Eu Geheim rapport: eerder duurder treinkaartje Windkracht 9' voor auto Woordvoerder Buitenlandse Zaken met verlof Nixon treedt niet af Hamsterwoede is Situatie abortus aan het wegebben snel legaliseren Dodewaard was buiten gebruik betoging tegen kabinet Den Uyl TROUW AAN OUDERWETS HUWELIJK ONDANKS „SEKSUELE REVOLUTIE” Gerald Ford: Stopzetting fluoridering geëist Mogelijk oonEnrofen] dit ow] GE PROF. DR. E. VAN HALL: ZETELVERDELING IN SURINAME Dr. C. van Emde Boas in openingscollege te Leiden: ZATERDAG 8 DECEMBER 1973 2 Homoseksualiteit Integreren Tussenpositie Verontwaardiging Door inwoners van Beuningen Personeelstop bij spoorwegen (Va Surinaamse WEERRAPPORTEN ia Mimi A (Van onze Haagse redactie) tATEP uur uur 5 6 9 21 16 uur uur uur uur hulp om een zwangerschap tot stand te brengen alle aandacht en energie zich juist op de wens van de vrouw richt een kind te willen. Eensgezindheid in de commissie-Rei- noud bestaat niet, want op vrijwel alle fundamentele punten blijken met name de NS-vertegenwoordigers maar ook die van Verkeer en Waterstaat het niet eens te zijn met de conclusies, mogelijkheden een aanbevelingen*’. Ook het inzicht dat de oudere man en vrouw hun seksuele behoeften tot lang na hun zestigste jaar behouden en volle- achten de NS-vertegenwoordigers in de commissie-Reinoud niet verantwoord. dige geslachtelijke betrekkingen kunnen voortzetten, helpt het huwelijk in stand te houden. „Het fabeltje dat de vrouw na de menopauze geen seksuele verlan gens meer heeft en dat de man boven de zestig impotent wordt, zullen hun funes te gevolgen voor het huwelijk van oude re echtparen verliezen.” De leiders van bejaardentehuizen zouden door het ver schaffen van voldoende „privacy” hier mee rekening moeten houden. De lingei publii Ve zal Wesl stam een waai proj' digit Duit Te mee huid verv derl; scha nen tiscl zelf gaai ovei lanc sc] ge he de ke zzo zo z zzo z zzo zzo z z z nno wnw nno wnw w zzw z w n windstil no w zw windstil windstil zw nnw zo w o nnw windstil w wzw wzw no wzw BI NAA halv Brus plan verd aam king den Vree de c ning BR missi< EEG, meen le on de t< van lande kome aang( om d redde solid? olieci ook e den-( en j< van e M gele de den ren grot NA’ keu dit wee vor bed Hij hot sch de nu zul I bli; gis lar vli wi; Stc tis< ter ve: vo nie ve m< lai va k r 1 t 6 6 5 5 5 5 6 5 6 5 2 17 13 4 14 7 6 5 3 2 16 10 4 11 18 3 15 —2 12 15 13 d< ei la b k d P ei ti ri r c k li 2.1 2 0.3 0 3 1 2 0 1 1 0.1 0 o 3 1 1 0.7 5 0 0 0.1 o 2 2 0 0 0.5 0 1 3 0 0 0 o 6 0 0 0 Dr. Van Emde Boas zegt het te be treuren dat als gevolg van eeuwenlange door kerk en staat gekweekte vooroor delen de rehabilitatie van de homosek sualiteit aanmerkelijk minder is voort geschreden. „Totale verwerping van de homoseksualiteit en de homo-erotiek heeft niet alleen noodlottige gevolgen voor de vier tot zes percent kernhomo- Juist omdat de hamsterwoede alleen is ontstaan als gevolg van een serie ge ruchten (er zijn zelfs krenten geham sterd, vanwege de staatsgreep in Grie kenland), wil minister Lubbers over het gehele probleem geen woord zeggen. Zijn voorlichter, drs. P. Francot: „Ham steren veroorzaakt schaarste, die hele maal niet nodig zou zijn. De minister zal Grote tolerantie in de „experimenteer- fase” en betrouwbaarder anticonceptie hebben het aantal gedwongen huwelij ken doen af nemen; een betere partner keuze door mensen met meer ervaring leidt tot stabielere verhoudingen. Ook binnen het huwelijk heeft een betere anticonceptionele opvoeding positief ge werkt; het verdwijnen van de vrees voor ongewenste zwangerschap komt de seksuele verhouding tussen de echtgeno ten ten goede. DEN HAAG (ANP). Gezien de ge beurtenissen van de afgelopen week is het voor de chef van de directie persza ken bijzonder moeilijk, zo niet bijna onmogelijk, geworden zijn