Syrisch-Israelische troepen drie uur slaags Senator Ervin: meer geld voor onderzoek Havik veranderde op zijn oude dag in een duif I Gestolen alcohol opgespoord Heath haalt Whitelaw terug naar Londen „Dood Mengele een leugen” u COMMISSIE WATERGATE-SCHANDAAL Boomgaard-moordenaar in gevangenis mishandeld Verschuivingen in Brits kabinet Meisje in badkamer gestikt MAANDAG WIESENTHAL: Proclamatie Russische wapens _2 Fonds Herstelbetalingen Na Bandoeng Keerpunt” Dajan Lovende brief GEVECHTEN IN GOLAN Ben Goerions wil 15 jaar wet (Van onze redactrice in Wenen) (Van onze redacteur in Londen) woordigers grote in- ilus- r in sstig esty eren ioor epi- rat and- iwen Met het >den. soort door uur niet doch zijn gele- e de luis- •land IG- ope- ont- cor- iesty t de >luut zich fol- van men WASHINGTON (UPI en AP) Voor zitter Sam Ervin van de Amerikaanse senaatscommissie die zich met het Wa- tergate-schandaal bezighoudt, heeft za terdag de Senaat gevraagd om nog een 1,3 miljoen gulden voor zijn onderzoek. Tot dusver is voor het onderzoek 2,7 miljoen gulden uitgetrokken. Het extra- geld is nodig voor het horen van getui gen elders uit de Verenigde Staten. Inmiddels wordt in het Midden-Oosten druk overleg gepleegd. De Finse bevel hebber van de VN-bestandsstrijdkrach- ten Siiiasvuo sprak gisteren in Jeruza lem een uur lang met Israels minister van Defensie, Generaal Dayan. Ben Goerion nam op 5 mei 1948 zelf de verantwoording op zich voor de pro clamatie van de staat Israël, waar ande ren om politieke redenen nog mee wil den wachten. Gedurende 15 jaar is Ben BEN GOERION heeft de grondslag gelegd voor de Israëlische politiek van de eerste vijftien jaar van haar bestaan. Zijn uitgangspunt is altijd geweest ten minste één grote mogendheid te vriend te houden. Tot deze dag heeft Israël deze politiek doorgevoerd. In 1948 was dat de Sovjet-Unie, dat toen Israël van wapens voorzag. In 1956 met de Suez- crisis werd het Frankrijk en na 1967 is het Amerika geworden. Ben Goerion’s principiële keuze vóór het Westen en tegen het communisme heeft de idylle met de Sovjet-Unie tegen het eind van de veertiger jaren al gauw verstoord. De politiek om één grote mo gendheid te vriend te houden maakte het voor Ben Goerion onmogelijk om, zoals Nasser, een neutraliteitspolitiek te voeren en Oost en West tegen elkaar uit te spelen, zoals Nasser zo behendig deed. Toch wist Israël in het begin van de vijftiger jaren een onafhankelijke koers ding van :erd. sten. eden ld in ont- JOUW van iwde van ider- zerse alin- g in igen. laan, arde an- ween lesty elij- vur- :ties, ge- jven Am- ster- eden Sa- igge- jste- OGD it op een wus- tijd elijk 'oïne spro- die a de 'ding veeg inis- i de olie- •1 op rake here lissie sport De /plan ieen- fden. ngen een it de het toes- idere ech- ik te i op- olie President Nixon heeft in de jaren 1969 tot en met 1972 78.651 dollar aan federal tie inkomstenbelasting betaald. Dit blijkt uit documenten van het Witte Huis. De nog vertrouwelijke documenten, die deze week ter publikatie zullen wor- SANFRANCISCO. (DPA en Reuter) De 38-jarige Amerikaanse koppelbaas Juan Corona, die in januari van dit jaar wegens moord op 25 rondtrekkende land arbeiders tot levenslange gevangenis straf werd veroordeeld, is zondagmorgen ernstig gewond in zijn cel in de strafge vangenis van Vacaville (Californië) aan getroffen. WENEN. Simon Wiesenthal gelooft er geen woord van dat de beruchte nazi- arts Mengele onlangs door Israëlische agenten zou zijn gedood. Het bericht, dat deze oorlogsmisdadiger maandag in de stad Pedro Juan Caballero aan de grens tussen Brazilië en Paraguay zou zijn doodgeschoten, beschouwt Wiesenthal als een opzettelijk gefabriceerde leugen. In die tijd had Ben Goerion grote verwachtingen van de jonge Turken, die voor vrijheid en onafhankelijkheid wa ren, maar bij het uitbreken van