Raadsman van Goudsmit Hoff vol vertrouwen: LAAT DE KNVB MAAR KOMEN MET EEN DAGVAARDIGING Juventus met 1-0 verslagen sport Cambuur wil Geen grote verschillen in UEFA-cuptoernooi Ove Kindvall Independiente haalt eindelijk wereldcup Braziliaan Gerson is uitgeschakeld 3 Kohn blijft zeker nog drie seizoenen BEATTIE: „AANVALLEND IS TWENTE NIET GEWELDIG” il I 1 I I i 24 Goedgekeurd door de NVSH Vraag er om bij uw winkelier I* DONDERDAG NOVEMBER 1973 2 9 Voor nadere informatie: NVSH, Prinses Beatrixtaan 11, Den Haag, Tel. (070) 832900. er] - KL ►MM (Van onze sportredactie) de Kohn niet gerust op de return (Van onze speciale verslaggever) ADVERTENTIE Trevor Whymark schiet, gehinderd door De Vries, de bal in het door Schrijvers verlaten doel. (Van onze speciale verslaggever) zal Setubal weerstond Leeds United met tien spelers ADVERTENTIE CONCEP CONDOOMS Flesseman die de juridische belangen behartigt van de behangselfabriek, op de woorden van mr. Tripels (bestuur betaald voetbal) dat de bond Goud- smit-Hoff zal dagvaarden. te was De Nederlandse equipe op het indoor concours in Zuid Laren wordt aange voerd door Johan Heins en Jan Maat huis. Hajduk Split heeft woensdag in Bel grado door een 2-1 overwinning op Rode Ster de Joegoslavische voetbalbeker ver overd. Begin augustus heeft de raadsman de KNVB laten weten dat zijn cliënt niet akkoord ging met de sponsor- voorstellen van de bond en afzag van Voor zover mij bekend heeft Goud- smit-Hoff, dat samen met de SRV zou optreden als sponsor van het Neder lands elftal, dan ook anderhalve ton niet betaald. Maar nogmaals, er is ook nooit een contract geweest. Ik dacht niet dat mijn cliënt ontevreden de helft zorgde eerst Brei voor de ge lijkmaker, waarna de kort daarvoor in gevallen Moldt een inzet van Herzog in ROME. Independiente heeft woensdag in Rome met 10 gewonnen van het Italiaanse Juventus in de strijd om de wereldbeker, het officieuse wereldkampioen schap voetbal voor clubs. Juventus nam de plaats in van Ajax dat niet bereid was gevonden weer om deze beker te spelen. Driemaal is Independiente met een neder laag teruggekeerd uit de strijd om de wereldbeker. In 1964 werden de Argentijnen verslagen door Internazionale (01, 20, 10 na verlenging), in 1965 toonden de Milanezen zich opnieuw de sterksten (30, 00) en vorig seizoen werden de Ar gentijnen teruggewezen door Ajax (11, 30). In 1973 gelukte het Independiente bij de vierde keer eindelijk het begeerde kleinood te veroveren door de plaatsver vanger van Europa cup-winnaar Ajax, het Italiaanse Juventus met 10 te ver slaan. Vijf-en-twintigduizend toeschouwers die het koude weer hadden getrotseerd om deze ontmoeting bij te wonen, zagen in de 80e minuut de gouden treffer komen van de schoen van Bocchini. Juventus had in de 47e minuut een schitterende kans op de zege laten liggen toen Cuccereddu een strafschop hoog over schoot. De over winning kwam de Argentijnen wel toe in deze zeer matig gespeelde ontmoeting. De wereldbeker gaat weer terug naar Zuidamerika. Voor de laatste maal werd hij door een Zuidamerikaanse club gewonnen in 1971. Nacional Montevideo versloeg toen het Griekse Panathinaikos, dat in dat jaar Ajax verving. i Ook de onderhandelingen met de spe lers, van wie de contracten aan het einde van dit seizoen aflopen, verkeren in een vergevorderd stadium. Het ligt in de bedoeling van de directie om Piet Schrijvers en Theo Pahlplatz, mede op eigen verzoek, een vijfjarig contract aan te bieden. Cees van lerssel, voor wie PSV-trainer