Cardinals verloor derby Onnodig verlies van Typsoos tegen Leiden Door zege tweede plaats vast in handen Bloemendaal nam revanche voor eerder geleden verlies Duinloop voor Van Kouteren HV S beantwoordt niet aan verwachtingen Tien foutenregel in werking EGON STEUER: „ER IS NOG NIETS BESLIST” II of u laat uw auto roesten of u doet 'r maar wat aan of u laai 'm beschermen met Rif i 17 1973 BAANDAG 26 NOVEMBER bel Valvoline (0781- 44011 voor meer informaties of adressen van de dichtst bij u zijnde Tectyl dealer. TB I II IpT- jib VERWARRING (Van onze sportredactie) (Van onze hockey-medewerker) een THEO KLEIN (Van een medewerker) NOORDWIJKERHOUT. Op Die Raeckse in tijdnood (Van onze volleybalmedewerker) ADVERTENTIE tg. ige 1-3 3-2 ’n waterdicht merk. irs 7-3 o 3-1 LEM’S IN t 3-0 pduel i wa in de t ver- i: 0-1. rust artier kamp voor aaide, :h de >t lig- 4-6 2 2-8 Topscorer Dinkins in een onstuitbare opmars naar de Levi-basket. HAARLEM. Louter nederlagen wa ren er het afgelopen weekend weggelegd voor de Haarlemse ploegen in de top van de vaderlandse basketbalcompetitie. Naast het verlies voor Levi’s-Flamingo’s tegen Transol R-Z moest ook Typsoos Lions het verlies accepteren tegen BS Leiden. In een doelpuntrijk duel ging Lions in de verlenging met 107-105 ten onder. Een nederlaag, die coach Cees Burgert als niet nodig kwalificeerde. Zondagochtend verging het Cardinals in de derby tegen Typsoos Lions al niet veel beter. Lions, dat Aimer Lee (knie blessure) en Paul Ruyssenaaars miste, sloeg binnen vier minuten een gat, dat in feit de wedstrijd besliste. Slechts door een geweldige inzet kon Cardinals Typ soos Lions op afstand blijven volgen. Bij de Zandvoorters, die de talrijke breaks even fraai als doeltreffend afrondden, was Garry Freeman (16-12) opnieuw de grote man. Goed gesteund door Karei Vrolijk (7-17) en Paul Hoeksema (10-6) vloog de score in de tweede helft om hoog. De Zandvoorters, die in de verdi- ding nog al wat kansen weggaven, be perkten zich in de slotfase tot het op voeren van de eigen score. The White Stars, dat de resterende wedstrijden niet meer zal kunnen be schikken over Nora Witmans zij is gestopt met topbasketbal had tegen de ongeslagen koploopster Gerard de Lange BC een uitstekende start en nam snel een 8-2 voorsprong. Toen Ria de Roos (18-10) en Gerda Schouten (16-8) zich echter met het scoren gingen be moeien, waren de bakens snel verzet. Nog voor de basketverwisseling namen de Amsterdamse dames de leiding over. Nico Boots (10-10) en Hans de Liefde (10-8) zorgden er voor, dat Cardinals een werkelijke afstraffing bespaard bleef. Dat dit soort wedstrijden in de top niet thuishoort, bewees deze wedstrijd weer overduidelijk. :se 3-2 0-3 roort- rwin- posi- lemse oven- SCW Tele- doel- DEM Sluis i met dag. t met k en s van leinst lispen eerste 7-3 >-5 17; De 9-12; 9-6; •5; SV In de derby tussen OVRA en Alliance in de derde divisie, zag trainer Van Vliet, die beide teams onder zijn hoede heeft, vanaf de tribune dat het actieloze mistige OVRA verre de mindere was van een vechtlustig en enthousiast spe lend Alliance. OVRA kon de handicap van het uitvallen van Lia Windmeijer op 11-10 in de eerste set opnieuw een enkelblessure) niet verwerken. Met de van PSV afkomstige linkshandige Thera Kersten en Margreet Bakker aanvallend als uitblinkster veroverde Alliance mid dels 15-10, 15-6 en 15-2 voor de eerste maal de volle winst. Plan- mis- harde Het or de r tijd SCW 'stelde voor t niet in de i Ron n slag t was vierde Aad noeite »r. SV door n (2x) door reeds IA er E door :o van ediger tegen Stand eredivisie heren: Starlift 9-18, Bouwl. 