Resistentie=orkest wil Y gezellig houden historisch beeldverhaal UIT. 0- Ik Claudius” AGENDA Muzikale genoegens KOFFIECONCERT IN HAARLEM Siem Vroom ontroerend als keizerlijke sehlemiel Jazz Club Fons Jansen De Gast Mafketels Poppenhuis Fiësta Gitana De Minnaar Hoofddorp Valstrik Tardieu Opera Koor Coebergh Tips Kunst Alpha Beta ^wijzer 99 15 DONDERDAG 22 NOVEMBER 1973 Muziek en toneel Z?5 Tentoonstellingen Bioscopen lings- liteit >t en >r van n oek in lap- ren dig ook irvak nd- tram 24.75 t en in. O. ■c -3205(3 p- CEES STRAUS. Gevecht I uer 14.45, J. HEIJER uit i DE I 9 9 over het Liza Minelli in toeg. 18 j. Dag. 14, 19 en 21.30 van 16. Nora (Trins Snijders) wordt ge chanteerd door een onderge schikte van haar man (Wim van den Heuvel). Scène „Een Poppenhuis”. ZONDAGAVOND speelt- de amateurtoneelgroep De Toets steen in de Arnoldushoeve te Hoofddorp ,,De wijze kater” van Herman Heijermans. Het is een bijzonder goede voorstel ling, die al enige seizoenen op het repertoire van De Toets steen staat. HET FRYSK Selskip Gysbert Japicx organiseert in het con certgebouw op 27 november een voorstelling door de Friese toneelploeg uit Amersfoort. Ge speeld wordt „De nye bijrider” van F. Wmpner in een Friese bewerking van B. Westra. Het Resistentie-orkest met de heren v.l.n.r. Caret Alphenaar, cello, Chaim Levano, piano en Hub Mathijsen, viool. De dames v.l.n.r. Els Krieg, viool, Sabeth Pieterson, viool en Mart Bender, fluit en piccolo. WOENSDAG EN donderdag avond om half negen in de Schuur spelen Ellen Röhrmann en Ad Fernhout zes eenakters uit het toneelwerk van de Franse schrijver Tardieu. Ellen is speldocente bij het scholen programma van Centrum en Ad heeft jarenlang bij de Nieu we Komedie gespeeld. De een akters worden geschetst als navrant, poëtisch, amusant en met veel gevoel voor nonsens geschreven. erg aan de tijd van Ibsen ge bonden, maar de bevrijding die Nora ontdekt is er een van alle vrouwen. Trins Snijders speelt Nora bijzonder genuan ceerd en is in haar slottirade ontroerend van felheid. 12 de tweede Mafketelshow van het Haarlemse duo Triplex. Vaste medewerkers zijn weer: Jan Heynis, Recepten Roy, Gerrit van Dijk; nieuw maar vast is Johan Visser en verder treden op: Jeanne Kruijver, Ruud Quax, Jan ten Holt. John Elfe- rich, karate-mensen. Theater Pat 18 j. dan werd er hoofd gegoten bliek bijzat”- MINIKUNST, een grote ex positie van kleine werken van 20 kunstenaars. Onder deze ti tel wordt zaterdag om 14.30 uur een tentoonstelling geopend in het Bloemendaalse gemeen tehuis, Bloemendaalseweg 158, in Overveen. De expositie duurt tot en met 15 december en is van dinsdag tot en met zondag geopend van 14-17 uur. Maan dags gesloten. IN KERK „De Hoeksteen”, Willem de Zwijgerlaan in Sant poort, wordt zondagmiddag, aanvang 15 uur een orgelbespe ling verzorgd door teef Oos- terbeek. Hij zal een cyclus uit voeren van het kerkelijk jaar, die zal worden afgesloten met het Choralvorspiel Vor deinen Tron, door Joh. Seb. Bach op zijn sterfbed gedicteerd. Van dezelfde componist speelt Steef Oosterbeek het grote Praeludi- um en Fuga in B. elkaar