Rab stuurde HAARLEM-BESTUUR: GEEN PANIEK Bischot van de training Leo Steegman: bij ons had hij pech Huur tennisbanen met 7 procent omhoog Sadek TENNISDISTRICT GEEFT eerst JEUGD VEEL AANDACHT I^EUR B.V.>| Acrobate L start niet Damesvoetbal bM tien &uberge ban.. „Be Óknlniv RB 33 „IK HEB HAARLEM MAAR TWEE KEER ZIEN SPELEN” van empelen& van dijk s bezien VRIJDAG 14 DECEMBER 1973 Geen goals Op de bank jassen- Zaterdagcompetitie Rechtspraak nstede (Van onze sportredactie) Jerzy Sadek was niets (Van onze sportredactie) doen bij Sparta beu (Van onze sportredactie) ADVERTENTIE THEO KLEIN Doom ADVERTENTIE uw leverancier voor (Van een medewerker) 2. Zaterdag geopend 9-13 uur. aaa/wvvvvvv\aaa/wvwwvvvwvvwvvvv alle Bouw- en Stucadoors- materialen in groot en klein verpakking. Sierpleisters - Bouwvakgereedschappen. Tegelshowroom met grote sor tering decor-tegels Klassiek specialiteiten-restaurant met jonge beroepsverwenners en stokoude wijnen onze situatie te vergelijken hoewel wij in vijf jaar onze toegangsprijzen niet of nauwelijks verhoogd hebben. De districts (zaterdag) competitie zal het ook in 1974, ondanks pogingen van Tel. showroom Koudenhorn 60 32 23 68. Harmenjansweg 19, Haarlem Zaterdag geopend 8-12 uur Telef. exp. 310612-310214 Het programma voor zondag ziet er als volgt uit: Hoofdklasse: VVD-Ripper- da (9.45); RCH—DCO (14.30); The Haar lem GirlsDCO (9.45). Reserve klasse: RCH 2Progress 2 (9.45); Cronjé Girls 1—DCO 2 (9.45). een kerstboom koopt u elk jaar/ Waarom zoudt u dit jaar niet eens zo’n kluitkerstboom kopen. Het verschil zit hem dan ook werkelijk inde, kluit. Deze kluitkerst- boom geeft u na de feestdagen een plezierige en S Waardige groen en natuurvulling In uw tuin. Onze spe cialisten geven u gaarne hun advies over het planten en behan- .delen van de kluitkerstboo Sadeks entree in Rotterdam werd geen onverdeeld succes. Het grootste deel van de speeltijd bracht hij op de bank door. De Poolse aanvaller, hij voetbalde in zijn eigen land als rechtsbuiten en in de spits, laat er dan ook geen twijfel over bestaan dat Haarlem voor hem een mo gelijkheid is om aan de Rotterdamse dug-out te ontsnappen. Sadek: „Als ik bij Sparta op zondag niet werd ingezet, dan betekende dat voor mij drie dagen helemaal niets doen. Want ook op zater dag en maandag werd er niet gespeeld of getraind. Daar kan ik niet tegen. Ik speel veel liever bij Haarlem”. Onze toeschouwersaantal is dit seizoen weer niet gestegen. Maar waar wel? Alleen bij Twente en PSV. Twente is een centrum in het platteland en bij PSV zitten de mensen op verwarmde tribunes. Dat valt niet helemaal met tenbinding en de recette van Haarlem. Hut: „Als het zo doorgaat wordt het financieel een moeilijk jaar. We hebben gelukkig met de gemeente en onze spon sor een contract dat niet ondermijnd wordt door eventuele slechte resultaten. Onze inkomsten uit reclame, subsidie van gemeente en geld van de sponsor zijn gelukkig dit jaar gestegen want het toeschouwersaantal is ten opzichte van enkele jaren geleden hetzelfde gebleven. „De tennisumpires worden prima op geleid, maar daarna volledig losgelaten”, dit was de algemene opinie van de vergadering over het doen en laten van de commissie rechtspraak. Er zal nu iets met Hughes. We begrepen dat Hughes dit keer nogal gedesillusioneerd was en daarom heeft het gesprek maandagavond wellicht iets langer geduurd. Wij hebben toen ook over Hoeben gesproken. Bij mijn weten heeft hij te horen gekregen dat hij dinsdag weer op de training kan verschijnen. Wij hebben Hughes er tijdens het gesprek van overtuigd dat er totaal geen reden is voor paniek. Zo moet het aantrekken van Sadek ook niet worden uitgelegd. Ook al is de pers en het publiek niet