Kantoor aan de Markt verhuist ook Wijzigingen in ophalen Slagerij de Boer verdubbelt huisvuil opslag in vleeswarenfabriek B. en W. willen Wijkgebouwen subsidiëren Raad van Kerken en Rode-Kruiskorps SFEERVOLLE KERSTAVOND VOOR CHRONISCH ZIEKEN Cantabile zingt in kerstnacht stand pi BALLONNEN IN HEEMSKERK I I Nieuwe cursussen in Gehamsterde benzine in beslag genomen Bromfietser botste tegen vrachtauto Pastoraal beraad over relaties in Kort IJmondnieuws fabrieken Carnavalsvereniging „De Zeezotte” zoekt een nieuwe redacteur s „De Werf” 1 I WOENSDAG 1 9 DECEMBER IJMUIDER COURANT 1973 Koeling HEEMSKERK 16 Haarlem (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Slagerij Jan de Boer, sinds 1948 toen senior in een winkeltje aan de Wijkerstraatweg te Velsen-Noord een slagerij begon on verbrekelijk met de IJmond verbonden, groeit uit het witte slagersjasje en laat bouwonderneming Koelma b.v. uit Beverwijk aan de Lijndenweg op het industrieterrein een nieuwe vries- en koelcel, kantoren en garages bouwen. V’ ►Haarlems Dagblad IJmuider Courant i S vp. het gewenste BeVCIWijkSC COUiaUt aankruisen. '°wsr c S 3 f R?s v MM fe; W- 15 (Van een onzer versalggevers) (Van een onzer verslaggevers) de (Van een onzer verslaggevers) NAAM: ADRES: WOONPLAATS: 'Postzegel mensen ervoor, dat het de zieken aan niets ontbrak. Vleeswarenfabriek Jan de Boer, met 29 vestigingen in geheel Noord-Holland, heeft met deze uitbreiding geen vergro ting van omzet op het oog, maar het De bijeenkomst werd geopend door ds. H. Luikinga. Het kerstevangelie is voor gelezen door ds. R. Pomp, waarna me juffrouw M. Ekelschot een kerstverhaal voordroeg. Het slotwoord werd uitge sproken door pastoor G. J. Hogema. Het dameskoor Cantando uit Wijk aan Zee, De leiding en de leden van het Rode Kruis-korps hebben onnoemelijk veel werk verzet. De ogranisatie vooraf, de inrichting van de zaal, het vervoer van de materialen en de bezoekers, de ver zorging en de afvoer van de gasten en nog vele andere karweitjes en karweien verliepen zoals vanouds weer vlekkeloos. De grootste dank voor deze stille en toch stoere werkers is de vreugde welke de zieken aan deze avond beleefd heb ben. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK- Evangelie Industrie en Bedrijfsapostelaat nodigt alle pastores van de IJmond donderdag 10 januari uit voor een pastoraal beraad over de men selijke relaties in de fabrieken, onder druk van de verscherpte tegenstellingen van de laatste jaren. Het gesprek wordt gehouden in het pand Wenckebachstraat 112 te Beverwijk. Vleeswarenfabriek De Boer beschikt in de Beverwijkse Breestraat over een winkel, in het kantoor van Koelm'a b.v. aan de Markt bezit de administratie enkele kamers en aan de Lijndenweg staat de fabriek. De laatste jaren kende men in de fabriek een groot tekort aan koel- en vriesruimten. Met de ingebruik neming van de nieuwbouw wordt alles gecentraliseerd rond de produktieafde- ling, zodat de administratie begin februa ri, als het nieuwe pand gereed is geko men, van de Markt naar de Lijndenweg verhuist. Labyrinth. Zaterdagavond draait in het Labyrinth aan het Raamveld de film That Fodsich America; een film met bekende en onbekende Amerikanen, zo als Joan Baez, Nina Simone, Leonard Cohen, B.B.King en vele anderen. Aan vang 20.30 uur. In verband met de sluiting van de dienst op dinsdag 1 