Burgemeester Reehorst kwam in tijdnood bij begroting Geslaagden bij muziekschool Botsing in Driehuis Haven Weinig animo voor vergaderen t e ARP wil oostelijke variant Rijksweg 16 toÉvishal T l Geheime cheque 028: 10%korting -- z. J<iikesind^ij^ i WAAR VINDT U op alle afdelingen, iDondLrda? 2“ vertoon van Geheime Cheque Ó28 Is o s J 2 2 Groene Kruis i van grote betekenis Ongewenste klant Politie achterhaalde automobilist die na aanrijding doorreed H. A. de Boer: Weg Noordersluisweg tijdelijk afgesloten 11 TOPMERKEN in één huis? •4 5 1JMUIDER COURANT 19 7 3 2 8 NOVEMBER WOENSDAG :ar Schoolmelk Progressie Sluitende begroting 1 bonnen, waarmee u het Surprise 16 Haarlem ES ID- H- R- SKI’S VUIIUUII van njciiciiiic; l/hul|uü uziu 10% korting op alle aankopen van die ochtend. KLEDING Gretha de Bruijn Sport waar kwaliteit de sport is Twijnderslaan 7, Haarlem Telefoon 023 - 31 33 58 (Van een onzer verslaggevers) VELSEN Het lag in de bedoe ling van het college van Burge meester en Wethouders om op de tweede dag van de begrotingsveld- slag gezamenlijk precies twee uur vol te maken. Maar nadat wethou der H. van der Werff het spits had afgebeten, restten de vier overige leden van B. en W. nog slechts 55 minuten. Dit had tot gevolg alle bekortingen door drie wethou ders ten spijt dat burgemeester drs. J. Reehorst op „min twee mi nuten” kwam te staan. Hij eiste niettemin zijn spreektijd van 24 mi nuten op. e ►Haarlems Dagblad ►Umuider Courant Bererwijkse Courant Donderdag 29 en vrijdag 30 november van 9-12 üur krijgt u op die ochtend. Systeem: u betaalt op de afdeling het volle bedrag. Tot 12 uur krijgt u op vertoon, van uw kassabonnen bij de Centraalkass’a’ 10% in kontanten terug (tegen inlevering van cheque 028). Goede ochtenden dus om toch die scheikundedoos voor Jan-Willem Chequeboek bemachtigt. te kopen. Of dat antieke poppenhuis voor Anneke, P.S. Enige beperking: de 70% korting geldt niet voor de kassa- Sr A Gemeente Velsen is niet gelukkig met de overloop ADVERTENTIE (Van een onzer verslaggevers) uur: 5 u.: Rotterdam; iranal (Van een onzer verslaggevers) ADVERTENTIE (Van een onzer verslaggevers) ADVERTENTIE De door de heer Kruisman aangekon- t - A. 't*' er Postzegel VELSEN/DEN HAAG. „Onze frac tie acht de totstandkoming van Rijksweg 16 noodzakelijk voor het verder openleg l de De nker ver- elde, Het dat •loor een i te het mtse wil Zuid. van Woensdag vertrokken: Willmary, Great Yarmouth, Bal Hud son. Mississippi River. Herexamen A: Geslaagd: Ferry Wich- mann, trompet. Examen B theorie: Hans Spigt, trombo ne; Ferry Wichmann, trompet; en Victor Eiff. trompet. Examen D: Paul-Jan Scholden, trompet; en Jacob Jansen, Corno (met lof). osltid iet 4 ;rdag 21.15 ;e on Atomic Blizzard Kastle Kneissl Rossignol uL.— u 1 rbo- tal- ge- ideel :plo- ood- twa- oin ring ge- Joe- teen traat i 12- n 20- Lgens kade Ruth >a- an an pi- >or zal di- ten of- het len der las er gen er- val or de ho- iber bij nte dit m- oe- ien :ijn EIN :hey- isdag 19.30 >tj P. 02510- VELSEN. Bij de jaarlijkse examens van de muziekschool „Velsen” moest een kandidaat worden afgewezen, terwijl een ander voor een her-examen werd toege laten. Zoals' gewoonlijk bestonden deze examens uit een theoretisch en een praktisch gedeelte, met vier graden A, B, C. en D, met opklimmende moeilijkhe den. Alvorens het zover was, hadden eerst de overige drie wethouders het woord gevoerd. Van hen sprak wethouder C. Ockeloen over de kwestie