ijvenaw Knotnerus al opgespoord? Vervoer KLM toegenomen Nieuwe adviezen over energiebezuiniging „Revaluatie fout beleid” meent Ingewikkeld stembiljet Hebt u de’verkillers’ „Vriend en vijand Arabische zaak lijden gelijk onder embargo” Oplossing puzzel: ONS BEGRIP KAN HET LANDSCHAP REDDEN Woningbouwcorporaties klagen IN .4’ EEG-kas open voor Nederlandse boeren DINSDAG 20 NOVEMBER 13 1973 West-Duitsland Britten Ook in Amerika d. Weerd, Troelstraweg 29, Wage- W oningcorpor aties Extra Horeca Onverwarmde vertrekken, zolders en kelders kunnen een huis verkillen als ze niet zijn voorzien van een goed sluitende deur of luik, of als u deze open laat staan. Scherm ze daarom af, nu we zuinig moeten zijn met aardgas, met èlle Pubïïkatie van Vereniging van Exploitanten van Gasbedrijven in Nederland en N.V. Nederlandse Gasunie in overleg met het Ministerie van Economische Zaken - energie. En ook tochtnaden en Kieren zijn geniepige afkoelers. Spoor ze op en stop ze dicht. Maar pas op, in ruimten waar verbrandingstoestellen staan, moet wèl frisse lucht kunnen binnen komen. Irak zou de oliekraan weer opendraaien Liever, De minister van Handel en Industrie Uitslag puzzel nummer 10 R. Pluim, j. G. Pehllg, 40, der 805, Luxemburglaan Boek „Plasticvreter” van Bruna: B. Op de vraag van de Democratische Senator William Proxmire uit Wisconsin of dit betekent dat er strengere, dwin- Revlon-set: Schultzlaan 59, mevr. Kassenberg, C. l, Bloemendaal; De Britse regering heeft gisteren be paald dat de oliemaatschappijen hun leveranties aan de detaillisten van benzi ne en olie met 10 percent moeten in krimpen. De maatregel gaat vandaag in. Automobilisten moeten voorts hun snel heid beperken tot maximaal 80 kilome ter per uur en zij worden verzocht het gebruik van hun voertuigen tijdens het weekeinde tot het minimum te beper ken. Het kopen van benzine in „jerry cans” is verboden. gende maatregelen zullen komen, ant woordde Dibona: „Ja, en spoedig”. Hij zei dat 25 percent van het bezinever- bruik in particuliere auto’s in het week einde geschiedt. Peter Walker heeft de maatregelen be kendgemaakt in een brief aan het La gerhuis. Het is de tweede fase van de drie, in het kader van de vorige week dinsdag afgekondigde noodtoestand. De derde fase zal directe rantsoenering om vatten. Bourgogne. Zondag zijn de prijzen van Bourgogne-wijn bij de jaarlijkse vei ling van de vermaarde gaarden van de Hospices de Beaune met ongeveer 10 percent gedaald. Door de warme en droge zomer is de oogst aan Bourgog ne en Beaujolais zeer overvloedig, of schoon de kenners niet weg waren van de smaak. WEEKHOOFDPRIJZEN Een auto Peugeot 104: G. Willems, Geraniumstraat 52, Mussel- kanaal. Hen- Arn- A. II. M. De landelijke centrales van woning corporaties vragen de bewindslieden een zodanig beleid te voeren, dat de levering van brandstof voor verwarming tegen aanvaardbare prijzen mogelijk zal blij ven. (Van onze redactie economie) DEN HAAG In Bagdad is vernomen, dat Irak weer even grote hoe veelheden olie naar de terminals aan de Middellandse Zee in Libanon en Syrië pompt