tevreden, wij willen toch wel dat Hughes beseft dat wij volledig achter hem staan.” Arm zijn is geen schande, het verdoe zelen ervan met edele motieven wel. Het bestuur van de voetbalvereniging Haar lem zou er goed aan doen dat bij het uitdragen van volgende transferacties te bedenken. Dat is eerlijker en bovenal duidelijker dan de manier waarop de kandidatuur Sadek werd gepresenteerd. „Met hem gaan we er niet op vooruit”, oordeelde het Haarlembestuur begin de ze week in een vergadering en het wees de Poolse spits af. Toen Sparta bereid was aan de prijs te sleutelen, stak Sadek echter binnen enkele uren in het rood witte pak. Het is dus handje-klap ge weest en geen principiële zaak zoals Haarlem wilde doen geloven. Na afloop van de vergadering stelden het districtsbestuur en afgevaardigden van de verenigingen de toernooiagenda 1974 vast. Deze traditionele reeks wed strijden zal er in 1975 wellicht anders uitzien. Er heerste namelijk al vóór de vergadering enige onrust over h et to taalbeeld van de toernooien in Haarlem, zonder dat men nu direct alternatieve plannen bij de hand had. Vóór Sparta woensdag definitief toe stemming gaf voor verhuur, had Sadek via tolk Kowalik nog een laatste gesprek met Sparta-trainer Leo Steegman. Daar in verzekerde de Rotterdamse oefen meester de Pool dat hij wat hem betreft niet weg hoefde gaan. Steegman: „Als je nu nee zegt, gaat de hele zaak niet door”. Sadek wil over zijn Rotterdamse ervaringen met Steegman niet meer pra ten. Het is echter een i dat hij Steegman verwijt afdoende uitleg over Veel aandacht werd er deze vergade ring geschonken aan de jeugd. Eén van de belangrijkste punten hierbij was dat, vooral op sterk aandringen van Benne- broek, de jeugddistrictskampioenschap- pen voortaan bij toerbeurt op één van de daarvoor geschikte parken zal wor den gespeeld. De jeugd-club-kampioen- schappen kregen nu een vaste plaats op de toernooi agenda en ook deze zullen rouleren bij de verenigingen. De eerst volgende „jeugddistricts” zullen overi gens „jeugd-districts-jubileum-tournooi” heten en gespeeld worden op de banen van het Pim Mulier Sportpark. De wed strijden zullen namelijk door de bond, in verband met het 75-jarig jubileum in een feestelijk pak worden gestoken. Alle tennisjeugd kan inschrijven voor deze wedstrijden/ (30 juni-6 juli). De districts- club-kampioenschappen hebben door lo ting Brederode als gastheer in 1974. Volgens de heer Nusink zal er waar schijnlijk winter 1974 in Haarlem ge start worden met een moderne vorm van jeugd tennistraining (7, 8 en 9 jaar) in klassikaal verband. Aansluitend hier op wilde de heer Bent weten welke verenigingen er nu daadwerkelijk in het afgelopen seizoen iets hadden gedaan aan de opvang van adspirantjes (fase 1). Alleen Zandvoort, Groenendaal en Bre derode bleken een bescheiden begin te hebben gemaakt met het „tennisminded” maken van de prille jeugd. Daarvan hadden wij ons tot nu toe meer voorgesteld. Temeer omdat de verwach tingen aan het begin van dit seizoen hoog gespannen waren. Toch hebben wij Barry gezegd dat hij zich in eerste instantie op die wedstrijd tegen FC Am sterdam moet richten. En niet teveel naar het verleden kijken. Wij hebben,er namelijk nog steeds het volste vertrou wen in.” Ook de dames van Ripperda zijn nog steeds aan de winnende hand gebleven. De strijd om de titel zal dan ook voornamelijk gaan tussen RCH, Ripper da en DCO met Zandvoortmeeuwen en The Haarlem Girls als mogelijke outsi ders. Steegman: „Hij deed het niet slecht, maar de doelpunten bleven uit. Boven dien kon ik uit Kreutz op het midden veld niet het rendement halen”. Dus degradeerde Sadek opnieuw tot wisselspeler. Steegman: „Het probleem is dat ik over drie spitsen