LINKSE SAMENWERKING KRIJGT VORM Provincie boos over uitstel waterplan Staten willen extra benzine Aanvulling commissies en tekorten LANGE AGENDA VOOR LAATSTE RAADSVERGADERING IN 1973 Gewestvorming roept vragen op bij leden voor PEN-tarief Tekorten stapelen zich op PROVINCIEBEGROTING DOOR OLIECRISIS SCHIMMENSPEL Woensdag reclame 2.50 WEBBE’S groentebedrijf Eén subsidieregeling voor jeugd- en jongerenwerk Geen procenten, maar centen 19 ct. 1.59 1.25 1.25 ZUID-KENNEMERLAND W 99 WD WIL TWINTIG PROVINCIES GERINGE LASTENVERZWARING Uitspraak minister was voorbarig Provinciebedrijven moeten „overlopen” DINSDAG 1 1 DECEMBER 1973 DU 4 Onderwijs STATENLID DE NIE (PSP): Middenstand PvdA IN STATEN: Tekorten 4 pond ZEEWEG 238 - IJMUIDEN - TELEFOON 1 58 54 MANDARIJNEN zonder pit per kilo 14 stuks) ZUURKOOL uit het vat per pond Gave GOUDREINETTEN voor hand en moes 8 pond Extra mooie GOLDEN DELICIOUS NAVEL SINAASAPPELS 15 stuks Statenlid Van der Knoop over Haarlemmerliede Hoofdpunten Geen boringen Wiegel: koekoeksei Brandpreventie Zwakke plek GS-stoelendans begonnen (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggevers) i Hij becijferde dat de provincie op de lopende rekeningen al een extra tekort heeft van ruim elf miljoen gulden. Voor 1974 komt daar volgens hem zeker 15 miljoen bij (2,5 miljoen op de begroting zelf, 10,5 bij het PEN, „vele miljoenen” bij het PWN en nog eens een aantal bij de provinciale ziekenhuizen). Nog af ge zien van de 16 miljoen verlies die het PEN lijdt bij 10 percent minder stroom verbruik volgend jaar. Hij vond dat PEN, PWN en de ziekenhuizen zo spoe dig mogelijk zelfstandige rechtspersonen moesten worden, zodat ze dan een eigen financieel beleid zouden kunnen voeren. Ernstig noemde hij ook het vooruit zicht dat Noord-Holland tot 1978 zo’n Na de behandeling van de ingekomen stukken dienen de bezoldigingsmaatrege- len 1973, de verplaatsingskostenverorde ning en de uitkeringsverordening funkti- oneel leeftijdsontslag te worden vastge steld. Dat betreft landelijke regelingen. m vi rc S( d( st d; ve vo de lal nii lij no let de G( en m; ac de oo te m pc W' te w V€ m m Pf ht or rer VO( do< zo\ I spt Sc] koi zal we hei ma eer me ha. ne< eer sp< vo: ve' da de oo’ sla da er get Ri< aai dit kle vr; vo< wa in de: ba; pa ou de sol mi eei va La ge: all slechtering te prediken, om het de mul tinationals en olieconcerns mogelijk te maken hun winsten veilig te stellen. Hij had in een AMRO-informatieblad gele zen dat er in feite geen reden/ is voor paniek. Er zou nog voor 100 jaar fossiele brandstof zijn. HAARLEM. „De behandeling van de begroting heeft veel van een schim menspel”. Dat was de mening van sta tenlid mr. Voute (WD) over de provin- ciebegroting, die naar zijn mening vol komen op losse schroeven is komen staan door de energiecrisis. Hij vond het struisvogelpolitiek niets te doen in het zicht van de financiële conseqenties van de crisis. Hij adviseerde geen subsidies meer te geven voor meer dan één jaar, het opheffen van het provinciaal opbouw- orgaan, het uitkammen van de begro ting van de planologische dienst en het terugschroeven van investeringen in re creatiegebieden die per auto bereikbaar zijn. HAARLEM De stoelendans om de zetels van Gedeputeerde Staten zoals FPR-voorman Zuurbier het uitdrukte is gisteren begonnen in de vergadering van Provinciale Staten, gewijd aan de begroting voor 1974. Met het zicht op de Statenverkiezingen in maart volgend jaar werden de politieke voorkeuren op tafel gelegd. Bij de meeste fracties wil men zien te komen tot een programcollege, waaraan deelname in principe voor alle partijen mogelijk moet zijn, mits men het gezamenlijk vast te stellen program kan onderschrijven. (Van en onzer verslaggevers) HAARLEM. Minister Gruijters van ruimtelijke ordening heeft volgens de heer Van der Knoop (PvdA) een inbreuk gepleegd op de eigen politieke verant woordelijkheid van provinciale