Voormalig ondercommandant Verhoeff door oud-collega’s eveneens onderscheiden Wet verhindert gemeentebestuur terrein aan te wijzen Muziekschool Velsen zet de deuren open LION D’OR Excuses van Kennemerlaan Bliksemactie voor onthaal van VOORTREFFELIJK KERSTDINER aan Zeewijk Noordierse kinderen Haven KAARTEN VOOR KINDEREN i Tienersoos in „De Brulboei” I. z I Waardering voor bedrijfsbrandweer Hoogovens GEEN BROMCROSSEN VOOR DE JEUGD Opening met koffieconcert op zondag KERSTFEEST LEGER DES HEILS MET DE BUS Programma vol activiteiten en uitstapjes NAAR „AJAX’’ Inbraken opgehelderd bij politie Velsen i 5 IJMUIDER COURANT WOENSDAG 5 DECEMBER 1973 I 0 HOTEL RESTAURANT HAARLEM KRUISWEG 34 vol culinaire hoogtepunten Ze zijn er weer: De wenskaarten van UNICEF, het kinderfonds van de Verenigde Naties. Door een map je met kaarten ze zijn er in allerlei hiaten en soor ten te kopen draagt u bij aan het werk van UNI CEF, dat zich inzet voor de miljoenen kinderen op de wereld die tekort komen. Het leven en de ont wikkeling van deze kinderen worden bedreigd door onwetendheid, ondervoeding en ziekten. o n Reeds geruime tijd komen er op het Velsense stadhuis vrij regel matig brieven binnen van jongelui, die het gemeentebestuur ver zoeken een speciaal terrein aan te wijzen, waar zij met hun brom fietsen naar hartelust kunnen crossen. Wanneer zij zich immers thans ergens op een afgelegen plek in bos of duin met deze liefhebbe rij bezighouden, betekent de komst van de politie steeds een onver biddelijk einde van de pret. V 1 W' l -V bmafflai? kruimels I (Van een onzer verslaggevers) e e p V En z\j die mochten menen dat het Na deze inleiding kon door de voorzit- fo o De fluitspeler, een kaart uit een serie ADVERTENTIE verwent u op eerste en tweede kerstdag met een Ruim parkeerterrein voor het Hotel. UNICEF-wenskaarten zijn. In de IJmond zijn deze kaarten verkrijgbaar bij de volgende adres- chester, Harlingen, Holding, Stoer, IJmuiden; IJmuiden IJmuiden; Hamburg; Roelof Lone Metco, Willmary, üit de vrijwillige bijdragen van regeringen en particu lieren voorziet UNICEF meer dan honderd landen van ma terieel, instrumenten, medicijnen, installaties voor zuivel fabrieken en gezondheidscentra, voedsel en alle mogelijke andere goederen die voor hun permanente ontwikkelings programma’s nodig zijn. UNICEF bekostigt de opleiding van inheemsen tot medisch hulppersoneel. Het steunt een groot aantal projecten: Massacampagnes ter bestrijding van volks ziekten, reizende gezondheidsdiensten, voedingsprogramma’s, gezondheidscentra voor moeder en kind, en noem maar op. Jaarlijks ondervinden zestig miljoen kinderen en moeders direct hulp van UNICEF. Daarvoor trekt UNICEF elk jaar miljoenen guldens uit. Door het organisatiecomité zijn diver se werkgroepen in het leven geroepen, die een groot programma vol activiteiten en uitstapjes hebben samengesteld. Dat alles kost uiteraard veel geld. Het drie weeks verblijf zal ongeveer 25.000 kos ten. Daarom deze bliksem-actie in de gehele gemeente, welke zaterdag tenein de loopt en naar gehoopt wordt zijn bekroning vindt in een forse opbrengst. gelegd, waardoor langzamerhand het sa menleven ook in Noord-Ierland mogelijk kan worden gemaakt. missie maakt uit geschikt zijn wenskaart. Te koop zijn traditionele kaarten voor Kerstmis en nieuwjaar en neu trale kaarten die voor allerlei corres pondentie gebruikt kunnen worden. De kaarten zijn vanaf zes gulden per doosje verkrijgbaar. Een