Opgelost! Triumph Geen onderzoek naar belasting voor toeristen jenever Vesco mag niet in Argentinië Pantalon problemen? 0 lammerts special sizes de betere I I He gaan wonen Den Uyl wil "envoudiger taalgebruik WENNEKER feir j Drink Claeryn ^.als’tjonge moetzijn zacht licht k tintelfris igj Mosje Da jan ir II bikini van en de mini- er Vogelmoord 1 Kabeltelevisie Circuit Zandvoort 1 Circuit Zandvoort 2 Feest etalages IS Energiecrisis Vogelmoord 2 •O I f 1 V R IJ D A G 1 4 DECEMBER 1973 17 16 8 1 I IJmuiden, Kennemerlaan 36 Tel. 02550-14453. Amsterdam, Prinsengracht 458 Groningen Oude Boteringestraat 10, Vinke Tilburg, Schouwburgring 5-7 L.Jfe v A f ,v Wr;: „WE GAAN NAAR. Zandvoort aan de zee en nemen een Mosje Dajan-bikini mee”, is een van de laatste toepasselijke hits die Triumph International ons allen in koor wil laten meezingen. Te raden blijft er echt niet veel over als u zo’n bikini onder ogen krijgt. Een minimum aan stof werd erin verwerkt en de groot te van het ooglapje van Mosje is dan vrijwel voldoende om de charmante borstjes in gevangen te houden. HWH SCHRIJVENDE LEERS-fflBW® BW s. - ADVERTENTIE .1^' Het is verbijsterend wat de mensen elkaar en de dieren aan kunnen doen- Iedereen die nog gevoel heeft, zou moe ten reageren op het artikel in Erbij over het af slachten van miljarden trekvogels in Italië, Frankrijk, België enz. Hoe kan H. van TONGEREN, Heemstede Winkelend met mijn zoon van drie jaar mocht ik twee volle dagen voor DEN HAAG (ANP) Volgens staats secretaris Polak (Binnenlandse Zaken) is er geen aanleiding een nader onderzoek in te stellen over de toeristenbelasting. A. H. KONING, Haarlem. H. VAN WETTEN, Haarlem P. WEZENBEEK, Haarlem Maandags gesloten^ met uitzonde ring van Groningen en Tilburg W. WOLTERS, Haarlem I M j Naar aanleiding van het zoveelste stuk tegen het circuit van Zandvoort vraag ik me af of uw blad wel een neutraal blad is, aangezien het altijd negatief schrijft over het circuit. U vergeet zeker dat er ook nog mensen zijn die het een machti ge sport vinden, net zoals iemand van voetballen kan houden. Daar wordt ook geen lawaai gemeten, als er een doel punt valt. Ik kan me ook goed voorstel len dat er lawaai op het circuit wordt geproduceerd, maar dat echte lawaai is alleen maar met de Grand Prix en voor de rest valt het allemaal nogal mee. Het wordt alleen allemaal zo kinderlijk aan gedikt door die paar tegenstanders van het circuit. Verder wil ik u er op wijzen dat als we alles weg moesten doen wat lawaai maakt, we niet veel over hielden, bijvoorbeeld als je woont bij een vlieg veld, fabriek of langs een spoorbaan, snelweg enz. enz. Verder wil ik u erop wijzen dat ik, als uw blad deze negatieve lijn ten opzichte van het circuit blijft volgen, genoodzaakt ben uw blad op te zeggen. Bedrukte polyamide jersey werd ver werkt in bovenstaand badpak en bikini van Triumph International. DE VOLSLANKE VROUW wordt door Triumph bedacht met fraaie bad pakken van mooi gedessineerde mate rialen. Sommige modellen hebben een rits middenvoor, anderen daarentegen een achtersluiting, wat de molligerds over het algemeen preferen. Overi gens zijn er ook voor de slanke vrouw fijne pakken, waarbij ik even de aandacht wil vestigen op de asym metrische modellen. De schuin ver werkte banen in blauw en geel leg gen even een extra accent op die ene blote schouder. Wellicht spreekt die asymmetrie u in het geheel niet aan, wat let u dan om een pak van lycra velours te kiezen en u bent er zeker