Wijkmeerpolder vierde honderdjarig bestaan Regeling voor vuilniszakken Ook brommers vallen onder rij-ontzegging tarflfepoftierechter F a R Zondagsrijder in de tractor Groene Kruis College wil beroep aantekenen tegen gedeeltelijke goedke uring kreeg nieuwe voorzitter VEILINGEN Dode paarden aangespoeld „Jongerenfilm” in Labyrinth „Kagerweg” I Bijr AFSCHEID VAN SECRETARIS- PENNINGMEESTER LEI GS motiveren besluit op onzekerheid rond tracé Rijksweg 16 Nieuw bestuur van Za Stadscentrum treedt in functie AAGHTEN CANTORIJ TREEDT IN TWEE KERKEN OP 1OOW1WEVERWIJK J ZATERDAG 8 DECEMBER 1973 4 IJMUIDER COURANT ZAT Bloemen Vrienden Vuurwapens Overspannen Gasten Groenten Veilig Moeder Ad< Uitbreiding Vrouw Aanwijzing PROTESTANTSE BEGRAFENISVERENIGING 1 S 0 (Van een medewerker) (Van een medewerker) (Van onze rechtbankverslaggeefster) in (Van onze rechtbankverslaggeefster) de (Van een onzer verslaggeefsters) als dat 'wor- ADVERTENTIE boete op en twee weken voorwaar delijk. Het motief van Gedeputeerde Staten om aan deze bestemmingsplan-onderde- len hun goedkeuring te onthouden is, aldus het college, de mogelijkheid, dat de minister van Verkeer en Waterstaat zal kiezen voor varianttracé vier van Rijksweg 16. GS concluderen namelijk, dat naast varianttracé twee ook de vier de variant een zodanige serieuze kans tot verkiezing maakt, dat de Gedepu teerden het „verantwoord en geboden achten de bedoelde onderdelen van het plan niet goed te keuren”. Daarbij is tevens overwogen, dat als varianttracé vier wordt gekozen, nog slechts op on dergeschikte punten van dat tracé zal worden afgeweken. „Hoewel de IJmondgemeenten”, aldus B. en W. van Beverwijk, „onder voorbe houd en met de nodige reserves hun voorkeur voor varianttracé vier hebben Er was deze middag tijdens de recep tie slechts één spreker die het woord vroeg, namelijk burgemeester J. G. S. Bruinsma, die met wethouder A. Klomp het gemeentebestuur vertegenwoordigde. men die gingen. De prijzen De heer Bruinsma memoreerde enkele feiten uit het rijke polderverleden. Vol gens de burgemeester behoort de Wij- kermeerpolder in zijn soort tot de beste polders in Nederland. Er staan relatief veel boerderijen. Klinkende namen van de eerste boerderijen zijn De Eersteling, Bezoeki en Welgelegen. Aanvankelijk ontstonden hier gemeng de bedrijven, maar later legde men zich geheel op de landbouw toe. De komst uitgesproken moet tegelijk worden opge merkt, dat daarbij sterk is aangedrongen op nader overleg ten aanzien van de tracering van deze variant en andere naar voren gebrachte verlangens.” Een hele reeks overtredingen van de vuurwapenwet werd behandeld. Een 34- jarige man uit Egmond aan Zee werd op 10 juni in de Zandvoortse duinen aange houden, met een flobertgeweer en patro nen. Die had hij in de handen gedrukt gekregen van een man die wel eens met hem wou gaan schieten, maar die bij het zien van de politie de benen nam. Waar op hij nou wel had moeten schieten wist verdachte ook niet. Konijnen misschien, wat mr. Vink ook niet zo erg aardig vond. Een beetjes mysterieus bleef de Maar niet de zoon stond hier terecht, doch pa, die zeer doof, op het podiumpje onbekende man. Interssant werd het toen verdachte zei dat hij met hem in een café beland was waar allemaal „jagers” zaten. Mr. Bijl de Vroe vroeg dan dat maar eens aan hem te laten zien. En mr. Vink vertelde daar ook graag te wande len op het strand, maar dat hij nooit door vreemden met geweren werd aan gesproken. De 1 elkaar AANSPREKER J. MEIJER Fazantenlaan 3 - Tel. 1 45 76 Umuiden-Oost Begrafenissen en Transporten door het gehele land IJMi Zilver stemd deeltel asiel a verlopi Zwijgt oktobe voor g verzan sie va Besche Omstn heer 5 ochten school SA omst maai digd houd In zi dirig met talie A mer naai gevi vrie tere den reüi wat kra hofi kop nist