HJO koos voor romantiek Otjes met Cartoon Eén en al vrolijkheid in theater AGENDA MUZIEKMANIFESTATIES s Oosteuropese avond met NPO en Tsutsumi 1 wW ï- Tips CONCERT ONDER LEIDING VAN ANDRE KAART wijzen N»R« W- q gr It 11 19 7 3 DECEMBER DONDERDAG 1 3 Funhouse Voor kinderen Friends Roadshow c co, Zero De Waag Centrum - I I Ai Bioscopen Muziek en toneel T entoonstellingen Jazz Club j rato 1 k A’* 1 ’rf ttra ANDRé KAART 9 P. ZWAANSWIJK TSUYOSH1 TSUTSUMI Dagelijks (ke per de cht- Margreet Blanken en Erik van den Donck in „Min in het Lazarushuys”. zich zullen gemaakt van originele instrumenten (uit de 18e eeuw) of kopieën daarvan. Het trio bestaat uit de Hoofddorper Jan van den Berg als solo-fluitist in dienst bij het NPO; Ketil Haugsand, een leerling van Gustav Leonhardt en Wout van Willigenburg, als solo-cellist even eens lid van het NPO. Het programma bevat werken van Blavet, Foqueret, Ma- haut, en De Fesch. In de afgelopen maand heeft de toe gangsprijs, die geheel op basis van vrij willigheid tot stand kwam, geleid tot problemen. Er is nu besloten dat er voor de concerten een entree wordt gevraagd van 2.50 per persoon, kinderen betalen 1.50. Omdat dit echter een minimale bijdrage is, wordt de mogelijkheid open gelaten om na afloop een extra bedrag te schenken. eeft eer lost. Iver Hen bu- ?er- bu- ier- kele met eën ider Jen (ren i 60 iter :as), Er ans de ex- be- gen met rige zijn de i. ZONDAGMIDDAG speelt Rob van Reyn in de Toneel schuur voor de kinderen een sprookje „De dertien klokken”. Een kwaadaardige graaf houdt een prinses opgesloten in zijn kasteel. Een als muzikant ver momde prins wil haar bevrij den en krijgt daar hulp van een onhandig tovenaartje en ie mand die geen tranen maar juwelen huilt. De voorstelling begint om half drie. DE REEKS KOFFIE-concerten in de Arnoldushoeve, Hoofdweg 57 in Hoofd dorp wordt zondag om 12 uur geconti nueerd met een uitvoering van het Sta- nesby-trio. Dit ensemble werd opgericht in 1971 en legt zich in hoofdzaak toe op het spelen van barokmuziek. Er wordt naast hedendaagse instrumenten ook gebruik DONDERDAGAVOND in De Schouw, Velsen Noord, en vrij dag en zaterdag in de Toneel schuur te Haarlem kan men de Friends Road Show zien. Een HET AMATI-kwartet begint in onze omgeving een bijzonde re faam te krijgen. Debet daar aan is vooral de uitstekende strijkkwartet-cyclus die het en semble in het vorige seizoen in het Concertgebouw heeft laten horen. Aanstaande zondagmor gen komt het Amati-kwartet opnieuw naar het Concertge bouw voor een programma dat ons laat kennismaken met een van de eerste zes strijkkwartet ten van Beethoven, het opus 18 no.6 in bes. Vervolgens wordt van Schubert het Opus 125 no 1 in Es gespeeld. TONEELGROEP Theater vermag zich in Haarlem niet in een al te grote populariteit ver heugen. Dat is jammer, want de groep brengt vaak interes sante en uitstekende voorstel lingen. Zondagavond moet u beslist gaan kijken naar „Min in het Lazarushuys” waarvan Theater een waanzinnige voor stelling brengt in een opmerke lijke regie van René Lobo. „Min in het Lazarushuys” is ruim 300 jaar geleden geschre ven door de Amsterdamse arts en schrijver Willem Godschalck van Focquenbroch, die uitgewe ken voor zijn schuldeisers stierf op de Afrikaanse Goudkust. Het Lazarushuys te Amsterdam was ten tijde van Focquen broch een gekkenhuis. Daar laat de schrijver verliefden, die gek doen om onderdak te krij gen, en anderen haast onont warbare