als vóór het uitbreken van de jongste oorlog in het Midden oosten. De Iraakse regering leek aanvankelijk sterk voorstandster van het gebruik van olie als wapen in de strijd tegen Israel en zijn bondgeno ten. Hardmetaalfabrieken in Duitse handen. De directie van het Duitse hardme- taalconcern Hertel uit Furth bij Neu renberg (1000 werknemers) heeft be sloten de Nederlandse Hardmetaalfa brieken NV in Arnhem (140 werkne mers) over te nemen. De Hardmetaal- fabriek (NHF) met vestigingen in Arnhem en Zevenaar verkeert in gro te moeilijkheden door het wegvallen van orders in verband met het verbod op spijkerbanden. Op de tweede autoloze zondag (11 no vember) heeft 96,7 percent van de Ne derlandse horeca-bedrijven een daling in hun omzetten gehad tegen 92,5 percent op de eerste autoloze zondag. Een om zetstijging had op deze tweede zondag 3.3 percent tegen 6,1 percent op de eerste zondag. De gemiddelde omzetda ling bij de bedrijven op de tweede zondag was 60,6 percent tegen 49 percent de eerste zondag. Aldus is gebleken uit een onderzoek van het bedrijfschap Horeca dat inmid dels het persoonlijke idee van zijn secre taris A. W. M erk om op zaterdag de auto’s met een laatste oneven nummer en op zondag die met een laatste even nummer te laten rijden, als standpunt Ir. Knotnerus meent dat de minister van Financiën de ƒ60 miljoen die land en tuinbouw nog ie kort komen door de revaluatie, alsnog op tafel moet leggen. Voorts meent ir. Knotnerus, dat door het mislukken van het Centraal Ak koord voor 1974 de verhouding tussen werkgevers en werknemers bepaalt niet zal worden bevorderd. „Daardoor ziet het er voor een goed overleg over een oplossing van de energiecrisis niet goed uit”, aldus ir. Knotnerus, die grotere moeilijkheden verwacht, welke zich zelfs kunnen uiten in stakingen. Een van de adviseurs van president Nixon op energiegebied, Charles Dibona, heeft op een hoorzitting van Congresle den gezegd dat dwingende maatregelen, waaronder een voor het hele land gel dend rijverbod op zondag, zeer reële mogelijkheden zijn. Zelfs de volledige uitvoering van de huidige voorzorgs maatregelen, zoals het laagdraaien van thermostaten en een snelheidsbeperking tot 80 km per uur, zullen niet voldoende zijn. Dibona zei dat bij een optimistische waardering van de huidige maatregelen, plus hoop op een toeneming van de binnenlandse voorraden, er slechts 2,3 miljoen barrels olie per dag zullen zijn terwijl het tekort ongeveer drie miljoen barrels per dag bedraagt. V. en D. cadeaubon 100: mevr. N. Ferwerda, KL Houtweg 33, Haarlem; Kodak camera: M. C. Prins-Smit, Ver. L. v. Themaatlaan 12, Velsen-Z; Pak Stilbepan produkten: Nel Reu- ling, Vinkenbaan 12, Santpoort; Pak posters Afrikaans Verkeersbu reau: mevrouw Piké, Abelenlaan 6, Bennebroek; H. van Nieuwenhuize, Zonnewijzerspad 2, Zaandam; Jago- shawl: E. van Twuyver, Veenislaan 21, Uitgeest; Apag tandenborstel: mevr. L. F. Castiglione, Heemskerk; De Westduitse minister van Economi sche Zaken, Hans Friedrichs, heeft giste ren in Bonn bekendgemaakt dat de ko mende vier zondagen 25 november