Mocht WISO ophouden te bestaan: VISSERS HEEFT AL EEN NIEUW PLAN T SCHURGERS BESTE VAN HET JAAR Ia Bij Ajax verzet tegen Happel OPZET VAN TELSTAR Hertemij: dé OPNIEUW TE SIMPEL honkbalcoach MW volgens vast recept Hoogesteger matchwinner BRIGITHA ZWOM RECORD Wielrenners jagen achter structuur w 1 i hi' w F 1 r&c AHlj KNVB VROEG W.K.-ORGANISATIE OM VOORSCHOT 1 F F 9 197 3 MAANDAG 17 DECEMBER 1 I 0^4 - 4 - ■k» Beraad spelers Tegenstand en Nerveuze aanval y Overbevolking nt u ten 1 9 (Van onze sportredactie) VELSEN Telstar heeft gisteren zijn ongeslagen thuisrecord kunnen handhaven maar dat is zo ongeveer het enige positieve punt waarover Jan Rab zich zou kunnen verheugen. Positief omdat de Velserploeg be slist geen gebrek aan geluk heeft gehad in het duel met MVV, dat het beproefde recept op de grasmat legde. Telstar mocht de wedstrijd maken zo goed als het dat kon, maar het waren de pupillen van Leo Canjels die met snelle uitbraken voor een viertal uitgespeelde scoringskansen zorgden. 4 4® HP ■■I ,4* -4 4 I - 41 Kt 1 u SPOKIE (Van onze sportredactie) Ton Vissers; nieuw sponsorpakket. Met Harry Bernarder, de aanstaande De kansen van Fadrhonc lijken weer te stijgen O PIETER MUL dat 1 Mr. J. Hogewoning: veel geduld. Kramer besloot toen een fraaie actie aan de rechterzijde met een voorzet die door Bonfrère hard werd ingeschoten. Het was bekend dat er vrijdagavond in het bondsbestuur over het Oranje- keurkorps zou worden gesproken. Be langrijkste punt daarbij was de door het sectiebestuur betaald voetbal voorgestel de vervanging van bondscoach dr. Fran tisek Fadrhonc door Ernst Happel. Het heeft er, volgens betrouwbare insiders, echt naar uitgezien dat die wens van het sectiebestuur vrij soepel zou worden in gewilligd. Fadrhonc’ positie was tot die vergadering vrijwel hopeloos. De IJ-zwemster kwam tot 1.05 minu ten. Het oude record was ook van haar met een tijd van 1.05,8 dat zij vestigde op 14 oktober van dit jaar in Mechelen. if 1 s Ze behaalde ook nog overwinnin gen op de 200 meter rugslag in 2.23,7 en op de sprint, die zij aflegde in 58,7 seconden. Veronica Stel toonde zich de snelste op de 800 meter vrije slag, Bischot, die de voorkeur genoot boven de herstelde Driesen, gooide zijn lichaam in de baan van het schot en voorkwam een zeker lijkend doelpunt. Bischot be dwong de Maastrichtse rechterspits ver der uitstekend maar miste de goede richting bij enkele schoten op de goal van Körver. schoonvader van Kees Verkerk en de Noorse contactman van de WISO, zijn er al lang afspraken gemaakt over een aantal wedstrijden van de schaatsprofs in Noorwegen en Zwe den, waarvan al lang werd aangeno men dat ze er niet zouden komen. De condities zouden inhouden, dat de rijders een percentage van de en treegelden ontvangen. Met als conse quentie: geen publiek, geen geld. „Ik heb daarover contact gehad met alle rijders, met uitzondering van Schenk. Frans van Essen schoot een keer wél goed in maar een uitstekende reactie van de Maastrichtse keeper voorkwam een Velser voorsprong. Körver kon een kopbal van Wytze Couperus, die zich in de tweede helft met gemak van Pleu- meekers ontdeed, net over tikken. Een goede knal-ineens van De Wit spatte uiteen tegen het reclamebord naast het doel. ARNHEM. Jos Schurgers is in Arnhem uitgeroepen tot motorsport man van het jaar. Als onderscheiding ontving hij de Hans de Beaufort- beker. Schurgers eindigde dit seizoen als derde in het klassement om het wereldkampioenschap in de 125-cc klasse. De Haarlemmer rijdt op een Bridgestone. Als bezitter van de Hans de Beaufort-beker is hij de opvolger van Stef van der Sluis uit Arnhem. Telstar wist zich minder uitgespeelde kansen te scheppen dan de Canjels- equipe vooral omdat iedere verrassing ontbrak. De ruimte mag dan voor de Velsenaren minder zijn