verschillende rollen. De echtgenoot verlaat het huis, maar komt als melkboer weer terug. De vrouw speelt voor haar een man een sexy hoertje. Pas via hun rollen krijgen ze contact met elkaar. Een ko misch twaalfuurtje. Rijksmuseum (Stadhouderskade)T.e.m. 2 de cember in het Rijksprentenkabinet ..Itali aanse tekeningen uit de 17e eeuw”. Tot en met 9 december tentoonstelling „Dag Sin terklaasje”. Geopend dagelijks 10-17 uur, zon- en feestdagen 13-17 uur. Stedelijk Museum (Paulus Potterstr.): T.e.m. 25 nov Jean Tinguely, overzicht van zijn sculpturen. T.e.m. 2 december lithografieën van James Rosenquist en „doeken” van Fie Werkman Geopend maandag t.m. vrijdag 9.30-17.30 uur en 19-22.30 uur. zaterdag 9.30-17 uur. zondag 13-17 uur. Museum Fodor (Keizersgracht) T.e.m. 16 de cember beelden van André Schalier. Geo pend dagelijks 9.30-17 uur, zondagen 13-17 uur. >11 (nuclei &ÖL1 Cid LJ „J-lCb ituug 18 j. Dag. 14.15, 19.45 en 22 uur, 19.45 en 22 uur, vr. za. nacht (Leidseplein) Garrett and Billy Dag 14.45. 19.30 19.30 en 22 uur. Lee Marvin in „The en er ook muzikaal het een én ander in kwijt. Het zijn echt stukken waar je wat voor in je mars moet hebben”. Alphenaar ziet het spelen van deze nostalgische muziek niet als het reconstrueren van een bepaald tijdsbeeld. „We spelen niet in zwarte smoking en met witte handschoenen. Deze muziek heeft voor mij, en dat geld ook voor de jeugd, een zekere actualiteitswaarde. Het is een herinnering aan een tijd die je Aooit hebt gekend”. Er is volgens Alphenaar nog geen zinnig woordt te zeggen over het programma dat het ensem ble aanstaande zondagmorgen in het Concertgebouw geeft. ZATERDAGNACHT om uur begint in de Schuur Boer’» 14.30, 19.15 en 21.45 James the en 22 Slotscène van „Ik Claudius” Siem Vroom gaat schuil achter een bronzen beeld dat hem ver eeuwigt. Rondom de figuren uit Claudius’ wisselvallige leven. DINSDAG- EN DONDER DAG MIDDAG om half één laat het Schafttijdtheater een nieuw stuk zien: „De minnaar” van Harold Pinter. In dit stuk spelen twee echtelieden voor I „JE VINDT VAAK een ge weldige harmonisatie in deze muziek. Het repertoire dat wij /pelen is verschrikkelijk aan' itekelijk en ritmisch erg lekker I gestructureerd” vertelt Car el Alphenaar, de enige niet pro fessions musicus van het Resis tentie-orkest. Een ensemble dat nog al eens wordt verward met het Residentie-orkest, een veel groter en ouder) broertje dat óch met Den Haag als basis toelegt op het uitvoeren van de serieus klassieke werken let Resistentie-orkest, dat van veel jongere datum is en wat minder serieus pleegt te musiceren, zoekt het in de mopjes, de pretentieloze muziek die vooral tussen de twee We reldoorlogen werd geschreven. Namen als Paul Lincke, Ket.el- bey of Zarah Leander zullen de kenners wel genoeg zeggen. Maar het Resistentie-orkest speelt niet alleen voor hen die de tijd van voor de oorlog heb ben gekend, want ook de jeugd houdt van de muziek die het ensemble in een informele sfeer pleegt te spelen. Haarlem heeft reeds een keer met het DE HEEMSTEEDSE Kunst kring organiseert dinsdagavond voor haar publiek in de