Op geheime plekjes wordt Sints intocht voorbereid In Agenda D zo moet het blijven V en Brand in pakhuisje Illegaal cadeau voor Rien van Nunen Leden „Fauna Felisena” tonen hun hobby schoonmaaksters Pracht aan vogeltjes bijeen in Hervormd Jeugdgebouw ERASMUS „Sint komt voor de kinderen 18.50 59.90 Hoogovens vraagt: ESTEL 72.90 HDOGDVENSv Een fijne herfst met fijne schoenen. De Nederlandse WALTER GODDIJN SPREEKT IN VIERING KGIJ MARKTBERICHTEN Nieuwe perspectieven: Soepele materialen en moderne crêpezolen Volnert juchten boot juchten molière in zwart en bruin. Experts voor beter schoenwerk IJMUIDEN visserij rond 1900 I» l****f^l DONDERDAG 2 2 NOVEMBER 1973 ■4 doi Velsen-IJniuiden Bescheiden man V leve zeel ster, de dez< and hui: voe' Vel uit mei gev r hui een De wet van Hie mii eek en Zoi dez nie gei Kennemerlaan 95 - Lange Nieuwstraat 797 SANTPOORT Hoofdstraat 152 Heemskerk i Speciale gezant Beverwijk «BHuaMgMI asssr-Mss! '.j ”4'' MR - ADVERTENTIE (Van een onzer verslaggevers) (Van onze rechtbankverslaggeefster) (Van een onzer verslaggevers) in de avonddienst voor het schoonhouden van kantoren. Salaris netto (schoon) per maand: (Van een onzer verslaggevers) 1 Licht en buigzaam. Crêpe zolen. Werktijden: maandag t/m vrijdag van 16.30 - 20.00 uur. Leeftijd: 18-45 jaar. Vrij vervoer per bus. Maar ook uit hem krijgen we verder niets. Het blijft allemaal nog een paar dagen geheim. ,,We willen de verrassing voor de kinderen niet bederven”, zegt Kamkes beslist. „Het is een feest voor de kinderen. Zo zien we het in de commis- Een aardige bijzonderheid is, dat jeugd kampioen is geworden de zoon van de En hij is het er volledig mee eens, als we zeggen: St. Nicolaas moet blijven. En het aardige is„ dat hij blijft en toch elk jaar kan terugkomen. BEVERWIJK. De toespraak tijdens de viering van de K.G.IJ. in de Vrede- vorstkerk zal zaterdagavond gehouden worden door prof. dr. Walter Goddijn. sinds september 1972 gewoon hoogleraar in de godsdienstsociologie aan de theolo gische faculteit in Tilburg. Inlichtingen: Personeelsvoorziening, Hoofdkantoor 2, Wenckebachstraat, Velsen-Noord (maandag t/m vrijdag 8.30 - 17.00 uur); ook telefonisch 02510 (Beverwijk) - 94000 18 jaar 19 jaar 20 jaar 21 en 22 jaar 23 jaar en ouder H< uitbi proc ning flats gele spre won D< Oost mer vent zeil gort V001 in h gem veel mak men voel late lang de i i D tier: guit hets mei tere Tui van ren bed ongehuwd 264,- 290,- f 330,- 356,- 350,- ta gi di st hi h; di d d n e si Si tl gehuwd 226,- 245,- 273,- 303,- f 297,- I op; be^ eei me me te gel cei int tei STERK in middelbruin gebonden BOEKHANDEL Lange Nieuwstraat 243, IJmuiden Tel. 13144 Hoofdstraat 234, Santpoort Tel. 378371 Van de vele functies, die hij in zijn leven heeft bekleed is de meest bekende wel het directeurschap van het Pasto raal Instituut van de Nederlandse Kerk provincie. In deze functie bereidde pro fessor Goddijn ook het Pastoraal Conci lie voor en was hij secretaris van de centrale commissie van het Pastoraal Concilie. De ervaring, die hij met name in deze functies heeft opgedaan is onder meer terug te vinden in een boek, dat over enkele weken bij uitgeverij Else vier zal verschijnen en de titel draagt van „De beheerste kerk: uitgestelde re volutie in r.k. Nederland”. Zoals bekend heeft de goedheiligman