geweest, de indi viduele klasse van een Kramer of Bro- kamp ontbrak bij Telstar eveneens. De lange pass werd door de mannen van Rab niet of onzuiver gebruikt, zodat MVV ook niet voor een te hoge snelheid hoefde te vrezen. Rab deed ook geen poging wat meer vaart in de ploeg te brengen door bijvoorbeeld Co Stout in te zetten. Toen de rook was opgetrokken, bleek „de Doctor” nog altijd overeind. Plotse ling had hij weer aanhangers. Voldoende aanhangers in ieder geval om een goede kans te maken straks toch als reisleider naar West-Duitsland te mogen optreden. Projectleider mr. Jacques Hogewoning die ondanks zeer sterk lijkende pa pieren (Fadrhonc’ tekortkomingen) op nieuw aan het kortste eind heeft getrok ken en dus weer een stuk van zijn glamour heeft verloren lijkt het als „verantwoordelijk man” moeilijk te krij gen. Mocht het WISO-bestuur dinsdag na een laatste bespreking met de sponsors besluiten te stoppen, komt Dat ongenoegen van Telstar is best begrijpelijk, maar de reactie van Canjels was net zo terecht. Telstar was dan de ploeg die de twee duizend toeschouwers iets probeerde voor te schotelen. Canjels stelde daar zijn visie tegenover dat punten pakken in het betaalde voetbal net zo noodzake lijk is. „Bij Telstar hoor je ook niet anders dan bal-in-de-pot dus laten ze voorzichtig zijn met hun kritiek op ons”, verweerde de Maastrichtse trainer zich naar aanleiding van verwijten over de defensieve instelling van MVV, MW voelde daar niets voor en liet de Velsenaren tot het zestienmeter gebied hun gang gaan. De overbevolking was daar zo groot dat iedere combinatie gedoemd was te mislukken, terwijl de hoge bal naar Van Kooten een te een voudige opzet was. Rab mocht dan ach teraf wel opmerken dat er teveel van links op de hoekige snits werd eesneeld, van rechts was dit keer zeker het heil niet te verwachten, omdat Willim óf te lang wachtte óf keihard door Colombain werd aangepakt. Een vliegende schaar in de knieholten van de Pool werd door arbiter Weerink beloond met een gele kaart voor de al te kordate Maastrichte naar. Monne de Wit bleek aan die rechter zijde schoonheid boven effectiviteit te prefereren en Frans van Essen kon niet zo gretig naar voren omdat dribbelaar Frank Kramer handigheid aan flinke snelheid paarde. Canjels over het eerste optreden van de Amsterdammer: „Als je zo’n speler voor een half jaar huurt moet je hem niet eerst drie weken aan de kant laten zitten. Zijn conditie is goed en in de tweede helft raakte hij net over een dood punt heen toen ik hem wilde vervangen.” Na de officials, gaan nu ook de spelers aan tafel zitten voor het uitpraten van belangrijke zaken. Ze komen vandaag, maandag samen in Amersfoort voor een vergadering die vermoedelijk achter ge sloten deuren zal plaatsvinden. De belangengroep wil zorgen voor een nieuwe structuur binnen de Ko ninklijke Nederlandse wielren Unie, omdat er nogal wat grieven bestaan tegen de huidige vormen en werkwij zen. Onvrede bestaat er over het spon- sorreglement van de unie, terwijl voorts de strafrechtspraak binnen de bond volgens de groep op aanvecht bare wijze zijn beslag krijgt. A A J.4 Het geduld van de sectievoorzitter lijkt werkelijk onuitputtelijk. Ook tij dens de weinig interessante bondsverga dering werd hij fel geattaqueerd. Am- sterdam-voorzitter Dé Stoop wilde nu wel eens precies weten hoe het zat met het miljoen voor de spelers van het Nederlands elftal. Tot drie keer toe moest mr. Hogewoning vertellen waar het geld vandaan kwam. De KNVB had Zo maakte een gebrek aan vernuft dat Telstar uiteindelijk geen eens mocht mopperen dat het niet via de Maas trichtse ontsnappingen „de bietenbrug was opgegaan”, aldus een uitdrukking van Rab. Scheidsrechter Weerink no teerde Van Kooten wegens aanmerkin gen op de leiding en gaf André (die Kramer onderuit schoffelde) de tweede gele kaart in zijn 14-jarige carrière in het betaalde voetbal. waarop zij een tijd noteerde van 9.34.6. Annette Segaar, die reeds een tweede plaats had veroverd op de 20 meter wisselslag, eindigde op de 100 meter vlinderslag als derde in 1.07,6. Winnares werd de Oostduitse Beyer in 10.05,4. Bij de heren legde Hans Elzerman beslag op de derde plaats op 200 wisselslag in 2.16,-. De Rus Zakharov eindigde hieriop als eerste in 2.11,7.