beschik: Kowa lik, Kreutz en Sadek, terwijl Haarlem er geeneen heeft. Bij Haarlem kan hij mis schien beter tot zijn recht komen”. Maar toen Sadek zijn kans bij Sparta kreeg maakte hij toch ook geen doelpunten? Steegman: „Dat is waar. Maar dat hoeft niet alleen aan hem te liggen”. Haarlem heeft een maand of vijf de tijd om te kijken wie het in huis gehaald heeft. Daarna heeft de Haarlemse club de eerste keus wanneer Sadek van werkge ver wenst te veranderen. Sadek: „Ik wil nog een jaar of twee, drie in Nederland blijven. Of ik in het team van Haarlem pas zal in de komende weken moeten blijken. Zelf kan ik daar weinig over zeggen. Ik heb Haarlem slechts twee keer in actie gezien”. Na schier eindeloos gekonkel wisselde de veelvoudige Poolse international (17x) gisteren Het Kasteel voor het Haarlem- stadion. Uitgeleend tot begin juni, omdat een aankoop voor Haarlem financieel niet haalbaar was. Sadek, zondag tegen Amsterdam al zeker van een plaats, moet bij Haarlem de doelpunten maken die de laatste weken uitbleven. „Nou”, vult Barry Hughes, door ervaring voor zichtiger geworden aan, „zo scherp zou ik het nog niet willen stellen. Sadek is aangetrokken als een voorhoedespeler. Ik wil hem niet direct opschepen met de last iedere week voor de produktie te moeten zorgen”. Nog geen jaar geleden arriveerde Sa dek die samen met Kowalik en Willim in het Poolse elftal heeft gespeeld, voor het eerst in Nederland. Na twee seizoe nen (hij had als 28-jarige al mogen vertrekken) door familie-omstandighe- den noodgedwongen bij zijn oude club LKS te zijn gebleven, stortte hij zich op Eén van de belangrijkste personen in deze klacht, de heer Alessie sr (WOC), zal nu een commissie voorzitten die in de najaarsvergadering van 1974 met concrete voorstellen hierover moet ko men. De andere commissieleden zijn de heren Abma, Petharst, W. de Jong en Klint. (Van onze tennismedewerker) HAARLEM. Op de jaarvergadering van het tennisdistrict Haarlem is be kend gemaakt dat de tennisbaandirecties hun huren met zeven percent gaan ver hogen. Via een „ingekomen brief” werd de vergadering op de hoogte gesteld van die aanslag op de portemonnee. publiek geheim ■•■■'t hem nooit zijn houding Toch zijn de slechte prestaties van Haarlem niet bevordelijk voor de klan- VELSEN. Telstar oefenmeester Jan Rab heeft gistermiddag Fred Bi schot van de training gestuurd. Rab ging hiertoe over nadat Bischot het een keer vertikte voluit te sprinten. Tijdens het eerste halfuur van de training was er niets bijzonders voor gevallen en had Bischot (na de wed strijd tegen Ajax erg teleurgesteld omdat hij al in de eerste helft werd gewisseld) normaal de oefenstof mee gedaan. Als er ooit van een rentree van de Haarlem-verdediger sprake zal zijn dan zal dit niet vroeger kunnen gebeuren dan in de wedstrijd tegen NEC. Alge meen voorzitter Henk Hut: „Wij hebben eens in de veertien dagen een gesprek lange tijd ongeslagen bleef. Wij hadden hem gekocht in een tijd dat Klijnjan vertrekken zou, dat Kowaliks carrière wegens een letsel aan zijn nieren ten einde leek en waarin Van Staveren nog niet naar het eerste door kon breken. Maar terwijl hij in Polen op zijn visum wachtte keerde het tij en gingen we veel beter draaien. Er werd geen punt meer verspeeld. Sadek arriveerde r uim een maand later dan we gepland hadden en toen was het voor mij erg moeilijk om hem een directe kans te geven”. ABC in die richting, zonder enkelspelen moeten doen. Dit gezien de baanproble- men van de meeste verenigingen. Ook interdistrictskontakten zijn niet uit voerbaar door te grote verschillen in opzet van de diverse districten. afdoende uitleg te hebben gegeven. Steegman is zich daar nauwelijks van bewust. Hij laat zich