Leeds uitgeschakeld Jan van Gorp naar Ajax Stuttgart werkte PENALTY LUIDDE ROTT ERDAMSE TERUGSLAG IN BELGEN ZELF VERBAASD OVER RUIME WINST OP FEYENOORD Israel: „Niet Erhard Keller toch helemaal niet naar Eindhoven SPORT?! Cruyff ,te groot’ voor stadion van Barcelona Toto winnaars: UEFA-team ruim 21 mille stortte na rust ineen PTT achterstand weg I tevreden” 1 LOTING VOOR SCHAATSPROFS I 1973 DONDERDAG 13 DECEMBER (Van onze sportredactie) Geknakt Functioneel goed gewenst. is vroeg verstuurd 1 Nederland heeft weer zijn eigen missaal! 1 jimi udtftjX hmj h Tijdig posten hoffelijk gebaar tegenover dierbare verstrooiden. Kunnen die als ze wensen nog dit jaar doen of ze niets vergeten waren. Nationale Raad voor Liturgie Biltstraat 119 i LEEST i j l (Van onze sportredactie) Jan Boskamp tracht tevergeefs door de Belgische defensie te dringen. BERT BREVOORD ADVERTENTIE ADVERTENTIE Utrecht Dat had vooral Coerver’s vakbroeder Markovic van Standard niet. De Joego slaaf kon na het laatste fluitsignaal nog maar nauwelijks vatten dat zijn elftal DEN HAAG (AFP). Twee West- duitse clubs plaatsten zich voor de kwartfinales van het toernooi om de UEFA Cup. Het zijn VFB Stuttgart en FC Köln. VFB Stuttgart won op eigen terrein met 3-0 van Dynamo Kiev, waarmee de nederlaag van 2-0 in de uitwedstrijd werd uitgewist. FC Köln maakte ook in de thuiswedstrijd het verlies van de uitwedstrijd goed. In eigen stadion won FC Köln voor 18.000 toeschouwers met 4-0 van Ni ce. De Franse vereniging had de eer ste wedstrijd met 1-0 gewonnen. Als tweede Britse club (na Ipswich Town) kwalificeerde Tottenham Hot spur zich voor de kwartfinales van haald. Op de 1000 meter kwam zij tot een tijd van 1.32.7 en op de 3000 meter vestigde zij een nieuw baanrecord met 4.59.0. Na Atje, die beide afstanden won, eindigde Sipke Tighelaar als tweede en Sophie Westenbroek derde. De Portugezen wonnen op eigen veld met 3-1 van Leeds United en deden daarmee de gevolgen van de 1-0 ne derlaag in de uitwedstrijd teniet. Het score-verloop was: 1-0 Duda (52), 2-0 Torres (63), 3-0 Duda (73), 3- 1 Gray (83). Vitoria Setubal plaatste zich als zevende club voor de kwartfinales. Jan Hordijk is in het internationale tennistoernooi in Perth in de derde ronde uitgeschakeld door de Australiër Dibe- ley: 3-6, 1-6. Door het verlies in deze wedstrijd, die onder zeer moeilijke weersomstandighe den werd gespeeld, is het Nederlandse team waarschijnlijk uitgeschakeld voor het UEFA-jeugdtoernooi dat van 23 tot en met 31 mei 1974 in Zweden wordt gehouden. De dreun die Standard Luik de Rot terdammers woensdagavond toediende, komt voor Feyenoord op een hoogst ongelegen moment. Zaterdagavond speelt het in Enschede het uiterst belangrijke duel tegen FC Twente en over een week al moet getracht worden alsnog via de rug van Standard kwalificatie voor de kwartfinales van de UEFA Cup te be werkstelligen. Een onmogelijke opgave is dat laatste niet, maar juist omdat Stan dard zich allesbehalve als een niet te kloppen tegenstander manifesteerde, zul len de Feyenoorders zich de komende dagen de nodige keren op het achter hoofd dienen te krabben. LUIK De laatste 20 minuten van de eerste UEFA-Cupontmoeting tegen Standard Luik moeten voor Feyenoord uiterst pijnlijk zijn geweest. Niet alleen omdat in dat korte tijdsbestek een toereikend lijkende 10 voorsprong werd veranderd in een 31 nederlaag, maar ook omdat de ploeg