Geblesseerde Epi Drost na nederlaag tegen Ipswich: Stroom van boze reacties bij NOS Kohn: „Na eerste goal I Van minuut tot minuut VOORSPELLING JAN DOGGEN KWAM NIET UIT Alleen Belgische driebanders op EK, Ceulemans en Dielis nog ongeslagen Hockeyteam wacht zware toernee Gunstige loting voor Maccabi Tafeltennisploeg boog voor Polen 1 u 2 I .1 CABALLERO spektakel” ili a 2 25 CIGARETTES 1973 DONDERDAG 13 DECEMBER (Van onze sportredactie) Geen risico Ed. Laurens Continental J 0 o L c 11 u 3 ai I ■i i Streuer (tweede van rechts) kijkt toe hoe zijn bal langs de handen van keeper Best vliegt. ll Ipswich ADVERTENTIE UITSLAGEN DERDE RONDE: [o e dichtbij uit hoek na goed werk van Whymark (01) llllllllllllllllllb Li In de voorspelling die Jan Doggen voor de aanvang van de vierde ronde bij de maaltijd deed: „Thögersen verslaat Lasserre en ik win van Ludo Dielis en 59 60 44 60 52 60 60 44 60 40 60 43 60 24 56 60 48 60 51 60 58 60 60 39 8 8 6 6 5 4 3 2 80 80 62 62 67 62 63 63 40 40 51 51 47 47 62 62 70 70 59 59 76 76 45 45 10 3 7 8 4 9 5 7 4 6 8 4 3 6 8 6 5 6 4 4 7 8 5 3 1.632 1.081 0.921 0.841 0.877 0 942 0.865 0.881 1.276 0.510 0.903 0.967 0 685 0.857 0.864 1.016 0.763 0.789 1.333 0.866 Machado Rlco Anleiter Herbert 2 2 2 0 9 6 7 9 0.856 0.833 0.818 0.721 De Paepe (Bel) Lasserre (Fra) Müller (WD) Dielis (Bel) Thögersen (Den) Anreiter (Oost) Rico (Spa) Herbert (Zwe) Ceulemans (Bel) Machado (Port) Bitalis (Fra) Doggen (Ned) Vierde ronde: 0.737 0.750 0.709 0.967 0.776 0.967 0.952 0.698 1.500 1.000 1 176 0.843 WARSCHAU (PAP) De Nederland se tafeltennisploeg heeft in het toernooi voor de Europa Cup voor landenploegen met 52 van Polen verloren. Het was voor Polen de derde zege in deze compe titie. Eerder werd Denemarken met 52 verslagen en België met 43. 2L -5 O I I I (/I 4- c 1) U 2 ENSCHEDE Erg lang werd er gisteravond in het stadion Diekman. na de 2-1 nederlaag van Twente nog nagepraat over de vraag of FC Twen te niet een te voorzichtige politiek had gevoerd tegen het vooral fysiek ijzersterke Ipswich Town. Epi Drost, de aanvoerder buiten dienst van de Twente brigade, was echter als een van de weinigen erg duidelijk in zijn oordeel. „Voor de rust”, meende FC Twente’s nog altijd niet van een operatie herstelde Drost, „hebben wij verkeerd gespeeld. In de eerste helft hadden wij het moeten maken, maar toen hielden we constant vijf spelers achter. Het zou veel verstandiger zijn geweest om die nummer negen en tien (Johnson en Whymark - red.) een vaste mandekking te geven. Nu werd er erg behoudend gespeeld en dat is ons noodlottig geworden”. aan maar nam ook de leiding: 39-43 in 43 beurten. Dielis liet zich deze voor sprong niet meer ontnemen. Het enige interessante voor Doggen is nu spelen op een plaats bij de eerste vijf, een derge lijke positie immers geeft recht op deel neming aan het wereldkampioenschap dat van 2 tot en met 7 april in Antwer pen wordt gehouden Doggen staat na twee dagen met vier punten en een alge meen gemiddelde van 0.942 op de zesde plaats. i-m- iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 14 7 6 9 8 6 10 7 EEKLO (ANP) Na twee dagen in de strijd om het Europees kampioen schap drie banden in Eeklo zijn alleen de Belgen Raymond Ceulemans en Ludo Dielis nog ongeslagen. Titelhouder Ar nold de Paepe, de derde Belg in het gezelschap van 12, die zeer moeizaam speelt, verloor gistermiddag zijn eerste partij tegen de onophoudelijk carotte- rende Fransman Lasserre. Jan Doggen, de Nederlandse kampioen leed op de tweede dag twee nederlagen. In de derde ronde moest hij buigen voor de Frans man Bitalis en ’s avonds voor Ludo Die lis. Müller Herbert Lasserre Thögersen Anreiter De Paepe Doggen Dielis Machado Bitalis Ceulemans Rico Stand na vier ronden: Ceulemans Dielis Bitalis De Paepe Lasserre Doggen Müller Thögersen iiillllIlllllllllllllMIIIIIN ia Beminnelijk glimlachend verliet Ips- wich-manager Bobby Robson kort daar op de Engelse kleedkamer. „Ik dacht”, sprak de Brit, „dat wij dit niet onver diend hadden gewonnen. Toch heb ik in de eerste 20 minuten nog wel in zorgen gezeten, want in die periode hebben we voldoende kansen gehad om afstand te nemen. Mijn ploeg heeft in die periode te veel kansen gemist. Hoewel FC Twente vanavond duidelijk minder sterk speelde dan 14 dagen geleden in Ipswich blijf ik het toch een voortreffelijk elftal vinden. En ik herhaal het nogmaals: ook na vanavond vind ik FC Twente een betere ploeg dan Real Madrid en Lazio Roma”. Theo Pahlplatz over Ipswich Town: „Een toch wel erg goed elftal, dat het in deze UEFA Cup-competitie nog wel eens heel erg ver zou kunnen bren gen”. (Van onze sportredactie) MÜNCHEN. Maccabi Tel Aviv, overwinnaar van basketbalkampioen Le- vi’s, zal in de kwartfinales van het Europa Cuptoernooi voor landskampioe nen aan moeten treden tegen de Belgi sche titelhouder Racing Ford uit Ant werpen, Ignis Varese (Italië) en de Fran se nummer één AS Berck. De teams spelen tussen 10 januari en 28 februari een hele competitie om uit te maken welke ploegen er naar de halve finales overgaan. In poule B komen uit: Akademik Sofia, UBSC Wenen, Radnicki Belgrado en Real Madrid. De nummers één en twee van elke poule zullen kruiselings (winnaar A tegen tweede B en omge keerd) in de halve eindstrijd tegen el kaar uitkomen. De winnaars bekampen elkaar op 4 april in de finale in Nantes. Morris geeft Ipswich Town de leiding met een hard schot in de rechter Trainer Spitz Kohn zocht de oorzaak van de eliminatie heel ergens anders. „Vergeet niet”, sprak de niet bovenmatig teleurgestelde Luxemburger, „dat vier spelers niet honderd percent fit waren. Schwemmle en Van der Vall begonnen al behoorlijk aangeslagen aan deze wed strijd en ook Zuidema en Notten waren niet geheel fit”. Toch wilde FC Twente’s trainer deze blessures niet als excuus „VOOR DE RUST FOUT GESPEELD” 1. Zuidema trapt af voor FC Twente. 2. Whymark schiet naast en over. 3. Eerste hoekschop voor FC Twente, doelworsteling levert niets op. 6. Combinatie Johnson-Whymark-Vil joen snijdt door Twentse verdediging, Viljoen mist voor open doel. 7. Eerste hoekschop voor Town. 11. Hamilton schiet naast. 16. Doelman Best maakt een schot van Pahlplatz onschadelijk. 17. Beattie schiet rakelings voor het doel langs na een fout van Schwemmle. 18. Johnson wipt de bal van dichtbij al glijdend over het doel na een voorzet van Woods. 20. Zuidema kopt naast. 28. Johnson kopt in de handen van Schrijvers. 30. Hamilton lost Schrijvers is paraat. 32. Omhaal van Achterberg door doel man Best gekeerd. 34. Mills vuurt van ver na vrije trap van Morris. Schrijvers moet languit. 39. Van der Vall schiet voor het doel langs, Zuidema komt net te laat. 42. Scheidsrechter Scheurer geeft gele kaart aan Woods na misprijzend gebaar tegen de Zwitser, die zojuist een vrije trap tegen Beattie uitdeelde. 45. De arbiter blaast he? rustsignaal. In de eerste helft kreeg FC Twente vijf hoekschoppen te nemen tegen Ips wich Town vier. FC Twente mocht twaalf vrije trappen nemen tegen Ips wich Town negen. 46. Johnson trapt af voor de tweede helft. 47. Best stopt een gevaarlijk schot van FC Twente moet nu drie doelpunten maken om zich te plaatsen voor de kwartfinales. 