functie naar behoren uit te oefenen, aldus heeft een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken desgevraagd meege deeld. De minister van Buitenlandse Za ken heeft de heer Thurkow verlof ver leend in afwachting van zijn plaatsing op een „passende post”. DEN HAAG De „seksuele revolutie”, met daaraan verbonden de toegenomen openheid en tolerantie tegenover seksualiteit alsmede de ondermijning van de zo genaamde „voortplantingsmoraal”, heeft het instituut van het ouderwetse monogame huwelijk alleen maar gunstig beïnvloed. Alle experimenten om het huwelijk door iets beters te vervangen, zijn op grote schaal mislukt. Dit heeft dr. C. van Emde Boas gisteren bij de aanvaarding van het ambt van bijzonder hoogleraar in de seksuologie aan de Leidse universiteit in zijn openingscollege verklaard. Volledige integratie van de homosek sualiteit in de huidige maatschappij zal een bevrijding voor de heteroseksuele man betekenen. Amsterdam De Bilt Deelen Belde Eindhoven Den Helder Botterdam Twente Vlisingen Zd. Limburg Aberdeen Athene Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Helsinki Irinsbrück Kopenhagen Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga München Nice Oslo Parijs Rome 1 Split Stockholm Wenen Zürich Istanboel Las Palmas Tunis De verdeeldheid over het hoofdstuk „beïnvloeding van vervoersbewijzen en als noodzaak van een geïntegreerd ver- keers- en vervoersbeleid” was zelfs zo groot dat over dit punt geen aanbevelin gen zijn gedaan. Eensgezindheid bestaat er in feite alleen op het punt van de reeds gecalculeerde zeven percent ta riefsverhoging per 1 juni 1974. Een extra tariefsopbrengst wordt mogelijk geacht door het treinkaartje niet op die datum, maar al eerder en dan mogelijk met een hoger percentage duurder te maken. De personeelsstop, de bezuiniging op onderhoud en overige exploitatiekosten VOORUITZICHTEN VOOR MAANDAG: Overwegend droog met opklaringen. Lichte vorst en nacht en ochtend. Aantal uren zon: 1 tot 5, minimum tempe ratuur 0 tot 5 graden onder normaal; ma ximum temperatuur van ongeveer normaal tot 3 graden onder normaal, kans op een droge periode van minstens 12 uur 95 percent, kans op een geheel droog etmaal: 90 percent. Normale temperaturen tot 11 december minimum 3, maximum 7 grafden. In een telegram heeft de FWS onmid- delijke openbaarmaking geëist. Minister Westerterp geeft er volgens een verkla ring van de FWS evenwel de voorkeur aan „de onrust onder het personeel te vergroten”. Hij wil pas op 14 december beslissen of en zo ja in welke mate de inhoud van het rapport-Reinoud open baar wordt gemaakt. De FWS is van oordeel dat dit voor de 27.000 NS-ers en hun gezinnen een onverteerbare zaak is De koning van Nepal arriveert van daag in Peking voor een officieel bezoek van een week aan China. Hij zal daar waarschijnlijk de Chinese partijleider Mao Tse-toeng ontmoeten. Peking kent Nepal, waarmee het al lang vriend schappelijke betrekkingen onderhoudt, als bufferstaat tegenover India grote be tekenis toe. De opvoeders van jonge kinderen, pu bers en adolescenten in de fase, die voorafgaat aan een definitieve binding, zullen behulpzaam moeten zijn door vanaf de geboorte de uitingen van sek sualiteit en lustgevoelens volledig te ac cepteren en respect op te brengen voor de seksueel-erotisch getinte verhoudin gen van het kind en de puber. De seksualiteit moet, aldus dr. Van Emde Boas, in het totale opvoedingsproces worden geïntegreerd. Voor jongeren moet de mogelijkheid worden geschapen tot ongestoord samen zijn, waar de sensuele gevoeligheid ver- De „hot line”, de rechtstreekse telex- verbinding tussen het Witte Huis in Washington en het Kremlin in Moskou, zal volgend jaar worden aangepast aan het ruimtetijdperk, zo is in Washington meegedeeld. De verbinding zal dan niet meer via een kabel