agenda met reproducties kost tien gulden. Telefo nisch of schriftelijk kunt u kaarten en of agenda’s bestellen bij een van de volgende adressen. Ze worden dan gereserveerd tot u ze komt ophalen. sen: IJmuiden, mevrouw T. T. Rijke- Dijkstra, Saturnusstraat 8; „De Lui fel”, Marktplein 7 en mevrouw W. J. Val-Brust, Goeman Borgesiuslaan 5; s. e T r i. Santpoort, mevrouw E. A. Lugard- Lensen, Harddraverslaan 47. Driehuis, mevrouw N. van den Berg, Van den Vondellaan 86 en Beverwijk, me vrouw A. Sipkes-Hoogvorst, Beeck- sanglaan 104. van vijf reprodukties van Catalaanse tegels uit de achttiende eeuw, die als verkrijgbaar UNICEF is geen liefdadigheid. De landen worden gesteund volgens een help-u-zelf-systeem, dat permanente verbete ring van het welzijn van kinderen waarborgt: De landen zelf moeten de hulp van UNICEF aanvullen met materiaal en mankracht die ter plaatse beschikbaar zijn. Zo komt het dat landen, die hulp ontvangen, gemiddeld tweeëneenhalf maal zoveel bestemden aan een project als UNICEF. Deze aanvulling staat dan nog buiten de geregelde bijdragen in geld die UNICEF ook van de ge steunde landen ontvangt. Bovendien dragen tal van landen, die geen hulp van UNICEF nodig hebben aan het fonds bij. De internationale wenskaartenactie bracht vorig jaar 46 miljoen gulden op. Er werden meer dan 919 miljoen wenskaarten en 640.000 agenda’s ver kocht over de hele wereld. Kunste naars en musa over de hele wereld staan hun reproductierecht geheel be langeloos af voor de kaarten van de UNICEF. Dat is hun bijdrage aan het fonds. Een internationale kunstcom- Het was de heer Ouderkerk dan ook een genoegen te kunnen meedelen dat het bestuur heeft besloten de heer Ver hoeff voor zijn vele verdiensten te on derscheiden met de zilveren legpenning van de bond, waar ook een draagmedail- le aan is verbonden. En onder applaus van de aanwezigen speldde hij deze de heer Verhoeff vervolgens op de borst. is het gemeentebestuur wensen (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Het is pertinent niet de bedoeling geweest van de Kennemer- laan-winkeliers om het comité dat in Zeewijk zaterdag Sint Nicolaas verwel komde, in de wielen te rijden zo vernemen wij vanuit de Kennemerlaan. De Zeewijkers krijgen dan ook de excu ses uit deze winkelstraat aangeboden. Men deelde ons mede, dat beide Sinten op hetzelfde adres geschminkt waren en na elkaar waren weggereden. Toen de tweede Sint en zijn Pieten door hadden dat zij achter een collega reden, zijn zij op de vloer van de auto gedoken. „Deze situatie hadden wij nooit overzien, het berust volkomen op misverstanden. Vol gend jaar zal iets dergelijks ons niet meer overkomen” aldus onze zegs man. Vervolgens richtte de voorzitter zich tot de heer M. Singer, die hier de bedrijfsbrandweer van Hoogovens verte genwoordigde. Ter gelegenheid van het onlangs gevierde veertigjarig bestaan mocht hij het fraaie bord in ontvangst nemen, waarmee het hoofdbestuur van de NVBC zijn waardering voor het werk van dit bedrijfskorps tot uitdrukking wilde brengen. worden zij hopelijk goed gevuld weer opgehaald. In eerdere publicaties hebben wij er al op gewezen, dat het gaat om twintig katholieke en twintig protestantse kinderen, die in twintig gastgezinnen onderdak worden gebracht in Santpoort. Telkens komen er een katholiek en een potestants kind bij een Nederlandse familie. Niet alleen om hier in Nederland rust te vinden en een onvergefelijke jaarwisseling