FILMS Tardieu* lichte AGENDA Marilyn Tyler zingt Wozzedk U f f i Dingenen Kunst als cadeau Uit op de de feestdagen autoloze voor zondag De Waag Ritueel Centrum fi ■F STUDIO wijzer WITTE BIOSCOOP I* c 1 17 DONDERDAG 29 NOVEMBER 19 73 Première van nieuwe groep in Toneelschuur Cabaret in Muziek en toneel T entoonstellingen Haarloheim Bioscopen ■F x IN CINEMA PALACE een Overige films Ellen Röhrman en Ad Fernhout CHARLES BOOST ^25 CEES STRAUS EN eerder nog ma niet op Frans Spek, Marja Vis en Ton de Groot in een scène uit „Wij en de weetikette”dat geregisseerd is door Frans Icke. Fi, en MARILYN TYLER HENK SMIT 1 staat André de en Ad: Ellen en ik hebben alle bei het gevoel gemeen van on zinnigheid dat Tardieu aan zijn wordt hij veelvuldig door de Nederlandse Opera uitgenodigd om gastrollen te vervullen. HET CONCERT op de eerste zondagmiddag van de maand in de aula van Teylers Museum Israëls enkele Palace opstand een der VRIJDAGAVOND begint om 20 uur een zogenaamd „Heems- konsert” in de Nederlands her vormde kerk aan het Kerkplein in Heemskerk dat geheel ver zorgd wordt door Heemskerkse muziekliefhebbers. Er staat een gevarieerd licht klassiek pro gramma te wachten waarvoor 9 onzin eigen werk en is van huis teke naar en schilder. Aanvang 20 uur. Entree 2. „WAT SATIE is voor de muziek, dat is Tardieu voor het toneel. Hij is een van de weinige auteurs die onzin kunnen schrijven, ge ïntrigeerd als hij is door het absurdisme in het leven”. Aldus de acteur Ad Fernhout die na drie jaar spelen bij de Nieuwe Komedie dit seizoen besloot zelf een gezelschap(je) op te richten samen met de actrice Ellen Röhrman. Nadat de hele Van Dale was doorge nomen op zoek naar een goed klinkende naarn voor het tweetal, werd gekozen voor de naam van de schrijver van wie in de eerste produktie zes eenakters worden gespeeld: Theater Tardieu. De To neelschuur in het Bavogebouw in de Smedestraat heeft de eer de landelijke première te mogen brengen, gevolgd door een tweede voorstelling op vrijdagavond. Na 1961, het jaar waarin hij één van de prijswinaars was bij het Internationaal Vocalisten concours te Den Bosch, maakte hij snel carrière als concert- en operazanger. Henk Smit heeft opgetreden met dirigenten als Eugen Jochum, André Vander- noot, Eduard Flipse, Roberto Benzi, Bernard Haitink, Lam- berto Gardelli, Antal Dorati en Edo de Waart. Sinds vele jaren TOT Kerstdag Eijlders, Zandvoort schilderijen de Vries, Haarlem, keuze gemaakt uit van Anton Tweede Galerie in van en Ad: „Bij een groot gezelschap word je beperkt in je eigen creativiteit. Nu springen we rond als een kat in het wild. Je moet je „radar” enorm openzet- EEN VAN DE meest getalen teerde jazzmusici die dit land telt, Kees Haze voet, treedt vrij dagavond op in de Haarlemse Jazz Cub aan het Groot Heilig land 47 in Haarlem. Hazevoet, die zeer geavanceerde jazz speelt, is naast een begaafd pia nist ook een uitstekende bas klarinettist en bamboefluitist. Hij speelt samen met de Belgi sche violist en cellist Jean van den Plas en drummer Ralph de Jong. NA DE TWEE succesvolle voorstellin gen van cabaretier Marnix Kappers is aanstaande zaterdag (en op 8 december) opnieuw een getalenteerd