juis schi D ber wa< ters ave beg naa toe: All sla: lijk B eind spoi stin de moi R clul dan de een in kon zat( mei con spe E spe spo mo: een gin rin. me dui rin. •le< De opbrer wil ze de nel ten go „Dal de hei ijverig dinnet bedrag het ge bert-a maker K wa me Rij ner ma het Gri C al val Men nam op deze middag tevens af* scheid van de secretaris-penningmeester, de heer C. F. Smeets, die deze taak precies 32 jaar heeft vervuld. Ook op zichter W. E. P. van den Horn legde zijn taak neer, wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Met ingang van 1 december is de heer Th. J. Popma uit Overveen tot secretaris benoemd. „Beroep instellen bij de Kroon”, aldus t. en W. in hun voorstel aan de raad, is derhalve van belang ten aanzien van 'e tracering van variant vier van Rijks- veg 16; voor het behoud van de laatste nogelijkheid tot nog enige uitbreiding can het industriegebied; om duidelijk te stellen dat de gemeente niet bereid is liet eventuele tracé van Rijksweg 16 in een bestemmingsplan vast te leggen dan na een aanwijzing als bovengenoemd.” (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Die Aagthen Canto- rij, het interparochiële koor (20 jongens en 20 meisjes) treedt maandagavond 24 december in de Goede Raadkerk op als daar om 19 uur een kinderdienst wordt gehouden. Het koor zal ook in de nacht mis, die om 24 uur begint, liederen zingen. De volgende dag, eerste kerstdag, om 11.45 uur in de St. Jozefkerk aan de Laan der Nederlanden te horen zijn. Voor de officier mr. Bijl de Vroe stond de mishandeling van het dier vast. Hij kon zich nog voorstellen dat iemand met duiven een hekel aan katten heeft, dat hij dan mis schien iets stoms doet in een opwel ling. „Maar kom er dan ook voor uit”, zei hij tegen verdachte. Hij vroeg 150 en twee weken voor- waardelijk. Ook mr. Vink kon zich de woede wel voorstellen, ook hij ziet liever geen katten in de buurt van zijn vogels. Maar er zijn andere methoden om ze weg te jagen, zei hij. Voor deze „bijzonder minder waardige” handeling legde hij 75 Gezien deze mogelijke aansprakelijk heid zal de gemeente, zo deelt het colle ge de raad mee, dan ook niet moeten overgaan om varianttracé vier van Rijksweg 16 in een bestemmingsregeling vast te leggen, tenzij daar een aanwij zing aan wordt vastgeknoopt, waardoor eventuele aanspraken op schadevergoe ding en in het algemeen hogere kosten van planontwikkeling op Rijkswaterstaat kunnen worden, afgewenteld.' de jaarrond- weer aan tot BEVERWIJK Op bijna al te be scheiden wijze heeft het bestuur van de Wijkermeerpolder vrijdagmiddag in ho tel „Kennemerduin” in Wijk aan Zee het feit herdacht, dat de polder honderd jaren geleden droog viel. Geen voor de rechterlijke macht aan vaardbaar excuus had een 31-jarige au tohandelaar uit Haarlem die op de Scho- tersingel na drie uur ’s nachts werd aangehouden. Hij zou zijn vrouw zijn achterna gereden die boos bij een kennis weg liep. Mr. Vink vond dat hij dan maar haar achterna had moeten lópen. Het verweer van de man dat het in zijn branche toch al zo beroerd is, vond men wel plausibel, maar niet van belang voor de strafmaat. HAARLEM Je mag van de rechter een tijdje niet rijden, met je auto, dus wat doe je dan: je zoekt een ander vervoermiddel. Een 30-jarige operator uit Velsen had het ei van Columbus: hij kocht een bromfiets. Helaas. Had hij het formulier van de ontzegging maar wat beter gelezen. Daar staat en niet eens in kleine lettertjes maar vet gedrukt, dat je ook niet op een bromfiets mag rijden. Verbazing van de Velsenaar, dat wist hij niet. „Daar heb je toch geen rijbewijs voor nodig”, zei hij. Dat is waar, maar de wet zegt dat je met een rijontzegging ook niet op de brommer mag. De offi cier van justitie zei te betwijfelen of de man het echt niet gelezen had, maar het tegenovergestelde kon