verwikkelingen bele ven. Lobo heeft van het stuk geen net-echte realiteit willen maken maar een theatrale wer kelijkheid. Onze recensent Si- knotse avond, omschreef onze recensent Conrad van de Wee tering het programma van deze zestien trekkende artiesten. Om een indruk te geven: Acrobaten bouwen een mensentoren; the great Zandu toont zijn reuzen krachten, door een klerenhan gertje van ijzerdraad krom te buigen; twee danseressen pro beren een derde, kennelijk een nieuweling, hardhandig in het gelid te houden; een zakkenrol ler mimeert zijn handigheid, maar blijkt later zelf van por tefeuille en horloge beroofd te zijn. We zien twee acrobaten slingeren aan de rekstok die er niet is; vier „hummende” Ara bieren; een idioot gewichthef - nummer van Nola Rae; een duimzuigende chique dame; een ballet in streepjesbadpakken, Solist in het concert van Mendelssohn is de Israëlische violiste Yitzhak Perlman, die tevens samen met de beroemde violist Yehudi Menuhin te ho ren zal zijn in het Dubbelcon- crte van Joh. Seb. Bach. De toegang voor dit bijzonde re concert, waarvan de op brengst ten bate komt van de Collectieve Israel Aktie, be draagt respectievelijk 25 en 15. derne folk spelen en ook eigen werk hebben gemaakt. Martin Carter komt uit het graafschap Yorkshire, speelt gitaar en zingt. Hij kenmerkt zich door een bijzonder soort humor. Jo nes, Welshman van geboorte, speelt basgitaar en zingt tweede stem. Het duo heeft twee lang speelplaten gemaakt en kreeg een optreden op de BBC-TV. Aanvang 20 uur. Entree 2. EEN De kaarten zijn uitsluitend verkrijgbaar aan de kassa van het Concertgebouw aan de Lange Begijnestraat, dagelijks van 10-15 uur. Telefonisch re serveren is mogelijk van 12-15 uur onder no. 320994. Het con cert begint om 20.15 uur. mon Koster schreef na de pre mière: „Het decor heeft iets van een apenkooi en niet ten onrechte want in Focquenbrochs tijd ging het publiek tijdens de ker mis „naar de gekken kijken” zoals tegenwoordig naar de apen in de dierentuin. In die kooivormige constructie klaute ren, glijden en slingeren de spelers rond met acrobatische behendigheid en met klaarblij kelijk plezier in deze nieuwe bewegingsmogelijkheden. Hun speelstijl is daaraan aangepast: volkomen onwerkelijk en kari katuraal, zoals ook de poppen in een ouderwetse poppenkast spotten met de werkelijkheid. De opvoering wemelt Van de briljante regie-vondsten, waar toe ook de muziek van Bernard van Beurden en de bewegings techniek van Kris van de Vel den waardevolle bijdragen heb ben geleverd”. EEN VEELBELOVEND duo treedt zaterdag in folktaveerne de Waag op: Martin Carter en Graham Jones. Twee Engelse jongens, die traditionele en mo- CABARETIER Hans Otjes heeft door zijn optreden in kleinkunsttheater Haarlo- heim een goede naam gekregen in Haarlem en omstreken. Een nieuw programma van Otjes is daarom elke keer weer een belevenis. Aanstaande zaterdag is het weer zover als de cabaretier met de groep Cartoon een voor 70 percent vernieuwde show naar de Smedestraat brengt. Belangrijkste verandering is de volledig ver nieuwde begeleiding: in een popachtige stijl wordt gebruik gemaakt van elektrische piano en dito gitaar. Hans Otjes is ook op 22 december in Haarloheim te zien. Op de foto van links naar rechts: pianist Arthur Schmidt, Hans Otjes, half achter hem verscholen basgitarist Jan van Wagensveld en slagwerker Ludo Pieters. DIRIGENT Bart van Beinum leidt 18 december koor en or kest