vorige week zaterdag elders in den lande kinderscharen in extase gebracht, maar inmiddels wordt er door zijn zwarte knechts hard gewerkt aan de jaarlijkse come-back van de Sint in de IJmuidense haven. Een ieder die de intocht van st. Nicolaas in IJmuiden al eens heeft erva ren, weet dat het een indrukwekkend moment is, wanneer de hoog bejaarde bisschop hier voet aan wal zet. Zwemdiploma. In het Sportfond- senbad slaagden zes kandidaten voor het diploma A. Drie personenen behaalden het B-diploma en eveneens drie perso nen gingen met het diploma E naar huis. Een uniek boek over de visserij rond de eeuwwisseling, een tijd waarover weinig bekend en gepubliceerd is. Zowel de Zuiderzeevisserij, de visserij langs de kust en de visserij op de rivieren worden behandeld. Men krijgt ook een goede indruk van het harde leven en de armoede van die tijd. Een Sint Nicolaaskado voor elke IJmuidenaar. Met meer dan 100 foto’s en verklarende tekeningen Op een plekje ergens achteraf, waar geen voorbijganger iets van kan zien, wordt naarstig gezwoegd om de intocht van St. Nicolaas feestelijk uit te monsteren. Hier zijn Paul van Buuren en Vincent van Warmerdam „in opdracht van Span je” bezig met het vervaardigen van at tributen voor de praalwagens. VELSEN-NOORD. Een flinke rook ontwikkeling komend uit een tot pak huis ingerichte voormalige oude woning aan de Ogelwightstraat deed de brand weer in de afgelopen nacht met twee autospuiten uitrukken. Daar aangeko men bleek het met de brand nodgal mee te vallen. Met een hogedrukstraal wer den de smeulende delen gedoofd. Alleen het wegbreken van verkoold houtwerk en zachtboard aan het plafond nam wat tijd in beslag. Het vermoeden bestaat dat een brandend voorwerp door een gebroken ruit naar binnen is geduwd. BsëSHi beheerder van het Hervormd Jeugdge bouw Erik Jelle van Plateringen en wel met een kruising tussen een tortelduif en een lachduif. Algemeen kampioen werd de heer J. Maassen uit IJmuiden, die 90 punten verzamelde met zijn Glos ter Carona. Hij ontving de statuette ereprijs v <n de lui» er Courant een beker en de bondsmedaille. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN Op verschillende „geheime plekjes” in deze gemeente wordt sedert enkele weken, maar vooral de laatste dagen bijna koortsachtig gewerkt aan een vererende opdracht. Dat dit een beetje „in het geniep” gebeurt, komt vooral hierdoor, dat deze werkzaamhe den moet resulteren in het feestelijke gebeuren dat aanstaande zaterdag in IJ muiden plaatsvindt: de intocht van St. Nicolaas. HAARLEM. In de grootscheepse acties ontketend rond het ziekbed van de acteur Rien van Nunen kreeg hij onder andere van een spontane geveir een complete zendinstallatie. „Een vorm van afleiding voor als hij door de pijn moeilijk kon slapen” vertelde zijn vrouw gisteren aan de Haarlemse politierechter De algemeen kampioen (links) de heer J. Maassen, met de ereprijs van de IJmuider Courant in de hand, terwijl hij werd toegesproken door de heer J. B. Dornseiffen, voorzitter van Fauna Feli sena, voor de versierde kooi met het winnende vogeltje. TENTOONSTELLINGEN Tentoonstellingsruimte (Const. Huljgens- straat). Expositie Christine Peursum (wand kleden) en Han Luiper (schilderijen); geopend vrijdag 23 november van 14 tot 16 uur. Kennemerstaten. Buurtcentrum