en 2, 9 en 16 december in West-Duits land en West-Berlijn in verband met de energiecrisis geen privé-gebruik mag worden gemaakt van personenauto’s. De minister deelde voorts mee, dat met ingang van maandag 26 november op de autowegen niet harder mag wor den gereden dan 100 km per uur en op de andere grote wegen niet harder dan 80 km per uur. AMSTELVEEN (ANP). Het totale vervoer van de KLM is in oktober vergeleken met dezelfde maand van 1972 volgens voorlopige cijfers met 18 percent gestegen van 120,9 miljoen tot 143,3 miljoen tonkilometer. De beladingsgraad nam toe van 53,4 percent tot 55,5 per cent. De produktie ging met 14 percent omhoog van 226,4 miljoen tot 258,0 mil joen tonkilometer, zo heeft de onderne ming bekendgemaakt. opzichte 1972-1973 van 897,4 miljoen tot 1017,4 miljoen tonkilometer en de produktie met 10 percent van 1660,8 miljoen tot 1821,9 miljoen tonkilomter. De beladingsgraad was 55,8 percent tegen 54,0 percent. ruwe olie en de helft van de aardolie- produkten betrekt. Hij zei dat de Bondsrepubliek met Arabische Staten overleg pleegt om de doorvoerleveranties van aardolie via N e- d er land van het embargo uit te slui ten. Ook de regeringen van Denemarken en Luxemburg hebben gisteren besloten voorlopig de „autoloze” zondag in te voeren. In Denemarken moeten verder alle leveranties van huisbrandolie met een kwart worden verminderd. Het ver bruik van elektriciteit moet er sterk worden beperkt. van het bedrijfschap bij de overheid heeft gedeponeerd. Dit totdat een benzinedistributie zal worden ingevoerd, een maatregel, die het bedrijfschap het liefst ingevoerd zou zien als uitvloeisel van de olieboycot. BRUSSEL. De Europese ministers van Landbouw hebben gisteren in Brus sel formeel hun goedkeuring gehecht aan de compensatie die de Nederlandse regering de boeren geeft, voor de recen te opwaardering van de Nederlandse gulden. Zoals bekend bestaat die compensatie uit twee percent van de BTW die de boeren niet behoeven af te dragen, al thans gedurende zeven maanden. Uit het Europese landbouwfonds krijgt Neder land daarvoor een compensatie van in totaal ƒ30,77 miljoen. Philips-kleurentelevisie: G. v. ningen. Stereo installatie Pioneer: M. de Wijs, Leppedijk 21, Rotterdam. Voor 850 Bauknecht-apparaten: Ineke de Zwart, Balselaan 53, Bergen op Zoom. Carnielli-hometrainer roeiapparaat: M.Timmermans-v. d. Wiel, Lessestraat 232, Heemskerk. Singer-naaimachine: Peter Jansen, Vergeld 13, Baarlo (L). prijs 1.000: W. P. C. Oostelbos, Melisseweg 33, Tilburg. Minister Friedrichs rekent erop dat de aanvoer van aardolie in West-Duitsland eind november-begin december met on geveer 15 percent verminderd zal zijn. Daarvoor is ook de „totale boycot” tegen Nederland verantwoordelijk, waaruit Bonn bijna een vierde deel van zijn Scheepvaartunie. Nederlandsche Scheep vaart Unie (NSU) en Holland River Line, in Rotterdam voeren besprekin gen over de overgang van deze Rijn- vaartrederij naar het NSU-concern. De Holland River Line exploiteert twee luxueuze „drijvende hotels” rivierschepen met een capaciteit van elk 200 