van de over loop. Met de raad zijn B. en W. het eens dat de overloop geen gelukkige oplossing is. Het vraagstuk van de overloop tast het wel en wee van de gemeente aan. Tot in het hart aldus de heer Ocke loen die overloop wel kon accepteren, maar dan voor de echte groei van de gemeente en mist goed geleid. Velsen heeft geen enkele pretentie een grotere gemeente te worden dan nu. doeh zoals de overloop nu op papier geschetst wordt, vormt het een ongewenste ont wikkeling. Bogner Anba MacGregor Sprint Silversail Stromeijer Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Christiaan Mathiessen, Flixborough Robin Jole of Intermac 502, Cherbourgh; Neass Liberty, Lulea, IJmuiden; Hermod, Cochester; Gruno, New Castle; Ogden Importer, Montreal; Zeeburg, Terneuzen, Beverwijk; Titan Service, Cont. Plat, IJ muiden; Trojan Service, Cont. Plat. Um.; Victress, Le Havre; Scheldeborg, Delfzijl; Lachs, Bremen; Antje Oltmann, Ham burg Beverwijk; Marie Christine, Karl stad; Jupiter, Londen; Kroonborg, Delf zijl; Asia Rose, Hampton Roads: Nord- see. Svenborg. Beverwijk; Mor Aveiro, Riga. IJmuiden; Stirsö, Delfzijl. Velsen. Het college van burgemeester en drie wethouders tijdens de begrotingsdebat- ten. Van links naar rechts: een diep nadenkende wethouder C. Ockeloen, burgemeester drs. J. Reehorst, gemeen tesecretaris mr. A. P. van Uffelen, wet houder drs. M. Roessingh en wethouder Th. C. Witte. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Een 55-jarige inwo ner van Heemskerk, die dinsdagmiddag omstreeks kwart voor zes een botsing veroorzaakte op de kruising Baandert - Tolweg en daarna doorreed, is door de politie achterhaald en geverbaliseerd. De Heemskerker kwam met zijn auto uit de richting Uitgeest en nam de rechtse bocht naar de Baandert blijk baar te groot. Hij botste hierdoor tegen de auto van een 35-jarige automobilist uit Akersloot, die vanaf de Baandert linksaf de Tolweg wilde oprijden. HEEMSKERK. De 2576 leden van het Groene Kruis hebben of weinig inte resse in hun vereniging of een onbe grensd vertrouwen in het bestuur. Dit mag worden afgeleid uit de opkomst van deze ruim 2000 leden op de jaarvergade ring, welke in het kruisgebouw aan de Jan van Scorelstraat werd gehouden. Behalve het bestuur en de wijkzusters was slechts één lid aanwezig. zouden kinderen van openbare scholen scholen worden geplaatst, als gevolg van indoctrinatie op openbare scholen. In worden af gehaald en op bijzondere voering van bewuste beïnvloeding op openbare scholen zal zij stellig tegengaan. geen hoogbouw noemen. Over Sluiswijk komt binnenkort een nota, welke ter discussie aan de raad zal worden voor gelegd. Bij het behandelen van die nota mag de raad niet voorbij gaan aan de loodzware last van de woningnood wel ke op de schouders van de gemeente rust. Verder is er een studie gaande over mogelijke of gewenste woningbouw in Zeewijk. Het maken van een bestemmingsplan voor de bebouwde kom, om de vloed van bars tegen te gaan, zag de wethou der somber in. Het is een zeer moeilijke aangelegenheid. Hij erkende dat kleine bouwobjecten aantrekkelijker zijn dan grote. „Maar het is jammer, dat de regering daarin nog niet meegaat” zo besloot de heer Ockeloen. Examen C: Richard v.d. Wurff, saxo foon; Marianne Heeremans, klarinet; Henk Oortwijn, trompet, Johan de Valk, trompet: en George Boekling, trompet. „Kan de minister”, zo vervolgde de spreker, „aangeven waarop de tracévast- stelling precies vast zit? Op welke ter mijn is een eindoordeel te verwachten?” De aftredende bestuursleden, de arts Hazenberg en de heer Beuker, werden uiteraard herkozen, omdat geen tegen kandidaten waren ingediend. 