verlopen, maar via een satelliet- De huidige „hot line” is twee jaar geleden korte tijd verbroken geweest toen een Finse boer tijdens het ploegen een van de circuits afsneed. Spit merkte op dat dan wel eens heel goed zou kunnen blijken dat er geen enkele loonsverhoging in zit. De Boon zei dat de drie vakcentrales het formeel met elkaar eens zijn, „maar als het kabinet-Den Uyl en de confessionele vakcentrales zich zullen laten verleiden tot paniek zullen zij het NW tegenover zich vinden”. Het grotere accent op het beleven van erotische gevoelens heeft een positieve invloed op het heteroseksuele liefdele ven: het is volgens dr. Van Emde Boas het begin van een „renaissance van de liefdeskunst”. „De tijd is voorbij dat de mannen bij de prostituées bevrediging moesten zoeken voor hun verlangens naar alleszins normale varianten en aanvulling van het liefdesspel, waarvoor ze hun eigen vrouw te „hoogstaand' vonden." Dit zei prof. dr. E. V. van Hall giste ren in Leiden in zijn openingscollege als hoogleraar verloskunde en gynaecologie aan de universiteit in Leiden. Prof. Van Hall had zijn college „(R)evolutie in de gynaecologie” getiteld, waarmee hij wil de aanduiden dat het werk van de vrouwenarts ingrijpend is gewijzigd. Werd tot voor kort van hem voorname lijk een inspanning verwacht, gericht op het verkrijgen van een gezond kind uit een gezonde moeder, nu wordt hij ook geconfronteerd met de vraag de zwan gerschap af te breken. „Merkwaardig”, noemde prof. Van Hall het, dat de verklaarde tegenstan ders van abortus in het geval van een verzoek van een vrouw om onderbreking van de zwangerschap „plotseling de wens van de vrouw irrelevant achten en zelfs een volmaakt abstract begrip van stal wordt gehaald, de zogenaamde rech ten van een ongeboren kind, dat er nota bene niet zelf om heeft gevraagd te worden geconcipieerd”- Dit terwijl bij de UTRECHT (ANP) De commissie Reinoud, die in opdracht van de regering mogelijkheden heeft bestudeerd om de spoorwegverliezen en daardoor het beslag op de rijksbegroting te beperken, pleit in haar rapport aan minister Westerterp van Verkeer en Waterstaat onder meer voor een vervroegde tariefsverhoging van zeven procent (niet op 1 juni 1974, maar eerder) en mogelijk een hoger percentage, een personeelsstop (minder vacatures vervullen dan er ontstaan), het systeem van afschrijving wijzi gen door in plaats van op vervangingswaarde af te schrijven op aanschaf- waarde en vermindering van onderhoudskosten en overige exploitatie lasten. DEN HAAG. NVV-vice-voorzitter Adrie de Boon heeft met een massale protestdemonstratie gedreigd als het ka binet-Den Uyl via de machtigingswet geen reële loonsverbetering voor 1974 toestaat. Hij zei verder dat het NVV zonodig alléén actie zal voeren. De Boon had zich namelijk verbaasd over de uitlatingen van NKV-voorzitter Wim Spit en CNV-voorzitter Jan Lanser dat zij hun definitieve oordeel pas zullen geven als het kabinet-Den Uyl harde cijfers ter illustratie van de gevolgen van de olieboycot op tafel heeft gelegd. Dr. Van Emde Boas schat dat 90 percent van de vrouwen, die in het huwelijk treden, voordien geslachtsver keer hebben gehad, maar in de meeste gevallen was dit met de latere echtge noot. Tenslotte blijkt Nederland een tussen positie in te nemen wat betreft de omvang van de „seksuele revolutie” in vergelijking met de rest van Europa. Maar vergeleken met Engeland, de Mid- deneuropese landen, het Oostblok en de Zuideuropese landen heeft ons land een „belangrijke voorsprong”, aldus dr. Van Emde Boas, die zegt ..dat de strijd om de seksuele hervorming in ons land niet tevergeefs gestreden is.” der getraind kan worden. „Dat deze taken grote moeilijkheden met zich meebrengen voor ouders en jeugdleiders, die zelf nog opgevoed zijn volgens de oude normen, is zo