staten in de „kwestie Haarlemmerliede”. Door te stellen dat hij geen kritische opmerkin gen ten aanzien van het ruimtelijk be leid van de gemeente Haarlemmerliede had, heeft de minister zich op een be paalde opvatting vastgelegd en zijn daardoor de adviezen aan de minister van de rijksplanologische commissie en de Raad van State bij voorbaat zinloos geworden, evenals het overleg met de provincie Noord-Holland en de gemeente Amsterdam. „Eerst de taakstelling formuleren, en pas op basis daarvan het aantal gewes ten bepalen”, was de mening van de heer Redeker (D’66). De heer Zuurbier (PPR) vroeg hoe de provincie wordt betrokken bij de bestuurlijke herverka veling, waarin hij overigens wel heil zag. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. De leus „Geen procen ten, maar centen” is gisteren door de heer De Nie (PSP) gehanteerd bij de besprekingen van de verhoging van de PEN-tarieven. Hij wees erop dat bij procentuele verhoging de huishoudelijke verbruikers het dubbele tot driedubbele zouden moeten betalen van de werkelij ke prijsstijging. De Stichting IKOS, die het godsdienst onderwijs op de scholen regelt, heeft een extra subsidie van 1.475 gevraagd, om een tekort, ontstaan door een abuis, aan te vullen. B. en W. stellen voor, na een aanvankelijke weigering, deze extra subsidie nu toch te verlenen. In de begroting 1973 is voor de Volks- muziekschool een subsidie geraamd van 188.336. Thans is gebleken, dat deze raming met negentig miljoen tekorten op de begro ting zal krijgen, voornamelijk door de kosten op het gebied van de wegen. Heroriëntatie was volgens hem dringend nodig. Op basis van CBS-cijfers kwam hij voor Noord-Holland op een prognose van 2,3 miljoen inwoners in het jaar 2000. Omdat de planning van de voorzie ningen op 3 miljoen is gebaseerd, is het naar zijn mening nuttig een provinciaal bureau te vormen dat de gevolgen van de nieuwe prognose becijfert op alle terreinen. Mr. drs. Korte (KVP) kondigde aan dat binnenkort een programma ’74’78 van de christen-democraten gereed is. Hij vond dat een afspiegelingscollege niet altijd een tegenstelling van een programcollege hoeft te zijn, en sprak zich uit voor vergelijking van program ma’s met aansluitend de vorming van een college-program op hoofdpunten. Partijen die daaraan niet mee willen doen, sluiten daardoor zichzelf uit, aldus de heer Korte. Mr. Goudsmit (WD) verklaarde de stemmenwinst voor de WD bij de laat ste verkiezingen uit het feit dat het volk genoeg heeft van de lijn-Den Uyl en een andere koers wil varen. Als ideologie van zijn partij gaf hij aan: de wens dat de mens zich zoveel mogelijk naar eigen aanleg kan ontplooien. De overheid zou de voorwaarden moeten scheppen waar onder de burger dit kan doen. De vrijheid van de een mag niet ten koste gaan van die van de ander. Hij achtte het in verband hiermee mogelijk elkaar in een provinciaal beleid vanuit verschillende politieke uitgangspunten te vinden. „In het huidige college van GS zitten men sen van verschillende politieke richting. Zij hebben niettemin een gezamenlijke visie over het beleid. Dit is door Provin ciale Staten in grote lijnen gesteund. In GS is zelfs nooit gestemd hoeven te worden. Dat kan dus bij een afspiege lingscollege. Wat wil men nog meer!” aldus de heer Goudsmit Hij baseerde zijn stelling op het feit dat er in 1974 een tekort zal ontstaan van 0,22 cent per kwh, door het PEN te leveren. Bij een tariefsverhoging van 5 percent zou de kleinverbruiker door de hoge kwh-prijs evenwel 0,49 en bij 7 percent verhoging 0,68 cent per kwh meer moeten betalen. Anderzijds zouden de lage grootverbruikerstarieven voorde lig uit zijn met een procentuele verho ging. Op grond van een billijke kosten verdeling en als motief voor het groot verbruik om zuinig aan te doen pleitte hij daarom om verhoging, niet in pro centen, maar in centen. mand willen uitsluiten. „Als echter de verkiezingen in het