de Eerste Wereldoorlog werden de zionisten door de Turken het land uitgebet. Hij wijst op enige falikante fouten in het bericht, zoals het in enige Brazili aanse kranten is verschenen. Ten eerste woonde Mengele niet onder de naam Albert Jose Frederiff in Pedro Juan Caballero, maar hij trok onder diverse namen van de ene schuilplaats naar de andere en bleef nooit langer dan twee weken op één plaats. Bovendien zou hij daar volgens die dagbladen met zijn vrouw en twee kin deren hebben geleefd. In werkelijkheid woont Mengele’s vrouw in Merano en hij heeft maar een zoon, die nu 28 jaar is. (Van onze redacteur in Jeruzalem, mr. J. van Wesel) JERUZALEM Het is de vraag of de staat Israel zou bestaan als David Ben Goerion niet had geleefd. Ben Goerion werd in 1886 in Plonsk (Polen), dat toen Russisch was, geboren. Op jonge leeftijd werd hij zionist en be sloot naar Palestina te gaan, dat toen nog onder Turkse heerschappij stond. Ben Goerion ging in Constantinopel studeren waar hij zijn latere vrienden Moshe Sharett en Jitschak Ben Zwi, de latere president, leerde kennen. LONDEN. William Whitelaw is mi nister voor Noord-Ierland af. Hij is door premier Heath benoemd tot minister van Arbeid. Als opvolger voor Whitelaw in Belfast is Francis Pym benoemd, de „chief whip” in het Lagerhuis. De rol van chief whip is onder meer ervoor te zorgen dat leden van zijn partij in dit geval de conservatieve bij stemmingen aanwezig zijn. nesië had gisteren telefonisc hcontact met de Libische leider Gaddafi. De Tunesi sche minister van Buitenlandse Zaken, Mohamed Masmoedi, gaat vandaag naar Tripoli voor overleg over „alles wat van belang is voor de Arabische gemeen schap”. De sluiting van de ambassade mar keert een tot dusver ongeëvenaard diep tepunt in de betrekkingen tussen Egypte en het Libië van kolonel Gadaffi. Het Libische staatshoofd heeft Egypte scherp bekritiseerd, eerst omdat het de oorlog met Israel „zonder overleg met Libië” is begonnen, later omdat het eveneens zon der overleg een bestand sloot. Gadaffi, die het bestand beschouwt als een ver nedering van de Arabieren, was om die reden o'ok afwezig op de Arabische top conferentie, die afgelopen week in Al giers werd gehouden. De breuk in de Syrische Communisti sche Partij is geheeld. Gisteren liet het centrale comité van de partij weten dat op de partijbijeenkomst van 30 novem ber een einde is gekomen aan de scheu ring die begin 1972 is ontstaan. Chaled Bagdache, de secretaris-generaal van de partij, was toén voorstander van een op de Sovjet-Unie gericht beleid. Zijn te genstanders die het standpunt dat Mos- Corona 25 IN 1952 nam Ben Goerion een besluit dat bijna tot een burgeroorlog in Israël leidde. Hij besloot tijdens een ontmoe ting met Adenauer in het Waldorf Asto ria Hotel in New York Duitse herstelbe talingen te aanvaarden. Ben Goerion’s gezag was echter zó groot, dat hij de emoties, slechts zeven jaar na de Tweede Wereldoorlog, wist te bezweren. Een ander spectaculair hoog tepunt in zijn carrière: de Eichmann- affaire. Eichmann werd in 1960 door de Israëlische geheime dienst in Argentinië gekidnapt. Ben Goerion stond erop, on danks alle stemmen in de wereld dat Eichmann door een internationaal tribu naal berecht moest worden, dat het proces in Israël plaats moest vinden. Een zaak die vanaf 1954 als een rode draad door de Israëlische binnenlandse politiek loopt en die uiteindelijk heeft geleid tot Ben Goerion’s aftreden en zelfs tot zijn uittreden uit de Mapai, is de nooit geheel opgehelderde Lavon- affaire. Pinchas Lavon was gedurende Ben Goerion’s afwezigheid in 1954 en ’55 minister van Defensie, toen de Israëli sche geheime dienst in Cairo probeerde de Amerikaanse bibliotheek op te blazen om daarmee Egypte in discrediet te sigin, eerste vice-premier Kirill Mazoe- brengen. Toen de zaak bekend werd, keerde Ben