cabaret te verwachten in theater Haarloheim. Uit Antwerpen komt namelijk het ensemble van Frank Dingenen met Jo de Backer aan c'e piano en Jan Wellens op gitaar. Dingenen werd tijdens het begin novem ber in Delft gehouden cabaretfestival Cameretten derde na de groep Sof-O- Klets en Triolering. Dingenen zelf kwam een punt tekort voor het behalen van de prijs voor theaterpersoonlijkheid. De ju ry vond hem onder meer boeien door zijn presentatie, muzikaliteit, dictie en noemde hem een ontwapenende persoon lijkheid. Waarom koos je eigen gezelschap? sloot hij zijn voorkeur voor Tardieu in daden om te zetten. Samen met Ellen toög hij naar Parijs voor contact met de schrijver. Op zoek naar zijn adres hoorde het tweetal slechts tegenstrijdige berichten over de auteur. Het ene insti tuut dacht dat Tardieu, die in 1903 geboren is, al sinds jaren dood was, een andere instelling waande hem nog in leven. De reis bleek achteraf over bodig, terug in Amsterdam wa ren er meer feiten en gegevens beschikbaar over de nog steeds levende auteur. onder meer zijn aangetrokken het Hervormd Kerkkoor, citer- ensemble Midore, de blokfluit- groep Young Recorders en een baroktrio, beide van de Volks- muziekschool Heemskerk, de organist Sj. van Tuinen, Roelof Rosendal die een Macedonische gajda bespeelt en de sporaan Grardy van Heumen-Vorrink. MET wordt in Haltestraat een van van 1 culeren. Direct na het begin van de voorstelling werden we nu door het publiek volslagen overdonderd. De teksten kregen zodoende een geheel andere in druk voor ons. Zowel tekst als de kostuums zorgden er voor dat de zaal binnen de kortste keren plat ging. Na de pauze hadden we het gevoel alsof we al 20 jaar met dit werk op het toneel stonden”. ZONDAGMIDDAG komt het Proeftheater uit Amsterdam weer met een nieuwe voorstel ling voor de jeugd: „Wij en de weetikette”. Wijter, Bojo en Florrientje komen een graaf tegen die in een raar kasteel woont. Daar gebeuren gekke dingen die worden opgelost met het weetikette-boek, waarin staat wat je wel en niet mag doen. Zondagmiddag dus om half drie. groot aantal kunste- zoals Leo Gestel, Salva- Jan Age Ans Zee. van 11-17 uur. Op zondag van 14-18 uur, op maandag gesloten, als mede op beide kerstdagen. De expositie duurt tot en met 1 januari 1974. TER GELEGENHEID van de komende feestdagen wordt in het SBKeldertje, Gedempte Gracht 121 in Haarlem een verkoop expositie gehouden van werk van zes kunstenaars, waarop onder meer poppen en keramiek is te zien. De collec tie, die 1 december open gaat, is van dinsdag tot en met vrij dag geopend van 13-17 uur, op zaterdag van 11-17 uur en bo vendien op de donderdagavond. UUpZ „VVCtb JC ÓCgl uai UCU Jt Gerard Cox en Frans Halsema (beh dec.). Shaffy Theater (Keizersgracht): Donderdag 29 dec", en vrijdag 30 dcc. 20.30 uur: Shaffy- zaal: Follies '74; zuilenzaal: De Ketelshow. Konsertzaal „Baal”, do. 23 uur: Café Dixie. Vrijdag 24 uur: Shaffyzaal: Jango Nola, zuilenzaal try-out Marnix Kappers Pn Han- neke Holzhaus. Zat. 1 dec. 14.30 uur: Kon sertzaal:* Friends Chlldres. Shaffyzaal, 20.30 uur: Friends Roadshow met Follies ’74. Konsertzaal 20.30 uur: Toneelgroep Baal met „Baal” van Brechf. Shaffyzaal 24 uur: Jango the Clown. Zuilenzaal 24 uur: Marnix Kappers en Hanneke Hóxzhaus. Zondag 2 dec. konsertzaal 12 uur: Studio Laren. Dinsdag 4 dec konsertzaal 20.30 uur: Baal met „Baal” van Brecht. Woensdag 5 dec. konsertzaal 14.30 uur: poppentheater Jan de Noord, Berta en de Oelewappers. 