halsema. Theater Tingel Tangel (N.Z. Voorburgwal): t.e.m. 30 nov. dagelijks (beh. maandags) 20.30 uur* Kabaret Tekstpierement: „Blijf zitten waar je zit”. Ceintuur (Ceintuurbaan): Dustin Hoffman in „Midnight Cowboy”, toeg. 18 j. Dag. 14 (beh. za -. zo.-, wo.midd.) 19 en 21.30 uur. Centraal (Nieuwendijk): „Het nieuwe Schulmadchenreport”, toeg. 18 j. Doorl. voorst, dag. 13, 14.45, 16.30, 18.15, 20 en 21.45 uur. Cineac (Damrak): Stanley Baker in „Rode zon over de Bosporus”. Toeg. 14 j. Dag. 9.15. 11.30, 13.45, 16, 19.15 en 21.30 uur, zo. 13.30, 16 19.15 en 21 30 uur. Cineac (Reg Breestr.): Elke ochtend en mid dag 9.30. 11 30. 13.30, 15.30, zo. 11.30 uur enz. Walt Disney’s „Nanu, zoon van de jungle”, toeg. a.l Elke avond 19 en 21.30 uur Marcello Mastroianni in „La grande bouf- fe”, toeg. 18 j. City (Leidseplein): Rijk de Gooyer in „Naakt over de schutting”, toeg. 14 j. Dag. 14.15. 19 en 21.30 uur zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Corso (Kalvestr.): Peter Steiner in „Vrolijke ontucht in Tirol”, toeg. 18 j. Dag. 13.30, 15.45. 19 en 21.30 uur. Du Midi (Apollolaan): Elizabeth Taylor in „Cleopatra” toeg. 14 j. Dag. 14 en 19.30 uur. Flora (Amstelstr.)Lodewijk de Boer’s „The Family”, toeg. 18 j„ dag. 14.30, 19.15 en 21.45 uur, zo. 13.30. 16, 19.15 en 21.45 uur. Kriterion (Roetersstr.) „Cinestud 73”, toeg. 18 j. Dag 11 14. 19.30 en 22 uur. zo. 13, 15.30, 19.30 en 22 uur. Leidseplein Theater (Leidseplein): James Co brun in .Pat Garrett and Billy the kid”, toeg. 18 j. Dag. 13.45, 19.30 en 22 uur, zo. 13'.30, 16, 19.30 en 22 ur. Luxor (Nieuwendijk): Bruce Lee in „Een vuistvol karate”, toeg. 18 j. Dag. 13.30 (beh. zo. en wo.) 15.30, 19.15 en 21.30 uur. Nöggerath (Reg. Breestr.): ..De dag van d* jakhals” toeg. 14 j. Dag. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Parisien (Nieuwendijk): „Threesome (met z’n drieën), toeg. 18 j. Dag. 11.30, 13.30, 15.30, 17.30, 19.30 en 21.30 uur. zo. 13.30 uur enz. Rembrandtplein Theater (Rembrandtplein) Roy Schneider in „Achtervolging in Lob Angeles”, toeg. 18 j. Dag. 14.15, 19.15 en 21.45 uur. zo. 13.30 16. 19.15 en 21.45 uur. Rialto (Ceintuurbaan): Alec Guinness in „Hit ler: de laatste 10 dagen”, toeg. 14 j. Dag. 19.15 en 21.45 uur, do.-, vr.-, ma.-, di.middag ook 14.30 uur. za.- wo.midd. 14.30 uur. zo. 13.30 en 15.15 uur „Winnetou tegen de Desperado’s”, toeg. a.l. Rivoli (boven Rialto): ,.O Lucky man”, toeg. 18 j. Dag. 14 en 20 uur. Roxy (Kaiverstr.): Steve McQueen in „The Getaway”, toeg. 18 j. Dag. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Royal (Nieuwendijk): „Drie kogels voor een lang eweer”. teog. 14 j. Dag. 13.30, 15.45. 19 en 21.30 uur. Studio K (boven Kriterion): „Het dwaallicht”, toeg. 14 j. Dag. 14.15, 19.30 en 21.45 uur. zo. 19, 16 15, 19.30 en 21.45 uur. The Movies (Haarlemmerdijk): do., vr. 20 uur „De Vlucht”, toeg. 18 j., za. 22 uur, zo., ma., di., wo 19.45 en 22 uur „De Speler”, toeg. 18 .1- Tuschinski (Reg. Breestr.): „De eenarmige zwaardvechter”, toeg. 18 j. Dag. 14.15, 19 en 21.30 uur. za en zo. 13.30, 15.45. 19 en 21.30 uur. Tuschinski 2 (Reg. Breestr.): „Jesus Christ Superstar”, toeg a.l. Dag. 14.30, 19.15 en 21.45 uur, za. en zo. 13.45, 16. 19.15 en 21.45 uur. De Uitkijk (Prinsengracht): Liza Minelli in „Cabaret” toeg. 18 J. Dag. 14. 19 en 21.30, uur, zo. 13.15, 15.45, 19 en 21.30 uur. voor geld te koop is. Hoofdper sonen zijn en doodgravers- dochter, die nuchter het leven bekijkt, en een zakenmannetje dat in een gekkenhuis omge turnd wordt door robot. Deze rollen worden Jerome Touw. Diny de Neef (l.) en Die roof is McQueen opgedrongen door een louche gevangenisdirecteur als voorwaarde voor een vroegtijdige vrijla ting en de bankoverval-in-opdracht ver hindert dat de na vier jaar uit de gevangenis ontslagen hoofdpersoon (die in de film Doc McCoy heet) tijd krijgt weer te wennen aan een huwelijksle ven. Dit „wennen” gebeurt tijdens de ge meenschappelijk ondernomen overval en de daaropvolgende vlucht die tegelijk een jacht is op het gestolen geld, eigen lijk een dubbele intrige die met wisse lende kansen tot een gelukkig einde wordt uitgewerkt. „The Getaway” is iets minder bloedig dan Peckinpah’s voorafgaande „Wild Bunch” en „Strawdogs”, maar heeft sterkere spanningseffecten en wordt door Steve McQueen en de energieke Ali MacGraw als het echtpaar dat door de misdaad tot elkaar gebracht wordt mei feilloze precisie en onder de volle sym pathie van de kijkers gespeeld. Voor wie van mannelijke actie en romantiek houdt, een film om niet te missen! UIT ENGELAND komt pia nist, zanger en componist Paul Milins, die zaterdag 17 novem ber in De Waag optreedt. Ken ners noemen deze musicus met een wat schor stemgeluid en Randy Newman-trekken een groot talent. Aanvang 20 uur. Entree 2. IN DE HAARLEMSE Jazz Club is het vrijdag een moder ne avond. Rond 21.45 uur be gint op het podium van de Zanderzaal, Groot Heiligland 47, een optreden van de Alan Lorillard Set. De Canadese te norist en fluitist heeft een groep rond zich verzameld waarin Herbert Noord, Toto Crofatto en Kees van Zeist hebben plaatsgenomen. De Lo rillard Set speelt gematigd mo derne muziek: bopachtige jazz met een stevige rockachter- grond en af en toe een uitstap je naar moderne vormen. MUZEN FORUM begint maandag 19 november met de eerste uitvoering in de serie winterconcerten in de Burger zaal van het gemeentehuis van Bloemendaal in Overveen. Het Amatikwartet zal strijkkwar tetten uitvoeren van Bela Bar tók, Franz Joseph Haydn en Beethoven. Aanvang 20 uur. ite, J ■-

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 17