Haar lemse stadsschouwburg een op voering van „Valstrik voor een man alleen”, een komische thriller van Robert Thomas. Het Amsteltoneel geeft een nieuwe instudering van dit al vaker gespeelde, onderhoudende stuk. Ook voor niet-Ieden zijn er nog plaatsen op de 2e en 3e rang. FRAGMENTEN UIT opera’s van Verdi en de opera Turan- dot van Puccini vormen het programma dat het Haarlemse Opera Koor „Bep Ogterop” aanstaande vrijdag in het Con certgebouw in Haarlem zal uit voeren. Aanvang 20.15 uur. Van Verdi worden gedeelten gezon gen uit I Lombardi, II Trovato- re en Ernani. Solisten zijn de sopraan Ma ry Willems, de tenor Robert Bruins en de bas Henk Smit. De begeleiding op twee vleugels en orgels wordt verzorgd door Rudy de Heus, Johan Kat en Anton van Dalen, terwijl de verbindende teksten worden uitgesproken door Harmen Sie- zen. De leiding berust bij de dirigente Bep Ogterop. DE HAARLEMSE organiste Gemma Coebergh concerteert Zondagavond om 20 uur op het barokorgel in kerk De Boom, Admiraal de Ruyterweg 406 in Amsterdam (omgeving Sloter- dijk). De toegangsprijs is 3, houders van CJP 1,50. Mevr. Coebergh, die haar opleiding ontving van Albert de Klerk en vaste organiste in De Boom is, begint haar uitvoering met het Praeludium, trio en fuga in bes grote terts, gevolgd door drie koraalvoorspelen van Brahms. Van Hindemith speelt ze ver volgens de eerste Sonate, ter wijl ze besluit met de Intro- duktion und passacaglia in d moll van Reger. Het orgel in De Boom is in de onlangs verschenèn orgelno- ta. door B. en W._ van Amster dam aan de raad aangeboden, gerubriceerd als een van de zogenaamde representatieve or gels. MAANDAGAVOND 26 no vember speelt de Haagse Co- medie in de Schouwburg „Een poppenhuis” van Henrik Ibsen- een mooie voorstelling onder regie van Guido de Moor. Men ziet Trins Snijders als Nora, een schattig vrouwtje, dat zich in de nesten werkt, doordat ze meer geld uitgeeft dan ze van haar man krijgt. Hij is een potentaat, die haar op handen lijkt te dragen maar daarom haar opsluit als in een kooi. Het duurt lang eer Nora dat doorkrijgt. Maar dan verlaat ze man en kinderen om geld te verdienen en meer nog om zichzelf te zijn. De situatie is DE ZEVENTIENDE Fiësta Gitana van impressario Da Sil va is gewijd aan Sevilla, het „bedevaartsoord” voor de fla menco, de zang- en danskunst van de Spaanse zigeuners. De show is zondagavond in de stadsschouwburg te Haarlem te zien. gewerkt met af en aan schui vende zuilen en sokkels. Er is voortdurend beweging. Behal ve met Siem Vroom is het stuk bezet door middelmatige spe lers, maar die zich met overga ve aan hun vele typeringen hebben gewijd. Om er een paar te noemen: Hugo Koolschijn als de persverse Caligula, Femke Boersma als de ontrouwe Mes salina, Dick Scheffer als to neelspeler Mnester, Jan Winter als de slaaf Narcissus. Misschien was het stuk meer gediend met minder uiterlijk vertoon, maar de ironische luchtigheid die de voorstelling nu kenmerkt, past uitstekend bij de geestige, typisch Engelse conversatiedialoog. voor ons allemaal. We zijn on geschikt voor de concertprak- tijk. Het speelt