20.30 uur Baal mPt „Baal” van Brecht. Café 22 uur: Boy Edgar Sound. DE ENGELSE zanger en gi tarist Pierce Hayman speelt za terdag in folktaveerne De Waag. Hayman, een oude be kende voor de regelmatige Waag-ganger, speelt op een 12- snarige gitaar. Hij schrijft zijn Rijksmuseum (Stadhouderskade): T.e.m. 2 dec. in het Rijksprentenkabinet „Italiaanse tekeningen ujt de 17e eeuw”. T.e.m. 9 dec. tentoonstelling „Dag Sinterklaasje”. Gen- pend dagelijks 1017 uur. zon- en feestda gen 13-17 uur. Stedelijk Museum (Paulus Pottepstr.): T.e.m 2 dec. lithografieën van ames Rosenquist en EEN KEUZE uit fragmenten uit de opera Wozzeck van Al ban Berg vormt het belangrijk ste deel van het tweede concert in de C-serie die het Noordhol- landse Philharmonisch Orkest vrijdagavond in het Concertge bouw geeft. Voor deze frag menten zijn de bekende so praan Marilyn Tyler en de ba riton Henk Smit aangetrokken- DE HAARLEMSE organist Bernard Bartelink is de solist tijdens een concert van middel eeuwse, renaissancistische en barokmuziek, geschreven door Franse componisten in de Waalse Kerk, Oude Zijds Voor burgwal 159 in Amsterdam. Het concert wordt aanstaande vrij dagavond om 20.15 uur gegeven met medewerking van het Ne derlandse Kamerkoor onder leiding van Hans van den Hombergh. De entree bedraagt 5, studenten, houders van CJP en 65-plussers f 2,50. FILMS WAARIN dieren, meestal van schrikaanjagende aard, de macht over de wereld overnemen, vormt op het ogen blik een geliefd soort horror-films, waarbij het goed griezelen is. Met de Apenplaneten-serie is het begonnen, daarna hebben muizen en insecten een dominerende plaats op onze aarde inge nomen en er zullen ongetwijfeld andere diersoorten, kikkers, spinnen of hagedis sen bijv., komen die ons zullen terrorise ren. In „Ben” zijn het de ratten die een stad met vernietiging bedreigen, nadat in een voorafgaande aflevering van deze serie Willard, een zonderlinge jongen in zijn vrije tijd ratten dresseerde om via hun aanvoerder Ben wraak op zijn oom te nemen. De film eindigde toen slecht voor Willard die in de meest letterlijke zin slachtoffer werd van de geesten die hij opriep. In „Ben” komt Willard’s dag boek aan het licht, waarin aantekenin gen voorkomen over zijn dressuur van tientallen ratten en over de leidersgave waarover Ben blijkt te beschikken. Die aantekeningen bewijzen dat er e'rgens ondergronds zich een leger van die getrainde knaagdieren bevindt die blindelings de orders van Ben opvolgen. De politie gaat zich in het geheim met de zaak bezighouden, maar intussen is een nieuw jongetje, het hartpatiënt je Danny, in contact met Ben gekomen en heeft al vriendschap met het dier geslo ten, zodat de indringers op steun van buitenaf kunnen rekenen. Het wordt uit eindelijk een gruwelijk gevecht tussen de „wrede” mensen en de „onbegrepen” ratten. Er wordt met vlammenwerpers opgetreden, maar