in een uitvoering van Handels Messiah in het Con certgebouw in Haarlem. Het koor is de Christelijke Oratori um Vereniging Door Zang Vriendschap dat solistische me dewerking krijgt van Ma ja Schermerhoorn (sopraan), Tony Jaanus-Rebel (alt), Peter Kooy- mans (tenor), Henk Smit (bas), Lies Nederkoorn (clavecimbel) en Simon C. Jansen (orgel). De begeleiding wordt verzorgd door het Noordhollands Phil- harmonisch Orkest. Er is voor deze avond een afwijkend aan- vangstijdstip in het Concertge bouw, nl. 19.30 uur. VAN MAANDAGAVOND TOT en met zaterdag is in de Haarlemse stadsschouwburg Funhouse Revue te zien, het al eerder aangeprezen programma van Rob van Houten en de zijnen. Ze brengen niet alleen een show, maar steken er ook nog de draak mee. En dan op zo’n manier dat alle medewer kenden precies doen wat ze niet kunnen laten. Mimespelers, dansmeisjes, een dansende tra vestiet, poppenspelers, ze bren gen een superieure bonte avond. Vakwerk met genoeg zelfspot om Barend Servet-ach- tige knulligheden toe te laten, zoals de zangeres die vergeet in de microfoon te zingen. WIJ VESTIGEN nog eens de aandacht op het concert dat zondagavond wordt gegeven door het Israëlisch Philharmo- nisch Orkest in het Concertge bouw. Het orkest speelt onder leiding van Moshe Atzmon de Psalmen van Ben Haim, het Vioolconcert in e kleine terts van Mendelssohn en de Eerste symfonie van Brahms. ziek professioneel te gaan beoe fenen? „Dat zou ik niet zo gauw kunnen zeggen. In elk geval zijn het er velen geweest. Het geeft mij voldoening te kunnen zeggen, dat veel vroegere HJO- leden een belangrijke plaats in de Nederlandse orkesten, zelfs in het Concertgebouworkest zijn gaan innemen, of als solis ten op het concertpodium naam gemaakt hebben.” Welke werken gaat het or kest zaterdagavond spelen? „Begonnen wordt met de uit voering van de Tragische Ou verture van Johannes Brahms. Dan volgt de Fantasy on a theme bij Thomas Tallis van de Engelse componist Ralph Vaug han Williams, een prachtig stuk, geschreven voor een dub- belstrijkorkest en een strijk kwartet. ONDER LEIDING van diri gent Pieter de Jong brengt het Zand voorts Christelijk Kinder koor vrijdag het traditionele Kerstconcert. In de Ned. Herv. Kerk aan het Kerkplein in Zandvoort (ingang Torendeur) worden liederen voor kinder koor afgewisseld met het lezen van het Kerstevangelie, r en blokfluitensemble, declamatie en samenzang. Van Grieg zal ’t Weihenachts-wieglied voor so- praan-solo klinken. Hiervoor is Riek de Jong aangetrokken. De declamatie is in handen van Ans Houtman, terwijl Teke Bijlsma voor de begeleiding zorgt. Het concert begint om 20 uur. De avond wordt geopend met Smeta na’s Die Moldau, waarna Dvorak zal worden gespeeld. Na de pauze de Hon gaarse Boerenliederen van Bartók en de Hary Janos Suite van Kodaly. Tsuyoshi Tsutsumi, in 1942 in Tokio geboren, debuteerde op 13 jarige leeftijd met het Tokio Philharmonisch Orkest in het Celloconcert van Saint Saëns, waar na hij een bliksemacrrière opbouwde als wonderkind. In 1961 verhuisde hij naar de Verenigde Staten, waar hij bij Janos Starker studeerde. Ook bij cellisten als Nelsova, Sadlo en Greenhouse liep de jonge Japanner school. Sinds 1963, toen Tsutsumi de Casalsprijs won, assisteert hij Janos Starker in Fulbright en treedt hij over de hele wereld als solist op. In Nederland speelde hij met het Rotter dams Philharmonisch Orkest en het Ra dio Philharmonisch Orkest, terwijl hij met