uitsluitend positief uit over zijn zo kortelings verloren spits. „Ik heb niets op Sadek aan te merken”, verklaart de kasteelheer van Spangen, „het is zelfs theoretisch mogelijk dat hij aan het einde van het seizoen weer bij ons. terug komt (Sadeks contract loopt in juni af, red.). Jerzy heeft echter de pech gehad in een periode te komen waarin Sparta worden gedaan aan Follow up van D- scheidsrechters, terwijl er wellicht zoiets als een conduite-staat voor B en C rechters zal worden bijgehouden. (Van onze paardesportmedewerker) HILVERSUM. In het winterse sprintkampioenschap, dat zondagmiddag HAARLEM. Hoewel het Haarlem bestuur deze week nog verklaarde dat er nog voor de wedstrijd tegen FC Amster dam een gesprek tussen Piet Hoeben en trainer Barry Hughes zou plaatsvinden heeft de Haarlem-speler nu te horen gekregen dat hij zich dinsdag weer op de training voor de A-selectie kan mel den. Aangezien Jerzy Sadek zondag in de uitwedstrijd van Haarlem tegen Amsterdam al wordt opgesteld moest hij gistermiddag bij De Leerbeurs met Barry Hughes snel andere voetbalschoenen kopen. Haarlem heeft een contract dat zijn voetballers op Puma-schoenen spelen. Sadek voetbalde bij Sparta met Adidas. Vandaar het nieuwe schoeisel. drive-in tuincentrum Zandvoortselaan 192 -Tel.(023) 241950-241951 Geopend van maandag l/m vrijdag van 8 30-12.30 uur en 13.00-18.00 uur. Zaterdag van 8.00 uur-17.00 advies van Kowalik in het avontuur. Er volgden testwedstrijden bij FC Utrecht en Feyenoord, maar het was Sparta dat de nieuwkomer uiteindelijk binnen de poorten kreeg. Sadek: „Ik koos voor Sparta omdat Kowalik daar speelde. Met hem in de buurt kan ik me tenminste verstaanbaar maken”. Hoe belangrijk dat is wordt in het gesprek met de Poolse automonteur al snel duidelijk. Sadek spreekt uitslui tend Pools. Wanneer hij zich aan het Nederlands waagt komt hij niet verder dan enkele losse woorden. Hughes is echter snel ter plekke om dat Poolse Nederlands om te zetten in zijn eigen unieke taaltje, hetgeen een voor de toe hoorders zeer amusante discussie ople vert. (Hughes: „What year jij spelen in Polen nationaal?” Sadek: „Negentien en zeventig. Duitsland. Verloren drie en één’). Santpoort Misschien dat die autoloze zondag op den duur gunstig voor ons gaat door werken. Natuurlijk ben je ook in meer of mindere mate afhankelijk van je resultaten als je publiek wilt trekken. Het is natuurlijk ongenuanceerd om met een beschuldigende vinger naar de trainer te wijzen als de resultaten niet goed zijn maar Bill Thompson werd enkele seizoenen geleden in deze situatie ontslagen. Hut: „Dat is een volkomen onvergelijkbare situatie. Met Thompson, hoe vriendelijk hij ook was, was er op een gegeven ogenblik geen enkele com municatie meer mogelijk. Er was geen enkele basis van vertrouwen meer. Zelfs onze meest eenvoudige verzoeken bleef hij hardnekkig weigeren. Die situatie kun je niet met het trainerschap van Hughes vergelijken. Kom nou”. HAARLEM. Voor de hoofdklasse van de competitie damesvoetbal in afdeling Haarlem KNVB zijn voor ko mende zondag drie wedstrijden vastge steld en daarbij vormt het treffen tussen RCH en DCO een „topper.” De dames van DCO, die de titel moeten verdedi gen, werden onlangs voor het eerst met een nederlaag geconfronteerd, terwijl RCH nog steeds ongeslagen is. Sadek speelde wel regelmatig, maar meestal begon hij de wedstrijden toch zittend. In het begin van de lopende competitie kreeg hij opnieuw een kans. Kowalik raakte geblesseerd en Steegman haalde Kreutz terug naar het midden veld. Sadek kreeg alle gelegenheid zijn kwaliteiten in de spits te tonen. Maandag heeft Rab een gesprek over die Ajax-wissel gehad met de vleugelverdediger die al eerder dit seizoen