Ben weet zwaar ge wond bij zijn vriendje binnen te sluipen, zodat er nog wel een vervolg in zit. ten om je produktie in leven te houden. Daar word je alert van. Het is een intensere vorm van leven en van onafhanke lijkheid die in alles door werkt”. Die onafhankelijkheid komt ook tot uitdrukking in het feit dat Fernhout absoluut geen subsidie wil hebben, al heeft hij wel een voorstel daartoe ge kregen. „Zonder subsidie kun nen we een volkomen onafhan kelijkheid doorvoeren. Dat is het allerbelangrijkste van deze voorstelling, dat we geen artis tieke verantwoording hoeven af te leggen”. Henk Smit ontving zijn op leiding aan de conservatória van Toronto en Amsterdam. Vervolgens studeeerde hij bij Hermann Schey (concert) Jess Walters (opera). speeld. Maar men krijgt dan ook een zeer compact stukje toneel te zien, waarover na te praten valt. Onder regie Christiaan Nortier uitstekend gespeeld. De Franse toneelschrijver Tardieu is vrijwel onbekend in ons land. Fernhout werd op de Parijzenaar attent gemaakt door Ramses Shaffy en toen hij na interne moeilijkheden bij de Nieuwe Komedie, vertrok, be- vermeldt dit keer werken van componisten als Fontana, Fre- scobaldi, Antonio Scarlatti, Bassani, Farnaby, Purcell en Handel. De uitvoerenden zin het vioolduo Bouw Lemkes en Jeanne de Vos, Nellie Duin, gamba, Anton de Beer, clave- cimbel, en de sopraan Judith van Rijn die de alt Marianne Dieleman vervangt. De toegang tot het concert dat om 15 uur begint, bedraagt 0,50. DE DERDE uitvoering in de serie orgelconcerten in de St. Bavo aan de Herenweg 88 in Heemstede zal zaterdagavond, aanvang 20.30 uur worden ver zorgd door de Haarlemse orga nist Klaas Bolt. Hij zal compo sities spelen van Walther, Ba- bou en Boëly- De toegang is vrij, wel wordt na het concert een vrijwillige bijdrage ge vraagd, onder meer voor het restauratiefonds van het orgel. De kerk is verwarmd. van wordt er TONEELGROEP Centrum speelt dit weekeinde weer in de eigen schouwburg aan het Wil- sonsplein. Donderdag en vrijdag speelt men „Mussert” van Adri- aan Venema en Peter Oosthoek, een schitterend uitgevoerde show met vele liedjes en vol anecdotes van een belachelijk mannetje, dat een gevaarlijke rol speelde in de recente vader landse geschiedenis. Zaterdagavond speelt Cen trum een ander Nederlands stuk: „Sterf de moord” van J. Bernlef. Een dikwijls beklem mende voorstelling over vier mannen, een lamme, een blin de, een dove en een doofstom me, die elkaar letterlijk en fi guurlijk laten dood vallen. De rollen worden gespeeld «door Ad van Kampen, Elias van Zanden. Polio Hamburger en Rutger Weemhof. Het is een kort stuk dat zonder pauze wordt ge- een jongere broer, die in zijn jeugd door een ongeluk om het leven is gekomen. Zijn geheugen blijkt hij te zijn kwijt geraakt omdat hij toevalligerwijs getuige is van de dood van de echte dr. Edwar- des. Deze komt op nagenoeg dezelfde ongelukkige manier om het leven als zijn broertje vele jaren daarvoor. Vanaf dat moment voelt hij zich ook verant woordelijk voor de dood van de dokter. In werkelijkheid blijkt de dood van dr. Edwardes echter een vooropgezet plan te zijn geweest van de oude kliniek- directeur