9-16, Robot 9-14, G. de L. 9-12, Radius 9-12, Hofnar 9-10, Raak 9-8, Detlall, US, Lycurgus, NDI Valuas 9-4, Corbulo 9-2. Terwijl de paniek in Haarlemse gele deren toenam, leefden de ongrijpbare playmakers Dekker en Welch zich naar hartelust uit. Alleen Leibowitz probeerde nog wat te storen, maar de rest van het team (met de gedeprimeerde Akerboom Bloemendaal trachtte soms wel vanuit de verdediging een aanval op te zetten, maar bleef veelal steken op het midden veld. Het spel concentreerde zich aan beide zijden rondom de middencirkel, zodat het niet verwonderlijk was dat het bij 0-0 bleef. Zijn Rotterdamse collega Jan Bruin voelde er eveneens weinig voor de eerste overigens matige confrontatie tus sen de twee basketbalgrootmachten als allesbeslissend af te tekenen. Temidden van drieduizend hossende supporters (honderden bezoekers moesten voor aan vang bij de ingang van sporthal De Enk speeld, waardoor de marge nog wel tot vier punten zal uitlopen. Van de overige uitslagen was DKS-Keep Fit een verras sing. Keep Fit kreeg bij DKS geen poot aan de grond en moest een zware 4-0 nederlaag accepteren. HOCO-Coevorden en Zwolle Breda verliepen zoals te ver wachten viel. HOCO won met 2-0, Breda deed het wat bescheidener en wees Zwolle met 1-0 terug. Het is vrijwel zeker dat Transol de kwartfinale om de beker tegen Nationale Nederlanden in het Ahoy Sportpaleis zal spelen. Ook in de nacompetitie zal Transol enige wed strijden in Ahoy afwerken. Er moe ten 4500 toeschouwers komen, wil de Rotterdamse vereniging quitte spelen. Vreugde bij Transol na de zege op Levi’s. V.l.n.r. Van Eek, Wezev, Dinkins en Ri- chardson. gelijk maakten werd de klok steeds belangrijker. Toch werd een 14-11 ach terstand nog geheel weggewerkt voordat er met 17-15 een onbevredigend eind aan deze strijd kwam. HVS slaagde ersteeds minder in om te beantwoorden aan de verwachtingen, die er aan het begin van het seizoen werden gesteld. Runner Up Tonegido uit Den Haag bleef de Haarlemmers met 3- 2 voor. Na de eerste wiinst (10-15) raakte HVS in de tweede set in het moeras. Het werd 15-7 met in de derde set ook aanvankelijk weinig perspektief door een regelmatige achterstand. Op 13-11 bracht een bevlieging HVS toch weer uitkomst: 13-15, maar dat het alle maal voorbijgaand was toonden de pittig spelende Hagenaars via 11 en 6-15 dui delijk aan. OVRA haalde drie punten uit het duel tegen Gemini 2, waardoor de ploeg weer een beetje bijkomt. De Lei- denaren zorgden echter voor meer oppo sitie, dan was verwacht want hoewel OVRA steeds een grote voorsprong be zat, was na twee sets van 15-13 en 13-15 sprake van een volmaakt evenwicht. Daarna was het in hoofdzaak aan Aad van Vliet en Steef v.d. Veldt te danken dat de pass zuiverder werd, zodat de aan valsopbouw meer inhoud kreeg. Met 15- 9 en 15-6 stelde OVRA orde op zaken na een duel, dat het aanzien ten volle waard was geweest. (Van onze sportredactie) Uitslag jeugdloop 4 km.: 1. Leo Ver beek, Noordwijkerhout, in 14.40; 2. R. Zonneveld, Noordwijk, in 14.57; 3. Th. v.d. Poel in 15.18; 4. J. Bakker, 5. F. Bakker, allen Noordwijkerhout. begin van de ellende. Wij moeten nog drie maal tegen Transol, waarvan twee keer in Haarlem. Die wedstrijden zullen in ieder geval voor ons zijn. Men moet niet direct in verwarring raken als Le- vi’s eens een wedstrijd verliest. De ver schillen tussen de topploegen onderling zijn nu eenmaal kleiner geworden. Le- vi’s is nog altijd een voorname titelkan didaat, het kampioenschap zal alleen wat meer moeilijkheden opleveren dan we tot nu toe gewend zijn.” Stand le klasse Westen: Amsterdam 7- 12; HBS 9-11; Kieviten 8-11; Be Fair 8- 8; HGC 8-8; Bloemendaal 7-5; Gooi- sche 9-5; Laren 8-4. voorop) rende zonder enige coördinatie rond. Hank Smith later: „In Amerika zeggen ze bij zo’n situatie: „Je speelt met een aap op jé rug.” Niets wilde lukken. Ik heb zelf lange tijd gepro beerd vrij te komen, maar toen er eenmaal openinger vielen, was de bal er weer niet. Ik geloof dat we ons te laat realiseerden dat onze verdediging hele maal weg was. We hadden eerder de rust in ons spel terug moeten brengen.