januari is de volgen de regeling getroffen. In plaat? van dinsdag 1 januari wordt het vuil opge haald op woensdag 2 januari. Het opha len van grof vuil op woensdag 2 januari komt te vervallen. HEEMSKERK. Ruim 400 chronisch zieken uit Beverwijk, Heemskerk, Vel sen-Noord en Wijk aan Zee met hun begeleiders hebben dinsdagavond in de Morgensterkerk aan de Vrijburglaan vol op genoten van een kerstavond, welke was aangeboden door de Raad van Ker ken en waarvan de organisatie in han den was van/ de Rode Kruis-colonne Beverwijk-Heemskerk. inlopen van een reeds jarenlang be staand chronisch tekort aan opslagruim ten en kantoren. Per week wordt vanuit de vleeswarenfabriek 200.000 kilogram vlees en vleeswaren naar de afnemers en eigen winkels gezonden en vinden 30.000 vleesmaaltijden wekelijks hun weg naar ziekenhuizen en instellingen. De bedrijfswagens van slagerij De Boer kunnen straks in een eigen garage, compleet met smeerput, worden onder houden. Achter de garages en de enorme machinekamer bevinden zich de koel en diepvriescel, die met het allernieuw ste rolsysteem wordt uitgevoerd, De vriescel kan een temperatuur van 30 graden Celsius bereiken. HEEMSKERK. Een bewoner van een flat aan de Diepenbrockstraat, die met de benzinedistributie voor ogen voor een extra voorraad van 40 liter had gezorgd, heeft zich misrekend. De politie stelde een onderzoek en nam de aangetroffen benzine in beslag. BEVERWIJK. B. en W. stellen raad voor de Stichting Wijkgebouwen Beverwijk een subsidie van 75 procent in de exploitatiekosten van onder haar beheer staande wijkgebouwen toe te kennen. 13 CL C c O (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De directeur van openbare werken in de gemeente Bever wijk maakt bekend, dat in verband met de sluiting van de dienst op dinsdag 25 december en woensdag 26 december (kerstdagen) de volgende regeling is ge troffen met betrekking tot het ophalen van huisvuil. Bellen met VS. In het district Haarlem zal men over ongeveer een jaar automatisch kunnen bellen met de Vere nigde Staten. Op twintig december zal deze mogelijkheid al ontstaan voor de districten Amsterdam, Hengelo, Leeu warden, Utrecht, Zwolle en Alkmaar. De kosten van eep gesprek zullen ongeveer 7,40 per minuut bedragen. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De Beverwijkse car navalsvereniging „De Zeezotte” heeft af scheid genomen van z’n „Zeezot„-redac- teur en tweede secretaris B.C. Wesselius. De heer Wesselius, -die zich met zijn aanstaande vrouw in Brabant gaat vesti gen, is door de vereniging benoemd tot grootmeester in de orde der Wijkertoren. Wegens het vertrek van de heer Wes selius, is het bestuur van „De Zeezotte” genoopt een nieuwe redacteur voor het verenigingsmaandblad aan te trekken- Journalistieke kwaliteiten zijn voor deze functie niet vereist, maar „het zou wel gemakkelijk zijn”, Belangstellenden kunnen zich in verbinding stellen met ceremoniemeester-secretaris Th.W.J. van der Meer, Van der Hoopstraat 85, tel. 30595. Alida M. Henneman, Frederik H. v-d. Berkhof en Arendina W. Geursen, Jo hannes T. de Ruij ter en Maria A. de Groot, Leo Schelvis en Adriana A. Blok, Hendricus F. A. Timmer en Wilhelmina A. M. Scheerman, Bernardus F. Rous en Gijsberta C. M. Limmen en Dirk S. Pruis en Hendrika L. v.d. Lugt. GEBOREN: Luuk zv. P. J. Pijnakker en M. T.E.M.Vlek, Simone, dv. N. C. Comelisse