teken van de lande lijke politiek worden geplaatst wordt het een keuze voor of tegen Wiegel. Het wordt dan wel moeilijk samen in een college te zitten met mensen die voor Wiegel hebben gekozen. Dat zou de poli tieke duidelijkheid niet bevorderen”, al dus de heer Redeker. Hij wilde ook met de CPN praten, als die partij tenminste haar conservatieve politiek zou laten varen. De heer Maas (CPN) oordeelde dat de WD door de „Wiegeliaanse toer” wat heeft gekregen van een „veredelde boerenpartij”. Mevrouw Harms-Matser (PSP) zou graag een links programcollege zien, dat haar met medewerking van de CPN mogelijk leek. De heer Zuurbier (PPR) zei te streven naar een progressief colle ge, dat politiseert. Na de heer Goudsmit beluisterd te hebben, zei de heer Van der Knoop zich zorgen te maken over de WD, die zich zo achter Wiegel schaart. „Dat zal de VVD nog eens betreuren. Wiegel zal een koekoeksei blijken te zijn in het liberale nest, als de partij tot een conservatieve partij wordt”. De heer Zuurbier (PPR) zei het on aanvaardbaar te vinden als wegens de crisis begonnen wordt met het opofferen van natuurgebieden voor boringen op het Pirolavlak in Bergen, in Ijsselmeer en Waddenzee. De energiecrisis was niet nodig, stelde hij, want Nederland is het rijkste energieland van Europa door z’n aardgas, en is maar voor 20 pet. op invoer aangewezen, terwijl andere Europese landen 50 percent moeten invoeren. Gedeputeerde Laan schatte de korting op de uitkering van het rijk aan de provincie in verband met de lagere in komsten door de oliecrisis op anderhalf tot twee miljoen gulden. Hij kondigde aan dat de nieuwe Situatie in een aan vullende begroting zal worden voorge legd. Na vragen van zijn partijgenoot mr. Goudsmit over de consequenties van de oliecrisis voor het milieubeleid zei gede puteerde De Jong (VVD) dat hij geen behoefte had aan het veranderen van de milieunormen. „We zullen niet sjoeme len met de veiligheid, en zullen nooit zeggen: nood breekt wet”. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. In Heemskerk be stonden tot nu toe afzonderlijke subsi dieregelingen voor het buurtwerk, de plaatselijke organisaties voor de vrije jeugdvorming en voor jeugdgebouwen. PvdA is niet voor een afspiegelingscolle ge waarin politieke verschillen worden weggemasseerd, aldus de heer Van der Knoop. Hij zei niet zullen aanvaarden dat bij die samenwerking een veto toegepast zou worden ten opzichte van eikaars kandidaten voor een plaats in GS. Bij de onderhandelingen gaat de PvdA er van uit dat niemand met een pijpleiding op de waarheid is aangesloten. „Samenwer king kan pijn doen; kan men geen pijn verdragen of heeft men een lage pijn drempel, dan kan men er beter niet aan beginnen”, aldus het Statenlid. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. In provinciale staten heeft de fractievoorzitter van de PvdA, de heer W. van der Knoop, kritiek geuit op het uitblijven van een beslissing van de Zuid- Kennemer gemeenten over samenwerking op het gebied van de drinkwatervoorziening in het zuidwesten van de provincie. Er is volgens hem spoed geboden om tijdig de plannen voor de winning uit het Ijsselmeer te kunnen projecteren. De heer Redeker D’66) verklaarde zijn uiterste best te zullen doen om de samenwerking met PvdA, PPR en PSP van de grond te krijgen. Voor de colle- gevorming zou hij in principe ook nie- Wel zijn B. en W. van mening, dat ook van leerlingen van de plaatselijke Volksmuziekschool toelagen toegekend moeten kunnen worden. Te denken valt daarbij aan muzikaal bijzonder begaafde leerlingen, voor wie het gelet op het gezinsinkomen zeer moeilijk is dure instrumenten aan te schaffen. HEEMSKERK. Tijdens de laatste raadsvergadering in dit jaar op don derdag 20 december in „De Vrijburcht” krijgt de Heemskerkse raad een lan ge agenda van bijna dertig punten te verwerken. De vergadering begint met de beëdiging van het nieuwe KVP- raadslid