hij ook niet be wijzen. Hij vroeg 200, waar mr. Vink f 150 van maakte. Een 19-jarige Hillegommer kreeg van de politierechter de waarschuwing maar wat andere vrienden te kiezen. Zijn huidige vrienden zitten niet voor niets nu weer in de gevangenis. De verdachte had in februari een pick-up met geluids boxen gestolen. Hij stond ook terecht voor uitlokking van of medeplichtigheid aan een valse aangifte van diefstal van een auto, maar dat laatste bleek niet te kloppen en leverde vrijspraak op. Met een „ik hoop dat we geen last meer met hem hebben,” vroeg mr. Bijl de Vroef f 100 en zes weken voorwaardelijk. Dat werd conform opgelegd. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Dinsdagavond 11 de cember belegt de winkeliersvereniging Stadscentrum een algemene ledenverga dering in Huize Terpsichoré aan de Zeestraat. De agenda vermeldt de statu ten wijziging en de rondvraag. Op deze vergadering, die om kwart over acht begint, treedt het oude bestuur af en nemen de 9 nieuwe bestuursleden de zetels achter de bestuurstafel in. In een besloten bestuursvergadering, later in de maand, worden de diverse functies ver deeld. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK- Op het strand Wijk aan Zee is vrijdagmorgen een dood paard aangespoeld. Tussen Egmond en Bergen aan Zee zijn eerder op de dag eveneens drie kadavers aangetroffen. Omtrent de herkomst van de dode dieren is nog niets bekend. Een exploitant van een Zandvoortse broodjeszaak kwam vertellen, hoe moei- HAARLEM Een aantal mensen heeft automatisch het recht op de auto loze zondag te rijden, zonder een onthef fing te hoeven aanvragen. Landbouwers mogen rijden, dat had de vrouw van een 42-jarige man uit Knollendam zelf op de televisie gezien en in de krant gelezen. Landbouwtractors voor het land, ja die mogen rijden. Maar niet mogen per definitie landbouwers gaan rijden. Toen de 16-jarige zoon des huizes zondags de tractor pakte om puin op te halen voor ophoging van de stal ging hij toch wel buiten het boekje, dacht de Haarlemse officier van justitie mr. De Goederen gisteren. t lijk hij het wel had om late gasten eruit te zetten. Hij had dan ook zo’n ruzie met iemand gekregen die na sluitingstijd binnenkwam dat hij die met een bijbel op het hoofd had geslagen. Die zaak werd geseponeerd, maar wel vervolgd was hij voor het bezit van een alarmpis tool dat niet aan de wettelijke eisen voldeed. Hij bezat dat al tien jaar, en het was voor de officier een boete van f 50 waard gezien alle omstandigheden. Het werd 35. De hoogte van de boete interesseerde de man niet zo. Wel het feit dat hij nu een strafblad had. De groenten waren deze week weer duur. De aan voer liep wat terug met als gevolg vrij hoge noteringen voor alle produkten. Het sortiment wordt nu kleiner. Men is grotendeels op de winterprodukten aangewezen. Prei was de hele week goed aan de prijs, waarbij de prijzen opliepen tot 130 cent per kilo, bij een behoorlijk aanbod. Boerenkool noteerde van 35 tot 45 cent per kilo. Spruiten blijven goed in prijs. De kwaliteit loopt evenwel uiteen en dientengevolge ook de prijzen; 62 tot 140 cent per kilo. Selderyknollen blijven duur; er werd tot vijftig cent per stuk voor betaald. Uien zijn prijs houdend rond de halve gulden per kilo. Er is weinig kool. Glas-andijvie vari eerde in prijs van 10 tot 35 cent per krop(je). Witlof lag even gemakkelijker in de markt en haalde nu tot twee gulden per kilo. Waspeen varieerde van 13 tot 50 cent, terwijl de winterpeen rond de 20 cent lag. De prijzen waren vrijdag: andijvie 85-145; boerenkool 33- 45, breekpeen 13-22; knollen 35-51; prei 45-128; sla 10-35; spruiten 62-140; toma ten 100-175; uien 47-57; waspeen 13-48; witlof 175-190. besteden. De man zei zich niet te willen vrijpleiten, maar wilde wél clementie vanwege zijn toenmalige