- Vanavond bleven we echter maar door lopen. Eigenlijk zijn we ook niet anders gewend dan lopen en schieten. En dat lukte nu gewoon niet”. Erediv. dames: Van Houten 10-20, Corbulo 10-16, Raak 10-14, AFC 10-14, DVC 9-12, TT Haag 8-10, Octopus 9-8, Dynamo 10-8, Lyc. 10-6, NDI Valuas en Bouwl. 10-4, Vredest. 10-0. Het broodnodige herstel volgde toen onruststoker Welch (met vier fouten) werd vervangen door Van Eek en Steuer op een erg laat tijdstip besloot Aker boom toch maar te wisselen voor Kip, die het vooral in de rebound veel beter deed. Levi’s liep in tot een ruststand van 4946, kwam zelfs drie punten voor 5154, hield vervolgens ongeveer gelijke tred tot in de negende minuut (6765), maar werd daarna vakkundig op een achterstand van tien punten (7767) ge speeld. Opnieuw waren het de Levi- missers die met name de scherp opge stelde Dekker in de gelegenheid stelden de Amerikaanse schutters Dinkins en Richardson van ammunitie te voorzien. Zeven minuten voor het einde (Harre- wijn en Akerboom zaten toen al met 5 p’tjes op de bank. Later gevolgd door Dekker en Welch) werd het al duidelijk dat deze wedstrijd Levi’s geen punten op zou leveren. Het verschil bleef schom melen tussen 8 en 14 punten, met 9583 als eindresultaat. Pas na de basketverwisseling kwam Typsoos Lions gevaarlijk terug. Lang zaam werd de 53-46 achterstand ver kleind en vijf minuten voor het einde was het evenwicht hersteld, 85-85. Tot bij 95-95 hielden de ploegen elkaar in evenwicht. In de daarop volgende ver lenging nam BS Leiden dankzij Webster (23-8-8) snel een voorsprong. In de laat ste minuut kreeg Lions nog kansen om naast Leiden te komen. De deze avond fenomenaal spelende Garry Freeman (10-18-4) kon tenslotte niet voorkomen, dat Leiden wat gelukkig zegevierde. ROTTERDAM - Levi’s mag een slag verloten hebben, de basketbal oorlog is nog lang niet beslist. Dat was de tendens van de gesprekken na afloop van het sensationele door de Haarlemmers verlo ren (9583) treffen met lijstaanvoerder Transol. Zelfs de aan chaos grenzende ontreddering in zijn team, waardoor de Rotterdammers frank en vrij uit konden lopen naar 3924 in de vijftiende mi nuut, bracht coach Egon Steuer na af loop niet aan het twijfelen. „Er is nog niets aan de hand”, stelde hij in alle rust vast. „Transol heeft hier kunnen profiteren van ons slechte schot. Man nen als Akerboom en Smith (schotper- centages respectievelijk 24 en 18 per cent) die anders voor de punten zorgen, hebben vanavond gefaald. Dat was het een parcours in het gebied van Staatsbosbe heer nabij Noordwijkerhout hield de Ren- en Toervereniging De Bollenstreek zaterdagmiddag voor de zevende keer een bos- en duinloop. Deze werd gewon nen door Theo van Kouteren. De oud- wielrenner uit Velsen-Noord, die als lange afstandloper steeds meer op de voorgrond treedt, bleek duidelijk de snelste. Alleen Theo Verbeek uit Noord wijkerhout wist enigszins in zijn buurt te blijven, maar schoot aan de finish toch nog tien seconden tekort. ukunt .nu nog kiezen... achterstand. Een produktieve periode in de tweede helft via aanvoerder André Hoefakker (0-20) zorgde nog even voor een kleine opleving, maar werkelijk be dreigen kon Cardinals Frisol-R niet. Tot 103-70 liep de achterstand in de slotfase op, alvorens Cardinals nog iets terug kon doen. Eindstand 88-103. Levi’s had de taktiek van de Rotter dammers onder andere middels video- opnamen nauwkeurig bestudeerd. Ge volg: een basisopstelling met drie (Kales, Ombre, Leibowitz) in plaats van de ge bruikelijke twee „kleinere” spelers. Steuer: „We speelden tegen een sneller Levi’s heeft officieel protest aangete kend tegen de straf (twee wedstrijden onvoorwaardelijk) van Walter Ombre. Bestuurslid Martin Fijneman: „Wij zul len deze straf onder geen voorwaarde tolereren. Het is normaal dat een speler na zijn derde diskwalificerende techni sche fout wordt gestraft. Bij Ombre is daar geen sprake van. Hij heeft geen diskwalificaties lopen. Daarom is deze gang van zaken voor ons onbegrijpelijk.” Topscorers: Levi’s: Leibowitz 30, Kip 12, Harrewijn 11. Transol: Dinkins 32, Richardson 28, Loorbach 11. geweigerd worden omdat de zaal al tot de nok toe gevuld was) hield hij het hoofd koel. „We zullen het van nu af aan steeds moeilijker krijgen,” sprak de man die Transol RZ gemaakt heeft tot wat het nu is, „tot vorige week hadden we nog geen enkel keer tot het uiterste hoeven te gaan. Zelfs de wedstrijd tegen Raak was in feite al na vijf minuten beslist. Maar donderdagavond ging het tegen EBBC al moeilijker (de wedstrijd werd op het nippertje gewonnen, red.) en vanavond hebben we tegen Levi’s ook weer op onze tenen moeten lopen. Bo vendien kent nu iedereen langzamer hand onze taktiek. terwijl we de zwaar ste tegenstanders nog uit moeten krij gen. Over een beslissing zou ik nu nog niets durven zeggen”. Voor Haarlem Cardinals moet na de overwinning op Star Tapijt F AC het duel tegen Frisol R een teleurstelling zijn geworden. De Haarlemmers troffen het niet, dat naast de Amerikanen Hale (17- 5) en Petersen (17-8) ook Tijsseling (12- 22) in grote vorm verkeerde. De Ame rikaanse inbreng en de scoringsdrift van Tijsseling bezorgden Cardinals al bij de rust een moeilijk te overbruggen 34-36 Bij het naderen van de trans-, ferperiode (van 1 tot 15 december) nemen ook de geruchten over over schrijvingen toe. Wim Franke zou eindelijk besloten hebben van ASVU over te gaan naar BS Leiden, terwijl Kees Smit (Raak) in principe inge stemd heeft met een transfer naar Gerard de Lange BC. In de tweede helft kon een fanatiek aanvallend The White Stars vrijwel ge lijke tred houden met Gerard de Lange BC. Het matige schieten was er echter oorzaak van dat de Sterren niet dichter bij konden komen. Coach Toth was ondanks de 78-55 nederlaag niet onte vreden. Irish Verwey (2-12) onderstreep te in de tweede helft haar goede vorm van'dit ogenblik. Stand: H.E. Transol R-Z 15-30, Levi’s Flamingo’s 15-26, BS Leiden 15-24, Typ soos Lions 14-20, Raak-Punch 14-20, EBBC 15-18, Nat. Ned. Donar 15-18, Delta Lloyd 15-14, Frisol/R 15-12, G. de Lange BC 15-10, ASVU 15-8, Star Tapijt FAC 15-4, DED 15-2, Haarlem Cardinals 15-2. D.E. G. de Lange BC 9-18, BOB 9- 14, Transol R-Z 9-12, AMVJ 9-10, Wils kracht 9-8, The White Stars 9-8, Kinzo 9-2, DED 9-0. team, dat het van veel breaks en pres sing moet hebben. Daarom gaf ik de voorkeur aan drie spelers die een bal onder controle kunnen houden.” Van die opzet kwam niets terecht. Door het on zuivere schieten van Akerboom en Smith en het beheerste Transol-spel on der de baskets (Loorbach) kregen de Rotterdammers de bal ontelbare keren letterlijk door Levi’s toegeworpen. Het geen vooral tegen een beweeglijke for- motie als Transol dodelijk is. Er verschenen voor deze bos- en duin loop 149 atleten, sportlieden en trimmers aan het vertrek. Een aantal dat onder de verwachtingen bleef. „We hadden een grotere opkomst verwacht”, stelt Piet de Koning van De Bollenstreek organisatie, „met zo’n tweehonderd man waren we tevreden geweest”. De senioren en dames moesten in deze bos- en duinloop een parcours van vier kilometer twee keer afleggen. Reeds meteen na de start werkte Theo Van Kouteren zich naar voren. Hij kwam na de eerste ronde op kop door met een voorsprong van bijna twintig seconden op plaatselijk