vanzelfsprekend, dat men het recht heeft in het overgangssta dium waarin wij leven, ook van de jongeren begrip hiervoor te vragen.” Dat grotere tolerantie zou leiden tot ongebreidelde voor- en buitenechtelijke seksualiteit met alle gevaren van dien, is niet bewaarheid, hoe luidruchtig een kleine minderheid alom het tegendeel beweert. Nog altijd blijkt een meerder heid van de Nederlandse jongeren pas voorechtelijk geslachtsverkeer te aan vaarden als er trouwplannen zjjn. Boven dien is de toeneming in het voorechte lijk geslachtsverkeer gedeeltelijk schijn baar, omdat de jongere mensen openlij ker voor hun verhouding uitkomen. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG. De hamsterwoede bij de Nederlandse huisvrouwen, die de af gelopen weken zorgde voor de meest vreemde en onverwachte schaarstever- schijnselen in de winkels is al weer aan het wegebben. Volgens voorlopige in drukken van het ministerie van Econo mische Zaken, winkeliers en grootwin kelbedrijven in het hele land begonnen tegen het einde van deze week de mees te huisvrouwen in te zien dat er in feite nog geen enkel produkt werkelijk schaars dreigt te worden. Er is eigenlijk slechts één artikel waarvan de bevoorra ding hier en daar nog problemen op roept: plastic zakken. Dat geldt zowel voor de huisvuilzakken als voor jje klei ne plastic zakjes. Een dierenhandelaar in Enschede kan bijvoorbeeld geen goudvissen meer ver kopen. Hij pleegt daarvoor met water gevulde plastic zakjes te gebruiken en die zijn er niet meer. Voor de plastic zakken geldt in feite hetzelfde als voor zout, zeep, lucifers, slaolie, tankdoppen, textiel, wasmiddelen, toiletpapier, nylon panty’s, kaarsen, koffie en thee. Werkelijk schaars worden alleen olie- produkten, zoals benzine voor auto’s en huisbrandolie, maar daar kan men niet in hamsteren: wie benzine hamstert in zijn schuur of garage, leeft op een vulkaan en Is bovendien in overtreding. Plastic wordt weliswaar van aardolie gemaakt, maar voorlopig wordt de olie toevoer voor de plastic-industrie niet drastisch verminderd. Prof, van Hall vond het ook opval lend, dat „de felste tegenstand tegen abortus vaak juist bij die mensen wordt gevonden, die oorspronkelijk de minste moeite met anticonceptie hadden, daar mee feitelijk het aloude beginsel van voorkomen is beter dan genezen, naast zich neerleggend”. Er is nog een andere evolutie, aldus prof, van Hall: de emancipatie van de patiënt, die voor de gynaecoloog gevol gen in zich bergt. Door zijn deels chi rurgische opleiding is deze specialist In zijn therapeutisch denken overwegend technisch ingestejd. „Hij opereert graag, deels om professionele, deels om finan ciële redenen. Zijn goede naam wordt soms bepaald door het aantal operaties dat hij per week verricht. Door het „verrichtingentarief’ vaart hij daar ook financieel wel b(j.” Hij zal echter, aldus Prof. Van Hall, meer moeten gaan luisteren naar zijn patiënten. „Hij zal dan ontdekken dat omvangrijke seksuele problematiek schuil kan gaan achter een gewoon symptoom. Hij zal zijn ogen openen voor de soms complete sociale problematiek van de vrouw met een verzoek om abortus en hij zal merken dat een ten dode opgeschreven kankerpatiënt meer behoefte heeft aan een openhartig ge sprek dan aan een medicijn dat als bijwerking het haar doet uitvallen. Prof. Van Hall bepleitte ook de oplei ding van een nieuw soort gynaecoloog, een specialist die zich bezighoudt met aandoeningen die geen operatieve ingre pen behoeven' De Federatie van Werknemersorgani saties van Spoorwegpersoneel (FWS) is verontwaardigd over de geheimzinnig heid rond het eindrapport van de com missie-Reinoud. en acht de beslissing van de minister onverantwoord. „Waarom moet het personeel langer in onzekerheid worden gehouden? Waarom mogen 27.000 NS-ers, die dagelijks hun grote