gezondheidstoe stand. Hij had toen ook drie weken moeten rusten. Bij de politie had hij gezegd het pistool te bezitten voor zijn veiligheid maar dat trok hij nu in. dag, die evenwel in minder dan uur tijd werden uitgegeven. In verband hiermede ontstaat de noodzaak regelend op te treden, in die zin dat niet meer dan 1 pakje per persoon per maand wordt verkocht en aan niet meer dan 50 personen per dag. Het gemeentebestuur verzoekt het publiek met klem geen plasticzakken te kopen voordat de eigen'voorraad is uitgeput. „Nee hoor”, riep de man, de hand aan de oorschelp. „Moeder.” De verwarring was compleet toen hij zei dat de zoon zelf in de vroege morgen op stap was gegaan. „Hij was weg voor ik er erg in had.” Dan maar de zoon zelf horen als getuige. Die kwam van de publieke tri bune, en beklom ook meteen maar het podium. Dat is echter alleen aan dove verdachten en aan rechters en officieren voorbehouden, dus hij moest weer af stappen. Zenuwachtig giechelend legde hij de eed af -met de mededeling dat God niet bestaat. Vervolgens vertelde hij dat zijn vader inderdaad niet had gewe ten dat hij op de tractor was weggegaan. Zodat de uiteindelijke conclusie was dat pa hem niet daartoe had aangezet. Vrij spraak dus. Een 28-jarige pikeur uit Egmond-Bin- nen kon ook tevreden de zaal verlaten, hij werd ontslagen van rechtsvervolging, overeenkomstig de wil van de officier. Hij werd zondags aangehouden, zei een ontheffing te hebben om paarden te vervoeren maar kon die niet overleggen. Dat klopte want hij lag bij de curator over wie alle post liep. BEVERWIJK. B. en W. van Bever wijk hebben de raad geadviseerd, bij de Kroon in beroep te gaan tegen het besluit van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland, het bestemmingsplan „Kagerweg” gedeeltelijk goed te keuren. De Gedeputeerden hebben hun goedkeu ring onder meer onthouden aan een van noord naar zuid lopende, tweehonderd meter brede strook in de bestemming „handel- en bedrijfsdoeleinden”; aan de in het bestemmingsplan opgenomen doorgetrokken Wijkermeerweg en aan een gedeelte van de bestemming „water- kerende doeleinden”. „Een ander aspect”, aldus het Bever wijkse college, is de mogelijkheid, dat d gemeente aansprakelijk wordt gestel; voor schade, te lijden door bepalinger van een bestemmingsplan. Gaat de ge meente namelijk niet in beroep en gaa de gemeente dus over tot vaststelling van een nieuw plan, zulks met inachtne ming van de beslissing van Gedeputeer de Staten, dan zal in de bestemming „handel- en bedrijfsdoeleinden” een Wel voor zijn veiligheid had een 41- jarige Haarlemmer een pistool in huis. Er werd namelijk steeds ingebroken in zijn ijzergieterij, waar hij toen zelf maar boven was gaan slapen op zolder. Nu staat er een riek naast zijn bed. „Ik weet dat ik fout ben met dat pistool,” zei hij, maar hij vroeg wel begrip. Hij kreeg de geëiste week voorwaardelijk en 100 boete. Een 40-jarige sloper uit Lisse kreeg conform de eis 100 en twee weken voorwaardelijk omdat hij in het eerste halfjaar van 73 een buks aan een Hille gommer had verkocht. Zelf had hij wel eens op musjes ermee geschoten. Dezelf de straf ook conform kreeg de man die het had gekocht en die tegen de lamp was gelopen, omdat hij een keer in doldrieste woede ermee links en rechts in het rond inzijn kamer had geschoten, na een borreltje in gezelschap van zijn vrouw en een vriend. Daarbij werden diverse meubelstukken geraakt, maar niet het hammondorgel waar hij nogal aan verknocht was. Mr. Vink toonde zich een waar orgelliefhebber in zijn belangstelling voor ’s mans hobby. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. In Jongerencentrum Labyrinth, Raamveld 1 te Beverwijk, wordt vanavond de film „Wild in the streets” vertoond. De film handelt over het leven van de twintigjarige, razend populaire popzanger Max Frost, die met zijn groep de verkiezingscampagne van een congreslid ondersteunt. Max stelt zich kandidaat voor het presidentschap, wordt met overweldigen de meerderheid verkozen, en creëert een jongerenmaatschappij waarin voor de ouderen (boven de 35 jaar) geen plaats meer is. Maar wat heet jong? Spoedig wordt het staatshoofd al aangevallen op zijn „ouderdom”. Volgende week vrijdag treden in La byrinth Elly Nieman en Rikkert Zuider- veld op. Al die voor Goederen merkte maar op klom om te vernemen wat-ie nou eigen lijk fout had gedaan. Dat werd schreeu- werd voor de toch al zo slecht bij stem zijnde verkouden politierechter mr. Vink, en voor mr. De Goederen. De laatste had het handig bekeken: hij gaf de man de doorslag van de dagvaarding zodat hij mee kon lezen en niet met een poging tot liplezen hoefde te volstaan. Vader het werd gezellig amicaal ge speeld zou zoonlief hebben aangezet tot het rijden met de tractor. Aan de Beverwijkse bloemenveiling zijn de aanvoeren deze week schaars. Dat is overigens een landelijk verschijn sel. De aanvoer van bolbloemen komt maar langzaam op gang. Wel waren er vrijdag al iSe eerste blauwe druifjes, waar 180 cent per bosje voor werd betaald. Er komen nu ook een paar tulpensoorten. De Apeldoorn bracht van 450 tot 490 cent per bos op; de Paul Richter rond de 400 cent. De narcissen Yellow Sun en Carlton noterrden 140 tot 175 per bos. De hoofdmoot bij de bloe- blijven nog steeds de chrysanten, deze week tot 270 cent per bos van chrysanten trekken ook 200 cent per bos, terwijl de gewone kaschrysanten tot 270 cent per bos haal den. Er is veel vraag naar fresia’s (100 tot 420 per bosje) Anjers gingen vlot weg tot 57 cent per stuk. De prijs van de rozen lag weer even beter van 20 tot 65 cent per stuk. Er komen regelmatig nog wat irissen aan de markt (tot 380 cent per bos) De lelies lagen rond de twee gulden per tak. Anthuriums en gerbera’s gaan evenals orchideeën vlot van de hand. Potplanten zijn ook goed te ver kopen, voor de cyclamen betaalde men tot 850 cent per stuk en voor de Poinset tia tot 450 cent. Al eerder schreef ik in deze ru briek over de 32-jarige rij-instruc teur uit IJmuiden die een kat met groene carboleum ingesmeerd zou hebben vanwege zijn belaagde dui ven. Een buurvrouw vertelde dat hij haar had geroepen om te laten zien hoe hij een grijze kat van een bejaard echtpaar in een kooi had gevangen en in zou gaan smeren. Het dier overleefde het, maar de oudjes dedëri hem Weg Uit angst voor de duivenmelker. De man ontkende echter dit ge daan te hebben. Daarom w erd de zaak aangehouden en konden giste ren nog twee getuigen, de politie mannen, gehoord worden. Ze vertel den hoe ze in een hok bij verdachte een blik carboleum met nog natte verf aan de buitenkant vonden, en in de kooi waren ook strepen „ver se” verf. Volgens één der agenten zat er echt wél een herhaling in, en waren de oudjes terecht zo bang. Toen de officier 150 had geëist, gaf raadsman mr. Verplaalen zijn lezing van het gebeurde: het café was een homofie lentent, en wie weet was het geweer een „lokkertje”. Voorwaar een nieuw ge zichtspunt dat verbazing wekte. De raadsman betwijfelde of zijn cliënt het geweer werkelijk „voorhanden” had ge had, maar mr. Vink vond dat wel. Hij legde een wat lagere boete op f 50. van de industrie drukte ook haar stempel op de polder, maar de strijd om het bestaan is nog steeds volgehouden. Bin nenkort gaat het gemeentebestuur met het polderbestuur om de tafel zitten om te praten over de wegen die de polder doorkruisen., De burgemeester besloot zijn toe spraak met een gedicht over het karak ter van de plattelandssamenwerking. Velen waren naar de badplaats geko men om het poderbestuur te feliciteren, onder wie de burgemeester van Castri- cum. Een 21-jarige Haarlemmer die