het Nederlands Kamerorkest de première van het Celloconcert van Hans Kox verzorgde. INTERNATIONALE Kerst liederen worden donderdag 20 december gezongen in de Pe- trakerk, Merwedestraat in IJ- Rob van Houten als Bill Haley en andere spelers met de Funhouse Revue. In het Concertgebouw te Haarlem zal Haarlems Jeugdor kest op zaterdag 15 december, om 20.15 uur zijn winterconcert geven. Het programma hiervoor, zo vertelt de dirigent André Kaart is tot stand gekomen door initia tieven ven de leden van het orkest zelf. Merkwaardig is het, dat bij de keuze van de werken hier voor de voorkeur van de jeug dige muzikanten uitging naar romantische muziek. Zij wisten, dat de voorberei ding van het concert van hen veel inspanning zou vergen, want de gekozen composities vragen voor de uitvoering er van een belangrijk ontwikkelde speeltechniek. Hoeveel repetities heeft het orkest nu achter de rug? „Direct na de zomervakan ties, een paar weken dus na de terugkeer van het orkest van dé toernee die het in augustus naar Schotland en Engeland gemaakt heeft, zijn we met het repeteren begonnen. Elke zon dagmorgen zijn we bijeengeko men in het Haarlemse Concert gebouw en hebben daar hard gewerkt. Eigenlijk zou je een week of twee moeten kunnen reserveren voor dagelijkse re petities, zoals dat tijdens onze toernee mogelijk was. Maar niettemin verwacht ik van ons komende concert, gezien de ambitie, waarmee deze muzi kaal begaafde jeugd haar taak dat betekent een optreden van de Dixie Disciples op het podi um van de Haarlemse Jazz Club. De Disciples zijn een ou de bekende voor de HJC’ers die nog de Koudenhornperiode hebben meegemaakt. Ze zijn de laatste jaren niet zo veel meer te horen geweest op de club, maar maakten nog onlangs hun rentree toen het optreden van de aangekondigde Hot Dogs kwam te vervallen. Op het dit jaar gehouden Oude stijl-con- cours in Breda verwierven de Dixie Disciples de tweede prijs, achter de bovengenoemde Hot Dogs. De bezetting van de groep bestaat uit Dick Roelofs, trom pet; Piet van Marie, trombone; Jaap van Trotsenburg, klarinet; Kees Waal, piano; Jan Gom bert, banjo; Marcel Chevalier, tuba en George Alma, drums. Het eerste deel van het con cert besluiten wij dan met de „swingende” Dreigrosschen mu- sik van Kurt Weill, waarin de blazers en de slagwerkers van het orkest en ook een gitariste een exclusieve taak te vervul len krijgen. Na de pauze komt een sym fonie van Antonin Dvorak. Het is de symfonie in D grote terts opus 60, die als zesde van het negental, dat de Tsjechische meester geschreven heeft, be kend is geworden. Aan de mee slepende, vurige en melodische muziek van deze symfonie heb ben de jonge muzikanten hun hart verpand. Ik hoop, dat veel muziekvrienden zich daarvan zaterdagavond zullen gaan overtuigen.” HET DERDE concert in de populaire landenserie, vrijdag op het programma van het Noordhollands Philharmonisch Orkest onder leiding van zijn gastdiri- gent Elyakum Shapirra, bevat louter werken van Tsjechische en Hongaarse componisten. Als solist is aangetrokken de Japanse cellist Tsuyoshi Tsutsumi die het beroemde Violoncello-concert van Dvorak zal vertoken. IN DE SERIE concerten op het Willibrordus-orgel in de RK St. Bavogebouw is zondag middag de beurt aan de vaste organist van de kerk aan de Leidsevaart, Bernard Bartelink. Op zijn programma, dat om 15 uur begint, staat La Nativité du Seigneur, dat door de Franse componist Olivier Messiaen werd