passagiers die cruises ma ken van Rotterdam tot Straatsburg en ook geschikt zijn voor congressen en varende tentoonstellingen. (Van onze redactie economie) UTRECHT. Ir. C. S. Knotnerus, voorzitter van het Koninklijk Neder lands Landbouwcomité, meent dat de regering met de opwaardering van de gulden een foute maatregel heeft geno men. „Het eerste bewijs is, dat de prijs stijgingen in‘oktober gewoon zijn door gegaan. De regering had dit kunnen weten, want ook bij de laatste revaluatie van de D-mark was er geen invloed op de gang van de inflatie”. „teneinde zoveel mogelijk - of althans zolang mogelijk - te voorkomen dat de regering zich genoodzaakt zal zien meer stringente maatregelen te nemen”. De hoofddirectie van de Rabobank heeft de bij haar aangesloten banken geadviseerd zich beperkingen op te leg gen wat betreft het laten branden van de neon-lichtreclames op de gebouwen. De Rabobank heeft ongeveer 3000 vesti gingen in Nederland. De landelijk overkoepelende centrales van woningbouwcorporaties (de Nationa le Woningraad en het Nederlands Chris telijk Instituut voor Volkshuisvesting) hebben in een brief aan de ministers van Economische Zaken en van Volks huisvesting aandacht gevraagd voor het probleem van de hogere prijzen, die als gevolg van de energiecrisis voor de leve ring van warmte door de woningcorpo raties aan de huurders moeten worden gevraagd. In een aantal gevallen is al gebleken, dat er sprake is van een verdubbeling van dat deel van de servicekosten dat op de warmtelevering betrekking heeft. De ze situatie is des te pijnlijker voor deze groepen omdat ze door hun volledige afhankelijkheid van blok- of wijkver- warming geen mogelijkheid hebben om zich via persoonlijke initiatieven geheel of gedeeltelijk aan de kwalijke gevolgen van deze kosten verhoging te onttrek ken. Weekprijzen in ons verschijnings- gebied en elders in Midden-Noord- Holland: In de eerste zeven maanden (april tot en met oktober) van het lopende boek jaar 1973-1974 is het totale vervoer ten van dezelfde periode van toegenomen met 13 percent Omloop 73, Stadskanaal. H. G. Pehllg, Ceintuurbaan West 65. Roden. E. Visser. Fazantstraat 29, Oss. 6 flessen Coca Cola Albert van Delft. Beneden Kerkstr. 29, Waspik Victoria kersenbonbons: J. van 't Veer, Bindstraat 21A, Breda. H Wagenvoort, Verlengde Berkenlaan 5, Nieuwe Pekela. M. Kets-Kloesmeijer, Kerkewijk 129, Vee- nendaal. Brinkman, Hoofdstraat 105, Voort huizen. Mevr. S. Hoogenboom, Kreekpad 7, Rockanje. M. J. G. Cromsigt, Fresiahof 10, Schijndel. Boek Plasticvreter van Bruna: Tilly Hooijmans, Pr. Hendrlklaan 7, Leidschen- dam. Th. J. Vreeman, Burg. M. van Veenlaan 133, Enschede A. A. Olieman Van Heusdenstr. 10B, Rotterdam 3006. Puzzel Bornse Cartonn.fabrlekJ. Rijn dorp, mr. C. Gosellngstraat 22, Best. 3. 3. Ekkel, Westeinde 409, Vriezenveen. G. T. A. Anschutz, Oosterhesselenstraat 296, Den Haag. A. J. Haarman, Van Bevervoorde- straat 16, Gelselaar (gem. Borculo). 3. Breedijk, Raadhuisstr. 