P. J. M. Torken. Ter goedkeuring wordt verder aan de raad voorgelegd een nieuwe rechtsposi tieregeling voor het vrijwillig brand weerpersoneel en een organisatie- en beheersverordening voor de brandweer. Brandbeveiligingsbepalingen waren tot nu toe opgenomen in de algemene poli tieverordening, maar er wordt nu een afzonderlijke brandbeveiligingsverorde ning aan de raad voorgelegd, die vrijwel geheel overeenstemt met het landelijk model. Na uitvoerig beraad met onder meer de sectie club- en buurthuiswerk van de Gemeenschapsraad leek het B. en W. gewenst dat er voor het geheel van het jeugd- en jongerenwerk één gemeente lijke subsidieregeling zou komen. Er is nu een nieuw ontwerp gereed gekomen, waarbij gebruik is gemaakt van een model dat is ontworpen door een werk groep van de Vereniging van Nederland se Gemeenten en verschillende landelij ke organisaties op het gebied van jeugd- Ook uit andere fracties klonk be zorgdheid door over de gevolgen van de energiecrisis. De heer Van der Knoop, die vroeg om een inventarisatie van de gevolgen van de oliecrisis, wees erop dat de benzine schaarste een zwakke plek bloot legt in het provinciaal beleid, met name door de „overloop” aar kleine kernen. Hij zei met zorg vervuld te zijn bij de gedachten aan het feit dat in West-Friesland 50 percent van de be roepsbevolking pendelt. Stimulering van het openbaar vervoer zag hij dan ook als absolute prioriteit. Mr. drs. Korte (KVP) informeerde ook naar het effect van de crisis op het provinciaal budget en achtte met name herprogrammering van het wegenplan mogelijk. De heer Maas (CPN) vond dat de berichtgeving over de crisis alleen ten doel heeft paniek te zaaien en ver- (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. Provinciale Staten vergaderen zo frequent, dat het niet redelijk is dat de leden daarvoor het hun toegewezen benzinerantsoen ge bruiken. Dit zei de fractievoorzitter van de KVP in de staten, mr. drs. Korte, gisteren bij de bespreking van de oliecrisis. Hij vroeg gedeputeerde staten stappen te ondernemen om de staten in staat te stellen hun werk adequaat te kunnen blijven doen. Gedeputeerde Van Dis zei hierop dat GS ook van mening zijn dat politieke bezigheden niet onder woon werkverkeer vallen. Een extra toe- wijziging moet dan ook mogelijk zijn, opperde hij. Anderzijds verklaarde hij er niets op tegen te hebben als meer per trein gereisd zou worden. De provincie zou dan bijvoorbeeld een busje van het station naar het provinciehuis kunnen laten rijden. De heer Van der Knoop (PvdA) liet weten dat de PvdA-Noord-Holland voelt voor programmatische afspraken vooraf met D’66, PPR en PSP. In het provinci ale bestuur zouden de politieke uitgangs punten duidelijk naar voren dienen te komen. In een college van GS kan slechts samengewerkt worden met die partijen waarmee een belangrijk deel van het eigen verkiezingsprogram, of van een gezamenlijk progressief pro gram verwezenlijkt kan worden. De PvdA is vanuit dit uitgangspunt bereid zonder voorkeuren uit te spreken met andere partijen een college te vormen. Dat tast volgens hem het recht van andere partijen niet aan, om die reden niet in het college te gaan zitten. De De afdeling onderwijs wordt ver plaatst naar een verdieping van het gemeenschapshuis „De Jansheeren”. De afdeling interne zaken krijgt wat meer ruimte door de uitbreiding achter het raadhuis. Aan de raad wordt gevraagd een krediet van 16.525 beschikbaar te stellen voor de inrichtingskosten. ''X Het statenlid zei dat de Raad van Toezicht op de provinciale bedrijven slechts schoorvoetend akkoord is gegaan met het voorstel van gedeputeerde staten voor de watervoorziening in Zuid-Kennemerland een samenwerkingsverband op te zetten. Het college beschouwde dit als een compromis-oplossing, zonder welke een sanering in deze regio op grote moeilijkheden zou stuiten. De heer Van der Knoop zei daarvoor begrip te hebben