Goerion direct naar Jeruza lem terug en trad weer tot de regering toe als minister van Defensie. Lavon moest aftreden, omdat hij verantwoor- Koning Hoessein van Jordanië heeft zaterdag in Amman gezegd dat hij nog geen besluit heeft genoemen over deel neming van Jordanië aan de vredescon ferentie over het Midden-Oosten, die op 17 of 18 december in Genève moet beginnen. Hij wil eerst opheldering heb ben van andere Arabische staatshoofden over de vraag wie de Palestij nen zal vertegenwoordigen aan de conferentieta- fel. Op de Arabische topconferentie in Al giers is de Palestijnse bevrijdingsorgani satie PLO erkend als de enige vertegen woordiger van het Palestijnse volk. Volgens de gevangenisautoriteiten is hij mishandeld door andere gedetineer den. Corona had steekwonden in het gezicht, borst en buik. De Mexicaanse Amerikaan had zijn slachtoffers in totaal mannen tussen de 40 en 60 jaar nadat hij hen met een kapmes om het leven had gebracht, begraven in een perziken- en pruimenboomgaard nabij de Californische plaats Yuba City. De zaak van de „boomgaardmoorden” werd de grootste massamoord die een Ameri kaanse rechter ooit te berechten heeft gekregen. ressorteren. Als Barbers zal Whitelaw de ernstig prij scontrolemaatregelen met het Westen, zoals dat later het geval werd. In 1950 al werd China erkend, maar het kwam niet tot diplo matieke betrekkingen. Dat was een stap die Ben Goerion niet aandurfde. Israël verklaarde zich openlijk solidair met onafhankelijkheidsoorlogen tegen kolo niale machten, en vooral steunde het het vrijheidsstreven van de Algerijnen. Siiiasvuo wil proberen het overleg over de toepassing van het bestand bij kilometerpaal 101 weer op gang te bren gen. Deze gesprekken zijn door Egypte afgebroken. De Egyptenaren zeggen dat voortzetting van dit overleg tussen Egyptische en Israëlische officieren geen zin heeft, omdat de Israëliërs onder de bestandsverplichting uit pogen te komen hun troepen terug te trekken tot op de stellingen die zij op 22 oktober innamen. Na afloop van het gesprek in Jeruza lem verklaarde Dayan dat Israel het overleg bij kilometerpaal 101 graag wil hervatten, „maar dat het woord nu aan Egypte is”. President Sadat van Egypte sprak gis teren met de Joegoslavische ambassa deur in Cairo en met Achraf Ghorbal, die de Egyptische belangen in Amerika behartigt. President Bourguiba van Tu- IN 1918 keerde Ben Goerion, na de verovering van Palestina door de Engel- sen, terug. Hij was mede-oprichter van de Histadroet, het nationale vakverbond, in 1920; mede-oprichter van de socialis tische Mapai-partij en heeft 25 jaar lang, tot het uitroepen van de staat Israël, een leidende rol gespeeld in de Jewish Agency, het vertegenwoordigende orgaan van de joodse gemeenschap in Palestina. Ben Goerion wist vóór en na de Tweede Wereldoorlog behendig te lave ren tussen extreem-rechtse elementen, die direct op het uitroepen van een onafhankelijke staat wilden aansturen, en de gematigde pro-Engelse elementen onder leiding van Chaim Weizmann, die later de eerste president van Israël zou worden. Beroemd is Ben Goerion’s uit spraak geworden toen de Engelse rege ring in 1939 een witboek publiceerde, waarin de joodse imigratie naar Palesti na werd stopgezet: „Wij zullen de oorlog tegen Hitler voeren, alsof er geen wit boek is, maar wij zullen de oorlog tegen het witboek voeren alsof er geen oorlog is”. Na de Bandoeng-conferentie in 1955, waar het neutralisme van Nasser, Neh- roe, Soekarno en Tito werd geboren, was de kans van Israël om een onafhan kelijke koers te varen, verkeken. Dr. Nahoem Goldmann, de voorzitter van het joodse wereldcongres, heeft Ben Goerion in een beroemd geworden arti kel, dat hij enige jaren geleden in Fo reign Affairs schreef, Ben Goerion ver weten dat hij een eenzijdige pro-wester- se politiek heeft gevoerd. Volgens Gold