zich helemaal in een prestatiesfeer, een soort topsporterskarakter waar we een hekel aan hebben, We spe len nu salonmuziek die je vroe ger hoorde bij Schiller of in de salons van de grote oceaan- schepen. We zijn geen bruiloft- orkest of een soort zigeuner- kapel die zich overal voor laat inhuren. We selecteren streng en de voorstelling moet ook een openbaar karakter dragen. We komen alleen als het gezel lig wordt. Na een periode als het vaste begleidingsorkest roemruchte geeft het momenteel aan „Het programma dat we vooraf vermelden is vrijwel altijd een fake. Meestal bepalen we in de trein op weg naar het concert pas wat we gaan spelen. Maar soms wil de ceremoniemeester tijdens de uitvoering nog wel eens een wijziging aanbrengen omdat dat beter aansluit bij de stemming. Dan ontstaat er vaak een enorme herrie op het podi um, omdat wij er geen zin in hebben of liever wat anders spelen. Vroeger hadden die ru zies een zekere gestyleerdheid, bier over ons waar het pu- IN THEATER Haarloheim, Smedestraat 23 in Haarlem, heeft zaterdag de tweede voor stelling plaats van „Marnix en Hanneke op het eerste gezicht”. Een bijzonder leuke cabaret voorstelling met Marnix Kap pers en de talentvolle Hanneke Holtzhaus, waarbij als experi ment het publiek zijn voorkeu ren mag uitspreken. Gezien de gunstige oordelen van afgelo pen zaterdag wordt het waar schijnlijk opnieuw een zeer plezierige voorstelling met dit uitstekende cabaretduo. IN DE TONEELSCHUUR geeft toneelgroep Centrum donderdagavond een voorpre mière en vrijdag de première van „De gast”, een stuk van de Haarlemmer Gerard Lemmens, gespeeld door Lo"u Steenbergen, Ingeborg Elzevier, Ernst Zwaan en Ram Koot o.l.v. Jacques Com mandeur. Het stuk gaat over een keurig echtpaar dat bezoek krijgt van een neger. Discrimi natie is hét thema. Ook zater dagavond wordt het stuk ge speeld. Willeke van Ammel- van liefde”, toeg. 1* 22 uur, zo. 13.39, 16, Concertgebouw (Van Baerlestr.): Donderdag 22 nov gr. zaal 20.15 uur: Amsterdamse Politiekapel. Gem. koor bestaande uit le den van 3 Amsterdamse Koren, o.l.v. Karei Kokelaar, m.m.v. Henny May, sopraan. Henk Smit, bas en Rita Reys. KI. zaal 20.15 uur: „3 avonden met Szymon Goldberg”. Szymon Goldberg, viool en André Tschi- kowsky piano. Werken van Brahms e.a. Vrijdag 23 nov. gr. zaal 20.15 uur; Amster dams Philharmonisch orkest o.l.v. Anton Kersjes, m m.v. Eliso Wlrsaladze, piano werken van Van Otterloo e.a. gr. zaal 24 uur: King Krimson. kl. zaal 20.15 uur: Muziek uit de Middeleeuwen en Renaissan ce. Fistulatores et Tublcinatores Varsovlen- ses. Oude muziek uit Polen. Zaterdag 24 nov. gr. zaal 15 uur: Matinee op de vrije zaterdag. Promenade Orkest o.l.v. Stanley Black m m.v. Henny May, sopraan. Marco Bakker, bariton. Musical- en filmmuziek, gr zaal 20.15 uur: Zarah Leander, Arne Hülphers, piano. Rients Gratama. presenta tie. Kl. zaal 15 uur: Matinee op de vrije zaterdag. Amsterdams Nonet. Werken van Hummel. Tristan Keuris en Kreutzer. kl. zaal 20.15 uur: Duo Lomasse/Vogue, violon- cel/piano Werken van Sant-Saëns en Schu mann Zondag 25 nov. gr. zaal 14.15 uur: Abonnementsconcert, gr. zaal 20 uur: Ora- toriumver. ..Zang en Vriendschap”. 