mee te ma ken, maar ook en vooral om elkaar beter te Ieren kennen. Gehoopt wordt, dat op deze manier contacten worden Men kan zich hiervoor aanmelden bij de sigarenwinkels „De Magneet” en Vis ser in IJmuiden en Davids-Oly in Be verwijk. Voor het lidmaatschap van de supportersvereniging kan men zich wen den tot de heren R. Broere, Diezestraat 17 en A. van der Braak, telefoon 02550- 16892. De bedoeling van deze invitiatie werd al direct duidelijk, toen brandweer-com- mandant W. Ouderkerk uit Huizen zich bij het begin van deze vergadering als voorzitter rechstreeks tot de heer Ver hoeff ging wenden. Men wilde namelijk deze voormalige Velsense onder-com- mandant niet zonder meer laten ver trekken, omdat hij zich niet alleen plaatselijke en regionale, maar ook lan delijke bekendheid wist t e verwerven. Dit alles door zijn onvermoeid ijveren voor de belangen van de brandweer, als jurylid bij talrijke wedstrijden en zijn aandeel bij de preventie. delijkhyid, om bovendien willens en wetens burgers aanleiding te geven tegen de wet te zondigen. En de grote moeilijkheid is nu juist dat verzekeringsmaatschappijen nim mer bereid zijn de door jongelui geproduceerde crossbrommers te ver zekeren. Voorzitter Ouderkerk speldt oud-onder- commandant Verhoeff zijn pas ver worven onderscheiding op de borst. uit Haarlem heeft er een uitgebreide instrumentenexpositie en een stand met bladmuziek ingericht. De inrichting van het gebouw van de muziekschool Velsen is deze week geheel aangepast aan het Open Huis. Alle do centen zullen aan het programma mee werken, zodat van 10 tot en mét 15 december alle lessen komen te verval len. crossen op een daartoe aangewezen en afgesloten terrein niet ais „ver keer” kan worden beschouwd, helpt dezelfde wet dan spoedig uit de droom. Want deze wet bepaalt dat onder verkeer moet worden volstaan „alle verkeer op wegen als bedoeld in de Wegenverkeerswet en op terreinen die toegankelijk zijn voor het publiek of voor een zeker aantal personen dat het recht heeft hier te komen”. En dit laatste is ook het geval met een terrein voor bromcrossen. IJMUIDEN. Dinsdag arriveerden in IJmuiden: Gemma, Kadu, Velsen; Pang- lobal Unity, Grays; Coral Meandra, Donges, IJmuiden; Hammonia, Bremer haven; Balticborg, Patemeni; Leidang, Tananger, IJmuiden; Proton, Londen, IJ muiden; Los, Bremen; Balderbuur, Avonmouth; Hai, Bremen; MI Transpor ter, Noordzee; Levern, Londen, IJmui den; Actuality, Antwerpen; Neptunus, Rotterdam; Sans Metre, Stettin. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN De Velsense muziekschool gaat de komende week gastvrijheid bie den aan een ieder die maar geïnteres seerd is in muziek en de wijze waarop bij deze school wordt gewerkt. Daartoe houdt de muziekschool vanaf zondag 9 december Open Huis in het schoolge bouw aan de P. J. Troelstraweg 20 in IJmuiden. De opening van deze gastvrij- e week is op zondagochtend aanstaande. Dan zullen docenten van de school in de eigen gehoorzaal een koffieconcert ge ven. Daarop zullen zij een aantal klas sieke, maar ook moderne werken laten horen. Het koffieconcert begint om 11.30 uur en er wordt van de belangstellenden een kleine tegemoetkoming gevraagd van twee kwartjes. Daar staat een gratis kop koffie of een glas chocolademelk tegenover. Uit het bovenstaande zal het dus duidelijk zijn dat een gemeentebe stuur niet tegen deze wet kan ingaan door aan jongelui terreinen om te crossen beschikbaar te stellen. Op deze