20, MoerkapeUe. A C Ruijtenbeek, Hooigracht 20, Den Haag. Mevr. Th. G. Peltzer-De Wilde. Duindoorn 57, Krimpen aan de IJssel. NS-dagtrlp: mevr. C. Tunnissen, Rlgel- straat 85, Hilversum. ABN spaarboekje met 500: Jan van Waarde, Langstr. 79, Arnemuiden. Mevr. S. D. Oudmaijer, Erfgooierstraat 171, Hilver sum. H. Mekking, Reehorsterweg 9, Ede. Janine Luslnk, Dorpsweg 152. Schellink- hout. ABN spaarboekje met f 100: A. van Buitenen-Sips, Proostenweg 1, Oosterhout Mevr. A. Ouwerkerk, lepenschans 39, Lei derdorp. Mevr M. Brunlng-Oreilly, Griendstraat 56, Geldrop. Kitty Janssen, Jozef Israëlslaan 121, Arnhem. M. Berends, Clarastraat 22, Alverna (Wijchen). W. Peereboom Voller, Tivolilaan 4, Eindhoven. J. Schoonbeek, Goudenregenstr. 100, gelo. E. M. Charbon, Roëllstraat 5, hem. W. Tas, Ralffeisenlaan 20, Utrecht. G. J van Bulten, Schipperstraat 13, Enter. Mevr. J. C. van Bergen, Karei Door- manstr. 14, Weert. M. C. Stas, Warmoe- zierstraat 116, Den Haag. Mevr. Musters, Satijnvlinderlaan 75, Eindhoven. D. G. de Waard, Voetjesstraat 53C, Rotterdam. F. M. G. Geelen, Kozakkenkamp 17, Ermelo. B. Janslnk-Hijlnk, Scherlngstr. 29, Winters wijk. Mevr A. van Leeuwe, St. Annastr. 55, Tegelen. M. C. Hoogenboom-Schrijvers, Luzacstr. 15, Wassenaar. A. Kiesman, Steenstr. 7, Maasbracht. Mej. D. Hartgers, Leeuwenbergweg 12, Loenen (Veluwe). J. Bolt, Houwerdastraat 11. Appingedam. Mevr. O. Schaut, Azaliastr. 38, Terneuzen. A. van der Pol, Melis Stokelaan 25, Den Haag. J. J Carls. Dorpsstr. 8. Horn (L.). Boek „Prins Claus” De Boekerij: mevr. M. A. Timmer, Graafwijkstraat 10, Beverwijk; Setje Orlane oogmake-up: D. Mei jer, Bouwmanspad 23, Zaandam: A. R. Vlegels, Aletta Jacobsstraat 47, Haarlem; mevr. H. van Tongeren, Vincent van Goghlaan 108, Alkmaar. PARAMARIBO. De stembiljet ten voor de Surinaamse statenverkie zingen lijken ingewikkeld te zijn. De minister van Economische Zaken. Just Rens, moest tenminste een nieuw stembiljet gaan vragen. Op het eerste biljet had hij een verkeerd hokje rood gemaakt. De herziening van dit beleid wordt in Bagdad verklaard met een verwijzing naar het feit, dat vriend en vijand van de Arabische zaak in gelijke mate van het embargo te lijden hebben. Men meent dat op deze manier de Arabische landen op den duur zelf de meeste last van de leveringsbeperking zullen onder vinden. Vrachtvaart. Het ladingaanbod op de internationale binnenvaartmarkt zal blijven stijgen, o.a. doordat vervoer per schip goedkoop blijft, weinig mi- lieubedervend en relatief weinig ener- gie-vereisend is. Dit is de toekomstvi sie van mr. W. G. A. de Meester, directeur van het Centraal Bureau voor de Rijn- en Binnenvaart in Rot terdam. Gisteravond sprak hij over de toekomst voor de Havenvereniging, Wil Nederland zichzelf niet uit de markt prijzen dan zal zijn binnenvloot echter drastisch gemoderniseerd moe ten worden. Andere weekprijzen elders in het land: Vier Continental autobanden: A. de Kok, Schaepmanlaan 63, Oss Ilford diaprojector: C. J. Smit, Vier- heemskinderenstraat 110, Den Haag. C. v.d. Enden-De Groen, Welbergsedijk 59. Steen bergen. Half jaar Skol bier: A. C. van Sanden, Krulzemuntweg 235, Tilburg. J. Stolp-Teyken, Molenweg 