in overspannen toestand 300 in Amster dam neérlegde voor een revolver in september, kreeg 50 en twee weken voorwaardelijk conform de eis. Hij was eigenlijk naar Amsterdam gegaan om een pak te kopen. Mr. Vink vond dat-ie daar ook beter zijn geld aan had kunnen Het bestemmingsplan „Kagerweg” voorziet, in overeenstemming met het streekplan voor het Noordzeekanaalge- bied. in een laatste mogelijkheid tot nog enige uitbreiding van het bestaande Be verwijkse industriegebied. Als gevolg van de beslissing van GS zal, zo menen B. en W., realisering van de bestemming „handel- en bedrijfsdoeleinden” prak tisch onmogelijk worden gemaakt: Wordt variant vier gekozen, dan zal een nadere bezinning op het bestemmings plan, dat eerst na zorgvuldig onderzoek en overleg tot stand is gekomen, moeten plaatsvinden.” Overigens erkennen GS in hun overwegingen op deze gronden ook het belang van het verwezenlijken van de bestemming „handel- en bedrijfsdoel einden” in plan „Kagerweg”. (Van een onzer verslaggeefsters) Zoals bekend mag worden veron dersteld is in verband met de oliecri sis een hamsterwoede ontstaan met betrekking tot plastic vuilniszakken. Ten aanzien van de gemeente Be verwijk behoeft er evenwel geen en kele vrees te bestaan dat in de ko mende zes maanden een tekort aan vuilniszakken zal ontstaan, mits de thans aanwezige reserve niet ten on rechte wordt uitgegeven aan gebrui kers die zelf nog over voldoende voorraad beschikken. Normaliter worden door de ge meente in deze periode van het jaar per dag 10 tot 15 pakjes van 20 plastic zakken verkocht. In de afgelopen twee weken is dit dankzij speciale maatregelen niet ho ger opgelopen dan tot 50 pakjes per dag, die evenwel in minder dan een tweehonderd meter brede strook „verkeersdoeleinden” moeten worden aangewezen. Dat dit tot verzoeken om een schadevergoeding aanleiding kan ge ven laat zich gemakkelijk raden. Zowel in het streekplan voor het Noordzeeka- naalgebied als in het bestemmingsplan „Kagerweg” was namelijk industrie ge pland, zodat in alle redelijkheid de ver wachting mocht worden gekoesterd/ dat deze bestemming gerealiseerd zou 'wor den. In die verwachting zijn door derden reeds aankopen verricht.” 100 conform de eis was ten slotte de boete voor de 33-jarige Haarlemmer die op een zondag zijn buurman een buren- dienst bewees. Die had een hond die in allerijl naar de dierenarts moest en ‘axi’s weigerden het dier te vervoeren. Hierop belde de buurman de politie met de vraag of de ander hem kon vervoe ren, want die was toch invalide en kon dus zonder ontheffing rijden. De man was echter niet in die zin invalide dat hij zonder meer kon riiden. omstandigheden telden echter wel de strafmaat. Mr. D« op dat verdachte de straf buurman moest verhalen. BEVERWIJK. De leden van piaatselijke afdeling van Het Groene Kruis hebben mr. A. J. T. Karskens tot voorzitter gekozen. Hij volgt mr. J. F. N. Klazinga op, die wegens vertrek naar Drachten zijn functie heeft neergelegd. De plaatsvervangend voorzitter, me vrouw H. Lambers-Hulshof, betreurde het in haar openingswoord, dat, afgeme ten aan het aantal aanwezigen tijdens de ledenvergadering, zo’n geringe belang stelling tonen voor het werk van het Groene Kruis. Mevrouw Lambers richtte zich spe ciaal tot mr. Karskens, die zich bereid heeft verklaard in het bestuur zitting te nemen. Het bestuur verheugde zich er over, dat de belangrijke zetel van de voorzitter weer is bezet. Niemand maakte bezwaar tegen de contributieverhoging per 1 januari tot ƒ20 per jaar, als gevolg van de steeds stijgende kosten. Deze verhoging houdt ook geen hogere afdracht aan de provin ciale vereniging in. De aftredende bestuursleden mevrouw I. Both-Koch en de heer B. Kuiper werden met algemene stemmen herko zen.

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 4