mann heeft Ben Goerion in die tijd de kans gemist om een soort Zwitserland in het Midden-Oosten te worden. Ten aanzien van de Arabische buur landen stond Ben Goerion een harde lijn voor, in tegenstelling tot zijn minister- van Buitenlandse Zaken, die in 1956 dan ook het veld moest ruimen voor de huidige premier Golda Meir. Ben Goeri on was van mening dat de enige manier om de Arabieren van agressieve plannen af te houden was gelegen in vertoon van militaire macht en massale vergeldings acties. Iedere gematigdheid zou volgens Ben Goerion door de Arabieren uitge legd worden als zwakheid. Deze politiek van massieve represaille leidde tot de Suez-veldtocht in 1956, in samenwerking met Engeland en Frankrijk. Naast het respect dat Ben Goerion in de westelijke wereld door zijn persoon lijkheid afdwong, was men in de Arabi sche wereld geneigd Israël geheel te identificeren met de persoon van Ben Goerion. Ook ten aanzien van de Israëlische Arabieren stond Ben Goerion een harde lijn voor. Gedurende alle jaren van zijn bewind handhaafde hij voor de Arabie ren een militair bestuur, omdat de vei ligheid dat vereiste. Zijn opvolger Esjkol waagde het pas in 1966 dit dogma af te schaffen door het militaire bestuur voor de Arabieren op te heffen. De gevonden alcohol, bestemd voor een distilleerderij in Schiedam, had een waarde van 413.000. Toen rechercheurs zaterdagavond de schuur in Sprang-Ca- pelle binnenvielen, waren drie mannen bezig met het overtanken van de alcohol in vaten. Er stonden 200 vaten in de schuur, voldoende om de gehele inhoud van de tank in over te hevelen. De mannen gaven zich zonder verzet over. De politie deed ook een inval bij twee van de drie arrestanten. Bij een van hen in Bergeyk kwam een complete distel- leerderij voor de dag. De apparatuur stond gereed om naar elders te worden vervoerd. Toen in 1955 een dubbelspion uit Egypte in Israëlische handen viel, kwa men er nieuwe feiten aan het licht en op grond daarvan eiste Lavon eerherstel. Hiermee kwam de „affaire”, zoals hij in Israël wordt genoemd, tot een hoogte punt. Ben Goerion verzette zich tegen eer herstel van Lavon en toen de Mapai Lavon van alle blaam zuiverde en de publieke opninie zich tegen Ben Goerion keerde, trad hij in 1960 af. Enige maan den later vormde hij een nieuwe rege ring, nadat de Mapai zich achter hem had geschaard. Door zijn koppigheid had hij echter veel van zijn vrienden als Golda Meir, Sapir en Moshe Sharett van zich vervreemd. Toen Lavon in 1963 eerherstel kreeg, trad Ben Goerion af en werd opgevolgd door Esjkol. De Lavon-affaire, die Ben Goerion daarna privé voortzette, groeide uit tot een persoonlijke vete tussen hem en Esjkol. Ben Goerion heeft het nooit kunnen verwerken dat hij als premier niet onmisbaar was. Daarvan werd zijn opvolger Esjkol het slachtoffer. Goerion premier van Israël geweest, van 1948 tot 1963. In de jaren ’54 en ’55 trok hij zich terug uit de politiek en ging naar een kibboets in de Negev-woestijn, die hij zelf had helpen oprichten. De meer ge matigde Moshe Sharett nam het roer tijdelijk over. Gedurende zijn premier schap was Ben Goerion de onbetwiste leider van Israël. Zijn pioniersgeest en eenvoudige levensstijl spraken tot de verbeeldingskracht van de Israëlische bevolking. Zijn legendarische witte ha ren en zijn vastberadenheid straalden hun glans af op het image van Israël en droegen bij tot het beeld van onverzet telijkheid. Ben Goerion was de verpersoonlijking van het socialistische zionisme, geba seerd op het meest revolutionaire expe riment van deze eeuw: de kibboets. Ge durende de jaren van Ben Goerion’s bewind was zijn wil wet. Zij autoritaire persoonlijkheid duldde geen oppositie. Een lastig mens om mee om te gaan en iemand om snel ruzie mee te krijgen, wat zijn naaste medewerkers ook regel matig overkwam. Het is niet toevallig