20, Uit geest; ABN-spaarboekje met ƒ500: P. Bijster, Muiderslotweg 144. Haarlem; ABN-spaarboekje met 100: S. G. M. Smit, J. Bouwmeesterstraat 34, Zaandam. aldus deze kringen, zou de Iraakse regering alle bezittingen van de buitenlandse oliemaatschappijen in de Arabische landen nationaliseren en alle tegoeden van deze landen bij Ameri kaanse banken opnemen. Libië heeft de prijs van zijn ruwe olie met terugwerkende kracht tot 15 no vember met ongeveer veertien dollarcent per vat verhoogd, zo deelt het Libische persbureau mee. De prijs was op 10 november van 8,925 tot 9,061 dollar ver hoogd. Brinkweg 11, Wapenveld (gem. Heerde). R Desseijer, Javastr. 24, Roermond. G. Hiddink, 't Jebbink 34, Vorden (gld). van Dorresteljn, Beetslaan 117, Soest. Besselink, Jan Dlmmendaalstraat 11, Ruur- lo. D. van Beveren, Tuinstraat 29, Sint Annaland. K. van der Veen, Vrouwe Machteldweg 62, Oostvoome. Mevr. A. M. Jol-Gelok, Dirk Hoogenraadstraat 54, Sche- venlngen. Mevr. C van Hees, Courzandse- weg 19, Rotterdam. Mevr. J. van Haver, Oude Torenstraat 17, Yerseke. D. West- broek, Kastanjestraat 64, Goes. Mevr. Van Strien, Frisostraat 32, Zevenbergse Hoek. D. Ooms, Prof Jordanlaan 20, Utrecht. Mej. A. C. Teunissen, Pieter Langendijk- straat 15, Den Haag. E. C. Lensink, Hoge- weg 45B, Amersfoort. N. van der Haak, Bernard de Wildestr 614, Breda. Mevr. A. van Nispen-Brabers, Rodenbachstr. 30, Et- ten Leur. Mej. zr. H. Bljvank, Bosboom straat 26, Hoogeveen. P. J. Poelwijk, Julia- nalaan 32, Vleuten. Romy Teutten, Valeri- usstraat 58, Hengelo (O). J. van der Meu- len, Ambachtsherenlaan 263, Zoetermeer. G. Bothe-Schrage, Kerkstraat 279, Hooge- zand. Setje Orlane oogmake-up: mevr. A. Tig- chelaar, Ten Oeverstr 86, Zwolle. Mevr. A. Logt, Boekweltlaan 25, Hoogeveen. Mevr W. P. van Zwol, Ommoordsestraat 28B, Rotterdam. P. H. Edens, Papekoplaan 11, Ede. N. Stals, Bocholterweg 137, Weert. Mevr. Loenls, Kon. Julianastraat 39, Bun- de. R. van Vessem, P. Breughellaan 22, Vught. Ant. van Gaal, Maria Stuartlaan 19, Grave. Mevr. J. C. A. Strijaards, Prins Hendrikstraat 55-18, Den Haag Mevr. M. A. E. C. Vermolen-Donders, Zaart 70A, Breda. W. van der Meule, Kap. Koop- mansstraat 9, Best. Mevr. J. F. Bluemlnk- Dijk, Molenweg 3B, Heino (O). G. J. Hoftijzer, Wllhelminastraat 11, Aalten (Gld). J. J. Louman, Ingenhouszstraat 7, Utrecht. Mevr. Wiltenburg, Schaepman- straat 16, Gouda. J. Jansen, Henri Dunant- straat 38, Twello. G van der Hoek, Zout- zlederstraat 19, Hendrik Ido Ambacht. Mevr. Klelnhesselink, Landeweerweg 1, Halle. Mevr. S. Logher, Obrechtlaan 5, Assen. Mevr. Van der Heijden-Pouw, Tru- manlaan 279, Utrecht L. W. J. Marks, Koehoornstraat 56, Tegelen. Mevr. F. Veld wijk, Karkietweg 5, Apeldoorn. A. van der Voort-Klok, Kapelaan Meereboorweg 67, Den Haag. F. A. M. Selder, Predikheren laan 441, Tilburg J. H. Nieuwenhuis, Wel- waerdeken 16, Heenvliet. P. Dattmen, Ale- siahof 29, Maastricht. C. Th. Strijbosch, Montgomerylaan 847, Eindhoven. M. Th. Bloch-De Haas, Dreef 80, Deventer. Glemme autowashandschoen: T. Schuur man, Dijkstr. 