Kennemerstaten aan de Schans te Be verwijk wordt vrijdagavond om 20 uur door wethouder Schipperus geopend. Ne gen maanden geleden kwam Kennemer staten van Velsen-Noord naar het Be- verwijkse gebouw, waarin ook het ont moetingscentrum voor alleenstaanden onderdak heeft gevonden. BEVERWIJK. De noteringen van woensdag 21 november aan de groente veiling waren: andijvie 36-95; bloemkool 73-128; breekpeen 10-28; boerenkool 36- 44; groene kool 28-48; prei 60-78; sla 15- 34; spinazie 51-72; spruiten 68-152; to maten 40-96; uien 44-52; waspeen 18-42; witlof 155-210. Men kan er zijn of haar hart ophalen bij de meest uiteenlopende vogelsoorten en men kan er zich zelfs een vogeltje aanschaffen vertelde ons voorzitter J. B. Dornseiffen, die in zijn openingstoe spraak lovende woorden richtte aan het adres van het tentoonstellingsbestuur. I BIOSCOPEN City Theater, donderdag en vrijdag 20 uur: „In de Klauwen van de draak”. Stadsschouwburg, donderdag 20.15 uur: to neelgroep „Theater” met ,,De min in het Lazarushuys”. DIVERSEN Museum „Beeckestijn”, Rijksweg, Velsen- Zuid, diverse stijlkamers, dagelijks te bezoeken van 10 tot 12 uur en van 14 tot 17 uur: zondag alleen van 14 tot 17 uur. Bedrijsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat Velsen-Noord, elke dinsdag en donderdag van 12 tot 13.30 uur: ook donderdag van 20 tot 22 uur. Voor andere dagen en tijden na telefoni sche afspraak: 02510-94159 of 91022. Stadhuis Velsen, Plein 1945, dagelijks (behal ve zaterdag en zondag) te bezichtigen van 10 tot 12 uur; telefoon 19000. Galerie ,,’t Hart”, Koningin Wilhelminakade 74, dagelijks van 10 tot 18 uur: expostltie Ruth van Os en Cor van der Duin. mr. Vink. Daar was ze als verdachte terecht gekomen door diezelfde zender een cadeautje extra van de welwil lende en vrijgevige schenker die ver zuimd had te vertellen dat je voor zoiets een vergunning nodig hebt. „We wisten wel dat het de televisie stoorde” vertelde de vrouw aan de poli tierechter. Dus werd er niet gezonden tijdens tv-uitzendingen. Maar daarbuiten gebruikte de vrouw het apparaat wel, tot de opsporingsdienst erachter kwam dat de storende zender „691” die ont vangsten in de buurt in Hillegom ver slechterde, bij haar stond. Toen was het uit met de pret. Zo heel erg vond mevrouw Van Nu nen dat nou ook weer niet. „Het was een spelletje”, zei ze, er grote nadruk op leggend dat ze echt niet had geweten dat dat een verboden spelletje was. De officier van justitie, mr. Bijl de Vroe, vond dat ze dat eigenlijk wel had moe ten weten, omdat er genoeg over in de kranten staat. Hij vroeg 200 voorwaar delijk, gezien alle bijzondere omstandig heden, en onttrekking aan het verkeer van het toestel, en antenne. „Geweldig” zei de vrouw en het vonnis was ook conform. Op de belangstellende vraag van mr. Vink naar het welzijn van Rien van Nunen. kwamen somberder gelui den, een zware griep heeft zijn gezond heidstoestand er niet beter op gemaakt. sie, zo ziet St. Nicolaas het zelf ook. Want Sint is zelf eigenlijk een heel bescheiden man. Hij houdt niet van die drukte, maar hij doet het toch elk jaar weer. Voor de kinderen. Want is het niet geweldig als die kleintjes zich langs de route staan te vergapen aan al dat moois?” Oudheidkamer (Huize Schey- Velserweg 2). Geopend op woensdag tot 