geschreven. BAROKENSEMBLE, bestaande uit Robert Hill (cla vecimbel), Marijke Miessing (blokfluit), Walter Möller (cel lo) en Judith Pertz (dwarsfluit), speelt vrijdagavond aanv. 21.00 uur in gebouw ZERO aan de Bakenessergracht. Het kwartet voert werken uit van Bach, Handel, Frescobaldi, Hotteterre, Fanquery, Duphly en Mozart. Judith Pertz vertelde onder meer: „Bij de uitvoering van werken uit de barok heeft de vertolker vaak de vrijheid om zijn eigen visie op het stuk te geven. Ook zijn er stukken ge schreven voor continuo, die al leen een baslijn met cijfers en een melodie bevatten. Het is aan de vertolker dit verder uit te werken. Deze vrijheid, die in de latere periode van de roman stijl 1920 en weer the great Zandu, die deze keer een krachttoer verricht door een ballon op te blazen en hem daarna stuk te drukken. Enzo voort”. AANKONDIGINGEN van concerten, uitvoeringen en andere culturele manifesta ties die plaatsgrijpen in de periode van donderdag 20 december tot en met 3 janu ari zullen worden opgeno men in de Hitwijzer van 20 december. De rubriek daags na Kerstmis komt daarmee te vervallen. Uw aankondi gingen dienen in verband hiermee zo spoedig mogelijk in ons bezit te zijn, in ieder geval met de eerste post van dinsdag 18 december. zaterdag weer „Sterf de moord” van J. Bernlef in de stads schouwburg. Ad van Kempen, Polio Hamburger, Elias van Zanden en Rutger Weemhoff spelen een lamme, een dove, een doofstomme en een blinde die elkaar in hun egoisme het leven zuur maken. Het is een kort, compact stuk dat intens gespeeld wordt. muiden door de Christelijke Oratorium Vereniging IJmui- den. Als alt is aangetrokken Elise Galama, terwijl Simon C. Jansen op het orgel speelt. On der leiding van Willem Wiese- hahn zal er gelegenheid voor community-singing zijn. kathedralen. Geopend dagelijks 10-17 uur, zon- en feestdagen 13-17 uur. Stedelijk Museum (Paulus Potterstr..): T.e.m. 16 dec. werken van leden van de kunste naarsverenigingen „De Onafhankelijken” en „Stuwing”. T.e.m. 6 januari Rudi Bierman, overzichtstentoonstelling van zijn schilderijen, aquarellen en tekenin gen. T.e.m. 13 januari Kristian Gud mundsson. Geopend maandag t.m. vrij dag 9.30-17,30 uur en 19-22.30 uur, zater dag 9.30-17 uur, zon- en feestdagen 13-17 uur. Alhambra I (Weteringschans): Ryan O’Neal in „Paper moon”, toeg. 14 j. Dag. 14, 19 en 21.30 uur. zo 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Alhambra 2 (Weteringschans): Mia Farrow in „Rosemary’s baby”, toeg. 18 j. Dag. 14.30, 19.15 en 21.45 uur, zo. 13.45, 16.15, 19.15 en 2145 uur. Bellèvue Cinerama (Marnlxstraat)„The le gend of Hellhouse”, toeg. 18 j. Dag. 14.15, 19 15 en 21.45 uur, zo. 13.30, 16, 19.15 en 21.45 uur. Calypso (Marnixstr.): Charles Chaplin in „The great dictator”, toeg. 14 j. Dag. 13.45, 16.15, 19.15 en 21 45 uur. Ceintuur (Ceintuurbaan): George Segal in „Een slippertje met allure", toeg. 14 j. Dag. 14 (beh. za. zo. wo. midd.) 19.15 en 21.30 uur. Centraal (Nieuwendijk): „Het eiland van de wrede vrouwen”, toeg. 18 j. Dag. 13, 14.45, 16.30, 18.15, 20 en 21 45 uur. Cineac (Reg. Breestr.): Walt Disney’s „Nanu, zoon van de jungle”, toeg. a.l Dag. 9.30, 11.30, 13.30, 15.30, zo. 11.30 uur enz. City (Leidseplein): Ryan O’Neal „The thief who came to dinner”, toeg. 14 j. Dag. 14 15, 19 en 21.30 uur, zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. City 2 (Leidseplein): Yul Brunner in „De slang”, toeg 14 j Dag. 14, 18.45 en 21.15 uur, zo. 13.15, 15.45, 16.45 en 21.15 uur. Corso (Kaiverstr.): Peter Steiner in „Vrolijke ontucht in Tirol”, toeg. 18 j. Dag. 13.30, 15.45, 19 en 21.30 uur. Du Midi (Apollolaan): „Dr. Zjivago”. toeg. 14 j. Dag. 14 en 20 uur. Flora (Amstelstr „C.C. Company”, toeg. 18 j. Dag. 14.30, 19.30 en 21.45 uur, zo. 13.30, 15.45, 19.30 en 21.45 uur. Kriterion (Roetersstr.)