79-jari- ge jubileum. Het Frysk Orkest, Haags Knapenkoor o.l.v. Nico van der Linden, m.m.v. Nelly van der Spek, sopraan. Anton Trommelen, tenor en Henk Smit, bas. Stadsschouwburg (Leidseplein): Donderdag 23 nov. 20.15 uur: Nat. Ballet Giselle”. Vrij dag 23 nov. 20.15 uur: Ned. Operastichting „Wozzeck”. Zaterdag 24 nov. Publieksthea- ter „Droom van een Midzomernacht”, zon dag 25 nov. 13 uur Ned. Operastichting „Wozzeck”, 20.15 uur: „Koning Lear”. Maandag 26 en dinsdag: gesloten. Woensdag 28 nov. 20.15 uur: Int. Folkloristisch Dans theater. i Carré (Amstel): T.e.m. 3 februari, dagelijk» (beh. maandags) 20.15 uur: „Wat een pla neet”. muzikale komedie van Annie M. G. Schmidt en Harry Bannink met o.a. Conny Stuart. Willem Nijholt e.a. Nieuwe de la Mar Theater (Marnixstr): T.e.m. 30 nov. dagelijks (beh. maandags) 20.15 uur: Paul van Vliet met zijn one-man-show „Noord-West” Theater De Brakke Grond (Nes): T.e.m. za terdag 24 november The Family 2. Maandag 26 t.e.m. zaterdag 1 december, 20.15 uur: The Family 3. Klein Bellevue (Leidsekade)T.e.m. 30 novem ber. dagelijks (beh. maandags) 20.30 uur: „Wat je zegt dat ben je zelf” met Gerard Cox en Frans Halsema. Theater Tingel Tangel (N.Z. Voorburgwal): T.e.m 30 nov. dagelijks (beh. maandags) 20.30 uur- Kabaret Tekstpierement: „Blijf zitten waar je zit” met Lia Karon, Güuske Kotte e.a Shaffv Theater (Keizersgracht): Donderdag 22 nov. vrijdag 23. zaterdag 24, Dinsdag 27, woensdag 28 nov. Shaffyzaal, 20.30 uur Follies ’74 Zuilenzaal 20.30 uur: De Ketels- how. Konsertzaal 20.30 uur: Baal. Donder dag 22 nov. 23 uur Café: Dixie. Vrijdag 23 nov. 24 uur Shaffyzaal Jango Nola. zuilenzaa Try-out Marnix Kappers en Han neke Holzhaus. Zaterdag 24 nov. 14.30 uur Konsertzaal Friends Children. 24 uur Shaf fyzaal: Jango en Nola, zuilenzaal: Marnix Kappers en Hanneke Holzhaus. Zondag 25 nov. 14.30 uur: Konsertzaal: Stampkonsert. Dinsdag 27 nov. 22 uur: Café: Amsterdams, Volks- en Salon- en Amusementsorkest. Woensdag 28 nov. 20.30 uur Boy Edgar Sound. na i v uujj.- in „The Graduate”, toeg. 18 j. Dag. en 21.30 uur, zo. 13.30, 16, 19 en uur. II (Weteringschans) „De taboes van j. Dag. 14.30.' 19.15 lezen in de twee boeken van Graves. De Engelse toneel schrijver John Mortimer heeft die boeken gecondenseerd tot een toneelstuk, dat vertaald door Martin Hartkamp, opge voerd wordt door het toneélge- zelschap Globe. Vrijdagavond is „Ik Claudius” te zien in de Haarlemse stadsschouwburg. Het is zeer de moeite waard te gaan kijken. Siem Vroom speelt Claudius en doet dat for midabel. Hij vertelt als in de boeken zijn levensver haal aan het publiek. Belang rijke gebeurtenissen worden rondom hem vertoond door het hele gezelschap. Die scenes zijn zo opgebouwd, dat Claudius voortdurend de schlemiel is. Ie dereen manipuleert hem en de arme man houdt zich alleen staande door zich naief voor te doen. Siem Vroom beperkt zich niet alleen tot een ontroerende weergave van schlemieligheid, maar zorgt ervoor dat je daar achter Claudius’ intelligentie voortdurend blijft merken. Daardoor komt ook de strek king van het stuk goed uit. Deze Claudius is een mens die het goede wil, maar die in omstandigheden leeft, die hij niet aan kan. Mia Farrow 18 j. Dag. zo. 13.30. 