18, Kampen. K. Hiemstra. Voor 300 Aabe-artikelen: Heetkamp 24, Elspeet (Gld). Irisette donsdeken: H. v. Amstel, Stro- vlasstraat 5, Oss. Van Schuppen tapijt: M. J. v. Ginhoven- Tempelman, Tesselschadestraat 18, Leiden, Erik electr. deken: Ch. Martens-Govers, Reginadonk 172, Roosendaal 12 flessen Hooghoudt jenever: J. C. M. Thijs, Margrietstraat 21, Bosschenhoofd. J. Bakker, Landfort 53, Roden. nford electronenflitser: Renate Brou wers, Heusdensebaan 10, Oisterwijk. Paullssen, Mauritsweg 90, Stein (L). lundia kast: G. Bakker, Hertog Janstraat 58, St. Oedenrode. Klnsbergen damespolshorloge: J. Kuiper, Kamperfoellelaan 10, Eindhoven. J. Inden briljantring: J. G. M. Bakens. Molenstraat 138a, Helmond. V. D. cadeaubon 100: P Oudenaarde, Schaepmanstr. 42, Hoogezand. G. J. M. Schoten, Vlietstraat 61, Nijmegen. J. L. v. Kempen. Zevenbergen 10, Hilversum. Doos a 12 bussen sprème: mevr. E. Lanka, Lochterstraat 38, Heugem (Maas tricht). A. Maasen-Soons, Poortweg 2, Geulle. Z. Moria, Populierweg 1, Hoog land. A. Mattijsse, Nagelenburgslngel 87, Souburg. H Brouwers, Dlstelpleln Waalwijk. G. W. Wannet, Houtlaan 155, Nijmegen. B. Janssen, v.d. Hagenstraat 145, Ede. Mevr. G. Geerings, Edisonstraat 61. Eindhoven. A. J. Weijburg, Immenberg- weg 9. Beekbergen. Lols jeans: J. de Trijssenaar, Burg. Patijnlaan 186, Zeist. S. Kok, A. R. weg 12, Helmond Readers Digest atlas: G. J. Standaar, Tobias Asserlaan 47, Tilburg. Mulenhoff plantenboek: mevr. N. Yper- laan. Molenlaan 75, Voorschoten. De Gruyter levensmidd.: mevr. Voets, Bredastraat 4, Tilburg. Lulting puzzelboek: M. E. ter Horst. Dr. De Jongstraat 5, Boekelo. Pak posters Afrkaans Verkeersbureau: M. Mather-Noest, Roljijnlaan 1, Utrecht. A. van Pelt, Waalseweg 38, Tuil en ’t Waal. Mevr. M. M. Houtzager, Kleefsepleln 19, Arnhem-Z. Jago shawl: K v.d. Berg, Zijveld 33, Beneden Leeuwen. L. Schuchhart, Hoflaan 59, Leiden. R. Tassenaar, Klaroenstraat 31, Nijmegen. Pak Knorf produkten: mej. W. Selman, Kamervoort 56, Angeren. Apag tandenborstel: G. A. de Mooy, Maastrichtstestraat 34, Scheveningen. Boek „Prins Claus” De Boekerij: A. M. Groenendijk, Saturnuslaan 45, Bllthoven. L. J. Veenlnk-Hurne, A 57, Ruurlo. P. M. van Leerdam. Dr. J. Brendsstraat 2, Nij megen M. Mooiweer-Leem, Kon. Wllhel- minalaan 411, Voorburg (Z.-H.). R. van Hattem, De Dreef 193, Den Haag. Boek „Het leven” van Luitlng: B. Wal ters, Beneluxlaan 59, Vlijmen. Slof Roxy sigaretten: W. Suiskens, 8e Hambaken 216, Den Bosch. W. M. Hofland, Renzen Donkerstraat 60, Delft. 12 flessen Spawater: fam. Zoutman, Jongbloedpleln 82, Den Haag. Set a 5 paar Jovanda kousen: J. Louws, (Van onze redactieeconomie) DEN HAAG. Minister van Keme- nade (Onderwijs en Wetenschappen) dringt er in een brief met nuttige wen ken aan alle rijks- en gesubidieerde instellingen die onder zijn ministerie vallen op aan, in verband met de huidi ge oliesituatie zo zuinig mogelijk met energie om te springen De minister doet een dringend beroep op alle betrokkenen om aan de energie besparing hun medewerking te verlenen

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 13