„The Emigrants”, toeg. 14 j Dag. 14.15 en 20 uur, vr. za. nacht 23 3o uur. Leidseplein Theater (Leidseplein): James Co brun in „Par Garrett and Billy the kid”, toeg. 18 j. Dag. 14.45, 19.30 en 22 uur. zo. 13.30, 16. 19 30 en 22 uur. Luxor (Nieuwendijk): Ti Lung in „De wraak v.d. gele zwaardvechter”, toeg. 18 j. Dag. 13.30 (beh za en wo. midd 15.30, 19.15 en 21.30 uur. Nöggerath (Reg. Breestraat): Ryan O’Neal in „Paper Moon”, toeg. 14 j. Dag. 13.30, 16. 19 en 21.30 uur. Rembrandtplein Theater (Rembrandtplein): Wang Yu in „De stalen arm”, toeg. 18 j. Dag. 14.15, 19.15 en 2145 uur. zo. 13.30. 16, 19.15 en 21.45 uur. Rialto (Ceintuurbaan): Mia Farrow in „Belin da”, toeg. a.l Dag. 19 en 21.30 uur. Zat. en woe. middag. 14 uur „Het zwaard van Zorro”, toeg. a.l. zondag 13 en 15.15 uur. Rivolo (Boven Rialto): „Baxter”, toeg. 14 j. Dag. 19 30 en 22 uur, za. en wo. 14.30, zo. 13.30, 16 uur. Roxy (Kalverstr.): Steve McQueen in „The Getaway”, toeg. 18 j. Dag. 13.30. 16, 19 en 21.30 uur. Royal (Nieuwendijk): Wang Yu in „Opstand der Chinese zwaardvechters”, toeg. 18 j. Dag. 13.30, 15.45, 19 en 21.30 uur. Studio K (Boven Kriterion): Marlon Brando in „The Chase”, toeg 18 j. Dag. 14.15, 19.30 en 22 uur, zo. 13.30, 16, 19.30 en 22 uur. The Movies (Haarlemmerdijk): „De blinde fotograaf”, toeg. 18 en „De Antikrist”, toeg. 18 j. Dag. 19.45 en 22 uur, zaterdags alleen 22 uur Tuschinski 1 (Reg. Breestr.): Roger Moore In „Live and let die”, toeg. 14 j. Dag. 14.15, 19 en 21.30 uur, za. en zo 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Tuschinski II (Reg. Breestr.): „Jesus Christ Superstar” toeg. a.l Dag. 14.30, 19.15 en 21.45 uur. za. en zo. 13.45, 16, 19.15 en 21.45 uur. De Uitkijk (Prinsengracht): Liza Minnelli in „Cabaret”, toeg 18 j. Dag. 14, 19 en 21.30 uur, zo. 13.15, 15.45, 19 en 21.30 uur. TONEELGROEP Centrum speelt donderdag, vrijdag en CONCERTGEBOUW (Van Baerlestr.): Don derdag 13 dec. gr. zaal 20.15 uur: Abon nementsconcert. kl. zaal 20.15 uur: Glinka Kwartet. Werken van Bartók e.a. Vrijdag 14 dec. gr zaal 20.15 uur: „Het Roman tisch Pianoconcert”. Het Residentie-or- kest o.l.v. Hiroyuki Iwaki, m.m.v. Abbey Simon, piano. Werken van Brahms e.s. kl. zaal 20.25 uur: „Concertgebouwvrien- den”. gr. zaal 24 uur: Rory Gallagher. Zaterdag 15 december, gr, zaal 15 uur: Matinee op de vrije zaterdag. Radio Filharmonisch Orkest o.l.v. Jean Fournet, m.m.v. Nerine Barrett, piano. Werken van Borodin e.a. gr. zaal 20.15 uur: AMSTERDAMS Philharmonisch Orkest o.l.v. Yehudi Menuhin en Frank Marten, m.m.v. Yehudi Menuhin, viool. Werken van Schubert e.a. kl. zaal 20.15 uur: Glinka Kwartet, Zondag 16 dec. gr. zaal 14.30 uur: „5 uitzonderlijke concerten”. Ye hudi en Hephzibah Menuhin, viool/pia- no m..mv. Maurice Gendron, cello, Bar ry Tuckwell, hoorn, Werken van Beetho ven e.a. gr. zaal 20.15 uur: Amsterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Kees Ba- kels, m.m.v. Gé van Toorenburg, piano. Werken van Schumann e.a. Maandag 17 dec. kl. zaal 20.15 uur: Acht Pianoreci- tels. Dinsdag 18 dec. gr. zaal 20.30 uur- :Billy