een conflict had met zijn oefenmeester. Bischot was het oneens met Rab dat hij al bij de middenlijn op Rep, zijn directe tegenstander, had moeten gaan staan. „En bij het vol gende doelpunt vond Rab dat ik tweede keeper moest spelen - vergeet het maar”, aldus Bischot gisteren. Rab: „Voetballers geven hun ongelijk zowat nooit toe”. Bischot, na zijn verwijdèring: „De afgelopen, dagen heb ik normaal mee gedaan - bij de duurloop liep ik zelfs voorop. Nu zei Rab zelf dat die estafette-sprintjes een wedstrijdje waren. De achterstand waarmee ik startte was niet meer in te halen en daarom deed ik kalm aan; word je tegelijk weggestuurd”. Na de training probeerde Rab het met de Amsterdammer uit te praten. „Bischot dacht dat het iets met zon dag had te maken, maar dat is beslist niet zo. De ploeg moet weer opgepept worden en dan moet iedereen mee werken. Als een ander het laat liggen gaat-ie er ook uit. Bischot moet niet zoveel kletsen.” (13.30 uur) op Hilversum wordt verre den, blijft men gespeend van een duel tussen Acrobate L en Henri Buitenzorg. Voor de Franse hengst is door trainer Martin Vergay de afstand te kort bevon den, zodat hij uit het veld is terugge trokken. Henri Buitenzorg komt echter wel en ontmoet opnieuw For Ever met de Beverwijker Harrie Pools en Henriet te Signal met de veteraan Piet Strooper. De tips: 1. For Ever-prijs: J. Little Miss, 2. Kwintus Harvester, 3. Koba J Outs. Leo Arctic. 2. Henri Bultenzorg-prljs (le afd.): 1. Leila Signal, 2. Kris Areta, 3. Joke Braun Outs. Karosa H. 3. Fideel-prijs (le afd.): 1 Ivan Hollandia, 2. Enterprise Hollandia, 3. Hendrik BS Outs. Francisco 4. Fideel-prijs (2e afd.): 1. Grand Geste, 2. Jacco Buitenzorg, 3. Ivan Axkit Outs. Hea Alkestis VE. 5. Vernet-prijs: 1. Illustre Mac, 2. Irma Dunst W, 3. Julius Ceasar Outs. Karia K. 6 Ego Boy-prijs: 1. Klara Roodnoot, Koriena N, 3. Katanja. Outs: Keizerin Myria. 7. Winter Sprintkampioenschap: 1. Henri Buitenzorg, 2. For Ever, 3. Henriette Signal Outs. Hit Parade 8. Henri Buitenzorg-prijs (2e afd.): 1. La Damsel. 2. Jongleur D, 3. Jeanne Bond H Outs. Karolijn Thar. 9. Art Hill-prijs: 1. Jewelprise, 2. Joop Hol landia, 3 Gravin v.d. Golf Outs. Junior Volo- mon. 10. Florissant-prijs: 1. Lerry Buitenzorg, 2. Lange Ros, 3. Lord Rodney H Outs. Longshot. De toernooi-agenda 1974 ziet er inmid dels als volgt uit: 9-15 juni: distr. kamp. B, C en D Groenen daal. 16-22 juni: Heemstede B en C Einden hout 23-29 juni: NVA C en D Pim Mulier Sportpark. 30 juni-6 juli jeugd distr. jubileum toernooi Pim Mulier Sportpark. 7-13 juli: Zandvoort B en C de Glee. ABC parktoernooi Wimbledon. 14-20 juli: Bennebroek B en C Bennebroek 15-21 juli: Open Nederlandse Kampioenschappen Hilversum. 21-27 juli: Bre derode B C en D Brederode. 28 juli-4 augustus: Jeugd distr. clubkampioenschap Brederode. 5-11 augustus: Nationale Neder landse Kampioenschappen Scheveningen. 10 augustus: Pleintennis (jubileumviering). 11-17 augustus: WOC jeugd, veteranen, parktoer nooi WOC. 24 augustus-1 september: Bloemen- daal B en C Duinwijck. 7 en 8 september: Tijsseling clubkamploenschappen Eindenhout. Adspiranten-Toekomst-toernooi Bennebroek. 21 september-6 oktober: Groenendaal-jubi- leum-, parkhuisvrouwentoernooi. HAARLEM/ROTTERDAM. Jerzy Sadek is een man van weinig woorden. „In Polen”, vertelt hij kort en bondig, „voetbalde ik in de top, maar ik ver diende geen cent. Bij Sparta kon ik iedere maand incasseren, maar daar hoefde ik dan weer bijna niet voor te spelen”. Dat is in het kort samengevat het probleem van Sadek, volgende maand 32 jaar. vader van twee dochter tjes, die met hun ouders een flat in de buurt van Rotterdam bewonen. t'

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 33