15.45. 19 toeg. 18 .1. Dag. 17.30, 19 30 en 21.30 uur, zo. Rembrandtplein Theater Charles Bronson in „The toeg. 18 j Dag. 14.15. 19.15 zo 13.30, 16. 19.15 EN 21.45 Rialto (Ceintuurbaan); Elke 4 21.30 uur do. en vrijdag ook Alec Guinnes in „Hitler; de k. dagen”, toeg 14 j. za. zo. midd. midd. 13 en 15.15 uur circus”, toeg. a.l. Rivoli (boven Rialto); rooy in „Een woord j. Dag. 14 19.45 en 19.15 en 22 uur. Roxy (Kalverstr); Steve McQueen in „The toeg. 18 j. Dag. 13.30. 16, 19 en Peppard in Getaway’’ 21.30 uur Royal (Nieuwendijk)- George 1 „Kanonnen voor Cordoba”, toeg. 18 j. Dag. 13.30. 15.45, 19 en 21.30 uur. Studio K (boven Kriterion); „Doe”, toeg. 14 j. dag. 14.15 19.30, 21.45 uur, zo. 14. 16.15- 19.30 en 21.45 uur. The Movies (Haarlemmerdijk); Dag. 19.45 eri 22 uur. za alleen 22 uur„ do. vr. za. en zo. „Daughters of Darkness”, toeg. 18 j. ma. di en woï „De speler van Dosto- jewski”, toeg. 14 j. Tuschinski (Reg. Breestr.); Mia Farrow in „Rosemary's baby” toeg. 18 j. Dag. 14.15, 19 en 21.30 uur. za. en en 21.30 uur. Tuschinski 2 (Reg. Breestr.); Superstar”, toeg. a.l. Dag. 21.45. uur, za. en zo. 13.45. 21.45 uur De Uitkijk (Prinsengracht); „Cabaret” toeff 18 i Das uur, zo. 13.15, "15.45, 19 en 21.30. ZATERDAGAVOND speelt toneelgroep Centrum in de schouwburg weer „Alpha Beta” van E. A. Whitehead. Daarin wordt in 3 episoden getoond hoe een kantoorbediende zich pro beert te bevrijden van de rol die zijn vrouw hem oplegt. Bei den blijven echter verstrikt in het rollenpatroon, waarvan zij denken dat de maatschappij hen oplegt als man en vrouw. Els van Rooden en Jules Hamel geven onder regie van Han Bentz van den Berg en indrin gende weergave van deze beide mensen. Resistentie-orkest kunnen ken nismaken, aanstaande zondag morgen bestaat er opnieuw ge legenheid, nu in het Concertge bouw, tijdens het koffieconcert. „We speculeren op de gezel ligheid, we doen het ook niet om het geld. Het wordt voor ons een ramp als het een stijve boel is, dan klappen we gewoon dicht. Die gezellige sfeer dat probeer je natuurlijk een beet je te maken is een eerste vereiste. Het publiek reageert erg verschillend op het orkest. Soms wordt verwacht dat wij het Residentie-orkest zijn. Zo hebben we eens in Groningen voor een concert reis-subsidie gekregen die berekend was op de omvang van het Haagse or kest. Vaak weet het publiek niet wat het aan ons heeft, de mensen proberen je in te pak ken. Maar als ze van muziek houden vinden ze dit ook wel mooi”. Het ensemble kreeg zijn naam ten tijde van de Vlinder- opera van Theo Kley’s Insek- tensekte. We waren tot de con clusie gekomen dat de insekten steeds meer resistent werden tegen de bestrijdingsmiddelen. Daarvan hebben we onze naam af geleid, het is dus bepaald geen parodie op het Residentie- orkes. Het ensemble is oor spronkelijk een idee geweest van Hub Mathijsen die violist was bij het Begeleidingsorkest- Hij