dr. Murchison, die zijn baan nog niet wilde afstaan. Wanneer deze feiten aan het licht komen pleegt de werkelijke dader tenslotte zelfmoord. Chinese Chinese Chinese zwaardvechters” In de nachtvoorstellin- gen „keep on rockin’ en in de kinder- matinees „Old Shatterhand”. In Frans Hals een Duits filmpje over „afwijkin gen” onder de titel „Sex zonder namen”; in de nachtvoorstellingen „Barquero”. Lido prolongeert „Naakt over de schutting”, Luxor doet dat met „MASH” en Roxy met „The getaway”. In Roxy in de nachtvoorstellingen „Meisjes die graag naar bed willen”. In Studio gaat voor de jeugd „Sjors, Sjimmie en dé Reuzen”. Zondagochtend in deze bios- cloop een snoepje voor romantische zie len: „Sissie, keizerin en moeder”, met Romi Schneider en Karl Heinz Böhm. IN CEINEMA knokfilm „De HET SCHAFTTIJDtheater speelt dinsdag en donderdag middag om half een in de To neelschuur weer „Het ritueel” van Peter Hoefnagels. Een stuk waarin het gevangeniswezen op de korrel wordt genomen. Kar la Wiltschut en Martin Schüller spelen er in mee. DE AUTOVRIJE zondag brengt een heel ander uitgaans- patroon te weeg. Opeens vinden velen het heerlijk uit te gaan; er met de kinderen een speciaal dagje van te maken. Op de fiets of met de bus weg. Een feest. Afgelopen zondag was het koffieconcert door het-Re- sistentieorkest zeer druk be zocht. Aanstaande zondagmid dag is er een echte matinee in de stadsschouwburg van Haar lem, waar je met de kinderen naar toe kunt. Het Internatio nale Folkloristisch Danstheater uit Amsterdam geeft er dan een voorstelling. Een program- van allerlei dansen overal vandaan, die met een onstuimig plezier worden gebracht. NA WAT EXPERIMENTELE films zoekt De Witte Bioscoop deze week zijn kracht weer eens in een ouderwetse thriller uit de tijd dat Hollywood nog voor ongecompliceerd bioscoopamuse- ment zorgde. De film heet „Spellbound”, dateert uit ’45 en is gemaakt door de grote Alfred Hitchcock. Constance (Ingrid Bergman) is werk zaam in een psychiatrische kliniek, waarvan dr. Murchison het hoofd is. De film begint met de komst van een nieu we directeur in de persoon van dr. Ed wardes (Gregory Peck). Constance wordt verliefd op hem maar wanneer zij hem beter leert kennen ontdekt zij dat hij zich alleen maar uitgeeft voor dr. Ed wardes. In werkelijkheid is hij een man die lijdt aan geheugenverlies.^ Als Con stance hem min of meer ontmaskert ont vlucht de pseudo-dokter de kliniek om dat hij meent zelf de echte dokter ver moord te hebben. Constance gaat achter hem aan en weet hem voor de inmiddels gealarmeerde politie te verbergen bij haar oude professor. Deze probeert dan door psycho-analyse de dromen van de man te doorgronden en de oorzaak van zijn schuldcomplex te vinden. Hij ontdekt dat de man zich altijd schuldig heeft gevoeld aan de dood van 77 collectie i Johfra plastieken van Nel Klaassen geëxposeerd..De tentoonstelling wordt zaterdag om 17 uur geo pend door onze kunstredacteur Hein Steehouwer. Galerie Eijl ders is dagelijks, behalve op maandag, geopend tussen 13-17. SCHILDERIJEN van Doris Groeneveld en zeefdrukken van Hans Landsaat worden van 30 november tot en met 31 decem ber tentoongesteld in het