en A. W. Bos, Monique d.v. H. A. de Boer en J. M. P- Duin, Johanna E. d. v. H. J. van Veelen en A. C. Maclean, Michiel J. z. v. N. J. M. Scheerman en A. M. de Boer, Annemarie d.v. C. M. Zoontjes en J- Stijnman, Fleur d. v. R. R. Borstlap en J. E. Kuys, Marscha A. C. d.v. A. H. M. de Weijer en C. J. Zonneveld, Johannes J. z.v. M. J. Heijblok en E. A. Dekker, Jeanette d.v. D. Spijker en A. Bolte, Marcus P. z.v. P. J. S. Leuring en M. W. Lensen, Bastienne N. d.v. G. J. van Duinen en P. M. Lamp, Christiaan D. J. z.v. D. J. C. Verweij en T. M. Lubach, Robertus W. J. z.v. W. P. Buur en C. G. Admiraal, Adrianus P. J. z. v. A. A. M. Beers en J. A. C. Kuijper, Johanf M. d.v. A. Goed en M. M. Tromp, Jasper J. z-v- P. P. Korthouwer en L. J. Broekkamp. Circa vijftig peuters hebben gistermor gen onder het motto „Kindercentra lui den de noodklok” op het Heemskerkse burgemeester Nielenplein ballonnen op gelaten. Met deze actie wilde de organi serende Alexander Stichting de landelij ke demonstratie tot subsidiëring van kindercentra, die tegelijkertijd op het Haagse Binnenhof tijdens de begro tingsbehandeling van het ministerie van CRM werd gehouden, ondersteunen. In Heemskerk hebben de kindercentra wel niet over de hoogte van de gemeen telijke subsidiebijdrage te klagen, zo meldde de voorzitter van de Alexander Stichting tijdens de symbolische over handiging van een handtekeningenlijst aan wethouder H. J. M. Roozen, maar er zijn gemeenten waarin de subsidiëring niet zo prettig is geregeld. Vandaar dat Heemskerk uit solidariteitsoverwegingen besloten heeft, aan de actie deel te nemen. De handtekeningenlijst zal vol gende week aan het ministerie worden toegezonden. (Van een onzer verslaggeefsters) WIJK AAN ZEE. Met het zingen tijdens de kerstnachtdienst in de Neder lands Hervormde kerk in Wijk aan Zee sluit het christelijk gemengd zangkoor „Cantabile” een drukke periode af. Het koor heeft dan recentelijk gezongen in Huis Ter Wijck, Zeevanck, Westerheem en in de Vredevorstkerk. Van donderdag 3 januari af gaat het koor weer nieuwe liederen instuderen, die uitgevoerd kunnen worden in tehui zen en tijdens kerkdiensten in Bever wijk en omgeving. Sinds kort repeteert het koor in het verenigingsgebouwtje aan de Populierenlaan 41, dat voldoende ruimte biedt om het koor met nieuwe leden uit te kunnen breiden. Zij Èijn op 3 januari van harte welkom. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Een 20-jarige bromfietser uit Beverwijk is dinsdaga vond omstreeks half tien op het voor hem verboden weggedeelte van de Eura- tomsingel tegen een geparkeerde vracht auto gebotst. De jongeman is per Ambulance naar het Rode Kruis-ziekenhuis gebracht. onder leiding van Albert Louwe, bracht met medewerking van de sopraan Paula Schram een aantal Nederlandse, Duitse en Engelse kerstliederen ten gehore. De aanwezigen zongen met het koor even eens enkele liederen. Voor het vervoer van en naar De Vrij burcht zorgden vele particulieren, die hun auto belangeloos ter beschikking stelden. Voor bedlegerige patiënten zijn ambulances ingeschakeld. De algehele leiding was in handen van ds. H. Luikinga. Het staflid G. W. Hon- derdos had de algehele leiding over de colonne. De medische begeleiding berus te bij de arts H. W. van Rossum. De leiding over de helpsters lag bij zuster Frida Maria