17.30 uur en op donderdag van 19.30 tot 21.30 uur Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Beverwijk, Tel. 02510- 25120. Galerie Boumans (Breestraat 122). Expositie Sonje van Es (etsen); geopend tot en met 4 december van dinsdag tot en met zaterdag van 9 tot 18 uur. MUZIEK Alpha-sociëteit (Const. Huijgensstraat) 21 u. Dissonantenkwartet. In niet geringe mate is dat uiteraard te danken aan de aanwezigheid van de kleine gevederde vriendjes, die nu in tal van huiskamers ’n leegte hebben achter gelaten doch tijdelijk veel zon en fleur brengen in de expositieruimte, welke iedere dag van tien uur ’s morgens tot half tien ’s avonds gratis toegankelijk is. (Het netto salaris voor gehuwden is lager i.v.m. wettelijk verplichte inhouding loonbelasting. Vanaf 23 jaar wordt premie pensioenfonds ingehouden). De voorbereidingen die momenteel ge nomen worden om Sint zo waardig mo gelijk te ontvangen, moeten grotendeels geheim blijven. Maar we zijn er toch achter gekomen dat een speciale com missie op het Velsense stadhuis in de tweede helft van oktober bij elkaar geweest is om met een speciale gezant van St. Nicolaas reeds een en ander te regelen rond zijn intocht. Dat waren mevrouw M. F. Claase-Van Oppen en de heren G. W. Kamkes, W. P. Meesters, W. Mooy, P. de Winter, L. Bakker, G. J. Kwakkel. Dat een en ander nogal geheimzinnig verloopt, ligt ook in het feit dat dit jaar de moeder van de zwarte pieten en ook hun oude opa voor de officiële ontvangst zijn uitgenodigd. En die weten daar zelf nog niets van, het is een verrassing voor ze. In elk geval: de zes leden van het voorbereidingscomité kwijten zich met zorg van hun taak. Een ieder heeft zo zijn eigen terrein en het is moeilijk ze te betrappen. Maar afgelopen zaterdag kon men bijvoorbeeld de heer Kemkes in de werkruimte achter het toneel van de stadsschouwburg bezig zien met het zagen van speculaaspoppen voor een der fraaie praalwagens, die Sint in de stoet zullen volgen. Als we Kamkes aan de tand voelen, zegt hij geschrokken: „Hoe weet je dat nou? Tja, weet je, Peter van Warmerdam heeft de zaak artistiek in handen. Laat ik eerlijk zijn, ik kan misschien best een speculaaspop uitza gen, maar het gaat om de afwerking. Als Peter er dan wat eenvoudige bewe ginkjes met de verfkwast over maakt, nou man, dan is zo’n ding ineens zó om op te vreten”. IJMUIDEN. „Fauna Felisena” de vereniging voor vogelliefhebbers in IJ muiden en omgeving heeft woensdaga vond in het Hervormd Jeugdgebouw aan de Rembrandtlaan haar tentoonstelling geopend. Deze start van een expositie welke duurt tot en met zaterdagmiddag vier uur betekent in feite het einde van een periode van hard werken. De voor bereidingen van zo’n tentoonstelling na melijk vergen veel tijd, geduld en opof feringsgezindheid en daaraan heeft het bij Fauna Felisena niet ontbroken. Öe leden maakten zelfs de stellingen voor de expositie, waardoor deze ten toonstelling weer mooier dan tevoren is. BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat). 19 en 21.15 u.: „De vreemdeling zonder naam’’, 19.30 u.: „Bridge over the river Kwai”. Luxor Theater (Breestraat). 19 en 21.15 u.: „In de klauwen van de draak”. TENTOONSTELLINGEN Kennemer beeck, van 14 Si Ill l/ II li i^i I H’.I V

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 4