Kees Rijvers nog immer grote belangstelling heeft, zal vermoede lijk een driejarig contract tekenen. Iets anders liggen de zaken ten aanzien van Willem de Vries (31) en Kick van der Vall (27), met wie de contracten voor ten hoogste één seizoen zullen worden verlengd. XY SSik V w AMSTERDAM. „De kern van de zaak is dat er tussen de KNVB en Goudsmit-Hoff nooit wilsovereen stemming is geweest. Er is dus geen sprake van dat de voetbalbond nako ming van een contract zou kunnen afdwingen”. Dat is de reactie van mr Lokomotive Leipzig verloor op onge lukkige wijze met 1-2 bij Fortuna Düsseldorf. De Oostduitsers hadden bij de rust nog een voorsprong. In de twee- verdere onderhandelingen. Mr. Fles seman: „Er is steeds geprobeerd één contract te sluiten, alleen de betaling zou in twee gedeelten geschieden. genomen. Dat is modern voetbal waar ik respect voor heb”. Robson waardeert Twente, maar zal nog aan het werk moeten om zijn spelers meer van de kwaliteit van de Nederlandse ploeg te overtuigen. Beattie bijvoorbeeld, de gol den boy van Ipswich, zag weinig moei lijkheden in het verschiet. „Twente heeft leuk gespeeld, inderdaad. Ei' zijn goede voetballers bij, maar aanvallend zijn ze niet geweldig. Ik geloof niet dat zij ook maar enigszins anders zullen kunnen spelen in hun thuiswedstrijd dan zij vanavond hebben gedaan’. Maar pas tien minuten vo, de afloop moest FC Twente uiteindeliik buigen voor het pressie-voetbal dat Ipswich, inmiddels versterkt met de komst van de puur aanvallend ingestelde Gates (voor Hamilton) en Collard (voor Vil joen), in het laatste kwartier ontwikkel de. Een onnodige treffer, waar indirect een fout van Schwemmle aan vooraf ging. Via Johnson en Morris kwam de bal bij Woods, die keihard op de paal richtte. De geblesseerde De Vries aarzel de met wegwerken en vanuit de re bound bracht Trevor Whymark Ipswich Town alsnog de winst. Ondanks alle bange voorgevoelens een toch nog onno dige nederlaag, maar wel een nederlaag met perspectief voor de return over veertien dagen in Enschede. „Wat je ook zegt over de uitslag”, vertelde Spitz Kohn na afloop, „je mag nooit vergeten dat wij in Ipswich tegen een werkelijke topploeg hebben ge speeld. Zij hebben Real Madrid uitge schakeld, Lazio verslagen. Dat is toch niet mis. Wij hadden een kleine neder laag ingecalculeerd. Ik vind dus dat er enige tevredenheid mag bestaan bij ons. Het was bijvoorbeeld jammer dat wij van tijd tot tijd niet brutaal genoeg zijn geweest. Maar ik meen ook dat wij de problemen van de wedstrijd goed heb ben opgelost. Taktisch is er sterk ge speeld”. Kohn haalde nadrukkelijk aan dat er geen plaats is voor optimisme. „Bij een kleine nederlaag is 0-1 natuurlijk de meest ongunstige score met doelpunten die dubbel tellen. Real Madrid is hier eigen doel werkte. Vfb Stuttgart, dat dinsdag reeds met 0-2 bij Dynamo Kiev verloor, en Ruch Chorzow, dat met de zelfde cijfers bij Honved Boedapest ten onder ging, staan er het minst rooskleu rig voor. Vitoria Setubal heeft in de sneeuwpiste van Leeds United meer dan de helft van het duel met tien man gespeeld. Vincente werd namelijk in de 40e minuut uit het veld gestuurd na een zware overtreding tegen Yorath. Nadat Cherry Leeds eindelijk in de 70e minuut de leiding gaf, miste Lorimer vijf minu ten later een strafschop. LEEUWARDEN (ANP). De eerste divisieclub SC Cambuur wil in de ko mende transferperiode proberen de Zweedse international en oud-Feyen- oorder Ove Kindvall aan te trekken. Kindvall speelt