gehad. Een betere oplossing zou volgens hem echter zijn geweest als het Provinciaal Waterleidingsbedrijf de hele voorziening voor zijn rekening kon krij gen. In de Raad van Toezicht hebben de staten dit compromis evenwel aanvaard omwille van de tijd, gezien de IJsselmeerwaterwinning. Bij de Zuid-Kennemer gemeenten is men kennelijk niet van die spoed doordrongen, aldus de heer Van der Knoop, die zich afvroeg waar de beslissing blijft om mee te doen aan een oplossing, die uit respect voor die gemeenten al een compromis was. „Zijn zij zo overtuigd van de mo gelijkheid om eigen wegen te gaan met winning uit de Westeinderplas of houden zij er een techniek op na die wij niet kunnen doorgronden?” aldus het statenlid. Gedeputeerde Mensink liet weten dat de heer Van der Knoop terecht waarschuwde tegen tijdverlies. „We kunnen niet te lang meer wachten op de Zuid-Kennemer ge meenten. Over heel korte tijd is de maat voor ons vol”, aldus de gedeputeerde. en jongerenwerk. Dit ontwerp is een op de rijksregeling aansluitende regeling. In het ontwerp is onderscheid ge maakt tussen instellingen die wel en die geen rijkssubsidie ontvangen. Indien de raad de ontwerp-regeling goedkeurt geldt deze met terugwerkende kracht vanaf 1 januari 1973. In financieel opzicht betekent de nieu we subsidieregeling slechts een geringe lastenverzwaring. Voor wat betreft de instellingen die niet door het rijk worden gesubsidieerd is de methode van subsidiëring volgens het ontwerp zodanig, dat het subsidie voor deze instellingen in elk geval niet minder zal zijn dan voorheen. Ten aan zien van enkele onderdelen is er sprake van een bescheiden verbetering. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. In maart of april is de definitieve beslissing te verwachten over de nieuwe vestigingsplaats van het Pro vinciaal Elektriciteitsbedrijf. Het rapport over de verplaatsing van het PEN is gereed en zal op 21 december door de Raad van Toezicht op de provinciale bedrijven worden besproken. Dit deelde gedeputeerde Mensink gisteren in de sta tenvergadering mee, zonder overigens de conclusie van het rapport te noemen. In de begrotingsvergadering werd door de heer Van der Knoop (PvdA) gesteld dat in het kader van de overloop werk gelegenheid mee zal moeten naar de overioopgebieden. „Dat kunnen niet al leen autosloperijen zijn, maar zal wel degelijk ook betekenen dat bijvoorbeeld provinciale bedrijven naar het noorden moeten worden verplaatst, ook al lopen de Zuid-Kennemer gemeenten daar storm tegen”. De heer Van der Knoop stelde dat het toelaatbaar is dat de werkgelegenheid in het noorden van de Randstad blijft of zich zelfs naar het binnengebied van de Randstad begeeft. Dat achtte hij onaan vaardbaar, omdat door het wel overlo pen van de bevolking maar niet van de werkgelegenheid, een veel te zwaar be roep gedaan moet worden op de ver- keersvoorzieningen. Als die ontwikkeling niet wordt gekeerd, betekent dat het failliet van het uitgestippelde planolo gisch beleid, aldus het statenlid. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. Gewestvorming en herverkaveling van provincies was giste ren een van de onderwerpen waar de staten zich bij de algemene beschouwin gen voor 1974 mee hebben bezig gehou den. Het idee van de minister van bin nenlandse zaken, te komen tot vijf pro vincies, zal niet zonder schrikeffect ver wezenlijkt kunnen worden, meende de commissaris der koningin, mr. Kranen burg. Hij was overigens van oordeel dat Noord-HoHand in de nieuwe conceptie een aanvaardbaar provinciaal territoir blijft. tenminste f 16.635 zal worden overschre den. Deze overschrijding is een gevolg van het feit, dat zowel de stijging van de bruto salarissen als ook de stijging van de percentages van de sociale lasten hoger zijn uitgevallen dan was voorzien. Volgens de geldende verordening kan in het overschrijdingsbedrag van 16.635 een subsidie worden verleend van maxi maal 