noordelijk Koetshuis van Beec- kestijn aan de oude Rijks- straatweg tussen Velsen en Santpoort. De expositie,, die vrijdagavond om 20-30 uur wordt geopend, is dagelijks te bezichtigen. echter maandag. BOEKHANDEL H. Jacobijnestraat 7 in heeft een het gehele oeuvre Pieck, zoals reistekeningen, schilderijen, proefdrukken, ex- libri en boekillustraties. De ex positie, die tot 20 december da gelijks tijdens winkeluren is te bezichtigen, hangt samen met het verschijnen van het boek Anton Pieck, zijn leven-zijn werk”, dat half december voor het eerst officieel zal worden geïntroduceerd in het gemeen tehuis van Bloemendaal. TEXTIELE VORMEN van Corrie Wortel zijn van 1 de cember tot en met 6 januari te zien in de Hallen, dependance van het Frans Halsmuseum op de Grote Markt. De expositie, die gedurende het komende weekeinde gratis toegankelijk is, is iedere' dag geopend van 10-17 uur. Op zon» en feestda gen tussen 13-17 uur, op Nieuwjaarsdag gesloten. IN DE EERSTKOMENDE „doeken” van FiP Werkman. Geopend maandag t.e.m. vrijdag 9.30—17.30 uur en 19822.30 uur, zaterdag 9.3017 uur, zondag 13—17 uur. Museum Fodor (Keizersgracht): T.e.m. 16 dec. beelden van André Schallpr. Geopend dage lijks 9.30 uur, zondag 13—17 uur. Wat trekt Fernhout aan in Tardieu? maanden wordt in het Prenten kabinet van het Frans Halsmu seum een tentoonstelling ge houden van tekeningen en gra fiek van de impressionist Isaac Israëls. Het betreft hier een keuze uit eigen bezit van het museum die nog niet getoond is. De collectie wordt Het NPO, dat onder leiding van zijn vaste dirigent Vandernoot, opent de avond met de Symfonie 97 van Haydn, waarna Sechs Stücke für grosses Orchester van An ton Webern wordt uitgevoerd. Na de pauze wordt Berg uitge voerd. van aangevuld met werken van andere Nederland se impressionisten zoals Breit ner, Gabriëls en Weissenbruch naast litho’s van Daumier, Tou louse Lautrec, Jongkind en an deren. Tenslotte is er in het Prentenkabinet een beperkte selectie te zien van bladen uit het album van het Haarlemse Teekencollegie Kunst Zij Ons Doel (KZOD) rond 1850. be staande uit romantische aqua rellen van onder andere Van Qs. Savrij, Schotel en Abel. ZATERDAGMIDDAG om 16 uur gaat in galerie Mare, Wol straat 18 in Haarlem een win- tertoonstelling open met werk van een naars dor Dali, Harrie Kuyten, Wiegers, Pieter Defesche, Klink, Mare en Nic Jonk, Wortel en Jan van der Galerie Mare is geopend IN DE TONEELSCHUUR speelt Centrum weer „De gast”, het nieuwste stuk van Gerard Lemmens. Ook dit is een kort brokje toneel over twee keurige mensen die zogenaamd vriende lijk voor negers zijn, maar in tussen niet minder racistisch uit de hoek komen als er een neger aan de deur komt om mee te eten op Tweede Kerst dag. Ingeborg Elzevier en Lou Steenbergen spelen het echt paar, Ernst Zwaan de gast en Karin Haage is even te zien als een supertuttige voorzitster van een liefdadigheidscomité. De re gie had Jacques Commandeur. Concertgebouw (Van Baerlestp.): Donderdag 29 november, gr. zaal 20.15 uur: Abonne mentsconcert. Vrijdag 30 nov. gr. zaal 20.15 uur: Amsterdams Philharmonisch Orkest m.m.v. Toonkunstkoor o.l.v. Anton Kersjes, m.m.v. Michele