momenteel bij Norrkö- ping. Trainer Leo Beenhakker van SC Cambuur woonde dinsdagavond in Gel senkirchen de wedstrijd Zweden-Oosten- rijk bij. Voorts heeft SC Cambuur zijn zinnen gezet op twee niet met naam genoemde in België spelende Nederlan ders. Jan Hordijk heeft de derde ronde van hef toernooi om de Australische tennistitel op verharde banen bereikt. met dezelfde cijfers vandaan gekomen en haalde het thuis niet. Dat is een duidelijke waarschuwing voor ons die wij zeker niet zullen vergeten”. Bobby Robson, de manager van Ips wich uitte zijn bewondering voor FC Twente. „Een ploeg die zeker beter is dan Real Madrid of Lazio. Het is zonder meer een uitstekend elftal. Notten eh Pahlplatz bleken vooral ha de rust ge weldige voetballers. Twente speelt als een compleet elftal, constructief, en weet geregeld een vrije man te vinden en zelfs in de verdediging wordt risico «K* door de vernedering die het puur defen sief ingestelde Lazio Roma anderhalve maand geleden op Portman Road moest ondergaan, weigerde hardnekkig zich in het eigen strafschopgebied in te graven. Zonder daarbij de regels der voorzichtig heid al te zeer te veronachtza men, liet de geïnspireerde Twentse equi pe zich vrijwel nimmer op de eigen helft terugdringen. Via sterk Vertragend voetbal op het middenveld probeerden de overal aanwezige Pahlplatz, gister avond terecht de schrik van manager Bobby Robson, Notten en Van der Vall via razendsnel uitgevoerde counters de snelheid van Schwemmle en de agressi viteit van Zuidema uit te buiten. Want tot vermoedelijk diepe verbijstering van Robson probeerde FC Twente zoveel mogelijk het initiatief naar zichzelf toe te trekken om op die manier het vooral aanvallend zo gevreesde Ipsw :n aan randen te leggen. Met uitzondering van die hoogst turbulente en voor FC Twen te bijna fatale ofeningsminuten, s’a?gde de ploeg daarin glansrijk. Ook de wetenschap dat deze door trai ner Spitz Kohn zo gevreesde Engelse tegenstander woensdagavond niet kon beschikken over doelman Best, centrale verdediger Harper, de geschorste Allan Hunter en linkerspits Lambert, mag niet fnuikend zijn. Gemakkelijk zal de Twente-equipe het in Enschede echter zeker niet krijgën. De bewijzen daarvoor werden gisteravond op de keiharde en bovendien besneeuwde grasmat van Portman Road weliswaar slechts in be scheiden mate aangedragen, maar vooral aanvallend moet Ipswich Town tot aan zienlijk gevaarlijker daden in staat wor den geacht dan de zwaar gehavende formatie van manager Bobby Robson nu in het grimmig koude Ipswich demon streerde Ipswich-manager Robson: „Toch was FC Twente net zo goed als ik had verwacht. Het is een elftal dat construc tief en totaal voetbal speelt. Een ploeg, die het risico durft te nemen ook in de gevaarlijke gebieden, zoals in eigen h strafschopgebied, te blijven voetballen. Het is een bewijs van zelfvertrouwen en behendigheid”. En over zijn eigen for matie: „Wanneer we over 14 dagen in Enschede weer kunnen beschikken over Lambert, Hunter en Harper, moet mijn elftal 10 tot 15 percent beter kunnen dan vanavond”. IPSWICH. FC Twente heeft woensdagavond duidelijk uitzicht gekre gen op een plaats bij de laatste acht in het toernooi om ‘de UEFA-Cup. Welis waar verloren de Enschedeërs de eerste confrontatie met Ipswich Town met 1-0, maar deze score mag toch geen onover komelijke barrière zijn voor de return over 14 dagen in het stadion Diekman. RIO DE JANEIRO (UPI). Brazilië zit in zak en as door het bericht dat middenvelder Gerson zo zwaar