inzet tonen, niet weten wat ande ren, over hun bedrijf te berde brengen?” vragt de FWS. ook geen oproep aan het Nederlandse volk doen om het hamsteren achterwege te laten, omdat hij vreest dat daardoor juist meer mensen extra inkopen zouden doen- Hoe minder we het woord noe men, hoe beter het is. We zouden eigen lijk moeten doen of het hele woord niet bestaat”. Veel toeristen die de kerstdagen zou den doorbrengen aan de Costa del Sol, in Alicante, op Majorca of op de Canari- sche Eilanden, hebben hun vakantie afge zegd als gevolg van het feit dat de chartermaatschappijen niet over voldoen de brandstof beschikken om toeristen naar hun kerstvakantieverblijf te ver voeren. De commissie-Reinoud meent dat op basis van de gedane aanbevelingen reeds in 1974 reële verbeteringen van het be drijfsresultaat kunnen worden bereikt Zo zal het in 1974 mogelijk zijn het geraamde bedrag van vergoedingen uit rijkskas met een bedrag van ƒ36.6 mil joen te verminderen als gevolg van het terugbrengen van het niveau van de (niet personele) uitgaven van onderhoud, overige exploitatiekosten en (lagere) ver goedingen aan derden, waarvan het tota le bedrag was geraamd op ƒ300 miljoen. De NS-leden in de commissie hebben hiertegen bezwaren. De totale bijdrage uit de rijkskas wordt volgend jaar becij ferd op 422,2 miljoen. „Niet verantwoord” vinden de NS- leden in de commissie de aanbevolen „lagere instroming van personeel dan voorzien in de personeelplanning van de NS”, waardoor in 1974 lagere personeels uitgaven zouden ontstaan. seksuelen en de biseksuelen onder de bevolking, maar ook voor de heterosek suele man die niet alleen gedwongen is de direct seksuele neigingen voor zijn eigen seksgenoten te verdringen, maar ook alle tedere, warmere gevoelens je gens hen.” Hoog water 3.18 uur en 15.35 Laag water 11.24 uur en 23.50 ZQNDAG 9 DECEMBER Zon op 8.36 uur onder 16.29 Maan op 15.50 uur onder 7.58 MAANDAG 19 DECEMBER Zon op 8.37 uür onder 16.29 uur Maan op 16.56 uur onder 9.06 uur ARNHEM (ANP) Veertien inwo ners van Beuningen (bij Nijmegen) heb ben gistermiddag in een kort geding voor de president van de rechtbank in Arnhem geëist dat fluoridering van het drinkwater in hun gemeente wordt ge staakt op straffe van een dwangsom van 100.000 per dag, te betalen aan het Wereld Natuurfonds. De Amsterdamse advocaat mr. T. Sor ko, die optrad als raadsman van de eisers, vond dat men in een te vroeg stadium heeft toegestaan met „fluor op mensen te experimenteren”. De Kroon en de Hoge Raad hebben, aldus mr. Sorko, reeds gezegd dat er voor tegen standers van gefluorideerd leidingwater een reëel alternatief moet zijn. De mens heeft immers het recht om ingrepen op zijn lichaam te weigeren, zo voegde hij er aan toe. Bestrijding van tandcariës is volgens hem ook mogelijk door betere eetgewoonten te propageren. Mr. Sorko adviseerde schoolgaande kinderen fluor- tabletjes te geven op school. regen regen regen geh. bew. regen regen regen geh. bew. regen regen sneeuw onbew. licht bew. zw bew. motregen regen regen regen onbew. zw. bew. zw. bew. onbew. regen regen onbew. onbew. geh. bew. zw. bew. sneeuw regen half bew. zw. bew. onbew. onbew. regen licht bew. onbew licht bew. ZONDAG 9 DECEMBER Hoog water 2.28 uur en 14.48 uur Laag water 10.40 uur en 22.57 uur MAANDAG 10 DECEMBER 3.18 uur - Laag water 11.24 uur PARAMARIBO (ANP) De vier partijen die in Suriname samenwerken in de Nationale Partij Kombinatie (NPK) zijn het eens over de verdeling van de portefeuilles voor de nieuwe Surinaamse regering. Dit is van welinge lichte zijde in Paramaribo vernomen. De ministeries van Justitie en Politie, Economische Zaken, Arbeid en Volks huisvesting zullen worden beheerd door de PNR. Volksgezondheid en Binnen landse Zaken gaan naar de PSV. De KTPI krijgt Sociale Zaken n Land bouw, Veetelt