ging kapot aan het werk, vond het plichtmatige spelen steeds onplezieriger. Er werden bij hem thuis avonden gehouden met klassieke muziek en als die waren afgelopen dan volgden er mopjes. Dat was een soort ge heime zonde. Die afkeer van het beroeps matig spelen geldt eigenlijk „EEN KRUISING van een echt klassieke liederen avond en een avond ca baret”. Aldus omschrijft een impresariaat in Hil versum een „ongewoon re cital” dat Fons Jansen aan staande maandagavond in het Concertgebouw komt geven. Jansen (die overi gens categorisch een ge sprek met de pers weigert) is weliswaar als cabaretier bekend, maar van huis uit is hij al vroeg met de klassieke zang in aanra king gekomen. „In dit on gewone recital neemt hij zijn oude liefde voor Schu bert, Schumann, Brahms en Mozart weer op door de geliefde melodieën van klankverwante Nederland se teksten te voorzien, on derbroken door toelichten de conférences” Het programma voor de pauze bevat liederen, na de pauze oratorium- en ope- ra-aria’s. „Het is een po ging het zangrecital uit zijn zeer ivoren toren (sic, red.) te halen”. CLAUDIUS WAS een klein zoon van keizer Augustus. Hij stotterde, liep kreupel, was zie kelijk, zag eruit als een dwerg- aapje en gaf de indruk niet goed snik te zijn. Volgens de boeken „I Claudius” en „Clau dius God” van Robert Graves waren dat de redenen dat Claudius zo lang het leven hield. De keizerlijke familie van Roma bood niet bepaald een gezond klimaat. Grootmoe der Livia was een berucht gif mengster, oom Tiberius en neef Caligula waren monsters. Clau dius was echter lang niet gek, hij studeerde geschiedenis, tui nierde en hield zich ver van het familieleven. En toch wordt deze Claudius keizer, een heel redelijke nog wel. En dat ter wijl hij in Rome de republiek weer terug wilde. Robert Graves stelt Claudius voor als een tamelijk democra tisch republikein, die door de omstandigheden zwicht voor het absolute keizerschap en daar bovendien nog plezier in heelt, omdat hij allerlei goede dingen kan doen: recht spre ken, de haven van Ostia verbe teren, Rome een waterleiding geven en omdat het leger dat wil een veldslag in En geland leiden. Maar ook Clau dius wordt vergiftigd, door zijn laatste vrouw Agrippina, de moeder van zijn opvolger Nero. Dat valt allemaal uitvoerig te Cor Stedelinck, die het stuk in scène zette, zorgt, zoals ge bruikelijk, voor een spektakel dat een lust voor het oog is. Vrouwelijk en mannelijk schoon komt zo appetijtelijk mogelijk uit. De costuums van Mario Mocenni zijn hoe mi nuscuul soms ook snoepjes (behalve dan de soldatenpakken van rood plastic). Er wordt veel DE HAARLEMSE Jazz Club, Groot Heiligland 47 in Haarlem doet voor de sessions-avond van aanstaande vrijdag vooral een beroep op de oude-stijl liefhebbers. Door enkele pro grammatische wijzigingen zul len zij namelijk geruime tijd oude-stijl jazz in de Zanderzaal moeten ontberen. Er bestaat op de sessions-avond grote kans dat het vaste huisorkest de Roa ring Seven komt spelen, ter wijl ook de Minerva Jazz Band wil komen. Aanvang rond 21.45 uur. Alhambra I (Weteringschans): Distin Hoff man i 14. 