gebles seerd is aan zijn enkel dat het zeer onwaarschijnlijk is dat hij zal kunnen spelen in de eindronde van het toernooi om het wereldkampioenschap. In Brazi lië vreest men nu dat de kansen op prolongatie van de titel ernstig in het gedrang komen. De Brazilianen werden wereldkampioen in 1958, 1962 en 1970. De 33-jarige Gerson, die evenals de legendarische Didi in 1958 het spel van de nationale formatie bepaalt, verklaarde na zijn blessure: ;,Ik ge loof dat met deze blessure het einde van mijn internationale loop baan is gekomen. Voor mij is het vliegtuig naar Duitsland reeds ver trokken. Ik kan niet mee”. Gerson die reeds wegens een blessure had ontbro ken bij de trip die de Braziliaanse selec tie kortgeleden door Europa heeft ge maakt, had sinds drie weken de training hervat. Tijdens een oefenwedstrijd werd hij echter opnieuw zeer ernstig aan de rechterenkel geblesseerd. Brazilië zal nu, na het vertrek van Pele en Tostao nu ook deze derde tegenslag moeten ver werken. Men hoopt nu dat Pele op zijn besluit zal terugkomen en zich nog een maal beschikbaar zal stellen voor de nationale ploeg. Dan zal hij niet als televisiecommentator naar Duitsland rei zen, maar weer als koning Pele. was over de reclameactiviteiten, maar dat is verder niet van belang”. De raadsman is vol vertrouwen wat betreft de afloop van een even tueel proces (dat waarschijnlijk in Breda zou moeten worden aangespan nen). „Het is best mogelijk dat mr. Van Arkel door de bond in de arm hele correspondentie de KNVB zal adviseren van gerechtelijke stappen af te zien”. De verdediging van Independiente in de verdrukking tegen Juventus. Hier grijpt doelman Sanoro in voordat Cuccereddu bij de bal kan komen. IPSWICH. Trainer Spitz Kohn FC Twente de eerstkomende jaren nog niet verlaten. In de maandelijkse be stuursvergadering van de Enschedese Voetbalstichting zal de directie van FC Twente het algemeen bestuur een voor stel doen een meerjarig contract met Kohn af te sluiten. „De gedachten”, aldus FC Twente-voorzitter J. Masman, „gaan daarbij uit naar een contract voor twee of drie jaar. Met Kohn is de situatie al doorgesproken. Het is nu de taak van het algemeen bestuur om een definitieve beslissing te nemen”. Toch was het op de allereerste plaats de eigen verdienste van FC Twente dat Ipswich Town slechts bij hoge uitzonde ring zijn zo gevreesde tempovoetbal kon ontwikkelen. FC Twente, gewaarschuwd genomen na lezing van DEN HAAG Met uitzondering van Dynamo Tiflis hebben alle thuis spelen de clubs de eerste wedstrijd voor de derde ronde van het UEFA-Cuptoernooi met klein verschil gewonnen. Tottenham Hotspur wist in het verre Tiflis een gelijkspel te bemachtigen: 1-1. FC Twente was niet de enige club, die slechts één treffer achter raakte. Ook FC Köln en Vitoria Setubal verloren met 0-1, waarvan de prestatie van de Portugezen tegen de op het ogenblik toonaangevende Engelse club Leeds Uni ted het hoogst moet worden aangeslagen. FC Köln was op bezoek bij Nice, de club van Dick van Dijk. Merkwaardig was wel dat de winnende treffers zowel in Ipswich, Leeds als in Nice tussen de 70e en 80e minuut vielen. De premie van sporttoto no. 15 is ten deel gevallen aan de houder van het formuliernummer n. 1398040. Hij ont vangt aan prijs en premie bruto 122.345.08. Elke week te winnen: een Erik elektrische 2-persoons dev ken, t.w.v. 192.-. Puzzel mee voor de Aktie Natuur. Een geschenk van Erik Verkoopkantoor BV te Lisse.

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 25