andermaal met de wetenschap werd geconfronteerd dat van de zelfverzekerdheid binnen de ploeg weinig overblijft wanneer de factor tegenslag zich aandient. En dat terwijl de nasmaak aan competitietegen- vallers tegen bijvoorbeeld Telstar en FC Den Haag definitief weggespeeld leek na de riante en met overtuiging tot stand gekomen thuisoverwin ningen op FC Groningen (70) en NEC (61). Fnuikend voor Feyenoord in de fase waarin Standard met succes probeerde een beslissing te forceren was het gemis van Willem van Hanegem op het mid denveld. Van Hanegem maakte na rust plaats voor Rinus Israel, omdat een verrekte buikspier (maandag tijdens de training opgelopen) hem zodanig parten ging spelen, dat zijn meespelen na rust onmogelijk was. Van Hanegem: „Bij een duel met Semmeling Standard’s slu we vos werd door de Kromme subliem bewaakt heb ik die spier geforceerd. In de rust heb ik zelf op vervanging aangedrongen, omdat ik geen stap meer kon verzetten. Ik hoop maar dat ik in Rotterdam er weer bij kan zijn”. Voetbalclub Heerenveen heeft de 25- jarige Joegoslaaf Nicola Goliganin (FC Bor) gecontracteerd. DEN HAAG (ANP). De cijfers van sporttoto 21 waren: deelnemers: 452.872., bruto inleg: 1.028.123. Prijzenbedrag: 434.896,03. Ie, 2e en 3e prijs en premie elk ƒ108.724. Met grote energie en wilskracht zette VFB otuttgart zich gisteravond in het Neckarstadion aan het schier hopeloze karwei de 2-0 achterstand, veertien dagen geleden opgelopen in Kiev weg te werken. Het lukte. Hoe wel Jevgeny Roedakov, de boomlange doelman van het nationale Russische elftal met talloze reddingen de Duit sers bijna tot vertwijfeling bracht, moest hij toch zwichten voor schoten van Ohlicher (43ste minuut), Hand- schuh (77) cn invaller Martin (87). In Leipzig werd voor 60.000 toe schouwers de Westduitse club Fortu na Düsseldorf uitgeschakeld. Fortuna dat op eigen terrein met 2-1 gewon nen had, verloor de uitwedstrijd te gen Lokomotive Leipzig met 3-0. De doelpunten vielen in een tijdsbestek van twaalf minuten. Ze werden ge maakt door Ldsiewicz (43), Löwe (46) en Frenzel (55). Fortuna, dat zowel voor rust als daarna de gevaarlijkste indruk maakte, scoorde eveneens driemaal. Doch alle drie keer werden ze door de goed leidende scheidsrech ter Angonese terecht afgekeurd. Het nieuwe Nederlandse missaal ligt nu voor u gereed bij de boek handel. Alle lezingen en gebeden van de zon- en feestdagen, 120 pagina’s privé gebeden, 138 Nederlandse liederen en beurt zangen, 5 Nederlandse en 5 Gregoriaanse missen, etc., 1024 pagina’s. U kunt het bestellen bij uw boek handel of rechtstreeks bij de Nationale Raad voor Liturgie, Biltstraat 119, Utrecht. Prijs f 3b.- een uitgave van de het toernooi om de UEFA-cup. Tot tenham won voor 18 000 toeschouwers op eigen terrein met 5-1 van Dinamo Tiflis en bereikte met een totaalscore van 6-2 de laatste vier. De totale ommekeer in een wedstrijd die voor Feyenoord totaal gewonnen leek, kwam halverwege de tweede helft toen voorstopper Wim Rijsbergen in het strafschopgebied uitgleed en daardoor met de hand de bal raakte die door Stan dards linkerspits Rora voor het doel werd getrokken. De door de perfect leidende Italiaanse toparbiter Sonsetto Lobello te recht toegekende strafschop werd door doelman Christian Piot (bij afwezigheid van specialist Bukal) langs diens collega Treytel geschoten. De loting voor de wedstrijden van vrijdag en zaterdag: sprinters: 500 meter: 1ste rit: BoerjesLinkovesi, 2e rit: KönigHanninen, 3e rit: Eriksen Blatchford, 4e rit: Lyman(alleen). 