- EINDHOVEN. Ton Vissers mag dan zaterdagavond na een tweede onderhoud met het WISO-bestuur zijn functie als manager van de met de ondergang bedreigde profschaats- organisatie definitief hebben neerge legd, dat betekent nog niet dat hij voorgoed uit de schaatsenrijderij is verdwenen. NIJMEGEN. Ondanks een groot veldoverwicht is NEC er in de thuiswed strijd tegen AZ’67 niet in geslaagd de overwinning in eigen huis te houden. De Alkmaarders hadden genoeg aan één doeltreffende tegenstoot om de Nijmege- naren de volle winst af te snoepen. Hoogesteger deed in de tweede helft uit een goed uitgevoerde één-twee-combina- tie met Schaafstra de bal achter doel man Sobczak belanden. Het doelpunt had de schijn van buitenspel, maar scheidsrechter Ram, die goed leidde, was resoluut in zijn beslissing. UTRECHT. De wieleramateurs hebben zich definitief verenigd in een belangengroep. De voorlopige organi satie (ruim een jaar geleden opge richt) kreg officiëler gestalte op een vergadering in Arnhem. De groep stelt zich voor als ge sprekspartner te gaan fungeren tus sen renners en KNWU, vooral in tijden van conflicten. Zitting in het comité hebben de renners Fedor den Hertog, Nanno Bakker, John Corne lissen, Fred van Lachterop, Cor Leu- nis en Nico Vermeulen. Adviseur is renner Jan de Groot, doctorandus in de criminologie. Behalve het trainersvraagstuk en an dere punten in de begeleiding wordt daar vermoedelijk ook over een geld kwestie gesproken. De KNVB schijnt enkele spelers (o.a. Israel, Van Hanegem en Keizer) die niet alle kwalificatiewed strijden meespeelden, toch het volle be drag te hebben uitbetaald. Een handels wijze waar nogal verzet tegen bestaat. GOTTWALDOV (ANP). Enith Brigitha heeft bij internationale wed strijden in Gottwaldov een nieuw nationaal record voor 25-meterbanen op de 100 meter rugslag gezwommen. I’ Brokamp schiep zich na rust veel ruimte (voor de pauze zou hij veel last hebben gehad van een injectie) door ver in de verdediging terug te zakken, een plaats waar bewaker André hem niet helemaal wilde volgen. Ruimte die ook op de Telstar-helft ontstond door het steeds massaler en nerveuzer aanvallen van de Velsenaren Ex-Spartaan Pot die ook voor rust een prima kans kreeg, zag bij MVV-counters geen mogelijkheid de bal in het doel te werken. Aanleiding hiertoe was niet alleen de 'mededeling van voorzitter Meuleman, maar zeker ook de vingerwijzing van het scheidende bestuurslid Hennie van Dalen. In zijn afscheidswoord memo reerde hij o.a. het feit, dat hij heel wat turbulente vergaderingen van het bonds bestuur had meegemaakt. „Gisteravond hadden we er nog zo een”, liet hij zich ontvallen. De mannen van Rab wisten nog uit het nabije verleden hoe de Maastrichte naren zich op het terrein van de tegen stander plegen op te stellen. En dat niet vanwege zuidelijke schuchterheid of iets dergelijks, maar gewoon op goede tacti sche gronden. Via Leo Kerstgens en Cor Pot heeft Canjels op het middenveld de beschikking over snelopkomende mensen die bij een uitbraak, het wapen bij uitstek buiten Maastricht, geregeld goed bediend werden dooi- Brokamp. Die be- kerontmoeting leverde Telstar pas in de verlenging een krappe zege op en uiter aard stond de Velsenaren voor de com petitiewedstrijd eenzelfde duel te wach ten. Canjels gokte weer op het massale