favoriet Theo Verbeek. In de tweede omloop wist Verbeek weliswaar iets van zijn achter stand af te knabbelen, maar Van Koute ren kreeg hij niet meer te pakken. De loper uit Velsen-Noord was al vroeg naar Noordwijkerhout gekomen om het parcours te verkennen. En dat blijkt zijn nut afgeworpen te hebben. De uitslag: 1. Th. van Kouteren, Vel sen-Noord, de 8 km in 25.35; 2. Th. Verbeek, Noordwijkerhout, in 25.45; 3. P. Tensen, Nieuw Vennep, in 27.11; 4. L. v.d. Vlugt, Voorhout, in 27.53; 5. P. v.d. Poel in 28.00; 6. J. M. v.d. Hoornaard, beiden Noordwijkerhout, in 28.12; 7. H. Langeveld, Lisse, in 28.26; 8. K. Kiers, Beverwijk, in 28.35; 9. J. Verbeek in 28.45; 10. J. Koomen, beiden Noordwij kerhout, in 29.03. De Noordwijkerhoutse Lenie v.d. Poel kwam als 24ste door de finish en was daarmee de eerst aanko mende dame. Bloemendaal heeft tegen HGC voorzichtig spelletje gespeeld. De punten zijn hard nodig voor Bloemendaal, van daar het oppassende spel. De verdediging draaide uitstekend. De gevaarlijke Els Teppema werd volledig uitgeschakeld. HAARLEM. In de eredivisie wordt bij de heren de bezetting van de zo begeerde zesde plaats nog een spannende zaak: van de vier gegadigden moet er één afhaken om in de degradatiepoule verder te spelen. Raak SFC is in dit opzicht een potentieel kandidaat, ook al omdat zaterdag van Robot kansloos in drie sets werd verloren. Van de reeds geplaatsten had Starlift niet veel moeite met Lycurgus in tegenstelling tot Bouw- lust, dat zich met de grootste moeite US van het lijf hield (18-16, 15-10, 12-15 en 15-13), terwijl Valuas op identieke wijze G. de Lange RC het leven zuur maakte, maar toch de belangrijke vierde set met 13-15 verloor. Bij de dames behaalde debutante Bouwlust de tweede overwinning, dit maal ten koste van het grillige Octopus, dat verzuimde in de vierde set gelijk te maken. Lycurgus was in Heerlen het slachtoffer van de toekomstige lands kampioen Van Houten VHC, dat niet optimaal spelend, de zaak toch binnen een uur rond had. Zaterdag hebben vertegenwoor digers van de eredivisieverenigingen met het hoofdbestuur van de NBB geconfereerd over de maatstaven die volgend jaar aangelegd moeten wor den voor het aantrekken van Ameri kanen. Er is nog geen beslissing ge vallen. In januari komt de groep weer bijeen. Burgert: „We speelden te snel, waar door het geheel te rommelig werd. On nodig veel balverlies van met name Vrolijk en een niet in vorm zijnde Aimer Lee werden ons fataal”. Vrijwel de gehele eerste helft heeft Typsoos Lions tegen een achterstand aangekeken. Eveneens in Heerlen ontving de reser- veploeg van Van Houten, koploper in de le divisie B, Die Raeckse, dat met Inge Waerts als vervangster voor de gebles seerde Lucy Klanderman aantrad. In een race tegen de klok, verloren de steeds nerveuzer wordende Haarlemsen de vijfde set met 17-15, na een op behoorlijk peil staand duel. In de eerste set was het verschil nooit groter dan twee punten met Die Raeckse uiteinde lijk als de pechvogel (16-14) een situatie die in de tweede set werd gecorrigeerd: een bij het begin verkregen voorsprong bleef tot 11-15 behouden. In de derde periode was het initiatief weer bij Van Houten (15-10) maar toen pas toonde Die Raeckse, waartoe het werkelijk in staat is (17-15). De zenuwslopende vijfde set opende met een 0-7 Haarlemse voor sprong, maar toen de Zuidlimburgsen HAARLEM In het afgelopen weekend werd er voor het eerst in de nationale competitie gebruik gemaakt van de zogenaamde „tien foutenrege ling.” Leyi’s kwam er na 11 minuten en 15 seconden voor het eerst mee in aanraking. Daarna gingen de Haar lemmers nog vier maal in de fout, waardoor Transol evenzovele keren mocht kiezen tussen twee strafwor- pen en balbezit. Na rust werd de tiende Levi-fout 