1000 meter: 1ste rit: HanninenLinkovesi, 2e rit: BlatchfordLyman, 3e rit: Eriksen (alleen) 4e rit: BoerjesKönig. All rounders: 1ste rit: GrönvoldSchenk, 2e rit: BolsTveter, 3e rit: Van Dijk— Olsen, 4e rit: HöglinVerkerk. 3000 me ter: 1ste rit: GrönvoldTveter, 2e rit: Olsen—-Schenk, 3e rit: VerkerkBols, 4e rit: HöglinVan Dijk. Tijdens schaatsselectiewedstrijden, die in Assen zijn gehouden, heeft Atje Keu- len-Deelstra bij de leden van de kern ploeg een duidelijke overwinning be- Het Nederlandse dameshandbalteam heeft in de troostronde van het w.k. met 15-11 verloren van Japan. De NDR heeft eigenaarrijder Bos schieter gestraft met intrekking van zijn rijvergunning voor twee weken omdat hij zijn paard Karei Duke met opzet had ingehouden. De Poolse voetbalbond heeft de FIFA meegedeeld dat het Poolse elftal nor maal aan de wereldkampioenschappen deel zal nemen. Ie prijs: 5 winnaars, die elk bruto 21.744,80 ontvangen. 2e prijs: 126 win naars, die elk per kolom f 862,80 ontvan gen. 3e prijs: 1.764 winnaars die elk kolom 61,60 ontvangen. De premie wordt na het verstrijken van de recla- metermijn woensdag 9 januari 1974 bij loting toegewezen aan een van de eerste prijswinnaars. De premie in sport toto no. 18 is bij loting toegewezen aan de houder van formulier no. u 3143932. BREDA. De 31-jarige Jan van Gorp, ex-international en jarenlang verdediger van de Bredase eredivisie club NAC, wordt de nieuwe fysiothe rapeut van Ajax. Naar alle waar schijnlijkheid treedt de Bredanaar 15 januari in vaste dienst van de lands kampioen. De actieve voetbalcarrière van Jan van Gorp moet als afgesloten be schouwd worden. „Van medische kant is mij afgeraden om nog te voetbal len en daar houd ik mij aan. Ik heb echter zolang in de voetballerij geze ten, dat ik er toch nog wel betrokken bij wil blijven en dan is dit natuur lijk een unieke kans”, aldus Van Gorp. In verdedigend opzicht bleek Israel overigens wel degelijk een winstpunt voor Feyenoord, al lijkt dat tegenstrij dig, gezien het feit dat juist tijdens zijn aanwezigheid de doelpuntenexplosie van Standard, hoe merkwaardig ook, tot stand kwam. Behalve aan de nadrukke lijk knipoog van Vrouwe Fortuna naar Standard moet de oorzaak van het toch wel onverwachte verlies van Feyenoord worden geweten aan een gebrek van organisatie bij de ploeg op momenten dat die onder druk komt te staan. En dat is toch geen opwekkende gedachte voor een ploeg, die zich eindelijk weer sterk genoeg leek te gaan voelen om in de race naar het landskampioenschap kansrijk te zijn. Het score-verloop was: 1-0 Mc Grath (29), 2-0 Chivers (52), 2-1 Eh- ralidze (55), 3-1 Peters (62), 4-1 Chi vers (77) en 5-1 Chivers (81). Van Gorp gaat bij Ajax part-time fysiotherapeut Nico Kat en masseur Henk de Haan opvolgen. Ajax zal zijn verplichtingen jegens beiden waarschijnlijk tot het eind van het seizoen nakomen. Kristensen verheft zich uit de Luikse modder na het scoren van het enige Rotterdamse doelpunt. Schoenmaker staat klaar om hem te omhelzen. 