Rinia. Met de 49 leden van de colonne mee, zorgden in totaal 51 In plaats van op dinsdag 25 december wordt op maandag 24 december vuil opgehaald - naast de op maandag nor maal aan de beurt zijnde straten even eens in de volgende wijk: Wijk aan Duinerweg, Laan van Kanaan, Schuur- manstraat, Kaapstraat, Surinamestraat, Celebesstraat, Antillenstraat, Vlaander- enstraat, Javastraat, Sumatrastraat, Bor- neostrt, Kuenenplein, Westerlaan, Soe- temanstraat, Bremmerstraat, Eenhoorn- laan, Nielenlaan, Arie Dikkerlaan, De Witstraat, Van der Palstraat, Bergers- laan, Hendrikslaan, Hilbergsplein, Wil- genhoflaan, Elink Sterkstraat, Berghuis straat, Dekkerstraat, Galgenweg, Greb- bestraat, Oostertuinen, Tuinstraat, Moer- dijkstraat, Peelstraat, Grote Houtweg (vanaf Galgenweg tot aan Hilbersplein). In plaats van op dinsdag 25 december wordt op donderdag 27 december vuil opgehaald - naast de op donderdag nor maal aan de beurt zijnde straten, in de volgende straten: Alkmaarseweg, Kruis straat, Oranjestraat, Nassaustraat, Kroonstraat, Beatrixstraat, Irenestraat, Marijkestraat, Beijneslaan, Brink, Ven- nelaan, Hendrik Mandeweg, Zweedse- laan, Hoflanderweg (van Kruisstraat tot Alkmaarseweg), Albert van Saksen- straat, Van Harencarspelstraat, De Vis- scherstraat, Wolff en Dekenstraat, Graaf Florislaan, Oever en Spoorsingel. Volwassenen kunnen in 1974 in het buurthuis terecht voor cursussen „batik ken” (maandagavond van 20 tot 22 uur, start 4 februari, duur twaalf lessen, leiding mevrouw De Ruiter); „ritmiek” (dinsdagmorgen, leiding mevrouw Hien- kens)„naailessen” donderdagmiddag, start 7 februari leiding mevrouw Mo- gezomp), „tekenen en schilderen” (Dins dagavond, start 5 februari, duur twaalf lessen, leiding Fuchs van Zon); „Wand kleden en versieringen”, (woensdagmor- gen, start 6 februari, duur tien lessen, leiding mevrouw Boerigter); „Creatief zijn is in”, start 7 februari, duur twaalf lessen, leiding mevrouw Van der Kemp (donderdagmorgen 9.15 tot 11.15 uur.) Klaverjassen. De Industriebond NVV, afdeling Beverwijk, houdt donder dagavond 20 decerpber in het gebouw Wijkerbaan een klaverjasbijeenkomst. Aanvang 20 uur. St. Aagtendijk. Het gemeentebe stuur wil het parkeren op de noord- en oostzijde van de St. Aagtendijk in Be verwijk verbieden. Op dit gedeelte van de dijk tussen de Hoflanderweg en de Spoorsingel wordt veel geparkeerd door bezoekers van de aangrenzende sportvel den. Begin februari neemt de vleeswaren fabriek en distributiecentrum Jan de Boer de nieuwbouw aan de Lijndenweg in gebruik. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Het Heemskérkse buurthuis „De Werf”, Jan Ligthartstraat 275a, zaf van 23 december tot en met 1 januari 1974 zijn gesloten. Op zaterdag 22 december kunnen kinderen vanaf 6 jaar nog in het buurthuis terecht voor een filmvertoning (aanvang 10 uur), ter wijl op 2 januari het buurthuisprogram ma normaal zal worden voortgezet, met een rommelmarkt voor kinderen van 6 tot en niet 12 jaar. De markt, waarvoor zelf rommeltjes van huis dienen te wor den meegebracht, wordt van 14 tot 15.30 uur gehouden. Op donderdag 3 januari wordt voor kinderen van 6 tot en met 10 jaar een handenarbeidinstuif gegeven, die om 14 uur aanvangt en omstreeks 15.30 uur wordt besloten. Vrijdag 4 januari kun nen kinderen van 10 tot en met 15 jaar (aanvang 13.30 uur) inschrijven voor