1 minuut en 49 se conden voor het einde gemaakt. Er kwamen daarna geen P-tjes meer bij. Beide partijen maakten in totaal 24 fouten. Slechts de eerste vijf minuten heeft Gooische het HBS wat moeilijk ge maakt. Na dit korte openingsinitiatief, nam HBS resoluut het heft in handen. De aanval begon uitstekend te draaien. De jeugdige Mieke Groen liet zien wat voor kwaliteit in haar verscholen ligt. Zij bediende de aanval vaak op maat waardoor er vele kansen ontstonden. De combinatie was trouwens erg goed ver zorgd bij HBS en het is dan ook geen wonder dat HBS op een grote overwin ning ging afstevenen. De eerste goals kwam van mevr. Kwekkeboom, die een goede solo even zo goed afrondde. Nauwelijks was de Kieviten-defensie van haar schrik beko men of nummer twee lag in de touwen. Joan van de Berg produceerde deze treffer en dezelfde speelster bracht HBS op 3-0. Gooische kon vlak voor rust nog iets terug doen.. In de tweede helft bleef HBS sterker. De concentratie verminder de echter. Toch ontstonden er nog ge noeg hachelijke situaties voor het Gooi sche doel. Joan van de Bree voltooide haar hattrick en Wil van Rossum maak te de vijf vol. Ernstiger dan deze uitslag, lijkt voor Levi’s echter de constatering dat de ploeg onder hoge druk niet in staat is nuchter te blijven. Een overrompeling zoals zaterdag in de eerste helft zou niet meer op die schaal voor mogen komen. Lukt het tegen Transol dan nog terug te komen, tegen een team als Maccabi (dat de Haarlemmers donderdag opwacht voor de Europese cupstrijd) zal zo’n misstap absoluut dodelijk zijn. HAARLEM. Het is Bloemendaal gelukt om revanche te nemen voor de eerder geleden nederlaag tegen HIC aan het begin van het seizoen. Door deze overwinning heeft Bloemendaal de tweede plaats vast in handen genomen. De Bloemendalers staan zelfs op gelijke hoogte met leider Victoria, dat zelf niet speelde. De Rotterdamse ploeg heeft echter twee wedstrijden minder ge in de eerste klasse dames waren er twee opmerkelijke uitslagen te melden. De eerste kwam op conto van de ge doodverfde kampioene Amsterdam, dat Laren met 5-1 verpletterde, de tweede van HBS. D e uitwedstrijd tegen Gooi sche werd met dezelfde cijfers afgeslo ten. Door deze overwinning blijft HBS Amsterdam op eerbiedige afstand vol gen. Bloemendaal lijkt zich geleidelijk aan te herstellen. Na het gelijke spel van vorige week kon Bloemendaal nu weer een puntje toevoegen aan haar totaal. De uitwedstrijd tegen HGC bleef zonder doelpunten. Daar Gooische en Laren verloren, is er nu wat ruimte tussen Bloemendaal en onderste twee gaan ontstaan. Be Fair-Kieviten tenslot te eindigde in een 2-1-zege voor Kievi ten. BloemendaalHIC is een aantrekke lijke partij hockey geworden. Bloemen daal was extra geconcentreerd, het ver lies uit tegen de Amstelveners was men nog niet vergeten. Een solo van Theodor Doyer werd schitterend afgerond en Bloemendaal leidde met 1-0. Spiekerman van HIC schoot uit een strafcorner raak en de stand was weer in evenwicht. Het gelukte Maaryen Ten Doeschate Bloe- mendaal met een voorsprong de rust in kon gaan. De zaak leek hierna snel beslist. Wouter Pont schoot raak uit een strafcorner. Op een wat gelukkige wijze verkreeg HIC nog zijn tweede goal. Er ontstond toen lichte paniek in de achter ste linies, maar keeper Daan Koppejan liet zich niet meer verschalken. Stand le klasse B: Victoria 8-15; Bloe mendaal 10-15; HOCO 10-13; HIC 9-12; Keep Fit 10-12; Breda 10-12; DKS 10-9; Groningen 9-4; Zwolle 10-4; Coevorden 10-0. a De heren Glen (Schotland) en Jager (West-Duitsland) zullen als scheidsrechter optreden bij Levi’s Maccabi. De toeschouwerscapaciteit van de Kennemer Sporthal wordt op 3000 plaatsen gebracht.

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 17