dat figuren als Adenauer en De Gaulle goede vrienden van hem waren. AMSTERDAM (ANP). Zaterdag middag is de 22-jarige Josephine Nooy In haar woning aan de Wolbrantskerk- weg in Amsterdam-Osdorp om het le ven gekomen. Zij was gaan douchen en werd, voorover liggend in het lavet dood gevonden. Zij is waarschijnlijk gestikt door zuurstoftekort. Om de douchecel te verwarmen had zij de deur naar de keuken open gezet en daar het gasfor nuis aangestoken. De luchtkoker van de Jonge Ben-Goerion, toen nog soldaat in het Britse leger bij een joods batal jon dat tijdens de eerste wereldoorlog in het Midden-Oosten was gelegerd. De Libische regering heeft namelijk zaterdag haar ambassade in Cairo geslo ten. De ambassade, die „bureau voor de betrekkingen met Egypte” wordt ge noemd sinds Libië en Egypte overeen kwamen een unie te vormen, is sinds medio vorige week dicht. Alle medewer kers zijn „voor overleg” naar Libië te ruggeroepen. kou in 1947 in de Palestijnse kwestie had ingenomen niet konden vergeten, wilden een herziening van de partijpoli tiek. Uit berichten in de Egyptische pers blijkt dat Saoedi-Arabië, Koeweit en Algerije het meest zullen bijdragen aan het op de topconferentie in Algiers ge stichte Arabisch-Afrikaanse ontwikke lingsfonds, dat een beginkapitaal van 125 miljoen dollar krijgt. Het geld zal ge bruikt worden voor de maatschappelijke en economische ontwikkeling van zwart Afrika. Saoedi-Arabië zal 25 miljoen dollar storten in dit fonds, Koeweit en Algerije elk 20 miljoen en de federatie van Arabi sche emiraten en Qatar elk 10 miljoen. SPRANG-CAPELLE (ANP). De rijkspolitie heeft zaterdagavond de tank wagen gevonden, die in de nacht van woensdag op donderdag in Pijnacker werd gestolen. De tank, gevuld met 25.000 liter zuivere alcohol stond in een schuur in Sprang-Capelle. TEL AVIV/CAIRO (Reuter, UPI en AFP) Aan het noorde lijke front in het Midden-Oosten hebben Syrische en Israëlische troepen gisteren gevochten. In Da mascus werd bekendgemaakt dat het gevecht bij de Golan-hoogten drie uur heeft geduurd. De Syriërs zouden onder meer een Israëlische genie-eenheid en drie tanks hebben vernietigd. Dit laatste is niet beves tigd in Tel Aviv waar nog geen bij zonderheden over de strijd zijn ont huld. den vrijgegeven,/ noemen als grootste betaling een bedrag van 72.686 dollar als inkomstenbelasting voor 1969. Voor 1972 heeft Nixon 4298 dollar betaald, voor 1971 878 dollar en voor 1970 789 dollar. Gedurende die drie ja ren maakte hij aanspraak op grote af trekposten voor staatsbelastingen op on roerend goed, hypotheekrente en de schenking van zijn presidentiële papie ren. Verder blijkt uit de documenten, dat Nixon kort na zijn ambtsaanvaarding 38.646 dollar belasting betaalde over zijn inkomsten in 1968. Bovendien blijkt, dat de regering in de eerste vijf maanden van dit jaar 30.816 dollar op zijn salaris inhield voor nog te berekenen belastin gen gedurende 1973. Nixon’s salaris bedraagt 200.000 dollar per jaar. Bovendien ontvangt hij per jaar een belastingvrije onkosten toelage van 50.000 dollar. Uit de documenten blijkt, dat hij de laatste jaren aanzien lijke winsten heeft behaald op onroe rend goed transacties. Sommige gegevens over zijn betalin gen aan federale inkomstenbelasting wa ren al eerder bekend geworden, maar de lijst die het Amerikaanse persbureau Associated Press gisteren ontving, was de eerste allesomvattende onthulling in deze controversiële kwestie. De lijst bevat ook nog informatie over de door Nixon betaalde staats- en plaat selijke belastingen. nomen maatregelen moeten schenken, dat in grote mate nog steeds ontbreekt. Zowel de arbeidsonrust als het prijs peil zijn problemen waarvoor Whitelaw weliswaar geen oplossing zal vinden, maar hij zal de politiek van de regering in deze kwestie toch zo goed mogelijk proberen te verkopen. Minister