Paul/The O’Jays/The Intruders, kl. zaal 20.15 uur: het Nationale Ballet. Vrij dag 14 dec., 20.15 uur, zondag 16 dec. 13 uur, maandag 17 dec. 20 uur, Giuseppe Verdi „Rigoletto”, m.m.v. Het Utrechts Sijmphonie Orkest o.l.v. André Rieu. Zaterdag 15 (première), zondag 16, woensdag 19 dec. 20.15 uur: Publieksthea- ter „De Revisor” van Nikolaj Gogolj. Carré (Amstel): T.e.m 3 februari, dagelijks (beh. zondag en maandag 20.15 uur: zon dags 14.15 uur en 26 dec. 14 uur: „Wat een planeet” muzikale komedie van An nie M.G. Schmidt en Harry Bannink. Nieuwe de la Mar theater (Marnixstr.): T.e.m. 16 dec. dagelijks (beh. maandags) 20.15 uur: Stichting Toneelraad Rotter dam: „Steel wat minder - 7e gebod”, vrolijke satire van Dario Fo. 18 tem. 30 dec. dagelijks (beh. maandags) 20.15 uur: „Pas de Deux”, komedie van Hugo Claus met Ton Lensink Marja Habraken en Peter Römer. Theater De Brakke Grond (Nes): T.e.m. 15 dec., dagelijks 20.30 uur Toneelgroep The Family: „The Family”, deel 4. Shaffy Theater (Keizersgracht): 18 t.e.m. 22 dec. concertzaal, 20.30 uur: Toneelgroep Baal: „Baal” van Bertolt Brecht. 14, 15, 21 en 22 dec., zuilenzaal, 24 uur: Kabaret Marnix Kappers en Hanneke Holzhaus. 14, 15, 21 en 22 dec. Shaffyzaal. 24 uur: Dzjatsh met „De Bokser Showdown” en „Buikgordel voor 2 heren”. Klein Bellevue (Leidsekade): (beh. zondags. 24 en 21 dec.) 20.30 uur: „Wat je zegt dat ben je zelf” met Gerard Cox en Frans Halsema. Rijksmuseum (Stadhouderskade): Tot voor jaar 1974 „Aanwinsten van het Rijks- prentenkabinet”. Van 14 dec. tot 17 maart tentoonstelling van 27 gebrand schilderde ramen uit Franse kerken en opvat, voldoening gevende re sultaten.” Hoe zijn je gedachten over de muzikaliteit van de Neder landse jeugd? „Ik ben van mening, dat wij daar zeer optimistisch over kunnen zijn. Gedurende de ja ren, dat ik het jeugdorkest leid en ook als directeur van de Stedelijke Muziekschool te Be verwijk, heb ik daar zeer ver heugende ervaringen van ge kregen. Er schuilt inderdaad veel muzikaal talent onder de jeugd. Men zal er blijvend op moeten toezien, dat voor de ontwikke ling hiervan werkelijk goed muziekonderricht geboden zal worden, een echte muzikale vorming, die de jeugd in staat zal stellen behoorlijk te musi ceren, voor zichzelf en voor anderen.” Hoeveel leden van Haarlems Jeugdorkest zijn er in de loop der jaren toe gekomen de mu- tiek vrijwel is verloren gegaan, is voor mij één van de fijne dingen uit de barok. Dezelfde vrijheid is in de jazzmuziek terug te vinden. Met jazz is het voor mij allemaal begonnen. In de loop van de tijd heb ik met jazz, Indiase, Spaanse, Turkse en popmuzikanten gespeeld. Ik concentreer me nu helemaal op de barok, hoewel ik nog steeds graag uitstapjes maak. Het liefst spelen we in een infor mele, huiselijke sfeer. Voor al les moet het optreden relaxed en gezellig zijn”. De leden van het baroken- semble hebben allen een dege lijke muzikale scholing. Robert Hill is leerling clavecimbel bij Gustav Leonhardt, Marijke Miessen studeert bij Walter van de Houe. Walter Möller speelt in het Quadro Hotteterre. Het clavecimbel is een kopie naar een Italiaans clavecimbel uit de barokperiode en dit jaar ver vaardigd door Keith Hill. Zaterdag speelt de Lime House Jazz Band in Zero, (on der voorbehoud). Aanvang eveneens 21 uur. VRIJDAG Is het oude stijl- avond in de Zanderzaal, Groot Heiligland 47 in Haarlem. En 1

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 11