en Visserij, terwijl de NPS de ministers zal leveren voor Alge mene Zaken, Financiën, Openbare Werken en Verkeer, Opbouw, Onder wijs en Volksontwikkeling, Districtsbe- stuur en Decentralisatie. De NPS mag ook een kandidaat voordragen voor de functie van gevolmachtigd minister in Den Haag. Volgens het Surinaamse avondblad „De West” zijn er „ondanks alle bewe ringen van het tegendeel” nu al span ningen in de NIK. De krant schrift dat reeds in het prilste begin van het kabi net dat binnenkort zal zijn geformeerd al tegenstellingen zullen zijn, waardoor uiteindelijk de NPS en de VHP weer bij elkaar zullen moeten komen. „De West” wil „om het werk van informateur Ar- ron niet moeilijker te maken dan het al is” geen melding maken van de moei lijkheden waarmee hij worstelt. Mijnheer B. Wielink uit 's Heerenbroek bij Zwolle heeft deze windauto ontwor pen. Hij rijdt ermee op zondag, nage oogd door vele jaloerse automobilisten die hun wagentjes, waarvan de benzine tank gevuld is met een „tijger’’, aan de kant moeten laten staan. De auto loopt op een elektromotor. De stroom hiervoor komt van de windmolen op het dak, die al rijdende een paar accu’s oplaadt. Dr. Van Emde Boas wijst er voorts op dat van de commune de seksuele bete kenis meestal overschat wordt en dat partnerruil meestal op een teleurstelling uitloopt, zoal niet op ernstiger complica ties. „Toch wijst deze ontwikkeling erop dat aan incidenteel overspel in vele kringen niet meer zo zwaar getild wordt als vroeger, al doet ook hier nog steeds de dubbele moraal zijn invloed gelden: mannen reageren over het algemeen ui terst negatief als de vrouwen gebruik maken van de rechten die zij voor zichzelf opeisen.” DODEWAARD (ANP). De kerne nergiecentrale in Dodewaard is in ver band met een tijdig ontdekte technische storing aan een veiligheidsregulateur van de turbine twee dagen buiten be drijf geweest. Sedert donderdag draait de centrale weer 24 uur in vol bedrijf. Dit heeft een woordvoerder van de cen trale gisteren meegedeeld. Het euvel is tijdens een periodieke controle ontdekt. In de nacht van maan dag op dinsdag werd er „afgeregeld” en dinsdag en woensdag stond de kerncen trale op non-actief om monteurs van Stork gelegenheid te geven de reparatie te verrichten- Dat werk verliep vlot, aldus de woordvoerder van de centrale. É)e centrale is nu weer normaal in bedrijf. Voor midden april 1974 is een volgende stop gepland om nieuwe brandstof (splijtmateriaal) in te/nemen. Die brandstofwisseling duurt vier tot vijf weken, zo werd meegedeeld. Mr. Ch. Th. F. T'mrkow werd in 1970 tot chef van de directie perszaken en nieuwsvoorziening benoemd, na posten te hebben bekleed in Pretoria, Bern, Colombo, Parijs, Djakarta en, voor zijn benoeming in Den Haag, in Warschau. WASHINGTON (Reuter) De Ame rikaanse vice-president Gerald Ford heeft gisteren verklaard dat president Nixon in het geheel niet van plan is af te treden. Ford sprak op een persconfe rentie in Washington, nog geen dag na dat hij was beëdigd als vice-president van de Verenigde Staten in de plaats van Spiro Agnew. Zijn benoeming heeft de speculatie doen ontstaan dat enkele republikeinen druk zouden willen uitoefenen op Nixon in verband met Watergate af te treden. Ford vertelde de verslaggevers dat Nixon vandaag meer details bekend zal maken over zijn persoonlijke financiën. LEIDEN (ANP). „Wie op goede gronden meent een zwangerschap te moeten onderbreken, een zaak die uit sluitend een vrouw en de arts aangaat, mag dit doen. Wie op principiële gron den niet aan een dergelijk verzoek kan voldoen, hoeft dit ook niet te doen. Dit is feitelijk de thans bestaande situatie en het is te hopen, dat parlement en rege- rings deze zo spoedig mogelijk wettelijk zullen sanctioneren”.

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 2