Whitelaw bracht te midden van de grootst denkbare chaos in onge veer twintig maanden een voorlopig be stuur voor Noord-Ierland op de been. Hij verrichtte daarbij het wonder dat de protestante meerderheid ook vertegen woordigers van de Rooms-katholieke minderheid deze nieuwe vorm van be stuur naast zich duldde. Grotere verschuivingen deden zich in het Britse kabinet verder niet voor. Men verwachtte voornamelijk nog overplaat sing van de minister van Onderwijs, mevrouw Tatcher, naar de post van „minister voor Europa”. Naar nu wordt aangenomen wil pre mier Heath in het heetst van het ge vecht niet al te opzienbarend van stuur lui veranderen. Andere benoemingen William Whitelaw krijgt behalve de leiding over het ministerie dat met de arbeidsonrust te maken heeft ook grote invloed in het ministerie van Financiën, hoewel hij in die functie onder minister Barber zal tweede man bekritiseerde moeten handhaven. In deze dubbelrol wordt Whitelaw ge confronteerd met de problemen die het land op het ogenblik het meest bezig houden: arbeidsonrust, de mijnen en de electriciteitscentrales. Whitelaw zal de bevolking in de derde fase van de anti- De Israëlische premier Golda Meir is van mening dat het afbreken van de bestandsbesprekingen tussen Israel en Egypte „geen reden is om niet naar Genève te gaan”. Ze noemde de bereid heid van de Arabieren om rechtstreeks met Is-rel te onderhandelen een keer punt in hun buitenlandse politiek. In 1965 trad Ben Goerion uit de Mapai en stichtte een nieuwe party, de Rafi. waar onder andere Dajan, een van Ben Goerion’s trouwste volgelingen, zich bij aansloot. Ben Goerion’s tragedie was nog niet ten einde. Na de zesdaagse oorlog in 1967, toen Ben Goerion’s Rafi besloot zich aan te sluiten bij de herenigde arbeiderspartij, scheidde Ben Goerion zich opnieuw af: hij stichtte de Staats- lijst die bij de Knesset-verkiezingen in 1969 vier zetels kreeg. Drie jaar geleden nam Ben Goerion op 84-jarige leeftijd afscheid van de politiek en stelde zijn Knesset-zetel beschikbaar. Hij trok zich geheel terug in de kibboets, waar hij zich wijdde aan zijn memoires en een boek over de geschiedenis van het joodse volk. Sinds Ben Goerion niet meer actief is in de politiek, is de grote ommekeer gekomen en heeft hij zich langzamer hand met al zijn politieke vijanden uit het verleden verzoend. Het begon met de dood van De Gaulle in 1971, toen Golda Meir aan Ben Goerion vroeg of hij Israël bij De Gaulle’s begrafenis wilde vertegenwoordigen. Sindsdien is Ben Goerion weer een regelmatige gast ge weest op de congressen van de arbeiders partij. Op politiek gebied is de positie van Ben Goerion enigszins te vergelijken met die van de oude Drees in Nederland. Hij genoot nog steeds groot gezag. De laatste maanden is zijn gezond- heidstóestand zodanig achteruit gegaan, dat hij zich vrijwel niet meer in het openbaar vertoonde. Opvallend is dat de oude havik op zijn oude dag een duif is geworden: Ben Goerion zei al voor de laatste Grote Verzoendag-oorlog dat het principe van veilige grenzen onzin is. Hij was daarom voor het opgeven van alle bezette gebie den, met uitzondering van Jeruzalem in ruil voor vrede. Des te opmerkelijker omdat Ben Goe rion al in 1948 voor annexatie van de Jordaan-westoever was, maar toen dè meerderheid van de regering tegen zich had. Een van de weinige keren dat Ben Goerion zich heeft laten ompraten. Een laatste ommezwaai maakte Ben Goerion ongeveer een jaar geleden. Hij schreef toen een lovende brief aan Ezer Weizmann over diens zeer rechtse poli tieke opvattingen. Ben Goerion vond dat als de Arabieren blijven weigeren met Israël te onderhandelen, Israël geen an dere keuze heeft dan de bezette gebieden te annexeren. Ben Goerion werd een paar weken geleden in het ziekenhuis opgenomen,

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 3