19 21.30 Alhambra II (Weteringschans); Jean Sim mons in „De taboes van het huwelijk”, toeg. 18 j. Dag. 14.39.' 19.15 en 21.45 uur, zo. 13.45, 16.15, 19.15 en 21.45 uur. Bellevue Cinerama (Marnixstr.) „Gevecht om de apenplaneet”, toegang 14 j. Dagelijks 14 15, 19.30 en 22 uur. zo. 13.30. 16. 19.30 en 22 uur. Calypso (Marnixstr.); „Het imperium een playboy”, toeg. 18 j. Dag. 13.45. 19.15 en 21.45 uur. Ceintuur (Ceintuurbaan); Clint Eastwood in „Kelly’s Heroes”, toeg. 14 j. Dag. 14 (beh. za. zo. wo midd.) 19 en 21.39 uur. Centraal (Nieuwendijk); „De porno killer”, toeg. 18 j. Dag. doorl. voorst. 13, 14.45, 16.30, 18.15. 20 en 21.45 uur Cineac Damrak (Damrak); George Hilton in „Timmer je kruis, halleluja komt”, toegang 14 j. Dag 9.30, 11.30, 13.30, 15.30, 17.30, 19.30 en 21.30 uur, zo. 13.30 enz. Cineac (Reg Breestr.) elke ochtend en middag 9.30, 11.30. 13.30, 15.30 zo. 11.30 uur enz. Walt Disney’s „Nanu, zoon van de jung le”, toeg a.l. Elke avond 17.30, 19.30 en 21.30 uur „Het zwaard van de gele tijger”. 18 j. City (Leidseplein); Rijk de Gooyer in „Naakt over de schutting”, toeg. 14 jaar. Dag. 14.15, 19 en 21.30 uur, zo. 13.30, 16.30 19 en 21.30 uur. Corso (Kalverstr.)- Peter Steiner in „Vrolij ke ontucht in Tirol”, toeg. 18 j. Dag. 13.30, 15.45 19 en 21.30 uur. Du Midi (Apollolaan); Elisabeth Taylor in „Cleopatra” toeg. 14 j. Dag. 14 (beh. zo en wo) en 19.30 uur. Flora (Amstelstr.); Lodewijk de „The Family”, toeg. 18 j. Dag. i: en 21.45 uur. zo. 13.30, 16, 19.15 uur. Kriterion (Roetersstraat)„Les Noces Rouges”, toeg. 18 j. Dag. 14.15, 19.45 en 22 uur, zo. 13.30, 15.45 00.15 uur Leidseplein Coburn in kid”, toes uur, zo. 13.30. 16. Luxor (Nieuwendijk); dirty dozen”, toeg. 14 j. Dag. 13.30 zo. wo. 15.30, 19 en 21.30 uur. Nöggerath (Reg. Breestr.); „De dag van de jakhals”, toeg. 14 j. Dag. 13.30, 16. 19 en 21.30 uur. Parisien (Nieuwendijk); „Threesome” (Met z’n drieën) toeg. 18 j. Dag. 11.30, 13.30. 15.30, o. 13.30 uur enz. (Rembrandtplein) stone killer”, en 21.45 uur. uur avond 19.15 en 14.30 uur laatste tien 14.30 zo. „Dik Trom en het Jesus Christ 14.30. 19.15 en 16 19.15 en van het duo de Sissies. Resistentie-orkest zijn medewerking film-variété avonden in The Movies, een bioscoop aan de Haarlemmerdijk in Amster dam. Ze begeleiden dan stom me films, zoals van Cecil B. Demille en Pola Negri, terwijl Carel Alphenaar als explicateur optreedt. Hij is trouwens de vaste inleider van het gezel schap. „En ook de zakelijk lei der, omdat ik het minst war hoofdig ben”. Hoe komt het Resistentie-or kest aan zijn repertoire? Alphenaar: Hub Mathijsen en pianist Chaim Levano hadden al veel bladmuziek- Voorts heb ben we op het Waterlooplein hele stapels gekocht. Zelf heb ik van mijn familie nog het een en ander gekregen. We hebben nu een repertoire van ongeveer 100 nummers, terwijl we nog steeds bezig zijn met het be werken van wat we weer heb ben ontdekt. We spelen het wel liswaar met een knipoog, maar het is zeker geen muziek van de minste weerstand. Je kunt P .’’"Mi- j|| D

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 15