10.543,75. Hierdoor zou de Volks muziekschool nog met een ongedekt te kort van f 5.091,25 blijven zitten. B. en W. stellen de raad voor, dit bedrag als een extra bijdrage te verlenen. Ook de definitieve stichtingskosten van het jongerencentrum „Donkey Shot” aan de A. Verherentstraat blijken te laag te zijn geraamd. B. en W. stellen voor nu voor de totale aanpassings- en inrichtingskosten definitief vast te stel len op 114.648 en de reeds toegekende voorlopige bijdrage van 20.000 te ver hogen tot f 28.662. Bond van Personeel in de Handel, ter wijl de afdeling Beverwijk-Heemskerk van Mercurius mej. A. T. Kooiman, Munnikenweide 48a kandidaat is gesteld. Dooi’ het bedanken als raadslid door de heer J. C. Verhoeven dient hij te worden vervangen in de commissies openbare werken, gemeentefinanciën, georganiseerd overleg, jeugdzaken en al gemene bestuurszaken. Zinloos, omdat de minister de politie ke verantwoordelijkheid moet nemen voor de uitspraak van de Kroon. Daarop heeft hij nu al een voorschot genomen. Politiek en staatsrechtelijk een hoogst ongewenste situatie, in feite een niet acceptabele pressie, aldus de heer Van der Knoop. Gedeputeerde Roelse vond ook dat in de kwestie Haarlemmerliede, die begin volgend jaar bij de Raad van State wordt behandeld, de minister zich ten onrechte heeft gemengd. Het aantal in Noord-Holland voor ogen staande gewesten, zeven, past volgens mr. Kranenburg in de ministeriële visie om circa 45 gewesten te creëren in ons land. Hij voorzag nogal wat problemen bij de bestuurlijke herindeling, omdat sommige provincies met een sterke eigen indenti- teit, zoals Friesland en Limburg, zich niet zo maar van de kaart zullen laten vegen. De heer Van der Knoop (PvdA) con stateerde een lacune in de discussies over de taken van de provincie „nieuwe stijl’”. Er wordt vaag gezegd dat er nog wel enkele taken voor de provincie zul len overblijven, zonder dat die worden gespecificeerd. Als de gewestvorming haar beslag krijgt zal dan ook nog een grondige studie nodig zijn van provinci ale rijkstaken. Daarbij zou ook de vraag niet uitgesloten mogen worden of er nog wel een taak voor de provincie is. Hij vond dat op het moment ten onrechte door vele politici met geringschatting over de betekenis van de provincies wordt gesproken, terwijl in de praktijk het takenpakket nog steeds toeneemt. Mr. Goudsmit (VVD) verklaarde dat zijn partij voorstander is van de vor ming van twintig bestuurlijke eenheden, die provincies of gewesten zouden mo gen heten- De WD ziet die niet als organisaties die door vrijwillige samen werking vanuit het lokale bestuur voortkomen, maar als van boven opge legde organisaties. Door deze oplossing zou geen vierde bestuurslaag ontstaan. De gemeenten zouden bij voorkeur niet minder dan 20.000 en niet meer dan 250.000 inwoners mogen omvatten. Klei nere gemeenten zouden door herindeling of samenvoeging vergroot moeten wor den en de grootste door opsplitsing ver kleind. Onlangs hebben de heren F. J. Magde- lijns en C. P. Zwetsloot meegedeeld niet langer meer deel te kunnen uitmaken van de Commissie Overleg Midden- standszaken. Ter aanvulling van deze commissie is nu de heer H. A. A. de Bont, Toscanestraat 5 voorgedragen door de Kring IJmond van de Katholieke Dan volgt een reeks onderwijsvoor- stellen, zoals het aanbrengen van dak- randafschermjngen, uitbreiding van meubilair, aanschaffing van leer- en hulpmiddelen ten behoeve van een aan tal scholen. De verordening inzake de studietoela gen in de gemeente Heemskerk is sinds twintig jaren niet aangepast en dat dient nu voor het nieuwe jaar te gebeuren, zeker nu de gemeentelijke taak in deze grotendeels is achterhaald door de thans geldende rijksregelingen. De gemeente lijke regeling is een aanvulling daarop in geval van bijzondere omstandigheden, waar het rijk geen rekening mee heeft kunnen houden.

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 4