een mens-erger-je-niet-competitie. Zaterdag morgen om, 10 uur start voor kinderen vanaf 6 jaar weer een filmvertoning. Het nieuwe jaar brengt tevens een aantal nieuwe cursusactiviteiten met zich mee: iedere zaterdagmorgen van 10.15 tot 11.45 uur kunnen kinderen vanaf 7 jaar deelnemen aan de cursus „Tekenen en schilderen” die door Fuchs van Zon wordt geleid. Start: 2 februari, duur twaalf weken. Intens leefden de 400 chronisch zieken uit de noordelijke IJmond mee met het gebodene in de Morgensterkerk. OVERLEDEN: Jacob de Beurs, 56 jaar; Elisabeth K de Ruiter-Hubert, 70 jaar; Adriana M. Verboket-de Kroon, 77 jaar. ONDERTROUWD: Willem de Vries en Klasina A. C. de Groot, Jacobus E. van Lieshout en Maria A. C. Zuidervaart, Berend Hummel en Grada Schoute. GEHUWD: Johannes J. Karsten en Cornells N. Nijman, Adriaan de Meijer en Wilhelmi na L. Zwart, Gerardus F. Berkhout en In de koelcel (100 m2) kunnen 200 geslachte runderen worden opgeslagen. De waren in de vriescel (170 m2) wor den in pallets opgeslagen. Voor de fa briek betekent de nieuwbouw een ver dubbeling van de opslagruimte. „Een slager komt altijd koeling tekort”, zo zegt de heer Jan de Boer jr„ zoon van de oprichter Jan de Boer sr. Om het gebouw af te ronden tekende architect Bleek en bouwde Koelma naast de kan toren (plaats voor ongeveer 10 a mensen) een ruime directiekamer. Voorheen kende de gemeente een sub sidie toe, die was bestemd voor het wijkgebouw aan de Büllerlaan en ga randeerde een geldlening van 250.000 van de Stichting voor de bouw van dat wijkgebouw. De bestaande subsidieregeling moet niet alleen op de helling, omdat de kruisverenigingen bij handhaving daar van in grote financiële moeilijkheden zouden komen bij een stringente toe passing bleek 30.000 ten laste van de Stichting te komen, die het bedrag aan de participerende kruisverenigingen, na melijk het Groene Kruis en het Wit- Gele Kruis, afdelingen Beverwijk, zou door berekenen), maar ook vanwege het feit, dat de Stichting nu meerdere wijk gebouwen exploiteert. Beide kruisvereni gingen besloten, toen het wijkgebouw aan de Büllerlaan gereed was gekomen, een van de bestaande wijkgebouwen aan de Baanstraat en de Romerkerkweg op te heffen. Het gebouw aan de Romer kerkweg werd verkocht en het pand aan de Baanstraat werd voor zestig mille in de Stichting Wijkgebouwen gebracht. Tenslotte is ook het houten gebouwtje aan de Dorpsduinen te Wijk aan Zee onder de hoede van de Stichting ge bracht, terwijl de Stichting tevens is belast met de exploitatie van het wijk gebouw in de Moriaan in de badplaats. De jaarrekeningen ovër 1971 en 1972 laten, indien de gemeente voor 75 pro cent subsidieert, een tekort zien van respectievelijk ƒ2030 en ƒ7452,37. Over 1973 zijn nog geen cijfers bekend, maar verwacht mag worden, dat de lasten van de kruisverenigingen zwaarder worden nu de Stichting Wijkgebouwen meer ge bouwen onder haar hoede heeft en de personeelskosten sterk gestegen zijn. Voor B. en W. is dit alles aanleiding de raad voor te stellen de Stichting met ingang van 1 januari 1971 jaarlijks een subsidie toe te kennen in de exploitatie kosten. C fc- s U kunt mij noteren als abonnee op een van onze kranten en ik ontvang de krant dan de eerste 14 dagen GRATIS. i per maand, per kwitantie 10.30 0 per kwartaal, -

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 4