'yr. CARDIFF. Het Nederlands UEFA- team heeft gisteravond met 3-0 verloren van Wales. De Nederlandse jeugd wist tot aan de rust de stand gelijk te houden maar in de tweede helft moesten zij de meerdere erkennen in het UEFA- team van Wales. Eafies (1-0), Powell (2- 0) en Stevensen (3-0) scoorden voor Wales. Deze winnaar ontvangt thans aan prijs en premie een bedrag van bruto f 155.482,60. Het wegvallen van Van Hanegem op het middenveld moest door Rinus Israel, wiens lang verwachte rentree toch nog onverwacht een feit werd, worden opge vuld. Trainer Coerver: „Op dit veld (de grasmat van Sclessin was al na de eerste helft een modderpoel gelijk) achtte ik het niet verantwoord Rinus meteen maar als ausputzer op te stellen en in de verdediging te gaan schuiven. Op deze manier heeft hij, dacht ik, een ideale mogelijkheid gekregen om zich weer wat in te spelen”. De stationering Voor Rinus Israel was het deze keer geen punt van discussie geweest dc plaats van een teamgenoot in te nemen, zoals het dat zaterdagavond tegen NEC wel was, toen Coerver hem vroeg zich gereed te maken om in te vallen. Israel: „Deze vervanging was functioneel. Als iemand geblesseerd raakt en ik ben reserve, dan ga ik er natuurlijk in. Maar ik pas er voor om als een harlekijn in te vallen als er eigenlijk geen reden toe is”. zich voor Rotterdam in een lang niet gekke uitgangspositie had gespeeld. Mar kovic: „Dit was totaal onverwacht voor mij, met 3-1 winnen van een zo sterk elftal als Feyenoord is. Zeker niet na de bedroevende vertoning die zaterdag te gen Berchem Sport is opgevoerd. Mijn spelers waren duidelijk op een revanche voor die wedstrijd uit en ze hebben zich tegen Feyenoord meer dan volledig ge geven. Een grotere inzet en een naar mijn mening betere conditie dan de tegenstander, hebben de doorslag gege ven. En het publiek niet te vergeten. Dat heeft Standard nadat die strafschop was benut vleugels gegeven”. van Israel in het middenrif had evenwel tot gevolg, dat juist op dat deel van het terrein waar Feyenoord voor rust vooral ook dank zij uitstekend werk van Theo de Jong heer en meester was de hegemonie werd prijsgegeven, wat Stan dard in staat stelde een grote pressie uit te oefenen. In het Poolse Chorzow won Ruch Chorzow met 5-0 van Honved Boeda pest. Bij de rust was de stand 1-0. De Polen, die in de eerste wedstrijd met 2-0 werden verslagen, hebben zich geplaatst voor de kwartfinales. De wedstrijd in Chorzow werd gespeeld voor 15.000 toeschouwers. Ruch, „herfstkampioen” in Polen, bereikte de kwartfinales zonder veel moeite. De doelpunten werden gemaakt door Kopicera (2), Bon, Maszczyk en Bula. Feyenoord-trainer Wiel Coerver: ,Op dat moment is kennelijk iets geknakt bij de jongens. Tot dat moment waarop die strafschop werd toegekend, hadden we het spel 70 minuten lang volkomen in handen gehad. De ploeg heeft de periode die aan die penalty voorafging uitste kend lopen voetballen en zeker vier a vijf uitgespeelde kansen gecreëerd. Geen mens zal dan ook eerder een gelijkma ker dan een tweede doelpunt van ons hebben verwacht”. BARCELONA (SID>. Barcelona gaat zijn stadion uitbreiden. Dat is een direct gevolg van de aankoop van Johan Cruyff. De huidige capaciteit van 90.000 plaatsen blijkt sinds het meespelen van de sterspeler ontoereikend. Er zullen nu 50.000 plaatsen bij komen, waardoor het stadion binnenkort met de mogelijkheid 140.000 mensen een plaats te bieden, het grootste stadion in Europa zal zijn. EINDHOVEN (ANP). Bij de kleine vierkamp, die de profs van de WISO vrijdag en zaterdag op de kunstijsbaan van Eindhoven zullen afwerken, ont breekt de Westduitse sprinter Erfiard Keiler. De winnaar van de „Kleine