58. Achterberg slaat Hamilton neer achter de rug van scheidsrechter Scheu- ENSCHEDE (ANP). Tot minder dan een half uur voor de wedstrijd tegen Ipswich heeft FC Twente de boot afgehouden voor de NOS met betrekking tot een directe uitzending van de wedstrijd op de televisie. Maandagmorgen waren er nog zeven duizend, merendeels staanplaatsen van f 7,25 onverkocht, waardoor de tv-uitzending zonder twijfel een strop van 50.000 gulden zou hebben opgele verd. Pas om kwart over zeven woensdagavond was het waarschijn lijk dat het stadion vrijwel vol zou lopen en toen ging Twente accoord met de onderhandelingen. Bij een eerdere beslissing zou de 50.000 gulden van de NOS alleen maar het verlies van de niet ver kochte staanplaatsen hebben goed ge maakt. Door te wachten tot het laat ste moment beurde Twente zowel de recette van een vrijwel uitverkocht huis als de opbrengsten van de tv- rechten. De NOS besloot later op de avond, bij voetbalwedstrijden, die voor rech- streekse reportages via de televisie in aanmerking komen, eerder dan thans en in overleg met de clubs te beslis sen, of wel of niet tot directe repor tages zal worden overgegaan, ook al kan dit in de praktijk tot gevolg hebben, dat daardoor wel eens van uitzending van een wedstrijd zal moeten worden afgezien. De NOS heeft dit gisteravond be sloten naar danleiding van de talrijke boze reacties, die men heeft ontvan gen, toen eerst kort voor het begin van de wedstrijd FC TwenteIps wich Town bekend werd gemaakt dat de wedstrijd toch direct op het scherm zou komen. Op dat moment was Spitz Kohn met zijn gedachten in feite al bij de confron tatie met Feyenoord over drie dagen in het stadion Diekman. „Vandaar ook, dat ik met Schwemmle en Van der Vall geen risico’s meer wilde nemen. Heel wat moeiiijker was de beslissing voor de wedstrijd. Hoewel beiden allerminst fit waren, moest ik ze toch opstellen. Wis selspelers als Brinks, Bruggink en Streu er missen voor zo’n wedstrijd de nodige ervaring. Er bleef daarom weinig keus”. Van der Vall over zijn gekwetste enkel banden: „In de wedstrijd heb ik er hoegenaamd geen last van gehad, maar ik vond het wel erg verstandig van Kohn om mij eruit te halen. Zaterdag moeten we tenslotte tegen Feyenoord en voor ons telde na die achterstand eigen lijk alleen nog de competitie. Raymond Ceulemans, die na de eerste dag een moyenne van 1.935 had, moest woensdag wat terug. De grootmeester uit Mechelen won uiteraard ’s avonds ook van de Spanjaard Rico maar had daar voor liefst 45 beurten nodig. De veelvou dige wereld- en Europees kampioen staat na vier ronden op een gemiddelde van 1.632 en dat is toch nog altijd ruim een half punt beter dan zijn naaste concurrent Dielis. Notten, FC Twente ontketent een offen sief. 52. Zuidema schiet van moeilijke hoek hard naast. 55. Johnson schiet in de handen van Schrijvers. 57. wordt daardoor derde,” kwam maar voor de helft uit. Thögersen won na een uitermate spannende slotfase inder daad van Lasserre, waardoor de Frans man ook zijn eerste verlies leed. Doggen echter kon het niet bolwerken tegen Ludo Dielis die nu met zijn landgenoot en grote favoriet Raymond Ceulemans als enige van de 12 deelnemers nog ongeslagen is. Dielis liep tegen Doggen aanvankelijk een behoorlijke achter stand op: 18-9 na 20 beurten. De Neder landse kampioen nam even later nog een grotere voorsprong toen hij een serie van vijf produceerde: 24-13. Net over de helft van de ontmoeting, die uiteindelijk 59 beurten zou vergen, maakte Dielis met een vijf, een groot deel van zijn achterstand goed (29-24). Tussen de 40e en 43e beurt sloot hij met een serie van 7 en een van 6 niet alleen aanvoeren voor de nederlaag tegen de vooral verdedigend razend knap spelen de Britten. „Ipswich is gewoon een ver schrikkelijk goede ploeg. Dat wisten we trouwens al. Het is daarom ook geen schande om door zo’n ploeg te worden uitgeschakeld”. Die risico’s die FC Twente in de eerste helft niet bereid was te nemen, werden wel genomen nadat Ipswich Town tien minuten na de rust opnieuw afstand had genomen. „Toen het eenmaal 1-0 stond, viel er voor ons toch niets meer te redden”, oordeelde Kohn. „In de rust hadden we al afgesproken, dat we na een kwartier, wanneer het dan nog 0-0 zou staan, risico’s zouden nemen. Toen die Engelsen hadden gescoord, hebben we alleen nog maar aan het publiek gedacht. We wilden op die manier nog wat spektakel brengen, want of je nu met 1-0 of met 2-0 verliest, dat maakt totaal geen verschil. rer nadat Zuidema bij een botsing doel man Best blesseerde. 