van dat door de prachtige glans het dessin op zijn mooist uitkomt. VERMELDENSWAARD IS voort.; de gezellige serie tuinbroeken en - rokjes, die Triumph aan zijn collectie heeft toegevoegd. Tot uw en mijn genoegen heb ik wederom mogen vastellen dat alles perfect om en aan het lijf zit. Kun je eigenlijk anders verwachten van zo’n degelijk founda- tionfabrikant? Mocht u overigens voor uw kerst-winter-vakantie een zonniger oord hebben uitverkoren of verblijft u in een hotel met ver warmd zwembad, dan kunt u nog net iets van al dat zaligs meenemen. NAAST DEZE SERIE piepkleine bikini’s zijn er vanzelfsprekend tallo ze andere modellen, zodat de dames die iets meer van moeder Natuur hebben meegekregen op even char mante wijze aan hun trekken komen. Dè badcollectie van triumph heeft, n’importe welk model, één ding ge meen: het materiaal is licht, soepel en elastisch, hetgeen uiteraard bij zonder plezierig is. Fervente aan hangsters van de bikini kunnen even wel nog veel te raden over laten als zij op geraffineerde wijze weten te spelen met de bijpassende, beeldig ge kleurde, gehaakte driekantige shawls. Om u niet helemaal dol te maken, vermeld ik maar terloops dat u het geheel nog kunt vervolmaken met een kostelijke bijpassende bloese en zefs broekpak. NIET TE VERSMADEN IS even zeer een beeldschone set van katoen jersey bedrukt met parkietjes, be staande uit een bikini, een strandpy jama en een kort jurkje; dit alles in heerlijke stralende kleuren. En dan ook even aandacht voor de lange katoenen jersey japon met diep rug- decolleté n halsterlijn, die niet al leen op de boulevard, maar eveneens aan de bar uitstekend zal doen. Ein deloos valt er overigens te combine ren met de leuk gekleurde tricot modelletjes, de bikini’s en de ver schillende jurkjes en plastrons; asn assortiment dat ons diep doet verlafi- gen naar een vrolijk en zonnig strandleven. Met walging las ik in Erbij van 8 december het artikel van Rolf Stallinga over de vogelmoord in Italië. Ook van de foto’s moest ik rillen. Eigenlijk is ook in België en Frankrijk dit verschijnsel bekend. Ontzag voor een dierenleven - i.c. ook stierengevechten in Spanje - schijnt in de zuidelijke landen niet te bestaan, alleen doodmartelen tot eigen genoegen. Opmerkelijk is dat juist deze walgelijke mentaliteit in de noordelijk en oostelijk gelegen landen niet voor komt. Alleen het levend villen van zee hondjes door de Noren. Nationalistische Engelsen gebruiken met betrek king tot de zuidelijke volken de term „Filthy Latins”, hetgeen mijns inziens niet alleen op de moraal, doch ook op deze mentale moordinstelling slaat. Hier bij rijst bij mij de vraag of er niet een nationale actie kan ondernomen worden om deze landen te mijden en het toeris me naar noordelijke of oostelijk gelegen landen te verleggen (zolang er nog spra ke is van toerisme). Tot slot wil ik gaarne stellen ervan overtuigd te zjjn dat in de zuidelijke landen ook mensen wonen met fijn gevoel en de onschuldi ge dieren een warm hart toedragen, doch helaas kan deze categorie niet op tegen de algemene wreedheid-mentali- teit. I? S Sinterklaas de honger en smakeloze heb zucht naar geld ervaren toen ik langs de Hema en V. D. liep. Wellicht zullen gefrustreerde chefs het vroegtijdig ont ruimen van de etalages „efficiënt” noe men. Nu, dan zijn zij al duidelijk het voorbeeld voor wat ik afgezakte menta liteit noem. Terwijl kopers en vooral kinderen nog tot de laatste dag in de sfeer zitten, vooral kleintjes