manier zou immers toestemming worden verleend de wet op velerlei manieren te overtreden, zoals het rij den zonder de vereiste verzekering, het berijden van bromfietsen op jon gere leeftijd dan zestien jaar en het berijden van bromfietsen met opge voerde motor (motorfietsen), terwijl men nog geen achttien jaar is en dus niet in het bezit kan zijn van een rijbewijs. Weliswaar berust de burgerrechte lijke verantwoordelijkheid bij de be rijder en/of eigenaar van het voer tuig, zodat ook de overtreding voor zijn rekening komt, maar wanneer de gemeente een en ander zou toestaan, draagt deze een morele verantwoor- VELSEN. Dinsdagmiddag mocht de heer M. Verhoeff, die wegens het berei ken van de pensioengerechtigde leeftijd enige maanden geleden als onder-com- mandant bij de Velsense brandweer af scheid heeft genomen, zich weer eens temidden van zijn oud-collega’s bevin den. De heer Verhoeff had namelijk een uitnodiging ontvangen de ledenvergade ring bij te wonen van de Noordhoiland- se Provinciale Brandweer Bond, welke dinsdag in het noordelijk koetshuis van „Beeckesteijn” werd gehouden. SANTPOORT. Met een groot scheepse bliksem-actie wil het comité Noordierse kinderen, dat de komst van veertig kinderen uit Noord-Ierland voor- beriedt, in de gehele gemeente een geld- nizameling houden opdat de reis naar de gastgezinnen en hun verblijf gedu rende drie weken doorgang kan vinden. Een leger van vrijwilligers is reeds bereid gevonden hieraan medewerking te verlenen. Woensdag worden door geheel Velsen, IJmuiden, Driehuis en de beide Santpoorten huis-aan-huis enveloppes verspreid en zaterdag in de vooravond VELSEN. De supportersvereniging „Telstar” heeft voor zondag 9 december weer een busreis georganiseerd naar Amsterdam, ter gelegenheid van de voetbalwedstrijd Ajax-Telstar. De ver trektijden zijn 12.15 uur van het station in Beverwijk en 12.30 uur van het Marktplein in'IJmuiden. In ieder geval staat het vast dat de gemeente er veel aan zou zijn gele gen, indien zij voor de jongeren een crossterrein ter beschikking kon stel len. In de eerste plaats omdat zij dan weet velen een groot plezier te doen door hen in de gelegenheid te stellen tot een opwindende vrijetijdsbeste ding. Maar ook omdat zij die hun hobby thans toch op verboden plaat sen beoefenen, naar een hiervoor be ter geschikt terrein konden worden verwezen. Helaas mag het echter niet zo zijn, omdat dergelijke plannen nu eenmaal door de wet worden verbo den. Woensdag vertrokken: Katrin Schulte, Rotterdam; Anita Von Bargen, Flixbo- rough; Coral Meandra, Antwerpen, IJ muiden; Agathon, St. Maarten; Kemery, Antwerpen; Corato, Nordenham, IJmui den; Joan-C, Whitby, IJmuiden. dat wordt opgediend temidden van een feestelijke, gezellige sfeer en omlijst door de muzikale klanken van onze enter tainer. Tussen de gangen door kunt u een spijsverterend dansje maken en geniet u steeds meer van al het goede in „Lion d’Or”. Voor de kinderen maakt de kok een extra lekker verrassingsmenu. Vanzelfsprekend zenden wij u ons speciaal uitgedacht kerst- menu op aanvraag graag toe. Maar om het iedereen naar de zin te maken, kunt u uw kerstmaaltijd bij ons ook a la carte bestellen. Wees verstandig, reserveer uw tafel nu! Dat kan persoonlijk of telefonisch onder nummer 0 23 - 32 17 50. Op maandag zal stadsbeiaardier Hein de Ligt die ook docent is aan de muziekschool de Open Huisweek ac centueren door het carillon van het Velsense stadhuis te