3 5 '3 digde nota over de Kalkar-kernreactor stemde de burgemeester verdrietig. Vooral omdat de heer Kruisman daar voor de gemeenteraad wil gebruiken. „Het is een zaak van hoger niveau, welke in de Tweede Kamer thuishoort. De partijen moeten zich hierover wen den tot hun relaties daar” oordeelde Velsens eerste burger. Met betrekking tot de Kennemer Raad vernam de raad, dat deze kwestie begin 1974 weer actueel wordt, omdat dan „ja” of „nee” gezegd moet worden. Ten aanzien van de openbare veilig heid en het harder worden van de maatschappij was de burgemeester met de heer Hoek van oordeel, dat men er met gezag alleen niet komt. Het gaat erom de oorzaken op te sporen en de maatschappij te veranderen zo was zijn oordeel tot slot. De heer De Boer merkte op dat de Anti Revolutionaire fractie haar voor keur uitspreekt voor de meest oostelijke variant, die het meest aansluit bij de uitstralingsgedachte voor het noordelijk deel van Noord-Holland. „Niet in het minst ook omdat de gronden bij Buiten huizen, voor de aanleg van de Stamweg- tunnel, reeds door het rijk zijn aange kocht”, besloot de spreker. Burgemeester J. Reehorst, die „min twee minuten” spreektijd had („Ik ben nog maar korte tijd coach van deze ploeg en kan mijn rijders nog niet goed aan het schema houden”) sprak over een al dan niet sluitende begroting. „Als je een niet-sluitende begroting maakt moet je bij Den Haag te biecht. En dan wordt het slikken met je ogen dicht” waarschuwde de burgemeester. Woensdag gearriveerd: Magula, Hamina: Pravda, Leningrad, Velsen: Rijnstroom, Harwich; Castor, Kemi: Palo E.. Swansea. ''Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. In verband met nood zakelijk geworden reconstructiewerk- zaamheden zal de Noordersluisweg, tus sen de Staalhavenweg en de kop van de eerste Rijksbinnenhaven in IJmuiden, van maandag 3 december tot vrijdag 15 februari eventueel korter of langer voor het verkeer worden afgesloten. Een en ander wordt door borden aange geven. IJMUIDEN. Aan de dinsdagmarkt werd in IJmuiden aangevoerd: 8 kisten kabeljauw; 15 kisten schelvis; 1 kisten varia; 1 kist wijting en 1 kist schol. Prijzen in guldens: per 40 kg kabel jauw één 121; kabeljauw drie 122; ka beljauw vier 120; kabeljauw vijf 90; schelvis twee 130; schelvis vier 112-106: wijting drie 96; schol vier 88; haai 74. Slechts één besomming n.l.: de VL 16 2.900. De heer Hoek had als zijn mening te kennen gegeven dat in een conflict situatie méér tot stand kan komen. De burgemeester trok dat sterk in twijfel, daarbij denkend aan de gevolgen van een conflict-situatie. gen van het noorden van Noord-Hol land. Een weg die voor de infrastructuur van dit gebied van grote betekenis moet worden geacht. Met name ook om de bedoelingen als vervat in de Tweede No ta Ruimtelijke Ordening waaruit met name het overloopbeleid naar voren springt waar te maken”. Dit zei het Tweede Kamer-lid H. A. de Boer (ARP) maandag bij de vaststel ling van de Begroting van Inkomsten en Uitgaven van het Rijkswegenfonds voor het dienstjaar 1974, tijdens de Openbare Commissievergadering Tweede Kamer. Het Anti Revolutionaire kamerlid merkte naar aanleiding van het feit dat er nu vier tracés op tafel liggen op: „Een voortdurend op tafel komen van nieuwe