en daar dacht ik, ook wel goed voor betaald hebben; vinden „efficiënte koppen” het belangrijk wegens tijdgebrek of concur rentie zo’n smakeloze grap uit te halen. Maar ja heren, de poet is binnen, niet waar? Even een paar kerstliedjes straks de zaak door laten schallen en ook dat is weer gebeurd. Mevrouw VAN DER HOORN, IJmuiden. De speciaalzaak G+G Special Sizes verkoopt mannenkleding in grote maten. Zij hebben de kleding voor mannen die langer en zwaarder zijn als confectie in voorraad. Heeft een normale kledingzaak in de regel kostuums tot maat 56-bij Special Sizes begint het leven bij 56 en gaat door tot maat 72! Met verbazing las ik in uw blad van 7 december het ingezonden stukje van N. Wempe uit Haarlemmerliede. Hij is blijkbaar niet op de hoogte van warmte bronnen- Wij hebben geen „C.V.” doch gewone gaskachels. Daarvoor betalen wij ƒ0,10 per m3 gas plus ƒ87,50 vastrecht per jaar. Voor HBO I betaalde hij 0,10 per liter, daarvoor was het nog goedko per nl. 0,07 per liter HBO I. 1 m3 aardgas geeft 8000 k.cal. 1 liter olie (bij schone ketel) voorziet in 10.000 tot 12.000 k. cal. Conclusie: de heer Wempe is jaren goedkoper uitgeweest met het sto ken van olie dan wij met het aardgas. Toen heb ik zijn stem niet gehoord om het op te nemen voor de gebruikers van aardgas. Waarom moet ik het voor hem nu wel doen? Onlangs is in uw krant een artikel verschenen over kabeltelevisie in het Haarlemse stadsdeel Schalkwijk. Hoewel ik begrip heb voor diegenen die graag wat meer keuze van televisieprogram ma’s willen hebben, niet in de laatste- plaats ook vanwege het verhoogde luis ter- en kijkgeld, vraag ik me toch af of in deze tijd, met alle moeilijkheden die ons nog te wachten staan (energie- schaarste bijvoorbeeld) het misschien verstandiger is af te zien van een derge lijke luxe en het beschikbare geld te besteden voor bijvoorbeeld energiebespa rende maatregelen zoals betere warmteï- solatie van woningen. Er zijn vele ande re van dergelijke maatregelen te beden ken, daie ons nu meer direct van nut kunnen zijn dan vijf of zes TV-program- ma’s naar keuze. Special Sizes zet mannen met ’n lengte van 2.18 m. vlot in een pak. Heren met ’n gewicht van 200 kg. of méér hebben daar evenmin problemen. Buikomvang 170 cm.? Een passend overhemd is in een mum van tijd gevonden. Ook dassen en riemen zijn er langer dan normaal. Enz. Kortom: alle maatproblemen worden opgelost bij: Hij zegt dat in antwoord op schrifte lijke vragen van het PPR-Kamerlid Coppes, die gevraagd had om wijziging van de toeristenbelasting ten gunste van kampeerders. De staatssecretaris deelt mee dat niet gebleken is dat het kampe ren als gevolg van het heffen van de toeristenbelastingen te kostbaar zou worden. Blijkens een artikel in uw blad van 5 december eist de Nederlandse Autoren- sport Vereniging (NAV) van haar tegen standers dat „men met open vizier moet strijden”. Een onbegrijpelijke eis. Het Anti-Circuit-Komité heeft voortdurend met naam en toenaam, zonder enige achterbaksheid geprotesteerd tegen de wantoestanden, die door het circuit ver oorzaakt worden. Door deze openheid zijn de leden van het Komité voortdurend bedreigd per telefoon door anonieme figuren; met mededelingen, dat zij persoonlijk gemol- lesteerd zouden worden ,dat hun huis met brandbommen vernietigd zou worden enz. Met strafbare methoden (maxi mumstraf 5 jaar) heeft men getracht de akties van het Komité kapot te maken. Het verwijt treft de Vereniging zelf. Het openbaar