bespelen. Dit ge beurt ’s middags van 16 tot 17 uur. Verder is de school elke avond van 10 tot en met 14 december geopend van 1921 uur. Op zaterdag 15 decemveber is de school ’s morgens van 1012 uur open. In alle lokalen zullen de leerlin gen van de muziekschool ’s avonds mu ziek maken, terwijl ook iedere avond in de gehoorzaal een uitvoering gegeven zal worden. Voorts is er alle gelegenheid om eens nader kennis te maken met muziek instrumenten, want de fa. Alphenaar welke ontwerpen voor reproduktie als Nu is het gemeentebestuur voor deze wensen allerminst ongevoelig gebleken en zo heeft men enkele jaren geleden een stuk hobbelig duin- terrein al eens een dergelijke bestem ming willen geven. Dit was zelfs reeds van een omrastering voorzien en ook waren er speciale borden in de maak. Toen werd echter door de W.A.M. (Wet Aansprakelijkheidsver zekering Motorrijtuigen) onmiddellijk een spaak in Ret wiel gestoken. Deze wet eist namelijk dat motorrijtuigen slechts aan het verkeer mogen deel nemen, als de burgerrechtelijke aan sprakelijkheid waar zij aanleiding toe kunnen geven, gedekt is door een verzekering welke aan de door de wet gestelde bealingen voldoet. Woensdag gearriveerd: Boreas, Rotter dam; Tor Hollandia, Gothenburg; Este- bogen, Petekimie; Juno, Kingslynn, IJ muiden; Thorbjorg, Vitoria; Eugenie Cotton, Stettin; Rijnstroom, Harwich; Morness, Terneuzen, Fiducia, Zeebruge; Norma, Kotka, Zaandam. De kaarten voor het bejaarden kerstfeest van het Leger des Heils kunnen mits voor 1 december aangevraagd zaterdag 8 december tussen 9 en 11 uur worden afgehaald bij het gebouw aan de Edisonstraat 14 in IJmuiden. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Blackwell Pont, Thames; Irish Gate, Ro- Holwerda, Loenborg, Algiers; Boston; Lachs, Bremen; Nassauborg, Delftzijl, Beverwijk; James Rowan, Londen; Dia- na-V, Terneuzen; Klarenbeek, Gent, Zaandam; Hannes Lundstedt, Antwer pen; Breitenstein, Willemstad; Prinsen beek, Bremen, Zaandam; Rolf Behr- mann, Londen; Lightning, Bremerhaven; Baityskyi-54, Antwerpen; Bauces, Wis mar; Margaretha, Rotterdam; Dunstan- burgh Castle, Seven-Islands, IJmuiden. ter een begin met het huishoudelijk deel van de vergadering een begin worden gemaakt. VELSEN. De Velsense politie heeft op het politiebureau van Beverwijk een 19-jarige Beverwijker verhoord, die de inbraak bij het Kennemer Vormingscen trum, enige tijd geleden gepleegd, be kende. In Velsen werd een 25-jarige man aangehouden die de diefstal van de werkbank uit het station Santpoort-Zuid bekende. Tevens kwam klaarheid in de inbraak bij een levensmiddelenbedrijf aan de James Wattstraat. Eind oktober nam een 16-jarige jongen uit Velsen daar een aantal sloffen sigaretten en pakjes shag weg. De leiding van het buurthuis „De Brulboei” aan de Kanaalstraat in IJ muiden herinnert er nog even aan dat hier elke donderdagavond van 19 tot 21 uur een tienersoos wordt ge houden, bestemd voor jongens en meisjes van dertien tot vijftien jaar. De activiteiten worden door de bezoe kers zelf bepaald, waarbij zij onder meer hun eigen platen kunnen be luisteren. Voorts wordt er op zaterdag 8 de cember weer een filmvoorstelling voor de jeugd gegeven, welke om tien uur begint. Vertoond wordt „De pia noverhuizers” met Stan Laurel en Oliver Hardy, vooraf gegaan door enige tekenfilms. hi 1 ECHTE GRAAN- GENEVER 'N ZUIVER NATUUR- PRODUKT BIJ UW VAKMAN-SLIJTER

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 5