Prijs van Nederland” afgelopen zondag in Den Haag, heeft voor dit weekeinde contrac tuele verplichtingen bij de Duitse t.v. en zal niet in Eindhoven rijden. Het opportunistische Standard Luik dreigt ervoor te zorgen dat de rol van Nederland in het Europese bekervoetbal dit seizoen al uitgespeeld is voordat de diverse toernooien de beslissende stadia (kwartfinales) ingaan. Want Feyenoord mag dan woensdagavond meer dan een uur nadrukkelijk hebben gedomineerd, het surplus aan voetbalkunde dat in die periode werd gedemonstreerd bleek een verre van voldoende basis. Het in defen sief opzicht over enkele uitgesproken sterke spelers beschikkende Belgische team (doelman Piot en de centrale ver dedigers Dewalque en Thissen) zal vol gende week wel eens moeilijker uit te schakelen kunnen zijn dan aanvankelijk en bij Feyenoord nog steeds werd verwacht. Israel zelf over zijn come-back: „Ik ben zeker niet helemaal tevreden. Ik miste nog te veel het gevoel van de wedstrijd en qua snelheid kon het alle maal ook nog heel wat beter. Dan weet ik wel dat ik niet op mijn vertrouwde plaats stond, maar toch... Een prettige gewaarwording vond ik wel, dat ik on danks het feit dat ik me geen moment heb gespaard in de duels totaal geen last heb gekregen van mijn knie. Overigens wil ik aan de helft die ik nu gespeeld heb geen enkele consequentie verbinden wat betreft de komende wedstrijd. Ik weet echt niet of ik me nu weer in het elftal heb gespeeld”. Na de eerste ontmoeting tegen Nice had de trainer van FC Köln Tschik Cajkozski voorspeld, dat de thuis wedstrijd in een 4-0 zege zou eindi gen. Het kwam precies uit. Het was een eenzijdige wedstrijd, waarin de Keulse ploeg van de eerste tot de laatste minuut domineerde. De doel punten werden keurig over de twee helften verdeeld. Voor rust Dieter Müller (23) en Flohe (33), na de hervatting Flohe (83) en Löhr (86). Slechts dankzij het goed ingrijpen van de Italiaanse doelman Baratelli ontkwam Nice aan een groter ne derlaag. Maar ondanks die inderdaad geweldige steun van de supporters vele clubs voor Feyenoord zijn mede daardoor in het Sclessin-stadion bezweken had de verbazing van Markovic voorkomen kunnen worden. De beide doelpunten die Standard aan de door Piot benutte straf schop toevoegde, waren voor de Belgen even zovele geschenken uit de hemel. Eerst, zeven minuten na de gelijkmaker, werd de jonge rechtsbuiten Lambrichts geheel onverwachts in een ideale positie gebracht doordat een verre inzet van Thissen via de rug van een van de Standard-spelérs bij hem belandde en enkele seconden voor het eindsignaal kon Thissen een doelworsteling alleen doeltreffend afsluiten doordat Rijsber gen verzuimde de bal weg te werken op het moment dat hij daartoe alle gele genheid had. De eindstand is: 1. Atje Keulen-Deel- stra 96.183 (1000 meter in 1.32.7 (1) en de 3000 meter in 4.59-0 (1). 2. Sipke Tighe laar 97.633 (1.34.9 (3) en 5.01.5 (S). 3. Sophie Westenbroek 98. 750 (1.36.0 (4) en 5.045 (3). 4. Trijnie Rozendaal-Rep 99.050 (1.36.1 (5) en 5.06.4 (4). In de tweede selectie, voor niet-kernploegle- den, legde Truus Dijkstra beslag op de eerste plaats. Ook hier werd een 1000 en 3000 meter verreden. De uitslag: 1. Truus Dijkstra 100.233 (1.35-2 (1) en 5.15.8 (2). 2. Janny Smit 101.950 (1.39.0 (4) en 5.14.2 (1). 3. Akke Falkena 1.02-883 (1-38.3 (3) en 522.0 (3). i

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 25