gemaakte rapport van het bureau Melzer te Amstelveen ver meldt geregistreerde geluidspieken van 80-, 114 decibel (A). Dit, terwijl de regering een maximum toelaatbare grens van 65 decibel (A) heeft vastgesteld. Reeds bij een geluidsvolume van 80 decibel (A) dreigt het gevaar van ge- WH hoorbeschadigingen. Wij zwijgen nu maar over de natuurschendingen door de bezoekers, over het ruïneren van tuinen en plantsoenen, over de enorme verkeerschaos, over de schade aan het waterwingebied enz. Het circuit is geen sportmanifestatie maar een ordinaire geldmakerij. De gehele affaire berust op een uitbating van sadistische sensatiege- voels van het publiek. Als coureurs tijdens de wedstrijd overlijden wordt de „sport” mir nichts dir nichts voortgezet. De aard van het publiek blijkt al uit het zonder verzet accepteren van de voltooi ing van de races, ondanks dodelijke ongelukken. Het Komité heeft herhaaldelijk gemo tiveerd gesteld dat zakelijk en financieel de gehele geschiedenis onverantwoord is. De leiding heeft nagenoeg alle particu liere banken in den lande afgelopen om geld te lenen. Tegen onze adviezen in heeft de Nationale Investeringsbank in Den Haag anderhalf miljoen gulden kre diet gegeven. 75 pct. van het geld werd gegarandeerd door de overheid. 75 pet. van het totale bedrag is renteloos. Afge zien van de bijna zekere strop een jaarlijkse gift aan deze affaire van circa 100.000,-. Blijkens de gemeentebegro ting van Zandvoort moet de gemeen schap jaarlijks 55.000,- extra betalen voor het handhaven van de orde op het circuit. De totale pacht aan de gemeente Zandvoort voor het geheel is 226.000,- Hierbij is nog afgezien van de waarde ring in geld van de schade, die gevormd wordt door genoemde nadelen. Summa summarum. Het circuit in Zandvoort is: 1 Een milieu-bederver van de eerste orde. 2 Levensgevaarlijk voor duizenden omwoners. 3 Ondraaglijk voor duizenden inwoners van Zandvoort e.o. 4 Een slokop van gemeenschapsgelden. 5 Een instelling die het verkeer in en rond Zandvoort urenlang blokkeert. Tot slot: het is onverantwoord in het licht van de oliecrisis en om de woorden van de NAV te gebruiken, van het psychologisch effekt dat nog steeds elke zaterdag massaal wordt getraind met bolides. Dit zij medegedeeld zonder ca mouflage, zonder geheime methoden, om de woorden van de NAV-woordvoerder te gebruiken: „met open vizier”. Namens het Aktiekomité tegen voort zetting circuit van Zandvoort. J. M. DE WIT, Haarlem R. C. J. DE JONG, G. C. KRAMER. C. J. BLEUS, Zandvorot Een fraai model van katoen-polyester kant eveneens uit de collectie van Triumph International. BUENOS AIRES (Reuter). De Ar gentijnse regering heeft de toestemming geannuleerd die de Amerikaanse financier Robert Vesco had gekregen om in Ar gentinië te gaan wonen. De ambtenaar die hem daartoe een verblijfsvergunning had uitgereikt is van zijn functie onthe ven. De ontslagen ambtenaar, Edmundo Gnavi, is een broer van de voormalige commandant van de Argentijnse Marine, admiraal Pedro Gnavi, een lid van de voormalige militaire junta dat moest aftreden op verdenking van corruptie. Vesco had al de verzekering van een Argentijnse rechter op zak dat hij niet uitgeleverd zou worden aan de Verenigde Staten, waar hij gezocht wordt wegens oplichting. Hij zou een firma in New Jersey voor 50.000 dollar hebben bena deeld. Hij wordt daarnaast gezocht we gens een bijdrage van 200.000 dollar aan president Nixons herverkiezingsfonds. De Argentijnse regering heeft