tracés doet de vraag rijzen of hier voldoende wordt gerekend met een duidelijke statenuitpsraak en of niet teveel wordt gesold met de bedoeling die aan de zo gewenste Rijksweg 16 ten grondslag ligt”. (Van een onzer verslaggevers) DRIEHUIS. Op de hoek van de Dr. Schaepmanlaan en de Driehuizerkerk- weg ontstond dinsdag een aanrijding tussen twee personenauto’s. Een 49-jari- ge Velsense automobilist, die in eerstge noemde laan reed zag niet, dat van rechts een personenauto naderde, be stuurd door een 53-jarige Velsenaar. De ze kon een aanrijding niet voorkomen en duwde de auto, welke hem vol gens de politie geen voorrang ver leende tegen de muur van een woning. De uit de dr. Schaepmanlaan komende auto werd geheel vernield. De bestuur der ging voor nader onderzoek naar het Zeewegziekenhuis. IJMUIDEN. Dinsdag arriveerden in IJmuiden: Regina, Rotterdam; Bothniaborg, Karlstad, Zaandam; Else Priva, Vargoen; Hermann Helene, Karlshamm; Alea, Klaipeda; Odin, Narvik, Swider Noord zee. IJmuiden; Worthing, Londen; Altair, Mantyluoto; Baltyskiy 42, Tallin; Pala- medes, Paramaribo; Germa Lady, Rot terdam. Ook Amstedam begint zijn stem er tegen te verheffen. Daarom dat er con tacten zijn gelegd tussen de drie IJ- mondgemeenten en de provinciale over heid, welke laatste gewezen is op de wenselijkheid de IJmondgemeenten bij de studie te betrekken. Op de desbetref fende brief is echter nimmer een ant woord binnengekomen. Komende tot de opmerkingen over hoog- en laagbouw, zei de wethouder, dat de gemeente vóór laagbouw is, maar eenvoudig niet buiten hoogbouw kan. Bouwen in drie woonlagen wilde hij De volgende kandidaten zijn geslaagd: Examen A: Yolanda Schipperijn. trom pet; Coen Wiegand, trompet; Jan Roo sendaal, trompet; Ton Jongeling, trompet; Freddie Heeremans, kornet; Ruud Smit, trompet; Oscar v.d. Nieuwendijk, alt- hoorn; Sjoerd Fennema. trompet; Rob Kouwenhoven, trombone; Marjolein Bontebal, klarinet; Willem Mak, klari net; Remy de Vries, klarinet, en Nel Zuiderduin. klarinet. U kunt mij noteren als abonnee en ik ontvang de krant dan de eerste 14 dagen GRATIS. 4 0 per maand, per kwitantie f 9.30 per kwartaal, per giro/bank f 27.-^ 1 Wethouder drs. M. Roessingh ging in op de door de heer I. Drukker aange- kondigde motie waarin de noodzaak van een onderzoek vóór 1 september naar de mogelijkheden van progressie in de rei nigingsrechten, wordt onderstreept. De raad vernam.dat B. en W bereid zijn dit onderzoek in te stellen. In de raad zal dan verder moeten worden geoordeeld. Ten aanzien van de doorstroming bij de basisscholen kon de wethouder mee delen, dat er wel doorstroming is. zij het bij sommige scholen minder dan bij andere .De scholen waar het minder is, staan inderdaad in sociaal zwakkere ge- meentedelen erkende de heer Roes singh, die over het subsidie van het bijbelonderricht en het onderricht zelf meedeelde, dat de ouders een briefie moeten invullen of hun kind al dan niet aan dat onderricht mag deelnemen. Hij had vijf scholen opgebeld gistermorgen en vernomen dat het deelnemen bijna honderd procent is. Kort daarop ontspon zich een korte discussie tussen de heer Kruisman als vraagsteller en de wethou der over „godsdienstonderwijs” en „bij belonderricht”. De CPN-fractievoorzitter vernam, dat beide woorden zijn gebruikt voor hetzelfde begrip. Het saneren van schoollokalen is een moeilijke zaak, zo zette de wethouder uiteen vooral omdat de gemeente geen zeggenschap heeft over de bijzonde re scholen. echter voortdurend. Voortpratend oyei/ het onderwijs uitte de wethouder zich als voorstander van de samenwerkings school. Het is hem niet bekend als Diefstal. Onbekenden hebben op het terrein van het PEN in Velsen- Noord een kostbare las-apparatuur ont vreemd. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Een winkelier in deze gemeente is het slachtoffer geworden van een oplichter, die zijn winkel bin nenkwam en een kinderwagen alsmede een box uitzocht. De kinderwagen moest op een bepaald adres worden afgeleverd, de box wilde de man meenemen om zijn vrouw te verrassen. Bij het ten uitvoer brengen van de bestelling moest de win kelier vaststellen, dat het opgegeven adres was gefingeerd Van de ongewen ste klant ontbreekt ieder spoor. Het jaarverslag van de secretaresse maakte melding van een goede samen werking met het Wit Gele kruis. Tevens bleek, dat een gezamenlijk gebouw in het afgelopen jaar nog niet van de grond kon komen, maar dat de beide verenigingen bezig zijn met het uitbrei den van de service. De agenda van deze bijeenkomst le verde voor het overige weinig moeilijk heden of problemen op. De jaarrekening over 1972 en de begroting voor 1973 werden zonder op/of aanmerkingen goedgekeurd. I ■- Examen B: Marcel Kremer, kornet; Paul Westerhout, trompet; Arno Duiven- stein, trompet; Anton van Kruistun, trompet; Simone Molenaar, klarinet; Jan Spijkerboer, klarinet; en Eric Bontebal, klarinet. Het gebruik van de vrij gekomen „fluor-gelden” voor subsidiëring van schoolmelk werd door wethouder Th. C. Witte onjuist geacht. Over de school melk is destijds door de raad een beslis sing genomen. De „fluor-gelden” kan men ergens anders voor benutten. Zon der daar verder op in te willen gaan, zei de heer Witte zich te kunnen voorstel len, dat dit geld gebruikt zou kunnen worden voor voorlichting over tandver- zorging en betere voeding. Deze wethouder van sociale zaken achtte het moeilijk te voorspellen, dat de social dienst in toenemende mate te maken zou krijgen met bijstandgevallen. Voor het laten blijven voortbestaan van de Volkskredietbank zijn diverse mogelijkheden aanwezig. Oncfèr meer wordt gedacht aan een partitiële inte gratie bij de Haarlemse Volkskredietbank. De vooruitzichten voor de huisvesting in deze gemeente werden door de heer Witte niet rooskleurig genoemd. Hij ging nader in op het eerder opgemerkte ten aanzien van de woningen van Hoogo vens. Het is onjuist, dat Hoogovens zelf mag toewijzen. Steeds wordt de advies- cómmissie daarbij ingeschakeld. Dat in cidenteel een woning van Hoogovens aan een voor dat bedrijf belangrijke 21- jarige wordt toegewezen vond de wethouder wel denkbaar. Overigens is de leeftijdsgrens oor Hoogovens van 24 jaar teruggebracht naar 21 jaar. Dit in verband met de werving van personeel zo vernam de raad. ■- ^4 Hij ging nader in op een aantal detail punten en merkte op de nota over De gemeente volgt deze zaak) openbaarheid van commissievergadering -van D-66_ppR gaarne tegemoet te zien Voor een meerjarenplanning is tijd no dig. ook al om bijvoorbeeld alles te weten over gewestvorming, fusie van gemeentelijke bedrijven en dergelijke. Eerst dan kunnen gedegen zaken ter tafel komen en kan de raad zich beter concentreren op hetgeen al dan niet gewenst is. NAAM: ADRES: WOONPLAATS; BIJ UW VAKMAN-SLIJTER 'N ZUIVER NATUUR- PRODUKT ÉCHTE GRAAN- GENEVER

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 5