verdedigen. ..Een gelijkspel halen bij Telstar is altijd een knappe prestatie. Er zijn hier ploegen die denken even te winnen en dan gaan aanvallen Het resultaat is dat ze de boot in gaan.” Maar toen het moment daar was, ontbrandde toch weer die traditionele strijd tussen de twee machtsblokken in de voetbalbond. De tegenstanders van het sectiebestuur betaald voetbal zijn kennelijk geschrokken van de conse quenties. Vermoed mag worden Fadrhonc heeft laten weten niet ak koord te zullen gaan met welke proce dure dan ook die hem op een zijspoor zal brengen. Verder zou bekend zijn geworden, dat enkele van de geselecteer de Ajacieden, genoemd zjjn in dit ver band Krol, Neeskens en Mühren, geen stap meer voor Oranje wensen te ver zetten als Happel de scepter gaat zwaai en. En Cruyff had al vanuit Barcelona laten weten nog altijd een fan van Fadrhonc te zijn. (Van onze sportredactie) DEN HAAG Het gerommel rond het Nederlands elftal houdt ten minste tot 29 december aan. Op die datum maakt de KNVB bekend wat er in de begeleiding van „oranje” voor de wereldkampioenschappen gaat gebeuren. Voorzitter Meuleman beloofde het dit weekeinde op de bonds vergadering waar verwachte mededelingen over de slepende affaire uit bleven. „De blauwdruk” kwam nog niet op tafel en dus zette zich in de wandelgangen van het conferentieoord het speculatief gefluister voort. 320.000 gulden op tafel gelegd (normale premies), uit de sponsorpot moest 400.000 gulden komen en de premie van nog eens 320.000 gulden voor het bereiken van de eindronden wordt gedekt door de opbrengst van de eerste ronde in West- Duitsland, waarvan elk deelnemend land ruim 500.000 gulden. De KNVB bleek overigens wel voor een liquiditeitsprobleem te zijn geplaatst, omdat de sponsorpot nog niet voldoende gevuld was en omdat het geld uit West- Duitsland uiteraard ook nog niet was ontvangen. Aan de organisatie van de WK is gevraagd of een voortijdige beta ling mogelijk was. Een voorschot dus. „Op dat verzoek is niet negatief gerea geerd”, vertelde mr. Hogewoning. Een positieve reactie had hij echter evenmin gekregen. Het vaste patroon in beeld: Telstar loopt zich vast in het centrum. Van Kooten wordt in dit geval geblokkeerd door La croix. Achter de laatste de MVV’ers Dy kstra en Pleumeekers, rechts Monne de Wit. Ook op de 200 meter wisselslag zwom Enith Brigitha naar een eerste plaats. Zij noteerde hierop een tijd van 2.29,4 en liet Anette Segaar (2.31,0) achter zich. Tegen de spaarzame mogelijkheden van AZ stonden veel meer Nijmeegse kansen maar spitsspeler Gerritsen slaag de er niet in te scoren. Eenmaal kwam hij alleen voor doelman Vooys, maar het schot van de Nijmeegse speler ging naast de paal. Vlak daarop redde de Alkmaarse doelman fraai na een inzet van middenvelder Kamps. In de slot periode verving trainer Meg de Jongh Jo Peters door de amateur Hutink. Ook hij kon echter de nederlaag niet voorkomen. Arbiter Ram deelde gele kaarten uit aan Visser van NEC en Schaafstra van AZ’67. Toeschouwers: 1000. AMSTERDAM. De vereniging van honkbalcoaches, heeft Cees Her temij (IJmuiden) de vroegere assis- tent-coach van de KNBSB, uitgeroe pen tot coach van het jaar”. Hij kreeg die titel voor zijn jeugd-activi- 1 teiten .organisatorisch talent en het onder zijn leiding behaalde Europees kampioenschap door het BRL-team. Maar via Jan Bols hoorde ik dat hij er ook mee akkoord gaat”, aldus Bernarder. Vissers terug met - naar zijn zeggen een kleine half miljoen aan sponsor - aanbiedingen achter zich. Dat bedrag overtreft het bedrag dat de WISO te besteden had royaal. Een trappen- en kanteldeuren fabriek zou als super- sponsors gaan fungeren. „De rijders staan achter mij”, aldus Vissers. Enith Brigitha: goede prestaties in Gottwaldov.

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 9