62. Zuidema schiet in het zijnet. 66. Brinks valt in voor Schwemmle. 67. Van der Vall schiet naast. 69. Streuer valt in voor Van der Vall. 70. Hamilton zet Ipswich Town op een volkomen veilige voorsprong (02) met een schot via het uitgestoken been van De Vries. Hamilton kreeg de pass van Viljoen. 77. Zuidema vrij voor Best. Hij schiet echter recht op de Engelse goalie. 78. Best heeft moeite met afstandschot van Brinks en moet hoekschop wegge ven. 82. Invaller Streuer scoort voor FC Twente met een hard schot van de rand van het strafschopgebied (12). 84. Achterberg ziet de bal na een zoevend schot net over de kruising gaan 85. Morris redt op de doellijn na een inzet van De Vries. 87. Woods schiet in de handen van Schrijvers. 90. Scheidsrechter Scheurer fluit voor de laatste maal. Ipswich Town heeft zich geplaatst voor de kwartfinales van het toernooi om de UEFA Cup. Totaal aantal hoekschoppen FC Twente 21, Ips wich Town 6. Totaal aantal vrije trap pen FC Twente 20, Ipswich Town 16. De gedetailleerde uitslagen: Skibins ki—Van der Helm 20-22, 21-17, 20-22. Woznica—Van Slobbe 21-16, 21-16, Woz- nica-FraczykVan Slobbe-v. d. Helm 21-13, 21-15, Woznica—Van der Helm 22- 20, 21-14, CalinskaBakker 21-13, 21-10, Skibinski—Van Slobbe 12-21, 11-21, Ca- linska-WoznicaBakker-v. d. Helm 21-15, 21-15. DEN HAAG (ANP). De Nederland se heren-hockeyploeg, die begin volgend jaar voor het eerst op toernee gaat onder leiding van trainer-coach Cees Tania (de opvolger van Ab van Grim bergen, die te Amstelveen zijn carrière als coach afsloot met het winnen van de wereldbeker), wacht een zware reis met een overladen programma. Voor het landentoernooi te Christ church in Nieuw-Zeeland, dat centraal staat en waaraan behalve Nederland o.m. India, Pakistan, Maleisië, Nieuw- Zeeland en Polen deelnemen, staat een lange serie wedstrijden op het program ma, die begint op vrijdag 18 januari (vier dagen na het vertrek van Schiphol) te Perth met een avondwedstrijd tegen West-Australië. Twee dagen daarna volgt te Adelaide de eerste van de vier officiële interland-wedstrijden, die onze landgenoten in een periode van negen dagen tegen Australië zullen spelen. De overige drie zijn op 24 januari te Mel bourne, op 26 januari'te Canberra en op 28 januari te Brisbane. Daar tussen door speelt Nederland nog wedstrijden tegen Zuid-Australië te Adelaide (21-1), tegen Tasmanië te Hobart (23-1) en tegen Nieuw Zuid Wales te Sydney (27-1). Op de laatste of voor-laatste dag van januari vliegt de ploeg naar Auckland om in de eerste week van februari op verschillende plaatsen in Nieuw-Zeeland drie wedstrijden te spelen tegen ploegen, die in de andere poule van het landen toernooi dan waarin Nederland uitkomt zijn geplaatst. Dit zullen zijn India, Po len en Maleisië. Van zaterdag 9 tot en met zaterdag 16 februari volgt dan het landentoernooi te Christchurch. Een zware opgave voor de jonge en nog onervaren nationale formatie, waar uit gereputeerde krachten als Nico Spits, Jeroen Zweerts, André Bolhuis, Paul Litjens en Maarten Sikking, die allen een belangrijke bijdrage hebben gele verd tot het veroveren van de wereldbe ker, zijn verdwenen. een afstandschot. o Q> tr

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 27