Campanella, piano. Werken van Handel e.a. Zaterdag 1 dec. gr zaal 15 uur: Matinee op de vpi.jp zaterdag. Tsje chisch Philharmonisch Orkpst o.l.v. Zderi- jek osier. Werken van Smefana, gr. zaal 20.15 uur: Amsterdams Philharmonisch Or kest m.m.v. Toonkunstkoor o.l.v. Anton Kersjes, m.m.v. Michele Campanella, piano, kl. zaal 21 uur Fiesta Gietana. Zondag 2 dec gr. zaal 14.15 uur: Abonnementscon cert; kl. zaal 21 uur: Fiesta Gjtana. Maan dag 3 en dinsdag 4 december, kl. zaal 21 uup: Fiesta Gitana. Stadsschouwburg (Leidseplein): Donderdag 29 nov. 20.15 uur: Ned. Dans Theater. Vrijdag 30 nov. 20.15 uur: Ned. Operastichting: „Pelléas et Mélisande”. Zaterdag 1 dpc. 20.15 uur. Publieksthpater: Koning Lear. Zondag 2 dec. 13.00 uur Ned. Operastich ting: „Pelléas et Mélisande’’. 20.15 uur: Publiekstheater: „Droom van een Midzo- mernacht’’ van Shakespeare Maandag 3 dec. 20.15 uur: Ned- Operast. „Pelléas et Mélisande”. Dinsdag 4 dec. 20.15 uup: To neelgroep Globe: Een vleug van Honing. Woensdag 5 dec. gesloten. Carré (Amstel): T.e.m. 3 februari, dagelijks (bph. maandags) 20.15 uur: „Wat een pla- neêt”, muzikale komedie van Annie M. G. Schmidt. Nieuwp de la Mar Theater (Marnixstr.)t.e. 30 novdagelijks 20.15 uur: Paul van Vliet met' zijn one-mans-how „Noord-West” T.e.m. 16 dec. dagelijks (beh. maandag en 5 dec.) 20.15 uur: Toneelgraad Rotterdam: „Steel wat minder 7e gebod” van Dario FO. Theater De Brakke Grond (Nes): t.m. za terdag 1 dec. 20.15 uur- ThP Family 3. Maandag 3 t.m. 7aterdag 8 dec. 20.15 uur: The Family KleinP Bpllevue (Leidsekade): Dagelijks 20.30 uur: „Wat je zegt dat ben je zplf”, met Gerard Cox en Frans Halsema (beh woe. 5 stukken meegeeft. Dat gevoel voor het onzinnige is eigenlijk erg onhollands. Wij zijn Noor delijker, meer atmosferisch, we willen alles langer maken. Dat is met het werk van Tardieu absoluut niet het geval, hij iS erg Latijns. Tardieu laat je ra zendsnel denken. Inhoudelijk is het erg licht, lichter dan een zeepbel. Je moet het zo spelen dat het al verdwenen js als je er naar kijkt”. Fernhout wijst op de over eenkomst tussen Tardieu en de al eerder genoemde Franse componist Eric Satie. „Tardieu heeft een heel sterke binding met de muziek. Soms schrijft hij de intrige via een muziek compositie. Ook de zes eenak ters die wij gaan opvoeren zijn erg muzikaal geschreven, met een briljant taalgebruik. Het is theater om je vingers bij af te likken”. Theater Tardieu heeft het muzikale element trouwens nog versterkt in de voorstelling door de toepassing van geluids effecten en door het feit dat de eenakters onderling zijn verbonden door muziek. Vorige week heeft theater Tardieu een try-out gegeven in de Toneelschuur. „We hadden vijf maanden achtereen gerepe teerd zonder de mogelijke reac ties van het publiek in te cal- voor een Alhambra (Weteringschans): Dustin Hoffman in „The Graduate", toeg. 18j. Dag. 14. 19 en 21.30uur. zo 13.30, 16, 19 en 21.3» uur. Alhambra II (Weteringschans): Mia Farrow in „Rosemary’s baby” toeg. 18 j. Dag. 14.30. 19.15 zo.13.45, 16.15, 19.15 en 21.45 uur. Bellevue Cinerama (Marnixstr.): „Gevecht om de apenplaneet”, toeg. 14 j. Dag. 14.15, 19.30 en 22 uur, zo. 13.30, 16, 19 30 en 22 uur. Calypso (Marnixstr.): Jean Yonne in „De cobra” toeg. 18 j. Dag 13.45, 16. 