de in trekking van het visum aan Vesco ge motiveerd met te zeggen dat de aanvra ge misleidend was. De financier kan zich nog wel vestigen op de Bahama-eilanden. DEN HAAG. Minister-president Den Uyl vindt dat de taal die gebruikt wordt in ambtelijke stukken afgesteld dient te worden op alle kiesgerechtigden. Vreemde woorden en woorden die van vreemde talen afgeleid zijn, horen daar in niet thuis als men betere en begrijpe lijker Nederlandse ter beschikking heeft. Dat heeft Den Uyl donderdag meege deeld in antwoord op vragen van de Tweede-Kamerleden Drenth en Kosto (PvdA). Als buitenlandse teksten moeten wor den overgelegd voor een uiteenzetting, zal daarbij voortaan een vertaling moe ten worden geleverd. Als dat niet moge lijk is wegens tijdgebrek ten minste een korte samenvatting, zegt Den Uyl in zijn antwoord. Afkortingen moeten volgens hem vermeden worden of de eerste keer dat ze gebruikt worden volledig uitge legd worden. Alle ministeries hebben van Den Uyl opnieuw de opdracht ge kregen erop toe te zien dat de ambtelij ke teksten makkelijker te lezen worden. •- s\ WK. j1. men zulke onschuldige kleine beestjes de ogen uitbranden en de pootjes breken. Het is volkomen onbelangrijk dat zoiets gebeuren kan in landen, waarvan men toch mag aannemen dat ze tot de be schaafde gebieden behoren. Niet alleen voor de vogels is het afschuwelijk maar ook voor de landbouw en het milieu. Het moet toch zo langzamerhand voor iedereen duidelijk zijn dat de mens niet ongestraft het evenwicht in de natuur, waar alles zo prachtig op elkaar afge stemd is, kan verbreken op zo’n enorm gewelddadige manier. Daar er echter niets meer in de wereld gedaan wordt zonder dat het zelfbehoud en de econo mie er achter zit, zal het zwaartepunt van de actie van de heer Bartels om de regeringen, de Raad van Europa, de kranten, enz. wakker te schudden min der op de wreedheid die hier begaan wordt tegenover de vogels dan wel op de enorme gevolgen voor de landbouw in Afrika, een flink stuk van Azië en voor die in Europa, gericht moeten zijn. Iedereen met een beetje verstand zal toch begrijpen dat het besproeien van de landbouwgewassen met insecticiden voor de mens altijd al slecht is maar dat een vervijfvoudiging daarvan wat men van plan is, gewoon waanzinnig is. Wat er nog van de vogels over is sterft er aan, de mens sterft er ook aan, alleen maar iets langzamer en de insecten worden na enige generaties resistent tegen het gif zodat steeds maar sterkere giften ge bruik moeten worden. Het eind van alles moet dan toch voor iedereen volkomen duidelijk zijn, we plegen grootscheeps zelfmoord door zwaar vergiftigd voedsel en een totaal vergiftigde bodem en tege lijk sterven we aan de honger. Dat hebben we dan te danken aan enige miljoenen primitieve sadisten die miljar den vogels doden en het hele evenwicht in de natuur daarmee vernietigen en aan de onverantwoordelijke autoriteiten die teeds weer zwichten voor de dwang van deze bevolkingsgroepen. Wij moeten ie dereen mobiliseren die mee wil helpen om aan dit milieu vernietigende en af schuwelijke tijdverdrijf een einde te maken. Het telefoonnummer van de heer E. Bartels is 02507-4210. Adres De Ruyterstraat 94, Zandvoort- Daar ken men zich ook opgeven als men mee wil doen aan het verzenden van een gesten cild protest aan buitenlandse consuls of regeringspersonen, en ook voor financië le bijdragen in de kosten van deze actie. [0 "öTT

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 17