19.30 en 21.45 uur Ceintuur (Ceintuurbaan): George C. Scott in „ThP new centurions”, toeg. 14 j. Dag 13 (beh. za. zo. wo. midd.) 19.15 en 21.30 uur Cineac (Damrak): Monica Teuber in „Een nnn en drie bastaards”, toeg. 18 j. Dag. 9 30, 11.30, 13.30, 15.30. 17.30. 19.30 en 21.30 uur, zo. 13.30 uur enz. Cineac (Reg. Breestr.): Elke ochtend en mid dag 9.30, 11.30, 13.30, 15.30, Zo. 11.30 uur Pnz. Walt Disney’s „Nanu, zoon van de jungle”, toeg a.l. Dagelijks 17.30, 19.30 en 21.30 uur „Kamermeisjes voor mr. P”, foeg. 18 j. City (Leidseplein)Rijk de Gooyer in „Naakt over de schutting”, toeg. 14 j. Dag. 14.15, 19 en 21.30 uur, zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur Corso (Kalverstr.)Peter StPiner ln „Vrolijke ontucht in Tirol”, toeg. 18 .Dag. 13.30, 15.45, 19 en 21.30 uur Du Midi (Apnllolaan)Omar Shariff in „Dr. Zjjvago”,toeg. 14 j. Dag 14 en 20 uur. wo. 14 en 19 uur. Flora (Amstelstr). „Countess Dracula”, toeg. 18 j. Dag. 14.30. 19.30 en 21.45 uur, zo. 13.30, 15.45, 19.30 en 21.45 uur Kriterion (Roetersstr.Jan Decleir in „Rolan- de mPt dP lok", toeg. 18 j. Dag. 14.45, 19.15 en 21.45 uur, 7o 13.15, 15.45, 19.15 en 21.45 uur, vr. za. nacht 00.15 uur. Leidseplein Theater (Leidseplein): James Co burn ln „Pat Garrett and Billy the kid”, toeg. 18 j. Dag. 14.45, 19.30 en 22 uur, zo. 13.30, 16, 19.30 en 22 uur. Luxor (Nleuwendijk): „De bloeddorstige rui ters van LP1 Fu”, toeg. 18 j. Dag. 13.30 (beh. zo. en Wn. midd) 15 30, 19.15 EN 21.30 uur. Nöggerath (Reg. Breestr-): „Sexpoezen”, toeg. 18 j. Dag. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Parisien (Neuwendljk): Justine”, toeg. 18 j. Dag. 11.30, 13..30. 15.30. 19.30 Pn 21.30 uur,, zo 13.30 uur enz. RembrandsplPin Theater: Chales Bronson in „The stone killer”, toeg 18 j. Dag. 14.15, 19.15 en 21.45 uur, zo. 13.30. 16. 19.15 en 21.45 uur. Rialto (Ceintuurbaan): Elke avond 19 en 21.30 uur, ma. di. midd. 14 uur Byron Mabe in „De doberman bende”, toeg. 14 j. za. wo. midd. 14 uur zn. midd. 13 en 15.15 uur „SlOrs Sjimmie ln 't land der reuzen”, toeg. a.l Rivoli (bovPn Rialto): „Het imperium van een playboy”, toeg. 18 j. Dag. 19.30 en 22 uur, za. ma. di. zo. 14.30 zo. 13.30 en 16 uur enz. Roxy (Kalverstr.): Steve McQueen in „The Getaway”, toeg. 18 j. Dag. 13.30, 16. 19 en 21.30 uur. Royal (Nieuwendijk): „Marpo Polo”, teg 14* j. Dag. 13.30, 15.45, 19 Pn 21.30 uur studio B (Boven Kriterion): Marlon Brando in „The Chase”, toeg. 18 j. Dag. 14.15. 19.30 en 22 uur, zn. 13.30, 16 19 en 21.30 uur The Movies (Haarlemmerdijk): Jane Fonda in „Barbarella”. tneg. 14 j. Dag. 19.45 en 22 uur Tuschinski 1 (Reg. Breestr): Dean Martin in „Showdown", toeg. 14 j.Dag. 1415. 19 en 21.30 uur, 7a. en zo. 13.30, 15.45. 19 en 21.30 uur. Tuschinski 11 (Reg. Breestr): „JPsus Christ Superstar", toeg. a.l. Dag. 14.30, 19.15 en 21.45 uur, za. en zo. 13.45. 16. 1915 en 21.45 uur. De Uitkijk (Prinsengracht): Liza Minelli ln „Cabaret", toeg. 18 j. Dag. 14, 19 en 21,30 uur, zo. 13.15, 15.45, 19 en 21.30 uur. x I - - W n JSSF' Jh

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 17